For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016.

Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Estádio Olímpico João Havelange
Gehouden in
Vlag van Brazilië
Rio de Janeiro
Jaar 2016
Data 12 t/m 21 augustus
Sport Atletiek
Accommodatie(s) Estádio Olímpico João Havelange
Sambódromo
Parque do Flamengo
Evenementen 47
Vorige: 2012     Volgende: 2020
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen
Atletiek op de
Olympische Zomerspelen 2016
Loopnummers
100 mmannenvrouwen
200 mmannenvrouwen
400 mmannenvrouwen
800 mmannenvrouwen
1500 mmannenvrouwen
5000 mmannenvrouwen
10000 mmannenvrouwen
100 m hordenvrouwen
110 m hordenmannen
400 m hordenmannenvrouwen
3000 m steeplechasemannenvrouwen
4×100 m estafettemannenvrouwen
4×400 m estafettemannenvrouwen
Weg
Marathonmannenvrouwen
20 km snelwandelenmannenvrouwen
50 km snelwandelenmannen
Technische nummers
Verspringenmannenvrouwen
Hink-stap-springenmannenvrouwen
Hoogspringenmannenvrouwen
Polsstokhoogspringenmannenvrouwen
Kogelstotenmannenvrouwen
Discuswerpenmannenvrouwen
Speerwerpenmannenvrouwen
Kogelslingerenmannenvrouwen
Meerkamp
Zevenkampvrouwen
Tienkampmannen

Atletiek is een van de sporten die beoefend werden op de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De onderdelen werden afgewerkt tijdens de laatste tien dagen van de Spelen, van 12 tot en met 21 augustus.

Atletiek is met 47 onderdelen de omvangrijkste sport op de Spelen. Er zijn 24 onderdelen voor de mannen en 23 voor de vrouwen. Het programma is identiek aan dat van de vorige Spelen. De onderdelen voor de vrouwen zijn bijna hetzelfde als voor de mannen. Alleen bij het hordelopen (mannen 110 meter, vrouwen 100 meter) en bij de meerkamp (mannen tienkamp, vrouwen zevenkamp) zijn er verschillen. De 50 km snelwandelen is het enige onderdeel dat alleen door mannen wordt beoefend.

De Russische ploeg voor de atletiek werd op 17 juni 2016 door de IAAF van de Olympische Spelen in Rio de Janeiro uitgesloten.[1] In Rusland waren niet voldoende controles op doping uitgevoerd. Het IOC besloot vier dagen later (21 juni) om Russische atleten, die buiten Rusland hadden getraind en waren gecontroleerd, wel tot de Olympische Spelen toe te laten.[2] De verspringster Darja Klisjina was de enige Russische atlete die daarop in actie kwam.

Locatie

Sambódromo (2006)
Sambódromo (2006)
Luchtfoto van het Parque do Flamengo
Luchtfoto van het Parque do Flamengo

De stadiononderdelen vonden plaats in het Estádio Olímpico João Havelange, de marathon op het Sambódromo da Marquês de Sapucaí en het snelwandelen in het Parque do Flamengo.

Kwalificatie

Deelnemers per land

In totaal namen er ongeveer 2000 atleten in de atletiek deel. Elk land mocht per onderdeel maximaal drie atleten laten deelnemen en een atleet als reserve aanmelden, waarbij elke atleet aan de kwalificatienorm moest voldoen. Elk land dat geen atleten had die aan de kwalificatienorm voldeden, mocht per sekse één atleet laten deelnemen, ongeacht de prestaties.

Leeftijd

Aan de marathon en 50 kilometer snelwandelen mochten alleen atleten meedoen die in het jaar van de Spelen twintig jaar of ouder waren (geboren in 1996 of eerder). Deelnemers aan de werpnummers, de 10.000 meter, 20 kilometer snelwandelen, zevenkamp en de tienkamp moesten ten minste achttien jaar zijn of worden in 2016 (geboren in 1998 of eerder). Deelnemers aan de overige onderdelen moesten ten minste zestien jaar zijn of worden in 2016 (geboren in 2000 of eerder).

Kwalificatienormen

De kwalificatienormen waren op 15 april 2015 door de IAAF vastgesteld en bekendgemaakt.

De kwalificatienorm voor de 10.000 meter, de marathon, het snelwandelen en de meerkamp moest worden gehaald tussen 1 januari 2015 en 11 juli 2016. De norm voor de overige individuele onderdelen moest worden gehaald tussen 1 mei 2015 en 11 juli 2016. De norm voor de estafettenummers tussen 1 januari 2015 en 11 juli 2016.

Onderdeel Mannen Vrouwen
100 m 10,16 11,32
200 m 20,50 23,20
400 m 45,40 52,00
800 m 1.45,80 2.01,00
1500 m 3.36,00 4.06,00
5000 m 13.25,00 15.20,00
10.000 m 28.00,00 32.15,00
100 m hordelopen - 13,00
110 m hordelopen 13,47 -
400 m hordelopen 49,40 56,20
3000 m steeplechase 8.28,00 9.45,00
Hoogspringen 2,29 m 1,94 m
Polsstokhoogspringen 5,70 m 4,50 m
Verspringen 8,15 m 6,70 m
Hink-stap-springen 16,90 m 14,20 m
Kogelstoten 20,50 m 17,80 m
Discuswerpen 66,00 m 61,00 m
Kogelslingeren 78,00 m 71,00 m
Speerwerpen 83,00 m 62,00 m
Zevenkamp - 6200 pnt
Tienkamp 8100 pnt -
20 km snelwandelen 1:24.00 1:35.00
50 km snelwandelen 4:03.00 -
Marathon 2:17.00 2:42.00
Kwalificatie-evenementen

Kwalificatie-evenementen waren de door de IAAF georganiseerde wedstrijden, of de door individuele organisaties georganiseerde wedstrijden die voldeden aan de eisen van de IAAF. Deze eisen waren: opgeleide juryleden, elektronische tijdwaarneming, windmeting bij de sprints en openbare toegankelijkheid voor concurrentie. Een uitzondering gold voor de marathon en de 50 kilometer snelwandelen. Hier werden de kwalificatie-evenementen door de IAAF aangewezen. De top-20 van het wereldkampioenschap op de marathon 2015 en de top-10 van de zogenaamde "IAAF Gold Label Marathons" in 2015 en 2016 die binnen de kwalificatietermijn vielen, plaatsten zich sowieso voor de Spelen.

Estafettenummers

Aan de estafettenummers namen zestien teams deel. De beste acht teams per onderdeel van de IAAF World Relays 2015 waren automatisch geplaatst. Aanwijzing van de overige teams vond plaats op basis van de twee beste tijden die door estafetteteams van een land waren gelopen. Als een gekwalificeerd land niet mee wilde doen, werd de vrijgekomen plaats opgevuld door het eerstvolgende land. Per estafetteteam mocht een land zes atleten inschrijven. Als een land in de overeenkomende individuele afstand atleten had ingeschreven, moesten deze deelnemers, inclusief de reserve(s), worden opgenomen in het estafetteteam.

Niet-gekwalificeerde atleten

Indien een land geen enkele man en/of vrouw had die had voldaan aan een kwalificatienorm, mocht dat land alsnog zijn beste atleet (man en/of vrouw) inschrijven. Deze mocht op maximaal één onderdeel uitkomen, maar niet in de meerkamp, 10.000 meter of de 3000 meter steeplechase. De IAAF moest hiervoor wel toestemming geven en deed dit op basis van het niveau van de deelnemer en het onderdeel waarop deze wilde uitkomen.

Wedstrijdschema

Naast het snelwandelen en de marathons waren er, voor de eerste maal sinds de Spelen van 1988, nog een aantal onderdelen met ochtendfinales. Dit op verzoek van het organisatiecomité en de Olympic Broadcasting Service ondersteund door het Internationaal Olympisch Comité, om er voor te zorgen dat de sport maximaal zichtbaar was in alle tijdzones.[3]

Legenda
O = ochtendsessie   A = avondsessie
Q = Kwalificatie   S = Series   ½ = Halve finales   F = Finale
Mannen
Datum → 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Onderdeel ↓ O A O A O A O A O A O A O A O A O A O A
100 m Q S ½ F
200 m S ½ F
400 m S ½ F
800 m S ½ F
1500 m S ½ F
5000 m S F
10.000 m F
110 m horden S ½ F
400 m horden S ½ F
3000 m steeplechase S F
4x100 m S F
4x400 m S F
Marathon F
20 km snelwandelen F
50 km snelwandelen F
Verspringen Q F
Hink-stap-springen Q F
Hoogspringen Q F
Polsstokhoogspringen Q F
Kogelstoten Q F
Discuswerpen Q F
Speerwerpen Q F
Kogelslingeren Q F
Tienkamp F
Vrouwen
Datum → 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Onderdeel ↓ O A O A O A O A O A O A O A O A O A O A
100 m Q S ½ F
200 m S ½ F
400 m S ½ F
800 m S ½ F
1500 m S ½ F
5000 m S F
10.000 m F
100 m horden S ½ F
400 m horden S ½ F
3000 m steeplechase S F
4x100 m S F
4x400 m S F
Marathon F
20 km snelwandelen F
Verspringen Q F
Hink-stap-springen Q F
Hoogspringen Q F
Polsstokhoogspringen Q F
Kogelstoten Q F
Discuswerpen Q F
Speerwerpen Q F
Kogelslingeren Q F
Zevenkamp F

Medaillewinnaars

Legenda
WR = Wereldrecord   OR = Olympisch record   AR = Werelddeelrecord   NR = Nationaal record
WJR = Wereld jeugdrecord   WL = Beste jaarprestatie   PB = Persoonlijk record   SB = Beste seizoensprestatie

Mannen

Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
100 m Usain Bolt
Vlag van Jamaica
 Jamaica
9,81 Justin Gatlin
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
9,89 Andre De Grasse
Vlag van Canada
 Canada
9,91
200 m Usain Bolt
Vlag van Jamaica
 Jamaica
19,78 Andre De Grasse
Vlag van Canada
 Canada
20,02 Christophe Lemaitre
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
20,12
400 m Wayde van Niekerk
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
43,03
WR
Kirani James
Vlag van Grenada
 Grenada
43,76 LaShawn Merritt
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
43,85
800 m David Rudisha
Vlag van Kenia
 Kenia
1.42,15 Taoufik Makhloufi
Vlag van Algerije
 Algerije
1.42,61
NR
Clayton Murphy
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
1.42,85
1500 m Matthew Centrowitz
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3.50,00 Taoufik Makhloufi
Vlag van Algerije
 Algerije
3.50,11 Nick Willis
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
3.50,24
5000 m Mo Farah
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
13.03,30 Paul Kipkemoi Chelimo
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
13.03,90 Hagos Gebrhiwet
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
13.04,35
10.000 m Mo Farah
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
27.05,17 Paul Tanui
Vlag van Kenia
 Kenia
27.05,64
SB
Tamirat Tola
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
27.06,26
110 m horden Omar McLeod
Vlag van Jamaica
 Jamaica
13,05 Orlando Ortega
Vlag van Spanje
 Spanje
13,17 Dimitri Bascou
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
13,24
400 m horden Kerron Clement
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
47,73 Boniface Mucheru Tumuti
Vlag van Kenia
 Kenia
47,78
NR
Yasmani Copello
Vlag van Turkije
 Turkije
47,92
NR
3000 m steeplechase Conseslus Kipruto
Vlag van Kenia
 Kenia
8.03,28
OR
Evan Jager
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
8.04,28 Mahiedine Mekhissi-Benabbad
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
8.11,52
4x100 m
Vlag van Jamaica
 Jamaica

Asafa Powell
Yohan Blake
Nickel Ashmeade
Usain Bolt
Jevaughn Minzie
Kemar Bailey-Cole
37,27
Vlag van Japan
 Japan

Ryota Yamagata
Shota Iizuka
Yoshihide Kiryu
Asuka Cambridge
37,60
AR
Vlag van Canada
 Canada

Akeem Haynes
Aaron Brown
Brendon Rodney
Andre De Grasse
Mobolade Ajomale
37,64
NR
4x400 m
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Arman Hall
Tony McQuay
Gil Roberts
LaShawn Merritt
Kyle Clemons
David Verburg
2.57,30
Vlag van Jamaica
 Jamaica

Peter Matthews
Nathon Allen
Fitzroy Dunkley
Javon Francis
Rusheen McDonald
2.58,16
Vlag van Bahama
 Bahama's

Alonzo Russell
Michael Mathieu
Steven Gardiner
Chris Brown
Stephen Newbold
2.58,49
Marathon Eliud Kipchoge
Vlag van Kenia
 Kenia
2:08.44 Feyisa Lilesa
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
2:09.54 Galen Rupp
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
2:10.05
20 km snelwandelen Wang Zhen
Vlag van China
 China
1:19.14 Cai Zelin
Vlag van China
 China
1:19.26
PB
Dane Bird-Smith
Vlag van Australië
 Australië
1:19.37
PB
50 km snelwandelen Matej Tóth
Vlag van Slowakije
 Slowakije
3:40.58 Jared Tallent
Vlag van Australië
 Australië
3:41.16 Hirooki Arai
Vlag van Japan
 Japan
3:41.24
Hoogspringen Derek Drouin
Vlag van Canada
 Canada
2,38 Mutaz Essa Barshim
Vlag van Qatar
 Qatar
2,36 Bohdan Bondarenko
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
2,33
Polsstokhoogspringen Thiago Braz da Silva
Vlag van Brazilië
 Brazilië
6,03
OR, AR
Renaud Lavillenie
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
5,98 Sam Kendricks
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
5,85
Verspringen Jeff Henderson
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
8,38
SB
Luvo Manyonga
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
8,37
PB
Greg Rutherford
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
8,29
Hink-stap-springen Christian Taylor
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
17,86 Will Claye
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
17,76 Dong Bin
Vlag van China
 China
17,58
Kogelstoten Ryan Crouser
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
22,52
OR
Joe Kovacs
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
21,78 Tomas Walsh
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
21,36
Discuswerpen Christoph Harting
Vlag van Duitsland
 Duitsland
68,37 Piotr Małachowski
Vlag van Polen
 Polen
67,55 Daniel Jasinski
Vlag van Duitsland
 Duitsland
65,77
Kogelslingeren Dilsjod Nazarov
Vlag van Tadzjikistan
 Tadzjikistan
78,68 Ivan Tsichan
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
77,79 Wojciech Nowicki
Vlag van Polen
 Polen
77,73
Speerwerpen Thomas Röhler
Vlag van Duitsland
 Duitsland
90,30 Julius Yego
Vlag van Kenia
 Kenia
88,24 Keshorn Walcott
Vlag van Trinidad en Tobago
 Trinidad en Tobago
85,38
Tienkamp Ashton Eaton
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
8893
OR
Kévin Mayer
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
8834
NR
Damian Warner
Vlag van Canada
 Canada
8666

Vrouwen

Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
100 m Elaine Thompson
Vlag van Jamaica
 Jamaica
10,71 Tori Bowie
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
10,83 Shelly-Ann Fraser-Pryce
Vlag van Jamaica
 Jamaica
10,86
SB
200 m Elaine Thompson
Vlag van Jamaica
 Jamaica
21,78 Dafne Schippers
Vlag van Nederland
 Nederland
21,88 Tori Bowie
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
22,15
400 m Shaunae Miller
Vlag van Bahama
 Bahama's
49,44 Allyson Felix
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
49,51 Shericka Jackson
Vlag van Jamaica
 Jamaica
49,85
800 m Caster Semenya
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
1.55,28
NR
Francine Niyonsaba
Vlag van Burundi
 Burundi
1.56,49 Margaret Wambui
Vlag van Kenia
 Kenia
1.56,89
1500 m Faith Chepngetich Kipyegon
Vlag van Kenia
 Kenia
4.08,92 Genzebe Dibaba
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
4.10,27 Jennifer Simpson
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
4.10,53
5000 m Vivian Cheruiyot
Vlag van Kenia
 Kenia
14.26,17
OR
Hellen Obiri
Vlag van Kenia
 Kenia
14.29,77 Almaz Ayana
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
14.33,59
10.000 m Almaz Ayana
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
29.17,45
WR
Vivian Cheruiyot
Vlag van Kenia
 Kenia
29.32,53
NR
Tirunesh Dibaba
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
29.42,56
PB
100 m horden Brianna Rollins
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
12,48 Nia Ali
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
12,59 Kristi Castlin
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
12,61
400 m horden Dalilah Muhammad
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
53,13 Sara Petersen
Vlag van Denemarken
 Denemarken
53,55
NR
Ashley Spencer
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
53,72
3000 m steeplechase Ruth Jebet
Vlag van Bahrein
 Bahrein
8.59,75
AR
Hyvin Jepkemoi
Vlag van Kenia
 Kenia
9.07,12 Emma Coburn
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
9.07,63
AR
4x100 m
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Tianna Bartoletta
Allyson Felix
English Gardner
Tori Bowie
Morolake Akinosun
41,01
Vlag van Jamaica
 Jamaica

Christania Williams
Elaine Thompson
Veronica Campbell-Brown
Shelly-Ann Fraser-Pryce
Simone Facey
Sashalee Forbes
41,36
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië

Asha Philip
Desiree Henry
Dina Asher-Smith
Daryll Neita
41,77
NR
4x400 m
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Allyson Felix
Phyllis Francis
Natasha Hastings
Courtney Okolo
Taylor Ellis-Watson
Francena McCorory
3.19,06
Vlag van Jamaica
 Jamaica

Stephenie Ann McPherson
Anneisha McLaughlin-Whilby
Shericka Jackson
Novlene Williams-Mills
Christine Day
Chrisann Gordon
3.20,34
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië

Eilidh Doyle
Anyika Onuora
Emily Diamond
Christine Ohuruogu
Kelly Massey
3.25,88
Marathon Jemima Sumgong
Vlag van Kenia
 Kenia
2:24.04 Eunice Kirwa
Vlag van Bahrein
 Bahrein
2:24.13 Mare Dibaba
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
2:24.30
20 km snelwandelen Liu Hong
Vlag van China
 China
1:28.35 María Guadalupe González
Vlag van Mexico
 Mexico
1.28:37 Lu Xiuzhi
Vlag van China
 China
1:28.42
Hoogspringen Ruth Beitia
Vlag van Spanje
 Spanje
1,97 Mirela Demireva
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
1.97 Blanka Vlašić
Vlag van Kroatië
 Kroatië
1.97
Polsstokhoogspringen Ekaterini Stefanidi
Vlag van Griekenland
 Griekenland
4,85 Sandi Morris
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
4,85 Eliza McCartney
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
4,80
Verspringen Tianna Bartoletta
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
7,17 Brittney Reese
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
7,15 Ivana Španović
Vlag van Servië
 Servië
7,08
NR
Hink-stap-springen Caterine Ibargüen
Vlag van Colombia
 Colombia
15,17 Yulimar Rojas
Vlag van Venezuela
 Venezuela
14,98 Olga Rypakova
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
14,74
Kogelstoten Michelle Carter
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
20,63 m
NR
Valerie Adams
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
20,42 m
SB
Anita Márton
Vlag van Hongarije
 Hongarije
19,87 m
NR
Discuswerpen Sandra Perković
Vlag van Kroatië
 Kroatië
69,21 Mélina Robert-Michon
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
66,73
NR
Denia Caballero
Vlag van Cuba
 Cuba
65,34
Kogelslingeren Anita Włodarczyk
Vlag van Polen
 Polen
82,29
WR
Zhang Wenxiu
Vlag van China
 China
76,75 Sophie Hitchon
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
74,54
NR
Speerwerpen Sara Kolak
Vlag van Kroatië
 Kroatië
66,18
NR
Sunette Viljoen
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
64,92 Barbora Špotáková
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
64,80
Zevenkamp Nafissatou Thiam
Vlag van België
 België
6810
NR
Jessica Ennis-Hill
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
6775
SB
Brianne Theisen-Eaton
Vlag van Canada
 Canada
6653

Medaillespiegel

 Plaats  Land NOC Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
USA 13 10 9 32
2
Vlag van Kenia
 Kenia
KEN 6 6 1 13
3
Vlag van Jamaica
 Jamaica
JAM 6 3 2 11
4
Vlag van China
 China
CHN 2 2 2 6
5
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
RSA 2 2 0 4
6
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
GBR 2 1 4 7
7
Vlag van Duitsland
 Duitsland
GER 1 0 1 2
Vlag van Kroatië
 Kroatië
CRO 2 0 1 3
9
Vlag van Ethiopië
 Ethiopië
ETH 1 2 5 8
10
Vlag van Canada
 Canada
CAN 1 1 4 6
11
Vlag van Polen
 Polen
POL 1 1 1 3
12
Vlag van Bahrein
 Bahrein
BRN 1 1 0 2
Vlag van Spanje
 Spanje
ESP 1 1 0 2
14
Vlag van Bahama
 Bahama's
BAH 1 0 1 2
15
Vlag van België
 België
BEL 1 0 0 1
Vlag van Brazilië
 Brazilië
BRA 1 0 0 1
Vlag van Colombia
 Colombia
COL 1 0 0 1
Vlag van Griekenland
 Griekenland
GRE 1 0 0 1
Vlag van Slowakije
 Slowakije
SVK 1 0 0 1
Vlag van Tadzjikistan
 Tadzjikistan
TJI 1 0 0 1
21
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
FRA 0 3 3 6
22
Vlag van Algerije
 Algerije
ALG 0 2 0 2
23
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
NZL 0 1 3 4
24
Vlag van Australië
 Australië
AUS 0 1 1 2
Vlag van Japan
 Japan
JPN 0 1 1 2
26
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
BUL 0 1 0 1
Vlag van Burundi
 Burundi
BDI 0 1 0 1
Vlag van Denemarken
 Denemarken
DEN 0 1 0 1
Vlag van Grenada
 Grenada
GRN 0 1 0 1
Vlag van Mexico
 Mexico
MEX 0 1 0 1
Vlag van Nederland
 Nederland
NED 0 1 0 1
Vlag van Qatar
 Qatar
QAT 0 1 0 1
Vlag van Venezuela
 Venezuela
VEN 0 1 0 1
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
BLR 0 1 0 1
35
Vlag van Cuba
 Cuba
CUB 0 0 1 1
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
CZE 0 0 1 1
Vlag van Hongarije
 Hongarije
HUN 0 0 1 1
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
KAZ 0 0 1 1
Vlag van Servië
 Servië
SRB 0 0 1 1
Vlag van Trinidad en Tobago
 Trinidad en Tobago
TRI 0 0 1 1
Vlag van Turkije
 Turkije
TUR 0 0 1 1
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
UKR 0 0 1 1
Totaal 47 47 47 141
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.