Copa Sudamericana 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Copa Sudamericana 2015.

Copa Sudamericana 2015

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Copa Sudamericana 2015
Toernooi-informatie
Datum 11 augustus - 9 december 2015
Teams 47 (van 1 confederatie)
Kampioen
Independiente Santa Fe (1e titel)
Toernooistatistieken
Wedstrijden 92
Doelpunten 186  (2,02 per wedstrijd)
Topscorer(s)
Ramón Ábila (Huracán)
Miler Bolaños (Emelec)
Wilson Morelo (Santa Fe)
José Ariel Núñez (Olimpia)
(5 doelpunten)
Portaal 
 
Voetbal

De Copa Sudamericana 2015 (Copa Sul-Americana in het Portugees) was de 14e editie van de Copa Sudamericana, een jaarlijks voetbaltoernooi voor clubs uit Zuid-Amerika, georganiseerd door CONMEBOL. Sinds 2013 is de officiële naam van het toernooi de Copa Total Sudamericana.[1] Het Argentijnse River Plate was de titelverdediger, maar werd in de halve finales uitgeschakeld door landgenoot Huracán. Deze verloren de finale vervolgens na strafschoppen van het Colombiaaanse Independiente Santa Fe. Dankzij deze zege plaatste Santa Fe zich voor de Suruga Bank Cup 2016, voor de Copa Libertadores 2016 en voor de Recopa Sudamericana 2016.

Algemene info

Deelnemers per land

In totaal namen 47 teams uit tien landen (de tien leden van de Zuid-Amerikaanse voetbalbond) deel aan de Copa Sudamericana.

Hieronder de verdeling van de plaatsen:

  • Van Brazilië kwalificeerden zich acht teams.
  • Van Argentinië kwalificeerden zich zes teams.
  • Van de overige acht landen (Bolivia, Chili, Colombia, Ecuador, Paraguay, Peru, Uruguay en Venezuela) kwalificeerden zich vier teams.
  • De winnaar van de vorige editie, de titelverdediger, kwalificeerde zich automatisch voor de achtste finales van het toernooi. Indien zij zich al hadden geplaatst, schoof dit ticket door naar de beste ploeg uit het land van de titelverdediger, dat oorspronkelijk niet zou deelnemen.

Data

De loting voor het hele toernooi vond op 16 juli plaats in het Centro de Convenciones de la Conmebol te Asunción, Paraguay.[2][3][4][5][6]

Fase Ronde Datum loting Heenwedstrijd Terugwedstrijd
Voorronde Eerste ronde 16 juli 2015 11-13 augustus 2015 18-20 augustus 2015
Tweede ronde 18-20 en 26-27 augustus 2015 25-27 augustus en 15-17 september 2015
Hoofdtoernooi Achtste finales 22-24 september 29-30 september en 1 oktober
Kwartfinales 21 oktober 28 oktober
Halve finales 4 november 25 november
Finale 2 december 9 december

Teams

Onderstaande tabel geeft alle deelnemers aan deze editie weer, toont in welke ronde de club van start ging en op welke manier de clubs zich hadden geplaatst.

Hoofdtoernooi (1+15)
CA River Plate (Titelverdediger)
Titelverdediger
Tweede ronde (14+16)
Clube Atlético Paranaense (Brazilië 1)
Nummer 8[7]
Brasília FC (Brazilië 8)
Winnaar Copa Verde 2014
Sport Club do Recife (Brazilië 2)
Nummer 11[7]
CA Huracán (Argentinië 1)
Winnaar Supercup
Goiás EC (Brazilië 3)
Nummer 12[7]
CA Lanús (Argentinië 2)
Nummer 3 Transición 2014[8]
Associação Chapecoense de Futebol (Brazilië 4)
Nummer 15[7]
CA Independiente (Argentinië 3)
Nummer 4 Transición 2014[8]
Joinville EC (Brazilië 5)
Kampioen Série B[7]
CA Tigre (Argentinië 4)
Nummer 7 Transición 2014[8]
AA Ponte Preta (Brazilië 6)
Nummer 2 Série B[7]
Arsenal FC (Argentinië 5)
Nummer 9 Transición 2014[8]
EC Bahia (Brazilië 7)
Finalist Copa do Nordeste 2015[9]
CA Belgrano (Argentinië 6)
Nummer 10 Transición 2014[8]
Eerste ronde (32)
Club Real Potosí (Bolivia 1)
Nummer 4 Clausura 2013/14
Club Libertad (Paraguay 1)
Kampioen Apertura en Clausura
Club Bolívar (Bolivia 2)
Nummer 5 Clausura 2013/14
Club Sportivo Luqueño (Paraguay 2)
Op twee na beste niet-kampioen
Club Aurora (Bolivia 3)
Nummer 6 Clausura 2013/14
Club Olimpia (Paraguay 3)
Op drie na beste niet-kampioen
CD Oriente Petrolero (Bolivia 4)
Nummer 7 Clausura 2013/14
Club Nacional (Paraguay 4)
Op vier na beste niet-kampioen
CD Universidad de Concepción (Chili 1)
Bekerwinnaar
FBC Melgar (Peru 1)
Nummer 1 totaalstand[10]
CD Huachipato (Chili 2)
Nummer 4 totaalstand[11]
CD Unión Comercio (Peru 2)
Nummer 4 totaalstand[10]
CD Universidad Católica (Chili 3)
Winnaar play-offs Clausura
Club Universitario de Deportes (Peru 3)
Nummer 6 totaalstand[10]
CD Santiago Wanderers (Chili 4)
Finalist play-offs Apertura en nummer 3 totaalstand
CSD León de Huánuco (Peru 4)
Nummer 7 totaalstand[10]
Club Deportes Tolima (Colombia 1)
Bekerwinnaar
Club Nacional de Football (Uruguay 1)
Kampioen
Independiente Santa Fe (Colombia 2)
Winnaar Supercup
Danubio FC (Uruguay 2)
Nummer 4
Águilas Doradas FC (Colombia 3)
Op een na beste niet-kampioen
Defensor Sporting Club (Uruguay 3)
Nummer 5
CD Junior FC (Colombia 4)
Op twee na beste niet-kampioen
CA Juventud (Uruguay 4)
Nummer 6
CS Emelec (Ecuador 1)
Kampioen
Deportivo La Guaira (Venezuela 1)
Bekerwinnaar en nummer 3 totaalstand
LDU Quito (Ecuador 2)
Nummer 4
Deportivo Anzoátegui SC (Venezuela 2)
Nummer 4 totaalstand[12]
LDU Loja (Ecuador 3)
Nummer 5
Zamora FC (Venezuela 3)
Winnaar play-offs (nummer 5 totaalstand)
CD Universidad Católica del Ecuador (Ecuador 4)
Nummer 6
Carabobo FC (Venezuela 4)
Winnaar play-offs (nummer 12 totaalstand)

Voorronde

Eerste ronde

In de eerste ronde speelden 32 teams een thuis- en uitwedstrijd voor zestien plaatsen in de tweede ronde. De teams waren verdeeld in twee zones:

  • Noord (teams uit Colombia, Ecuador, Peru en Venezuela)
  • Zuid (teams uit Bolivia, Chili, Paraguay en Uruguay)

Teams die zich kwalificeerden als nummer 1 (Bolivia 1, Chili 1, et cetera) konden enkel loten tegen een nummer 4 uit dezelfde zone. Teams die zich kwalificeerden als nummer 2 konden enkel loten tegen een nummer 3 uit dezelfde zone. Teams uit hetzelfde land konden elkaar echter niet treffen. Een team dat zich kwalificeerde als nummer 3 of nummer 4 speelde de eerste wedstrijd thuis.

Potindeling

Wedstrijden

De wedstrijden werden gespeeld op 11-13 augustus (heen) en op 18-20 augustus (terug).

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
CD Universidad Católica del Ecuador
1 - 2
Deportivo La Guaira
1 - 1 0 - 1
CD Universidad Católica
3 - 1
Danubio FC
1 - 0 2 - 1
Carabobo FC
0 - 0 (1 - 3 n.s.)
Club Deportes Tolima
0 - 0 0 - 0
CD Oriente Petrolero
0 - 3
Club Nacional de Football
0 - 3 0 - 0
Club Universitario de Deportes
6 - 2
Deportivo Anzoátegui SC
3 - 1 3 - 1
CD Santiago Wanderers
1 - 2
Club Libertad
0 - 0 1 - 2
Defensor Sporting Club
3 - 2
Club Bolívar
3 - 0 0 - 2
CD Junior FC
5 - 4
FBC Melgar
5 - 0 0 - 4
Club Olimpia
4 - 0
CD Huachipato
2 - 0 2 - 0
LDU Loja
0 - 3
Independiente Santa Fe
0 - 0 0 - 3
Club Aurora
2 - 7
Club Sportivo Luqueño
1 - 2 1 - 5
Zamora FC
1 - 3
LDU Quito
1 - 1 0 - 2
CA Juventud
4 - 3
Club Real Potosí
4 - 1 0 - 2
Club Nacional
5 - 2
CD Universidad de Concepción
2 - 1 3 - 1
CSD León de Huánuco
1 - 6
CS Emelec
1 - 3 0 - 3
Águilas Doradas FC
3 - 1
CD Unión Comercio
2 - 0 1 - 1

Tweede ronde

In de tweede ronde speelden de zestien winnaars van de eerste ronde plus veertien direct geplaatste clubs een thuis- en uitwedstrijd voor vijftien plaatsen in het hoofdtoernooi. De teams waren verdeeld in drie zones:

  • Argentinië (zes teams uit Argentinië)
  • Brazilië (acht teams uit Brazilië)
  • Noord/Zuid (zestien winnaars van de eerste ronde)

In Argentinië speelden de teams die zich kwalificeerden als nummer 1, 2 of 3 tegen de teams die zich kwalificeerden als nummer 4, 5 of 6. In Brazilië speelden de teams die zich kwalificeerden als nummer 1, 2, 3 of 4 tegen de teams die zich kwalificeerden als nummer 5, 6, 7 of 8. In Noord/Zuid waren er geen restricties bij de loting. In Argentinië en Brazilië speelden de teams die zich kwalificeerden met een slechter nummer (4-6 in Argentinië en 5-8 in Brazilië) de eerste wedstrijd thuis. In Noord/Zuid speelden vier teams uit elke zone de eerste wedstrijd thuis.

Potindeling

Wedstrijden

De wedstrijden werden gespeeld op 18-20 en 26-27 augustus (heen) en op 25-27 augustus en 15-17 september (terug).

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
Brasília FC
2 - 0
Goiás EC
0 - 0 2 - 0
EC Bahia
2 - 4
Sport Club do Recife
1 - 0 1 - 4
AA Ponte Preta
1 - 4
Associação Chapecoense de Futebol
1 - 1 0 - 3
Joinville EC
0 - 3
Clube Atlético Paranaense
0 - 2 0 - 1
Defensor Sporting Club
4 - 0
Club Universitario de Deportes
3 - 0 1 - 0
Club Olimpia
3 - 2
Águilas Doradas FC
1 - 1 2 - 1
Arsenal FC
1 - 2
CA Independiente
1 - 1 0 - 1
CA Tigre
2 - 6
CA Huracán
2 - 5 0 - 1
LDU Quito
2 - 0
Club Nacional
1 - 0 1 - 0
Club Deportes Tolima
2 - 1
CD Junior FC
0 - 1 2 - 0
Deportivo La Guaira
1 - 5
Club Sportivo Luqueño
1 - 1 0 - 4
Club Nacional de Football
1 - 2
Independiente Santa Fe
0 - 2 1 - 0
CA Belgrano
2 - 6
CA Lanús
1 - 1 1 - 5
CD Universidad Católica
2 - 4
Club Libertad
2 - 3 0 - 1
CS Emelec
0 - 0 (3 - 2 n.s.)
CA Juventud
0 - 0 0 - 0

Hoofdtoernooi

In het hoofdtoernooi speelden de vijftien winnaars van de tweede ronde plus de titelverdediger (CA River Plate) volgens een knock-outsysteem. De geplaatste ploegen kregen een nummer toegewezen, bepaald door loting. In tegenstelling tot vorige seizoenen - toen de teams uit Argentinië en Brazilië standaard een oneven nummer kregen - konden alle teams nu elk nummer toegewezen krijgen.

In de achtste finales werd het team met het laagste nummer gekoppeld aan dat met het hoogste nummer (dus nummer 1 tegen 16, nummer 2 tegen 15, et cetera).

Het schema was zo gemaakt, dat als de lagere nummers (1-8) allemaal zouden winnen, dat dan in de kwartfinales wederom het team met het laagste nummer tegen het team met het hoogste nummer speelde (dus de winnaar van 1 tegen 16 speelt tegen de winnaar van 8 tegen 9, et cetera). Hetzelfde gold voor de halve finales (dus de winnaar van 1/16 tegen 8/9 speelt tegen de winnaar van 4/13 tegen 5/12 en de winnaar van 2/15 tegen 7/10 speelt tegen de winnaar van 3/14 tegen 6/11). Echter, als er twee ploegen uit hetzelfde land de halve finales bereikten, dan moesten ze sowieso tegen elkaar, ongeacht hun nummer.

In elke ronde speelde het team met het hogere nummer in de eerste wedstrijd thuis en het team met het lagere nummer in de tweede wedstrijd thuis. De winnaar van elke wedstrijd was in theorie de ploeg met de meeste wedstrijdpunten (3 voor winst, 1 voor een gelijkspel, 0 voor verlies). Bij gelijke stand werd er gekeken naar het doelsaldo. In de praktijk kwam dit erop neer dat de ploeg met de meeste gescoorde doelpunten over twee wedstrijden doorging naar de volgende ronde. Bij gelijke stand werd er gekeken naar de ploeg die het meeste uitdoelpunten had gemaakt. Was ook dat gelijk, dan werden er strafschoppen genomen (er werd niet verlengd). De enige uitzondering op deze regels was de finale: was daar de stand over twee wedstrijden gelijk, dan werd er niet gekeken naar het aantal uitdoelpunten, maar werd er nu wel een verlenging gespeeld. Stond het daarna nog gelijk, dan moesten strafschoppen beslissen over de titel.

Nummers

Nr. Team
1
LDU Quito
2
Defensor Sporting Club
3
Independiente Santa Fe
4
Club Sportivo Luqueño
5
Brasília FC
6
Club Olimpia
7
CA Huracán
8
Associação Chapecoense de Futebol
9
Club Libertad
10
Sport Club do Recife
11
CA Independiente
12
Clube Atlético Paranaense
13
Club Deportes Tolima
14
CS Emelec
15
CA Lanús
16
CA River Plate

Wedstrijdschema

Achtste finales Kwartfinales Halve finales Finale
 
River Plate
2 0 2  
 
LDU Quito
0 1 1  
   
River Plate
3 1 4  
   
Chapecoense
1 2 3  
 
Libertad
1 1 2 (3)
 
Chapecoense (n.s.)
1 1 2 (5)  
   
River Plate
0 2 2  
   
Huracán
1 2 3  
 
Sport
1 0 1  
 
Huracán
1 3 4  
   
Huracán
1 0 1
   
Defensor Sporting
0 0 0  
 
Lanús
0 0 0 (3)
 
Defensor Sp. (n.s.)
0 0 0 (5)  
   
Huracán
0 0 0 (1)
   
Santa Fe (n.s.)
0 0 0 (3)
 
Atlético Paranaense
1 0 1  
 
Brasília
0 0 0  
   
Atlético Paranaense
1 0 1
   
Sportivo Luqueño
0 2 2  
 
Deportes Tolima
1 0 1
 
Sportivo Luqueño
1 1 2  
   
Sportivo Luqueño
1 0 1
   
Santa Fe (u)
1 0 1  
 
Independiente
1 0 1  
 
Olimpia
0 0 0  
   
Independiente
0 1 1
   
Santa Fe
1 1 2  
 
Emelec
2 0 2
 
Santa Fe (u)
1 1 2  

Achtste finales

De wedstrijden werden gespeeld op 22-24 september (heen) en op 29 en 30 september en 1 oktober (terug).

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
(16) CA River Plate
2 - 1
LDU Quito (1)
2 - 0 0 - 1
(15) CA Lanús
0 - 0 (3 - 5 n.s.)
Defensor Sporting Club (2)
0 - 0 0 - 0
(14) CS Emelec
2 - 2 (u)
Independiente Santa Fe (3)
2 - 1 0 - 1
(13) Club Deportes Tolima
1 - 2
Club Sportivo Luqueño (4)
1 - 1 0 - 1
(12) Clube Atlético Paranaense
1 - 0
Brasília FC (5)
1 - 0 0 - 0
(11) CA Independiente
1 - 0
Club Olimpia (6)
1 - 0 0 - 0
(10) Sport Club do Recife
1 - 4
CA Huracán (7)
1 - 1 0 - 3
(9) Club Libertad
2 - 2 (3 - 5 n.s.)
Associação Chapecoense de Futebol (8)
1 - 1 1 - 1
Heenwedstrijden

22 september 2015
19:00 uur (UTC−5)
Club Deportes Tolima
1 – 1
Club Sportivo Luqueño
Estadio Metropolitano de Techo, Bogotá
Scheidsrechter: Germán Delfino (Argentinië)
Estrada
 15'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
 54' Ortega


23 september 2015
17:00 uur (UTC−5)
CS Emelec
2 – 1
Independiente Santa Fe
Estadio Jocay, Manta
Scheidsrechter: Ricardo Marques (Brazilië)
Bolaños
 82', 88' (pen.)
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
 45' Roa


23 september 2015
19:00 uur (UTC−3)
CA River Plate
2 – 0
LDU Quito
Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos Aires
Scheidsrechter: Christian Ferreyra (Uruguay)
Alario
 26'
Mora
 75'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)


23 september 2015
21:15 uur (UTC−3)
CA Independiente
1 – 0
Club Olimpia
Estadio Libertadores de América, Avellaneda
Scheidsrechter: Héber Lopes (Brazilië)
Trejo
 42'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)


23 september 2015
22:00 uur (UTC−3)
Clube Atlético Paranaense
1 – 0
Brasília FC
Estádio Joaquim Américo Guimarães, Curitiba
Scheidsrechter: Gery Vargas (Bolivia)
Daniel Hernández
 62'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)


23 september 2015
22:00 uur (UTC−3)
Sport Club do Recife
1 – 1
CA Huracán
Estádio Adelmar da Costa Carvalho, Recife
Scheidsrechter: Adrián Vélez (Colombia)
André
 51'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
 74' (pen.) Bogado


24 september 2015
20:00 uur (UTC−4)
Club Libertad
1 – 1
Associação Chapecoense de Futebol
Estadio Dr. Nicolás Leoz, Asunción
Scheidsrechter: Roberto Tobar (Chili)
López
 90+2'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
 17' Camilo


24 september 2015
21:00 uur (UTC−3)
CA Lanús
0 – 0
Defensor Sporting Club
Estadio Ciudad de Lanús - Néstor Díaz Pérez, Lanús
Scheidsrechter: José Argote (Venezuela)
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)

Terugwedstrijden

29 september 2015
18:00 uur (UTC−4)
Club Sportivo Luqueño
1 – 0
Club Deportes Tolima
Estadio Feliciano Cáceres, Luque
Scheidsrechter: Julio Bascuñán (Chili)
Miño
 76'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
Club Sportivo Luqueño wint met 2–1 over twee wedstrijden.

29 september 2015
19:00 uur (UTC−5)
Independiente Santa Fe
1 – 0
CS Emelec
Estadio Nemesio Camacho, Bogotá
Scheidsrechter: Darío Ubríaco (Uruguay)
Morelo
 45+1'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
2–2 over twee wedstrijden. Independiente Santa Fe wint op basis van uitdoelpunten (1–0).

30 september 2015
17:00 uur (UTC−5)
LDU Quito
1 – 0
CA River Plate
Estadio de Liga Deportiva Universitaria, Quito
Scheidsrechter: Wilmar Roldán (Colombia)
Mina
 53'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
CA River Plate wint met 2–1 over twee wedstrijden.

30 september 2015
20:00 uur (UTC−3)
Club Olimpia
0 – 0
CA Independiente
Estadio Defensores del Chaco, Asunción
Scheidsrechter: Daniel Fedorczuk (Uruguay)
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
CA Independiente wint met 1–0 over twee wedstrijden.

30 september 2015
22:00 uur (UTC−3)
Brasília FC
0 – 0
Clube Atlético Paranaense
Estádio Nacional de Brasília Mané Garrincha, Brasília
Scheidsrechter: Silvio Trucco (Argentinië)
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
Clube Atlético Paranaense wint met 1–0 over twee wedstrijden.

30 september 2015
22:00 uur (UTC−3)
CA Huracán
3 – 0
Sport Club do Recife
Estadio Tomás Adolfo Ducó, Buenos Aires
Scheidsrechter: Julio Quintana (Paraguay)
Ábila
 47', 72'
Bogado
 52'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
CA Huracán wint met 4–1 over twee wedstrijden.

1 oktober 2015
21:00 uur (UTC−3)
Associação Chapecoense de Futebol
1 – 1
Club Libertad
Arena Condá, Chapecó
Scheidsrechter: Diego Haro (Peru)
Túlio de Melo
 7'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
 3' Mencia
  Strafschoppen  
Bruno Rangel

Neto

Cléber Santana

Gil

Tiago Luís
5 – 3
López
González
Balbuena
Aquino
2–2 over twee wedstrijden. Associação Chapecoense de Futebol wint met 5–3 na strafschoppen.

1 oktober 2015
21:00 uur (UTC−3)
Defensor Sporting Club
0 – 0
CA Lanús
Estadio Luis Franzini, Montevideo
Scheidsrechter: Enrique Osses (Chili)
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
  Strafschoppen  
Scotti

Rodríguez

Lozano

Cardacio

Maxi Gómez
5 – 3
Aguirre
Martínez
Velázquez
Leto
0–0 over twee wedstrijden. Defensor Sporting Club wint met 5–3 na strafschoppen.

Kwartfinales

De wedstrijden werden gespeeld op 20-22 oktober (heen) en op 27-29 oktober (terug).

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
(16) CA River Plate
4 - 3
Associação Chapecoense de Futebol (8)
3 - 1 1 - 2
(7) CA Huracán
1 - 0
Defensor Sporting Club (2)
1 - 0 0 - 0
(11) CA Independiente
1 - 2
Independiente Santa Fe (3)
0 - 1 1 - 1
(12) Clube Atlético Paranaense
1 - 2
Club Sportivo Luqueño (4)
1 - 0 0 - 2
Heenwedstrijden

20 oktober 2015
20:45 uur (UTC−3)
CA Huracán
1 – 0
Defensor Sporting Club
Estadio Tomás Adolfo Ducó, Buenos Aires
Scheidsrechter: Anderson Daronco (Brazilië)
Ábila
 78'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)


21 oktober 2015
20:00 uur (UTC−2)
Clube Atlético Paranaense
1 – 0
Club Sportivo Luqueño
Estádio Joaquim Américo Guimarães, Curitiba
Scheidsrechter: Víctor Carrillo (Peru)
Marcos Guilherme
 63'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)


21 oktober 2015
21:00 uur (UTC−3)
CA River Plate
3 – 1
Associação Chapecoense de Futebol
Estadio Monumental Antonio Vespucio Liberti, Buenos Aires
Scheidsrechter: Jonhatan Fuentes (Uruguay)
Sánchez
 19', 85'
Pisculichi
 62'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
 36' Maranhão


22 oktober 2015
20:45 uur (UTC−3)
CA Independiente
0 – 1
Independiente Santa Fe
Estadio Libertadores de América, Avellaneda
Scheidsrechter: Wilton Sampaio (Brazilië)
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
 65' Balanta

Terugwedstrijden

27 oktober 2015
20:45 uur (UTC−3)
Defensor Sporting Club
0 – 0
CA Huracán
Estadio Luis Franzini, Montevideo
Scheidsrechter: Roddy Zambrano (Ecuador)
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
CA Huracán wint met 1–0 over twee wedstrijden.

28 oktober 2015
19:00 uur (UTC−3)
Club Sportivo Luqueño
2 – 0
Clube Atlético Paranaense
Estadio Feliciano Cáceres, Luque
Scheidsrechter: Christian Ferreyra (Uruguay)
Ortega
 3'
Leguizamón
 35'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
Club Sportivo Luqueño wint met 2–1 over twee wedstrijden.

28 oktober 2015
22:00 uur (UTC−2)
Associação Chapecoense de Futebol
2 – 1
CA River Plate
Arena Condá, Chapecó
Scheidsrechter: Julio Bascuñán (Chili)
Bruno Rangel
 20', 52'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
 45+1' Sánchez
CA River Plate wint met 4–3 over twee wedstrijden.

29 oktober 2015
19:00 uur (UTC−5)
Independiente Santa Fe
1 – 1
CA Independiente
Estadio Nemesio Camacho, Bogotá
Scheidsrechter: José Argote (Venezuela)
Meza
 30'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
 90+1' (own) Zapata
Independiente Santa Fe wint met 2–1 over twee wedstrijden.

Halve finales

De wedstrijden werden gespeeld op 4 en 5 november (heen) en op 25 en 26 november (terug). Omdat twee Argentijnse ploegen de halve finales bereikten, speelden zij automatisch tegen elkaar.

Team 1 Tot. Team 2 1e wedstr. 2e wedstr.
(4) Club Sportivo Luqueño
1 - 1 (u)
Independiente Santa Fe (3)
1 - 1 0 - 0
(16) CA River Plate
2 - 3
CA Huracán (7)
0 - 1 2 - 2
Heenwedstrijden
Terugwedstrijden

25 november 2015
19:00 uur (UTC−5)
Independiente Santa Fe
0 – 0
Club Sportivo Luqueño
Estadio Nemesio Camacho, Bogotá
Scheidsrechter: Enrique Osses (Chili)
Verslag (Conmebol
Verslag (Soccerway)
1–1 over twee wedstrijden. Independiente Santa Fe wint op basis van uitdoelpunten (1–0).

26 november 2015
20:45 uur (UTC−3)
CA Huracán
2 – 2
CA River Plate
Estadio Tomás Adolfo Ducó, Buenos Aires
Scheidsrechter: Sandro Ricci (Brazilië)
Toranzo
 2'
Ábila
 25'
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
 68', 81' Mora
CA Huracán wint met 3–2 over twee wedstrijden.

Finale

De wedstrijden werden gespeeld op 2 en 9 december. Voor beide clubs was het de eerste maal dat ze in de finale van de Copa Sudamericana stonden.


2 december 2015
CA Huracán
0 – 0
Independiente Santa Fe
Estadio Tomás Adolfo Ducó, Buenos Aires
Scheidsrechter: Antonio Arias (Paraguay)
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)


9 december 2015
Independiente Santa Fe
0 – 0
CA Huracán
Estadio Nemesio Camacho, Bogotá
Scheidsrechter: Héber Lopes (Brazilië)
Verslag (Conmebol)
Verslag (Soccerway)
  Strafschoppen  
Pérez

Sejias

Balanta
3 – 1
Bogado
Nervo
Mancinelli
Toranzo

0–0 over twee wedstrijden. Independiente Santa Fe wint met 3–1 na strafschoppen.

Winnaar Copa Libertadores 2015

Independiente Santa Fe
1e titel

Statistieken

Scheidsrechters

Naam Geboren Land Duels
Argote, José José Argote 17.10.1980
 VEN
3 17 0 0
Bascuñán, Julio Julio Bascuñán 11.06.1978
 CHI
3 14 2 0
Cunha, Andrés Andrés Cunha 08.09.1976
 URU
3 12 0 0
Ferreyra, Christian Christian Ferreyra 19.01.1978
 URU
3 13 1 1
Fuentes, Jonathan Jonathan Fuentes 00.00.1982
 URU
3 9 0 0
Osses, Enrique Enrique Osses 26.05.1974
 CHI
3 21 0 0
Tobar, Roberto Roberto Tobar 13.04.1978
 CHI
3 16 0 2
Ubriaco, Darío Darío Ubriaco 08.02.1972
 URU
3 13 0 0
Vargas, Guery Guery Vargas 12.03.1981
 BOL
3 15 0 0
Zambrano, Roddy Roddy Zambrano 03.02.1978
 ECU
3 15 0 0
Arias, Antonio Antonio Arias 07.09.1972
 PAR
2 10 0 1
Cáceres, Enrique Enrique Cáceres 20.03.1974
 PAR
2 14 0 0
Carrillo, Víctor Víctor Carrillo 30.10.1975
 PER
2 11 0 0
Claus, Raphael Raphael Claus 06.09.1979
 BRA
2 6 0 0
Daronco, Anderson Anderson Daronco 05.01.1981
 BRA
2 4 0 0
Delfino, Germán Germán Delfino 04.05.1978
 ARG
2 6 0 3
Haro, Diego Diego Haro 18.12.1982
 PER
2 9 0 2
Lamouroux, Wilson Wilson Lamouroux 17.05.1979
 COL
2 6 1 0
Lopes, Heber Heber Lopes 13.07.1972
 BRA
2 7 0 2
Marques, Ricardo Ricardo Marques 18.06.1979
 BRA
2 7 1 0
Orosco, Raúl Raúl Orosco 25.03.1979
 BOL
2 9 1 3
Quintana, Julio Julio Quintana 00.00.1978
 PAR
2 11 1 2
Ricci, Sandro Sandro Ricci 28.09.1970
 BRA
2 14 0 1
Roldán, Wilmar Wilmar Roldán 24.01.1980
 COL
2 16 2 1
Sampaio, Wilton Wilton Sampaio 25.12.1981
 BRA
2 9 0 0
Trucco, Silvio Silvio Trucco 18.04.1978
 ARG
2 6 0 0
Valenzuela, Jesús Jesús Valenzuela 24.11.1983
 VEN
2 9 0 0
Vélez, Adrián Adrián Vélez 00.00.1976
 COL
2 12 0 0
Vigliano, Mauro Mauro Vigliano 05.08.1975
 ARG
2 9 0 0
Amarilla, Carlos Carlos Amarilla 26.10.1970
 PAR
1 2 0 1
Buitrago, José José Buitrago 05.11.1970
 COL
1 3 1 0
Ceballos, Diego Diego Ceballos 10.01.1978
 ARG
1 5 0 0
Cortez, Péricles Péricles Cortez 03.07.1975
 BRA
1 8 1 0
Oliveira, Luis de Luis de Oliveira 13.06.1977
 BRA
1 4 0 0
Díaz de Vivar, Mario Mario Díaz de Vivar 22.10.1983
 PAR
1 5 0 0
Falce, Fernando Fernando Falce 19.02.1976
 URU
1 1 0 0
Fedorczuk, Daniel Daniel Fedorczuk 02.05.1976
 URU
1 4 0 1
Gambetta, Henry Henry Gambetta 23.02.1974
 PER
1 3 0 1
Herrera, Darío Darío Herrera 24.02.1985
 ARG
1 7 0 1
Lara, Diego Diego Lara 25.01.1979
 ECU
1 7 1 0
Loustau, Patricio Patricio Loustau 15.04.1975
 ARG
1 5 0 1
Maldonado, Óscar Óscar Maldonado 13.04.1972
 BOL
1 2 0 0
Mereles, Ulises Ulises Mereles 00.00.1984
 PAR
1 3 1 0
Orbe, Carlos Carlos Orbe 11.02.1982
 ECU
1 5 0 0
Osorio, Jorge Jorge Osorio 26.06.1977
 CHI
1 6 0 0
Pitana, Néstor Néstor Pitana 17.06.1975
 ARG
1 6 1 0
Polic, Patricio Patricio Polic 00.00.1972
 CHI
1 5 0 0
Ponce, Omar Omar Ponce 25.01.1977
 ECU
1 3 0 0
Rapallini, Federico Federico Rapallini 28.04.1978
 ARG
1 4 0 0
Sánchez, Luis Alfonso Luis Alfonso Sánchez 01.09.1980
 COL
1 4 0 0
Santivañez, Miguel Miguel Santivañez 15.04.1977
 PER
1 3 0 0
Soto, Juan Juan Soto 14.10.1977
 VEN
1 1 0 0
Vuaden, Leandro Leandro Vuaden 29.06.1975
 BRA
1 2 0 0
Totaal 92 418 14 23

Trivia

  • De finale ging net als vorige editie tussen een Argentijnse en een Colombiaanse club.
  • Het was de eerste maal dat de Copa Sudamericana werd gewonnen door een Colombiaanse club.
  • Het was de eerste officiële internationale titel voor Independiente Santa Fe. Eerder verloren ze de finale van de Copa CONMEBOL 1996 en de Copa Merconorte 1999.

Referenties

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Copa Sudamericana 2015
Listen to this article