Belgische kampioenschappen veldlopen
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
De Belgische kampioenschappen veldlopen worden jaarlijks georganiseerd, tot 2023 meestal rond maart. Vanaf 2023 worden de kampioenschappen in het najaar georganiseerd.
De organisatie bij de mannen gebeurde vanaf 1896 tot 1912 door de Union Belge des Sociétés de Sports Athlétiques (UBSSA), vanaf 1913 door de Belgische Atletiekbond (BAB), die vanaf 1929 het predicaat Koninklijk mocht dragen.
De Belgische kampioenschappen voor vrouwen werd vanaf 1921 tot en met 1949 georganiseerd door de Fédération belge d'Athlétisme féminin. Vanaf 1950 mochten vrouwen eindelijk aansluiten bij de KBAB. Veldlopen werd hen echter verboden. Pas vanaf 1970 werden er door de KBAB opnieuw Belgische kampioenschappen bij de vrouwen georganiseerd.
Per 1 april 1978 werd de Koninklijke Belgische Atletiekbond (KBAB) opgesplitst in een Vlaamse Atletiekliga (VAL), en een Ligue belge francophone d'Athlétisme (LBFA). De KBAB bleef behouden als papieren federatie, als vertegenwoordiging van België in de internationale federaties. De organisatie van de Belgische kampioenschappen werd door beide federaties uitgevoerd.
mannen
Jaar | Datum | Plaats | Winnaar | Winnaar korte cross |
---|---|---|---|---|
1896[1] | 26 april | Ter Kameren | Charles Van der Beeken | - |
1897 | 18 april | Ter Kameren | Jules Lesage | - |
1898[2] | 13 maart | Ter Kameren | Jules Lesage | - |
1899[3] | 23 april | Ter Kameren | Jules Lesage | - |
1900[4] | 18 maart | Ter Kameren | Jules Lesage | - |
1901 | Ter Kameren | Jules Lesage | - | |
1902 | 16 maart | Ter Kameren | Charles Mertens | - |
1903[5] | 29 maart | Ter Kameren | Jules Lesage | - |
1904 | 6 maart | Ter Kameren | Charles Mertens | - |
1905 | 5 maart | Ter Kameren | Charles Mertens | - |
1906[6] | 4 maart | Ter Kameren | Antoine Doyen | - |
1907[7] | 10 maart | Longchamps | François Delloye | - |
1908[8] | 8 maart | Longchamps | François Delloye | - |
1909[9] | 14 maart | Ukkel (Neerstalsesteenweg) | François Delloye | - |
1910[10] | 20 maart | Ukkel (Ganzenvijver) | François Delloye | - |
1911[11] | 2 april | Antwerpen (Beerschot) | François Delloye | - |
1912[12] | 3 maart | Luik (Cointe) | François Delloye | - |
1913[13] | 2 maart | Gentbrugge | François Delloye | - |
1914[14] | 1 maart | Karreveld | Isidore Vignol | - |
1919[15] | 13 april | Schaarbeek | Julien Van Campenhout | - |
1920[16] | 14 maart | Stokkel | Auguste Broos | - |
1921[17] | 6 maart | Bosvoorde | Marcel Alavoine | - |
1922[18] | 19 maart | Bosvoorde | Auguste Broos | - |
1923[19] | 4 maart | Bosvoorde | Georges Vandenbroele | - |
1924[20] | 2 maart | Bosvoorde | Julien Van Campenhout | - |
1925[21] | 1 maart | Bosvoorde | Alfred De Fleurquin | - |
1926[22] | 14 maart | Stokkel | Leon Degrande | - |
1927[23] | 13 maart | Stokkel | Leon Degrande | - |
1928[24] | 11 maart | Stokkel | Leon Degrande | - |
1929[25] | 17 maart | Stokkel | Leon Degrande | - |
1930[26] | 9 maart | Stokkel | René Geeraert | - |
1931[27] | 15 maart | Stokkel | René Geeraert | - |
1932[28] | 28 februari | Stokkel | Maurice Maréchal | - |
1933 | 12 maart | Stokkel | Jan Linsen | - |
1934 | 11 maart | Stokkel | Victor Honorez | - |
1935 | 10 maart | Stokkel | Victor Honorez | - |
1936 | 8 maart | Stokkel | Ward Schroeven | - |
1937 | 7 maart | Stokkel | Oscar Van Rumst | - |
1938 | 20 maart | Stokkel | Oscar Van Rumst | - |
1939 | 12 maart | Stokkel | Jan Chapelle | - |
1940 | 3 maart | Bosvoorde | Jan Chapelle | - |
1941 | 30 maart | Vorst (Dudenpark) | Ward Schroeven | - |
1942 | 12 april | Bosvoorde | Ward Schroeven | - |
1943 | 21 maart | Bosvoorde | Gaston Reiff | - |
1944 | 19 maart | Bosvoorde | Gaston Reiff | - |
1945 | 11 maart | Bosvoorde | Jan Chapelle | - |
1946 | 3 maart | Bosvoorde | Jan Chapelle | - |
1947 | 1 maart | Bosvoorde | Gaston Reiff | - |
1948 | 13 maart | Bosvoorde | Marcel Vandewattyne | - |
1949 | 12 maart | Bosvoorde | Marcel Vandewattyne | - |
1950 | 4 maart | Bosvoorde | Lucien Theys | - |
1951 | 10 maart | Laken | Marcel Vandewattyne | - |
1952 | 9 maart | Waregem | Marcel Vandewattyne | - |
1953 | 8 maart | Waregem | Lucien Theys | - |
1954 | 14 maart | Waregem | Lucien Hanswijk | - |
1955 | 6 maart | Waregem | Marcel Vandewattyne | - |
1956 | 4 maart | Bosvoorde | Frans Herman | - |
1957 | 10 maart | Waregem | Marcel Vandewattyne | - |
1958 | 2 maart | Waregem | Raymond Vandenborre | - |
1959 | 1 maart | Waregem | Gaston Roelants | - |
1960 | 6 maart | Waregem | Hedwig Leenaert | - |
1961 | 5 maart | Waregem | Gaston Roelants | - |
1962 | 11 maart | Waregem | Gaston Roelants | - |
1963 | 3 maart | Waregem | Gaston Roelants | - |
1964 | 8 maart | Waregem | Gaston Roelants | - |
1965 | 7 maart | Oostende | Rik Clerckx | - |
1966 | 6 maart | Waregem | Gaston Roelants | - |
1967 | 5 maart | Waregem | Gaston Roelants | - |
1968 | 3 maart | Waregem | Gaston Roelants | - |
1969 | 9 maart | Waregem | Gaston Roelants | - |
1970 | 8 maart | Waregem | Gaston Roelants | - |
1971 | 7 maart | Waregem | Willy Polleunis | - |
1972 | 5 maart | Waregem | Gaston Roelants | - |
1973 | 4 maart | Waregem | Willy Polleunis | - |
1974 | 3 maart | Waregem | Erik De Beck | - |
1975 | 2 maart | Waregem | Miel Puttemans | - |
1976 | 15 februari | Waregem | Erik De Beck | - |
1977 | 6 maart | Waregem | Karel Lismont | - |
1978 | 5 maart | Waregem | Willy Polleunis | - |
1979 | 4 maart | Waregem | Leon Schots | - |
1980 | 24 februari | Waregem | Karel Lismont | - |
1981 | 8 maart | Hechtel | Miel Puttemans | - |
1982 | 28 februari | Waregem | Leon Schots | - |
1983 | 27 februari | Hechtel | Leon Schots | - |
1984 | 4 maart | Hechtel | Vincent Rousseau | - |
1985 | 10 maart | Zolder | Jef Gees | - |
1986 | 9 maart | Waregem | Eddy De Pauw | - |
1987 | 1 maart | Mol | Vincent Rousseau | - |
1988 | 28 februari | Oostende | Vincent Rousseau | - |
1989 | 12 februari | Waregem | Jos Maes | Eric Scheers |
1990 | 11 maart | Amay | Vincent Rousseau | - |
1991 | 3 maart | Antwerpen | Vincent Rousseau | Christophe Impens |
1992 | 8 maart | Averbode | Vincent Rousseau | Christophe Impens |
1993 | 14 maart | Mechelen | Vincent Rousseau | Bart Meganck |
1994 | 6 maart | Monceau-sur-Sambre | Vincent Rousseau | Rudy Vlasselaer |
1995 | 5 maart | Waregem | Vincent Rousseau | Rudy Vlasselaer |
1996 | 3 maart | Monceau-sur-Sambre | William Van Dijck | Frédéric Desmedt |
1997 | 2 maart | Averbode | Mohammed Mourhit | Francois Carpentier |
1998 | 8 maart | Oostende | Mohammed Mourhit | Wouter Van den Broek |
1999 | 14 maart | Oostende | Mohammed Mourhit | Luc Bernart |
2000 | 12 maart | Oostende | Jerry Van den Eede | Patrick Grammens |
2001 | 18 maart | Oostende | Tom Van Hooste | Jurgen Vandewiele |
2002 | 10 maart | Oostende | Tom Van Hooste | Ridouane Es Saadi |
2003 | 9 maart | Oostende | Tom Van Hooste | Ridouane Es Saadi |
2004 | 7 maart | Oostende | Tom Compernolle | Ridouane Es Saadi |
2005 | 27 februari | Oostende | Tom Van Hooste | Mario Van Waeyenberge |
2006 | 12 maart | Oostende | Pieter Desmet | Mario Van Waeyenberge |
2007 | 11 maart | Oostende | Rik Ceulemans | Dries Busselot |
2008 | 9 maart | Oostende | Tom Van Hooste | Kim Ruell |
2009 | 1 maart | Oostende | Atelaw Bekele | Kim Ruell |
2010 | 14 maart | Oostende | Pieter Desmet | Wesley De Kerpel |
2011 | 13 maart | Oostende | Atelaw Bekele | Wesley De Kerpel |
2012 | 11 maart | Oostende | Bashir Abdi | Pieter-Jan Hannes |
2013 | 10 maart | Oostende | Koen Naert | Pieter-Jan Hannes |
2014 | 9 maart | Wachtebeke | Jeroen D'hoedt | Pieter-Jan Hannes |
2015 | 15 maart | Wachtebeke | Isaac Kimeli | Ismael Debjani |
2016 | 13 maart | Wachtebeke | Jeroen D'hoedt | Sam Valgaeren |
2017 | 12 maart | Wachtebeke | Isaac Kimeli | Ali Hamdi |
2018 | 25 februari | Laken | Isaac Kimeli | Jeroen D'hoedt |
2019 | 24 februari | Laken | Soufiane Bouchikhi | Ali Hamdi |
2020 | 1 maart | Laken | Soufiane Bouchikhi | Robin Hendrix |
2021 | 28 februari | Laken | John Heymans | Ruben Querinjean |
2022 | 6 maart | Laken | Michael Somers | Ruben Querinjean |
2023 | 26 februari | Laken | Isaac Kimeli | Stijn Baeten |
2023[29] | 19 november | Hulshout | Isaac Kimeli | Ruben Verheyden |
vrouwen
Jaar | Datum | Plaats | Winnares | Winnares korte cross |
---|---|---|---|---|
1921[30] | 6 maart | Bosvoorde | Elvire Berlémont | - |
1922[31] | 26 maart | Sint-Jans-Molenbeek | Louise Gits | - |
1923[32] | 4 maart | Bosvoorde | Ida Degrande | - |
1924[33] | 9 maart | Sint-Jans-Molenbeek | Ida Degrande | - |
1925[34] | 15 maart | Laken | Ida Degrande | - |
1926 | Ida Degrande | - | ||
1927[35] | 27 maart | Ukkel (Wolvendael) | Ida Degrande | - |
1928[36] | 26 februari | Leopoldpark | Ida Degrande | - |
1929[37] | 24 maart | Ganshoren | Ida Degrande | - |
1930[38] | 9 maart | Ter Kameren | Julia Vandevelde | - |
1931[39] | 8 maart | Laken | Julia Vandevelde | - |
1932[40] | 13 maart | Dilbeek | José Mariani | - |
1933[41] | 19 maart | Dilbeek | Julia Vandevelde | - |
1934[42] | 18 maart | Dilbeek | Julia Vandevelde | - |
1935[43] | 31 maart | Dilbeek | Jeanne Pousset | - |
1936[44] | 5 april | Sint-Pieters-Woluwe | Jeanne Pousset | - |
1937[45] | 4 april | Schaerbeek | Helene Van Mol | - |
1938[46] | 6 maart | Dilbeek | Jeanne Pousset | - |
1939[47] | 26 maart | Dilbeek | Jeanne Pousset | - |
1940[48] | 10 maart | Dilbeek | Mimi Simon | - |
1941[49] | 9 maart | Dilbeek | Jenny Van Gerdinge | - |
1944[50] | 19 maart | Dilbeek | Aimée Knaepen | - |
1945[51] | 25 maart | Dilbeek | Augusta Burlet | - |
1946[52] | 17 maart | Dilbeek | Aimée Knaepen | - |
1947[53] | 23 maart | Dilbeek | Georgette Grumiaux | - |
1948[54] | 14 maart | Dilbeek | Georgette Grumiaux | - |
1949[55] | 13 maart | Sint-Agatha-Berchem | Marie Vissers | - |
1970 | 22 februari | Vilvoorde | Marie-Claire Decroix | - |
1971 | 28 februari | Vilvoorde | Joske Van Santberghe | - |
1972 | 27 februari | Vilvoorde | Joske Van Santberghe | - |
1973 | 25 februari | Vilvoorde | Joske Van Santberghe | - |
1974 | 24 februari | Vilvoorde | Joske Van Santberghe | - |
1975 | 23 februari | Vilvoorde | Magda Ilands | - |
1976 | 8 februari | Vilvoorde | Viviane Van Emelen | - |
1977 | 27 februari | Sint-Katelijne-Waver | Marleen Mols | - |
1978 | 26 februari | Wingene | Marleen Mols | - |
1979 | 25 februari | Wingene | Francine Peeters | - |
1980 | 17 februari | Vorselaar | Magda Ilands | - |
1981 | 1 maart | Vorselaar | Marie-Christine Deurbroeck | - |
1982 | 21 februari | Waregem | Magda Ilands | - |
1983 | 20 februari | Vorselaar | Francine Peeters | - |
1984 | 11 maart | Zolder | Francine Peeters | - |
1985 | 24 februari | Sint-Lambrechts-Woluwe | Betty Vansteenbroek | - |
1986 | 2 maart | Sint-Lambrechts-Woluwe | Corinne Debaets | - |
1987 | 8 maart | Sint-Lambrechts-Woluwe | Véronique Collard | - |
1988 | 28 februari | Oostende | Véronique Collard | - |
1989 | 12 februari | Waregem | Véronique Collard | Linda Berghmans |
1990 | 11 maart | Amay | Véronique Collard | - |
1991 | 3 maart | Antwerpen | Lieve Slegers | Marleen Volkaerts |
1992 | 8 maart | Averbode | Lieve Slegers | Linda Berghmans |
1993 | 14 maart | Mechelen | Véronique Collard | Laurence Robaert |
1994 | 6 maart | Monceau-sur-Sambre | Lieve Slegers | Maria Byczkowska |
1995 | 5 maart | Waregem | Lieve Slegers | Els Van Collie |
1996 | 3 maart | Monceau-sur-Sambre | Anne-Marie Danneels | Els Van Collie |
1997 | 2 maart | Averbode | Anja Smolders | Els Verthé |
1998 | 8 maart | Oostende | Anja Smolders | Els Van Collie |
1999 | 14 maart | Oostende | Anja Smolders | Els Van Collie |
2000 | 12 maart | Oostende | Anja Smolders | Véronique Collard |
2001 | 18 maart | Oostende | Anja Smolders | Véronique Collard |
2002 | 10 maart | Oostende | Anja Smolders | Véronique Collard |
2003 | 9 maart | Oostende | Fatiha Baouf | Veerle Dejaeghere |
2004 | 7 maart | Oostende | Anja Smolders | Mieke Geens |
2005 | 27 februari | Oostende | Mounia Aboulahcen | Liesbeth Van de Velde |
2006 | 12 maart | Oostende | Nathalie De Vos | Sylvie Verthé |
2007 | 11 maart | Oostende | Nathalie De Vos | Sigrid Vanden Bempt |
2008 | 9 maart | Oostende | Elke Van Hoeymissen | Barbara Maveau |
2009 | 1 maart | Oostende | Veerle Dejaeghere | Veerle Van Linden |
2010 | 14 maart | Oostende | Veerle Dejaeghere | Sigrid Vanden Bempt |
2011 | 13 maart | Oostende | Veerle Dejaeghere | Anne-Sophie Maréchal |
2012 | 11 maart | Oostende | Veerle Dejaeghere | Katrijn Vande Riviere |
2013 | 10 maart | Oostende | Almensch Belete | Sigrid Vanden Bempt |
2014 | 9 maart | Wachtebeke | Veerle Dejaeghere | Sofie Van Accom |
2015 | 15 maart | Wachtebeke | Louise Carton | Zenobie Vangansbeke |
2016 | 13 maart | Wachtebeke | Louise Carton | Lisa Rooms |
2017 | 12 maart | Wachtebeke | Louise Carton | Zenobie Vangansbeke |
2018 | 25 februari | Laken | Imana Truyers | Renée Eykens |
2019 | 24 februari | Laken | Hanna Vandenbussche | Elise Vanderelst |
2020 | 1 maart | Laken | Sofie Van Accom | Jenna Wyns |
2021 | 28 februari | Laken | Mieke Gorissen | Lotte Scheldeman |
2022 | 6 maart | Laken | Mieke Gorissen | Elise Vanderelst |
2023 | 26 februari | Laken | Lisa Rooms | Marie Bilo |
2023[56] | 19 november | Hulshout | Chloé Herbiet | Elise Vanderelst |
- Belgische kampioenschappen atletiek
- Belgisch kampioenschap halve marathon
- Crosscup
- Nederlandse kampioenschappen veldlopen
Bronnen, noten en/of referenties
|