Campeonato Brasileiro Série A 1982
sportseizoen van een voetbalcompetitie / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
In 1982 werd de 26ste editie van het Campeonato Brasileiro Série A gespeeld, de hoogste voetbalcompetitie in Brazilië. De officiële naam in die tijd was Taça de Ouro. De competitie werd gespeeld van 16 januari tot 25 april. Flamengo werd kampioen.
In de eerste fase werden veertig teams onderverdeeld in acht groepen van vijf clubs, waarvan de top drie doorstootte naar de tweede fase. De nummers vier speelden in een onderlinge confrontatie nog voor een plaats in de tweede fase. In deze fase vervoegden vier teams uit de Série B van dat jaar de andere teams, die over acht groepen van vier clubs verdeeld werden. De top twee plaatste zich voor de derde fase, de knock-outfase.
Groep A
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vasco da Gama | 8 | 7 | 0 | 1 | 22:3 | 14 |
2. | Santos | 8 | 4 | 2 | 2 | 15:10 | 10 |
3. | Moto Club | 8 | 2 | 3 | 3 | 5:14 | 7 |
4. | Paysandu | 8 | 0 | 5 | 3 | 4:11 | 5 |
5. | Nacional | 8 | 0 | 4 | 4 | 5:13 | 4 |
Geplaatst voor de tweede fase | |
Uitgeschakeld | |
Groep B
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Guarani | 8 | 7 | 1 | 0 | 32:8 | 15 |
2. | Botafogo | 8 | 5 | 1 | 2 | 16:9 | 11 |
3. | Ceará | 8 | 4 | 2 | 2 | 12:15 | 10 |
4. | América de Natal | 8 | 2 | 0 | 6 | 8:16 | 4 |
5. | Ríver | 8 | 0 | 0 | 8 | 6:26 | 0 |
Geplaatst voor de tweede fase | |
Uitgeschakeld | |
Groep C
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Flamengo | 8 | 7 | 1 | 0 | 25:11 | 15 |
2. | São Paulo | 8 | 5 | 1 | 2 | 24:10 | 11 |
3. | Treze | 8 | 2 | 2 | 4 | 6:17 | 6 |
4. | Náutico | 8 | 1 | 4 | 3 | 11:15 | 6 |
5. | Ferroviário | 8 | 1 | 0 | 7 | 6:19 | 2 |
Geplaatst voor de tweede fase | |
Uitgeschakeld | |
Groep D
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sport do Recife | 8 | 6 | 1 | 1 | 15:5 | 13 |
2. | Fluminense | 8 | 3 | 4 | 1 | 14:7 | 10 |
3. | Inter de Limeira | 8 | 2 | 4 | 2 | 13:10 | 8 |
4. | CSA | 8 | 1 | 4 | 3 | 9:13 | 6 |
5. | Itabaiana | 8 | 1 | 1 | 6 | 2:18 | 3 |
Geplaatst voor de tweede fase | |
Uitgeschakeld | |
Groep E
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Bangu | 8 | 4 | 2 | 2 | 15:8 | 10 |
2. | Operário FC | 8 | 4 | 2 | 2 | 11:9 | 10 |
3. | Bahia | 8 | 3 | 4 | 1 | 9:6 | 10 |
4. | Cruzeiro | 8 | 3 | 0 | 5 | 10:15 | 6 |
5. | Mixto | 8 | 2 | 0 | 6 | 10:17 | 4 |
Geplaatst voor de tweede fase | |
Uitgeschakeld | |
Groep F
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | São José | 8 | 4 | 2 | 2 | 6:4 | 10 |
2. | Grêmio | 8 | 4 | 1 | 3 | 8:4 | 9 |
3. | Atlético Mineiro | 8 | 3 | 3 | 2 | 11:5 | 9 |
4. | Desportiva | 8 | 3 | 0 | 5 | 10:17 | 6 |
5. | Vitória | 8 | 3 | 0 | 5 | 7:12 | 6 |
Geplaatst voor de tweede fase | |
Uitgeschakeld | |
Groep G
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ponte Preta | 8 | 4 | 4 | 0 | 9:3 | 12 |
2. | Internacional | 8 | 4 | 2 | 2 | 17:6 | 10 |
3. | Grêmio Maringá | 8 | 3 | 3 | 2 | 9:8 | 9 |
4. | Goiás | 8 | 2 | 3 | 3 | 9:13 | 7 |
5. | Taguatinga | 8 | 1 | 0 | 7 | 7:21 | 2 |
Geplaatst voor de tweede fase | |
Uitgeschakeld | |
Groep H
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Anapolina | 8 | 5 | 2 | 1 | 15:8 | 12 |
2. | XV de Jaú | 8 | 3 | 2 | 3 | 10:10 | 8 |
3. | Inter de Santa Maria | 8 | 2 | 4 | 2 | 12:13 | 8 |
4. | Londrina | 8 | 3 | 1 | 4 | 11:12 | 7 |
5. | Joinville | 8 | 2 | 1 | 5 | 11:16 | 5 |
Geplaatst voor de tweede fase | |
Uitgeschakeld | |
Play-off
In geval van gelijkspel gaat de club door met het beste resultaat in de competitie.
Thuis | Score | Uit |
---|---|---|
Londrina | 0 – 0 | Goiás |
Náutico | 6 – 2 | CSA |
Paysandu | 3 – 1 | América de Natal |
Cruzeiro | 1 – 0 | Desportiva |
Groep I
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Vasco da Gama | 6 | 3 | 1 | 2 | 19:9 | 7 |
2. | Operário FC | 6 | 3 | 1 | 2 | 5:8 | 7 |
3. | America | 6 | 2 | 1 | 3 | 7:7 | 5 |
4. | Inter de Santa Maria | 6 | 2 | 1 | 3 | 4:11 | 5 |
Geplaatst voor de derde fase | |
Groep J
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Guarani | 6 | 4 | 1 | 1 | 13:8 | 9 |
2. | Grêmio | 6 | 3 | 2 | 1 | 9:5 | 8 |
3. | Náutico | 6 | 1 | 3 | 2 | 5:5 | 5 |
4. | Grêmio Maringá | 6 | 0 | 2 | 4 | 7:16 | 2 |
Geplaatst voor de derde fase | |
Groep K
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Corinthians | 6 | 4 | 1 | 1 | 9:5 | 9 |
2. | Flamengo | 6 | 3 | 2 | 1 | 10:8 | 8 |
3. | Atlético Mineiro | 6 | 2 | 1 | 3 | 9:10 | 5 |
4. | Internacional | 6 | 0 | 2 | 4 | 5:10 | 2 |
Geplaatst voor de derde fase | |
Groep L
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Sport do Recife | 6 | 3 | 2 | 1 | 11:4 | 8 |
2. | Bahia | 6 | 2 | 2 | 2 | 9:7 | 6 |
3. | XV de Jaú | 6 | 1 | 4 | 1 | 7:10 | 6 |
4. | Paysandu | 6 | 1 | 2 | 3 | 6:12 | 4 |
Geplaatst voor de derde fase | |
Groep M
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Santos | 6 | 4 | 1 | 1 | 9:3 | 9 |
2. | Bangu | 6 | 3 | 1 | 2 | 7:4 | 7 |
3. | Inter de Limeira | 6 | 1 | 2 | 3 | 7:8 | 4 |
4. | SC São Paulo | 6 | 1 | 2 | 3 | 4:12 | 4 |
Geplaatst voor de derde fase | |
Groep N
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | São José | 6 | 3 | 3 | 0 | 8:2 | 9 |
2. | Londrina | 6 | 2 | 4 | 0 | 8:4 | 8 |
3. | Botafogo | 6 | 1 | 2 | 3 | 5:8 | 4 |
4. | Treze | 6 | 1 | 1 | 4 | 5:12 | 3 |
Geplaatst voor de derde fase | |
Groep O
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | São Paulo | 6 | 5 | 0 | 1 | 14:7 | 10 |
2. | Ceará | 6 | 3 | 0 | 3 | 11:11 | 6 |
3. | Ponte Preta | 6 | 2 | 2 | 2 | 6:6 | 6 |
4. | Atlético Paranaense | 6 | 0 | 2 | 4 | 2:9 | 2 |
Geplaatst voor de derde fase | |
Groep P
Plaats | Club | Wed. | W | G | V | Saldo | Ptn. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Fluminense | 6 | 4 | 1 | 1 | 19:6 | 9 |
2. | Anapolina | 6 | 4 | 0 | 2 | 9:9 | 8 |
3. | Cruzeiro | 6 | 2 | 1 | 3 | 4:8 | 5 |
4. | Moto Club | 6 | 1 | 0 | 5 | 2:11 | 2 |
Geplaatst voor de derde fase | |