For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Bondsrepubliek Duitsland op de Olympische Zomerspelen 1976.

Bondsrepubliek Duitsland op de Olympische Zomerspelen 1976

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Bondsrepubliek Duitsland op de Olympische Spelen
Bondsrepubliek Duitsland op de Olympische Zomerspelen 1976
Land Bondsrepubliek Duitsland
IOC-landcode FRG (tot 1980: GER)
NOC Nationales Olympisches Komitee für Deutschland
Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal
Vlaggendrager Hans Günter Winkler
Aantal deelnemers 290
Aantal disciplines 20
Medailles
Rang: 4
goud
10
zilver
12
brons
17
totaal
39
Bondsrepubliek Duitsland op de Zomerspelen
1956* · 1960* · 1964* · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
* met de DDR als Duits eenheidsteam
Bondsrepubliek Duitsland op de Winterspelen
1956* · 1960* · 1964* · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988
* met de DDR als Duits eenheidsteam
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

De Bondsrepubliek Duitsland (informeel: West-Duitsland) nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1976 in Montreal, Canada. Ten opzichte van de vorige deelname die in eigen land was, werd één medaille minder gewonnen. Het totale aantal goud was met drie afgenomen.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Annegret Richter 100m (v)
Goud
Paardensport Harry Boldt
Gabriela Grillo
Reiner Klimke
dressuur team
Alwin Schockemöhle springconcours individueel
Schermen Alexander Pusch degen (m)
Thomas Bach
Matthias Behr
Harald Hein
Klaus Reichert
Erik Sens-Gorius
floret team (m)
Schietsport Karl-Heinz Smieszek 50m geweer liggend
Wielersport Gregor Braun individuele achtervolging (m)
Gregor Braun
Hans Lutz
Günther Schumacher
Peter Vonhof
ploegenachtervolging (m)
Zeilen Eckart Diesch
Jörg Diesch
flying dutchman
Harro Bode
Frank Hübner
470
Atletiek Guido Kratschmer tienkamp (m)
Zilver
Annegret Richter 200m (v)
Inge Helten
Annegret Kroninger
Elvira Poßekel
Annegret Richter
4x100m (v)
Marion Becker speerwerpen (v)
Judo Günter Neureuther +93kg (m)
Paardensport Harry Boldt dressuur individueel
Otto Ammermann
Herbert Blöcker
Helmut Rethemeier
Karl Schultz
eventing team
Alwin Schockemöhle
Paul Schockemöhle
Sönke Sönksen
Hans Günter Winkler
springconcours team
Roeien Peter-Michael Kolbe skiff (m)
Schermen Jürgen Hehn degen (m)
Reinhold Behr
Volker Fischer
Jürgen Hehn
Hannes Jana
Alexander Pusch
degen team (m)
Schietsport Ulrich Lind 50m geweer liggend
Atletiek Paul-Heinz Wellmann 1500m (m)
Brons
Klaus-Peter Hildenbrand 5000m (m)
Bernd Herrmann
Franz-Peter Hofmeister
Lothar Krieg
Harald Schmid
4x400m (m)
Inge Helten 100m (v)
Boksen Reinhard Skricek -67kg (m)
Paardensport Reiner Klimke dressuur individueel
Karl Schultz eventing individueel
Turnen Eberhard Gienger rekstok (m)
Roeien Thomas Strauß
Peter van Roye
twee-zonder (m)
Hans-Johann Färber
Siegfried Fricke
Ralph Kubail
Peter Niehusen
Hartmut Wenzel
vier-met (m)
Edith Eckbauer-Baumann
Thea Einöder-Straube
twee-zonder (v)
Schietsport Werner Seibold 50m geweer 3 posities
Worstelen Adolf Seger -82kg vrije stijl (m)
Karl-Heinz Helbing -82kg Grieks-Romeins (m)
Zeilen Jörg Schmall
Jörg Spengler
tornado
Zwemmen Peter Nocke 100m vrije slag (m)
Michael Kraus
Walter Kusch
Peter Nocke
Klaus Steinbach
4x100m wisseslag (m)

Deelnemers en resultaten per onderdeel

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Werner Bastians 100m (m)
58e
serie 2: 7de in 11,17
Klaus Bieler
28e
serie 8: 2de in 10,58
kwartfinale 3: 7de in 10,80
Dieter Steinmann
27e
serie 6: 3de in 10,68
kwartfinale 4: 7de in 10,67
Bernd Herrmann 400m (m)
10e
serie 5: 2de in 46,99
kwartfinale 3: 4de in 46,07
halve finale 1: 5de in 45,94
Franz-Peter Hofmeister
11e
serie 4: 3de in 47,17
kwartfinale 4: 3de in 46,20
halve finale 2: 6de in 46,05
Karl Honz
15e
serie 3: 4de in 47,47
kwartfinale 1: 3de in 46,94
halve finale 2: 8ste in 46,63
Paul-Heinz Wellmann 800m (m)
22e
serie 3: 3de in 1.48,47
Thomas Wessinghage
14e
serie 1: 5de in 1.46,56
halve finale 1: 7de in 1.48,18
Willi Wülbeck
4e
serie 5: 1ste in 1.48,47
halve finale 2: 4de in 1.47,18
finale: 4de in 1.45,26
Karl Fleschen 1500m (m)
22e
serie 5: 4de in 3.42,09
Paul-Heinz Wellmann
Brons
serie 4: 1ste in 3.39,86
halve finale 2: 5de in 3.38,99
finale 3de in 3.39,33
Thomas Wessinghage
9e
serie 2: 2de in 3.37,93
halve finale 1: 5de in 3.40,06
Klaus-Peter Hildenbrand 5000m (m)
Brons
serie 2: 3de in 13.45,85
finale: 3de in 13.25,38
Detlef Uhlemann
10e
serie 3: 5de in 13.21,08
finale 10de in 13.31,07
Detlef Uhlemann 10000m (m)
19e
serie 3: 6de in 28.29,28
Harald Schmid 400m horden (m)
DSQ
serie 2: 2de in 50,57
halve finale 1: gediskwalificeerd
Gerd Frähmcke 3000m steeplechase (m)
DNF
serie 1: niet gefinisht
Michael Karst
5e
serie 2: 4de in 8.25,02
finale 5de in 8.20,14
Willi Maier
20e
serie 1: 9de in 8.44,82
Klaus Ehl
Klaus Bieler
Dieter Steinmann
Reinhard Borchert
4x100m (m)
9e
serie 2: 2de in 39,63
halve finale 2: 5de in 39,58
Franz-Peter Hofmeister
Lothar Krieg
Harald Schmid
Bernd Herrmann
4x400m (m)
Brons
serie 1: 2de in 3.03,24
finale: 3de in 3.01,98
Günter Mielke marathon (m)
54e
2:35.44
Bernd Kannenberg 20km snelwandelen (m)
DNF
niet gefinisht
Gerhard Weidner
18e
1:32.56,8
Hans Baumgartner verspringen (m)
8e
kwalificatie groep A: 9de met 7,81m
finale: 8ste met 7,84m
Gerhard Weidner
14e
kwalificatie groep A: 12de met 7,70m
Wolfgang Kolmsee hink-stap-springen (m)
6e
kwalificatie groep B: 1ste met 16,68m
finale: 6de met 16,68m
Walter Boller hoogspringen (m)
17e
kwalificatie groep A: 13de met 2,13m
Wolfgang Killing
12e
kwalificatie groep A: 17de met 2,05m
Günther Lohre polsstokhoogspringen (m)
9e
kwalificatie groep A: 1ste met 5,10m
finale: 9de met 5,35m
Ralf Reichenbach kogelstoten (m)
13e
kwalificatie groep B: 7de met 19,31m
Hein-Direck Neu discuswerpen (m)
12e
kwalificatie groep A: 6de met 61,88m
finale: 12de met 60,46m
Michael Wessing speerwerpen (m)
9e
kwalificatie groep A: 5de met 82,54m
finale: 9de met 79,06m
Edwin Klein kogelslingeren (m)
8e
kwalificatie groep A: 9de met 68,72m
finale: 8ste met 71,34m
Karl-Hans Riehm
4e
kwalificatie groep A: 1ste met 74,46m
finale: 4de met 75,46m
Walter Schmidt
5e
kwalificatie groep A: 5de met 70,76m
finale: 5de met 74,72m
Guido Kratschmer tienkamp (m)
Zilver
8411 punten
Claus Marek
10e
7767 punten
Eberhard Stroot
21e
7063 punten
Inge Helten 100m (m)
Brons
serie 1: 1ste in 11,26
kwartfinale 2: 1ste in 11,20
halve finale 2: 2de in 11,18
finale: 3de in 11,17
Elvira Possekel
21e
serie 4: 4de in 11,48
kwartfinale 3: 6de in 11,58
Annegret Richter
Goud
serie 6: 1ste in 11,19
kwartfinale 1: 1ste in 11,05
halve finale 1: 1ste in 11,01
finale: 1ste in 11,08
Inge Helten 200m (m)
5e
serie 4: 3de in 23,40
kwartfinale 2: 2de in 23,09
halve finale 1: 3de in 22,97
finale: 5de in 22,68
Annegret Kroniger
33e
serie 1: 5de in 23,43
Annegret Richter
Zilver
serie 3: 3de in 23,47
kwartfinale 1: 3de in 23,35
halve finale 2: 2de in 22,90
finale: 2de in 22,39
Dagmar Fuhrmann 400m (m)
17e
serie 6: 3de in 52,58
kwartfinale 1: 5de in 52,02
Silvia Hollmann
27e
serie 2: 5de in 53,73
halve finale 3: 5de in 53,77
Rita Wilden
13e
serie 1: 3de in 53,80
kwartfinale 2: 4de in 52,41
halve finale 2: 7de in 51,82
Brigitte Kraus 1500m (m)
11e
serie 4: 1ste in 4.07,79
halve finale 1: 7de in 4.04,21
Ellen Wellmann
27e
serie 2: 5de in 4.07,20
halve finale 2: 3de in 4.07,54
finale: 7de in 4.07,91
Elvira Possekel
Inge Helten
Annegret Richter
Annegret Kroniger
4x100m (v)
Zilver
serie 1: 1ste in 42,61
finale: 2de in 42,59
Claudia Steger
Dagmar Fuhrmann
Elke Barth
Rita Wilden
4x400m (v)
5e
serie 2: 4de in 3.26,31
finale: 5de in 3.25,61
Christa Striezel verspringen (v)
19e
kwalificatie: 19de met 6,09m
Brigitte Holzapfel hoogspringen (v)
17e
kwalificatie groep A: 1ste met 1,80m
finale: 11de met 1,87m
Ulrike Meyfarth
22e
kwalificatie groep A: 15de met 1,78m
Eva Wilms kogelstoten (v)
7e
19,29m
Marion Becker speerwerpen (v)
Zilver
kwalificatie: 1ste met 65,14m
finale: 2de met 64,70m
Marion Becker vijfkamp (v)
10e
4352 punten

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Joachim Schür -51kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Noord-Korea
 PRK Jong: scheidsrechterlijke beslissing
René Weller -57kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Thomas: 3-2
3de ronde: V van
Vlag van Roemenië
 ROU Ciochină: 1-4
Ernst Müller -63,5kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Niger
 NIG Ibrahim: walk-over
3de ronde: V van
Vlag van Bulgarije
 BUL Kolev: 0-5
Reinhard Skricek -67kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Dominicaanse Republiek
 DOM Vallejo: 5-0
3de ronde: W van
Vlag van Italië
 ITA Minchillo: 5-0
kwartfinale: W van
Vlag van Jamaica
 JAM McCallum: 3-2
halve finale: V van
Vlag van Venezuela
 VEN Gamarro: scheidsrechterlijke beslissing
Wolfgang Gruber -81kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Kenia
 KEN Sabat: walk-over
kwartfinale: V van
Vlag van Cuba
 CUB Soria: knock-out
Peter Hussing +81kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Hongarije
 HUN Pakózdi: 5-0
kwartfinale: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Tate: 2-3

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Willi Gabriel individueel (m)
6e
1ste ronde: 8ste met 1203 punten
2de ronde: 8ste met 1232 punten
totaal: 2435 punten
Willi Gabriel
27e
1ste ronde: 24ste met 1141 punten
2de ronde: 23ste met 1185 punten
totaal: 2326 punten
Maria Urban individueel (v) <center8e 1ste ronde: 2de met 1216 punten
2de ronde: 15de met 1160 punten
totaal: 2376 punten

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bernhard Bachfisch -56kg (m)
6e
242,5kg
Werner Schraut -67,5kg (m)
7e
290kg
Norbert Bergmann -75kg (m)
9e
310kg
Klaus Groh
10e
307,5kg
Gerd Kennel -82,5kg (m)
8e
312,5kg
Rolf Milser
DNF
niet gefinisht

Handball pictogram.svg
Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gerd Becker
Günter Böttcher
Heiner Brand
Bernhard Busch
Joachim Deckarm
Arno Ehret
Jürgen Hahn
Manfred Hofmann
Peter Jaschke
Peter Kleibrink
Kurt Klühspies
Rudolf Rauer
Horst Spengler
Walter von Oepen
mannen
4e
groep A: 2de
W van
Vlag van Denemarken
 Denemarken: 18-14
W van
Vlag van Japan
 Japan: 19-16
W van
Vlag van Canada
 Canada: 26-11
V van
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie: 16-18
W van
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië: 18-17
bronzen finale:
V van
Vlag van Polen
 Polen: 18-21
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
5 4 0 1 111 77 +34 8
2
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
5 4 0 1 97 73 +21 8
3
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
5 4 0 1 110 93 +17 8
4
Vlag van Denemarken
 Denemarken
5 2 0 3 92 102 -10 4
5
Vlag van Japan
 Japan
5 1 0 4 96 111 -15 2
6
Vlag van Canada
 Canada
5 0 0 5 75 122 -147 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
18 juli Montreal
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
18-14
Vlag van Denemarken
 Denemarken
20 juli Montreal
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
19-16
Vlag van Japan
 Japan
22 juli Montreal
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
26-11
Vlag van Canada
 Canada
24 juli Montreal
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
16-18
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
26 juli Montreal
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
18-17
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Bronzen finale
30 juli Montreal
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
18-21
Vlag van Polen
 Polen

Field hockey pictogram.svg
Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Wolfgang Rott
Klaus Ludwiczak
Michael Peter
Dieter Freise
Fritz Schmidt
Michael Krause
Horst Dröse
Werner Kaessmann
Uli Vos
Peter Caninenberg
Peter Trump
Hans Montag
Wolfgang Strödter
Heiner Dopp
Rainer Seifert
Ralf Lauruschkat
mannen
5e
groep A: 4de
G van
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland: 1-1
V van
Vlag van Pakistan
 Pakistan: 2-4
V van
Vlag van Spanje
 Spanje: 1-4
W van
Vlag van België
 België: 6-1
5-8ste plek:
W van
Vlag van India
 India: 3-2
5-6de plek:
W van
Vlag van Spanje
 Spanje: 9-1
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Pakistan
 Pakistan
4 3 1 0 16 6 +10 7
2
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
4 1 2 1 6 8 -2 4
3
Vlag van Spanje
 Spanje
4 1 2 1 9 7 +2 4
4
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
4 1 1 2 10 10 0 3
5
Vlag van België
 België
4 1 0 3 5 15 -10 2
Datum Ronde Plaats Land Score Land
Groepsfase
18 juli Montreal
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
1-1
Vlag van Nieuw-Zeeland
 Nieuw-Zeeland
21 juli Montreal
Vlag van Pakistan
 Pakistan
4-2
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
22 juli Montreal
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
1-4
Vlag van Spanje
 Spanje
24 juli Montreal
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
6-1
Vlag van België
 België
5-8ste plek
29 juli Montreal
Vlag van India
 India
2-3
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
5-6de plek
31 juli Montreal
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
9-1
Vlag van Spanje
 Spanje

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alexander Leibkind -63kg (m)
19e
1ste ronde: V van
Vlag van Mongolië
 MGL Buyadaa
Fred Marhenke -80kg (m)
5e
Arthur Schnabel -93kg (m)
12e
Günther Neureuther +93kg (m)
Zilver
open klasse (m)
7e

Canoeing pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ulli Eicke C-1 500m (m)
8e
serie 1: 2de in 2.11,79
halve finale 3: 3de in 2.11,05
finale: 8ste in 2.02,30
C-1 1000m (m)
8e
serie 1: 5de in 4.28,66
herkansingen: 1ste in 4.12,00
halve finale 1: 3de in 4.16,69
finale: 8ste in 4.22,77
Hermann Glaser
Heinz Lucke
C-2 500m (m)
8e
serie 2: 5de in 2.07,63
herkansingen: 1ste in 1.53,76
halve finale 3: 3de in 1.51,89
finale: 9de in 1.51,26
C-2 1000m (m)
8e
serie 1: 5de in 3.57,41
herkansingen: 1ste in 3.50,68
halve finale 1: 3de in 4.00,49
finale: 8ste in 4.03,86
Hans Eich K-1 500m (m)
15e
serie 2: 5de in 2.11,37
herkansingen: 2de in 1.54,23
halve finale 3: 5de in 2.04,63
K-1 1000m (m)
18e
serie 1: 6de in 4.22,99
herkansingen: 3de in 3.58,49
halve finale 3: 6de in 4.16,77
Rudolf Blaß
Erich Pasch
K-2 500m (m)
13e
serie 1: 7de in 1.48,89
herkansingen: 3de in 1.46,12
halve finale 2: 5de in 1.42,64
K-2 1000m (m)
14e
serie 1: 4de in 3.41,53
herkansingen: 3de in 3.33,40
halve finale 2: 6de in 3.30,03
Jürgen Bohr
Edgar Hartung
Helmar Mang
Chris van Eeden
K-4 1000m (m)
9e
serie 2: 3de in 3.09,17
halve finale 3: 3de in 3.16,14
finale: 9de in 3.24,19
Irene Pepinghege K-1 500m (v)
8e
serie 2: 3de in 2.13,90
halve finale 1: 3de in 2.11,45
finale: 8ste in 2.07,80
Barbara Lewe
Heiderose Wallbaum
K-2 500m (v)
8e
serie 2: 3de in 1.55,59
halve finale 1: 2de in 1.55,31
finale: 5de in 1.53,86

Modern pentathlon pictogram.svg
Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Walter Esser individueel
14e
5094 punten
Wolfgang Köpcke
41e
4551 punten
Gerhard Werner
30e
4857 punten
Walter Esser
Wolfgang Köpcke
Gerhard Werner
team
11e
14429 punten

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dressuur
Harry Boldt individueel
Zilver
Grand Prix: 2de met 1863 punten
Grand Prix Special: 2de met 1435 punten
Gabriela Grillo
4e
Grand Prix: 10de met 1541 punten
Grand Prix Special: 4de met 1257 punten
Reiner Klimke
Brons
Grand Prix: 3de met 1751 punten
Grand Prix Special: 3de met 1395 punten
Harry Boldt
Gabriela Grillo
Reiner Klimke
team
Goud
5155 punten
Eventing
Otto Ammermann individueel
DNF
niet gefinisht
Herbert Blacker
13e
213,15 strafpunten
Helmut Rethemeier
19e
242 strafpunten
Karl Schultz
Brons
129,45 strafpunten
Otto Ammermann
Herbert Blacker
Helmut Rethemeier
Karl Schultz
team
Zilver
584,60 strafpunten
Springconcours
Alwin Schockemöhle individueel
Goud
0 strafpunten
Paul Schockemöhle
36e
24 strafpunten
Hans Winkler
10e
20 strafpunten
Sönke Sönksen
Alwin Schockemöhle
Paul Schockemöhle
Hans Winkler
team
Zilver
44 strafstrafpunten

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Peter-Michael Kolbe skiff (m)
Zilver
serie 1: 1ste in 7.05,95
halve finale 1: 2de in 6.59,18
finale: 2de in 7.31,67
Peter Becker
Gerhard Kroschewski
dubbel-twee (m)
5e
serie 2: 2de in 6.41,16
halve finale 1: 3de in 6.21,64
finale: 5de in 7.22,15
Peter van Roye
Thomas Strauß
twee-zonder (m)
Brons
Winfried Ringwald
Klaus Jäger
Holger Hocke
Thomas Hitzbleck
twee-met (m)
8e
Norbert Kothe
Helmut Krause
Michael Gentsch
Helmut Wolber
dubbel-vier (m)
4e
Bernhard Fölkel
Wolfgang Horak
Gabriel Konertz
Klaus Meyer
vier-zonder (m)
6e
serie 2: 1ste in 6.15,08
halve finale 1: 3de in 6.05,39
finale: 6de in 6.47,44
Hans-Johann Färber
Siegfried Fricke
Ralph Kubail
Peter Niehusen
Hartmut Wenzel
vier-met (m)
Brons
serie 3: 2de in 6.31,52
halve finale 1: 3de in 6.10,74
finale: 3de in 6.46,96
Frithjof Henckel
Otmar Kaufhold
Reinhard Wendemuth
Wolf-Dieter Oschlies
Volker Sauer
Frank Schütze
Wolfram Thiem
Bernd Truschinski
Helmut Latz
acht (m)
4e
serie 1: 5de in 5.48,30
herkansingen: 2de in 5.37,76
finale: 4de in 6.06,15
Christel Agrikola skiff (v)
8e
Edith Eckbauer
Thea Einöder
twee-met (v)
Brons
Waltraud Roick
Erika Endriss
Monika Zipplies
Birgit Kiesow
Hiltrud Gürtler
Isolde Eisele
Marianne Weber
Eva Dick
Ingrid Huhn-Wagner
acht (v)
5e

Fencing pictogram.svg
Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Reinhold Behr degen (m)
11e
Hans-Jürgen Hehn
Zilver
Alexander Pusch
Goud
Hans-Jürgen Hehn
Volker Fischer
Alexander Pusch
Reinhold Behr
Hanns Jana
degen team (m)
Zilver
Matthias Behr floret (m)
13e
Harald Hein
11e
Klaus Reichert
15e
Thomas Bach
Harald Hein
Klaus Reichert
Matthias Behr
Erk Sens-Gorius
floret team (m)
Goud
Matthias Behr sabel (m)
20e
Cornelia Hanisch floret (v)
5e
Ute Kircheis-Wessel
32e
Brigitte Oertel
18e
Karin Rutz-Gießelmann
Cornelia Hanisch
Ute Kircheis-Wessel
Brigitte Oertel
Jutta Höhne
floret team (v)
4e

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gottfried Kustermann 50m geweer 3 houdingen
10e
1150 punten
Werner Seibold
Brons
1160 punten
Ulrich Lind 50m geweer liggend
Zilver
597 punten
Karlheinz Smieszek
Goud
599 punten
Gerhard Beyer 50m pistool
24e
547 punten
Heinz Mertel
4e
560 punten
Werner Beier 25m snelvuurpistool
9e
593 punten
Erwin Glock
6e
594 punten
Ernst Drexler skeet
50e
181 punten
Claus Koch
9e
194 punten
Wolfgang Hamberger 50m bewegend doel
5e
567 punten
Christoph-Michael Zeisner
11e
561 punten

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dieter Dörr 3m plank (m)
15e
voorronde: 15de met 491,40 punten
Norbert Huda
10e
voorronde: 10de met 518,88 punten
Dieter Dörr 10m toren (m)
18e
voorronde: 18de met 438,96 punten
Norbert Huda
DNS
niet gestart
Renate Piotraschke 3m plank (v)
19e
voorronde: 19de met 377,49 punten
Ursula Sapp
10e
voorronde: 10de met 417,63 punten
Renate Piotraschke 10m toren (v)
16e
voorronde: 16de met 328,62 punten
Ursula Sapp
17e
voorronde: 17de met 327,24 punten

Gymnastics pictogram.svg
Turnen

Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eberhard Gienger brug (m)
Brons
kwalificatie: 5de met 19,35 punten
finale: 3de met 19,475 punten
Reinhard Dietze meerkamp individueel (m)
53e
kwalificatie: 53ste met 108,80 punten
Eberhard Gienger
16e
kwalificatie: 16de met 113,30 punten
finale: 16de met 112,20 punten
Edgar Jorek
17e
kwalificatie: 29ste met 111,25 punten
finale: 17de met 111,775 punten
Reinhard Ritter
61e
kwalificatie: 61ste met 107,75 punten
Volker Rohrwick
19e
kwalificatie: 22ste met 112,20 punten
finale: 19de met 111,55 punten
Werner Steinmetz
34e
kwalificatie: 34ste met 110,30 punten
Reinhard Dietze
Eberhard Gienger
Edgar Jorek
Reinhard Ritter
Volker Rohrwick
Werner Steinmetz
meerkamp team (m)
5e
557,40 punten
Andrea Bieger meerkamp individueel (v)
12e
kwalificatie: 20ste met 75,95 punten
finale: 12de met 76,275 punten
Petra Kurbjuweit
26e
kwalificatie: 36ste met 74,60 punten
finale: 24ste met 74,650 punten
Jutta Oltersdorf
23e
kwalificatie: 36ste met 74,60 punten
finale: 23ste met 75,000 punten
Beate Renschler
59e
kwalificatie: 59ste met 73,25 punten
Uta Schorn
56e
kwalificatie: 56ste met 73,55 punten
Traudl Schubert
55e
kwalificatie: 55ste met 73,60 punten
Andrea Bieger
Petra Kurbjuweit
Jutta Oltersdorf
Beate Renschler
Uta Schorn
Traudl Schubert
meerkamp team (v)
7e
373,50 punten

Water polo pictogram.svg
Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Günter Kilian
Günter Wolf
Hans-Georg Simon
Horst Kilian
Jürgen Stiefel
Ludger Weeke
Martin Jellinghaus
Peter Röhle
Roland Freund
Werner Obschernikat
Wolfgang Mechler]
mannen
6e
groep C: 2de
W van
Vlag van Canada
 Canada: 5-0
W van
Vlag van Australië
 Australië: 4-3
V van
Vlag van Hongarije
 Hongarije: 0-4
groep 1-6de plek: 6de
V van
Vlag van Nederland
 Nederland: 2-3
V van
Vlag van Hongarije
 Hongarije: 3-5
G van
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië: 4-4
V van
Vlag van Italië
 Italië: 3-4
V van
Vlag van Roemenië
 Roemenië: 3-5
Groep C
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Hongarije
 Hongarije
3 3 0 0 15 8 +7 6
2
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
3 2 0 1 9 7 +2 4
3
Vlag van Canada
 Canada
3 1 0 2 8 14 -6 2
4
Vlag van Australië
 Australië
3 0 0 3 14 17 -3 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
18 juli Montreal
Vlag van Canada
 Canada
0-5
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
19 juli Montreal
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
4-3
Vlag van Australië
 Australië
20 juli Montreal
Vlag van Hongarije
 Hongarije
4-0
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
Groep 1-6de plaats
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Hongarije
 Hongarije
5 4 1 0 30 24 +6 9
2
Vlag van Italië
 Italië
5 2 2 1 21 20 +1 6
3
Vlag van Nederland
 Nederland
5 2 2 1 18 17 +1 6
4
Vlag van Roemenië
 Roemenië
5 1 3 1 26 25 +1 5
5
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
5 0 3 2 21 24 -3 3
6
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
5 0 1 4 15 21 -6 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
22 juli Montreal
Vlag van Nederland
 Nederland
3-2
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
23 juli Montreal
Vlag van Hongarije
 Hongarije
5-3
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
24 juli Montreal
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
4-4
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
26 juli Montreal
Vlag van Italië
 Italië
4-3
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
27 juli Montreal
Vlag van Roemenië
 Roemenië
5-3
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Dieter Berkmann sprint (m)
4e
Hans Michalsky tijdrit (m)
6e
1.07,878
Gregor Braun individuele achtervolging (m)
Goud
Gregor Braun
Günther Schumacher
Hans Lutz
Peter Vonhof
ploegenachtervolging (m)
Goud
Weg
Hans-Peter Jakst wegwedstrijd (m)
37e
4:49.01
Peter Thaler
9e
4:47.23
Wilfried Trott
19e
4:49.01
Peter Weibel
46e
4:54.49
Hans-Peter Jakst
Olaf Paltian
Friedrich von Löffelholz
Peter Weibel
ploegentijdrit (m)
4e
2:12.35

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Willi Heckmann -48kg (m)
8e
1ste ronde: W van
Vlag van de DDR
 GDR Möbius
2de ronde: vrij
3de ronde: V van
Vlag van Mongolië
 MGL Khishigbaatar
4de ronde: V van
Vlag van Japan
 JPN Kudo
Fritz Niebler -52kg (m)
18e
1ste ronde: V van
Vlag van Hongarije
 HUN Gal
2de ronde: V van
Vlag van Noord-Korea
 PRK Li
Eduard Giray -62kg (m)
8e
1ste ronde: W van
Vlag van Hongarije
 HUN Fodor
2de ronde: W van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Dawes
3de ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Davis
4de ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Yang
Gerhard Weisenberger -68kg (m)
12e
1ste ronde: V van
Vlag van Iran
 IRI Navaei
2de ronde: W van
Vlag van Finland
 FIN Övermark
3de ronde: W van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Gilligan
4de ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Keaser
Adolf Seger -82kg (m)
Brons
1ste ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Bouchoule
2de ronde: W van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Shacklady
3de ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Peterson
4de ronde: W van
Vlag van Polen
 POL Mazur
5de ronde: vrij
6de ronde: V van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Novozjilov
Peter Neumair -90kg (m)
12e
1ste ronde: V van
Vlag van de DDR
 GDR Stottmeister
2de ronde: W van
Vlag van Amerikaanse Maagdeneilanden
 ISV Thomas
3de ronde: V van
Vlag van Zweden
 SWE Andersson
Hans-Peter Stratz -100kg (m)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Iran
 IRI Soukhteh-Saraei
3de ronde: V van
Vlag van Japan
 JPN Shimizu
Heinz Eichelbaum +100kg (m)
7e
1ste ronde: V van
Vlag van Bulgarije
 BUL Dinev
2de ronde: V van
Vlag van de DDR
 GDR Gehrke
Grieks-Romeins
Rolf Krauß -52kg (m)
4e
1ste ronde: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Thompson
2de ronde: W van
Vlag van Portugal
 POR Duarte
3de ronde: V van
Vlag van Roemenië
 ROU Gingă
4de ronde: W van
Vlag van Iran
 IRI Shirani
5de ronde: V van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Konstantinov
Hans-Jürgen Veil -57kg (m)
16e
1ste ronde: V van
Vlag van Finland
 FIN Ukkola
2de ronde: V van
Vlag van Zweden
 SWE Lindholm
Manfred Schöndorfer -68kg (m)
6e
1ste ronde: V van
Vlag van de DDR
 GDR Wehling
2de ronde: W van
Vlag van Turkije
 TUR Mutlu
3de ronde: W van
Vlag van Italië
 ITA Ranzi
4de ronde: W van
Vlag van Finland
 FIN Yli-Isotalo
5de ronde: V van
Vlag van Zweden
 SWE Skiöld
Karl-Heinz Helbing -74kg (m)
Brons
1ste ronde: V van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Bykov
2de ronde: W van
Vlag van Bulgarije
 BUL Chopov
3de ronde: W van
Vlag van Griekenland
 GRE Galaktopulos
4de ronde: vrij
5de ronde: W van
Vlag van Finland
 FIN Huhtala
Fred Theobald -90kg (m)
10e
1ste ronde: V van
Vlag van Japan
 JPN Sato
2de ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Grangier
3de ronde: V van
Vlag van Hongarije
 HUN Séllyei
Heinz Schäfer -100kg (m)
6e
1ste ronde: V van
Vlag van Bulgarije
 BUL Goranov
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
Vlag van Argentinië
 ARG Verník
4de ronde: V van
Vlag van Polen
 POL Skrzydlewski
Richard Wolff +100kg (m)
7e
1ste ronde: W van
Vlag van Zweden
 SWE Robertsson
2de ronde: V van
Vlag van Hongarije
 HUN Rovnyai
3de ronde: V van
Vlag van Roemenië
 ROU Codreanu

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Werner Suelberg finn
20e
133 punten: (21-17-27-7-17-22-13)
Frank Hübner
Harro Bode
470
Goud
42,4 punten: (1-6-13-6-1-YMP-1)
Jörg Diesch
Eckart Diesch
flying dutchman
Goud
34,7 punten: (2-3-2-2-16-5-5)
Jörg Spengler
Jörg Schmall
tornado
Brons
37,7 punten: (2-2-11-7-5-3-2)
Uwe Mares
Wolf Stadler
tempest
4e
37,7 punten: (5-3-6-2-DNF-1-6)
Willy Kuhweide
Karsten Meyer
Axel May
soling
6e
60,7 punten: (11-7-4-4-11-2-6)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1976 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dirk Braunleder 100m vrije slag (m)
27e
serie 1: 4de in 54,04
Peter Nocke
Brons
serie 5: 2de in 51,59
halve finale 2: 2de in 51,83
finale: 3de in 51,31
Klaus Steinbach
4e
serie 3: 1ste in 51,47
halve finale 1: 3de in 51,62
finale: 4de in 51,68
Werner Lampe 200m vrije slag (m)
26e
serie 3: 4de in 1.56,01
Peter Nocke
6e
serie 5: 1ste in 1.52,16
finale: 6de in 1.51,71
Klaus Steinbach
5e
serie 3: 1ste in 1.51,41
finale: 5de in 1.51,09
Werner Lampe 400m vrije slag (m)
20e
serie 5: 4de in 4.03,04
Andreas Schmidt
39e
serie 4: 6de in 4.14,36
Stefan Wenz
30e
serie 1: 4de in 4.06,25
Stefan Wenz 1500m vrije slag (m)
23e
serie 2: 5de in 16.08,20
Reinhold Becker 100m rugslag (m)
20e
serie 5: 4de in 1.00,57
200m rugslag (m)
18e
serie 2: 4de in 2.09,54
Walter Kusch 100m schoolslag (m)
6e
serie 2: 3de in 1.05,88
halve finale 2: 3de in 1.04,28
finale: 6de in 1.04,38
Peter Lang
9e
serie 2: 2de in 1.05,25
halve finale 2: 5de in 1.05,19
Walter Kusch 200m schoolslag (m)
8e
serie 3: 2de in 2.22,95
finale: 8ste in 2.22,36
Peter Lang
14e
serie 1: 4de in 2.24,96
Peter Broscienski 100m vlinderslag (m)
13e
serie 4: 3de in 57,15
halve finale 2: 7de in 56,81
Michael Kraus
17e
serie 6: 3de in 57,22
Klaus Steinbach
9e
serie 3: 2de in 56,10
halve finale 2: 4de in 55,90
Peter Broscienski 100m vlinderslag (m)
12e
serie 6: 4de in 2.04,17
Michael Kraus
5e
serie 2: 1ste in 2.01,91
finale: 5de in 2.00,46
Hans-Joachim Geisler 400m wisselslag (m)
12e
serie 4: 2de in 4.31,37
finale: 8ste in 4.34,95
Klaus Steinbach
Peter Nocke
Werner Lampe
Hans-Joachim Geisler
4x200m vrije slag (m)
4e
Klaus Steinbach
Walter Kusch
Michael Kraus
Peter Nocke
4x100m wisselslag (m)
Brons
Beate Jasch 100m vrije slag (v)
31e
serie 6: 5de in 1.00,80
Regina Nissen
26e
serie 2: 4de in 1.00,60
Jutta Weber
8e
serie 2: 2de in 57,71
halve finale 2: 5de in 57,35
finale: 8ste in 57,26
Regina Nissen 200m vrije slag (v)
34e
serie 3: 5de in 2.14,66
Marion Platten
18e
serie 3: 4de in 2.06,70
Jutta Weber
21e
serie 1: 3de in 2.08,02
Karin Bormann 100m rugslag (v)
18e
serie 3: 3de in 1.06,33
Angelika Grieser
26e
serie 2: 5de in 1.08,08
Heike John
8e
serie 5: 5de in 1.06,20
halve finale 2: 7de in 1.06,26
Karin Bormann 200m rugslag (v)
25e
serie 2: 7de in 2.26,72
Angelika Grieser
21e
serie 2: 6de in 2.25,38
Heike John
22e
serie 3: 5de in 2.55,55
Gabriele Askamp 100m schoolslag (v)
5e
serie 2: 2de in 1.14,31
halve finale 1: 5de in 1.14,50
finale: 5de in 1.14,15
Dagmar Rehak
17e
serie 1: 3de in 1.15,95
Gabriele Askamp 200m schoolslag (v)
19e
serie 2: 6de in 2.42,58
Dagmar Rehak
17e
serie 4: 3de in 2.41,98
Gudrun Beckmann 100m vlinderslag (v)
17e
serie 6: 3de in 1.04,36
Beate Jasch
22e
serie 4: 4de in 1.04,82
Beate Jasch 200m vlinderslag (v)
17e
serie 2: 4de in 2.19,19
Jutta Weber
Marion Platten
Regina Nissen
Beate Jasch
Gudrun Beckmann
4x100m vrije slag (v)
8e
serie 1: 5de in 3.58,09
finale: 8ste in 3.58,33
Angelika Grieser
Dagmar Rehak
Gudrun Beckmann
Marion Platten
4x100m wisselslag (v)
8e
serie 1: gediskwalificeerd

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Bondsrepubliek Duitsland op de Olympische Zomerspelen 1976
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.