Denemarken op de Olympische Winterspelen 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Denemarken op de Olympische Winterspelen 2018.

Denemarken op de Olympische Winterspelen 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Denemarken
IOC-landcode DEN
NOC Danmarks Idrætsforbund
(da) externe link
Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang
Vlaggendrager Elena Møller Rigas (opening)
Viktor Hald Thorup
(sluiting)
Aantal deelnemers 17
Aantal disciplines 5
Medailles goud
0
zilver
0
brons
0
totaal
0
Denemarken op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Denemarken op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
 
Olympische Spelen

Denemarken was een van de deelnemende landen aan de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang, Zuid-Korea.

Bij de veertiende deelname van het land aan de Winterspelen namen zeventien sporters in vijf olympische sportdisciplines deel. De schaatsers Elena Møller Rigas (opening) en Viktor Hald Thorup (sluiting) waren de vlaggendragers bij openings- en sluitingsceremonie.

Deelnemers en resultaten

(m) = mannen, (v) = vrouwen

Alpineskiën

Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Christoffer Faarup combinatie (m) 30e afdaling: 1.21,08 (20e)
slalom: 54,13 (34e)
totaal: 2.15,21 (+8,69)
afdaling (m)
36e
1.44,48 (+4,23)
super g (m)
32e
1.27,81 (+3,37)
Casper Dyrbye Næsted reuzenslalom (m)
60e
1e run: 1.20,33 (69e)
2e run: 1.18,01 (56e)
totaal: 2.38,34 (+20,30)

Curling

Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Oliver Dupont
Johnny Frederiksen
Mikkel Poulsen
Rasmus Stjerne
Morten Thomsen
mannen
10e
groepsfase
5 - 9
 Zweden
7 - 9
 Zwitserland
6 - 4
 Italië
5 - 9
 Verenigde Staten
8 -10
 Noorwegen
9 - 8
 Zuid-Korea
6 - 7
 Groot-Brittannië
4 - 6
 Japan
3 - 8
 Canada
Denise Dupont
Madeleine Dupont
Mathilde Halse
Julie Høgh
Lina Almind Knudsen
vrouwen
10e
groepsfase
3 - 9
 Zweden
5 - 8
 Japan
9 - 8
 Canada
6 - 7
 Groot-Brittannië
7 - 10
 China
6 - 7
 Verenigde Staten
7 - 8
 Olympische atleten uit Rusland
4 - 6
 Zwitserland
3 - 9
 Zuid-Korea

Freestyleskiën

Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Laila Friis-Salling halfpipe (v)
23e
45.00 (45.00, 11.80)

Langlaufen

Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Martin Møller 15 km vrije stijl (m)
90e
39.35,4 (+5.51,5)
50 km klassieke stijl (m)
60e
2:36.10,8 (+27.48,7)

Schaatsen

Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2018 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Stefan Due Schmidt massastart (m)
13e
HF-2: 40 pnt; 2e
finale: 0 pnt; 13e (7.47,53)
Viktor Hald Thorup
5e
HF-1: 5 pnt; 4e (8.34,06)
finale: 8 pnt; 5e
Elena Møller Rigas massastart (v)
halve finale
HF-1: 0 pnt; 9e (8.54,39)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Denemarken op de Olympische Winterspelen 2018
Listen to this article