For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Cuba op de Olympische Zomerspelen 2008.

Cuba op de Olympische Zomerspelen 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Cuba op de Olympische Spelen
Cuba op de Olympische Zomerspelen 2008
Land Cuba
IOC-landcode CUB
NOC Comité Olímpico Cubano
Olympische Zomerspelen 2008 in Peking
Vlaggendrager Mijaín López
Aantal deelnemers 158 (56 vrouwen)
Aantal disciplines 18
Medailles
Rang: 19
goud
3
zilver
10
brons
17
totaal
30
Cuba op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen
Dayron Robles wint de 110 m horden
Dayron Robles wint de 110 m horden

Cuba nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking, China. Cuba debuteerde op de tweede Zomerspelen in 1900 en deed in 2008 voor de achttiende keer mee. Er werd oorspronkelijk slechts twee keer goud gewonnen, het laagste aantal sinds 1968. Opvallend is de 'scheve' medaillebalans. Naast drie keer goud staan tien zilveren en zeventien bronzen medailles.

Sinds 2008 werden na nieuw doping onderzoek ongeveer 50 medailles ontnomen. Hierdoor won de Cubaanse Yipsi Moreno alsnog goud bij het kogelslingeren[1] en verloor Yarelis Barrios haar zilveren medaille.[2] Door doping onderzoek kregen uiteindelijk 5 Cubanen alsnog een bronzen medaille.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Dayron Robles 110m horden (m) Goud
Yipsi Moreno kogelslingeren (v)
Worstelen Mijaín López -120kg Grieks-Romeins (m)
Atletiek Misleydis González Kogelstoten (v)
Zilver
Boksen Andris Laffita Hernandez -51kg (m)
Yankiel Leon Alarcon -54kg (m)
Carlos Banteaux Suarez -69kg (m)
Emilio Correa Bayeaux -75kg (m)
Honkbal Ariel Pestano
Luis Miguel Navas
Vicyohandri Odelín
Yoandry Urgellés
Giorvis Duvergell
Pedro Luis Lazo
Alfredo Despaigne
Alexander Mayeta
Eduardo Paret
Luis Rodríguez
Eriel Sánchez
Norberto González
Alexei Bell
Rolando Meriño
Norge Luis Vera
Yadier Pedroso
Héctor Olivera
Frederich Cepeda
Jonder Martínez
Michel Enríquez
Elier Sánchez
Adiel Palma
Yulieski Gourriel
Miguel Lahera
mannen
Judo Yanet Bermoy -48kg (v)
Anaysi Hernández -70kg (v)
Yalennis Castillo -78kg (v)
Wielersport Yoanka Gonzalez puntenkoers (v)
Atletiek Ibrahim Camejo verspringen (m)
Brons
Leonel Suárez tienkamp (m)
Yargelis Savigne hink-stap-springen (v)
Boksen Yampier Hernandez -48kg (m)
Yordenis Ugas -60kg (m)
Roniel Iglesias Sotolongo -64kg (m)
Osmai Acosta Duarte -91kg (m)
Gewichtheffen Yordanis Borrero -69kg (m)
Jadier Valladares -85kg (m)
Yoandry Hernández -94kg (m)
Judo Yordanis Arencibia -66kg (v)
Óscar Brayson +100kg (m)
Idalys Ortíz +78kg (v)
Schietsport Eglis Yaima Cruz 50m geweer 3 houdingen (v)
Taekwondo Daynellis Montejo -49kg (v)
Worstelen Michel Batista -96kg (m)
Disney Rodríguez -120kg (m)

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Henry Vizcaíno 100m (m)
30e
serie 1: 4de in 10,28
kwartfinale 1: 5de in 10,33
William Collazo 400m (m)
13e
serie 1: 3de in 45,37
halve finale 1: 6de in 45,06
Andy González 800m (m)
17e
serie 4: 4de in 1.46,59
Yeimer López
6e
serie 8: 1ste in 1.45,66
halve finale 1: 2de in 1.46,40
finale: 6de in 1.45,88
Dayron Robles 110m horden (m)
Goud
serie 1: 1ste in 13,39
kwartfinale 2: 1ste in 13,19
halve finale 1: 1ste in 13,12
finale: 1ste in 12,93
Omar Cisneros
William Collazo
Yunior Díaz
Yunier Perez
4x400m (m)
6e
serie 1: 6de in 3.02,24
Ibrahim Camejo verspringen (m)
Brons
kwalificatie groep A: 2de met 8,23m
finale: 3de met 8,20m
Wilfredo Martínez
DSQ
gediskwalificeerd
Héctor Dairo Fuentes hink-stap-springen (m)
12e
kwalificatie groep A: 8ste met 17,09m
finale: 12de met 16,28m
Arnie David Giralt
4e
kwalificatie groep A: 3de met 17,30m
finale: 4de met 17,52m
Lázaro Borges polsstokhoogspringen (m)
DNF
kwalificatie groep B: geen geldige poging
Alexis Paumier kogelstoten (m)
DNF
kwalificatie groep B: geen geldige poging
Reinaldo Proenza
30e
kwalificatie groep B: 14de met 19,20m
Carlos Véliz
24e
kwalificatie groep A: 12de met 19,58m
Jorge Fernández discuswerpen (m)
27e
kwalificatie groep A: 15de met 59,60m
Anier Boué speerwerpen (m)
28e
kwalificatie groep A: 15de met 71,85m
Yordanis García tienkamp (m)
14e
7992 punten
Leonel Suárez
Brons
8527 punten (NR)
Virgen Benavides 100m (v)
19e
serie 7: 3de in 11,45
kwartfinale 2: 5de in 11,40
Roxana Díaz 200m (v)
15e
serie 6: 3de in 23,09
kwartfinale 2: 4de in 22,98
halve finale 1: 8ste in 23,12
Indira Terrero 400m (v)
16e
serie 2: 4de in 51,56
halve finale 1: 5de in 51,80
Zulia Calatayud 800m (v)
10e
serie 5: 1ste in 2.00,34
halve finale 2: 4de in 1.58,78
Yenima Arencibia 100m horden (v)
32e
serie 3: 6de in 13,43
Anay Tejeda
DNF
serie 4: 2de in 12,84
halve finale 2: niet gefinisht
Zulia Calatayud
Susana Clement
Roxana Díaz
Indira Terrero
4x400m (v)
4e
serie 1: 1ste in 3.25,64
finale: 4de in 3.23,71 (NR)
Yargelis Savigne verspringen (v)
17e
kwalificatie groep A: 9de met 6,49m
Mabel Gay hink-stap-springen (v)
15e
kwalificatie groep A: 8ste met 14,09m
Yarianna Martínez
21e
kwalificatie groep B: 7de met 13,96m
Yargelis Savigne
Brons
kwalificatie groep A: 1ste met 14,99m
finale: 3de met 15,05m
Yarisley Silva polsstokhoogspringen (v)
27e
kwalificatie groep A: 15de met 4,15m
Yumileidi Cumbá kogelstoten (v)
20e
kwalificatie groep B: 8ste met 17,60m
Misleydis González
Zilver
kwalificatie groep A: 4de met 18,91m
finale: 2de met 19,50m
Mailín Vargas
8e
kwalificatie groep A: 7de met 18,47m
finale: 8ste met 18,28m
Yarelys Barrios discuswerpen (v)
DSQ
gediskwalificeerd
Yania Ferrales
15e
kwalificatie groep B: 7de met 59,87m
Yanet Cruz speerwerpen (v)
19e
kwalificatie groep B: 8ste met 58,06m
Osleidys Menéndez
6e
kwalificatie groep A: 5de met 60,51m
finale: 6de met 63,35m
Yunaika Crawford kogelslingeren (v)
31e
kwalificatie groep B: 15de met 66,16m
Yipsi Moreno
Goud
kwalificatie groep A: 1ste met 73,92m
finale: 1ste met 75,20m
Arasay Thondike
15e
kwalificatie groep B: 6de met 68,74m
Gretchen Quintana zevenkamp (v)
25e
5830 punten

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yampier Hernández -48kg (m)
Brons
1ste ronde: W van
Vlag van Tadzjikistan
 TJK Dostiev: 12-1
2de ronde: W van
Vlag van Oekraïne
 UKR Chygayev: 21-3
kwartfinale: W van
Vlag van Brazilië
 BRA Carvalho: 21-6
halve finale: V van
Vlag van Mongolië
 MGL Serdamba: 8-8
Andry Laffita -51kg (m)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Yafai: 9-3
kwartfinale: W van
Vlag van Puerto Rico
 PUR Arroyo: 11-2
halve finale: W van
Vlag van Rusland
 RUS Balakshin: 9-8
finale: V van
Vlag van Thailand
 THA Jongjohor: 2-8
Yankiel León -54kg (m)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Kazachstan
 KAZ Abutalipov: 10-3
kwartfinale: W van
Vlag van Thailand
 THA Petchkoom: 10-2
halve finale: W van
Vlag van Mauritius
 MRI Julie: 7-5
finale: V van
Vlag van Mongolië
 MGL Badar-Uugan: 5-16
Idel Torriente -57kg (m)
5e
1ste ronde: W van
Vlag van Ghana
 GHA Octupus: 11-2
2de ronde: W van
Vlag van Mongolië
 MGL Enkhzorig: 10-9
kwartfinale: V van
Vlag van Azerbeidzjan
 AZE Imranov: 14-16
Yordenis Ugás -60kg (m)
Brons
1ste ronde: W van
Vlag van Algerije
 ALG Kramou: 21-3
2de ronde: W van
Vlag van Italië
 ITA Valentino: 10-2
kwartfinale: W van
Vlag van Roemenië
 ROU Popescu: 11-7
halve finale: V van
Vlag van Frankrijk
 FRA Sow: 8-15
Roniel Iglesias -64kg (m)
Brons
1ste ronde: W van
Vlag van Australië
 AUS Kidd: 15-2
2de ronde: W van
Vlag van Marokko
 MAR Moussaid: 15-4
kwartfinale: W van
Vlag van Rusland
 RUS Kovalev: 5-2
halve finale: V van
Vlag van Thailand
 THA Boonjumnong: 5-10
Yankiel León -69kg (m)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Saunders: 13-6
kwartfinale: W van
Vlag van Egypte
 EGY Abdin: 10-2
halve finale: W van
Vlag van China
 CHN Silamu: 17-4
finale: V van
Vlag van Kazachstan
 KAZ Sarsekbayev: 9-18
Emilio Correa -75kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van
Vlag van Australië
 AUS Fletcher: 17-4
2de ronde: W van
Vlag van Oekraïne
 UKR Derevyanchenko: 18-4
kwartfinale: W van
Vlag van Oezbekistan
 UZB Rasulov: 9-7
halve finale: W van
Vlag van India
 IND Singh: 8-5
finale: V van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR DeGale: 14-16
Osmay Acosta -91kg (m)
Brons
1ste ronde: W van
Vlag van Nigeria
 NGR Durodola: 11-0
kwartfinale: W van
Vlag van Griekenland
 GRE Pavlidis: 7-4
halve finale: V van
Vlag van Rusland
 RUS Chakhiev: 5-10
Robert Alfonso +91kg (m)
9e
1ste ronde: V van
Vlag van Oekraïne
 UKR Glazkov: 3-1

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Juan Carlos Stevens individueel (m)
5e
plaatsingsronde: 28ste met 659 punten
1ste ronde: W van
Vlag van Zuid-Afrika
 RSA Hartley: 107-107
2de ronde: W van
Vlag van Roemenië
 ROU Bodnar: 108-101
3de ronde: W van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Wills: 108-104
kwartfinale: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Park: 108-108

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sergio Álvarez -56kg (m)
6e
trekken: 8ste met 120kg
stoten: 7de met 152kg
totaal: 272kg
Lázaro Maikel Ruiz -62kg (m)
6e
trekken: 8ste met 132kg
stoten: 6de met 162kg
totaal: 294kg
Yordanis Borrero -69kg (m)
Brons
trekken: 6de met 148kg
stoten: 6de met 180kg
totaal: 328kg
Iván Cambar -77kg (m)
6e
trekken: 8ste met 157kg
stoten: 3de met 196kg
totaal: 353kg
Jadier Valladares -85kg (m)
Brons
trekken: 7de met 169kg
stoten: 5de met 203kg
totaal: 372kg
Yoandry Hernández -94kg (m)
Brons
trekken: 6de met 178kg
stoten: 5de met 215kg
totaal: 393kg

Baseball pictogram.svg
Honkbal

Zie Honkbal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alexei Bell
Frederich Cepeda
Alfredo Despaigne
Giorbis Duvergel
Michel Enriquez
Norberto González
Yuliesky Gourriel
Miguel la Hera
Pedro Luis Lazo
Jonder Martinez
Alexander Mayeta
Rolando Merino
Luis Navas
Vicyohandry Odelin
Hector Olivera
Adiel Palma
Eduardo Paret
Yadier Pedroso
Ariel Pestano
Luis Rodriguez
Elier Sanchez
Eriel Sanchez
Yoandry Urgelles
Norge Luis Vera
mannen
Zilver
groepsfase: 2de
W van
Vlag van Japan
 Japan: 4-2
W van
Vlag van Canada
 Canada: 7-6
W van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 5-4
W van
Vlag van Chinees Taipei
 Chinees Taipei: 1-0
W van
Vlag van Nederland
 Nederland: 14-3
V van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea: 4-7
W van
Vlag van China
 China: 17-1
halve finale:
W van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 10-2
finale:
V van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea: 2-3
Groepsfase
# Land Wedstrijden
G W V
1
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
7 7 0
2
Vlag van Cuba
 Cuba
7 6 1
3
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
7 5 2
4
Vlag van Japan
 Japan
7 4 3
5
Vlag van Chinees Taipei
 Chinees Taipei
7 2 5
6
Vlag van Canada
 Canada
7 2 5
7
Vlag van Nederland
 Nederland
7 1 6
8
Vlag van China
 China
7 1 6
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
13 augustus Peking
Vlag van Cuba
 Cuba
4-2
Vlag van Japan
 Japan
14 augustus Peking
Vlag van Cuba
 Cuba
7-6
Vlag van Canada
 Canada
15 augustus Peking
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
4-5
Vlag van Cuba
 Cuba
16 augustus Peking
Vlag van Cuba
 Cuba
1-0
Vlag van Chinees Taipei
 Chinees Taipei
18 augustus Peking
Vlag van Nederland
 Nederland
3-14
Vlag van Cuba
 Cuba
19 augustus Peking
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
7-4
Vlag van Cuba
 Cuba
20 augustus Peking
Vlag van Cuba
 Cuba
17-1
Vlag van China
 China
Halve finale
22 augustus Peking
Vlag van Cuba
 Cuba
10-2
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Finale
23 augustus Peking
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
3-2
Vlag van Cuba
 Cuba

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yosmani Piker -60kg (m)
21e
voorronde: vrij
1ste ronde: V van
Vlag van Armenië
 ARM Davtyan: waza-ari
Yordanis Arencibia -66kg (m)
Brons
voorronde: vrij
1ste ronde: W van
Vlag van Andorra
 AND González: waza-ari
2de ronde: W van
Vlag van Egypte
 EGY El Hady: koka
kwartfinale: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Takata: yuko
halve finale: V van
Vlag van Japan
 JPN Uchishiba:yuko
bronzen finale: W van
Vlag van Rusland
 RUS Gadanov: yuko
Ronald Girones -73kg (m)
21e
1ste ronde: V van
Vlag van Moldavië
 MDA Toma: yuko
Oscar Cardenas -81kg (m)
17e
voorronde: vrij
1ste ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Rodriguez: waza-ari
2de ronde: V van
Vlag van Portugal
 POR Neto: ippon
Asley González -90kg (m)
13e
1ste ronde: V van
Vlag van Frankrijk
 FRA Dafreville: ippon
herkansingen: V van
Vlag van Italië
 ITA Meloni: ippon
Oreidis Despaigne -100kg (m)
17e
1ste ronde: W van
Vlag van Australië
 AUS Celotti: yuko
2de ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Jang: koka
Óscar Brayson +100kg (m)
Brons
voorronde: vrij
1ste ronde: W van
Vlag van Libanon
 LIB Hachache: ippon
2de ronde: W van
Vlag van Peru
 PER Zegarra: ippon
kwartfinale: W van
Vlag van Brazilië
 BRA Schlittler: ippon
halve finale: V van
Vlag van Oezbekistan
 UZB Tangriev: ippon
bronzen finale: W van
Vlag van Iran
 IRI Roudaki: waza-ari
Yanet Bermoy -48kg (v)
Zilver
1ste ronde: W van
Vlag van Ecuador
 ECU Miranda: ippon
2de ronde: W van
Vlag van Rusland
 RUS Bogdanova: yuko
kwartfinale: W van
Vlag van Duitsland
 GER Baschin: koka
halve finale: W van
Vlag van Noord-Korea
 PRK Pak: ippon
finale: V van
Vlag van Roemenië
 ROU Dumitru: ippon
Yagnelis Mestre -52kg (v)
13e
1ste ronde: V van
Vlag van Noord-Korea
 PRK An: waza-ari
herkansingen: V van
Vlag van Venezuela
 VEN Velázquez: koka
Yurisleydis Lupetey -57kg (v)
17e
1ste ronde: W van
Vlag van Haïti
 HAI Baptiste: waza-ari
2de ronde: V van
Vlag van Tunesië
 TUN Jelassi: ippon
Driulis González -63kg (v)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Oostenrijk
 AUT Heill: yuko
kwartfinale: W van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Wang: yuko
halve finale: V van
Vlag van Japan
 JPN Tanimoto: ippon
bronzen finale: V van
Vlag van Nederland
 NED Willeboordse: koka
Anaysi Hernández -70kg (v)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Colombia
 COL Alvear: ippon
kwartfinale: W van
Vlag van Italië
 ITA Scapin: ippon
halve finale: W van
Vlag van Duitsland
 GER Böhm: ippon
finale: V van
Vlag van Japan
 JPN Ueno: ippon
Yalennis Castillo -78kg (v)
Zilver
1ste ronde: W van
Vlag van Kazachstan
 KAZ Abikeyeva: ippon
2de ronde: W van
Vlag van India
 IND Tewar: ippon
kwartfinale: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Possamaï: koka
halve finale: W van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Jeong: koka
finale: V van
Vlag van China
 CHN Yang: beslissing
Idalys Ortiz +78kg (v)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Egypte
 EGY Ramadan: waza-ari
kwartfinale: W van
Vlag van Australië
 AUS Sheperd:ippon
halve finale: V van
Vlag van China
 CHN Tong: koka
bronzen finale: W van
Vlag van Mongolië
 MGL Tserenkhand: ippon

Canoeing pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Aldo Pruna C-1 500m (m)
12e
serie 1: 5de in 1.51,111
halve finale 1: 5de in 1.53,809
C-1 1000m (m)
9e
serie 3: 3de in 4.02,351
halve finale 1: 3de in 4.01,475
finale: 9de in 3.59,087
Karel Aguilar
Serguey Torresa
C-2 500m (m)
12e
serie 1: 7de in 1.44,155
halve finale: 5de in 1.43,673
C-2 1000m (m)
9e
serie 2: 2de in 3.41,171
finale: 9de in 3.48,877
Jorge García K-1 500m (m)
22e
serie 1: 7de in 1.42,803
halve finale 1: 8ste in 1.49,077
K-1 1000m (m)
13e
serie 2: 7de in 3.38,866
halve finale 2: 5de in 3.41,219

Modern pentathlon pictogram.svg
Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yaniel Velázquez mannen
15e
5292 punten

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eyder Batista
Yunior Perez
lichte dubbel-twee (m)
6e
serie 2: 4de in 6.19,36
herkansingen: 2de in 6.40,15
halve finale 1: 3de in 6.33,60
finale: 6de in 6.19,96
Yuleidys Cascaret
Janier Concepción
Ángel Fournier
Yoennis Hernández
dubbel-vier (m)
12e
serie 2: 4de in 5.44,68
herkansingen: 2de in 6.03,56
halve finale 2: 6de in 6.04,99
finale B: 6de in 5.52,66
Mayra González skiff (v)
15e
serie 4: 2de in 8.07,22
kwartfinale 2: 4de in 7.45,75
halve finale C/D: 1ste in 8.02,10
finale C: 3de in 7.42,68
Ismaray Marrero
Yaima Velázquez
lichte dubbel-twee (v)
12e
serie 3: 4de in 7.13,35
herkansingen: 3de in 7.32,14
halve finale 1: 6de in 7.30,15
finale B: 6de in 7.20,07

Fencing pictogram.svg
Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Misleydis Compañy floret (v)
17e
1ste ronde: W van
Vlag van Australië
 AUS Halls: 15-13
2de ronde: V van
Vlag van Italië
 ITA Trillini: 7-15
Mailyn González sabel (v)
17e
1ste ronde: W van
Vlag van Senegal
 SEN Toure: 15-7
2de ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Jacobson: 11-15

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eliécer Pérez 10m luchtgeweer (m)
44e
kwalificatie: 44ste met 585 punten (95-97-98-99-97-99)
50m geweer 3 houdingen (m)
47e
kwalificatie: 47ste met 1134 punten (394-373-367)
50m geweer liggend (m)
52e
kwalificatie: 52ste met 582 punten (96-96-97-99-99-95)
Leuris Pupo 25m snelvuurpistool (m)
7e
kwalificatie: 7de met 578 punten (288-290)
Eglis Yaima Cruz 10m luchtgeweer (v)
11e
kwalificatie: 11de met 396 punten (100-98-100-98)
50m geweer 3 houdingen (v)
Brons
kwalificatie: 2de met 588 punten (199-193-196)
finale: 3de met 687,6 punten

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jorge Betancourt 3m plank (m)
19e
voorronde: 19de met 428,25 punten
Jorge Luis Pupo
27e
voorronde: 27ste met 388,70 punten
Jeinkler Aguirre 10m toren (m)
15e
voorronde: 16de met 423,75 punten
halve finale: 15de met 414,20 punten
José Guerra
5e
voorronde: 11de met 443,20 punten
halve finale: 11de met 438,80 punten
finale: 5de met 507,15 punten
Erick Fornaris
José Guerra
10m toren synchroon (m)
7e
409,38 punten

Taekwondo pictogram.svg
Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Gessler Viera -68kg (m)
11e
voorronde: V van
Vlag van Turkije
 TUR Tazegül: 3-4
Ángel Matos +80kg (m)
5e
voorronde: W van
Vlag van Italië
 ITA Basile: 3-1
kwartfinale: W van
Vlag van China
 CHN Liu: 2-1
halve finale: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Cha: 1-2
bronzen finale: V van
Vlag van Kazachstan
 KAZ Chilmanov: gediskwalificeerd
Daynellis Montejo -49kg (v)
Brons
voorronde: V van
Vlag van Thailand
 THA Puedpong: 0-1
herkansingen: W van
Vlag van Vietnam
 VIE Trúc: 4-0
bronzen finale: W van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Yang: 3-2

Volleyball pictogram.svg
Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Beach

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Milagros Crespo
Imara Esteves
vrouwen
9e
groep E: 3de
V van
Vlag van Duitsland
 GER Pohl/Rau: 0-2 (17-21, 19-21)
W van
Vlag van Nederland
 NED Kadijk/Mooren: 2-0 (21-11, 21-15)
V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Branagh/Youngs: 1-2 (19-21, 21-13, 12-15)
2de ronde:
V van
Vlag van China
 CHN Xue/Zhang: 0-2 (19-21, 13-21)
Dalixia Fernández
Larrea Peraza
11e
groep B: 2de
W van
Vlag van Noorwegen
 NOR Håkedal/Tørlen: 2-0 (22-20, 21-19)
V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA May-Treanor/Walsh: 0-2 (15-21, 16-21)
W van
Vlag van Japan
 JPN Kusuhara/Saiki: 2-0 (21-18, 21-17)
2de ronde:
V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Branagh/Youngs: 0-2 (15-21, 13-21)

Zaal

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yusidey Silié
Yanelis Santos
Rachel Sánchez
Yumilka Ruíz
Daimí Ramírez
Yaima Ortíz
Liana Mesa
Yusleynis Herrera
Nancy Carrillo
Kenia Carcaces
Rosir Calderon
Zoila Barros
vrouwen
4e
groep A: 1ste
W van
Vlag van Polen
 Polen: 3-1 (21-25, 25-17, 25-20, 25-17)
W van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 3-0 (25-14, 26-24, 25-17)
W van
Vlag van China
 China: 3-2 (18-25, 14-25, 25-23, 32-30, 15-13)
W van
Vlag van Japan
 Japan: 3-0 (25-17, 25-22, 25-22)
W van
Vlag van Venezuela
 Venezuela: 3-0 (25-20, 25-20, 25-19)
kwartfinale:
W van
Vlag van Servië
 Servië: 3-0 (26-24, 25-19, 26-24)
halve finale:
V van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 0-3 (20-25, 16-25, 17-25)
bronzen finale:
V van
Vlag van China
 China: 1-3 (16-25, 25-21, 13-25, 20-25)
Groep A
Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1
Vlag van Cuba
 Cuba
5 5 0 15 3 +12 426 371 +55 10
2
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
5 4 1 12 9 +3 459 441 +18 9
3
Vlag van China
 China
5 3 2 13 7 +6 467 395 +72 8
4
Vlag van Japan
 Japan
5 2 3 7 11 -4 381 389 -8 7
5
Vlag van Polen
 Polen
5 1 4 9 12 -3 441 445 -4 6
6
Vlag van Venezuela
 Venezuela
5 0 5 1 15 -14 262 395 -133 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
9 augustus Peking
Vlag van Polen
 Polen
1-3
Vlag van Cuba
 Cuba
11 augustus Peking
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
0-3
Vlag van Cuba
 Cuba
13 augustus Peking
Vlag van Cuba
 Cuba
3-2
Vlag van China
 China
15 augustus Peking
Vlag van Japan
 Japan
0-3
Vlag van Cuba
 Cuba
17 augustus Peking
Vlag van Cuba
 Cuba
3-0
Vlag van Venezuela
 Venezuela
Kwartfinale
19 augustus Peking
Vlag van Cuba
 Cuba
3-0
Vlag van Servië
 Servië
Halve finale
21 augustus Peking
Vlag van Cuba
 Cuba
0-3
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Bronzen finale
23 augustus Peking
Vlag van Cuba
 Cuba
1-3
Vlag van China
 China

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Lisandra Guerra sprint (v)
10e
kwalificatie: 9de in 11,462
1ste ronde: V van
Vlag van Nederland
 NED Kanis
1ste ronde herkansingen: 3de
9-12de plek: 2de
Yoanka González puntenkoers (v)
Zilver
18 punten
Weg
Yumari González Valdivieso wegwedstrijd (v)
60e
3:51.39

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Maikel Pérez -55kg (m)
19e
kwalificatie: V van
Vlag van Wit-Rusland
 BLR Gadzhiev: 0-3
Yandro Quintana -60kg (m)
8e
kwalificatie: W van
Vlag van China
 CHN Qin: 3-1
1ste ronde: V van
Vlag van Rusland
 RUS Batirov: 1-3
herkansingen: V van
Vlag van Azerbeidzjan
 AZE Huseynov: 1-3
Geandry Garzón -66kg (m)
5e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van
Vlag van Turkije
 TUR Şahin: 1-3
herkansingen: W van
Vlag van Iran
 IRI Taghavi: 3-1
bronzen finale: V van
Vlag van Georgië
 GEO Tushishvili: 1-3
Iván Fundora -74kg (m)
5e
kwalificatie: W van
Vlag van China
 CHN Si: 3-1
1ste ronde: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Askren: 3-1
2de ronde: V van
Vlag van Rusland
 RUS Saitiev: 1-3
herkansingen: W van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Cho: 3-0
bronzen finale: V van
Vlag van Bulgarije
 BUL Terziev: 0-5
Reineris Salas -84kg (m)
10e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Hrovat: 3-1
2de ronde: V van
Vlag van Turkije
 TUR Balcı: 0-3
Michel Batista -96kg (m)
Brons
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Cormier: 5-0
2de ronde: V van
Vlag van Kazachstan
 KAZ Tigiyev: 0-3
herkansingen: W van
Vlag van Venezuela
 VEN Vivenes: 3-1
bronzen finale: V van
Vlag van Georgië
 GEO Gogshelidze: 0-5
Disney Rodríguez -120kg (m)
Brons
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
Vlag van Roemenië
 ROU Chintoan: 3-0
2de ronde: V van
Vlag van Oezbekistan
 UZB Taymazov: 1-3
herkansingen: W van
Vlag van Azerbeidzjan
 AZE Isayev: 5-0
bronzen finale: V van
Vlag van Slowakije
 SVK Musulbes: 1-3
Grieks-Romeins
Yagnier Hernández -55kg (m)
5e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
Vlag van Noord-Korea
 PRK Cha: 3-1
2de ronde: V van
Vlag van Azerbeidzjan
 AZE Bayramov: 1-3
herkansingen: W van
Vlag van Egypte
 EGY Mohamed: 3-1
bronzen finale: V van
Vlag van Armenië
 ARM Amoyan: 0-3
Roberto Monzón -60kg (m)
5e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Hidalgo: 3-1
2de ronde: V van
Vlag van Rusland
 RUS Albiev: 0-3
herkansingen: W van
Vlag van Turkije
 TUR Sucu: 3-1
bronzen finale: V van
Vlag van Kirgizië
 KGZ Tyumenbayev: 0-3
Alain Milián -66kg (m)
8e
kwalificatie: V van
Vlag van Frankrijk
 FRA Guénot: 1-3
herkansingen: W van
Vlag van Hongarije
 HUN Lőrincz: 3-1
herkansingen 2: V van
Vlag van Wit-Rusland
 BLR Siamionau: 1-3
Yunior Estrada -84kg (m)
10e
kwalificatie: W van
Vlag van Slowakije
 SVK Bátky: 3-0
1ste ronde: V van
Vlag van Zweden
 SWE Abrahamian: 1-3
Mijaín López -120kg (m)
Goud
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
Vlag van Wit-Rusland
 BLR Artyukhin: 3-1
kwartfinale: W van
Vlag van Armenië
 ARM Patrikeyev: 5-0
halve finale: W van
Vlag van Zweden
 SWE Sjöberg: 3-0
finale: W van
Vlag van Rusland
 RUS Baroyev: 3-0

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Pedro Medel 200m rugslag (m)
30e
serie 2: 2de in 2.01,32
Heysi Villarreal 200m vrije slag (v)
41e
serie 1: 4de in 2.03,23

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Cuba op de Olympische Zomerspelen 2008
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.