70ste Oscaruitreiking - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for 70ste Oscaruitreiking.

70ste Oscaruitreiking

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

70ste Oscaruitreiking
Datum 23 maart 1998
Locatie Shrine Auditorium, Los Angeles
Presentator Billy Crystal
Netwerk ABC
Hoogtepunten
Beste film Titanic
Meeste prijzen Titanic (11)
Meeste nominaties Titanic (14)
Edities
← Vorige Volgende →
69ste Oscaruitreiking 71ste Oscaruitreiking

De 70ste Oscaruitreiking, waarbij prijzen werden uitgereikt aan de beste prestaties in films uit 1997, vond plaats op 23 maart 1998 in het Shrine Auditorium in Los Angeles. De ceremonie werd voor de zesde keer gepresenteerd door de Amerikaanse acteur Billy Crystal. De genomineerden werden op 10 februari bekendgemaakt door Robert Rehme, voorzitter van de Academy, en actrice Geena Davis in het Samuel Goldwyn Theater te Beverly Hills.

De grote winnaar van de avond was Titanic, met in totaal veertien nominaties en elf Oscars. De Oscar voor Beste niet-Engelstalige film ging naar de Nederlandse film Karakter van regisseur Mike van Diem.

Winnaars en genomineerden

De winnaars staan bovenaan in vet lettertype.[1]

Beste film

Beste regisseur

Beste mannelijke hoofdrol

Beste vrouwelijke hoofdrol

Beste mannelijke bijrol

Beste vrouwelijke bijrol

Beste originele scenario

Beste bewerkte scenario

Beste niet-Engelstalige film

Beste documentaire

  • The Long Way Home - Marvin Hier en Richard Trank
    • 4 Little Girls - Spike Lee en Sam Pollard
    • Ayn Rand: A Sense of Life - Michael Paxton
    • Colors Straight Up - Michèle Ohayon en Julia Schachter
    • Waco: The Rules of Engagement - Dan Gifford en William Gazecki

Beste camerawerk

Beste montage

Beste artdirection

Beste originele muziek

Drama
Musical of komedie

Beste originele nummer

Beste geluid

  • Titanic - Gary Rydstrom, Tom Johnson, Gary Summers en Mark Ulano
    • Air Force One - Paul Massey, Rick Kline, D.M. Hemphill en Keith A. Wester
    • Con Air - Kevin O'Connell, Greg P. Russell en Arthur Rochester
    • Contact - Randy Thom, Tom Johnson, Dennis Sands en William B. Kaplan
    • L.A. Confidential - Andy Nelson, Anna Behlmer en Kirk Francis

Beste geluidseffecten

Beste visuele effecten

Beste kostuumontwerp

Beste grime

  • Men in Black - Rick Baker en David LeRoy Anderson
    • Mrs. Brown - Lisa Westcott, Veronica Brebner en Beverley Binda
    • Titanic - Tina Earnshaw, Greg Cannom en Simon Thompson

Beste korte film

  • Visas and Virtue - Chris Tashima en Chris Donahue
    • Dance Lexie Dance - Pearse Moore en Tim Loane
    • It's Good to Talk - Roger Goldby en Barney Reisz
    • Sweethearts? - Birger Larsen en Thomas Lydholm
    • Wolfgang - Kim Magnusson en Anders Thomas Jensen

Beste korte animatiefilm

  • Geri's Game - Jan Pinkava
    • Famous Fred - Joanna Quinn
    • La Vieille Dame et les Pigeons (The Old Lady and the Pigeons) - Sylvain Chomet
    • The Mermaid - Aleksandr Petrov
    • Redux Riding Hood - Steve Moore en Dan O'Shannon

Beste korte documentaire

  • A Story of Healing - Donna Dewey en Carol Pasternak
    • Alaska: Spirit of the Wild - George Casey en Paul Novros
    • Amazon - Kieth Merrill en Jonathan Stern
    • Daughter of the Bride - Terri Randall
    • Still Kicking: The Fabulous Palm Springs Follies - Mel Damski en Andrea Blaugrund

Ere-award

  • Stanley Donen, uit waardering voor een oeuvre gekenmerkt door gratie, elegantie, humor en visuele innovatie.[2]

Films met meerdere nominaties

De volgende films ontvingen meerdere nominaties:

Nominaties Film Awards
14 Titanic 11
9 Good Will Hunting 2
L.A. Confidential 2
7 As Good as It Gets 2
4 Amistad
The Full Monty 1
Kundun
The Wings of the Dove
3 Boogie Nights
Men in Black 1
2 Air Force One
Anastasia
Con Air
Mrs. Brown
The Sweet Hereafter
Wag the Dog
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
70ste Oscaruitreiking
Listen to this article