Copa Sudamericana 2013
sportseizoen van een voetbalcompetitie / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
De Copa Sudamericana 2013 was de 13 editie van dit voetbalbekertoernooi voor clubteams dat door de CONMEBOL wordt georganiseerd. Het toernooi begon in juli 2013 en eindigde op 11 december 2013 met de tweede finalewedstrijd. De winnaar plaatste zich voor de Recopa Sudamericana 2014 en de Copa Libertadores 2014.
Copa Sudamericana 2013 | ||||
---|---|---|---|---|
Toernooi-informatie | ||||
Teams | 47 (van 10 confederaties) | |||
Winnaar | CA Lanús (1e titel) | |||
|
Dit is het vierde seizoen dat alle landen een extra deelnemer hebben behalve Argentinië en Brazilië. Boca Juniors en River Plate worden niet langer uitgenodigd zonder plaatsing.
Het voetbalteam van São Paulo is de titelhouder.
Alle data zijn op een woensdag, maar de wedstrijden kunnen ook een dag eerder (dinsdag) of een dag later (donderdag) worden gespeeld.
Ronde | 1e wedstrijd | 2e wedstrijd |
---|---|---|
1e ronde | 31 juli 2013 | 7 augustus 2013 |
2e ronde | 14 augustus 2013 & 21 augustus 2013 | 28 augustus 2013 & 4 september 2013 |
Laatste 16 | 18 september 2013 & 25 september 2013 | 25 september 2013 & 2 oktober 2013 |
Kwartfinales | 29 oktober 2013 | 7 november 2013 |
Halve finales | 20 november 2013 | 27 november 2013 |
Finale | 4 december 2013 | 11 december 2013 |
De loting voor het toernooi vond plaats op 3 juli 2013 in Buenos Aires, Argentinië.[1][2][3]
Team 1 speelt in de 2e wedstrijd thuis
Teams | Uitslagen | |||
---|---|---|---|---|
Team 1 | Agg | Team 2 | 1e wedstrijd | 2e wedstrijd |
Club Libertad | 2-1 | Montevideo Wanderers | 2-1 | 0-0 |
CA Penarol | 0-2 | Club de Deportes Cobreloa | 0-0 | 0-2 |
Universidad de Chile | 6-3 | Real Potosí | 1-3 | 5-0 |
Oriente Petrolero | 1-4 | Club Guaraní | 0-0 | 1-4 |
Colo-Colo | 3-0 | El Tanque Sisley | 1-0 | 2-0 |
River Plate | 5-0 | Club Blooming | 1-0 | 4-0 |
Cerro Porteño | 1-2 | Universidad Católica | 1-0 | 1-2 |
The Strongest | 1-1 | Club Nacional | 0-0 | 1-1 |
Atlético Nacional | 6-0 | Inti Gas Deportes | 1-0 | 4-0 |
Barcelona Sporting Club | 2-4 | Guayana | 2-2 | 0-2 |
Deportivo Anzoátegui | 0-2 | Independiente del Valle | 0-0 | 0-2 |
Juan Aurich | 2-6 | Itagüí Ditaires | 0-3 | 2-3 |
Emelec | 7-1 | Sport Huancayo | 3-1 | 4-0 |
FBC Melgar | 2-3 | Deportivo Pasto | 0-3 | 2-0 |
La Equidad | 1-0 | Trujilanos | 1-0 | 0-0 |
Guaros de Lara FC | 1-3 | Loja | 0-2 | 1-1 |
team 1 speelt in de 2e wedstrijd thuis.
Teams | Uitslagen | |||
---|---|---|---|---|
Team 1 | Agg | Team 2 | 1e wedstrijd | 2e wedstrijd |
Universidad Católica | 7-2 | Emelec | 4-0 | 3-2 |
River Plate | O2 | San Lorenzo | 1-0 | 0-0 |
Deportivo Pasto | 3-0 | Deportivo Pasto | 1-0 | 2-0 |
Náutico | 2-2 (1-3 na pen) |
Sport Recife | 0-2 | 2-0 |
Itagüí Ditaires | 1-0 | River Plate | 1-0 | 0-0 |
Vélez Sarsfield | 3-0 | Belgrano | 0-1 | 2-0 |
Independiente del Valle | 2-4 | Universidad de Chile | 1-1 | 1-3 |
Bahia | 2-1 | Portuguesa | 2-1 | 0-0 |
Atlético Nacional | 2-0 | Club Guaraní | 2-0 | 0-0 |
Racing | 1-4 | CA Lanús | 1-2 | 0-2 |
La Equidad | 1-1 (u) | Club de Deportes Cobreloa | 0-0 | 1-1 |
Coritiba | 1–1 (3–4 p) |
Vitória | 1-0 | 0-1 |
Guayana | 1-4 | Club Libertad | 0-2 | 1-2 |
Ponte Preta | 2-1 | Criciúma | 2-1 | 0-0 |
LD Loja | 1-0 | Club Nacional | 0-0 | 1-0 |
- Sao Paulo begint in deze ronde.
- Team 1 speelt in de 2e wedstrijd thuis
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
São Paulo | 5-4 | Universidad Católica | 1-1 | 4-3 |
LDU Loja | 2-3 | River Plate | 2-1 | 0-2 |
Ponte Preta | 2-1 | Deportivo Pasto | 2-0 | 0-1 |
Libertad | 4-1 | Sport Recife | 2-0 | 2-1 |
Coritiba | 1-3 | Itagüí Ditaires | 0-1 | 1-2 |
La Equidad | 2-4 | Vélez Sarsfield | 1-2 | 1-2 |
Lanús | 4-1 | Universidad de Chile | 4-0 | 0-1 |
Atlético Nacional | 1-1 (4-3 pen) | Bahia | 1-0 | 0-1 |
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
São Paulo | 3-2 | Atlético Nacional | 3-2 | 0-0 |
Lanús | 3-1 | River Plate | 0-0 | 3-1 |
Ponte Preta | 2-0 | Vélez Sarsfield | 0-0 | 2-0 |
Libertad | 2-1 | Itagüí Ditaires | 2-0 | 0-1 |
Team 1 | Tot. | Team 2 | 1e wedstr. | 2e wedstr. |
---|---|---|---|---|
São Paulo | 2-4 | Ponte Preta | 1-3 | 1-1 |
Libertad | 2-4 | Lanús | 1-2 | 1-2 |
- † Wedstrijden kunnen worden omgedraaid op basis van de geplaatste teams.
- ‡ Indien 2 teams van hetzelfde land zich plaatsen voor de halve finale zullen zij tegen elkaar moeten spelen.
| ||||
4 december 21:50 UTC−2 |
Ponte Preta | 1 – 1 | Lanús | Estádio do Pacaembu, São Paulo Toeschouwers: 28.959 Scheidsrechter: Roberto Silvera |
Fellipe Bastos 79' | Verslag | 58' Paolo Goltz |
| ||||
11 december 20:50 UTC−3 |
Lanús | 2 – 0 | Ponte Preta | Estadio Ciudad de Lanús, Lanús Toeschouwers: 34.000 Scheidsrechter: Enrique Osses |
Víctor Ayala 25' Ismael Blanco 45+3' |
Verslag |
Scheidsrechters
Naam | Geboren | Land | Duels | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Ubriaco, Darío Darío Ubriaco | 08.02.1972 | URU | 5 | 20 | 0 | 2 |
Bascuñán, Julio Julio Bascuñán | 11.06.1978 | CHI | 4 | 21 | 0 | 0 |
Maldonado, Óscar Óscar Maldonado | 13.04.1972 | BOL | 4 | 8 | 1 | 1 |
Abal, Diego Diego Abal | 28.12.1971 | ARG | 3 | 14 | 0 | 0 |
Carrillo, Víctor Víctor Carrillo | 30.10.1975 | PER | 3 | 10 | 0 | 0 |
Escalante, Marlon Marlon Escalante | 19.02.1974 | VEN | 3 | 12 | 0 | 0 |
Laverni, Saul Saul Laverni | 21.01.1970 | ARG | 3 | 12 | 0 | 0 |
Loustau, Patricio Patricio Loustau | 15.04.1975 | ARG | 3 | 9 | 1 | 2 |
Quintana, Julio Julio Quintana | 00.00.1978 | PAR | 3 | 23 | 0 | 1 |
Ricci, Sandro Sandro Ricci | 28.09.1970 | BRA | 3 | 18 | 0 | 0 |
Silvera, Roberto Roberto Silvera | 30.01.1971 | URU | 3 | 16 | 0 | 1 |
Vélez, Adrián Adrián Vélez | 00.00.1976 | COL | 3 | 11 | 1 | 0 |
Vigliano, Mauro Mauro Vigliano | 05.08.1975 | ARG | 3 | 18 | 0 | 3 |
Zambrano, Roddy Roddy Zambrano | 03.02.1978 | ECU | 3 | 8 | 0 | 0 |
Buitrago, José José Buitrago | 05.11.1970 | COL | 2 | 10 | 0 | 0 |
Cortez, Péricles Péricles Cortez | 03.07.1975 | BRA | 2 | 6 | 0 | 0 |
Fedorczuk, Daniel Daniel Fedorczuk | 02.05.1976 | URU | 2 | 9 | 0 | 0 |
Gambetta, Henry Henry Gambetta | 23.02.1974 | PER | 2 | 15 | 0 | 2 |
Lara, Diego Diego Lara | 25.01.1979 | ECU | 2 | 7 | 0 | 0 |
Lopes, Heber Heber Lopes | 13.07.1972 | BRA | 2 | 6 | 1 | 0 |
Mereles, Ulises Ulises Mereles | 00.00.1984 | PAR | 2 | 11 | 1 | 0 |
Orosco, Raúl Raúl Orosco | 25.03.1979 | BOL | 2 | 13 | 1 | 1 |
Osses, Enrique Enrique Osses | 26.05.1974 | CHI | 2 | 7 | 0 | 0 |
Polic, Patricio Patricio Polic | 00.00.1972 | CHI | 2 | 7 | 1 | 0 |
Ponce, Omar Omar Ponce | 25.01.1977 | ECU | 2 | 4 | 0 | 0 |
Soto, Juan Juan Soto | 14.10.1977 | VEN | 2 | 9 | 0 | 1 |
Trucco, Silvio Silvio Trucco | 18.04.1978 | ARG | 2 | 15 | 0 | 1 |
Vera, Carlos Carlos Vera | 25.06.1976 | ECU | 2 | 10 | 0 | 0 |
Amarilla, Carlos Carlos Amarilla | 26.10.1970 | PAR | 1 | 4 | 0 | 2 |
Argote, José José Argote | 17.10.1980 | VEN | 1 | 1 | 0 | 0 |
Arias, Antonio Antonio Arias | 07.09.1972 | PAR | 1 | 6 | 0 | 2 |
Cáceres, Enrique Enrique Cáceres | 20.03.1974 | PAR | 1 | 3 | 0 | 1 |
Ceballos, Diego Diego Ceballos | 10.01.1978 | ARG | 1 | 6 | 0 | 1 |
Lima, Marcelo de Marcelo de Lima | 26.08.1971 | BRA | 1 | 4 | 0 | 0 |
Oliveira, César de César de Oliveira | 16.12.1973 | BRA | 1 | 8 | 0 | 0 |
Delfino, Germán Germán Delfino | 04.05.1978 | ARG | 1 | 5 | 0 | 0 |
Díaz, Pablo Pablo Díaz | 20.07.1979 | ARG | 1 | 5 | 0 | 0 |
Falce, Fernando Fernando Falce | 19.02.1976 | URU | 1 | 3 | 0 | 0 |
Lamouroux, Wilson Wilson Lamouroux | 17.05.1979 | COL | 1 | 4 | 2 | 0 |
Machado, Imer Imer Machado | 26.03.1973 | COL | 1 | 8 | 0 | 0 |
Mancilla, Jorge Alejandro Jorge Alejandro Mancilla | 14.02.1979 | BOL | 1 | 3 | 0 | 0 |
Marques, Ricardo Ricardo Marques | 18.06.1979 | BRA | 1 | 1 | 0 | 0 |
Pitana, Néstor Néstor Pitana | 17.06.1975 | ARG | 1 | 6 | 0 | 1 |
Roldán, Wilmar Wilmar Roldán | 24.01.1980 | COL | 1 | 6 | 0 | 1 |
Sampaio, Wilton Wilton Sampaio | 25.12.1981 | BRA | 1 | 4 | 0 | 0 |
Vuaden, Leandro Leandro Vuaden | 29.06.1975 | BRA | 1 | 8 | 0 | 0 |
Totaal | 92 | 414 | 9 | 23 |