César voor beste debuutfilm - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for César voor beste debuutfilm.

César voor beste debuutfilm

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De César voor beste debuutfilm (Frans: César du meilleur premier film) is de César-filmprijs die jaarlijks wordt uitgeraakt aan de beste debuutfilm. Deze César werd voor het eerst uitgereikt in 1982, toen nog onder de naam César du meilleur premier film. Van 2000 tot 2005 werd deze César uitgereikt als César de la meilleure première œuvre de fiction. Vanaf 2006 werd dit César du meilleur premier film.

Laureaten en nominaties

Jaren 80

  • 1982: Diva - Regie: Jean-Jacques Beineix
    • Le Jardinier - Regie: Jean-Pierre Sentier
    • Neige - Regie: Jean-Henri Roger et Juliet Berto
    • Une affaire d'hommes - Regie: Nicolas Ribowski
  • 1983 : Mourir à trente ans - Regie: Romain Goupil
  • 1984 : Rue Cases-Nègres - Regie: Euzhan Palcy
    • Le Dernier combat - Regie: Luc Besson
    • Le Destin de Juliette - Regie: Aline Issermann
    • La Trace - Regie: Bernard Favre
  • 1985 : La Diagonale du fou - Regie: Richard Dembo
    • Boy Meets Girl - Regie: Leos Carax
    • Marche à l'ombre - Regie: Michel Blanc
    • Souvenirs, souvenirs - Regie: Ariel Zeitoun
  • 1986 : Le Thé au harem d'Archimède - Regie: Mehdi Charef
    • Harem - Regie: Arthur Joffé
    • La Nuit porte-jarretelles - Regie: Virginie Thévenet
    • Strictement personnel - Regie: Pierre Jolivet
  • 1987 : La Femme de ma vie - Regie: Régis Wargnier
    • Black Mic-Mac - Regie: Thomas Gilou
    • Je hais les acteurs - Regie: Gérard Krawczyk
    • Noir et blanc - Regie: Claire Devers
  • 1988 : L'Œil au beurre noir - Regie: Serge Meynard
    • Avril brisé - Regie: Liria Begeja
    • Flag - Regie: Jacques Santi
    • Le Jupon rouge - Regie: Geneviève Lefebvre
    • Le Moine et la sorcière - Regie: Suzanne Schiffman
  • 1989 : La vie est un long fleuve tranquille - Regie: Étienne Chatiliez

Jaren 90

  • 1990 : Un monde sans pitié - Regie: Éric Rochant
    • Peaux de vaches - Regie: Patricia Mazuy
    • La Salle de bain - Regie: John Lvoff
    • La Soule - Regie: Michel Sibra
    • Suivez cet avion - Regie: Patrice Ambard
    • Tolérance - Regie: Pierre-Henry Salfati
  • 1991 : La Discrète - Regie: Christian Vincent
    • Halfaouine, l'enfant des terrasses - Regie: Férid Boughedir
    • Mado poste restante - Regie: Alexandre Abadachian
    • Outre mer - Regie: Brigitte Roüan
    • Un week-end sur deux - Regie: Nicole Garcia
  • 1992 : Delicatessen - Regie: Marc Caro en Jean-Pierre Jeunet
    • Les Arcandiers - Regie: Manuel Sanchez
    • L'Autre - Regie: Bernard Giraudeau
    • Fortune express - Regie: Olivier Schatzky
    • Lune froide - Regie: Patrick Bouchitey
  • 1993 : Les Nuits fauves - Regie: Cyril Collard
  • 1994 : L'Odeur de la papaye verte - Regie: Anh Hung Tran
    • Cible émouvante - Regie: Pierre Salvadori
    • Le Fils du requin - Regie: Agnès Merlet
    • Les gens normaux n'ont rien d'exceptionnel - Regie: Laurence Ferreira-Barbosa
    • Métisse - Regie: Mathieu Kassovitz
  • 1995 : Regarde les hommes tomber - Regie: Jacques Audiard
    • Le Colonel Chabert - Regie: Yves Angelo
    • Mina Tannenbaum - Regie: Martine Dugowson
    • Personne ne m'aime - Regie: Marion Vernoux
    • Petits arrangements avec les morts - Regie: Pascale Ferran
  • 1996 : Les Trois Frères - Regie: Didier Bourdon en Bernard Campan
    • En avoir (ou pas) - Regie: Laetitia Masson
    • État des lieux - Regie: Patrick Dell'Isola en Jean-François Richet
    • Pigalle - Regie: Karim Dridi
    • Rosine - Regie: Christine Carrière
  • 1997 : Y aura-t-il de la neige à Noël? - Regie: Sandrine Veysset
    • L'Appartement - Regie: Gilles Mimouni
    • Bernie - Regie: Albert Dupontel
    • Encore - Regie: Pascal Bonitzer
    • Microcosmos - Regie: Marie Perennou en Claire Nuridsany
  • 1998 : Didier - Regie: Alain Chabat
  • 1999 : Dieu seul me voit - Regie: Bruno Podalydès

Jaren 2000

Jaren 2010

  • 2010 : Les Beaux Gosses - Regie: Riad Sattouf
    • Le Dernier pour la route - Regie: Philippe Godeau
    • Espion(s) - Regie: Nicolas Saada
    • La Première Étoile - Regie: Lucien Jean-Baptiste
    • Qu'un seul tienne et les autres suivront - Regie: Léa Fehner
  • 2011 : Gainsbourg, vie héroïque - Regie: Joann Sfar
    • Simon Werner a disparu - Regie: Fabrice Gobert
    • L'Arnacœur - Regie: Pascal Chaumeil
    • Tout ce qui brille - Regie: Géraldine Nakache en Hervé Mimran
    • Tête de Turc - Regie: Pascal Elbé
  • 2012 : Le Cochon de Gaza - Regie: Sylvain Estibal
  • 2013 : Louise Wimmer - Regie: Cyril Mennegun
    • Augustine - Regie: Alice Winocour
    • Comme des frères - Regie: Hugo Gélin
    • Populaire - Regie: Régis Roinsard
    • Rengaine - Regie: Rachid Djaïdani
  • 2014 : Les Garçons et Guillaume, à table ! - Guillaume Gallienne
    • La Bataille de Solférino - Justine Triet
    • En solitaire - Christophe Offenstein
    • La Fille du 14 juillet - Antonin Peretjatko
    • La Cage Dorée - Ruben Alves
  • 2015 : Les Combattants - Thomas Cailley
    • Elle l'adore - Jeanne Herry
    • Fidelio, l'odyssée d'Alice - Lucie Borleteau
    • Party Girl - Marie Amachoukeli, Claire Burger, Samuel Theis
    • Qu'Allah bénisse la France - Abd Al Malik
  • 2016 : Mustang - Deniz Gamze Ergüven
  • 2017 : Divines - Houda Benyamina
    • Cigarettes et Chocolat chaud - Sophie Reine
    • La Danseuse - Stéphanie Di Giusto
    • Diamant noir - Arthur Harari
    • Rosalie Blum - Julien Rappeneau
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
César voor beste debuutfilm
Listen to this article