Australië op de Olympische Winterspelen 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Australië op de Olympische Winterspelen 2010.

Australië op de Olympische Winterspelen 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Australië
IOC-landcode AUS
NOC Australian Olympic Committee
externe link
Olympische Winterspelen 2010 in Vancouver
Vlaggendrager Torah Bright
Aantal deelnemers 40
Aantal disciplines 11
Medailles
Rang: 13
goud
2
zilver
1
brons
0
totaal
3
Australië op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908* · 1912* · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
*= met Nieuw-Zeeland als Australazië
Australië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
 
Olympische Spelen
Het team van Australië bij de opening
Het team van Australië bij de opening

Tijdens de Olympische Winterspelen van 2010, die in Vancouver (Canada) werden gehouden, nam Australië voor de zeventiende keer deel aan de Winterspelen.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Freestyleskiën Lydia Lassila aerials (v)
Goud
Snowboarden Torah Bright halfpipe (v)
Goud
Freestyleskiën Dale Begg-Smith moguls (m)
Zilver

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Alpineskiën

Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Craig Branch afdaling (m) 34e 1.57,19 (+2,88)
super g (m) 29e 1.32,89 (+2,55)
Jono Brauer afdaling (m) 38e 1.58,08 (+3,77)
super g (m) 30e 1.32,92 (+2,58)

Biatlon

Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alexei Almoukov 10 km sprint (m) 87e 30.57,9 (+6.50,1) pen.: 4 (3 + 1)
20 km individueel (m) 78e 57.37,6 (+9.15,1) pen.: 4 (1 + 1 + 2 + 0)

Bobsleeën

Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jeremy Rolleston
Duncan Harvey
tweemansbob (m) dnf-1 1e run: niet gefinisht
Christopher Spring
Duncan Michael Pugh
tweemansbob (m) 22e 2.40,73
(53,14 / 54,41 / 53,18 / niet gekwalificeerd voor 4e run)
Astrid Loch-Wilkinson
Cecilia Mcintosh
tweemansbob (v) 19e 2.44,57
(54,85 / 54,66 / 55,16 / niet gekwalificeerd voor 4e run)
De vier bemanningsleden van de beide tweemansbobs trokken zich terug voor de wedstrijd in de viermansbob.

Freestyleskiën

Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
David Morris aerials (m) 13e kwalificatie: 13e - uitgeschakeld: 221,02 ptn (105,09 + 115,93)
Dale Begg-Smith moguls (m) Zilver 26.58 ptn
kwalificatie: 15e - 23.52 ptn
Ramone Cooper moguls (m) 27e kwalificatie: 27e - uitgeschakeld: 21.11 ptn
Scott Kneller ski cross (m) 7e kwalificatie: 12e (1.13,85)
achtste finale: 2e
kwartfinale: 2e
halve finale: 3e
kleine finale: 3e
Jacqui Cooper aerials (v) 5e 194,29 ptn (90,82 + 103,47)
kwalificatie: 11e - 162,99 ptn (87,88 + 75,11)
Elizabeth Gardnet aerials (v) 12e 86,70 ptn (63,09 + 23,61)
kwalificatie: 10e - 164,60 ptn (89,00 + 75,60)
Lydia Lassila aerials (v) Goud 214,74 ptn (106,25 + 108,49)
kwalificatie: 9e - 167,55 ptn (85,65 + 81,90)
Bree Munro aerials (v) 18e kwalificatie: 18e - uitgeschakeld: 143,46 ptn (74,37 + 69,09)
Britteny Cox moguls (v) 23e kwalificatie: 23e - uitgeschakeld: 19.87 ptn
Katya Crema ski cross (v) 15e kwalificatie: 17e (1.20,19)
achtste finale: 2e
kwartfinale: 3e - uitgeschakeld
Jenny Owens ski cross (v) 13e kwalificatie: 15e (1.19,80)
achtste finale: 2e
kwartfinale: 3e - uitgeschakeld
nq = niet gekwalificeerd voor volgende ronde

Kunstrijden

Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Cheltzie Lee vrouwen 20e 138.16 pr; (korte kür: 52.16, pr, vrije kür: 86.00, pr)

Langlaufen

Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Paul Murray sprint individueel klassiek (m) 55e kwalificatie: 3.52,96 (dnq)
Ben Sim 15 km vrije stijl (m) 45e 35.48,6
30 km achtervolging (m) 47e 1:23.25,8
Ben Sim
Paul Murray
teamsprint (m) hf halve finale: 19.57,0 (10e)
Esther Bottomley sprint individueel klassiek (v) 50e kwalificatie: 4.05,12 (nq)
nq = niet gekwalificeerd voor kwartfinales

Rodelen

Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hannah Campbell-Pegg Enkel (v) 23e 2.50,222 (42,527 (25e) / 42,570 (26e) / 42,606 (21e) / 42,519 (21e))

Schaatsen

Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sophie Muir 500 m (v) 29e 79,04 (39,649 (31e) / 39,400 (27e))
1000 m (v) 30e 1.18,79

Shorttrack

Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lachlan Hay 1000 m (m) 26e vr: 1.26,132 (4e)
Tatjana Borodoelina 500 m (v) 21e vr: 44,901 (3e)
1000 m (v) 7e vr3: 1.32,509 (1e), kf4: 1.32,465 (2e), hf1: 1.29,663 (3e), b-finale: 1.32,661 (4e)
1500 m (v) 11e vr: 2.27,408 (2e), hf: 2.21,617 (4e), b-finale: 2.43,051 (3e)

Skeleton

Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anthony Deane mannen 23e 2.43,35 (54,55 (24e) / 54,12 (21e) / 54,68 (25e) / niet gekwalificeerd voor 4e run)
Melissa Hoar vrouwen 12e 3.38,22 (54,73 (12e) / 54,48 (8e) / 54,48 (10e) / 54,53 (12e))
Emma Lincoln-Smith vrouwen 10e 3.37,63 (54,28 (6e) / 54,41 (7e) / 54,54 (11e) / 54,40 (10e))

Snowboarden

Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2010 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Damon Hayler cross (m) 10e kwalificatie: 9e (1.21,81)
achtste finale: 2e
kwartfinale: 4e - uitgeschakeld
Alex Pullin cross (m) 17e kwalificatie: 1e (1.20,15)
achtste finale: 3e - uitgeschakeld
Ben Mates halfpipe (m) 17e kwalificatie: 9e; 29,6 ptn (28,3 en 29,6)
halve finale: 27,5 ptn (3,6 en 27,5) - uitgeschakeld
Scotty James halfpipe (m) 21e kwalificatie: 12e; 28,2 ptn (7,6 en 28,2) - uitgeschakeld
Stephanie Hickey cross (v) 18e kwalificatie: 18e (1.35,26) - uitgeschakeld
Torah Bright halfpipe (v) Goud kwalificatie: 1e; 45,8 ptn (41,3 en 45,8)
finale: 45,0 ptn (5,9 en 45,0)
Holly Crawford halfpipe (v) 8e kwalificatie: 7e; 39,5 ptn (38,6 en 39,5)
halve finale: 41,7 ptn (17,3 en 41,7)
finale: 30,3 ptn (23,9 en 30,3)
Joh Shaw parallelreuzenslalom (v) 19e kwalificatie: 19e (1.26,10) - uitgeschakeld
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Australië op de Olympische Winterspelen 2010
Listen to this article