Copa Libertadores 2011 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Copa Libertadores 2011.

Copa Libertadores 2011

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Copa Libertadores 2011
Toernooi-informatie
Datum 26 januari - 22 juni 2011
Teams (van CONMEBOL confederaties)
Portaal 
 
Voetbal

De Copa Libertadores de América 2011 ("Beker van de Bevrijders van Amerika") was de 52e editie van dit jaarlijkse Zuid-Amerikaanse voetbalbekertoernooi voor clubs uit landen die zijn aangesloten bij de CONMEBOL en het CONCACAF-lid Mexico. Sinds 2008 is Copa Santander Libertadores de officiële naam van het toernooi.

De Braziliaanse club SC Internacional was de titelverdediger. De finale was een reprise van de finale van 1962 toen Peñarol uit Uruguay en Santos FC uit Brazilië ook tegen elkaar uitkwamen. Voor Peñarol was het de tiende finale, voor Santos de vierde. De finale die over twee wedstrijden werd gespeeld werd gewonnen door Santos die de titel voor de derde keer de veroverde.

Eerste ronde

In de eerste ronde speelden twaalf teams een thuis- en uitwedstrijd voor zes plaatsen in de tweede fase. De heenwedstrijden werden op 26 januari gespeeld, de terugwedstrijden op 2 en 3 februari.

Team #1 1e 2e Team #2
CA Independiente
2-0 0-1
Deportivo Quito
Cerro Porteño
1-0 1-1
Deportivo Petare
Liverpool FC
2-2 1-3
Grêmio
Club Bolívar
0-1 0-0
Unión Española
SC Corinthians Paulista
0-0 0-2
Deportes Tolima
Alianza Lima
0-2 0-2
Jaguares de Chiapas

Tweede ronde

In de tweede ronde speelden de zes winnaars van de eerste ronde en 26 direct geplaatste clubs in acht groepen van vier clubs een mini-competitie. De groepswinnaars en de nummers twee kwalificeerden zich voor de derde ronde. De wedstrijden werden tussen 9 februari en 20 april gespeeld.

Groep 1

# Club AW W G V PTN V-T
1
Club Libertad
6 4 2 0 14 13-5
2
Once Caldas
6 1 4 1 7 7-8
3
Universidad San Martín
6 2 0 4 6 7-11
4
Club San Luis
6 1 2 3 5 6-9
Club LIB ONC UNI SAN
Club Libertad 2-2 5-1 2-0
Once Caldas 1-1 0-3 1-1
Universidad San Martín 0-1 0-2 2-0
Club San Luis 1-2 1-1 3-1

Groep 2

# Club AW W G V PTN V-T
1
Atlético Junior
6 4 1 1 13 9-7
2
Grêmio
6 3 1 2 10 9-6
3
Oriente Petrolero
6 2 0 4 6 7-8
4
León de Huánuco
6 1 2 3 5 4-8
Club ATL GRE ORI LEO
Atlético Junior 2-1 3-0 2-0
Grêmio 2-0 3-0 2-0
Oriente Petrolero 1-2 3-0 2-0
León de Huánuco 1-2 1-1 1-0

Groep 3

# Club AW W G V PTN V-T
1
Club América
6 3 1 0 10 8-7
2
Fluminense FC
6 2 2 2 8 9-9
3
Club Nacional
6 2 2 2 8 3-3
4
Argentinos Juniors
6 2 1 3 7 9-10
Club AME FLU NAC ARG
Club América 1-0 2-0 2-1
Fluminense FC 3-2 0-0 2-2
Club Nacional 0-0 2-0 0-1
Argentinos Juniors 3-1 2-4 0-1

Groep 4

# Club AW W G V PTN V-T
1
Universidad Católica
6 3 2 1 11 11-9
2
CA Vélez Sársfield
6 3 1 2 10 12-7
3
Caracas FC
6 3 0 3 9 7-10
4
Unión Española
6 1 1 4 4 7-11
Club CAT VEL CAR ESP
Universidad Católica 0-0 1-3 2-1
CA Vélez Sársfield 3-4 3-0 2-1
Caracas FC 0-2 0-3 2-0
Unión Española 2-2 2-1 1-2

Groep 5

# Club AW W G V PTN V-T
1
Cerro Porteño
6 3 2 1 11 13-8
2
Santos FC
6 3 2 1 11 11-8
3
Colo-Colo
6 3 0 3 9 15-16
4
Deportivo Táchira
6 0 2 4 2 5-12
Club CER SAN COL TAC
Cerro Porteño 1-2 5-2 1-1
Santos FC 1-1 3-2 3-1
Colo-Colo 2-3 3-2 2-1
Deportivo Táchira 0-2 0-0 2-4

Groep 6

# Club AW W G V PTN V-T
1
SC Internacional
6 4 1 1 13 14-3
2
Jaguares de Chiapas
6 3 0 3 9 6-8
3
Club Sport Emelec
6 2 2 2 8 4-5
4
Club Jorge Wilstermann
6 1 1 4 4 3-11
Club INT JAG EME JOR
SC Internacional 4-0 2-0 3-0
Jaguares de Chiapas 1-0 2-1 2-0
Club Sport Emelec 1-1 1-0 1-0
Club Jorge Wilstermann 1-4 2-1 0-0

Groep 7

# Club AW W G V PTN V-T
1
Cruzeiro EC
6 5 1 0 16 20-1
2
Estudiantes
6 3 1 2 10 9-11
3
Deportes Tolima
6 2 2 2 8 5-8
4
Club Guaraní
6 0 0 6 0 2-16
Club CRU EST TOL GUA
Cruzeiro EC 5-0 6-1 4-0
Estudiantes 0-3 1-0 5-1
Deportes Tolima 0-0 1-1 1-0
Club Guaraní 0-2 1-2 0-2

Groep 8

# Club AW W G V PTN V-T
1
LDU Quito
6 3 1 2 10 12-4
2
Peñarol
6 3 0 3 9 6-11
3
CA Independiente
6 2 2 2 8 7-8
4
Godoy Cruz
6 2 1 3 7 8-10
Club LDU PEN IND GOD
LDU Quito 5-0 3-0 2-0
Peñarol 1-0 0-1 2-1
CA Independiente 1-1 3-0 1-3
Godoy Cruz 2-1 1-3 1-1

Derde ronde

De heenwedstrijden werden op 26 en 27 april gespeeld, de terugwedstrijden op 4 en 5 mei.

Team #1 1e 2e Team #2
CA Vélez Sársfield
3-0 2-0
LDU Quito
Santos FC
1-0 0-0
Club América
Once Caldas
1-2 2-0
Cruzeiro EC
Jaguares de Chiapas
1-1 3-3 u
Atlético Junior
Peñarol
1-1 2-1
SC Internacional
Fluminense FC
3-1 0-3
Club Libertad
Estudiantes
0-0 0-0 ns (3-5)
Cerro Porteño
Grêmio
1-2 0-1
Universidad Católica

Kwartfinale

De heenwedstrijden werden op 11 en 12 mei gespeeld, de terugwedstrijden op 18 en 19 mei.

Team #1 1e 2e Team #2
CA Vélez Sársfield
3-0 4-2
Club Libertad
Peñarol
2-0 1-2
Universidad Católica
Once Caldas
0-1 1-1
Santos FC
Jaguares de Chiapas
1-1 0-1
Cerro Porteño

Halve finale

De heenwedstrijden werden op 26 en 27 mei gespeeld, de terugwedstrijden op 2 en 3 juni.

Team #1 1e 2e Team #2
Santos FC
1-0 3-3
Cerro Porteño
Peñarol
1-0 1-2
CA Vélez Sársfield

Finale

De heenwedstrijd werd op 15 juni gespeeld, de terugwedstrijd op 22 juni.

Team #1 1e 2e Team #2
Peñarol
0-0 1-2
Santos FC

Statistieken

Scheidsrechters

Naam Geboren Land Duels
Osses, Enrique Enrique Osses 26.05.1974
 CHI
9 42 1 3
Amarilla, Carlos Carlos Amarilla 26.10.1970
 PAR
8 46 2 1
Pezzotta, Sergio Sergio Pezzotta 28.11.1967
 ARG
8 43 0 1
Larrionda, Jorge Jorge Larrionda 09.03.1968
 URU
6 27 2 0
Lopes, Heber Heber Lopes 13.07.1972
 BRA
6 29 0 3
Roldán, Wilmar Wilmar Roldán 24.01.1980
 COL
6 22 2 1
Silvera, Roberto Roberto Silvera 30.01.1971
 URU
6 33 1 7
Vera, Carlos Carlos Vera 25.06.1976
 ECU
6 25 1 1
Baldassi, Héctor Héctor Baldassi 05.01.1966
 ARG
5 32 1 0
Carrillo, Víctor Víctor Carrillo 30.10.1975
 PER
5 31 0 0
Fagundes, Sálvio Sálvio Fagundes 14.09.1968
 BRA
5 21 1 0
Ponce, Omar Omar Ponce 25.01.1977
 ECU
5 21 1 3
Torres, Carlos Carlos Torres 27.04.1970
 PAR
5 31 1 0
Arias, Antonio Antonio Arias 07.09.1972
 PAR
4 18 1 3
Oliveira, Paulo de Paulo de Oliveira 16.12.1973
 BRA
4 25 1 1
Escalante, Marlon Marlon Escalante 19.02.1974
 VEN
4 15 0 1
Pitana, Néstor Néstor Pitana 17.06.1975
 ARG
4 25 0 1
Ruiz, Óscar Óscar Ruiz 01.11.1969
 COL
4 20 1 0
Ubriaco, Darío Darío Ubriaco 08.02.1972
 URU
4 23 1 1
Buitrago, José José Buitrago 05.11.1970
 COL
3 16 2 1
Orosco, Raúl Raúl Orosco 25.03.1979
 BOL
3 15 1 0
Seneme, Wilson Wilson Seneme 28.09.1970
 BRA
3 12 0 0
Soto, Juan Juan Soto 14.10.1977
 VEN
3 14 2 0
Vázquez, Martín Martín Vázquez 14.01.1969
 URU
3 16 0 2
Antequera, Joaquín Joaquín Antequera 20.09.1973
 BOL
2 9 0 0
Osorio, Jorge Jorge Osorio 26.06.1977
 CHI
2 11 0 0
Prudente, Líber Líber Prudente 07.09.1971
 URU
2 7 0 0
Rivera, Víctor Víctor Rivera 11.01.1967
 PER
2 11 1 0
Abal, Diego Diego Abal 28.12.1971
 ARG
1 5 0 1
Cáceres, Enrique Enrique Cáceres 20.03.1974
 PAR
1 3 0 0
Delgadillo, Paul Paul Delgadillo 09.09.1974
 MEX
1 4 0 1
Favale, Gabriel Gabriel Favale 19.07.1967
 ARG
1 5 0 0
Intriago, Alfredo Alfredo Intriago 04.12.1970
 ECU
1 5 0 0
Laverni, Saul Saul Laverni 21.01.1970
 ARG
1 5 0 0
Loustau, Patricio Patricio Loustau 15.04.1975
 ARG
1 3 0 0
Puga, Claudio Claudio Puga 08.06.1971
 CHI
1 9 0 0
Quintana, Julio Julio Quintana 00.00.1978
 PAR
1 7 0 1
Rodríguez, Marco Marco Rodríguez 10.11.1973
 MEX
1 5 0 0
Vuaden, Leandro Leandro Vuaden 29.06.1975
 BRA
1 5 0 0
Totaal 138 696 23 33
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Copa Libertadores 2011
Listen to this article