Copa Sudamericana 2010 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Copa Sudamericana 2010.

Copa Sudamericana 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De Copa Sudamericana 2010 was de negende editie van dit voetbalbekertoernooi voor clubteams dat door de CONMEBOL wordt georganiseerd. Het toernooi begon op 3 augustus en eindigde op 8 december met de tweede finalewedstrijd. De winnaar plaatste zich voor de Recopa Sudamericana en de Copa Libertadores 2011.

Vanaf dit seizoen hebben alle landen een extra deelnemer behalve Argentinië en Brazilië. Boca Juniors en River Plate werden niet langer uitgenodigd zonder plaatsing. De loting voor het toernooi vond plaats op 28 april 2010 in Luque in het hoofdkwartier van de CONMEBOL.

Gekwalificeerde teams

Land Competitie Teams
 Argentinië
Primera División Club Atlético Banfield, Argentinos Juniors, Estudiantes de La Plata
Newell's Old Boys, Club Atlético Independiente, Club Atlético Vélez Sársfield
 Bolivia
Liga de Fútbol Club San José, Oriente Petrolero, Universitario de Sucre
 Brazilië
Série A (2009) SE Palmeiras, Avaí FC, Clube Atlético Mineiro
Grêmio, Goiás Esporte Clube, Grêmio Prudente
Santos FC, Esporte Clube Vitória
 Chili
Copa Chile (2009)
Primera División
Unión San Felipe
Colo-Colo, Universidad de Chile
 Colombia
Copa Mustang (2009) Club Santa Fe, Deportes Tolima, Atlético Huila
 Ecuador
Titelhouder
Serie A (2010)
LDU Quito
Club Sport Emelec, Barcelona SC, Deportivo Quito
 Paraguay
Primera División Cerro Porteño, Club Olimpia, Club Guaraní
 Peru
Primera División Sport Huancayo, Universidad San Martín, CD Universidad César Vallejo
 Uruguay
Primera División Peñarol, River Plate, Defensor Sporting Club
 Venezuela
Copa de Venezuela
Primera División
Caracas FC, Trujillanos FC
Guaros de Lara FC

Uitslagen

Eerste ronde

De heenwedstrijden werden tussen 3 en 24 augustus gespeeld, de terugwedstrijden tussen 10 augustus en 2 september.

Team 1 1e 2e Team 2
Universitario de Sucre
2-0 1-3
Colo-Colo
Atlético Huila
4-1 1-1
Trujillanos FC
Club Guaraní
2-0 2-4
River Plate
Defensor Sporting Club
2-0 1-1
Club Olimpia
Universidad de Chile
2-2 0-1
Oriente Petrolero
Guaros de Lara FC
2-0 0-4
Independiente Santa Fe
CD Universidad César Vallejo
1-2 1-3
Barcelona SC
Deportivo Quito
3-2 1-2
Universidad San Martín

Tweede ronde

De heenwedstrijden werden tussen 4 augustus en 16 september gespeeld, de terugwedstrijden tussen 11 augustus en 23 september.

Team 1 1e 2e Team 2
Club Atlético Independiente
1-0 1-1
Argentinos Juniors
Newell's Old Boys
1-0 1-1
Estudiantes
Goiás Esporte Clube
1-1 2-0
Grêmio
Universitario de Sucre
1-0 2-2
Cerro Porteño
Independiente Santa Fe
2-1 0-0
Caracas FC
Defensor Sporting Club
9-0 0-2
Sport Huancayo
Club Atlético Vélez Sársfield
0-1 1-1
Club Atlético Banfield
Esporte Clube Vitória
2-0 0-3
Sociedade Esportiva Palmeiras
Santos FC
1-3 1-0
Avaí Futebol Clube
Grêmio Prudente Futebol
0-0 0-1
Clube Atlético Mineiro
Atlético Huila
1-1 0-4
Club San José
Club Guaraní
1-1 1-1 ns (7-8)
Unión San Felipe
Oriente Petrolero
1-0 0-2
Deportes Tolima
Universidad San Martín
2-1 0-5
Club Sport Emelec
Barcelona SC
0-1 1-2
Peñarol

Derde ronde

Samen met de vijftien winnaars uit de tweede ronde nam titelverdediger LDU Quito in deze ronde deel. De heenwedstrijden werden op 28 en 29 september en 6, 12, 13 en 14 oktober gespeeld, de terugwedstrijden op 12, 19, 20 en 21 oktober.

Team 1 1e 2e Team 2
Newell's Old Boys
6-0 0-2
Club San José
Goiás Esporte Clube
1-0 2-3
Peñarol
Clube Atlético Mineiro
2-0 0-1
Independiente Santa Fe
Defensor Sporting Club
1-0 2-4
Club Atlético Independiente
Club Sport Emelec
2-1 1-3
Avaí Futebol Clube
Universitario de Sucre
0-1 1-3
Sociedade Esportiva Palmeiras
Club Atlético Banfield
2-0 0-3
Deportes Tolima
Unión San Felipe
4-2 1-6
LDU Quito

Kwartfinale

De heenwedstrijden werden op 27 oktober en 2 en 3 november gespeeld, de terugwedstrijden op 10 en 11 november.

Team 1 1e 2e Team 2
Goiás Esporte Clube
2-2 1-0
Avaí Futebol Clube
Deportes Tolima
2-2 0-0
Club Atlético Independiente
Clube Atlético Mineiro
1-1 0-2
Sociedade Esportiva Palmeiras
Newell's Old Boys
0-0 0-1
LDU Quito

Halve finale

De heenwedstrijden werden op 17 en 18 november gespeeld, de terugwedstrijden op 24 en 25 november.

Team 1 1e 2e Team 2
Goiás Esporte Clube
0-1 2-1
Sociedade Esportiva Palmeiras
LDU Quito
3-2 1-2
Club Atlético Independiente

Finale

De heenwedstrijd werd op 1 december gespeeld, de terugwedstrijd op 8 december.

Team 1 1e 2e Team 2
Goiás Esporte Clube
2-0 1-3 ns (3-5)
Club Atlético Independiente

Statistieken

Scheidsrechters

Naam Geboren Land Duels
Lopes, Heber Heber Lopes 13.07.1972
 BRA
5 19 0 0
Amarilla, Carlos Carlos Amarilla 26.10.1970
 PAR
3 14 1 0
Lima, Marcelo de Marcelo de Lima 26.08.1971
 BRA
3 14 0 2
Osses, Enrique Enrique Osses 26.05.1974
 CHI
3 16 0 0
Pitana, Néstor Néstor Pitana 17.06.1975
 ARG
3 10 0 0
Roman, Evandro Evandro Roman 03.03.1973
 BRA
3 10 0 0
Torres, Carlos Carlos Torres 27.04.1970
 PAR
3 17 0 1
Vuaden, Leandro Leandro Vuaden 29.06.1975
 BRA
3 15 0 0
Abal, Diego Diego Abal 28.12.1971
 ARG
2 5 0 0
Arias, Antonio Antonio Arias 07.09.1972
 PAR
2 9 1 1
Buckley, Georges Georges Buckley 23.04.1974
 PER
2 6 0 0
Carrillo, Víctor Víctor Carrillo 30.10.1975
 PER
2 13 0 1
Laverni, Saul Saul Laverni 21.01.1970
 ARG
2 7 1 3
Penuela, Luis Luis Penuela 21.06.1970
 COL
2 11 1 1
Polic, Patricio Patricio Polic 00.00.1972
 CHI
2 18 1 0
Ponce, Omar Omar Ponce 25.01.1977
 ECU
2 7 0 1
Ruiz, Óscar Óscar Ruiz 01.11.1969
 COL
2 11 0 0
Seneme, Wilson Wilson Seneme 28.09.1970
 BRA
2 6 0 0
Silvera, Roberto Roberto Silvera 30.01.1971
 URU
2 12 1 1
Soto, Juan Juan Soto 14.10.1977
 VEN
2 18 0 4
Ubriaco, Darío Darío Ubriaco 08.02.1972
 URU
2 14 0 0
Vera, Carlos Carlos Vera 25.06.1976
 ECU
2 12 0 0
Antequera, Joaquín Joaquín Antequera 20.09.1973
 BOL
1 5 0 0
Buitrago, José José Buitrago 05.11.1970
 COL
1 3 0 0
Cáceres, Enrique Enrique Cáceres 20.03.1974
 PAR
1 3 0 0
Oliveira, Paulo de Paulo de Oliveira 16.12.1973
 BRA
1 5 0 0
Duarte, Albert Albert Duarte 13.07.1969
 COL
1 3 1 0
Fagundes, Sálvio Sálvio Fagundes 14.09.1968
 BRA
1 2 0 0
Furchi, Rafael Rafael Furchi 28.01.1966
 ARG
1 6 0 0
Galeano, Carlos Carlos Galeano 30.06.1972
 PAR
1 4 0 0
Larrionda, Jorge Jorge Larrionda 09.03.1968
 URU
1 2 0 0
Lunati, Pablo Pablo Lunati 05.06.1967
 ARG
1 2 0 0
Marques, Ricardo Ricardo Marques 18.06.1979
 BRA
1 5 0 0
Orosco, Raúl Raúl Orosco 25.03.1979
 BOL
1 5 0 0
Osorio, Jorge Jorge Osorio 26.06.1977
 CHI
1 0 0 0
Perluzzo, Giovanni Giovanni Perluzzo 03.05.1976
 VEN
1 7 0 0
Pezzotta, Sergio Sergio Pezzotta 28.11.1967
 ARG
1 4 0 0
Pompei, Juan Juan Pompei 18.09.1968
 ARG
1 7 0 0
Pozo, Pablo Pablo Pozo 27.03.1973
 CHI
1 7 0 3
Prudente, Líber Líber Prudente 07.09.1971
 URU
1 2 0 0
Rivera, Víctor Víctor Rivera 11.01.1967
 PER
1 6 0 0
Roldán, Wilmar Wilmar Roldán 24.01.1980
 COL
1 7 0 0
Simon, Carlos Carlos Simon 03.09.1965
 BRA
1 4 0 0
Vázquez, Martín Martín Vázquez 14.01.1969
 URU
1 4 0 0
Totaal 76 357 7 18

Zie ook

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Copa Sudamericana 2010
Listen to this article