Critérium du Dauphiné Libéré 2003
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
De 55ste editie van de Franse etappekoers Dauphiné Libéré 2003 werd gereden van 8 tot en met 15 juni 2003. Er werd gestart in Villard-de-Lans en de ronde eindigde in Grenoble. Lance Armstrong won de ronde met iets meer dan een minuut voorsprong op Iban Mayo, maar zijn zege werd de Amerikaan in 2012 ontnomen wegens dopinggebruik.
Snelle feiten 55e editie, Periode ...
Critérium du Dauphiné 2003 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
55e editie | |||||||
Periode | 8 juni – 15 juni | ||||||
Startplaats | Villard-de-Lans | ||||||
Finishplaats | Grenoble | ||||||
Totale afstand | 1187,5 km | ||||||
Gem. snelheid | 40,211 km/h | ||||||
Deelnemers | 120 (90 aangekomen) | ||||||
Eindklassementen | |||||||
Algemeen | |||||||
Punten | Iban Mayo | ||||||
Berg | Iban Mayo | ||||||
Combinatie | Iban Mayo | ||||||
Ploegen | Ibanesto.com | ||||||
Navigatie | |||||||
| |||||||
|
Sluiten
- US Postal-Berry Floor
- 1. Lance Armstrong
- 2. Manuel Beltrán
- 3. Vjatsjeslav Jekimov
- 4. Floyd Landis
- 5. Gennadi Michajlov
- 6. Pavel Padrnos
- 7. Víctor Hugo Peña
- 8. José Luis Rubiera
- Crédit Agricole
- 11. Christophe Moreau
- 12. Pierrick Fédrigo
- 13. Cédric Fragniere
- 14. Thor Hushovd
- 15. Mads Kaggestad
- 16. Christophe Le Mével
- 17. Anthony Morin
- 18. Benoît Poilvet
- Team CSC
- 21. Tyler Hamilton
- 22. Michael Blaudzun
- 23. Manuel Calvente
- 24. Nicolas Jalabert
- 25. Peter Luttenberger
- 26. Andrea Peron
- 27. Carlos Sastre
- 28. Nicki Sørensen
- Alessio
- 31. Laurent Dufaux
- 32. Andrea Brognara
- 33. Raffaele Ferrara
- 34. Davide Frattini
- 35. Angelo Furlan
- 36. Ruslan Ivanov
- 37. Denis Lunghi
- 38. Ruggero Marzoli
- Brioches La Boulangère
- 41. Sylvain Chavanel
- 42. Walter Bénéteau
- 43. Anthony Charteau
- 44. Anthony Geslin
- 45. Maryan Hary
- 46. Jérôme Pineau
- 47. Franck Renier
- 48. Didier Rous
- Quick.Step-Davitamon
- 51. Richard Virenque
- 52. Tom Boonen
- 53. David Cañada
- 54. Andrej Kasjetsjkin
- 55. Bram Tankink
- 56. Wilfried Cretskens
- 57. Kurt Van De Wouwer
- 58. Piotr Wadecki
- Cofidis, Le Crédit par Téléphone
- 61. David Moncoutié
- 62. Frédéric Bessy
- 63. Médéric Clain
- 64. Dmitri Fofonov
- 65. Massimiliano Lelli
- 66. David Millar
- 67. Janek Tombak
- 68. Cédric Vasseur
- iBanesto.com
- 71. Denis Mensjov
- 72. José Vicente García
- 73. Rafael Mateos
- 74. Vladimir Karpets
- 75. Pablo Lastras
- 76. Francisco Mancebo
- 77. Juan Miguel Mercado
- 78. Javier Pascual
- FDJeux.com
- 81. Nicolas Vogondy
- 82. Baden Cooke
- 83. Jacky Durand
- 84. Philippe Gilbert
- 85. Bradley McGee
- 86. Christophe Mengin
- 87. Benoît Vaugrenard
- 88. Matthew Wilson
- Rabobank
- 91. Michael Boogerd
- 92. Jan Boven
- 93. Kevin De Weert
- 94. Addy Engels
- 95. Levi Leipheimer
- 96. Grischa Niermann
- 97. Remmert Wielinga
- 98. Beat Zberg
- AG2r-Prévoyance
- 101. Laurent Brochard
- 102. Mikel Astarloza
- 103. Aleksandr Botsjarov
- 104. Íñigo Chaurreau
- 105. Andy Flickinger
- 106. Christophe Oriol
- 107. Nicolas Portal
- 108. Ludovic Turpin
- Euskaltel-Euskadi
- 111. Iker Flores
- 112. Rubén Díaz de Cerio
- 113. Alberto López
- 114. Egoi Martínez
- 115. Iban Mayo
- 116. Aitor Silloniz
- 117. Josu Silloniz
- 118. Joseba Zubeldia
- Jean Delatour
- 121. Patrice Halgand
- 122. Samuel Dumoulin
- 123. Gilles Bouvard
- 124. Christophe Edaleine
- 125. Frédéric Finot
- 126. Eddy Seigneur
- 127. Joeri Krivtsov
- 128. Laurent Lefèvre
- Phonak Hearing Systems
- 131. Benoît Salmon
- 132. Roger Beuchat
- 133. Gonzalo Bayarri
- 134. Iker Camaño
- 135. Cyril Dessel
- 136. Fabrice Gougot
- 137. Miguel Martinez
- 138. Aljaksandr Oesaw
- Big Mat-Auber 93
- 141. Felix García Casas
- 142. Guillaume Auger
- 143. Ludovic Auger
- 144. Loïc Lamouller
- 145. Plamen Stoyanov
- 146. Aleksej Sivakov
- 147. Sébastie Talabardon
- 148. Yannick Talabardon
Meer informatie etappe, datum ...
etappe | datum | start | finish | afstand | winnaar | klassementsleider |
---|---|---|---|---|---|---|
Proloog | 8 juni | Villard-de-Lans | Villard-de-Lans | 5,1 km | Iban Mayo | Iban Mayo |
1e | 9 juni | Méaudre | Vaison-la-Romaine | 198 km | Plamen Stoyanov | |
2e | 10 juni | Bollène | Vienne | 195 km | Thor Hushovd | |
3e | 11 juni | Saint-Paul-en-Jarez | Saint-Héand | 33,4 km | | |
4e | 12 juni | Vienne | Morzine | 237 km | Iban Mayo | |
5e | 13 juni | Morzine | Chambéry | 192 km | Laurent Lefèvre | |
6e | 14 juni | Challes-les-Eaux | Briançon | 153 km | Juan Miguel Mercado | |
7e | 15 juni | Briançon | Grenoble | 174 km | Cédric Vasseur |
Sluiten