China op de Olympische Zomerspelen 2004 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for China op de Olympische Zomerspelen 2004.

China op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land China
IOC-landcode CHN
NOC Chinees Olympisch Comité
(zh) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Yao Ming (opening)
Liu Xiang (closing)
Aantal deelnemers 407
Aantal disciplines 26
Medailles
Rang: 2
goud
32
zilver
17
brons
14
totaal
63
China op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972· 1976· 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
China op de Winterspelen
1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
 
Olympische Spelen

China nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. China is bezig aan een gestage opmars in het medailleklassement. In 1996 eindigde ze als vierde, in 2000 als derde en in 2004 als tweede. Op de Spelen van 2008, die in eigen land worden gehouden, doen ze een gooi naar de eerste positie.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Liu Xiang 110m horden (m)
Goud
Xing Huina 10000m (v)
Badminton Zhang Ning enkelspel (v)
Yang Wei
Zhang Jiewen
dubbelspel (v)
Zhang Jun
Gao Ling
dubbelspel (g)
Gewichtheffen Shi Zhiyong -62kg (m)
Zhang Guozheng -69kg (m)
Chen Yanqing -58kg (v)
Liu Chunhong -69kg (v)
Tang Gonghong +75kg (v)
Gymnastiek Teng Haibin paard voltige (m)
Judo Xian Dongmei -52kg (v)
Kanovaren Meng Guanliang
Yang Wenjun
C-2 500m (m)
Schietsport Wang Yifu 10m luchtpistool (m)
Zhu Qinan 10m luchtgeweer (m)
Jia Zhanbo 50m geweer 3 houdingen (m)
Du Li 10m luchtgeweer (v)
Schoonspringen Peng Bo 3m plank (m)
Hu Jia 10m toren (m)
Tian Liang
Yang Jinghui
10m toren synchroon (m)
Guo Jingjing 3m plank (v)
Guo Jingjing
Wu Minxia
3m plank synchroon (v)
Lao Lishi
Li Ting
10m toren synchroon (v)
Taekwondo Luo Wei -67kg (v)
Chen Zhong +67kg (v)
Tafeltennis Chen Qi
Ma Lin
dubbelspel (m)
Zhang Yining enkelspel (v)
Zhang Yining
Wang Nan
dubbelspel (v)
Tennis Li Ting
Sun Tiantian
dubbelspel (v)
Volleybal Chen Jing
Yang Hao
Feng Kun
Zhang Na
Li Shan
Zhang Ping
Liu Yanan
Zhang Yuehong
Song Nina
Zhao Ruirui
Wang Lina
Zhou Suhong
zaal (v)
Worstelen Wang Xu -72kg vrije stijl (v)
Zwemmen Luo Xuejuan 100m schoolslag (v)
Badminton Gao Ling
Huang Sui
dubbelspel (v)
Zilver
Boogschieten He Ying
Lin Sang
Zhang Juanjuan
team (v)
Gewichtheffen Wu Meijin -56kg (m)
Le Maosheng -62kg (m)
Li Zhuo -48kg (v)
Judo Liu Xia -78kg (v)
Schermen Dong Zhaozi
Wang Haibin
Xu Hanxiong
Ye Chong
floret team (m)
Wang Lei degen (m)
Tan Xue sabel (v)
Schietsport Li Jie 10m luchtgeweer (m)
Wei Ning skeet (v)
Schoonspringen Wu Minxia 3m plank (v)
Lao Lishi 10m toren (v)
Tafeltennis Wang Hao enkelspel (m)
Wielrennen Jiang Yonghua tijdrit (v)
Zeilen Yin Jian mistral (v)
Zwemmen Li Ji
Pang Jiaying
Xu Yanwei
Yang Yu
Zhu Yingwen
4x200m vrije slag (v)
Badminton Zhou Mi enkelspel (v)
Brons
Boksen Lou Shiming -48kg (m)
Gymnastiek Li Xiaopeng brug (m)
Zhang Nan individuele meerkamp (v)
Huang Shanshan trampoline (m)
Judo Gao Feng -48kg (v)
Qin Dongya -70kg (v)
Sun Fuming +78kg (v)
Schietsport Wang Zheng dubbeltrap (m)
Wang Chengyi 50m geweer 3 houdingen (v)
Gao E dubbeltrap (v)
Schoonspringen Tian Liang 10m toren (m)
Tafeltennis Wang Liqin enkelspel (m)
Guo Yue
Niu Jianfeng
dubbelspel (v)

Medailles per sport

Onderdeel Goud Zilver Brons Totaal Rang
Schoonspringen 6 2 1 9 1
Gewichtheffen 5 3 0 8 1
Schieten 4 2 3 9 1
Tafeltennis 3 1 2 6 1
Badminton 3 1 1 5 1
Atletiek 2 0 0 2 11
Taekwondo 2 0 0 2 3
Judo 1 1 3 5 2
Zwemmen 1 1 0 2 10
Tennis 1 0 0 1 2
Gymnastiek 1 0 3 4 8
Worstelen 1 0 0 1 8
Kanovaren 1 0 0 1 8
Volleybal 1 0 0 1 3
Boksen 0 0 1 1 16
Wielersport 0 1 0 1 14
Boogschieten 0 1 0 1 4
Schermen 0 3 0 3 7
Zeilen 0 1 0 1 11
Totaal 32 17 14 63 2

Deelnemers en resultaten per onderdeel

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Chen Haijian 100m (m)
46e
serie 1: 5de in 10,45
Yang Yaozu 200m (m)
28e
serie 1: 4e in 20,59
kwartfinale 2: 8ste in 21,03
Dou Zhaobo 1500m (m)
33e
serie 3: 11de in 3.50,28
Liu Xiang 110m horden (m)
Goud
serie 3: 1e in 13,27
kwartfinale 3: 1e in 13,27
halve finale 1: 2e in 13,18
finale: 1e in 12,91 (WR)
Shi Dongpeng
33e
serie 3: 6de in 13,68
Han Gang marathon (m)
66e
2:27.31
Li Zhuhong
31e
2:19.26
Zhu Ronghua
76e
2:34.02
Han Yucheng 20km snelwandelen (m)
40e
1:32.18
Liu Yunfeng
25e
1:27.21
Zhu Hongjun
6e
1:21.40
Alatan Gadasu 50km snelwandelen (m)
10e
3:51.55
Han Yucheng
DNF
niet gefinisht
Yu Chaohong
4e
3:43.45
Zhou Can verspringen (m)
34e
kwalificatie groep A: 17de met 7,47m
Li Yanxi hink-stap-springen (m)
15e
kwalificatie groep B: 7de met 17,64m
Liu Yang hoogspringen (m)
36e
kwalificatie groep B: 18de met 2,10m7
Liu Feiliang polsstokhoogspringen (m)
DNF
kwalificatie groep A: geen geldige poging
Wu Tao discuswerpen (m)
18e
kwalificatie groep B: 10de met 60,60m
Li Rongxiang speerwerpen (m)
15e
kwalificatie groep B: 8ste met 79,94m
Qi Haifeng tienkamp (m)
18e
100m: 28ste in 11,06 (847 punten)
verspringen: 13e met 7,34m (896 punten)
kogelstoten: 29ste met 13,55m (701 punten)
hoogspringen: 14e met 1,97m (776 punten)
400m: 22ste in 49,65 (831 punten)
110m horden: 20ste in 14,78 (876 punten)
discuswerpen: 11de met 45,13m (770 punten)
polsstokhoogspringen: 22ste met 4,50m
speerwerpen: 11de met 60,79m (750 punten)
1500m: 11de in 4.32,63 (727 punten)
totaal: 7934 punten
Li Xuemei 100m (v)
57e
serie 5: 7de in 12,21
Bo Fanfang 400m (v)
39e
serie 2: 7de in 56,01
Sun Yingjie 5000m (v)
8e
serie 1: 7de in 15.03,00
finale: 8ste in 15.07,23
Xing Huina
9e
serie 2: 5de in 14.56,01
finale: 9de in 15.07,41
Sun Yingjie 10000m (v)
6e
30.54,37
Xing Huina
Goud
30.24,36
Su Yiping 100m horden (v)
31e
serie 3: 7de in 13,53
Huang Xiaoxiao 400m horden (v)
14e
serie 5: 3e in 54,81
halve finale 2: 8ste in 55,53
Li Helan marathon (v)
22e
2:37.53
Zhang Shujing
12e
2:34.34
Zhou Chunxiu
33e
2:42.54
Jiang Jing 20km snelwandelen (v)
32e
1:35.56
Song Hongjuan
14e
1:31.27
Wang Liping
8e
1:30.16
Guan Yingnan verspringen (v)
19e
kwalificatie groep A: 12e met 6,46m
Liang Shuyan
35e
kwalificatie groep A: 17de met 5,92m
Wang Lina
14e
kwalificatie groep B: 5de met 6,53m
Huang Qiuyan hink-stap-springen (v)
12e
kwalificatie groep B: 2e met 14,66m
finale: 12e met 14,33m
Zhang Hao
32e
kwalificatie groep A: 17de met 13,30m
Jing Xuezhu hoogspringen (v)
16e
kwalificatie groep B: 9de met 1,89m
Gao Shuying polsstokhoogspringen (v)
24e
kwalificatie groep B: 13e met 4,15m
Zhao Yingying
23e
kwalificatie groep A: 11de met 4,30m
Li Fengfeng kogelstoten (v)
23e
kwalificatie groep A: 11de met 16,90m
Li Meiju
9e
kwalificatie groep B: 5de met 18,16m
finale: 9de met 18,37m
Zhang Xiaoyu
20e
kwalificatie groep A: 10de met 17,22m
Huang Qun discuswerpen (v)
32e
kwalificatie groep A: 17de met 56,53m
Li Yanfeng
9e
kwalificatie groep B: 6de met 61,35m
finale: 9de met 61,05m
Song Aimin
25e
kwalificatie groep B: 13e met 58,19m
Ma Ning speerwerpen (v)
18e
kwalificatie groep A: 11de met 59,80m
Xue Juan
37e
kwalificatie groep B: 19de met 52,97m
Gu Yuan kogelslingeren (v)
10e
kwalificatie groep A: 1e met 71,65m
finale: 10de met 69,67m
Liu Yinghui
14e
kwalificatie groep B: 8ste met 68,12m
Zhang Wenxiu
7e
kwalificatie groep B: 3e met 71,56m
finale: 7de met 72,03m
Shen Shengfei zevenkamp (v)
27e
100m horden: 31e in 14,18 (953 punten)
hoogspringen: 17de met 1,73m (891 punten)
kogelstoten: 9de met 14,22m (809 punten)
200m: 30ste in 26,01 (796 punten)
verspringen: geen geldige poging (0 punten)
speerwerpen: 10de met 46,95m (801 punten)
800m: 28ste in 2.29,50 (699 punten)
totaal: 4949 punten

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bao Chunlai enkelspel (m)
9e
1e ronde: W van
 JPN Satō: 15-6, 15-5
2e ronde: V van
 KOR Park: 11-15, 12-15
Chen Hong
5e
1e ronde: W van
 DEN Jonassen: 12-15, 15-9, 15-9
2e ronde: W van
 MAS Lee: 15-11, 3-15, 15-12
kwartfinale: V van
 KOR Shon: 15-10, 4-15, 10-15
Lin Dan
17e
1e ronde: V van
 SIN Susilo: 12-15, 10-15
Cai Yun
Fu Haifeng
dubbelspel (m)
9e
1e ronde: W van
 JPN Masuda/Ōtsuka: 15-6, 16-17, 15-9
2e ronde: V van
 DEN Eriksen/Hansen: 15-3, 11-15, 8-15
Sang Yang
Zheng Bo
9e
1e ronde: W van
 MAS Chan/Chew: 15-11, 15-7
2e ronde: V van
 KOR Ha/Kim: 7-15, 11-15
Gong Ruina enkelspel (v)
4e
1e ronde: W van
 SIN Li: 11-9, 11-4
2e ronde: W van
 THA Ponsana: 11-8, 11-3
kwartfinale: W van
 TPE Cheng: 11-3, 11-3
halve finale: V van
 NED Audina: 4-11, 2-11
bronzen finale: V van
 CHN Zhou: 2-11, 11-8, 6-11
Zhang Ning
Goud
1e ronde: W van
 SWE Andrievskaya: 4-11, 11-3, 11-7
2e ronde: W van
 GBR Morgan: 11-6, 11-8
kwartfinale: W van
 HKG Wang: 6-11, 11-6, 11-7
halve finale: W van
 CHN Zhou: 11-6, 11-4
finale: W van
 NED Audina: 8-11, 11-6, 11-7
Zhou Mi
Brons
1e ronde: W van
 GER Xu: 9-11, 11-5, 11-2
2e ronde: W van
 JPN Mori: 11-2, 11-4
kwartfinale: W van
 BUL Nedelcheva: 11-4, 11-1
halve finale: V van
 CHN Ning: 6-11, 4-11
bronzen finale: W van
 CHN Ruina: 11-2, 8-11, 11-6
Huang Sui
Gao Ling
dubbelspel (v)
Zilver
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 MAS Chin/Wong: 15-12, 15-8
kwartfinale: W van
 DEN Jørgensen/Olsen: 15-6, 15-7
halve finale: W van
 CHN Zhao/Yili: 15-10, 17-14
finale: V van
 CHN Yang/Zhang: 15-7, 4-15, 8-15
Wei Yili
Zhao Tingting
4e
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 GBR Emms/Kellogg: 13-15, 15-7, 15-5
kwartfinale: W van
 KOR Hwang/Lee: 8-15, 15-6, 15-13
halve finale: V van
 CHN Gao/Huang: 10-15, 14-17
bronzen finale: V van
 KOR Lee/Ra: 15-10, 9-15, 7-15
Zhang Jiewen
Yang Wei
Goud
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 INA Novita/Nurlita: 15-2, 6-15, 15-7
kwartfinale: W van
 THA Chankrachangwong/Thungthongkam: 15-2, 15-4
halve finale: W van
 KOR Lee/Ra: 15-6, 15-4
finale: W van
 CHN Sui/Gao: 7-15, 15-4, 15-8
Chen Qiqiu
Zhao Tingting
dubbelspel (g)
5e
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 INA Nugroho/Widiowati: 15-2, 15-3
kwartfinale: V van
 GBR Emms/Robertson: 8-15, 15-7
Zhang Jun
Gao Ling
Goud
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 TPE Cheng/Tsai: 15-5, 15-2
kwartfinale: W van
 SWE Bergström/Persson: 15-3, 15-1
halve finale: W van
 DEN Eriksen/Schjoldager: 15-9, 15-5
finale: W van
 GBR Emms/Robertson: 15-1, 12-15, 15-12

Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Chen Ke
Liu Wei
Zhang Jingsong
Guo Shiqiang
Zhu Fangyu
Zhang Yunsong
Li Nan
Yi Jianlian
Mo Ke
Yao Ming
Mengke Bateer
Du Feng
mannen
8e
groep A: 4e
V van
 Spanje: 58-83
W van
 Nieuw-Zeeland: 69-62
V van
 Argentinië: 57-82
V van
 Italië: 52-89
W van
 Servië en Montenegro: 67-66
kwartfinale:
V van
 Litouwen: 75-95
7-8ste plek:
V van
 Spanje: 76-92
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1
 Spanje
5 5 0 405 349 +56 10
2
 Italië
5 3 2 371 341 +30 8
3
 Argentinië
5 3 2 414 396 +18 8
4
 China
5 2 3 303 382 -79 7
5
 Nieuw-Zeeland
5 1 4 399 413 -14 6
6
 Servië en Montenegro
5 1 4 377 388 -11 6
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene
 China
58-83
 Spanje
17 augustus Athene
 Nieuw-Zeeland
62-69
 China
19 augustus Athene
 Argentinië
82-57
 China
21 augustus Athene
 China
52-89
 Italië
23 augustus Athene
 Servië en Montenegro
66-67
 China
Kwartfinale
26 augustus Athene
 Litouwen
95-75
 China
7-8ste plek
28 augustus Athene
 China
76-92
 Spanje

Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Song Xiaoyun
Bian Lan
Pan Wei
Hu Xiaotao
Miao Lijie
Zhang Fan
Sui Feifei
Ye Li
Chen Luyun
Wang Ling
Ren Lei
Chen Nan
vrouwen
9e
groep B: 5de
W van
 Zuid-Korea: 71-54
V van
 Spanje: 67-75
V van
 Tsjechië: 83-98
V van
 Nieuw-Zeeland: 77-79
V van
 Verenigde Staten: 62-100
9-10de plek:
W van
 Japan: 82-63
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
5 5 0 430 285 +145 10
2
 Spanje
5 4 1 368 334 +34 9
3
 Tsjechië
5 3 2 408 375 +33 8
4
 Nieuw-Zeeland
5 2 3 321 414 -93 7
5
 China
5 1 4 360 406 -46 6
6
 Zuid-Korea
5 0 5 320 393 -73 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene
 Zuid-Korea
54-71
 China
16 augustus Athene
 China
67-75
 Spanje
16 augustus Athene
 China
83-98
 Tsjechië
14 augustus Athene
 Nieuw-Zeeland
79-77
 China
16 augustus Athene
 China
62-100
 Verenigde Staten
9-10de plek
14 augustus Athene
 Nieuw-Zeeland
63-82
 China

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Zou Shiming -48kg (m)
Brons
1e ronde: W van
 USA Warren: 22-9
2e ronde: W van
 ETH Kebede: 31-8
kwartfinale: W van
 ARM Nalbandyan: 20-12
halve finale: V van
 CUB Varela: 17-29
Liu Yuan -54kg (m)
17e
1e ronde: V van
 CUB Ortiz: 7-21
Tongzhou Chen -60kg (m)
17e
1e ronde: V van
 RUS Khrachev: 29-40
Hanati Silamu -69kg (m)
9e
1e ronde: W van
 UGA Tebazaalwa: 29-17
2e ronde: V van
 AZE Khairov: 16-26
Ha Dabateer -75kg (m)
17e
1e ronde: V van
 USA Dirrell: 29-40
Lei Yuping -81kg (m)
5e
1e ronde: W van
 CMR Yana: 24-16
2e ronde: W van
 UKR Fedchuk: 17-9
kwartfinale: V van
 BLR Aripgadjiev: 18-27

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Xue Haifeng individueel (m)
12e
plaatsingsronde: 27ste met 653 punten
1e ronde: W van
 MEX Chapoy: 162-153
2e ronde: W van
 UKR Hrachov: 162-161
3e ronde: V van
 USA Wunderle: 164-165
Yong Fujun
42e
plaatsingsronde: 28ste met 652 punten
1e ronde: V van
 JPN Furukawa: 143-146
He Ying individueel (v)
8e
plaatsingsronde: 4e met 667 punten
1e ronde: W van
 GBR Palmer: 135-122
2e ronde: W van
 AUS Jennison: 166-157
3e ronde: W van
 RSA Lewis: 156-142
kwartfinale: V van
 GBR Williamson: 89-109
Lin Sang
36e
plaatsingsronde: 11de met 647 punten
1e ronde: V van
 BHU Choden: 156-159
Zhang Juanjuan
10e
plaatsingsronde: 5de met 663 punten
1e ronde: W van
 FRA Tryan: 135-122
2e ronde: W van
 POL Marcinkiewicz: 166-157
3e ronde: V van
 GBR Williamson: 161-165
He Ying
Lin Sang
Zhang Juanjuan
team (v)
Zilver
plaatsingsronde: 2e met 1977 punten
1e ronde: W van
 Australië: 248-233
kwartfinale: W van
 Oekraïne: 241-230
halve finale: W van
 Chinees Taipei: 230-226
finale: V van
 Zuid-Korea: 240-241

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Wu Meijin -56kg (m)
Zilver
trekken: 2e met 130kg
stoten: 2e met 157,5kg
totaal: 287,5kg
Le Maosheng -62kg (m)
Zilver
trekken: 2e met 140kg
stoten: 1e met 172,5kg
totaal: 312,5kg
Shi Zhiyong
Goud
trekken: 1e met 152,5kg (OR)
stoten: 1e met 172,5kg
totaal: 325kg (OR)
Zhang Guozheng -69kg (m)
Goud
trekken: 1e met 160kg
stoten: 2e met 187,5kg
totaal: 347,5kg
Zhan Xugang -77kg (m)
DNF
trekken: geen geldige poging
Yuan Aijun -85kg (m)
5e
trekken: 5de met 167,5kg
stoten: 1e met 205kg
totaal: 372,5kg
Li Zhuo -48kg (v)
Zilver
trekken: 2e met 92,5kg
stoten: 2e met 112,5kg
totaal: 205kg
Chen Yanqing -58kg (v)
Goud
trekken: 1e met 107,5kg (OR)
stoten: 1e met 130kg (OR)
totaal: 237,5kg (OR)
Liu Chunhong -69kg (v)
Goud
trekken: 1e met 122,5kg (WR)
stoten: 1e met 152,5kg (WR)
totaal: 275kg (WR)
Tang Gonghong +75kg (v)
Goud
trekken: 8ste met 122,5kg (WR)
stoten: 1e met 182,5kg (WR)
totaal: 305kg (WR)

Gymnastiek

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ritmisch
Zhong Ling individueel (v)
17e
kwalificatie:
hoepel: 20ste met 20,875 punten
bal: 19de met 22,400 punten
knotsen: 16de met 22,950 punten
lint: 15de met 22,400 punten
totaal: 88,625 punten
Dai Yongjun
Hu Mei
Li Jia
Lu Yingna
Lü Yuanyang
Zhang Shuo
team (v)
6e
kwalificatie: 5de
linten: 5de met 22,300 punten
hoepel/bal: 4e met 23,800 punten
totaal: 46,100 punten

finale:
linten: 5de met 23,100 punten
hoepel/bal: 6de met 23,400 punten
totaal: 46,500 punten
Trampoline
Mu Yongfeng mannen
10e
kwalificatie: 10de met 65,20 punten
Huang Shanshan vrouwen
Brons
kwalificatie: 4e met 65,40 punten
finale: 3e met 39,00 punten
Turnen
Li Xiaopeng brug (m)
Brons
kwalificatie: 2e met 9,787 punten
finale: 3e met 9,762 punten
Huang Xu paard voltige (m)
4e
kwalificatie: 6de met 9,737 punten
finale: 4e met 9,775 punten
Teng Haibin
Goud
kwalificatie: 3e met 9,800 punten
finale: 1e met 9,837 punten
Xiao Qin rekstok (m)
6e
kwalificatie: 4e met 9,750 punten
finale: 6de met 9,737 punten
Li Xiaopeng sprong (m)
7e
kwalificatie: 2e met 9,800 punten
finale: 7de met 9,368 punten
Yang Wei meerkamp individueel (m)
9e
kwalificatie: 7de
vloer: 40ste met 9,412 punten
sprong: 19de met 9,550 punten
brug: 24ste met 9,625 punten
rekstok: 34ste met 9,550 punten
ringen: 10de met 9,712 punten
paard voltige: 27ste met 9,525 punten
totaal: 57,374 punten

finale:
vloer: 7de met 9,600 punten
sprong: 11de met 9,512 punten
brug: 2e met 9,800 punten
rekstok: 21e met 8,987 punten
ringen: 2e met 9,737 punten
paard voltige: 3e met 9,725 punten
totaal: 57,361 punten
Huang Xu
Li Xiaopeng
Teng Haibin
Xiao Qin
Xing Aowei
Yang Wei
meerkamp team (m)
5e
kwalificatie: 4e
vloer: 9de met 37,524 punten
sprong: 1e met 38,437 punten
brug: 3e met 38,612 punten
rekstok: 2e met 38,761 punten
ringen: 11de met 37,461 punten
paard voltige: 1e met 38,712 punten
totaal: 229,507 punten

finale:
vloer: 7de met 27,311 punten
sprong: 3e met 28,825 punten
brug: 7de met 28,274 punten
rekstok: 7de met 28,537 punten
ringen: 4e met 29,011 punten
paard voltige: 1e met 29,299 punten
totaal: 171,257 punten
Li Ya balk (v)
7e
kwalificatie: 5de met 9,600 punten
finale: 7de met 9,050 punten
Zhang Nan
6e
kwalificatie: 7de met 9,550 punten
finale: 6de met 9,237 punten
Li Ya brug (v)
5e
kwalificatie: 3e met 9,675 punten
finale: 5de met 9,562 punten
Lin Li
7e
kwalificatie: 2e met 9,700 punten
finale: 7de met 9,200 punten
Wang Tiantian sprong (v)
7e
kwalificatie: 7de met 9,400 punten
finale: 7de met 9,081 punten
Cheng Fei vloer (v)
4e
kwalificatie: 2e met 9,650 punten
finale: 4e met 9,412 punten
Wang Tiantian meerkamp individueel (v)
13e
kwalificatie: 9de
vloer: 12e met 9,475 punten
sprong: 11de met 9,400 punten
brug: 20ste met 9,512 punten
balk: 24ste met 9,262 punten
totaal: 37,649 punten

finale:
vloer: 18de met 9,162 punten
sprong: 5de met 9,375 punten
brug: 10de met 9,537 punten
balk: 16de met 8,725 punten
totaal: 36,799 punten
Zhang Nan
Brons
kwalificatie: 6de
vloer: 14e met 9,437 punten
sprong: 27ste met 9,287 punten
brug: 18de met 9,525 punten
balk: 8ste met 9,550 punten
totaal: 37,799 punten

finale:
vloer: 3e met 9,600 punten
sprong: 6de met 9,325 punten
brug: 15de met 9,462 punten
balk: 2e met 9,662 punten
totaal: 38,049 punten
Cheng Fei
Fan Ye
Li Ya
Lin Li
Wang Tiantian
Zhang Nan
meerkamp team (v)
7e
kwalificatie: 3e
vloer: 6de met 37,537 punten
sprong: 6de met 37,199 punten
brug: 1e met 38,500 punten
balk: 3e met 37,849 punten
totaal: 151,085 punten

finale:
vloer: 8ste met 27,086 punten
sprong: 5de met 28,149 punten
brug: 6de met 27,549 punten
rekstok: 7de met 27,224 punten
totaal: 110,008 punten

Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Chen Ji
Fen Jie
Lei Sufen
Li Bing
Li Weiwei
Liu Xiaomei
Liu Yun
Sun Laimiao
Wang Min
Wang Shasha
Wu Yanan
Yu Geli
Zhai Chao
Zhang Li
Zhang Zhiqing
vrouwen
17e
groep B: 3e
V van
 Hongarije: 24-28
V van
 Oekraïne: 21-26
W van
 Griekenland: 33-13
W van
 Brazilië: 28-23
kwartfinale:
V van
 Denemarken: 28-32
5-8ste plek:
V van
 Spanje: 23-27
7-8ste plek:
V van
 Brazilië: 25-26
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Oekraïne
4 4 0 0 99 82 +17 8
2
 Hongarije
4 3 0 1 118 93 +25 6
3
 China
4 2 0 2 106 90 +16 4
4
 Brazilië
4 1 0 3 97 105 -8 2
5
 Griekenland
4 0 0 4 74 124 -50 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene
 China
24-28
 Hongarije
17 augustus Athene
 Oekraïne
26-21
 China
19 augustus Athene
 Griekenland
13-33
 China
23 augustus Athene
 China
28-23
 Brazilië
Kwartfinale
26 augustus Athene
 China
28-32
 Denemarken
5-8ste plek
28 augustus Athene
 Spanje
27-23
 China
7-8ste plek
29 augustus Athene
 China
25-26
 Brazilië

Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Chen Qiuqi
Chen Qunqing
Chen Zhaoxia
Cheng Hui
Fu Baorong
Gao Lihua
Hou Xiaolan
Huang Junxia
Li Shuang
Ma Yibo
Mai Shaoyan
Nie Yali
Qiu Yingling
Tang Chunling
Zhang Yimeng
Zhou Wanfeng
vrouwen
4e
groep A: 1e
W van
 Japan: 3-0
W van
 Nieuw-Zeeland: 2-0
W van
 Spanje: 3-0
W van
 Argentinië: 3-2
halve finale:
V van
 Duitsland: 0-0 (2-4)
bronzen finale:
V van
 Argentinië: 0-1
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 China
4 4 0 0 11 2 +9 12
2
 Argentinië
4 3 0 1 12 4 +8 9
3
 Japan
4 2 0 2 5 7 -2 6
4
 Nieuw-Zeeland
4 1 0 3 3 9 -6 3
5
 Spanje
4 0 0 4 3 12 -9 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene
 China
3-0
 Japan
16 augustus Athene
 Nieuw-Zeeland
0-2
 China
20 augustus Athene
 China
3-0
 Spanje
22 augustus Athene
 Argentinië
2-3
 China
Halve finale
24 augustus Athene
 China
0-0 (2-4)
 Duitsland
Bronzen finale
26 augustus Athene
 Argentinië
1-0
 China

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Xie Jianhua -73kg (m)
13e
1e ronde: V van
 FRA Fernandes: waza-ari
herkansingen: V van
 ISR Razvozov: ippon
Pan Song +100kg (m)
17e
1e ronde: W van
 POL Eitel: ippon
2e ronde: V van
 BLR Rybak: waza-ari
Gao Feng -48kg (v)
Brons
1e ronde: W van
 BRA Polzin: ippon
2e ronde: W van
 ITA Macrì: ippon
kwartfinale: V van
 FRA Jossinet: waza-ai
herkansingen: W van
 BLR Moskvina: waza-ari
herkansingen 2: W van
 KOR Ye: koka
bronzen finale: W van
 ROU Dumitru: ippon
Xian Dongmei -52kg (v)
Goud
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 ALG Souakri: koka
kwartfinale: W van
 GER Imbriani: waza-ari
halve finale: W van
 FRA Euranie: ippon
finale: W van
 JPN Yokosawa: ippon
Liu Yuxiang -57kg (v)
16e
1e ronde: W van
 ALG Latrous: ippon
2e ronde: V van
 BRA Zangrando: ippon
Li Shufang -63kg (v)
15e
1e ronde: vrij
2e ronde: V van
 CAN Chisholm: yuko
Qin Dongya -70kg (v)
Brons
1e ronde: W van
 ALG Ouerdane: waza-ari
2e ronde: V van
 GER Böhm: ippon
herkansingen: W van
 CAN Robrge: ippon
herkansingen 2: W van
 ESP Blanco: ippon
bronzen finale: W van
 AUS Arlove: waza-ari
Liu Xia -78kg (v)
Zilver
1e ronde: W van
 NED Zwiers: ippon
2e ronde: W van
 RUS Moskalyuk: waza-ari
kwartfinale: W van
 CUB Laborde: ippon
halve finale: W van
 UKR Matrosova: koka
finale: V van
 JPN Anno: ippon
Sun Fuming +78kg (v)
Brons
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 TUN Yahyaoui: ippon
kwartfinale: W van
 ECU Chalá: ippon
halve finale: V van
 CUB Beltrán: ippon
bronzen finale: W van
 UKR Prokofyeva: ippon

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Slalom
Chen Fubin
Tian Qin
C-2 (m)
11e
voorronde:
1e ronde: 12e in 123,64
2e ronde: 11de in 125,02
totaal: 248,66
Li Jingjing K-1 (v)
18e
voorronde:
1e ronde: 18de in 134,07
2e ronde: 19de in 125,85
totaal: 259,92
Vlakwater
Wang Bing C-1 500m (m)
9e
serie 2: 4e in 1.51,920
halve finale 1: 3e in 1.51,649
finale: 9de in 1.49,903
Jing Ying C-1 1000m (m)
14e
serie 1: 6de in 4.05,874
halve finale 1: 6de in 4.00,684
Meng Guanliang
Yang Wenjun
C-2 500m (m)
Goud
serie 2: 1e in 1.38,916
finale: 1e in 1.40,278
C-2 1000m (m)
9e
serie 1: 5de in 3.31,795
halve finale 1: 3e in 3.32,792
finale: 9de in 3.52,926
Liu Haitao K-1 500m (m)
25e
serie 2: 7de in 1.43,337
halve finale 3: 8ste in 1.46,179
K-1 1000m (m)
22e
serie 3: 8ste in 3.38,522
Yin Yijun
Wang Lei
K-2 500m (m)
19e
serie 2: 6de in 1.37,061
halve finale 2: 8ste in 1.38,554
K-2 1000m (m)
DSQ
serie 2: 7de in 3.21,979
halve finale: gediskwalificeerd
Li Ting K-1 500m (v)
9e
serie 1: 4e in 1.55,474
halve finale 1: 3e in 1.53,598
finale: 9de in 1.54,473
Xu Linbei
Zhong Hongyan
K-2 500m (v)
4e
serie 2: 2e in 1.40,943
'finale: 4e in 1.40,913
Xu Linbei
Zhong Hongyan
He Jing
Gao Yi
K-4 500m (v)
7e
serie 1: 3e in 1.34,206
'finale: 7de in 1.38,144

Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Qian Zhenhua mannen
16e
schietsport: 2e met 185 punten (1156 punten)
schermen: 26ste met 12 overwinningen (720 punten)
zwemmen: 16de in 2.08,52 (1260 punten)
paardensport: 3e met 56 strafpunten (1144 punten)
atletiek: 29ste in 11.08,25 (892 punten)
totaal: 5172 punten
Dong Lean vrouwen
24e
schietsport: 1e met 189 punten (1204 punten)
schermen: 22ste met 13 overwinningen (748 punten)
zwemmen: 15de in 2.21,67 (1220 punten)
paardensport: 30ste met 300 strafpunten (900 punten)
atletiek: 25ste in 11.58,05 (848 punten)
totaal: 4920 punten
Liang Caixia
29e
schietsport: 28ste met 158 punten (832 punten)
schermen: 26ste met 12 overwinningen (720 punten)
zwemmen: 12e in 2.20,93 (1232 punten)
paardensport: 28ste met 240 strafpunten (960 punten)
atletiek: 24ste in 11.43,01 (908 punten)
totaal: 4652 punten

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hui Su skiff (m)
15e
serie 5: 4e in 7.23,19
herkansingen: 2e in 6.57,77
halve finale 1: 6de in 7.10,33
finale C: 3e in 6.57,42
Yang Jian
Zhu Zhifu
skiff (m)
17e
serie 1: 4e in 6.22,64
herkansingen: 4e in 6.31,87
halve finale C: 3e in 6.25,97
finale C: 5de in 6.58,88
Mu Suli skiff (v)
13e
serie 3: 3e in 7.58,92
herkansingen: 3e in 7.48,09
halve finale 3: 2e in 7.48,54
finale C: 1e in 7.39,64
Li Qian
Xu Dongxiang
lichte dubbel-twee (v)
5e
serie 2: 2e in 6.54,66
herkansingen: 1e in 6.54,48
halve finale 2: 3e in 6.55,66
finale: 5de in 7.02,05
Cong Huanling
Feng Xueling
twee-zonder (v)
7e
serie 2: 4e in 7.53,30
herkansingen: 3e in 7.15,52
finale B: 1e in 7.10,54
Cheng Ran
Gao Yanhua
Jin Ziwei
Luo Xiuhua
Wu You
Yan Xiaoxia
Yang Cuiping
Yu Fei
Zheng Na
acht (v)
4e
serie 2: 2e in 6.06,20
herkansingen: 4e in 6.09,87
finale: 4e in 6.21,71

Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Wang Lei degen (m)
Zilver
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 HUN Boczkó: 15-10
3e ronde: W van
 GER Schmid: 15-11
kwartfinale: W van
 GER Strigel: 15-14
halve finale: W van
 RUS Kolobkov: 15-10
finale: V van
 SUI Fischer: 9-15
Xie Yongjun
17e
1e ronde: vrij
2e ronde: V van
 VEN Fernández: 13-15
Zhao Gang
9e
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 EGY Mahmoud: 15-9
3e ronde: V van
 VEN Fernández: 12-15
Wang Lei
Xie Yongjun
Tuo Tong
degen team (m)
7e
1e ronde: V van
 Duitsland: 32-39
5-8ste plek: V van
 Verenigde Staten: 36-45
7-8ste plek: W van
 Egypte: 45-26
Dong Zhaozhi floret (m)
17e
1e ronde: vrij
2e ronde: V van
 FRA Le Péchoux: 9-15
Wang Haibin
17e
1e ronde: vrij
2e ronde: V van
 GBR Kruse: 11-15
Wu Hanxiong
5e
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 AUS Bartolillo: 15-8
3e ronde: W van
 EGY Tahoun: 15-8
kwartfinale: V van
 ITA Sanzo: 10-15
Ye Chong
Dong Zhaozhi
Wu Hanxiong
floret team (m)
Zilver
1e ronde: W van
 Zuid-Korea: 45-36
halve finale: W van
 Verenigde Staten: 45-36
finale: V van
 Italië: 36-45
Chen Feng floret (m)
17e
1e ronde: W van
 ALG Benchehima: 15-9
2e ronde: V van
 BLR Lapkes: 9-15
Huang Yaojiang
17e
1e ronde: W van
 ALG Bernaoui: 15-6
2e ronde: V van
 HUN Nemcsik: 12-15
Zhou Hanming
17e
1e ronde: W van
 GRE Dourakos: 15-10
2e ronde: V van
 ROU Covaliu: 9-15
Wang Jingzhi
Huang Yaojiang
Chen Feng
floret team (m)
7e
1e ronde: V van
 Frankrijk: 35-45
5-8ste plek: V van
 Hongarije: 40-45
7-8ste plek: W van
 Griekenland: 45-42
Li Na degen (v)
9e
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 CAN Kaverlaars: 15-11
3e ronde: V van
 KOR Kim: 9-14
Shen Weiwei
17e
1e ronde: vrij
2e ronde: V van
 FRA Kiraly: 7-11
Zhang Li
5e
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 UKR Kazimirchuk: 10-9
3e ronde: W van
 ROU Brânză: 15-13
kwartfinale: V van
 HUN Nagy: 7-8
Shen Weiwei
Zhong Weiping
Li Na
degen team (v)
6e
1e ronde: V van
 Frankrijk: 32-45
5-8ste plek: W van
 Griekenland: 29-18
5-6de plek: W van
 Hongarije: 31-32
Meng Jie floret (v)
9e
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 ALG Guerni: 15-12
3e ronde: V van
 ROU Badea-Cârlescu: 11-16
Tan Xue sabel (v)
Zilver
1e ronde: vrij
2e ronde: W van
 FRA Argiolas: 15-11
kwartfinale: W van
 RUS Nechayeva: 15-17
halve finale: W van
 USA Jacobson: 15-12
finale: V van
 USA Zaguni: 9-15
Zhang Ying
5e
1e ronde: W van
 VEN Benítez: 15-9
2e ronde: W van
 FRA Touya: 15-12
kwartfinale: V van
 ROU Gheorghițoaia: 13-15

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Li Jie 10m luchtgeweer (m)
Zilver
kwalificatie: 2e met 598 punten (100-100-100-100-99-99)
finale: 2e met 701,3 punten
Zhu Qinan
Goud
kwalificatie: 1e met 599 punten (100-100-100-100-100-99) (OR)
finale: 1e met 702,7 punten (WR)
Jia Zhanbo 50m geweer 3 houdingen (m)
Goud
kwalificatie: 1e met 1171 punten (398-386-387)
finale: 1e met 1264,5 punten
Liu Zhiwei
19e
kwalificatie: 19de met 1157 punten (394-382-381)
Jia Zhanbo 50m geweer liggend (m)
8e
kwalificatie: 7de met 595 punten (100-99-100-100-97-99)
finale: 8ste met 696,6 punten
Yao Ye
32e
kwalificatie: 32ste met 590 punten (100-96-98-98-100-98)
Tan Zongliang 50m pistool (m)
10e
kwalificatie: 10de met 558 punten (96-90-94-92-96-90)
Xu Dan
18e
kwalificatie: 18de met 553 punten (92-90-97-93-91-90)
Chen Yongqiang 25m snelvuurpistool (m)
6e
kwalificatie: 6de met 586 punten (289-297)
finale: 6de met 683,8 punten
Zhang Penghui
7e
kwalificatie: 7de met 585 punten (291-294)
Tan Zongliang 10m luchtpistool (m)
9e
kwalificatie: 9de met 582 punten (99-100-94-98-95-96)
Wang Yifu
Goud
kwalificatie: 2e met 590 punten (99-98-96-99-99-99)
finale: 1e met 690 punten (OR)
Jin Di skeet (m)
15e
kwalificatie: 15de met 120 punten (24-25-24-25-22)
Hu Binyuan dubbeltrap (m)
4e
kwalificatie: 6de met 134 punten (45-45-44)
finale: 4e met 177 punten
Wang Zheng
Brons
kwalificatie: 3e met 137 punten (43-49-45)
finale: 3e met 178 punten
Geng Hongbin 10m bewegend doel (m)
11e
kwalificatie: 11de met 572 punten (289-283)
Li Jie
6e
kwalificatie: 3e met 579 punten (288-291)
finale: 6de met 675,8 punten
Du Li 10m luchtgeweer (v)
Goud
kwalificatie: 2e met 398 punten (99-100-99-100)
finale: 1e met 502,0 punten (OR)
Zhao Yinghui
4e
kwalificatie: 4e met 398 punten (100-99-100-99)
finale: 4e met 500,8 punten
Wang Chengyi 50m geweer 3 houdingen (v)
Brons
kwalificatie: 4e met 584 punten (196-195-193)
finale: 3e met 685,4 punten
Wu Liuxi
9e
kwalificatie: 9de met 578 punten (195-191-192)
Cao Ying 25m pistool (v)
10e
kwalificatie: 10de met 578 punten (290-288)
Chen Ying
4e
kwalificatie: 4e met 584 punten (287-297)
finale: 4e met 686,2 punten
Ren Jie 10m luchtpistool (v)
4e
kwalificatie: 6de met 384 punten (95-96-96-97)
finale: 4e met 482,3 punten
Tao Luna
38e
kwalificatie: 38ste met 366 punten (94-93-89-90)
Wei Ning skeet (v)
Zilver
kwalificatie: 3e met 70 punten (22-24-24)
finale: 2e met 93 punten
Gao E trap (v)
17e
kwalificatie: 17de met 48 punten (15-15-18)
Gao E dubbeltrap (v)
Brons
kwalificatie: 5de met 107 punten (36-36-35)
finale: 3e met 142 punten
Li Qingnian
4e
kwalificatie: 6de met 107 punten (37-35-35)
finale: 4e met 142 punten

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bo Peng 3m plank (m)
Goud
voorronde: 2e met 495,45 punten
halve finale: 2e met 256,17 punten
finale: 1e met 531,21 punten
totaal: 787,38 punten
Wang Feng
4e
voorronde: 7de met 444,96 punten
halve finale: 5de met 240,42 punten
finale: 2e met 510,30 punten
totaal: 750,72 punten
Hu Jia 10m toren (m)
Goud
voorronde: 6de met 463,44 punten
halve finale: 4e met 207,30 punten
finale: 1e met 540,78 punten
totaal: 748,08 punten
Tian Liang
Brons
voorronde: 3e met 481,47 punten
halve finale: 3e met 209,04 punten
finale: 3e met 520,62 punten
totaal: 729,66 punten
Bo Peng
Wang Kenan
3m plank sychroon (m)
8e
283,89 punten
Tian Liang
Yang Jinghui
10m toren sychroon (m)
Goud
383,88 punten
Guo Jingjing 3m plank (v)
Goud
voorronde: 3e met 319,71 punten
halve finale: 2e met 243,06 punten
finale: 1e met 390,09 punten
totaal: 633,15 punten
Wu Minxia
Zilver
voorronde: 6de met 306,96 punten
halve finale: 3e met 240,39 punten
finale: 3e met 371,61 punten
totaal: 612,00 punten
Lao Lishi 10m toren (v)
Zilver
voorronde: 4e met 348,93 punten
halve finale: 1e met 203,04 punten
finale: 2e met 373,26 punten
totaal: 576,30 punten
Li Ting
6e
voorronde: 7de met 339,69 punten
halve finale: 2e met 198,33 punten
finale: 6de met 348,15 punten
totaal: 546,48 punten
Wu Minxia
Guo Jingjing
3m plank synchroon (v)
Goud
336,90 punten
Lao Lishi
Li Ting
10m toren synchroon (v)
Goud
352,14 punten

Softbal

Zie Softbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Wei Qiang
Tao Hua
Deng Xiaoling
Mu Xia
Lu Wei
Wang Xiaoyan
Zhang Ai
Li Chunxia
Zhou Yi
Guo Jia
Li Qi
Mi Renrong
Wu Di
Zhang Lixia
Luo Lin
vrouwen
4e
groepsfase: 4e
W van
 Griekenland: 5-0
V van
 Italië: 5-7
W van
 Canada: 4-2
V van
 Verenigde Staten: 0-4
V van
 Australië: 0-5
W van
 Chinees Taipei: 1-0
V van
 Japan: 0-2
kwartfinale:
V van
 Japan: 0-1
Groepsfase
# Land Wedstrijden Punten
G W V
1
 Verenigde Staten
7 7 0 41 0 +41 1000
2
 Australië
7 6 1 22 14 +8 .857
3
 Japan
7 4 3 17 8 +9 .571
4
 China
7 3 4 15 20 -5 .429
5
 Canada
7 3 4 6 14 -8 .429
6
 Chinees Taipei
7 2 5 3 13 -10 .286
7
 Griekenland
7 2 5 6 24 -18 .286
8
 Italië
7 1 6 8 24 -16 .143
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene
 China
5-0
 Griekenland
15 augustus Athene
 China
5-7
 Italië
16 augustus Athene
 China
4-2
 Canada
17 augustus Athene
 China
0-4
 Verenigde Staten
18 augustus Athene
 China
0-5
 Australië
19 augustus Athene
 China
1-0
 Chinees Taipei
20 augustus Athene
 China
0-2
 Japan
Kwartfinale
22 augustus Athene
 China
0-1
 Japan

Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Gu Beibei
Zhang Xiaohuan
duet
7e
kwalificatie: 8ste
technisch: 7de met 46,584 punten
vrij: 7de met 46,750 punten
totaal: 93,334 punten

finale:
technisch: 7de met 46,584 punten
vrij: 7de met 47,084 punten
totaal: 93,668 punten
Chen Yu
Gu Beibei
He Xiaochu
Hou Yingli
Hu Ni
Li Zhen
Wang Na
Zhang Xiaohuan
team
6e
technisch: 6de met 47,084 punten
vrij: 6de met 47,500 punten
totaal: 94,584 punten


Taekwondo

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Luo Wei -67kg (v)
Goud
1e ronde: W van
 KOR Hwang: 10-8
kwartfinale: W van
 NOR Solheim: scheidsrechterlijke beslissing
halve finale: W van
 PUR Díaz: 5-3
finale: W van
 GRE Mystakidou: 7-6
Chen Zhong +67kg (v)
Goud
1e ronde: W van
 JPN Okamoto: 7-5
kwartfinale: W van
 VEN Carmona: 7-5
halve finale: W van
 BRA Falavigna: 8-5
finale: W van
 FRA Baverel: 12-5

Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ma Lin enkelspel (m)
9e
1e ronde: vrij
2e ronde: vrij
3e ronde: W van
 CRO Primorac: 4-1 (11-5, 11-3, 11-3, 9-11, 11-5)
4e ronde: V van
 SWE Waldner: 1-4 (9-11, 10-12, 11-7, 5-11, 9-11)
Wang Hao
Zilver
1e ronde: vrij
2e ronde: vrij
3e ronde: W van
 GER Roßkopf: 4-1 (11-5, 12-10, 11-5, 11-13, 11-6)
4e ronde: W van
 DOM Lin: 4-1 (11-5, 11-7, 7-11, 12-10, 11-7)
kwartfinale: W van
 TPE Chuang: 4-2 (5-11, 12-10, 9-11, 11-4, 11-6, 11-7)
halve finale: W van
 CHN Wang: 4-1 (11-8, 11-5, 6-11, 11-9, 11-3)
finale: V van
 KOR Ryu: 2-4 (3-11, 11-9, 9-11, 9-11, 13-11, 9-11)
Wang Liqin
Brons
1e ronde: vrij
2e ronde: vrij
3e ronde: W van
 NED Keen: 4-1 (6-11, 11-1, 11-8, 11-4, 11-2)
4e ronde: W van
 KOR Joo: 4-1 (11-7, 11-7, 9-11, 11-6, 11-6)
kwartfinale: W van
 HKG Ko: 4-1 (11-9, 13-11, 6-11, 11-8, 11-4)
halve finale: V van
 CHN Hao: 1-4 (8-11, 5-11, 11-6, 9-11, 3-11)
bronzen finale: W van
 SWE Waldner: 4-1 (10-12, 11-3, 11-8, 11-7, 11-9)
Chen Qi
Ma Lin
dubbelspel (m)
Goud
1e ronde: vrij
2e ronde: vrij
3e ronde: W van
 NED Heister/Keen: 4-2 (10-12, 11-7, 11-7, 11-13, 11-5, 11-3)
kwartfinale: W van
 POL Błaszczyk/Krzeszewski: 4-1 (8-11, 11-6, 11-6, 12-10, 11-7)
halve finale: W van
 DEN Maze/Tugwell: 4-2 (11-9, 10-12, 11-7, 8-11, 13-11, 13-11)
finale: W van
 HKG Ko/Li: 4-2 (11-6, 11-7, 7-11, 11-8, 8-11, 11-5)
Kong Linghui
Wang Hao
9e
1e ronde: vrij
2e ronde: vrij
3e ronde: V van
 SWE Persson/Waldner: 1-4 (11-8, 6-11, 6-11, 9-11, 10-12)
Niu Jianfeng enkelspel (v)
9e
1e ronde: vrij
2e ronde: vrij
3e ronde: W van
 GER Wosik: 4-3 (12-14, 12-14, 11-5, 10-12, 11-6, 11-2, 11-6)
4e ronde: V van
 PRK Kim: 0-4 (8-11, 9-11, 9-11, 4-11)
Wang Nan
5e
1e ronde: vrij
2e ronde: vrij
3e ronde: W van
 PRK Kim: 4-2 (11-6, 13-15, 8-11, 11-2, 11-5, 11-9)
4e ronde: W van
 ROU Zamfir: 4-1 (9-11, 11-8, 11-2, 11-9, 11-4)
kwartfinale: V van
 SIN Li: 1-4 (7-11, 7-11, 13-11, 9-11, 8-11)
Zhang Yining
Goud
1e ronde: vrij
2e ronde: vrij
3e ronde: W van
 NZL Li: 4-0 (11-8, 12-10, 11-5, 11-7)
4e ronde: W van
 HKG Lau: 4-1 (11-5, 11-7, 11-3, 9-11, 11-5)
kwartfinale: W van
 CRO Boroš: 4-0 (12-10, 15-13, 13-11, 11-3)
halve finale: W van
 KOR Kim: 4-1 (13-11, 11-8, 11-6, 5-11, 11-8)
finale: W van
 PRK Kim: 4-0 (11-8, 11-7, 11-2, 11-2)
Wang Nan
Zhang Yining
dubbelspel (v)
Goud
1e ronde: vrij
2e ronde: vrij
3e ronde: vrij
4e ronde: W van
 ITA Stefanova/Mondardini: 4-0 (11-6, 11-3, 12-10, 14-12)
kwartfinale: W van
 HKG Song/Tie: 4-2 (11-4, 3-11, 11-13, 11-8, 12-10, 11-8)
halve finale: W van
 CHN Guo/Niu: 4-2 (11-7, 13-11, 9-11, 13-11, 6-11, 13-11)
finale: W van
 KOR Lee/Seok: 4-0 (11-9, 11-7, 11-6, 11-6)
Guo Yue
Niu Jianfeng
Brons
1e ronde: vrij
2e ronde: vrij
3e ronde: vrij
4e ronde: W van
 TPE Huang/Lu: 4-0 (11-9, 11-4, 11-6, 11-2)
kwartfinale: W van
 JPN Fujinuma/Umemura: 4-2 (11-3, 12-10, 9-11, 12-14, 11-4, 11-8)
halve finale: V van
 CHN Nan/Zhang: 2-4 (7-11, 11-13, 11-9, 11-13, 11-6, 11-13)
bronzen finale: W van
 KOR Kim/Kim: 4-3 (11-7, 5-11, 11-4, 11-9, 7-11, 9-11, 11-9)

Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Zheng Jie enkelspel (v)
33e
1e ronde: V van
 JPN Sugiyama: 6-4, 3-6, 6-8
Li Ting
Sun Tiantian
dubbelspel (v)
Goud
1ste ronde: W van
 USA Rubin/V Williams: 7-5, 1-6, 6-3
2de ronde: W van
 ITA Farina-Elia/Schiavone: 6-1, 7-6
kwartfinale: W van
 AUS Molik/Stubbs: 6-2, 6-3
halve finale: W van
 ARG Suarez/Tarabini: 6-2, 2-6, 97
finale: W van
 ESP Martinez/Ruano Pascual: 6-3, 6-3
Yan Zi
Zheng Jie
5e
1e ronde: W van
 SLO Matevzic/Pisnik: 6-2, 6-1
2e ronde: W van
 SUI Casanova/Schnyder: 6-3, 6-3
kwartfinale: V van
 ESP Martinez/Ruano Pascual: 1-6, 1-6

Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lin Xing vrouwen
DNF
niet gefinisht
Wang Hong Ni
40e
2:18.40,07

Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bai Lili
Bi Yan
Fan Yunjie
Gao Yingying
Han Duan
Ji Ting
Jin Xiaomei
Li Jie
Liu Huana
Liu Yali
Ning Zhenyun
Pu Wei
Qu Feifei
Ren Liping
Shi Dan
Teng Wei
Wang Kun
Wang Liping
Xiao Zhen
Zhang Ouying
Zhang Ying
Zhong Jinyu
vrouwen
9e
groep A: 3e
V van
 Duitsland: 0-8
G van
 Mexico: 1-1
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Duitsland
2 2 0 0 10 0 +10 6
2
 Mexico
2 0 1 1 1 3 -2 1
3
 China
2 0 1 1 1 9 -8 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
11 augustus Patras
 Duitsland
8-0
 China
14 augustus Patras
 China
1-1
 Mexico

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Beach

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Tian Jia
Wang Fei
vrouwen
9e
groep F: 3e
V van
 AUS Lochowicz/Pottharst: 0-2 (18-21, 18-21)
W van
 MEX García/Gaxiola: 2-0 (21-19, 21-15)
V van
 GRE Karantasiou/Syri: 0-2 (14-21, 17-21)
2e ronde:
V van
 USA Walsh/May: 0-2 (11-21, 18-21)
Wang Lu
You Wenhui
17e
groep E: 4e
V van
 GER Pohl/Rau: 0-2 (17-21, 18-21)
V van
 AUS Cook/Sanderson: 1-2 (19-21, 21-17, 15-7)
V van
 BUL P Yanchulova/T Yanchulova: 0-2 (19-21, 17-21)

Indoor

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Chen Jing
Feng Kun
Li Shan
Liu Yanan
Song Nina
Wang Lina
Yang Hao
Zhang Na
Zhang Ping
Zhang Yuehong
Zhao Ruirui
Zhou Suhong
Li Yan
vrouwen
Goud
groep B: 1e
V van
 Verenigde Staten: 3-1 (25-21, 23-25, 25-22, 25-18)
W van
 Dominicaanse Republiek: 3-0 (25-20, 25-16, 25-16)
V van
 Cuba: 2-3 (19-25, 25-22, 25-15, 21-25, 13-15)
W van
 Duitsland: 3-0 (25-18, 25-15, 25-16)
W van
 Rusland: 3-0 (25-15, 25-16, 28-26)
kwartfinale:
W van
 Japan: 3-0 (25-20, 25-22, 25-20)
halve finale:
W van
 Cuba: 3-2 (25-22, 25-20, 17-25, 23-25, 15-10)
finale:
W van
 Rusland: 3-2 (28-30, 25-27, 25-20, 25-23, 15-12)
Groep B
# Land Wedstrijden Sets Setpunten Punten
G W V V T Saldo V T Saldo
1
 China
5 4 1 14 4 +10 429 346 +83 9
2
 Rusland
5 3 2 11 8 +3 426 388 +38 8
3
 Cuba
5 3 2 11 10 +1 443 460 -17 8
4
 Verenigde Staten
5 2 3 11 10 +1 472 467 +5 7
5
 Duitsland
5 2 3 7 11 -4 387 414 -27 7
6
 Dominicaanse Republiek
5 1 4 3 14 -11 334 416 -82 6
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene
 China
3-1
 Verenigde Staten
16 augustus Athene
 China
3-0
 Dominicaanse Republiek
18 augustus Athene
 Cuba
3-2
 China
20 augustus Athene
 China
3-0
 Duitsland
22 augustus Athene
 Rusland
0-3
 China
Kwartfinale
24 augustus Athene
 Japan
0-3
 China
Halve finale
26 augustus Athene
 Cuba
2-3
 China
Finale
28 augustus Athene
 Rusland
2-3
 China

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Jiang Yonghua tijdrit (v)
Zilver
34,112
Meifang Li puntenkoers (v)
13e
1 punt
Mountainbike
Zhu Yongbiao mannen
42e
op 2 ronden
Ma Yanping vrouwen
17e
2:13.18
Weg
Zhang Junying wegwedstrijd (v)
47e
3:33.35
Zhang Yunjuan
44e
3:33.35

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Li Zhengyu -55kg (m)
5e
groep 2: 1e
W van
 BUL Velikov: 3-1
W van
 RSA Williams: 3-1
kwartfinale:
V van
 USA Abas: 1-3
5-6de plek:
W van
 KOR Kim: 3-1
Wang Yuanyuan -96kg (m)
6e
groep 1: 1e
V van
 GRE Laliotis: 1-3
W van
 SVK Pecha: 3-1
kwartfinale:
V van
 UZB Ibragimov: 1-3
5-6de plek:
V van
 AZE Aghayev: 0-5
Li Hui -48kg (v)
9e
groep 3: 3e
V van
 USA Miranda: 0-3
V van
 RUS Oorzhak: 1-3
W van
 VEN Caripa: 4-0
Sun Dongmei -55kg (v)
6e
groep 3: 2e
W van
 JPN Yoshida: 4-0
W van
 ITA Giampiccolo: 3-1
5-8ste plek:
W van
 KOR Lee: 3-1
5-6de plek:
V van
 PUR Fonseca: 1-3
Meng Lili -63kg (v)
9e
groep 2: 3e
V van
 USA McMann: 0-5
W van
 CAN Yanik: 3-1
Wang Xu -72kg (v)
Goud
groep 3: 1e
W van
 CAN Nordhagen: 3-1
W van
 ITA Juszczak: 3-0
halve finale:
W van
 JPN Hamaguchi: 3-1
finale:
W van
 RUS Manyurova: 3-1
Grieks-Romeins
Sheng Jiang -55kg (m)
13e
groep 7: 3e
V van
 GRE Kyuregyan: 1-3
V van
 DEN Nyblom: 3-1
W van
 KGZ Kalilov: 3-1
Ai Linuer -60kg (m)
13e
groep 6: 2e
V van
 RUS Shevtsov: 1-3
W van
 GER Kohl: 3-1
Saiyinjiya -74kg (m)
11e
groep 3: 2e
V van
 SUI Bucher: 1-3
W van
 BLR Kikiniou: 3-1

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Zhou Yuanguo mistral (m)
7e
84 punten: (19-9-21-3-8-1-11-4-12-14-3)
Yin Jian mistral (v)
Zilver
33 punten: (11-6-2-6-4-1-1-1-2-9-1)
Shen Xiaoying europe (v)
7e
88 punten: (11-20-3-2-12-7-20-OCS-6-2-5)
Chi Qiang laser
31e
251 punten: (29-28-4-37-22-29-36-17-28-23-35)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Chen Zuo 50m vrije slag (m)
42e
serie 7: 8ste in 23,41
Huang Shaohua 100m vrije slag (m)
60e
serie 5: 8ste in 55,46
Zhang Lin 200m vrije slag (m)
43e
serie 6: 7de in 1.53,84
400m vrije slag (m)
26e
serie 3: 1e in 3.56,65
Xin Tong 1500m vrije slag (m)
33e
serie 2: 6de in 16.10,43
Ouyang Kunpeng 100m rugslag (m)
11e
serie 4: 3e in 55,50
halve finale 1: 4e in 55,28
Yu Rui 200m rugslag (m)
30e
serie 5: 8ste in 2.04,51
Wang Haibo 100m schoolslag (m)
30e
serie 6: 8ste in 1.03,54
Wang Haibo 200m schoolslag (m)
14e
serie 1: 1e in 2.14,61
halve finale 2: 7de in 2.14,94
Wu Peng 100m vlinderslag (m)
43e
serie 4: 7de in 55,14
200m vlinderslag (m)
6e
serie 3: 2e in 1.57,96
halve finale 2: 3e in 1.56,81
finale: 6de in 1.56,28
Wu Peng 200m wisselslag (m)
24e
serie 5: 5de in 2.03,60
Zhao Tao
19e
serie 6: 8ste in 2.02,41
Liu Weijia 400m wisselslag (m)
28e
serie 4: 8ste in 4.27,05
Wu Peng
14e
serie 3: 4e in 4.19,32
Chen Zuo
Huang Shaohua
Liu Weijia
Zheng Kunliang
4x100m vrije slag (m)
15e
serie 1: 8ste in 3.24,31
Chen Zuo
Huang Shaohua
Liu Yu
Zheng Kunliang
4x200m vrije slag (m)
10e
serie 1: 5de in 7.22,87
Zhu Yingwen 50m vrije slag (v)
32e
serie 7: 6de in 26,45
Cheng Jiaru 100m vrije slag (v)
22e
serie 6: 8ste in 56,39
Xu Yanwei
25e
serie 7: 8ste in 56,66
Pang Jiaying 200m vrije slag (v)
7e
serie 5: 5de in 2.00,80
halve finale 1: 2e in 1.58,68
finale: 7de in 1.59,16
Yang Yu
15e
serie 4: 6de in 2.01,33
halve finale 1: 7de in 2.00,52
Chen Hua 400m vrije slag (v)
17e
serie 4: 6de in 4.12,67
Pang Jiaying
14e
serie 5: 6de in 4.11,81
Chen Hua 800m vrije slag (v)
11e
serie 4: 4e in 8.36,24
Gao Chang 100m rugslag (v)
15e
serie 6: 5de in 1.02,19
halve finale 2: 8ste in 1.02,17
Zhan Shu
14e
serie 4: 6de in 1.02,39
halve finale 1: 7de in 1.02,10
Chen Xiujun 200m rugslag (v)
DSQ
serie 3: gediskwalificeerd
Zhan Shu
33e
serie 3: 7de in 2.31,56
Luo Xuejuan 100m schoolslag (v)
Goud
serie 5: 2e in 1.09,07
halve finale 1: 4e in 1.08,57
finale: 1e in 1.06,64 (OR)
Qi Hui
DSQ
serie 5: 3e in 1.09,29
halve finale 2: 4e in 1.09,06
finale: gediskwalificeerd
Luo Xuejuan 200m schoolslag (v)
DNS
serie 5: niet gestart
Qi Hui
6e
serie 5: 4e in 2.28,66
halve finale 1: 4e in 2.26,75
finale: 6de in 2.26,35
Xu Yanwei 100m vlinderslag (v)
28e
serie 5: 8ste in 1.01,53
Zhou Yafei
12r
serie 4: 4e in 59,62
halve finale 2: 8ste in 59,48
Li Jie 200m vlinderslag (v)
16e
serie 3: 4e in 2.11,77
halve finale 2: 8ste in 2.13,41
Qi Hui 200m wisselslag (v)
29e
serie 3: 8ste in 2.26,02
Zhou Yafei
12r
serie 2: 3e in 2.15,56
halve finale 1: 7de in 2.15,93
Zhang Tianyi 400m wisselslag (v)
DSQ
serie 3: gediskwalificeerd
Cheng Jiaru
Xu Yanwei
Yang Yu
Zhu Yingwen
4x100m vrije slag (v)
8e
serie 1: 4e in 3.42,84
finale: 8ste in 3.42,90
Li Ji
Pang Jiaying
Xu Yanwei
Yang Yu
Zhu Yingwen
4x200m vrije slag (v)
Zilver
serie 2: 3e in 8.05,38
finale: 2e in 7.55,97
Chen Xiujun
Luo Xuejuan
Qi Hui
Zhan Shu
Zhou Yafei
Zhu Yingwen
4x100m wisselslag (v)
4e
serie 2: 3e in 4.05,97
finale: 4e in 4.03,35


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
China op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article