66ste Oscaruitreiking - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 66ste Oscaruitreiking.

66ste Oscaruitreiking

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

66ste Oscaruitreiking
Datum 21 maart 1994
Locatie Dorothy Chandler Pavilion, Los Angeles
Presentator Whoopi Goldberg
Netwerk ABC
Hoogtepunten
Beste film Schindler's List
Meeste prijzen Schindler's List (7)
Meeste nominaties Schindler's List (12)
Edities
← Vorige Volgende →
65ste Oscaruitreiking 67ste Oscaruitreiking

De 66ste Oscaruitreiking, waarbij prijzen werden uitgereikt aan de beste prestaties in films uit 1994, vond plaats op 21 maart 1994 in het Dorothy Chandler Pavilion in Los Angeles. De ceremonie werd gepresenteerd door de Amerikaanse actrice Whoopi Goldberg. De genomineerden werden op 9 februari bekendgemaakt door Arthur Hiller, voorzitter van de Academy, en actrice Christine Lahti in het Samuel Goldwyn Theater te Beverly Hills.

De grote winnaar van de avond was Schindler's List, met in totaal twaalf nominaties en zeven Oscars.

Winnaars en genomineerden

De winnaars staan bovenaan in vet lettertype.[1]

Beste film

Beste regisseur

Beste mannelijke hoofdrol

Beste vrouwelijke hoofdrol

Beste mannelijke bijrol

Beste vrouwelijke bijrol

Beste originele scenario

Beste bewerkte scenario

Beste niet-Engelstalige film

Beste documentaire

Beste camerawerk

Beste montage

Beste artdirection

Beste originele muziek

Beste originele nummer

Beste geluid

  • Jurassic Park - Gary Summers, Gary Rydstrom, Shawn Murphy en Ron Judkins
    • Cliffhanger - Michael Minkler, Bob Beemer en Tim Cooney
    • The Fugitive - Donald O. Mitchell, Michael Herbick, Frank A. Montaño en Scott D. Smith
    • Geronimo: An American Legend - Chris Carpenter, D.M. Hemphill, Bill W. Benton en Lee Orloff
    • Schindler's List - Andy Nelson, Steve Pederson, Scott Millan en Ron Judkins

Beste geluidseffecten

Beste visuele effecten

Beste kostuumontwerp

Beste grime

Beste korte film

  • Black Rider (Schwarzfahrer) - Pepe Danquart
    • Down on the Waterfront - Stacy Title en Jonathan Penner
    • The Dutch Master - Susan Seidelman en Jonathan Brett
    • Partners - Peter Weller en Jana Sue Memel
    • The Screw (La Vis) - Didier Flamand

Beste korte animatiefilm

  • The Wrong Trousers - Nick Park
    • Blindscape - Stephen Palmer
    • The Mighty River - Frédéric Back en Hubert Tison
    • Small Talk - Bob Godfrey en Kevin Baldwin
    • The Village - Mark Baker

Beste korte documentaire

  • Defending Our Lives - Margaret Lazarus en Renner Wunderlich
    • Blood Ties: The Life and Work of Sally Mann - Steven Cantor en Peter Spirer
    • Chicks in White Satin - Elaine Holliman en Jason Schneider

Jean Hersholt Humanitarian Award

Ere-award

  • Deborah Kerr, als waardering voor een carrière vol elegant en prachtig vormgegeven uitvoeringen.[2]

Films met meerdere nominaties

De volgende films ontvingen meerdere nominaties:

Nominaties Film Awards
12 Schindler's List 7
8 The Piano 3
The Remains of the Day
7 The Fugitive 1
In the Name of the Father
5 The Age of Innocence 1
Philadelphia 2
3 Cliffhanger
In the Line of Fire
Jurassic Park 3
2 Farewell My Concubine
The Firm
Orlando
Shadowlands
Sleepless in Seattle
What's Love Got to Do with It
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
66ste Oscaruitreiking
Listen to this article