For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Bulgarije op de Olympische Zomerspelen 2004.

Bulgarije op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Bulgarije op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Bulgarije
IOC-landcode BUL
NOC Balgarski Olimpiyski Komitet
(bg) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Maria Grozdeva
Aantal deelnemers 95 (46 vrouwen)
Aantal disciplines 19
Medailles
Rang: 33
goud
2
zilver
1
brons
9
totaal
12
Bulgarije op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Bulgarije op de Winterspelen
1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Bulgarije nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Tijdens de vorige editie werd vijf keer goud en zes keer zilver gewonnen. Nu was dit maar twee keer goud en één keer zilver. Daarentegen nam het aantal brons toe van twee naar negen.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Gewichtheffen Milen Dobrev tot 94 kg (m)
Goud
Schietsport Maria Grozdeva 25m sportpistool (v)
Goud
Gymnastiek Jordanië Jovtchev ringen (m)
Zilver
Boksen Boris Georgiev halfweltergewicht (tot 64 kg) (m)
Brons
Gewichtheffen Velichko Cholakov boven 105 kg (m)
Brons
Gymnastiek Jordanië Jovtchev vloer (m)
Brons
vrouwenteam ritmische sportgymnastiek (v)
Brons
Judo Georgi Georgiev halflichtgewicht (tot 66 kg) (m)
Brons
Roeien Ivo Yanakiev skiff (m)
Brons
Rumyana Neykova skiff (v)
Brons
Schietsport Maria Grozdeva 10m luchtpistool (v)
Brons
Worstelen Armen Nazarjan grieks-romeins, tot 60 kg (m)
Brons

Deelnemers en resultaten

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nikolay Atanasov verspringen (m)
17e
kwalificatie groep A: 9de met 7,90m
Petar Dachev
13e
kwalificatie groep B: 7de met 8,05m
Momchil Karailiev hink-stap-springen (m)
22e
kwalificatie groep B: 11de met 16,45m
Ivaylo Rusenov
34e
kwalificatie groep A: 12de met 16,39m
Spas Bukhalov polsstokhoogspringen (m)
27e
kwalificatie groep A: 14de met 5,50m
Iliyan Efremov
DNF
kwalificatie groep B: geen geldige poging
Galin Kostadinov kogelstoten (m)
37e
kwalificatie groep A: 18de met 17,75m
Ivet Lalova 100m (v)
4e
serie 8: 1ste in 11,16
kwartfinale 2: 2de in 11,09
halve finale 1: 3de in 11,04
finale: 4de in 11,00
Monika Gachevska 200m (v)
38e
serie 1: 6de in 23,71
Ivet Lalova
5e
serie 2: 1ste in 22,88
kwartfinale 4: 2de in 22,81
halve finale 1: 3de in 22,56
finale: 5de in 22,57
Mariyana Dimitrova 400m (v)
10e
serie 2: 2de in 51,29
halve finale 3: 4de in 51,20 (PB)
Daniela Yordanova 1500m (v)
5e
serie 2: 3de in 4.05,87
halve finale 2: 4

5de in 4.04,94
finale: 5de in 3.59,10

Nevena Mineva 20km snelwandelen (v)
DNF
niet gefinisht
Antoniya Yordanova verspringen (v)
21e
kwalificatie groep A: 13de met 6,45m
Mariya Dimitrova hink-stap-springen (v)
19e
kwalificatie groep A: 11de met 14,16m
Venelina Veneva hoogspringen (v)
15e
kwalificatie groep B: 8ste met 1,92m
Tanya Stefanova polsstokhoogspringen (v)
24e
kwalificatie groep A: 15de met 4,15m
Aneliya Kumanova kogelstoten (v)
30e
kwalificatie groep B: 16de met 15,91m
Tsvetanka Khristova discuswerpen (v)
41e
kwalificatie groep A: 21ste met 43,25m
Hristina Georgieva speerwerpen (v)
32e
kwalificatie groep B: 16de met 55,13m

Badminton pictogram.svg
Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Petya Nedelcheva enkelspel (v)
5e
1ste ronde: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Baun: 8-11, 11-7, 13-11
2de ronde: W van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Seo: 7-11, 11-5, 11-8
kwartfinale: V van
Vlag van China
 CHN Zhou: 4-11, 1-11
Neli Boteva
Petya Nedelcheva
dubbelspel (v)
17e
1ste ronde: V van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Nicholas/Tripp: 15-17, 14-17

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Salim Salimov -48kg (m)
17e
1ste ronde: V van
Vlag van Thailand
 THA Pannon: 14-26
Detelin Dalakliev -54kg (m)
9e
1ste ronde: W van
Vlag van Ethiopië
 ETH Aferalign: scheidsrechterlijke beslissing
2de ronde: V van
Vlag van Azerbeidzjan
 AZE Mammadov: 16-35
Dimitar Shtilianov -60kg (m)
9e
1ste ronde: W van
Vlag van Turkije
 TUR Aydin: 20-11
2de ronde: V van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Khan: 21-37
Boris Georgiev -64kg (m)
Brons
1ste ronde: W van
Vlag van Algerije
 ALG Fillali: scheidsrechterlijke beslissing
2de ronde: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Allen: 30-10
kwartfinale: W van
Vlag van Kazachstan
 KAZ Karimzhanov: 20-18
halve finale: V van
Vlag van Cuba
 CUB Johnson: 9-13
Sergey Rozhnov +91kg (m)
9e
1ste ronde: V van
Vlag van Rusland
 RUS Povetkin: scheidsrechterlijke beslissing

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yavor Hristov individueel (m)
17e
plaatsingsronde: 42ste met 641 punten
1ste ronde: W van
Vlag van Polen
 POL Proć: 133-132
2de ronde: V van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Chen: 159-170

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sevdalin Minchev -62kg (m)
DNF
trekken: 4de met 137,5kg
stoten: geen geldige poging
Ivan Stoitsov -77kg (m)
8e
trekken: 11de met 155kg
stoten: 2de met 200kg
totaal: 355kg
Milen Dobrev -94kg (m)
Goud
trekken: 1ste met 187,5kg (OR)
stoten: 1ste met 220kg
totaal: 407,5kg
Nikolay Kolev
DNF
trekken: 6de met 177,5kg
stoten: geen geldige poging
Velichko Cholakov +105kg (m)
Brons
trekken: 2de met 207,5kg
stoten: 4de met 240kg
totaal: 447,5kg
Sevdalin Minchev -48kg (v)
5e
trekken: 4de met 82,5kg
stoten: 6de met 105kg
totaal: 187,5kg
Zlatina Atanasova -58kg (v)
12e
trekken: 11de met 90kg
stoten: 12de met 115kg
totaal: 205kg
Slaveyka Ruzhinska -69kg (v)
4e
trekken: 4de met 115kg
stoten: 4de met 135kg
totaal: 250kg
Milena Trendafilova
6e
trekken: 6de met 105kg
stoten: 6de met 132,5kg
totaal: 237,5kg

Gymnastics pictogram.svg
Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ritmisch
Elizabeth Paisieva individueel (v)
12e
kwalificatie:
hoepel: 7de met 24,975 punten
bal: 20ste met 21,975 punten
knotsen: 11de met 23,850 punten
lint: 7de met 23,975 punten
totaal: 94,775 punten
Simona Peycheva
6e
kwalificatie: 7de
hoepel: 6de met 25,475 punten
bal: 8ste met 24,800 punten
knotsen: 7de met 24,700 punten
lint: 9de met 23,725 punten
totaal: 98,700 punten

finale:
hoepel: 6de met 25,375 punten
bal: 6de met 25,675 punten
knotsen: 6de met 25,600 punten
lint: 8ste met 24,400 punten
totaal: 101,050 punten
Zhaneta Ilieva
Eleonora Kezhova
Zornitsa Marinova
Kristina Ranguelova
Galina Tancheva
Vladislava Tancheva
team (v)
Brons
kwalificatie: 3de
knotsen: 5de met 22,300 punten
hoepel/bal: 3de met 24,600 punten
totaal: 46,900 punten

finale:
knotsen: 4de met 23,400 punten
hoepel/bal: 3de met 25,200 punten
totaal: 48,600 punten
Turnen
Yordan Yovchev vloer (m)
Brons
kwalificatie: 9de met 9,700 punten
finale: 3de met 9,775 punten
ringen (m)
Zilver
kwalificatie: 2de met 9,812 punten
finale: 2de met 9,850 punten
Filip Yanev sprong (m)
46e
kwalificatie: 13de met 9,625 punten
finale: 5de met 9,581 punten
meerkamp individueel (m)
46e
kwalificatie:
vloer: 61ste met 9,012 punten
sprong: 13de met 9,625 punten
brug: 75ste met 8,375 punten
rekstok: 58ste met 9,137 punten
ringen: 75ste met 8,137 punten
paard voltige: 79ste met 8,300 punten
totaal: 52,586 punten
Yevgeniya Kuznetsova brug (v)
81e
kwalificatie: 81ste met 8,150 punten
balk (v)
46e
kwalificatie: 46ste met 8,887 punten

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Georgi Georgiev -66kg (m)
Brons
1ste ronde: W van
Vlag van Georgië
 GEO Margoshvili: ippon
2de ronde: W van
Vlag van Turkije
 TUR Demirel: ippon
kwartfinale: W van
Vlag van Kazachstan
 KAZ Kipshakbayev: waza-ari
halve finale: V van
Vlag van Japan
 JPN Uchishiba: ippon
bronzen finale: W van
Vlag van Spanje
 ESP Penas: koka
Georgi Georgiev +78kg (m)
19e
1ste ronde: V van
Vlag van Mexico
 MEX Zambotti: ippon

Canoeing pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Stanimir Atanasov C-1 500m (m)
8e
serie 3: 5de in 1.52,917
halve finale 2: 2de in 1.50,631
finale: 8ste in 1.49,759
C-1 1000m (m)
15e
serie 1: 2de in 3.55,590
halve finale 2: 6de in 4.05,664
Petar Merkov K-1 500m (m)
15e
serie 2: 3de in 1.38,725
halve finale 3: 6de in 1.42,207
Ivan Hristov
Yordan Yordanov
K-2 500m (m)
12e
serie 1: 4de in 1.33,222
halve finale 1: 5de in 1.33,182
Ivan Hristov
Milko Kazanov
Petar Merkov
Yordan Yordanov
K-4 1000m (m)
4e
serie 1: 2de in 2.54,252
finale: 4de in 2.59,622
Delyana Dacheva
Bonka Pindzheva
K-2 500m (v)
6e
serie 2: 5de in 1.44,268
halve finale: 1ste in 1.44,246
finale: 6de in 1.42,553

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Springconcours
Rossen Raitchev individueel
41e
kwalificatie: 38ste
1ste ronde: 29ste met 5 strafpunten
2de ronde: 43ste met 12 strafpunten
3de ronde: 22ste met 8 strafpunten
totaal: 25 strafpunten

finale:
1ste ronde: 41ste met 21 strafpunten

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ivo Yanakiev skiff (m)
Brons
serie 6: 2de in 7.28,97
herkansingen: 1ste in 6.52,51
halve finale 2: 2de in 6.53,43
finale: 3de in 6.52,80
Rumyana Neykova skiff (v)
Brons
serie 4: 1ste in 7.35,66
halve finale 2: 2de in 7.32,06
finale: 3de in 7.23,10
Anet-Jacqueline Buschmann
Miglena Markova
dubbel-twee (v)
4e
serie 2: 3de in 7.52,45
herkansingen: 3de in 7.17,16
finale B: 2de in 7.11,89
Anna Chuk
Milka Tancheva
twee-zonder (v)
8e
serie 2: 2de in 7.35,46
herkansingen: 1ste in 6.52,78
finale: 4de in 7.13,97

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tanyu Kiryakov 50m pistool (m)
7e
kwalificatie: 6de met 562 punten (92-96-95-93-94-92)
finale: 7de met 654,3 punten
Emil Milev 25m snelvuurpistool (m)
9e
kwalificatie: 9de met 582 punten (288-294)
Tanyu Kiryakov 10m luchtpistool (m)
4e
kwalificatie: 4de met 583 punten (97-95-100-97-96-98)
finale: 4de met 684,3 punten
Mariya Grozdeva 25m pistool (v)
Goud
kwalificatie: 3de met 585 punten (294-291)
finale: 1ste in 688,2 punten (OR)
10m luchtpistool (v)
Brons
kwalificatie: 4de met 386 punten (96-97-96-97)
finale: 3de met 482,3 punten

Synchronized swimming pictogram.svg
Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Assia Anastassova
Bogdana Zareva
duet
20e
kwalificatie:
technisch: 20ste met 41,583 punten
vrij: 20ste met 41,834 punten
totaal: 83,417 punten

Tennis pictogram.svg
Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Magdalena Maleeva enkelspel (v)
17e
1ste ronde: W van
Vlag van Tsjechië
 CZE Koukalová: 6-2, 6-4
2de ronde: V van
Vlag van Griekenland
 GRE Daniilidou: 6-2, 4-6, 4-6

Volleyball pictogram.svg
Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Beach
Petia Yanchulova
Tzvetelina Yanchulova
beach (v)
9e
groep E: 3de
V van
Vlag van Australië
 AUS Cook/Sanderson: 16-21, 12-21
W van
Vlag van Duitsland
 GER Pohl/Rau: 18-21, 21-19, 15-13
W van
Vlag van China
 CHN Wang/You: 21-19, 21-17
2de ronde:
V van
Vlag van Brazilië
 BRA Bede/Behar: 21-18, 16-21, 11-15

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Radoslav Konstantinov tijdrit (m)
17e
1.06,265
Evgenia Radanova sprint (v)
12e
kwalificatie: 12de in 12,457
1ste ronde: V van
Vlag van Australië
 AUS Meares
1ste ronde herkansingen: 3de
9-12de plek: 4de
Weg
Dmitar Gospodinov wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Radoslav Velikov -55kg (m)
9e
groep 2: 2de
W van
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA Williams: 4-1
V van
Vlag van China
 CHN Li: 1-3
Ivan Djorev -60kg (m)
18e
groep 3: 3de
V van
Vlag van Cuba
 CUB Quintana: 0-3
V van
Vlag van India
 IND Kumar: 0-3
Serafim Barzakov -66kg (m)
8e
groep 2: 2de
W van
Vlag van Canada
 CAN MacDonald: 4-0
V van
Vlag van Kazachstan
 KAZ Spiridonov: 1-3
Nikolay Paslar -74kg (m)
11e
groep 7: 2de
V van
Vlag van Polen
 POL Brzozowski: 1-3
W van
Vlag van Noord-Macedonië
 MKD Osmanov: 3-1
Miroslav Gochev -84kg (m)
12e
groep 6: 2de
W van
Vlag van Noord-Macedonië
 MKD Ibragimov: 3-1
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Moon: 1-3
Krasimir Kochev -96kg (m)
17e
groep 2: 3de
V van
Vlag van Kirgizië
 KGZ Krupnyakov: 1-3
V van
Vlag van Oezbekistan
 UZB Ibragimov: 0-3
Bozhidar Boyadzhiev -120kg (m)
8e
groep 6: 2de
V van
Vlag van Iran
 IRI Rezaei: 0-3
W van
Vlag van Wit-Rusland
 BLR Hrynekvich: 3-1
W van
Vlag van Mongolië
 MGL Ösökhbayar: 5-0
Stanka Zlateva -72kg (v)
12e
groep 4: 3de
V van
Vlag van Japan
 JPN Hamaguchi: 0-4
V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Montgomery: 0-5
Grieks-Romeins
Armen Nazarjan -60kg (m)
Brons
groep 3: 1ste
W van
Vlag van Egypte
 EGY El-Gharably: 3-1
W van
Vlag van Oekraïne
 UKR Khvoshch: 3-1
kwartfinale:
W van
Vlag van Japan
 JPN Sasamoto: 3-1
halve finale:
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Jung: 1-3
bronzen finale:
W van
Vlag van Rusland
 RUS Shevtsov: 3-1
Nikolay Gergov -66kg (m)
14e
groep 2: 2de
W van
Vlag van Hongarije
 HUN Füredy: 3-1
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Kim: 0-3
Vladislav Metodiev -84kg (m)
12e
groep 5: 3de
W van
Vlag van Estland
 EST Thomberg: 3-0
V van
Vlag van Turkije
 TUR Yerlikaya: 1-3
V van
Vlag van Oekraïne
 UKR Daragan: 0-5
Kaloyan Dinchev -96kg (m)
8e
groep 3: 2de
W van
Vlag van Palau
 PLW Tarkong: 4-0
V van
Vlag van Kirgizië
 KGZ Chkaidze: 1-3
Sergei Mureiko -120kg (m)
8e
groep 6: 2de
W van
Vlag van Polen
 POL Mikuski: 3-0
V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Gardner: 1-3
W van
Vlag van Litouwen
 LTU Mizgaitis: 3-1

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Veselin Nanev mistral (m)
33e
305 punten: (33-DNF-33-30-30-32-30-29-33-25-30)
Irina Konstantinova mistral (v)
19e
152 punten: (20-22-8-20-13-10-16-18-17-16-14)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Raichin Antonov 50m vrije slag (m)
52e
serie 5: 5de in 23,67
100m vrije slag (m)
52e
serie 4: 8ste in 52,33
Mihail Alexandrov 200m vrije slag (m)
31e
serie 2: 1ste in 1.52,12
Petar Stoychev 400m vrije slag (m)
32e
serie 2: 3de in 3.59,86
1500m vrije slag (m)
17e
serie 2: 2de in 15.28,32
Mihail Alexandrov 200m schoolslag (m)
28e
serie 2: 3de in 2.17,19
Petar Stoychev 100m vlinderslag (m)
40e
serie 4: 6de in 54,91 (NR)
200m vlinderslag (m)
26e
serie 2: 3de in 2.02,15
Mihail Alexandrov 200m wisselslag (m)
18e
serie 4: 2de in 2.02,39
Ivanka Moralieva 400m vrije slag (v)
36e
serie 1: 5de in 4.25,92
800m vrije slag (v)
26e
serie 2: 8ste in 9.03,13
Ana Dangalakova 400m wisselslag (v)
23e
serie 1: 2de in 5.01,00
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Bulgarije op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.