Biatlon op de Olympische Winterspelen 1992
sportevenement op de Olympische Spelen / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Biatlon is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 1992 in Albertville, Frankrijk. De wedstrijden vonden plaats in Les Saisies in Hauteluce.
Biatlon op de Olympische Winterspelen 1992 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | Hauteluce | ||||||
Jaar | 1992 | ||||||
Data | 11 t/m 20 februari | ||||||
Sport | Biatlon | ||||||
Accommodatie(s) | Les Saisies | ||||||
Landen | 28 | ||||||
Deelnemers | 196 (116 , 80 ) | ||||||
Evenementen | 6 | ||||||
Medaillespiegel | |||||||
Beste land | Duitsland | ||||||
Beste atleet | Mark Kirchner | ||||||
| |||||||
|
Biatlon op de Olympische Winterspelen 1992 | ||
---|---|---|
Individueel | mannen | vrouwen |
Sprint | mannen | vrouwen |
Estafette | mannen | vrouwen |
10 kilometer sprint
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd | Pen. |
---|---|---|---|---|
1 | Mark Kirchner | GER | 26:02.3 | 0 |
2 | Ricco Groß | GER | 26:18.0 | 1 |
3 | Harri Eloranta | FIN | 26:26.0 | 0 |
4 | Sergej Tsjepikov | EUN | 26:27.5 | 0 |
5 | Valeriy Kirienko | EUN | 26:31.8 | 3 |
6 | Jens Steinigen | GER | 26:34.8 | 0 |
7 | Andreas Zingerle | ITA | 26:38.6 | 1 |
8 | Steve Cyr | CAN | 26:46.4 | 0 |
20 kilometer individueel
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd | Pen. |
---|---|---|---|---|
1 | Jevgeni Redkin | EUN | 57:34.4 | 0 |
2 | Mark Kirchner | GER | 57:40.8 | 3 |
3 | Mikael Löfgren | SWE | 57:59.4 | 2 |
4 | Aleksandr Popov | EUN | 58:02.9 | 2 |
5 | Harri Eloranta | FIN | 58:15.7 | 1 |
6 | Vesa Hietalahti | FIN | 58:24.6 | 1 |
7 | Johann Passler | ITA | 58:25.9 | 4 |
8 | Frode Løberg | NOR | 58:32.4 | 1 |
4 x 7,5 kilometer estafette
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd | Pen. |
---|---|---|---|---|
1 | Ricco Groß Jens Steinigen Mark Kirchner Fritz Fischer | GER | 1:24:43.5 | 0 |
2 | Valeri Medvedtsev Aleksandr Popov Valeriy Kirienko Sergej Tsjepikov | EUN | 1:25:06.3 | 0 |
3 | Ulf Johansson Leif Andersson Tord Wiksten Mikael Löfgren | SWE | 1:25:38.2 | 0 |
4 | Hubert Leitgeb Johann Passler Pieralberto Carrara Andreas Zingerle | ITA | 1:26:18.1 | 2 |
5 | Geir Einang Frode Løberg Gisle Fenne Eirik Kvalfoss | NOR | 1:26:32.4 | 1 |
6 | Xavier Blond Thierry Gerbier Christian Dumont Hervé Flandin | FRA | 1:27:13.3 | 0 |
7 | Martin Rypl Tomáš Kos Jiří Holubec Ivan Masařík | TCH | 1:27:15.7 | 0 |
8 | Vesa Hietalahti Jaakho Niemi Harri Eloranta Kari Kataja | FIN | 1:27:39.5 | 1 |
7,5 kilometer sprint
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd | Pen. |
---|---|---|---|---|
1 | Anfisa Restzova | EUN | 24:29.2 | 3 |
2 | Antje Misersky | GER | 24:45.1 | 2 |
3 | Jelena Belova | EUN | 24:50.8 | 2 |
4 | Nadezda Aleksieva | BUL | 24:55.8 | 0 |
5 | Jiřina Adamičková | TCH | 24:57.6 | 0 |
6 | Petra Schaaf | GER | 25:10.4 | 1 |
7 | Anne Briand | FRA | 25:29.8 | 2 |
8 | Silvana Blagoeva | BUL | 25:33.5 | 2 |
15 kilometer individueel
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd | Pen. |
---|---|---|---|---|
1 | Antje Misersky | GER | 51:47.2 | 1 |
2 | Svetlana Petsjerskaia | EUN | 51:58.5 | 1 |
3 | Myriam Bédard | CAN | 52:15.0 | 2 |
4 | Véronique Claudel | FRA | 52:21.2 | 2 |
5 | Nadezda Aleksieva | BUL | 52:30.2 | 1 |
6 | Delphine Burlet | FRA | 53:00.8 | 3 |
7 | Corinne Niogret | FRA | 53:06.6 | 2 |
8 | Nathalie Santer | ITA | 53:10.3 | 3 |
3 x 7,5 kilometer estafette
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd | Pen. |
---|---|---|---|---|
1 | Corinne Niogret Véronique Claudel Anne Briand | FRA | 1:15:55.6 | 0 |
2 | Uschi Disl Antje Misersky Petra Schaaf | GER | 1:16:18.4 | 1 |
3 | Jelena Belova Anfisa Reztsova Jelena Melnikova | EUN | 1:16:54.6 | 2 |
4 | Silvana Blagoeva Nadezda Aleksieva Iva Schkodreva | BUL | 1:18:54.8 | 0 |
5 | Mari Lampinen Tuija Sikiö Terhi Markkanen | FIN | 1:20:17.8 | 0 |
6 | Christina Eklund Inger Björkbom Mia Stadig | SWE | 1:20:56.6 | 0 |
7 | Signe Trosten Hildegunn Fossen Elin Kristiansen | NOR | 1:21:20.0 | 1 |
8 | Gabriela Suvová Jana Kulhavá Jiřina Adamičková | TCH | 1:23:12.7 | 3 |
Chamonix 1924 (MP) · St. Moritz 1928 (MP) · Garmisch-Partenkirchen 1936 (MP) · St. Moritz 1948 (MP) · Squaw Valley 1960 · Innsbruck 1964 · Grenoble 1968 · Sapporo 1972 · Innsbruck 1976 · Lake Placid 1980 · Sarajevo 1984 · Calgary 1988 · Albertville 1992 · Lillehammer 1994 · Nagano 1998 · Salt Lake City 2002 · Turijn 2006 · Vancouver 2010 · Sotsji 2014 · Pyeongchang 2018 · Peking 2022
Lijst van olympische medaillewinnaars
Alpineskiën · Biatlon · Bobsleeën · Curling (demonstratie) · Freestyleskiën · Kunstrijden · Langlaufen · Noordse combinatie · Rodelen · Schaatsen · Schansspringen · Shorttrack · Speedskiën (demonstratie) · IJshockey