For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Copa do Brasil 2019.

Copa do Brasil 2019

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De Copa do Brasil 2019 was de 31e ditie van de Copa do Brasil en werd gespeeld van 6 februari tot 18 september. Athletico Paranaense werd kampioen en plaatste zich zo voor de Copa Libertadores 2020 en de Supercopa do Brasil 2020.

Aan deze competitie nemen 91 teams mee die zich hadden gekwalificeerd via het winnen van de Staatkampioenschappen (70) of via de CBF-ranking (10), via deelname aan de Copa Libertadores 2018 (8) en de winnaars van de Copa do Nordeste 2018, Copa Verde 2018 en Série B 2018. Deze laatste drie en de deelnemers van de Copa Libertadores komen pas in actie vanaf de 1/8ste finale.

Competitieopzet

De Copa do Brasil is in zijn geheel opgezet volgens het knock-outsysteem. Dit betekent dat elk team in de eerste ronde aan één enkele tegenstander wordt gekoppeld. In een thuis- en een uitwedstrijd maken deze teams uit wie er naar de volgende ronde doorstroomt. In de volgende rondes herhaalt dit proces zich. In de eerste twee rondes geen heen- en terugwedstrijden meer gespeeld, maar slechts één wedstrijd. De club die het laagste geklasseerd staat op de CBF-ranking krijgt het thuisvoordeel, maar bij een eventueel gelijkspel gaat de uitploeg door. Verder heeft dit toernooi, als enige in Zuid-Amerika, de regel dat uitdoelpunten zwaarder tellen bij een gelijk totaal. De winnaar van de Copa do Brasil is geplaatst voor de Copa Libertadores.

Deelnemers

Staatscompetities

Staat Club Geklasseerd als
Vlag van Acre
Acre
Rio Branco-AC Kampioen Staatscompetitie 2018
Galvez Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Vlag van Alagoas
Alagoas
CRB Kampioen Staatscompetitie 2018
CSA Vicekampioen Staatscompetitie 2018
ASA 3º plaats Staatscompetitie 2018
Vlag van Amapá
Amapá
Ypiranga-AP Kampioen Staatscompetitie 2018
Vlag van Amazonas
Amazonas
Manaus Kampioen Staatscompetitie 2018
Fast Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Vlag van Bahia
Bahia
Bahia Kampioen Staatscompetitie 2018
Vitória Vicekampioen Staatscompetitie 2018
SD Juazeirense 3º plaats Staatscompetitie 2018
Vlag van Ceará
Ceará
Ceará Kampioen Staatscompetitie 2018
Atlético Cearense 3º plaats Staatscompetitie 2018
Ferroviário Kampioen Copa Fares Lopes 2018
Vlag van
Federaal District
Sobradinho Kampioen Metropolitano 2018
Brasiliense Vicekampioen Metropolitano 2018
Vlag van Espírito Santo
Espírito Santo
Serra Kampioen Staatscompetitie 2018
Vlag van Goiás
Goiás
Goiás Kampioen Staatscompetitie 2018
Aparecidense Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Vila Nova 3º plaats Staatscompetitie 2018
Vlag van Maranhão
Maranhão
Moto Club Kampioen Staatscompetitie 2018
Imperatriz Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Vlag van Mato Grosso
Mato Grosso
Cuiabá Kampioen Staatscompetitie 2018
Sinop Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Mixto Kampioen Copa FMF 2018
Vlag van Mato Grosso do Sul
Mato Grosso do Sul
Operário-MS Kampioen Staatscompetitie 2018
Corumbaense Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Vlag van Minas Gerais
Minas Gerais
América Mineiro 3° plaatsStaatscompetitie 2018
Tupi 4° plaats Staatscompetitie 2018
Tombense 5º plaats Staatscompetitie 2018
URT 6º plaats Staatscompetitie 2018
Vlag van Pará
Pará
Remo Kampioen Staatscompetitie 2018
Bragantino 3º plaats Staatscompetitie 2018
São Raimundo-PA 4º plaats Staatscompetitie 2018
Vlag van Paraíba
Paraíba
Botafogo-PB Kampioen Staatscompetitie 2018
Campinense Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Vlag van Paraná
Paraná
Coritiba Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Foz do Iguaçu 3º plaatsStaatscompetitie 2018
Paraná 4º plaats Staatscompetitie 2018
Vlag van Pernambuco
Pernambuco
Náutico Kampioen Staatscompetitie 2018
Central Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Sport do Recife 3º plaats Staatscompetitie 2018
Vlag van Piauí
Piauí
Altos Kampioen Staatscompetitie 2018
Ríver Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Vlag van Rio de Janeiro
Rio de Janeiro
Botafogo-RJ Kampioen Staatscompetitie 2018
Vasco da Gama Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Fluminense 4º plaats Staatscompetitie 2018
Boavista 5º plaats Staatscompetitie 2018
Americano Kampioen Copa Rio 2018
Vlag van Rio Grande do Norte
Rio Grande do Norte
ABC Kampioen Staatscompetitie 2018
América de Natal Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Santa Cruz de Natal 3° plaats Staatscompetitie 2018
Vlag van Rio Grande do Sul
Rio Grande do Sul
Brasil de Pelotas Vicekampioen Staatscompetitie 2018
São José 3º plaats Staatscompetitie 2018
Avenida 4º plaats Staatscompetitie 2018
Ypiranga de Erechim 3º plaats Copa FGF 2018
Vlag van Rondônia
Rondônia
Real Ariquemes Kampioen Staatscompetitie 2018
Vlag van Roraima
Roraima
São Raimundo-RR Kampioen Staatscompetitie 2018
Vlag van Santa Catarina
Santa Catarina
Figueirense Kampioen Staatscompetitie 2018
Chapecoense Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Atlético Tubarão 3º plaats Staatscompetitie 2018
Brusque Kampioen Copa Santa Catarina 2018
Vlag van São Paulo
São Paulo
Corinthians Kampioen Staatscompetitie 2018
Santos 4º plaats Staatscompetitie 2018
Ponte Preta Kampioen Troféu do Interior 2018
Guarani Kampioen Série A2 2018
Votuporanguense Kampioen Copa Paulista 2018
Vlag van Sergipe
Sergipe
Sergipe Kampioen Staatscompetitie 2018
Itabaiana Vicekampioen Staatscompetitie 2018
Vlag van Tocatins
Tocantins
Palmas Kampioen Staatscompetitie 2018

CBF-ranking

Pos. Club Punten
21º
Vlag van Santa Catarina
Avaí
6.394
25º
Vlag van Goiás
Atlético Goianiense
6.136
28º
Vlag van Pernambuco
Santa Cruz
5.061
29º
Vlag van Santa Catarina
Criciúma
4.521
30º
Vlag van Mato Grosso do Sul
Luverdense
4.402
31º
Vlag van Rio Grande do Sul
Juventude
4.327
35º
Vlag van Paraná
Londrina
4.120
37º
Vlag van São Paulo
Oeste
3.869
39º
Vlag van Santa Catarina
Joinville
3.758
40º
Vlag van Minas Gerais
Boa Esporte
3.691

Rechtstreeks gekwalificeerd voor de 1/8ste finale

Staat Club Geklasseerd als
Vlag van Ceará
Ceará
Ceará
Fortaleza Kampioen Série B 2018
Vlag van Maranhão
Maranhão
Maranhão
Sampaio Corréa Winnaar Copa do Nordeste 2018
Vlag van Minas Gerais
Minas Gerais
Minas Gerais
Cruzeiro Winnaar Copa do Brasil 2018
Atlético Mineiro 6º plaats Brasileiro 2018
Vlag van Pará
Pará
Pará
Paysandu Winnaar Copa Verde 2018
Vlag van Rio de Janeiro
Rio de Janeiro
Rio de Janeiro
Flamengo Vicekampioen Brasileiro 2018
Vlag van Rio Grande do Sul
Rio Grande do Sul
Rio Grande do Sul
Internacional 3º plaats Brasileiro 2018
Grêmio 4º plaats Brasileiro 2018
Vlag van São Paulo
São Paulo
São Paulo
Palmeiras Kampioen Brasileiro 2018
São Paulo 5º plaats Brasileiro 2018
Vlag van Paraná
Paraná
Paraná
Athletico Paranaense Kampioen Copa Sudamericana 2018

Hoofdtoernooi

Eerste ronde

80 clubs namen deel aan de eerste ronde. De clubs werden in groepen onderverdeeld volgens de CBF-ranking en zo tegen elkaar uitgeloot. Het team dat lager gerangschikt stond kreeg het thuisvoordeel, maar in geval van gelijkspel ging het hoger gerangschikte team automatisch door naar de volgende ronde.

Team #1 Score. Team #2
Ferroviário
Vlag van Ceará
2 - 2
Vlag van São Paulo
Corinthians
Avenida
Vlag van Rio Grande do Sul
1 - 0
Vlag van São Paulo
Guarani
Central
Vlag van Pernambuco
1 - 1
Vlag van Ceará
Ceará
Foz do Iguaçu
Vlag van Paraná
1 - 0
Vlag van Minas Gerais
Boa Esporte
Aparecidense
Vlag van Goiás
2 - 0
Vlag van São Paulo
Ponte Preta
Bragantino
Vlag van Pará
2 - 0
Vlag van Alagoas
ASA
URT
Vlag van Minas Gerais
3 - 2
Vlag van Paraná
Coritiba
Manaus
Vlag van Amazonas
1 - 1
Vlag van Goiás
Vila Nova
Campinense
Vlag van Paraíba
0 - 2
Vlag van Rio de Janeiro
Botafogo FR
Ypiranga-AP
Vlag van Amapá
0 - 1
Vlag van Mato Grosso
Cuiabá
São Raimundo-RR
Vlag van Roraima
0 -0
Vlag van Minas Gerais
América Mineiro
Palmas
Vlag van Tocatins
0 -1
Vlag van Rio Grande do Sul
Juventude
Moto Club
Vlag van Maranhão
2 - 0
Vlag van Bahia
Vitória
Galvez
Vlag van Acre
0 - 1
Vlag van Rio Grande do Norte
ABC
Sinop
Vlag van Mato Grosso
1 - 2
Vlag van Pernambuco
Santa Cruz
Imperatriz
Vlag van Maranhão
1 - 1
Vlag van Pernambuco
Náutico
Ríver
Vlag van Piauí
0 - 5
Vlag van Rio de Janeiro
Fluminense
Votuporanguense
Vlag van São Paulo
0 - 1
Vlag van Rio Grande do Sul
Ypiranga de Erechim
Boavista
Vlag van Rio de Janeiro
1 - 2
Vlag van Santa Catarina
Figueirense
Corumbaense
Vlag van Mato Grosso do Sul
0 - 0
Vlag van Mato Grosso
Luverdense
Rio Branco
Vlag van Acre
2 - 2
Vlag van Bahia
Bahia
Santa Cruz de Natal
Vlag van Rio Grande do Norte
1 - 0
Vlag van Bahia
Tupi
Sergipe
Vlag van Sergipe
0 - 2
Vlag van Goiás
Goiás
Brasiliense
Vlag van
0 - 0
Vlag van Alagoas
CRB
Altos
Vlag van Piauí
1 - 7
Vlag van São Paulo
Santos
Sobradinho
Vlag van
0 - 0
Vlag van Rio Grande do Norte
América de Natal
Brusque
Vlag van Santa Catarina
1 - 1
Vlag van Goiás
Atlético Goainiense
Atlético Cearense
Vlag van Ceará
2 - 0
Vlag van Santa Catarina
Joinville
São José
Vlag van Rio Grande do Sul
0 - 0
Vlag van Santa Catarina
Chapecoense
Mixto
Vlag van Mato Grosso
1 - 0
Vlag van Alagoas
CSA
São Raimundo-PA
Vlag van Pará
0 - 2
Vlag van Santa Catarina
Criciúma
Fast
Vlag van Amazonas
1 - 6
Vlag van São Paulo
Oeste
Tombense
Vlag van Minas Gerais
3 - 0
Vlag van Pernambuco
Sport
Operário
Vlag van Mato Grosso do Sul
1 - 4
Vlag van Paraíba
Botafogo-PB
Itabaiana
Vlag van Sergipe
2 - 5
Vlag van Paraná
Paraná
Americano
Vlag van Rio de Janeiro
1 - 2
Vlag van Paraná
Londrina
Juazereinse
Vlag van Bahia
2 - 2
Vlag van Rio de Janeiro
Vasco da Gama
Serra
Vlag van Espírito Santo
1 - 0
Vlag van Pará
Remo
Real Ariquemes
Vlag van Rondônia
1 - 4
Vlag van Santa Catarina
Avaí
Atlético Tubarão
Vlag van Santa Catarina
0 - 0
Vlag van Rio Grande do Sul
Brasil de Pelotas

Tweede ronde

In geval van gelijkspel worden er strafschoppen genomen, tussen haakjes weergegeven.

Team #1 Score. Team #2
Corinthians
Vlag van São Paulo
4 - 2
Vlag van Rio Grande do Sul
Avenida
Foz do Iguaçu
Vlag van Paraná
0 - 0 (2-4)
Vlag van Ceará
Ceará
Bragantino
Vlag van Pará
3 - 2
Vlag van Goiás
Aparecidense
URT
Vlag van Minas Gerais
2 - 2 (4-5)
Vlag van Goiás
Vila Nova
Botafogo FR
Vlag van Rio de Janeiro
3 - 0
Vlag van Mato Grosso
Cuiabá
Juventude
Vlag van Rio Grande do Sul
2 -1
Vlag van Minas Gerais
América Mineiro
ABC
Vlag van Rio Grande do Norte
2 - 2 (5-3)
Vlag van Maranhão
Moto Club
Santa Cruz
Vlag van Pernambuco
1 - 1 (4-2)
Vlag van Pernambuco
Náutico
Fluminense
Vlag van Rio de Janeiro
3 - 0
Vlag van Rio Grande do Sul
Ypiranga de Erechim
Luverdense
Vlag van Mato Grosso
1 - 0
Vlag van Santa Catarina
Figueirense
Santa Cruz de Natal
Vlag van Rio Grande do Norte
0 - 1
Vlag van Bahia
Bahia
Goiás
Vlag van Goiás
1 - 1 (2-3)
Vlag van Alagoas
CRB
Santos
Vlag van São Paulo
4 - 0
Vlag van Rio Grande do Norte
América de Natal
Atlético Cearense
Vlag van Ceará
0 - 4
Vlag van Goiás
Atlético Goainiense
Mixto
Vlag van Mato Grosso
1 - 2
Vlag van Santa Catarina
Chapecoense
Criciúma
Vlag van Santa Catarina
0 - 0 (7-6)
Vlag van São Paulo
Oeste
Tombense
Vlag van Minas Gerais
2 - 2 (6-7)
Vlag van Paraíba
Botafogo-PB
Londrina
Vlag van Paraná
1 - 1 (5-4)
Vlag van Paraná
Paraná
Serra
Vlag van Espírito Santo
0 - 2
Vlag van Rio de Janeiro
Vasco da Gama
Avaí
Vlag van Santa Catarina
2 - 0
Vlag van Rio Grande do Sul
Brasil de Pelotas

Derde ronde

In geval van gelijkspel worden er strafschoppen genomen, tussen haakjes weergegeven.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Ceará
Vlag van Ceará
2 - 3
Vlag van São Paulo
Corinthians
1 - 3 1 - 0
Vila Nova
Vlag van Goiás
3 - 2
Vlag van Pará
Bragantino
2 - 0 1 - 2
Botafogo FR
Vlag van Rio de Janeiro
2 - 3
Vlag van Rio Grande do Sul
Juventude
1 - 1 1 - 2
ABC
Vlag van Rio Grande do Norte
1 - 3
Vlag van Pernambuco
Santa Cruz
1 - 0 0 - 3
Luverdense
Vlag van Mato Grosso
0 - 2
Vlag van Rio de Janeiro
Fluminense
0 - 0 0 - 2
CRB
Vlag van Alagoas
1 - 2
Vlag van Bahia
Bahia
1 - 1 0 - 1
Atlético Goainiense
Vlag van Goiás
1 - 3
Vlag van São Paulo
Santos
1 - 0 0 - 3
Chapecoense
Vlag van Santa Catarina
5 - 2
Vlag van Santa Catarina
Criciúma
3 - 2 2 - 0
Botafogo-PB
Vlag van Paraíba
3 - 5
Vlag van Paraná
Londrina
0 - 2 3 - 3
Vasco da Gama
Vlag van Rio de Janeiro
4 - 2
Vlag van Santa Catarina
Avaí
3 - 2 1 - 0

Vierde ronde

In geval van gelijkspel worden er strafschoppen genomen, tussen haakjes weergegeven.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Juventude
Vlag van Rio Grande do Sul
0 - 0 (4-3)
Vlag van Goiás
Vila Nova
0 - 0 0 - 0
Fluminense
Vlag van Rio de Janeiro
2 - 2 (3-2)
Vlag van Pernambuco
Santa Cruz
2 - 0 0 - 2
Chapecoense
Vlag van Santa Catarina
1 - 2
Vlag van São Paulo
Corinthians
1 - 0 0 - 2
Santos
Vlag van São Paulo
3 - 2
Vlag van Rio de Janeiro
Vasco da Gama
2 - 0 1 - 2
Bahia
Vlag van Bahia
5 - 2
Vlag van Paraná
Londrina
4 - 0 1 - 2

1/8 finale

In de 1/8ste finale stroomden de 11 reeds geplaatste teams ook in. De teams werden over twee potten verdeeld, in pot 1 zaten de clubs die aan de Copa Libertadores deelgenomen hadden en in pot 2 de andere drie reeds geplaatste teams en de vijf winnaars van de vierde ronde.

Team #1 Tot. Team #2 1ste wed 2de wed
Internacional
Vlag van Rio Grande do Sul
4 - 1
Vlag van Pará
Paysandu
3 - 1 1 - 0
Corinthians
Vlag van São Paulo
0 - 2
Vlag van Rio de Janeiro
Flamengo
0 - 1 0 - 1
Atlético Mineiro
Vlag van Minas Gerais
2 - 1
Vlag van São Paulo
Santos
0 - 0 2 - 1
Juventude
Vlag van Rio Grande do Sul
0 - 3
Vlag van Rio Grande do Sul
Grêmio
0 - 0 0 - 3
Sampaio Corrêa
Vlag van Maranhão
0 - 3
Vlag van São Paulo
Palmeiras
0 - 1 0 - 2
Fortaleza
Vlag van Ceará
0 - 1
Vlag van Paraná
Athletico Paranaense
0 - 0 0 - 1
Fluminense
Vlag van Rio de Janeiro
3 - 3 (1-3)
Vlag van Minas Gerais
Cruzeiro
1 - 1 2 - 2
São Paulo
Vlag van São Paulo
0 - 2
Vlag van Bahia
Bahia
0 - 1 0 - 1

Laatste 8

De acht winnaars van de vorige ronde worden opnieuw in één pot tegen elkaar uitgeloot, ook de verdere confrontaties liggen zo vast.

kwartfinale halve finale finale
                                     
 
Vlag van Rio Grande do Sul
Grêmio
1 1 2  
 
Vlag van Bahia
Bahia
1 0 1  
   
Vlag van Rio Grande do Sul
Grêmio
2 0 2 (4)  
   
Vlag van Paraná
Athletico Paranaense
0 2 2 (5)  
 
Vlag van Paraná
Athletico Paranaense
1 1 2 (3)
 
Vlag van Rio de Janeiro
Flamengo
1 1 2 (1)  
   
Vlag van Paraná
Athletico Paranaense
1 2 3
   
Vlag van Rio Grande do Sul
Internacional
0 1 1
 
Vlag van Minas Gerais
Cruzeiro
3 0 3  
 
Vlag van Minas Gerais
Atlético Mineiro
0 2 2  
   
Vlag van Minas Gerais
Cruzeiro
0 0 0
   
Vlag van Rio Grande do Sul
Internacional
1 3 4
 
Vlag van São Paulo
Palmeiras
1 0 1 (4)
 
Vlag van Rio Grande do Sul
Internacional
0 1 1 (5)

Details finale

Heen

11 september
21:30
Athletico Paranaense
Vlag van Paraná
1 – 0
Vlag van Rio Grande do Sul
Internacional
Arena da Baixada, Curitiba
Toeschouwers: 38.490
Scheidsrechter: Raphael Claus
Bruno Guimarães
Goal
 47'
Athletico-PR
Internacional
Terug

18 september
21:30
Internacional
Vlag van Rio Grande do Sul
1 – 2
Vlag van Paraná
Athletico Paranaense
Estádio Beira-Rio, Porto Alegre
Toeschouwers: 44.857
Scheidsrechter: Wilton Pereira Sampaio
Nico López
Goal
 31'
Goal
 24' Léo Cittadini
Goal
 90+6' Rony
Internacional
Athletico-PR

Topschutters

Speler Goals Club
Vlag van Brazilië
Luciano 5
Vlag van Rio de Janeiro
Fluminense FC
Vlag van Peru
Paolo Guerrero 5
Vlag van Rio Grande do Sul
Internacional
Vlag van Brazilië
Pipico 5
Vlag van São Paulo
Santa Cruz

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Copa do Brasil 2019
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.