68ste Oscaruitreiking - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 68ste Oscaruitreiking.

68ste Oscaruitreiking

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

68ste Oscaruitreiking
Peter Denz en Richard Dreyfuss.
Datum 25 maart 1996
Locatie Dorothy Chandler Pavilion, Los Angeles
Presentator Whoopi Goldberg
Netwerk ABC
Hoogtepunten
Beste film Braveheart
Meeste prijzen Braveheart (5)
Meeste nominaties Braveheart (10)
Edities
← Vorige Volgende →
67ste Oscaruitreiking 69ste Oscaruitreiking

De 68ste Oscaruitreiking, waarbij prijzen werden uitgereikt aan de beste prestaties in films uit 1995, vond plaats op 25 maart 1996 in het Dorothy Chandler Pavilion in Los Angeles. De ceremonie werd voor de tweede keer gepresenteerd door de Amerikaanse actrice Whoopi Goldberg. De genomineerden werden op 13 februari bekendgemaakt door Arthur Hiller, voorzitter van de Academy, en muziekproducent Quincy Jones in het Samuel Goldwyn Theater te Beverly Hills.

De grote winnaar van de avond was Braveheart, met in totaal tien nominaties en vijf Oscars. De Oscar voor Beste niet-Engelstalige film ging naar de Nederlandse film Antonia van regisseur Marleen Gorris.

Winnaars en genomineerden

De winnaars staan bovenaan in vet lettertype.[1]

Beste film

Beste regisseur

Beste mannelijke hoofdrol

Beste vrouwelijke hoofdrol

Beste mannelijke bijrol

Beste vrouwelijke bijrol

Beste originele scenario

Beste bewerkte scenario

Beste niet-Engelstalige film

Beste documentaire

  • Anne Frank Remembered - Jon Blair
    • The Battle over Citizen Kane - Thomas Lennon en Michael Epstein
    • Fiddlefest--Roberta Tzavaras and Her East Harlem Violin Program - Allan Miller en Walter Scheuer
    • Hank Aaron: Chasing the Dream - Mike Tollin en Fredric Golding
    • Troublesome Creek: A Midwestern - Jeanne Jordan en Steven Ascher

Beste camerawerk

Beste montage

Beste artdirection

  • Restoration - Eugenio Zanetti
    • Apollo 13 - Michael Corenblith en Merideth Boswell
    • Babe - Roger Ford en Kerrie Brown
    • A Little Princess - Bo Welch en Cheryl Carasik
    • Richard III - Tony Burrough

Beste originele muziek

Drama
Musical of komedie

Beste originele nummer

Beste geluid

  • Apollo 13 - Rick Dior, Steve Pederson, Scott Millan en David MacMillan
    • Batman Forever - Donald O. Mitchell, Frank A. Montaño, Michael Herbick en Petur Hliddal
    • Braveheart - Andy Nelson, Scott Millan, Anna Behlmer en Brian Simmons
    • Crimson Tide - Kevin O'Connell, Rick Kline, Gregory H. Watkins en William B. Kaplan
    • Waterworld - Steve Maslow, Gregg Landaker en Keith A. Wester

Beste geluidseffecten

Beste visuele effecten

  • Babe - Scott E. Anderson, Charles Gibson, Neal Scanlan en John Cox
    • Apollo 13 - Robert Legato, Michael Kanfer, Leslie Ekker en Matt Sweeney

Beste kostuumontwerp

Beste grime

  • Braveheart - Peter Frampton, Paul Pattison en Lois Burwell

Beste korte film

  • Lieberman in Love - Christine Lahti en Jana Sue Memel
    • Brooms - Luke Cresswell en Steve McNicholas
    • Duke of Groove - Griffin Dunne en Thom Colwell
    • Little Surprises - Jeff Goldblum en Tikki Goldberg
    • Tuesday Morning Ride - Dianne Houston en Joy Ryan

Beste korte animatiefilm

  • A Close Shave - Nick Park
    • The Chicken from Outer Space - John R. Dilworth
    • The End - Chris Landreth en Robin Bargar
    • Gagarin - Alexij Kharitidi
    • Runaway Brain - Chris Bailey

Beste korte documentaire

  • One Survivor Remembers - Kary Antholis
    • Jim Dine: A Self-Portrait on the Walls - Nancy Dine en Richard Stilwell
    • The Living Sea - Greg MacGillivray en Alec Lorimore
    • Never Give Up: The 20th Century Odyssey of Herbert Zipper - Terry Sanders en Freida Lee Mock
    • The Shadow of Hate - Charles Guggenheim

Award voor bijzondere prestaties

Ere-awards

  • Kirk Douglas, voor vijftig jaar als een creatieve en morele kracht in de filmgemeenschap.
  • Chuck Jones, voor het maken van klassieke tekenfilms die al meer dan een halve eeuw wereldwijd plezier brengen.[2]

Films met meerdere nominaties

De volgende films ontvingen meerdere nominaties:

Nominaties Film Awards
10 Braveheart 5
9 Apollo 13 2
7 Babe 1
Sense and Sensibility 1
5 The Postman (Il Postino) 1
4 Dead Man Walking 1
Leaving Las Vegas 1
Nixon
Toy Story 1
3 Batman Forever
Crimson Tide
2 12 Monkeys
A Little Princess
Mighty Aphrodite 1
Pocahontas 2
Restoration 2
Richard III
Sabrina
The Usual Suspects 2
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
68ste Oscaruitreiking
Listen to this article