Denemarken op de Olympische Zomerspelen 1960
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Denemarken nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1960 in Rome, Italië. Er werden twee medailles meer gewonnen, waaronder één gouden, dan vier jaar geleden.
Denemarken op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Denemarken | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | DEN | |||||||||||||||||||||
NOC | Danmarks Idrætsforbund (da) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 1960 in Rome | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Denemarken op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Denemarken op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Sport | Olympiër | Discipline | Medaille |
---|---|---|---|
Kanovaren | Erik Hansen | K-1 1000m (m) | |
Zeilen | Paul Elvstrøm | finn | |
Voetbal | Paul Andersen John Danielsen Henning Enoksen Henry From Bent Hansen Poul Jensen Flemming Nielsen Hans Nielsen Harald Nielsen Poul Pedersen Jørn Sørensen Tommy Troelsen | mannen | |
Zeilen | Hans Fogh Ole Petersen | flying dutchman | |
William Berntsen Steen Christensen Søren Hancke | 5,5m klasse | ||
Kanovaren | Erik Hansen Arne Høyer Erling Jessen Helmut Sørensen | K-1 4x500m (m) |
Atletiek
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Johannes Lauridsen | marathon (m) | 2:32.32,0 | |
Thyge Thøgersen | 2:21.03,4 | ||
Tommy Kristensen | 20km snelwandelen (m) | 1:41.07,6 | |
Leo Rosschou | 1:46.35,8 | ||
Bjørn Andersen | polsstokhoogspringen (m) | kwalificatie: 23ste met 4,00m | |
Vivi Markussen | 100m (v) | serie 2: 3de in 12,53 kwartfinale 4: 6de in 12,56 | |
Mette Oxvang | hoogspringen (v) | kwalificatie: 18de met 1,60m | |
Karen Inge Halkier | discuswerpen (v) | kwalificatie: 17de met 43,99m | |
Lise Koch | speerwerpen (v) | kwalificatie: 18de met 43,01m |
Boksen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Villy Bagaard Andersen | -51kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van USA Barrera | |
Barge Krogh | -57kg (m) | 1ste ronde: V van FIN Limmonen | |
Benny Nielsen | -67kg (m) | 1ste ronde: vrij 2de ronde: V van POL Drogosz | |
Leif Hansen | -71kg (m) | 1ste ronde: V van POL Dampc | |
Achton Mikkelsen | -75kg (m) | 1ste ronde: V van AUS Davies |
Hockey
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Erling Nielsen Bent Kilde Carsten Bruun Erik Frandsen Hans Glendrup Villy Moll Nielsen Jesper Guldbrandsen Poul Moll Nielsen Flemming Kristiansen Torben Alstrup Jensen Vagn Peitersen Willy Kristoffersen | mannen | groep A: 4de V van India: 0-10 V van Nieuw-Zeeland: 1-4 V van Nederland: 2-4 |
Groep A | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | India | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 1 | +16 | 6 |
2 | Nederland | 3 | 1 | 1 | 1 | 5 | 5 | 0 | 3 |
3 | Nieuw-Zeeland | 3 | 1 | 1 | 1 | 6 | 7 | -1 | 3 |
4 | Denemarken | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 18 | -15 | 0 |
Datum | Ronde | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
27 augustus | Rome | India | 10-0 | Denemarken | |
31 augustus | Rome | Nieuw-Zeeland | 4-1 | Denemarken | |
3 september | Rome | Nederland | 4-2 | Denemarken |
Kanovaren
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Erik Christensen | C-1 1000m (m) | serie 1: 3de in 4.50,71 halve finale 2: 3de in 4.48,18 finale: 9de in 4.49,63 | |
Erik Hansen | K-1 1000m (m) | serie 1: 1ste in 3.57,04 halve finale 1: 3de in 4.48,18 finale: 1ste in 3.53,00 | |
Erik Hansen Helmuth Sørensen Arne Høyer Erling Jessen | K-1 4x500m (m) | serie 2: 3de in 8.03,55 herkansingen: 1ste in 7.58,40 halve finale 2: 2de in 7.52,29 finale: 3de in 7.46,09 | |
Kaj Schmidt Vagn Schmidt | K-2 1000m (m) | serie 3: 1ste in 3.45,04 halve finale 3: 3de in 3.51,65 finale: 5de in 3.39,06 | |
Annemarie Werner-Hansen | K-1 500m (v) | serie 1: 1ste in 3.57,04 herkansingen: 1ste in 2.13,76 halve finale 1: 3de in 2.17,87 finale: 4de in 2.13,88 | |
Annemarie Werner-Hansen Birgit Jensen | K-2 500m (v) | serie 2: 2de in 2.03,98 finale: 5de in 2.01,36 |
Moderne vijfkamp
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Benny Schmidt | mannen | 3810 punten |
Paardensport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Eventing | |||
Poul Erik Bak | individueel | dressuur: 44ste met 136,50 strafpunten cross-country: niet gefinisht | |
Ib Bjarke | dressuur: 2de met 73,50 strafpunten cross-country: 38ste met 192,80 strafpunten springconcours: 13de met 10 strafpunten totaal: 276,30 strafpunten | ||
Arne Preben Jensen | dressuur: 68ste met 168,50 strafpunten cross-country: 34ste met 162 strafpunten springconcours: 33ste met 42 strafpunten totaal: 380,50 strafpunten | ||
Peter Zobel | dressuur: 10de met 93,51 strafpunten cross-country: niet gefinisht | ||
Poul Erik Bak Ib Bjarke Arne Preben Jensen Peter Zobel | team | dressuur: 4de met 303,51 strafpunten cross-country: niet gefinisht |
Roeien
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jannik Madum Andersen Poul Mortensen | dubbel-twee (m) | serie 2: 5de in 7.15,23 1ste ronde herkansingen: 3de in 7.09,95 | |
Tage Gröndahl Elo Tostenas | twee-zonder (m) | serie 2: 3de in 7.20,58 1ste ronde herkansingen: 2de in 7.17,06 halve finale 1: niet gefinisht | |
Sven Lysholt Hansen Jens Berendt Jensen Knud Nielsen | twee-met (m) | serie 3: 3de in 7.36,04 1ste ronde herkansingen: 1ste in 7.37,90 finale: 4de in 7.39,20 | |
Barge Kaas Andersen Hugo Christiansen Mogens Jensen Ole Kassow | vier-zonder (m) | serie 1: 5de in 6.44,20 1ste ronde herkansingen: 3de in 6.49,75 | |
Svend Helge Hansen Poul Justesen Ejgo Vejby Nielsen Mogens Pedersen Erik Rask | vier-met (m) | serie 2: 3de in 6.47,37 1ste ronde herkansingen: 3de in 6.51,70 |
Schermen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Palle Frey | sabel (m) | 1ste ronde groep 7: 5de met 2 overwinningen |
Schietsport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Uffe Schultz Larsen | 50m geweer 3 houdingen (m) | kwalificatie groep 1: 18de met 544 punten (187-184-173) finale: 53ste met 1077 punten (376-359-342) | |
Niels Petersen | kwalificatie groep 2: 10de met 556 punten (191-182-183) finale: 23ste met 1116 punten (386-369-361) | ||
Niels Petersen | 50m geweer liggend (m) | kwalificatie groep 2: 22ste met 382 punten (96-93-96-97) finale: 23ste met 580 punten (98-95-97-96-98-96) | |
Egon Stephansen | kwalificatie groep 1: 11de met 387 punten (95-96-98-98) finale: 16de met 582 punten (92-98-98-98-98-98) | ||
Uffe Schultz Larsen | 300m geweer 3 houdingen (m) | 1088 punten | |
Egon Stephansen | 1071 punten | ||
Per Nielsen | 25m pistool (m) | 532 punten: (277-255) |
Schoonspringen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hanna Laursen | 10m toren (v) | voorronde: 14de met 48,89 punten | |
Bende Velin | voorronde: 16de met 48,35 punten |
Voetbal
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Paul Andersen John Danielsen Henning Enoksen Henry From Bent Hansen Poul Jensen Flemming Nielsen Hans Nielsen Harald Nielsen Poul Pedersen Jørn Sørensen Tommy Troelsen | mannen | groep C: 1ste W van Argentinië: 3-2 W van Polen: 2-1 W van Tunesië: 3-1 halve finale: W van Hongarije: 2-0 finale: V van Joegoslavië: 1-3 |
Groep C | |||||||||
# | Land | Wedstrijden | Doelpunten | Punten | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
G | W | G | V | V | T | Saldo | |||
1 | Denemarken | 3 | 3 | 0 | 0 | 8 | 4 | +4 | 6 |
2 | Argentinië | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 4 | +2 | 4 |
3 | Polen | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 5 | +2 | 2 |
4 | Tunesië | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 11 | −8 | 1 |
Ronde | Datum | Plaats | Land | Score | Land |
---|---|---|---|---|---|
Groepsfase | |||||
26 augustus | Rome | Denemarken | 3-2 | Argentinië | |
29 augustus | Rome | Denemarken | 2-1 | Polen | |
1 september | Rome | Denemarken | 3-1 | Tunesië | |
Halve finale | |||||
6 september | Rome | Denemarken | 2-0 | Hongarije | |
Finale | |||||
10 september | Rome | Joegoslavië | 3-1 | Denemarken |
Wielersport
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Baan | |||
John Lundgren Leif Larsen Jens Sørensen Kurt vid Stein | ploegenachtervolging (m) | serie 5: W van Groot-Brittannië: 4.40,80 kwartfinale 3: V van Duitsland: 4.37,44 | |
Weg | |||
Knud Enemark Jensen Vagn Bangsborg Niels Baunsøe Jørgen Jørgensen | ploegentijdrit (m) | niet gefinisht |
Worstelen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Grieks-Romeins | |||
Jörgen Jensen | -52kg (m) | 1ste ronde: V van UAE El-Sayed 2de ronde: V van POL Hajduk | |
Rudolf Pedersen | -62kg (m) | 1ste ronde: W van POL Macioch 2de ronde: V van FRA Mannhard 3de ronde: V van ITA Trippa | |
Erik Thomsen | -67kg (m) | 1ste ronde: V van POL Gondzhik 2de ronde: W van GER Seger 3de ronde: V van BUL Stoyanov | |
Bjarne Ansbal | -73kg (m) | 1ste ronde: V van URS Hamarnik 2de ronde: G van JPN Takeda 3de ronde: W van ROU Bularca 4de ronde: V van GER Maritschnigg |
Zeilen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Paul Elvstrøm | finn | 8171 punten: (1-5-1-2-5-1- | |
Hans Fogh Ole Gunnar Petersen | flying dutchman | 5991 punten: (7- | |
Aage Birch Paul L. Jørgensen Niels P. Markussen | dragon | 4715 punten: (2- | |
William Berntsen Søren Hancke Steen Christensen | 5,5m klasse | 5678 punten: (1-5-1-1- |
Zwemmen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kirsten Michaelsen | 100m rugslag (v) | serie 4: 4de in 1.14,3 | |
Ethel Ward Petersen | serie 2: 2de in 1.12,6 | ||
Inge Andersen | 200m schoolslag (v) | serie 4: 4de in 2.57,6 | |
Dorrit Kristensen | serie 3: 4de in 2.56,2 finale: 8ste in 2.55,7 |
Bronnen, noten en/of referenties
|
Afghanistan · Argentinië · Australië · Bahama's · België · Bermuda · Birma · Brazilië · Brits-Guiana · Bulgarije · Canada · Ceylon · Chili · Colombia · Cuba · Denemarken · Duits eenheidsteam · Ethiopië · Fiji · Filipijnen · Finland · Frankrijk · Ghana · Griekenland · Groot-Brittannië · Haïti · Hongarije · Hongkong · Ierland · IJsland · India · Indonesië · Irak · Iran · Israël · Italië · Japan · Joegoslavië · Kenia · Libanon · Liberia · Liechtenstein · Luxemburg · Malakka · Malta · Marokko · Mexico · Monaco · Nederland · Nederlandse Antillen · Nieuw-Zeeland · Nigeria · Noorwegen · Oeganda · Oostenrijk · Pakistan · Panama · Peru · Polen · Portugal · Puerto Rico · Roemenië · San Marino · Singapore · Soedan · Sovjet-Unie · Spanje · Suriname · Taiwan · Thailand · Tsjecho-Slowakije · Tunesië · Turkije · Uruguay · Venezuela · Verenigde Arabische Republiek · Verenigde Staten · Vietnam · West-Indische Federatie · Zuid-Afrika · Zuid-Korea · Zuid-Rhodesië · Zweden · Zwitserland