For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Afrikaanse kampioenschappen wielrennen op de weg.

Afrikaanse kampioenschappen wielrennen op de weg

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De Afrikaans kampioenschappen op de weg zijn de continentale kampioenschappen in de wielersport voor Afrika. Er zijn titels voor de mannen en de vrouwen te winnen in de wegwedstrijd en wegtijdrit. De kampioenschappen werden in 2001 voor de eerste keer georganiseerd (alleen voor mannen) en vanaf 2005 worden ze jaarlijks georganiseerd. De wedstrijd maakt deel uit van de UCI Africa Tour.

Bijna alle titels in de jaren 2000 gingen naar deelnemers uit Zuid-Afrika. Zuid-Afrika was dan ook het wielerland in Afrika bij uitstek. Sinds 2010 (mannen) en 2017 (vrouwen) worden de meeste titels echter gekaapt door wielrenners uit vooral Eritrea, maar ook Ethiopië, Mauritius, Namibië en Marokko.

Rwanda (Kigali) is net als Marokko (Tanger) kandidaat voor de eerste wereldkampioenschappen wielrennen op Afrikaanse bodem in 2025, maar heeft tot dusver nog geen Afrikaanse wielerkampioen afgeleverd.

Locaties

Jaar Locatie
1995 ?
1996-2000 niet verreden
2001
Vlag van Zuid-Afrika
 ?
2002-2004 niet verreden
2005
Vlag van Egypte
 ?
2006
Vlag van Mauritius
Port Louis
2007
Vlag van Marokko
Casablanca
2008
Vlag van Kameroen
Yaoundé
2009
Vlag van Namibië
Windhoek
2010
Vlag van Rwanda
Kigali
2011
Vlag van Eritrea
Asmara
2012
Vlag van Burkina Faso
Ouagadougou
2013
Vlag van Egypte
Sharm-el-Sheikh
2014 niet verreden
2015
Vlag van Zuid-Afrika
Wartburg
2016
Vlag van Marokko
Casablanca
2017
Vlag van Egypte
Luxor
2018
Vlag van Rwanda
Kigali
2019
Vlag van Ethiopië
Bahir Dar
2020 niet vereden
2021
Vlag van Egypte
Caïro

Medailletableaus

Wegwedstrijd (mannen)

Jaar Winnaar Tweede Derde
1995
Vlag van Zuid-Afrika
Willy Engelbrecht
? ?
2001
Vlag van Zuid-Afrika
Jacques Fullard
Vlag van Zuid-Afrika
Douglas Ryder
Vlag van Zuid-Afrika
Ross Grant
2005
Vlag van Zuid-Afrika
Rupert Rheeder
Vlag van Mauritius
Thomas Desvaux
Vlag van Egypte
Mohamed Abdel Aziz
2006
Vlag van Zuid-Afrika
Darren Lill
Vlag van Zuid-Afrika
Daniel Spence
Vlag van Zuid-Afrika
Robert Hunter
2007
Vlag van Zuid-Afrika
Nicholas White
Vlag van Zuid-Afrika
Johann Rabie
Vlag van Zuid-Afrika
Jay Robert Thomson
2008
Vlag van Namibië
Dan Craven
Vlag van Marokko
Hassan Zahboune
Vlag van Algerije
Abdelmalek Madani
2009
Vlag van Zuid-Afrika
Ian McLeod
Vlag van Zuid-Afrika
Jay Robert Thomson
Vlag van Namibië
Erik Hoffmann
2010
Vlag van Eritrea
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Eritrea
Meron Russom
Vlag van Namibië
Dan Craven
2011
Vlag van Eritrea
Natnael Berhane
Vlag van Eritrea
Tesfay Abraha
Vlag van Zuid-Afrika
Jacques Janse van Rensburg
2012
Vlag van Eritrea
Natnael Berhane
Vlag van Zuid-Afrika
Jay Robert Thomson
Vlag van Eritrea
Ferekalsi Debesay
2013
Vlag van Eritrea
Tesfom Okubamariam
Vlag van Namibië
Dan Craven
Vlag van Eritrea
Merhawi Kudus
2015
Vlag van Zuid-Afrika
Louis Meintjes
Vlag van Zuid-Afrika
Jay Robert Thomson
Vlag van Zuid-Afrika
Jacques Janse van Rensburg
2016
Vlag van Eritrea
Tesfom Okubamariam
Vlag van Algerije
Youcef Reguigui
Vlag van Eritrea
Mekseb Debesay
2017
Vlag van Zuid-Afrika
Willie Smit
Vlag van Eritrea
Meron Abraham
Vlag van Marokko
Ahmed Galdoune
2018
Vlag van Eritrea
Amanuel Gebrezgabihier
Vlag van Eritrea
Metkel Eyob
Vlag van Algerije
Azzedine Lagab
2019
Vlag van Eritrea
Mekseb Debesay
Vlag van Algerije
Azzedine Lagab
Vlag van Algerije
Youcef Reguigui
2021
Vlag van Zuid-Afrika
Ryan Gibbons
Vlag van Algerije
Nassim Saidi
Vlag van Algerije
Youcef Reguigui

Wegtijdrit (mannen)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2001
Vlag van Zuid-Afrika
Simon Kessler
Vlag van Zuid-Afrika
Morne Bester
Vlag van Egypte
Mohamed Abdel Fattah
2005
Vlag van Zuid-Afrika
Alex Pavlov
Vlag van Tunesië
Rafaâ Chtioui
Vlag van Zuid-Afrika
Rupert Rheeder
2006
Vlag van Zuid-Afrika
Robert Hunter
Vlag van Namibië
Dan Craven
Vlag van Zuid-Afrika
Daryl Impey
2007
Vlag van Zuid-Afrika
Nicholas White
Vlag van Zuid-Afrika
Jay Robert Thomson
Vlag van Eritrea
Bereket Yemane
2008
Vlag van Zuid-Afrika
Jay Robert Thomson
Vlag van Zuid-Afrika
Nicholas White
Vlag van Namibië
Dan Craven
2009
Vlag van Zuid-Afrika
Jay Robert Thomson
Vlag van Zuid-Afrika
Reinardt Janse Van Rensburg
Vlag van Namibië
Erik Hoffmann
2010
Vlag van Eritrea
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Zuid-Afrika
Reinardt Janse Van Rensburg
Vlag van Algerije
Azedine Lagab
2011
Vlag van Eritrea
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Zuid-Afrika
Louis Meintjes
Vlag van Zuid-Afrika
Reinardt Janse van Rensburg
2012
Vlag van Eritrea
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Ethiopië
Tsgabu Grmay
Vlag van Zuid-Afrika
Jay Robert Thomson
2013
Vlag van Eritrea
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Zuid-Afrika
Willie Smit
Vlag van Zuid-Afrika
Johannes Christoffel Nel
2015
Vlag van Ethiopië
Tsgabu Grmay
Vlag van Eritrea
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Zuid-Afrika
Reinardt Janse van Rensburg
2016
Vlag van Marokko
Mouhssine Lahsaini
Vlag van Ethiopië
Tsgabu Grmay
Vlag van Eritrea
Daniel Teklehaimanot
2017
Vlag van Eritrea
Meron Teshome
Vlag van Zuid-Afrika
Stefan de Bod
Vlag van Eritrea
Awet Habtom
2018
Vlag van Eritrea
Mekseb Debesay
Vlag van Rwanda
Jean Bosco Nsengimana
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
2019
Vlag van Zuid-Afrika
Stefan de Bod
Vlag van Eritrea
Sirak Tesfom
Vlag van Zuid-Afrika
Ryan Gibbons
2021
Vlag van Zuid-Afrika
Ryan Gibbons
Vlag van Zuid-Afrika
Kent Main
Vlag van Rwanda
Moise Mugisha

Ploegentijdrit (mannen)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2009
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Reinardt Janse van Rensburg
Ian McLeod
Jay Robert Thomson
Christoff van Heerden
Vlag van Namibië
 Namibië
Jacques Celliers
Heinrich Koehne
Victor Krohne
Lotto Petrus
Vlag van Libië
 Libië
Mohamed Ali Almabruk Abubregh
Faysal Shaban Alsharaa
Ahmed Youcef Belgasem
2010
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Ferekalsi Debesay
Meron Russom
Tesfai Teklit
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Reinardt Janse van Rensburg
Luthando Kaka
Jason Bakke
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
Msgena Kindeya
Sollomon Bittew Shiferaw
Goton Mebrahtu Biru
2011
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Natnael Berhane
Ferekalsi Debesay
Jani Tewelde
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Reinardt Janse van Rensburg
Herman Fouche
Louis Meintjes
Jaco Venter
Vlag van Marokko
 Marokko
Reda Aadel
Adil Jelloul
Mouhssine Lahsaini
Abdelatif Saadoune
2012
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Natnael Berhane
Ferekalsi Debesay
Jani Tewelde
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Tunesië
 Tunesië
Ali Akkouche
Rafaâ Chtioui
Maher Hasnaoui
Ahmed M'Raïhi
Vlag van Algerije
 Algerije
Adil Barbari
Hichem Chaabane
Karim Hadjbouzit
Fayçal Hamza
2013
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Natnael Berhane
Meron Russom
Daniel Teklehaimanot
Meron Teshome
Vlag van Algerije
 Algerije
Adil Barbari
Hichem Chaabane
Azzedine Lagab
Abdelmalek Madani
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Calvin Beneke
Shaun-Nick Bester
Johannes Nel
Ryan Gibbons
2015
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Natnael Berhane
Mekseb Debesay
Merhawi Kudus
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Nicholas Dlamini
Reinardt Janse van Rensburg
Louis Meintjes
Jay Robert Thomson
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
Getachew Atsbha
Temesgen Buru
Kibrom Giday
Tsgabu Grmay
2016
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Elyas Afewerki
Tesfom Okubamariam
Amanuel Gebrezgabihier
Mekseb Debesay
Vlag van Algerije
 Algerije
Azzedine Lagab
Abderrhamane Bechlagheme
Abderrahmane Mansouri
Nassim Saidi
Vlag van Marokko
 Marokko
Lahcen Saber
Mouhssine Lahsaini
Salah Eddine Mraouni
Mohamed Er Rafai
2017
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Meron Abraham
Amanuel Gebrezgabihier
Awet Habtom
Meron Teshome
Vlag van Algerije
 Algerije
Azzedine Lagab
Abdelkader Belmokhtar
Abderrahmane Mansouri
Abdellah Ben Youcef
Vlag van Rwanda
 Rwanda
Joseph Areruya
Samuel Mugisha
Valens Ndayisenga
Jean Bosco Nsengimana
2018
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Mekseb Debesay
Metkel Eyob
Amanuel Gebrezgabihier
Saymon Musie
Vlag van Rwanda
 Rwanda
Joseph Areruya
Valens Ndayisenga
Adrien Niyonshuti
Jean Bosco Nsengimana
Vlag van Algerije
 Algerije
Azzedine Lagab
Abderrahmane Mansouri
Islam Mansouri
Youcef Reguigui
2019
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Mekseb Debesay
Yakob Debesay
Sirak Tesfom
Meron Teshome
Vlag van Rwanda
 Rwanda
Moïse Mugisha
Valens Ndayisenga
Jean Bosco Nsengimana
Jean-Claude Uwizeyimana
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
Temesgen Buru
Redwan Ebrahim
Fiseha Gebremariam
Tesfay Teklehaymanot
2021
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Ryan Gibbons
Kent Main
Gustav Basson
Jason Oosthuizen
Vlag van Rwanda
 Rwanda
Moïse Mugisha
Jean Bosco Nsengimana
Jean Eric Habimana
Joseph Areruya
Vlag van Algerije
 Algerije
Abderrahmane Mansouri
Azzedine Lagab
Youcef Reguigui
Nassim Saidi

Wegwedstrijd (vrouwen)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2005
Vlag van Zuid-Afrika
Anke Erlank
Vlag van Zuid-Afrika
Marissa van der Merwe
Vlag van Zuid-Afrika
Chrissie Viljoen
2006
Vlag van Zuid-Afrika
Yolandi Du Toit
Vlag van Zuid-Afrika
Ronel Van Wyk
Vlag van Zuid-Afrika
Marissa van der Merwe
2007
Vlag van Zuid-Afrika
Marissa van der Merwe
Vlag van Zuid-Afrika
Lynette Burger
Vlag van Zuid-Afrika
Yolandi Du Toit
2008
Vlag van Zuid-Afrika
Cassandra Slingerland
Vlag van Zuid-Afrika
Marissa van der Merwe
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
2009
Vlag van Zuid-Afrika
Lynette Burger
Vlag van Zuid-Afrika
Cherise Taylor
Vlag van Zuid-Afrika
Lizanne Naude
2010
Vlag van Zuid-Afrika
Lylanie Lauwrens
Vlag van Zuid-Afrika
Lise Olivier
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
2011
Vlag van Zuid-Afrika
Ashleigh Moolman
Vlag van Zuid-Afrika
Cherise Taylor
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
2012
Vlag van Zuid-Afrika
Ashleigh Moolman
Vlag van Zuid-Afrika
An-Li Pretorius
Vlag van Zuid-Afrika
Lise Olivier
2013
Vlag van Zuid-Afrika
Ashleigh Moolman
Vlag van Namibië
Vera Adrian
Vlag van Eritrea
Wehazit Kedane
2015
Vlag van Zuid-Afrika
Ashleigh Moolman
Vlag van Zuid-Afrika
Lise Olivier
Vlag van Ethiopië
Hadnet Kidane
2016
Vlag van Namibië
Vera Adrian
Vlag van Zuid-Afrika
An-Li Kachelhoffer
Vlag van Mauritius
Kimberley Le Court
2017
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
Vlag van Mauritius
Kimberley Le Court
Vlag van Zuid-Afrika
Charlene Roux
2018
Vlag van Eritrea
Bisrat Ghebremeskel
Vlag van Ethiopië
Tsega Gebre Beyene
Vlag van Eritrea
Mosana Debesay
2019
Vlag van Eritrea
Mosana Debesay
Vlag van Ethiopië
Eyeru Gebru
Vlag van Zuid-Afrika
Joanna Van De Winkel
2021
Vlag van Zuid-Afrika
Carla Oberholzer
Vlag van Zuid-Afrika
Hayley Preen
Vlag van Namibië
Vera Looser

Wegtijdrit (vrouwen)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2005
Vlag van Zuid-Afrika
Anke Erlank
Vlag van Zuid-Afrika
Dianne Emery
Vlag van Zuid-Afrika
Chrissie Viljoen
2006
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
Vlag van Zuid-Afrika
Ronel Van Wyk
Vlag van Zuid-Afrika
Linda Davidson
2007
Vlag van Zuid-Afrika
Lynette Burger
Vlag van Zuid-Afrika
Yolandi Du Toit
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
2008
Vlag van Zuid-Afrika
Cassandra Slingerland
Vlag van Zuid-Afrika
Marissa van der Merwe
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
2009
Vlag van Zuid-Afrika
Cassandra Slingerland
Vlag van Zuid-Afrika
Lynette Burger
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
2010
Vlag van Zuid-Afrika
Lylanie Lauwrens
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
Vlag van Zuid-Afrika
Lizanne Naude
2011
Vlag van Zuid-Afrika
Cherise Taylor
Vlag van Zuid-Afrika
Ashleigh Moolman
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
2012
Vlag van Zuid-Afrika
Ashleigh Moolman
Vlag van Zuid-Afrika
An-Li Pretorius
Vlag van Namibië
Vera Adrian
2013
Vlag van Zuid-Afrika
Ashleigh Moolman
Vlag van Eritrea
Wehazit Kedane
Vlag van Namibië
Vera Adrian
2015
Vlag van Zuid-Afrika
Ashleigh Moolman
Vlag van Zuid-Afrika
Heidi Dalton
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
2016
Vlag van Namibië
Vera Adrian
Vlag van Rwanda
Jeanne d'Arc Girubuntu
Vlag van Zuid-Afrika
Samantha Sanders
2017
Vlag van Mauritius
Aurélie Halbwachs
Vlag van Eritrea
Mossana Debesay
Vlag van Zuid-Afrika
Juanita Venter
2018
Vlag van Eritrea
Mosana Debesay
Vlag van Ethiopië
Selam Amha
Vlag van Ethiopië
Eyeru Gebru
2019
Vlag van Ethiopië
Selam Amha
Vlag van Ethiopië
Eyeru Gebru
Vlag van Eritrea
Desiet Kidane
2021
Vlag van Zuid-Afrika
Carla Oberholzer
Vlag van Zuid-Afrika
Frances Janse van Rensburg
Vlag van Namibië
Vera Looser

Ploegentijdrit (vrouwen)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2013
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Tsehainesh Fitsum
Yorsalem Ghebru
Wehazit Kidane
Senayt Mengsteab
Vlag van Nigeria
 Nigeria
Tombrapa Gripka
Rosemary Marcus
Glory Odiase
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
Meseret Hagos
Selam Hagos
Eyerusalem Kelil
Hadnet Kidane
2015
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Ashleigh Moolman
Heidi Dalton
Lynette Burger
An-Li Pretorius
Vlag van Namibië
 Namibië
Vera Adrian
Michelle Vorster
Irene Steyn
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Tsehainesh Fitsum
Yohana Dawit
Wehazit Kidane
Mossana Debesay
2016
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
An-Li Kachelhoffer
Samantha Sanders
Anriette Schoeman
Lise Olivier
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
Tsega Beyene
Eyaru Tesfuam
Mhirte Asgele
Eden Bekele
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Wehazit Kidane
Yohana Dawit
Wogahta Ghebrehiwet
Mossana Debesay
2017
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Bisrat Ghebremeskel
Wehazit Kidane
Mossana Debesay
Wogahta Ghebrehiwet
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
Selam Amha
Tsega Beyene
Birhan Fkadu
Eyaru Tesfuam
Vlag van Egypte
 Egypte
Tsehainesh Fitsum
Yohana Dawit
Wehazit Kidane
Mossana Debesay
2018
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
Eyeru Gebru
Tsega Beyene
Selam Amha
Eyerusalem Kelil
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Tigisti Gebrehiwet
Mossana Debesay
Bisrat Ghebremeskel
Wezahit Kidane
Vlag van Rwanda
 Rwanda
Beatha Ingabire
Magnifique Manizabayo
Jacqueline Tuyishime
Jeanne d'Arc Girubuntu
2019
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
Eyeru Gebru
Selam Amha
Tsega Beyene
Eyeru Haftu
Vlag van Eritrea
 Eritrea
Mossana Debesay
Desiet Kidane
Zinab Fitsum
Tigisti Gebrehiwet
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Liezel Jordaan
Carla Oberholzer
Zanri Rossouw
2021
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Carla Oberholzer
Frances Janse van Rensburg
Hayley Preen
Maroesjka Matthee
Vlag van Rwanda
 Rwanda
Diane Ingabire
Valantine Nzayisenga
Jacqueline Tuyishimire
Josiane Mukashema
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
Selam Amha
Serkalen Taye Watango
Miheret Asegele Gebreyewhans

Gemengde ploegenestafette

Jaar Winnaar Tweede Derde
2021
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Carla Oberholzer
Frances Janse van Rensburg
Hayley Preen
Ryan Gibbons
Kent Main
Gustav Basson
Vlag van Rwanda
 Rwanda
Diane Ingabire
Valantine Nzayisenga
Jacqueline Tuyishimire
Moïse Mugisha
Jean Bosco Nsengimana
Jean Eric Habimana
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
Selam Amha
Serkalen Taye Watango
Miheret Asegele Gebreyewhans
Sintayehu Kebede
Yared Beharu
Tsgabu Grmay

Wegwedstrijd (mannen beloften)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2008
Vlag van Algerije
Hichem Chaabane
Vlag van Eritrea
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Algerije
Redouane Chabaane
2009
Vlag van Namibië
Lotto Petrus
Vlag van Zuid-Afrika
Reinardt Janse van Rensburg
Vlag van Rwanda
Adrien Niyonshuti
2010
Vlag van Eritrea
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Zuid-Afrika
Reinardt Janse Van Rensburg
Vlag van Eritrea
Natnael Berhane
2011
Vlag van Eritrea
Natnael Berhane
Vlag van Eritrea
Tesfay Abrha
Vlag van Algerije
Youcef Reguigui
2012
Vlag van Eritrea
Natnael Berhane
Vlag van Algerije
Hamza Merdj
Vlag van Zuid-Afrika
Songezo Jim
2013
Vlag van Eritrea
Tesfom Okbamariam
Vlag van Eritrea
Merhawi Kudus
Vlag van Rwanda
Janvier Hadi
2015
Vlag van Zuid-Afrika
Jayde Julius
Vlag van Eritrea
Merhawi Kudus
Vlag van Ethiopië
Temesgen Buru

Wegtijdrit (mannen beloften)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2008
Vlag van Zuid-Afrika
Jay Robert Thomson
Vlag van Eritrea
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Eritrea
Bereket Yemane
2009
Vlag van Zuid-Afrika
Reinardt Janse Van Rensburg
Vlag van Namibië
Heiko Redecker
Vlag van Rwanda
Adrien Niyonshuti
2010
Vlag van Eritrea
Daniel Teklehaimanot
Vlag van Zuid-Afrika
Reinardt Janse Van Rensburg
Vlag van Ethiopië
Tsgabu Grmay
2011
Vlag van Zuid-Afrika
Louis Meintjes
Vlag van Marokko
Reda Aadel
Vlag van Algerije
Fayçal Hamza
2012
Vlag van Ethiopië
Tsgabu Grmay
Vlag van Algerije
Adil Barbari
Vlag van Eritrea
Natnael Berhane
2013
Vlag van Zuid-Afrika
Willie Smit
Vlag van Zuid-Afrika
Johannes Nel
Vlag van Algerije
Adil Barbari
2015
Vlag van Eritrea
Merhawi Kudus
Vlag van Rwanda
Valens Ndayisenga
Vlag van Algerije
Adil Barbari

Wegwedstrijd (mannen junioren)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2012
Vlag van Algerije
Abderrahmane Bechlaghem
Vlag van Zuid-Afrika
Nicol Germishuis
Vlag van Burkina Faso
Karim Bonkoungou
2013
Vlag van Marokko
Abderrahim Zahiri
Vlag van Algerije
Abderrahmane Mansouri
Vlag van Zuid-Afrika
Ivan Venter
2015
Vlag van Marokko
El Mehdi Chokri
Vlag van Algerije
Islam Mansouri
Vlag van Namibië
Brandon Plaatjes
2016
Vlag van Algerije
Hamza Mansouri
Vlag van Mauritius
Christopher Lagane
Vlag van Algerije
Abdelraouf Bengayou
2017
Vlag van Algerije
Hamza Mansouri
Vlag van Algerije
Oussama Chablaoui
Vlag van Marokko
Abdellah Loukili

Wegtijdrit (mannen junioren)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2012
Vlag van Algerije
Abderrahmane Bechlaghem
Vlag van Mauritius
Sébastien Tyack
Vlag van Algerije
Abderrahmane Mansouri
2013
Vlag van Zuid-Afrika
Ivan Venter
Vlag van Zuid-Afrika
Morne Van Niekerk
Vlag van Algerije
Abderrahmane Bechlaghem
2015
Vlag van Zuid-Afrika
Gregory De Vink
Vlag van Algerije
Islam Mansouri
Vlag van Marokko
Chokri Al Mehdi
2016
Vlag van Algerije
Abdelraouf Bengayou
Vlag van Mauritius
Christopher Lagane
Vlag van Algerije
Hamza Mansouri
2017
Vlag van Algerije
Hamza Mansouri
Vlag van Marokko
Mohammed Medrazi
Vlag van Ethiopië
Kiflom Gebreselassie
2018
Vlag van Eritrea
Biniyam Ghirmay
Vlag van Rwanda
Yves Nkurunziza
Vlag van Eritrea
Natan Medhanie

Ploegentijdrit (mannen junioren)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2013
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Nicholas Dlamini
Jandrich Kotze
Morne Van Niekerk
Ivan Venter
Vlag van Marokko
 Marokko
Abderrahim Aouida
Othmane Choumouch
El Mehdi Laanaya
Abderrahim Zahiri
Vlag van Algerije
 Algerije
Hichem Amari
Abderrahmane Bechlaghem
Abdelghani Fellah
Abderrahmane Mansouri
2015
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Gregory De Vink
Jarrod Hattingh
Enno Albertus Swanepoel
John Vlok
Vlag van Marokko
 Marokko
Abdelilah Radif
El Mehdi Chokri
El Houcaine Sebbahi
Mohcine El Kouraji
Vlag van Namibië
 Namibië
Tristan De Lange
Herbert Peters
Brandon Plaatjes
2016
Vlag van Marokko
 Marokko
Anouar Motassadeq
Ayoub Bairi
Mohammed Medrazi
Anass Jaouy
Vlag van Algerije
 Algerije
Abdelraouf Bengayou
Amar Bradai
Merouane Brinis
Oussama Chablaoui
Vlag van Angola
 Angola
Bruno Araujo
Marcio Jose
Jose Rocha
Antonio Vidal
2017
Vlag van Algerije
 Algerije
Hamza Mansouri
Nadjib Assal
Oussama Chablaoui
Oussama Bechlaghel
Vlag van Marokko
 Marokko
Mohammed Medrazi
Abdellah Loukili
Mounir Elhazari
Yassine Berjali
Vlag van Mauritius
 Mauritius
Dylan Redy
Benitol Reemal
Fabio Catherine
Adriano Azor

Wegwedstrijd (vrouwen junioren)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2013
Vlag van Zuid-Afrika
Monique Gerber
Vlag van Egypte
Ebtesam Zayed Ahmed
Vlag van Zuid-Afrika
Mikayla Olivier
2015
Vlag van Zimbabwe
Helen Mitchell
Vlag van Zimbabwe
Skye Davidson
Vlag van Zuid-Afrika
Frances Du Toit
2016
2017
Vlag van Ethiopië
Hailu Zayd
Vlag van Ethiopië
Kasahun Tsadkan
Vlag van Egypte
Yasser Mohammed Mariam

Wegtijdrit (vrouwen junioren)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2013
Vlag van Zuid-Afrika
Heidi Dalton
Vlag van Zuid-Afrika
Monique Gerber
Vlag van Egypte
Ebtesam Zayed Ahmed
2015
Vlag van Zuid-Afrika
Frances Du Toit
Vlag van Zuid-Afrika
Lynette Benson
Vlag van Zimbabwe
Skye Davidson
2016
Vlag van Egypte
Donia Rashwan Mahmoud
2017
Vlag van Ethiopië
Kasahun Tsadkan
Vlag van Ethiopië
Hailu Zayd
Vlag van Nigeria
Okorie Jacinta

Ploegentijdrit (vrouwen junioren)

Jaar Winnaar Tweede Derde
2013
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Andri Coetzee
Heidi Dalton
Monique Gerber
Mikayla Olivier
Vlag van Egypte
 Egypte
Kheloud Ali
Salma Hamdy Ahmed
Hilmi Hamdiya Hasan
Ebtesam Zayed Ahmed
2015
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
Frances Du Toit
Lynette Benson
Ame Venter
Mandie Swart
2016
2017
Vlag van Egypte
 Egypte
Jessenia Ali
Yasser Mohamed Mariam
Heidi Mohamed
Alaa Shaaban

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Afrikaanse kampioenschappen wielrennen op de weg
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.