Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2008.

Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Boogschieten is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking. De wedstrijden werden gehouden tussen 9 en 15 augustus op de Olympische boogschietbaan.

Het programma bestond uit twee individuele competities (mannen en vrouwen) en twee teamcompetities (mannen en vrouwen, elk bestaand uit drie leden). Zowel de mannen als vrouwen hadden hetzelfde doel en dezelfde schootafstand tot het doel, namelijk 70 meter van het doel dat een diameter van 1,22 m had.

Kwalificatie

Bij het boogschieten konden 128 boogschutters zich voor het toernooi kwalificeren; 64 bij de mannen en 64 bij de vrouwen.

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2008 (kwalificatie) voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Medailles

Discipline Goud Zilver Brons
mannen Viktor Roeban
Park Kyung-Mo
Bair Badenov
mannen team Zuid-Korea
Park Kyung-Mo
Lee Chang-Hwan
Im Dong-Hyun
Italië
Marco Galiazzo
Ilario di Buò
Mauro Nespoli
China
Haifeng Xue
Wenquan Li
Jiang Lin
vrouwen Zhang Juanjuan
Park Sung-Hyun
Yun Ok-Hee
vrouwen team Zuid-Korea
Joo Hyun-Jung
Park Sung-Hyun
Yun Ok-Hee
China
Ling Chen
Dan Guo
Zhang Juanjuan
Frankrijk
Virginie Arnold
Sophie Dodemont
Bérengère Schuh

Uitslagen

Rangronde

De rangronde vond voor zowel de mannen als de vrouwen op 9 augustus plaats.

Mannen
# sporter noc score
1 Juan René Serrano
 Mexico
679
2 Mangal Singh Champia
 India
678
3 Viktor Roeban
 Oekraïne
678
4 Park Kyung-Mo
 Zuid-Korea
676
5 Wan Khalmizam
 Maleisië
674
6 Balzjinima Tsyrempilov
 Rusland
671
7 Simon Terry
 Groot-Brittannië
670
8 Im Dong-Hyun
 Zuid-Korea
670
9 Ilario di Buò
 Italië
670
10 Lee Chang-Hwan
 Zuid-Korea
669
11 Wang Cheng Pang
 Chinees Taipei
669
12 Marco Galiazzo
 Italië
667
13 Rafał Dobrowolski
 Polen
667
14 Sky Kim
 Australië
665
15 Brady Ellison
 Verenigde Staten
664
16 Crispin Duenas
 Canada
664
17 Takahuru Furukawa
 Japan
663
18 Haifeng Xue
 China
663
19 Jacek Proć
 Polen
661
20 Oleksandr Serdyuk
 Oekraïne
661
21 Alan Wills
 Groot-Brittannië
661
22 Ryuichi Moriya
 Japan
661
23 Yusuf Goktug Ergin
 Turkije
660
24 Luis Eduardo Velez Sanchez
 Mexico
660
25 Andrey Abramov
 Rusland
660
26 Chu Sian Cheng
 Maleisië
660
27 Muhammad Marbawi Sulaiman
 Maleisië
659
28 Juan Carlos Stevens
 Cuba
659 T
29 Cheng Wei Kuo
 Chinees Taipei
659 T
30 Michael Naray
 Australië
658
31 Bair Badenov
 Rusland
658
32 Markijan Ivasjko
 Oekraïne
658
33 Daniel Morillo
 Spanje
657
34 Larry Godfrey
 Groot-Brittannië
657
35 Jean-Charles Valladont
 Frankrijk
656
36 Mark Javier
 Filipijnen
654
37 Calvin Hartley
 Zuid-Afrika
654
38 Szu-Yuan Chen
 Chinees Taipei
654
39 Matthew Gray
 Australië
654
40 Butch Johnson
 Verenigde Staten
653
41 Vic Wunderle
 Verenigde Staten
652
42 Nuno Pombo
 Portugal
650
43 Piotr Piątek
 Polen
649
44 Mauro Nespoli
 Italië
649
45 Jens Pieper
 Duitsland
648
46 Wenquan Li
 China
646
47 Jay Lyon
 Canada
646
48 Maxim Kunda
 Wit-Rusland
646
49 Magnus Petersson
 Zweden
646
50 John-David Burnes
 Canada
644
51 Romain Girouille
 Frankrijk
641
52 Myo Aung Nay
 Myanmar
637
53 Niels Dall
 Denemarken
634
54 Tashi Peljor
 Bhutan
632
55 Jiang Lin
 China
632
56 Martin Bulíř
 Tsjechië
629
57 Ali Salem
 Qatar
627
58 Matti Hatava
 Finland
619
59 Daniel Pavlov
 Bulgarije
618
60 Alexandru Bodnar
 Roemenië
614
61 Luiz Gustavo Trainini
 Brazilië
610
62 Maged Youssef
 Egypte
605
63 Vaezi Hojjatollah
 Iran
604
64 Joseph Walter Muaausa
 Samoa
563
Vrouwen
# sporter noc score
1 Park Sung-Hyun
 Zuid-Korea
673
2 Yun Ok-Hee
 Zuid-Korea
667
3 Joo Hyun-Jung
 Zuid-Korea
664
4 Chatoena Narimanidze
 Georgië
663
5 Un Sil Kwon
 Noord-Korea
656
6 Shu Chi Yuan
 Chinees Taipei
652
7 Alison Williamson
 Groot-Brittannië
651
8 Naomi Folkard
 Groot-Brittannië
651
9 Nami Hayakawa
 Japan
649
10 Ana Rendon
 Colombia
647
11 Natalia Erdyniyeva
 Rusland
647
12 Aida Roman
 Mexico
646
13 Małgorzata Ćwienczek
 Polen
645
14 Bérengère Schuh
 Frankrijk
645
15 Ling Chen
 China
645
16 Zekiye Keskin Satir
 Turkije
644
17 Kristine Eseboea
 Georgië
643
18 Natalia Sanchez
 Colombia
643
19 Justyna Mospinek
 Polen
643
20 Mariana Avitia
 Mexico
641
21 Viktoriya Koval
 Oekraïne
641
22 Laishram Bombaya Devi
 India
637
23 Miroslava Dagbaeva
 Rusland
637
24 Jennifer Nichols
 Verenigde Staten
637
25 Dan Guo
 China
636
26 Khatuna Lorig
 Verenigde Staten
635
27 Zhang Juanjuan
 China
634
28 Jane Waller
 Australië
634
29 Hui Ju Wu
 Chinees Taipei
634
30 Natalia Valeeva
 Italië
624
31 Dola Banerjee
 India
633
32 Sophie Dodemont
 Frankrijk
632
33 Anja Hitzler
 Duitsland
629
34 Marie-Pier Beaudet
 Canada
628
35 Anastassiya Bannova
 Kazachstan
628
36 Leydis Brito
 Vietnam
628
37 Pranitha Vardineni
 India
627
38 Tetiana Berezhna
 Oekraïne
627
39 Virginie Arnold
 Frankrijk
626
40 Charlotte Burgess
 Groot-Brittannië
623
41 Ika Yuliana Rochmawati
 Indonesië
621
42 Rina Dewi Puspitasari
 Indonesië
620
43 Iwona Marcinkiewicz
 Polen
620
44 Barbora Horáčková
 Tsjechië
620
45 Hye Yong Son
 Noord-Korea
618
46 Sayoko Kitabatake
 Japan
616
47 Katsiarina Muliuk
 Wit-Rusland
616
48 Yuki Hayashi
 Japan
616
49 Elpida Romantzi
 Griekenland
614
50 Evangelia Psarra
 Griekenland
613
51 Pia Carmen Lionetti
 Italië
613
52 Louise Laursen
 Denemarken
605
53 Veronique D'Unienville
 Mauritius
605
54 Nathalie Dielen
 Zwitserland
601
55 Elena Tonetta
 Italië
595
56 Elena Mousikou
 Cyprus
589
57 Soha Abed Elaal
 Egypte
587
58 Pi-Hsiu Wei
 Chinees Taipei
585
59 Lexie Feeney
 Australië
580
60 Najmeh Abtin
 Iran
568
61 Dorji Dema
 Bhutan
567
62 Sigrid Romero
 Colombia
551
63 Albina Kamaletdinova
 Tadzjikistan
547
64 Khadija Abbouda
 Marokko
539

Knock-outfase individueel

De 1/32 en 1/16 finale (eerste en tweede ronde) van de vrouwen vond op 10 augustus plaats, die van de mannen op 11 augustus.

1/32 finale

Mannen
winnaar uitslag verliezer
Juan Rene Serrano (MEX) 116-88 Joseph Muaausa (SAM)
Daniel Morillo (ESP) 115-107 Markivan Ivashko (UKR)
Magnus Petersson (SWE) 108-108
9-9, 10-9
Crispin Duenas (CAN)
Maksim Kunda (BLR) 111-111
9-9, 10-9
Takaharu Furukawa (JPN)
Im Dong-Hyun (KOR) 108-103 Ali Salem (QAT)
Richard Johnson (USA) 109-109
8-8, 9-9, 9-8
Andrey Abramov (RUS)
Ilario di Buo (ITA) 111-100 Martin Bulir (CZE)
Vic Wunderle (USA) 106-102 Eduardo Velez (MEX)
Park Kyung-Mo (KOR) 116-99 Luiz Trainini (BRA)
Kuo Cheng Wei (TPE) 106-102 Mark Javier (PHI)
Rafal Dobrowolski (POL) 110-106 Nay Myo Aung (MYA)
Oleksandr Serdyuk (UKR) 107-105 Jens Pieper (GER)
Alexandru Bodnar (ROM) 106-105 Wan Kalmizam (MAS)
Juan Carlos Stevens (CUB) 107-107
9-9, 10-9
Calvin Hartley (RSA)
Alan Wills (GBR) 103-99 Mauro Nespoli (ITA)
Marco Galiazzo (ITA) 114-97 Niels Dall (DEN)
Viktor Ruban (UKR) 111-96 Maged Youssef (EGY)
Michael Naray (AUS) 108-106 Jean-Charles Valladont (FRA)
Jacek Proc (POL) 116-111 Li Wenquan (CHN)
Sky Kim (AUS) 112-110 Romain Girouille (FRA)
Balzhinima Tsyrempilov (RUS) 112-102 Daniel Pavlov (BUL)
Chen Szu Yuan (TPE) 107-106 Muhammad Marbawi (MAS)
Moriya Ryuichi (JPN) 109-109
10-9
Piotr Piatek (POL)
Wang Cheng Pang (TPE) 110-100 Tashi Peljor (BHU)
Matti Hatava (FIN) 105-104 Simon Terry (GBR)
Cheng Chu Sian (MAS) 109-101 Matthew Gray (AUS)
Yusuf Ergin (TUR) 106-103 Nuno Pombo (POR)
Lee Chang-Hwan (KOR) 112-108 Jiang Lin (CHN)
Brady Ellison (USA) 111-89 John Burnes (CAN)
Jay Lyon (CAN) 111-106 Xue Haifeng (CHN)
Bair Badenov (RUS) 114-109 Laurence Godfrey (GBR)
Mangal Singh Champia (IND) 112-98 Hojjatollah Vaezi (IRI)
Vrouwen
winnaar uitslag verliezer
Park Sung-Hyun (KOR) 112-80 Khadija Abbouda (MAR)
Anja Hitzler (GER) 107-106 Sophie Dodemont (FRA)
Kristine Eseboea (GEO) 102-102
9-8
Yuki Hayashi (JPN)
Elpida Romantzi (GRE) 105-103 Zekiye Keskin Satir (TUR)
Nami Hayakawa (JPN) 112-103 Elena Mousikou (CYP)
Jennifer Nichols (USA) 114-101 Ika Yuliana Rochmawati (INA)
Charlotte Burgess (GBR) 106-104 Guo Dan (CHN)
Naomi Folkard (GBR) 105-97 Soha Abed Elaal (EGY)
Kwon Un Sil (PRK) 106-96 Najmeh Abtin (IRI)
Pranitha Vardineni (IND) 106-100 Jane Waller (AUS)
Viktoriya Koval (UKR) 109-107 Barbora Horáčková (CZE)
Aida Roman (MEX) 108-97 Veronique D'Unienville (MRI)
Malgorzata Cwienczek (POL) 113-100 Louise Laursen (DEN)
Mariana Avitia (MEX) 112-107 Son Hye Yong (PRK)
Leydis Brito (VEN) 104-98 Wu Hui Ju (TPE)
Chatoena Narimanidze (GEO) 107-97 Dorji Dema (BHU)
Joo Hyun-Jung (KOR) 108-98 Sigrid Romero (COL)
Natalia Valeeva (ITA) 107-105 Anastassiya Bannova (KAZ)
Sayoko Kitabatake (JPN) 103-101 Justyna Mospinek (POL)
Berengere Schuh (FRA) 112-107 Pia Carmen Maria Lionetti (ITA)
Natalia Erdyniyeva (RUS) 107-102 Nathalie Dielen (SUI)
Iwona Marcinkiewicz (POL) 103-101 Laishram Bombaya Devi (IND)
Zhang Juanjuan (CHN) 109-97 Tetyana Berezhna (UKR)
Yuan Shu Chi (TPE) 104-101 Lexie Feeney (AUS)
Alison Williamson (GBR) 108-99 Wei Pi-Hsiu (TPE)
Khatuna Lorig (USA) 107-105 Virginie Arnold (FRA)
Miroslava Dagbaeva (RUS) 106-106
10-9
Rina Dewi Puspitasari (INA)
Ana Rendon (COL) 106-106
10-9
Elena Tonetta (ITA)
Chen Ling (CHN) 110-101 Evangelia Psarra (GRE)
Katsiarina Muliuk (BLR) 104-101 Natalia Sanchez (COL)
Marie-Pier Beaudet (CAN) 109-109
10-8
Dola Banerjee (IND)
Yun Ok-Hee (KOR) 109-102 Albina Kamaltdinova (TJK)

1/16 finale

Mannen
winnaar uitslag verliezer
Juan Rene Serrano (MEX) 112-111 Daniel Morillo (ESP)
Maksim Kunda (BLR) 112-110 Magnus Petersson (SWE)
Im Dong-Hyun (KOR) 115-106 Richard Johnson (USA)
Vic Wunderle (USA) 108-108
9-9, 10-9
Ilario di Buo (ITA)
Park Kyung-Mo (KOR) 111-110 Kuo Cheng Wei (TPE)
Rafal Dobrowolski (POL) 111-111
9-8
Oleksandr Serdyuk (UKR)
Juan Carlos Stevens (CUB) 106-101 Alexandru Bodnar ((ROM)
Alan Wills (GBR) 110-109 Marco Galiazzo (ITA)
Viktor Ruban (UKR) 115-105 Michael Naray (AUS)
Jacek Proc (POL) 111-110 Sky Kim (AUS)
Balzhinima Tsyrempilov (RUS) 109-101 Chen Szu Yuan (TPE)
Ryuichi Moriya (JPN) 114-109 Wang Cheng Pang (TPE)
Cheng Chu Sian (MAS) 110-103 Matti Hatava (FIN) )
Lee Chang-Hwan (KOR) 117-109 Yusuf Ergin (TUR)
Jay Lyon (CAN) 113-107 Brady Ellison (USA)
Bair Badenov (RUS) 109-108 Mangal Singh Champia (IND)
Vrouwen
winnaar uitslag verliezer
Park Sung-Hyun (KOR) 112-107 Anja Hitzler (GER)
Elpida Romantzi (GRE) 102-102
10-9
Kristine Eseboea (GEO)
Nami Hayakawa (JPN) 105-103 Jennifer Nichols (USA)
Naomi Folkard (GBR) 110-96 Charlotte Burgess (GBR)
Kwon Un Sil (PRK) 106-99 Pranitha Vardineni (IND)
Aida Roman (MEX) 111-105 Viktoriya Koval (UKR)
Mariana Avitia (MEX) 110-109 Malgorzata Cwienczek (POL)
Chatoena Narimanidze (GEO) 111-98 Leydis Brito (VEN)
Joo Hyun-Jung (KOR) 110-108 Natalia Valeeva (ITA)
Berengere Schuh (FRA) 112-100 Sayoko Kitabatake (JPN)
Natalia Erdyniyeva (RUS) 104-103 Iwona Marcinkiewicz (POL)
Zhang Juanjuan (CHN) 110-105 Yuan Shu Chi (TPE)
Khatuna Lorig (USA) 112-109 Alison Williamson (GBR)
Ana Rendon (COL) 110-106 Miroslava Dagbaeva (RUS)
Chen Ling (CHN) 106-105 Katsiarina Muliuk (BLR)
Yun Ok-Hee (KOR) 114-107 Marie-Pier Beaudet (CAN)

Finales mannen

De eindfase van het mannentoernooi vond op 15 augustus plaats.

Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
           
 
Juan René Serrano
 110
 
Maxim Kunda
 106  
 
Juan René Serrano
 113
   
Vic Wunderle
 106  
 
Vic Wunderle
 113
 
Im Dong-Hyun
 111  
 
Juan René Serrano
 112
   
Park Kyung-Mo
 115  
 
Juan Carlos Stevens
 108
 
Alan Wills
 104  
 
Juan Carlos Stevens
 108 (9,8)
   
Park Kyung-Mo
 108 (9,10)  
 
Rafał Dobrowolski
 105
 
Park Kyung-Mo
 113  
 
Park Kyung-Mo
 112
   
Viktor Roeban
 113
 
Viktor Roeban
 114
 
Jacek Proć
 108  
 
Viktor Roeban
 115
   
Ryuichi Moriya
 106  
 
Ryuichi Moriya
 113
 
Balzjinima Tsyrempilov
 110  
 
Viktor Roeban
 112 (10,10)
   
Bair Badenov
 112 (10,8)   Derde plaats
 
Chu Sian Cheng
 105 (9,10)
 
Lee Chang-Hwan
 105 (9,9)  
 
Chu Sian Cheng
 104  
Juan René Serrano
 110
   
Bair Badenov
 109    
Bair Badenov
 115
 
Jay Lyon
 110
 
Bair Badenov
 115  

Finales vrouwen

De eindfase van het vrouwentoernooi vond op 14 augustus plaats.

Achtste finale Kwartfinale Halve finale Finale
           
 
Park Sung-Hyun
 115
 
Elpida Romantzi
 103  
 
Park Sung-Hyun
 112
   
Nami Hayakawa
 103  
 
Nami Hayakawa
 106
 
Naomi Folkard
 97  
 
Park Sung-Hyun
 109
   
Un Sil Kwon
 106  
 
Un Sil Kwon
 105
 
Aída Román
 100  
 
Un Sil Kwon
 105
   
Mariana Avitia
 99  
 
Mariana Avitia
 109
 
Chatoena Narimanidze
 108  
 
Park Sung-Hyun
 109
   
Zhang Juanjuan
 110
 
Joo Hyun-Jung
 109
 
Bérengère Schuh
 104  
 
Joo Hyun-Jung
 101
   
Zhang Juanjuan
 106  
 
Natalia Erdyniyeva
 98
 
Zhang Juanjuan
 110  
 
Zhang Juanjuan
 115
   
Yun Ok-Hee
 109   Derde plaats
 
Khatuna Lorig
 107
 
Ana María Rendón
 95  
 
Khatuna Lorig
 105  
Un Sil Kwon
 106
   
Yun Ok-Hee
 111    
Yun Ok-Hee
 109
 
Chen Ling
 103
 
Yun Ok-Hee
 113  

Knock-outfase team

De eindfase van het vrouwentoernooi vond op 10 augustus plaats, die van de mannen op 11 augustus.

Mannen team
ronde winnaar uitslag verliezer
Achtste finale
 Zuid-Korea
bye
 Oekraïne
bye
 Maleisië
bye
 Rusland
bye
 Italië
219 - 217
 Canada
 China
214 - 210
 Groot-Brittannië
 Polen
223 - 218
 Australië
 Chinees Taipei
222 - 218
 Verenigde Staten
Kwartfinale
 Zuid-Korea
224 - 222
 Polen
 China
217 - 209
 Rusland
 Italië
218 - 213
 Maleisië
 Oekraïne
214 - 211
 Chinees Taipei
Halve finale
 Zuid-Korea
221 - 218
 China
 Italië
223 - 221
 Oekraïne
3e plaats
 China
222 - 219
 Oekraïne
Finale
 Zuid-Korea
227 - 225
 Italië
Vrouwen team
ronde winnaar uitslag verliezer
Achtste finale
 Zuid-Korea
bye
 China
bye
 Frankrijk
bye
 Groot-Brittannië
bye
 India
bye
 Polen
bye
 Japan
206 - 199
 Colombia
 Italië
215 - 211
 Chinees Taipei
Kwartfinale
 Zuid-Korea
231 - 217
 Italië
 China
211 - 206
 India
 Frankrijk
218 - 211
 Polen
 Groot-Brittannië
201 - 196
 Japan
Halve finale
 Zuid-Korea
213 - 184
 Frankrijk
 China
208 - 202
 Groot-Brittannië
3e plaats
 Frankrijk
203 - 201
 Groot-Brittannië
Finale
 Zuid-Korea
224 - 215
 China
Zie de categorie Archery at the 2008 Summer Olympics van Wikimedia Commons voor mediabestanden over dit onderwerp.
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2008
Listen to this article