Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1972 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1972.

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1972

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 1972
Baanevenementen
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
800 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
5000 mmannen
10000 mmannen
100 m hordenvrouwen
110 m hordenmannen
400 m hordenmannen
3000 m steeplechasemannen
4×100 m estafettemannenvrouwen
4×400 m estafettemannenvrouwen
Wegevenementen
Marathonmannen
20 km snelwandelenmannen
50 km snelwandelenmannen
Veldevenementen
Verspringenmannenvrouwen
Hink-stap-springenmannen
Hoogspringenmannenvrouwen
Polsstokhoogspringenmannen
Kogelstotenmannenvrouwen
Discuswerpenmannenvrouwen
Speerwerpenmannenvrouwen
Kogelslingerenmannen
Gecombineerde evenementen
Vijfkampvrouwen
Tienkampmannen

Atletiek is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1972 in München.

Heren

100 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Valeri Borzov
 URS
10.14
Zilver Robert Taylor
 USA
10.24
Brons Lennox Miller
 JAM
10.33
4 Aleksandr Korneljoek
 URS
10.36
5 Michael Fray
 JAM
10.40
6 Jobst Hirscht
 FRG
10.40
7 Zeńon Nowosz
 POL
10.46
Hasely Crawford
 TRI
DNF

200 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Valeri Borzov
 URS
20.00
Zilver Larry Black
 USA
20.19
Brons Pietro Mennea
 ITA
20.30
4 Larry Burton
 USA
20.37
5 Chuck Smith
 USA
20.55
6 Siegfried Schenke
 GDR
20.56
7 Martin Jellinghaus
 FRG
20.65
8 Hans-Joachim Zenk
 GDR
21.05

400 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Vince Matthews
 USA
44.66
Zilver Wayne Collett
 USA
44.80
Brons Julius Sang
 KEN
44.92
4 Charles Asati
 KEN
45.13
5 Horst-Rüdiger Schlöske
 FRG
45.31
6 Markku Kukkoaho
 FIN
45.49
7 Karl Honz
 FRG
45.68
John Smith
 USA
DNF

800 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Dave Wottle
 USA
1:45.9
Zilver Jevgeni Arzjanov
 URS
1:45.9
Brons Mike Boit
 KEN
1:46.0
4 Franz-Josef Kemper
 FRG
1:46.5
5 Robert Ouko
 KEN
1:46.5
6 Andrew Carter
 GBR
1:46.6
7 Andrzej Kupczyk
 POL
1:47.1
8 Dieter Fromm
 GDR
1:48.0

1500 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Pekka Vasala
 FIN
3:36.3
Zilver Kipchoge Keino
 KEN
3:36.8
Brons Rod Dixon
 NZL
3:37.5
4 Mike Boit
 KEN
3:38.4
5 Brendan Foster
 GBR
3:39.0
6 Herman Mignon
 BEL
3:39.1
7 Paul-Heinz Wellmann
 FRG
3:40.1
8 Vladimir Pantelej
 URS
3:40.2

5000 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Lasse Virén
 FIN
OR 13:26.4
Zilver Mohammed Gammoudi
 TUN
13:27.4
Brons Ian Stewart
 GBR
13:27.6
4 Steve Prefontaine
 USA
13:28.4
5 Miel Puttemans
 BEL
13:30.8
6 Harald Norpoth
 FRG
13:32.6
7 Per Halle
 NOR
13:34.4
8 Nikolai Sviridov
 URS
13:39.4

10000 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Lasse Virén
 FIN
WR 27:38.4
Zilver Miel Puttemans
 BEL
27:39.6
Brons Miruts Yifter
 ETH
27:41.0
4 Mariano Haro
 ESP
27:48.2
5 Frank Shorter
 USA
27:51.4
6 David Bedford
 GBR
28:05.4
7 Daniel Korica
 YUG
28:15.2
8 Abdelkader Zaddem
 TUN
28:18.2

marathon

rang sporter(s) land tijd
Goud Frank Shorter
 USA
2:12:19.8
Zilver Karel Lismont
 BEL
2:14:31.8
Brons Mamo Wolde
 ETH
2:15:08.4
4 Kenneth Moore
 USA
2:15:39.8
5 Kenji Kimihara
 JPN
2:16:27.0
6 Ron Hill
 GBR
2:16:30.6
7 Donald MacGregor
 GBR
2:16:34.4
8 Jack Foster
 NZL
2:16:56.2

110 m horden

rang sporter(s) land tijd
Goud Rod Milburn
 USA
WR 13.24
Zilver Guy Drut
 FRA
13.34
Brons Thomas Hill
 USA
13.48
4 Willie Davenport
 USA
13.50
5 Frank Siebeck
 GDR
13.71
6 Leszek Wodzyński
 POL
13.71
7 Lubomír Nádeníček
 TCH
13.76
8 Petr Čech
 TCH
13.86

400 m horden

rang sporter(s) land tijd
Goud John Akii-Bua
 UGA
WR 47.82
Zilver Ralph Mann
 USA
48.51
Brons David Hemery
 GBR
48.52
4 James Seymour
 USA
48.64
5 Rainer Schubert
 FRG
49.65
6 Jevgeni Gavrilenko
 URS
49.66
7 Stavros Tziortzis
 GRE
49.66
8 Joeri Zorin
 URS
50.25

3000 m steeple chase

rang sporter(s) land tijd
Goud Kipchoge Keino
 KEN
OR 8:23.6
Zilver Ben Jipcho
 KEN
8:24.6
Brons Tapio Kantanen
 FIN
8:24.8
4 Bronisław Malinowski
 POL
8:28.0
5 Dušan Moravčík
 TCH
8:29.2
6 Amos Biwott
 KEN
8:33.6
7 Romualdas Bite
 URS
8:34.6
8 Pekka Päivärinta
 FIN
8:37.2

4x100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Goud Larry Black
Robert Taylor
Gerry Tinker
Eddie Hart
 USA
WR 38.19
Zilver Aleksandr Korneljoek
Vladimir Lovetski
Juris Silovs
Valeri Borzov
 URS
38.50
Brons Jobst Hirscht
Karlheinz Klotz
Gerhard Wucherer
Klaus Ehl
 FRG
38.79
4 Jaroslav Matoušek
Juraj Demeč
Jiří Kynos
Ludvík Bohman
 TCH
38.82
5 Manfred Kokot
Bernd Borth
Hans-Jürgen Bombach
Siegfried Schenke
 GDR
38.90
6 Stanisław Wagner
Tadeusz Cuch
Jerzy Czerbniak
Zeńon Nowosz
 POL
39.03
7 Patrick Bourbeillon
Jean-Pierre Grés
Gérard Fénouil
Bruno Cherrier
 FRA
39.14
8 Vincenzo Guerini
Ennio Preatoni
Luigi Benedetti
Pietro Mennea
 ITA
39.14

4x400 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Goud Charles Asati
Hezahiah Nyamau
Robert Ouko
Julius Sang
 KEN
2:59.8
Zilver Martin Reynolds
Alan Pascoe
David Hemery
David Jenkins
 GBR
3:00.5
Brons Gilles Bertould
Daniel Velasques
Francis Kerbiriou
Jacques Carette
 FRA
3:00.7
4 Bernd Herrmann
Horst-Rüdiger Schlöske
Hermann Köhler
Karl Honz
 FRG
3:00.9
5 Jan Werner
Jan Balachowski
Zbigniew Jaremski
Andrzej Badeński
 POL
3:01.1
6 Stig Lönnqvist
Ari Salin
Ossi Karttunen
Markku Kukkoaho
 FIN
3:01.1
7 Eric Carlgren
Anders Faager
Kenth Öhman
Ulf Rönner
 SWE
3:02.6
8 Arthur Cooper
Pat Marshall
Charles Joseph
Edwin Roberts
 TRI
3:03.6

20 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Goud Peter Frenkel
 GDR
1:26:42.4
Zilver Volodymyr Holoebnytsjy
 URS
1:26:55.2
Brons Hans Reimann
 GDR
1:27:16.6
4 Gerhard Sperling
 GDR
1:27:55.0
5 Nikolai Smaga
 URS
1:28:16.6
6 Vincent Nihill
 GBR
1:28:44.4
7 Jan Ornoch
 POL
1:32:01.6
8 Vittorio Visini
 ITA
1:32:30.0

50 km snelwandelen

rang sporter(s) land tijd
Goud Bernd Kannenberg
 FRG
OR 3:56:11.6
Zilver Venjamin Soldatenko
 URS
3:58:24.0
Brons Larry Young
 USA
4:00:46.0
4 Otto Bartsj
 URS
4:01:35.4
5 Peter Selzer
 GDR
4:04:05.4
6 Gerhard Weidner
 FRG
4:06:26.0
7 Vittorio Visini
 ITA
4:08:31.4
8 Gabriel Hernández
 MEX
4:12:09.0

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Goud Jüri Tarmak
 URS
2.23 m
Zilver Stefan Junge
 GDR
2.21 m
Brons Dwight Stones
 USA
2.21 m
4 Hermann Magerl
 FRG
2.18 m
5 Ádám Szepesi
 HUN
2.18 m
6 István Major
 HUN
2.15 m
John Beers
 CAN
2.15 m
8 Roestam Achmjetov
 URS
2.15 m

polsstokhoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Goud Wolfgang Nordwig
 GDR
OR 5.50 m
Zilver Bob Seagren
 USA
5.40 m
Brons Jan Johnson
 USA
5.35 m
4 Reinhard Kuretzky
 FRG
5.30 m
5 Bruce Simpson
 CAN
5.20 m
6 Volker Ohl
 FRG
5.20 m
7 Hans Lagerqvist
 SWE
5.20 m
8 François Tracanelli
 FRA
5.10 m

verspringen

rang sporter(s) land afstand
Goud Randy Williams
 USA
8.24 m
Zilver Hans Baumgartner
 FRG
8.18 m
Brons Arnie Robinson
 USA
8.03 m
4 Joshua Owusu
 GHA
8.01 m
5 Preston Carrington
 USA
7.99 m
6 Max Klauß
 GDR
7.96 m
7 Alan Lerwill
 GBR
7.91 m
8 Leonid Barkovski
 URS
7.75 m

hink-stap-springen

rang sporter(s) land afstand
Goud Viktor Sanjejev
 URS
17.35 m
Zilver Jörg Drehmel
 GDR
17.31 m
Brons Nelson Prudêncio
 BRA
17.05 m
4 Carol Corbu
 ROU
16.85 m
5 John Craft
 USA
16.83 m
6 Mansour Dia
 SEN
16.83 m
7 Michał Joachimowski
 POL
16.69 m
8 Kristen Fløgstad
 NOR
16.44 m

kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Goud Władysław Komar
 POL
OR 21.18 m
Zilver George Woods
 USA
21.17 m
Brons Hartmut Briesenick
 GDR
21.14 m
4 Hans-Peter Gies
 GDR
21.14 m
5 Al Feuerbach
 USA
21.01 m
6 Brian Oldfield
 USA
20.91 m
7 Heinfried Birlenbach
 FRG
20.37 m
8 Vilmos Varjú
 HUN
20.10 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Ludvík Daněk
 TCH
64.40 m
Zilver Jay Silvester
 USA
63.50 m
Brons Ricky Bruch
 SWE
63.40 m
4 John Powell
 USA
62.82 m
5 Géza Fejér
 HUN
62.62 m
6 Detlef Thorith
 GDR
62.42 m
7 Ferenc Tégla
 HUN
60.60 m
8 Tim Vollmer
 USA
60.24 m

kogelslingeren

rang sporter(s) land afstand
Goud Anatoli Bondartsjoek
 URS
OR 75.50 m
Zilver Jochen Sachse
 GDR
74.96 m
Brons Vasili Sjmelevski
 URS
74.04 m
4 Uwe Beyer
 FRG
71.52 m
5 Gyula Zsivótzky
 HUN
71.38 m
6 Sándor Eckschmiedt
 HUN
71.20 m
7 Edwin Klein
 FRG
71.14 m
8 Shigenobu Murofushi
 JPN
70.88 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Klaus Wolfermann
 FRG
OR 90.48 m
Zilver Jānis Lūsis
 URS
90.46 m
Brons William Schmidt
 USA
84.42 m
4 Hannu Siitonen
 FIN
84.32 m
5 Bjørn Grimnes
 NOR
83.08 m
6 Jorma Kinnunen
 FIN
82.08 m
7 Miklós Németh
 HUN
81.98 m
8 Frederick Luke
 USA
80.06 m

tienkamp

rang sporter(s) land punten
Goud Nikolaj Avilov
 URS
WR 8454
Zilver Leonid Litvinenko
 URS
8035
Brons Ryszard Katus
 POL
7984
4 Jeff Bennett
 USA
7974
5 Stefan Schreyer
 GDR
7950
6 Freddy Herbrand
 BEL
7947
7 Steen Smidt-Jensen
 DEN
7947
8 Tadeusz Janczenko
 POL
7861

Dames

100 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Renate Stecher
 GDR
WR 11.07
Zilver Raelene Boyle
 AUS
11.23
Brons Silvia Chibás
 CUB
11.24
4 Iris Davis
 USA
11.32
5 Annegret Richter
 FRG
11.38
6 Alice Annum
 GHA
11.41
7 Barbara Ferrell
 USA
11.45
8 Eva Glesková
 TCH
12.48

200 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Renate Stecher
 GDR
WR 22.40
Zilver Raelene Boyle
 AUS
22.45
Brons Irena Szewińska
 POL
22.74
4 Ellen Stropahl
 GDR
22.75
5 Annegret Kroniger
 FRG
22.89
6 Christina Heinich
 GDR
22.89
7 Alice Annum
 GHA
22.99
8 Rose Allwood
 JAM
23.11

400 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Monika Zehrt
 GDR
OR 51.08
Zilver Rita Wilden
 FRG
51.21
Brons Kathy Hammond
 USA
51.64
4 Helga Seidler
 GDR
51.86
5 Mable Fergerson
 USA
51.96
6 Charlene Rendina
 USA
51.99
7 Dagmar Käsling
 GDR
52.19
8 Györgyi Balogh
 HUN
52.39

800 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Hildegard Falck
 FRG
OR 1:58.6
Zilver Nijolė Sabaitė
 URS
1:58.7
Brons Gunhild Hoffmeister
 GDR
1:59.2
4 Svetla Zlateva
 BUL
1:59.7
5 Vera Nikolić
 YUG
2:00.0
6 lleana Silai
 ROU
2:00.0
7 Rosemary Stirling
 GBR
2:00.2
8 Abigail Hoffman
 CAN
2:00.2

1500 m

rang sporter(s) land tijd
Goud Ljoedmila Bragina
 URS
WR 4:01.4
Zilver Gunhild Hoffmeister
 GDR
4:02.8
Brons Paola Cacchi
 ITA
4:02.9
4 Karin Burneleit
 GDR
4:04.1
5 Sheila Carey
 GBR
4:04.8
6 Ilja Keizer-Laman
 NED
4:05.1
7 Tamara Pangelova
 URS
4:06.5
8 Jennifer Orr
 AUS
4:12.2

100 m horden

rang sporter(s) land tijd
Goud Annelie Ehrhardt
 GDR
WR 12.59
Zilver Valeria Bufanu
 ROU
12.84
Brons Karin Balzer
 GDR
12.90
4 Pam Ryan
 AUS
12.98
5 Teresa Nowak
 POL
13.17
6 Danuta Straszyńska
 POL
13.18
7 Annerose Krumpholz
 GDR
13.27
8 Grażyna Rabsztyn
 POL
13.44

4x100 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Goud Christiane Krause
Ingrid Mickler
Annegret Richter
Heide Rosendahl
 FRG
WR 42.81
Zilver Evelyn Kaufer
Christina Heinich
Bärbel Struppert
Renate Stecher
 GDR
42.95
Brons Marlene Elejarde
Carmen Valdés
Fulgencia Romay
Silvia Chibás
 CUB
43.36
4 Martha Watson
Matteline Render
Mildrette Netter
Iris Davis
 USA
43.39
5 Marina Sidorova
Galina Boekharina
Ljoedmila Zjarkova
Nadeshda Besfamilnaja
 URS
43.59
6 Maureen Caird
Raelene Boyle
Marion Hoffman
Penelope Gillies
 AUS
43.61
7 Andrea Lynch
Della Pascoe
Judith Vernon
Anita Neil
 GBR
43.71
8 Helena Kerner
Barbara Bakulin
Urszula Jóźwik
Danuta Jędrejek
 POL
44.20

4x400 m estafette

rang sporter(s) land tijd
Goud Dagmar Käsling
Rita Kühne
Helga Seidler
Monika Zehrt
 GDR
WR 3:23.0
Zilver Mable Fergerson
Madeline Manning
Cheryl Toussaint
Kathy Hammond
 USA
3:25.2
Brons Anette Rückes
Inge Bödding
Hildegard Falck
Rita Wilden
 FRG
3:26.5
4 Martine Duvivier
Colette Besson
Bernadette Martin
Nicole Duclos
 FRA
3:27.5
5 Verona Bernard
Janet Simpson
Janette Roscoe
Rosemary Stirling
 GBR
3:28.7
6 Alison Rose-Edwards
Raelene Boyle
Cheryl Peasley
Charlene Rendina
 AUS
3:28.8
7 Marika Eklund
Pirjo Wilmi
Tuula Rautanen
Mona-Lisa Strandvall
 FIN
3:29.4
8 Ljoebov Roentso
Olga Syrovatskaja
Natalja Tsjistjakova
Nadeshda Kolesnikova
 URS
3:31.9

hoogspringen

rang sporter(s) land hoogte
Goud Ulrike Meyfarth
 FRG
WR 1.92 m
Zilver Jordanka Blagojeva
 BUL
1.88 m
Brons Ilona Gusenbauer
 AUT
1.88 m
4 Barbara Inkpen
 GBR
1.85 m
5 Rita Schmidt
 GDR
1.85 m
6 Sara Simeoni
 ITA
1.85 m
7 Rosemarie Witschas
 GDR
1.85 m
8 Deborah Brill
 CAN
1.82 m

verspringen

rang sporter(s) land hoogte
Goud Heide Rosendahl
 FRG
6.78 m
Zilver Diana Jorgova
 BUL
6.77 m
Brons Eva Šuranová
 TCH
6.67 m
4 Marcia Garbey
 CUB
6.52 m
5 Heidi Schüller
 FRG
6.51 m
6 Meta Antenen
 SUI
6.49 m
7 Viorica Viscopoleanu
 ROU
6.48 m
8 Margrit Olfert
 GDR
6.46 m

kogelstoten

rang sporter(s) land afstand
Goud Nadezjda Tsjizjova
 URS
WR 21.03 m
Zilver Margitta Gummel
 GDR
20.22 m
Brons Ivanka Hristova
 BUL
19.35 m
4 Esfir Dolsjenko
 URS
19.24 m
5 Marianne Adam
 GDR
18.94 m
6 Marita Lange
 GDR
18.85 m
7 Helena Fibingerová
 TCH
18.81 m
8 Jelena Stojanova
 BUL
18.34 m

discuswerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Faina Melnik
 URS
OR 66.62 m
Zilver Argentina Menis
 ROU
65.06 m
Brons Vassilka Stojeva
 BUL
64.34 m
4 Tamara Danilova
 URS
62.86 m
5 Liesel Westermann
 FRG
62.18 m
6 Gabriele Hinzmann
 GDR
61.72 m
7 Carmen lonescu
 ROU
60.42 m
8 Ljoedmila Moeravjova
 URS
59.00 m

speerwerpen

rang sporter(s) land afstand
Goud Ruth Fuchs
 GDR
OR 63.88 m
Zilver Jacqueline Todten
 GDR
62.54 m
Brons Kathy Schmidt
 USA
59.94 m
4 Ljoetvijan Mollova
 BUL
59.36 m
5 Nataša Urbančić
 YUG
59.06 m
6 Eva Janko
 AUT
58.56 m
7 Ewa Gryziecka
 POL
57.00 m
8 Svetlana Koroljova
 URS
56.36 m

vijfkamp

rang sporter(s) land punten
Goud Mary Peters
 GBR
WR 4801
Zilver Heide Rosendahl
 FRG
4791
Brons Burglinde Pollak
 GDR
4768
4 Christine Bodner
 GDR
4671
5 Valentina Tikhomirova
 URS
4597
6 NedjaIka Angelova
 BUL
4496
7 Karen Mack
 FRG
4449
8 Ilona Bruzsenyák
 HUN
4419

Medaillespiegel

rang land Goud goud Zilver zilver Brons brons totaal
1
 Sovjet-Unie
9 7 1 17
2
 DDR
8 7 5 20
3
 Verenigde Staten
6 8 8 22
4
 Bondsrepubliek Duitsland
6 3 2 11
5
 Finland
3 0 1 4
6
 Kenia
2 2 2 6
7
 Groot-Brittannië
1 1 2 4
8
 Polen
1 0 2 3
9
 Tsjecho-Slowakije
1 0 1 2
10
 Oeganda
1 0 0 1
11
 Bulgarije
0 2 2 4
12
 Australië
0 2 0 2
 België
0 2 0 2
 Roemenië
0 2 0 2
15
 Frankrijk
0 1 1 2
16
 Tunesië
0 1 0 1
17
 Cuba
0 0 2 2
 Ethiopië
0 0 2 2
 Italië
0 0 2 2
20
 Brazilië
0 0 1 1
 Jamaica
0 0 1 1
 Nieuw-Zeeland
0 0 1 1
 Oostenrijk
0 0 1 1
 Zweden
0 0 1 1
totaal 38 38 38 114
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1972
Listen to this article