For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1960.

Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1960

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Basketbal is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome,Italië. De wedstrijden vonden van 26 augustus tot en met 10 september plaats in het Palazzo dello Sport (plaatsingsronde) en het kleinere Palazzetto dello Sport (1e en 2e groepsfase). Het pre-olympische toernooi, waar nog 5 landen zich voor de Spelen konden plaatsen, werd eerder dat jaar, van 13 tot 20 augustus, gehouden in de Land Rover Arena in Bologna.

Mannen

Voorronde

Groep A

Datum Tijd Land Score Land
26 augustus 9:00
Vlag van Hongarije
 Hongarije
93-66
Vlag van Japan
 Japan
21:30
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
88-54
Vlag van Italië
 Italië
27 augustus 16:00
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
125-66
Vlag van Japan
 Japan
23:00
Vlag van Italië
 Italië
72-67
Vlag van Hongarije
 Hongarije
29 augustus 9:00
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
107-63
Vlag van Hongarije
 Hongarije
17:30
Vlag van Japan
 Japan
92-100
Vlag van Italië
 Italië
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3 3 0 320 183 137 6
2
Vlag van Italië
 Italië
3 2 1 226 247 -21 5
3
Vlag van Hongarije
 Hongarije
3 1 2 223 245 -22 4
4
Vlag van Japan
 Japan
3 0 3 224 318 -94 3

Groep B

Datum Tijd Land Score Land
26 augustus 16:00
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
62-67
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
17:30
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
53-56
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
27 augustus 9:00
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
61-62
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
10:30
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
69-75
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
29 augustus 10:30
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
64-76
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
20:00
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
73-72
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
3 2 1 201 192 9 5
2
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
3 2 1 193 199 -6 5
3
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3 1 2 187 190 -3 4
4
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
3 1 2 209 209 0 4

Groep C

Datum Tijd Land Score Land
26 augustus 9:00
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
66-49
Vlag van Mexico
 Mexico
20:00
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
72-75
Vlag van Brazilië
 Brazilië
27 augustus 14:30
Vlag van Mexico
 Mexico
68-64
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
21:30
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
54-58
Vlag van Brazilië
 Brazilië
29 augustus 21:30
Vlag van Brazilië
 Brazilië
80-72
Vlag van Mexico
 Mexico
23:00
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
100-63
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Brazilië
 Brazilië
3 3 0 213 198 15 6
2
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
3 2 1 220 170 50 5
3
Vlag van Mexico
 Mexico
3 1 2 189 210 -21 4
4
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
3 0 3 199 243 -44 3

Groep D

Datum Tijd Land Score Land
26 augustus 14:30
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
68-86
Vlag van Polen
 Polen
23:00
Vlag van Uruguay
 Uruguay
77-72
Vlag van Spanje
 Spanje
27 augustus 17:30
Vlag van Spanje
 Spanje
82-84
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
20:00
Vlag van Uruguay
 Uruguay
76-72
Vlag van Polen
 Polen
29 augustus 14:30
Vlag van Uruguay
 Uruguay
80-76
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
16:00
Vlag van Polen
 Polen
75-63
Vlag van Spanje
 Spanje
Groep D
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Uruguay
 Uruguay
3 2 1 228 225 3 5
2
Vlag van Polen
 Polen
3 2 1 233 207 26 5
3
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
3 1 2 228 248 -20 4
4
Vlag van Spanje
 Spanje
3 1 2 222 231 -9 4

1e t/m 8e plaats

Groep I

Datum Tijd Land Score Land
1 september 21:30
Vlag van Brazilië
 Brazilië
78-75
Vlag van Italië
 Italië
23:00
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
88-75
Vlag van Polen
 Polen
2 september 20:00
Vlag van Polen
 Polen
68-77
Vlag van Brazilië
 Brazilië
23:00
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
70-77
Vlag van Italië
 Italië
4 september 20:00
Vlag van Italië
 Italië
74-68
Vlag van Polen
 Polen
21:30
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
78-85
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Groep I
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Brazilië
 Brazilië
3 3 0 240 221 19 6
2
Vlag van Italië
 Italië
3 2 1 226 216 10 5
3
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
3 1 2 236 237 -1 4
4
Vlag van Polen
 Polen
3 0 3 211 239 -28 3

Groep II

Datum Tijd Land Score Land
1 september 17:30
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
42-104
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
20:00
Vlag van Uruguay
 Uruguay
53-89
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
2 september 17:30
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
88-61
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
21:30
Vlag van Uruguay
 Uruguay
50-108
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
4 september 17:30
Vlag van Uruguay
 Uruguay
83-94
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
23:00
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
81-57
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Groep II
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3 3 0 293 149 144 6
2
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
3 2 1 234 195 39 5
3
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
3 1 2 197 275 -78 4
4
Vlag van Uruguay
 Uruguay
3 0 3 186 291 -105 3

9e t/m 16e plaats

Groep III

Datum Tijd Land Score Land
1 september 14:30
Vlag van Hongarije
 Hongarije
2-0 (forfeit)
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
16:00
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
82-80
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
2 september 9:00
Vlag van Hongarije
 Hongarije
84-80
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
10:30
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
2-0 (forfeit)
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
4 september 14:30
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
2-0 (forfeit)
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
16:00
Vlag van Hongarije
 Hongarije
81-70
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
Groep III
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Hongarije
 Hongarije
3 3 0 167 150 17 6
2
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
3 2 1 154 161 -7 5
3
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
3 1 2 162 166 -4 4
4
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
3 0 3 0 6 -6 0

Groep IV

Datum Tijd Land Score Land
1 september 9:00
Vlag van Spanje
 Spanje
66-80
Vlag van Mexico
 Mexico
10:30
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
101-63
Vlag van Japan
 Japan
2 september 14:30
Vlag van Japan
 Japan
57-76
Vlag van Mexico
 Mexico
16:00
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
78-48
Vlag van Spanje
 Spanje
4 september 9:00
Vlag van Spanje
 Spanje
66-64
Vlag van Japan
 Japan
10:30
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
91-62
Vlag van Mexico
 Mexico
Groep IV
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3 3 0 270 173 97 6
2
Vlag van Mexico
 Mexico
3 2 1 218 214 4 5
3
Vlag van Spanje
 Spanje
3 1 2 180 222 -42 4
4
Vlag van Japan
 Japan
3 0 3 184 243 -59 3

Plaatsingsronde

Groep plaats 13 t/m 15

Datum Tijd Land Score Land
7 september 10:00
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
75-65
Vlag van Spanje
 Spanje
9 september 10:00
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
93-73
Vlag van Japan
 Japan
Groep Plaats 13 t/m 15
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
13
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
2 2 0 168 138 30 4
14
Vlag van Spanje
 Spanje
2 1 1 131 139 -8 3
15
Vlag van Japan
 Japan
2 0 2 137 159 -22 2

Groep plaats 9 t/m 12

Datum Tijd Land Score Land
8 september 10:00
Vlag van Hongarije
 Hongarije
57-69
Vlag van Mexico
 Mexico
11:30
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
122-75
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
10 september 10:00
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
65-64
Vlag van Mexico
 Mexico
11:30
Vlag van Hongarije
 Hongarije
74-70
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Groep Plaats 9 t/m 12
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
9
Vlag van Hongarije
 Hongarije
3 2 1 212 209 3 5
10
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3 2 1 283 211 72 5
11
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
3 1 2 210 267 -57 4
12
Vlag van Mexico
 Mexico
3 1 2 195 213 -18 4

Groep plaats 5 t/m 8

Datum Tijd Land Score Land
7 september 21:00
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
98-72
Vlag van Uruguay
 Uruguay
22:30
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
95-81
Vlag van Polen
 Polen
9 september 21:00
Vlag van Polen
 Polen
64-62
Vlag van Uruguay
 Uruguay
22:30
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
98-93
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Groep Plaats 5 t/m 8
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
5
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
3 3 0 284 240 44 6
6
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
3 2 1 271 273 -2 5
7
Vlag van Polen
 Polen
3 1 2 220 245 -25 4
8
Vlag van Uruguay
 Uruguay
3 0 3 228 245 -17 3

Finalegroep

Datum Tijd Land Score Land
8 september 21:00
Vlag van Brazilië
 Brazilië
62-64
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
22:30
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
112-81
Vlag van Italië
 Italië
10 september 21:00
Vlag van Italië
 Italië
70-78
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
22:30
Vlag van Brazilië
 Brazilië
63-90
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Finalegroep
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
Goud
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3 3 0 283 201 82 6
Zilver
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
3 2 1 199 213 -14 5
Brons
Vlag van Brazilië
 Brazilië
3 1 2 203 229 -26 4
4
Vlag van Italië
 Italië
3 0 3 226 268 -42 3

Eindrangschikking

Goud
Zilver
Brons
4
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Jay Arnette
Walt Bellamy
Bob Boozer
Terry Dischinger
Burdette Haldorson
Darrall Imhoff
Allen Earl Kelley
Lester E. Lane
Jerry Lucas
Oscar Robertson
Adrian Smith
Jerry West
Vlag van de Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
Joeri Kornejev
Jānis Krūmiņš
Goeram Minasjvili
Valdis Muižnieks
Cēzars Ozers
Aleksandr Petrov
Michail Semjonov
Vladimer Oegrechelidze
Maigonis Valdmanis
Albert Valtin
Gennadi Volnov
Viktor Zoebkov
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Edson Bispo dos Santos
Moysés Blás
Waldemar Blatkauskas
Algodão
Rosa Branca
Mosquito
Waldyr Geraldo Boccardo
Wlamir Marques
Amaury Antônio Pasos
Fernando Pereira de Freitas
Antonio Salvador Sucar
Jatyr Eduardo Schall
Vlag van Italië
 Italië
Sandro Riminucci
Gabriele Vianello
Gianfranco Pieri
Paolo Vittori
Giovanni Gavagnin
Sandro Gamba
Augusto Giomo
Gianfranco Lombardi
Mario Alesini
Achille Canna
Antonio Calebotta
Gianfranco Sardagna
5 6 7 8
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
František Konvička
Jiří Baumruk
Vladimír Pištělák
Bohumil Tomášek
Zdeněk Bobrovský
Jiří Tetiva
Boris Lukašík
Jiří Štastný
Bohuslav Rylich
Jan Kinský
Dušan Lukašík
Zdeněk Konečný
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Radivoj Korać
Ivo Daneu
Slobodan Gordić
Josip Đerđa
Miodrag Nikolić
Nemanja Đurić
Marjan Kandus
Miha Lokar
Boris Kristančič
Zvonko Petričević
Sreten Dragojlović
Radovan Radović
Vlag van Polen
 Polen
Mieczysław Łopatka
Andrzej Pstrokoński
Janusz Wichowski
Zbigniew Dregier
Krzysztof Sitkowski
Bogdan Przywarski
Dariusz Świerczewski
Andrzej Nartowski
Jerzy Młynarczyk
Jerzy Piskun
Ryszard Olszewski
Tadeusz Pacuła
Vlag van Uruguay
 Uruguay
Carlos Blixen
Danilo Coito
Héctor Costa
Nelson Chelle
Manuel Gadea
Adolfo Lubnicki
Sergio Matto
Raúl Mera
Washington Poyet
Waldemar Rial
Milton Scarón
Edison Ciavattone
9 10 11 12
Vlag van Hongarije
 Hongarije
János Greminger
Tibor Zsíros
László Bánhegyi
János Simon
László Gabányi
István Liptai
Árpád Glatz
Ottó Temesvári
János Bencze
György Pólik
Zoltán Judik
Miklós Boháty
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Jean-Paul Beugnot
Roger Antoine
Henri Grange
Robert Monclar
Henri Villecourt
Maxime Dorigo
Jérôme Christ
Jean Degros
Christian Baltzer
Bernard Mayeur
Philippe Baillet
Louis Bertorelle
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen
Emilio Achacoso
Kurt Bachmann
Carlos Badion
Narciso Bernardo
Geronimo Cruz
Alfonso Márquez
Edgardo Ocampo
Constancio Ortiz
Edgardo Pacheco
Cristobal Ramas
Edgardo Roque
Roberto Yburan
Vlag van Mexico
 Mexico
Guillermo Wagner
Héctor Aizpuro
Armando Herrera
Gaille Bluth
José María Lozano
Ignacio Chavira
Carlos Quintanar
Urbano Zea
Eulalio Avila
César Herrera
Guillermo Torres
Alberto Almanza
13 14 15 16
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
Juan Vicens
Teofilo Cruz
Evelio Droz
Juan Ramón Báez
José Cestero
José Antonio Casillas
Johnny Rodríguez
Rafael Valle
José Santori
Angel Cancel
John Morales
César Bocachica
Vlag van Spanje
 Spanje
Agustín Bertomeu
Alfonso Martínez
Emiliano Rodríguez
Francesc Buscató
Jesús Codina
Joaquín Enseñat
Jorge Guillén
Josep Lluís Cortés
José Nora
Juan Martos
Miguel Ángel González
Santiago Navarro
Vlag van Japan
 Japan
Setsuo Nara
Shutaro Shoji
Hiroshi Saito
Takashi Itoyama
Takeo Sugiyama
Kenichi Imaizumi
Yasukuni Oshima
Shoji Kamata
Masashi Shiga
Takashi Masuda
Kaoru Wakabayashi
Hideo Kanekawa
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
Viktor Radev
Georgi Panov
Atanas Atanasov
Petko Lazarov
Ljoebomir Panov
Ilja Mirtsjev
Georgi Kanev
Nikola Ilov
Stefan Stojkov
Emanuil Gjaurov
Tsvetko Savov
Christo Tsvetkov

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1960
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.