Duitsland op de Olympische Zomerspelen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Duitsland op de Olympische Zomerspelen 2016.

Duitsland op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Duitsland
IOC-landcode GER
NOC Deutscher Olympischer Sportbund
(de) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Timo Boll (opening)
Sebastian Brendel (sluiting)
Aantal deelnemers 422
Aantal disciplines 27
Medailles
Rang: 5
goud
17
zilver
10
brons
15
totaal
42
Duitsland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Duitsland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Andere gerelateerde deelnames
Saarland (1952)
 Duits eenheidsteam (19561964)
 Bondsrepubliek Duitsland (19681988)
 DDR (19681988)
Portaal 
 
Olympische Spelen

Duitsland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. Het nationaal olympisch comité zond meer atleten naar de Spelen dan vier jaar eerder: 422 atleten, actief in 27 verschillende sporten. Voor Duitsland was het kanovaren de meest succesvolle olympische sport (viermaal goud), gevolgd door de schietsport (driemaal goud).

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Atletiek Christoph Harting discuswerpen (m)
Goud
Thomas Röhler speerwerpen (m)
Goud
Gymnastiek Fabian Hambüchen rekstok (m)
Goud
Kanovaren Sebastian Brendel C1 1000m (m)
Goud
Max Rendschmidt
Marcus Groß
K2 1000m (m)
Goud
Sebastian Brendel
Jan Vandrey
C2 1000m (m)
Goud
Max Rendschmidt
Tom Liebscher
Max Hoff
Marcus Groß
K4 1000 (m)
Goud
Paardensport Michael Jung eventing individueel
Goud
Sönke Rothenberger
Dorothee Schneider
Kristina Bröring-Sprehe
Isabell Werth
dressuur team
Goud
Roeien Philipp Wende
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Hans Gruhne
dubbel vier (m)
Goud
Annekatrin Thiele
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
dubbel vier (v)
Goud
Schieten Barbara Engleder kleinkaliber 3 posities (v)
Goud
Henri Junghänel kleinkaliber liggend (m)
Goud
Christian Reitz 25m snelvuur (m)
Goud
Voetbal vrouwenteam vrouwen
Goud
Volleybal Laura Ludwig
Kira Walkenhorst
beachvolleybal (v)
Goud
Wielersport Kristina Vogel sprint (v)
Goud
Boogschieten Lisa Unruh individueel (v)
Zilver
Kanovaren Franziska Weber
Tina Dietze
K2 500m (v)
Zilver
Sabrina Hering
Franziska Weber
Steffi Kriegerstein
Tina Dietze
K4 500m (v)
Zilver
Paardensport Julia Krajewski
Sandra Auffarth
Ingrid Klimke
Michael Jung
eventing team
Zilver
Isabell Werth dressuur individueel
Zilver
Schieten Monika Karsch 25m pistool (v)
Zilver
Roeien mannenacht acht (m)
Zilver
Tafeltennis Han Ying
Petrissa Solja
Shan Xiaona
team (v)
Zilver
Tennis Angelique Kerber enkelspel (v)
Zilver
Voetbal mannenteam mannen
Zilver
Atletiek Daniel Jasinski discuswerpen (m)
Brons
Boksen Artem Harutyunyan halfweltergewicht (m)
Brons
Gymnastiek Sophie Scheder brug ongelijke leggers (v)
Brons
Handbal mannenteam mannentoernooi
Brons
Hockey mannenteam mannentoernooi
Brons
vrouwenteam vrouwentoernooi
Brons
Judo Laura Vargas Koch –70 kg (v)
Brons
Kanovaren Ronald Rauhe K1 200m (m)
Brons
Paardensport Kristina Broring-Sprehe dressuur individueel
Brons
Daniel Deusser
Meredith Michaels-Beerbaum
Ludger Beerbaum
Christian Ahlmann
springen team
Brons
Schoonspringen Patrick Hausding 3 meter (m)
Brons
Tafeltennis Dimitrij Ovtcharov
Timo Boll
Bastian Steger
team (m)
Brons
Wielersport Kristina Vogel
Miriam Welte
teamsprint (v)
Brons
Worstelen Denis Kudla –85 kg Grieks-Romeins (m)
Brons
Zeilen Erik Heil
Thomas Ploessel
49er (m)
Brons

Deelnemers

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Marathonloopsters Anna en Lisha Hahner
Marathonloopsters Anna en Lisha Hahner
Arthur Abele
Arthur Abele
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Julian Reus 100m (m) series series: 10,34 (7e)
Aleixo-Platini Menga 200m (m) series series: 20,80 (5e)
Homiyu Tesfaye 1500m (m) series series: 3.47,44 (7e)
Florian Orth 5000m (m) series series: 13.28,88 (14e)
Richard Ringer series series: 14.05,01 (20e)
Matthias Bühler 110m horden (m) series series: 13,82 (6e)
Alexander John series series: dsq
Gregor Traber series series: 13,50 (3e)
halve finale: 13,43 (4e)
Robin Erewa
Robert Hering
Sven Knipphals
Lucas Jakubczyk
Julian Reus
Alexander Kosenkow
Roy Schmidt
4×100m (m) series series: 38,26 (6e)
Julian Flügel marathon (m) 71e 2:20.47 (71e)
Philipp Pflieger 55e 2:18.56 (55e)
Nils Brembach 20km snelwandelen (m) 38e 1:23.46 (38e)
Christopher Linke 5e 1:20.00 (5e)
Hagen Pohle 18e 1:21.44 (18e)
Carl Dohmann 50km snelwandelen (m) DNF
Hagen Pohle DNF
Alyn Camara verspringen (m) 30e kwalificaties: 5,16 m (30e)
Fabian Heinle 18e kwalificaties: 7,79 m (18e)
Max Hess hink-stap-springen (m) 15e kwalificaties: 16,56 m (15e)
Eike Onnen hoogspringen (m) 24e kwalificaties: 2,26 m (24e)
Mateusz Przybylko 28e kwalificaties: 2,22 m (28e)
Karsten Dilla polsstokhoogspringen (m) 28e kwalificaties: 5,30 m (28e)
Raphael Holzdeppe 26e kwalificaties: 5,45 m (26e)
Tobias Scherbarth 25e kwalificaties: 5,45 m (25e)
Tobias Dahm kogelstoten (m) 22e kwalificaties: 19,62 m (22e)
David Storl 10e kwalificaties: 20,47 m (10e)
Christoph Harting discuswerpen (m) Goud kwalificaties: 65,41 m (3e)
finale: 68,37 m (1e)
Robert Harting 15e kwalificaties: 62,21 m (15e)
Daniel Jasinski Brons kwalificaties: 62,83 m (11e)
finale: 67,05 m (3e)
Thomas Röhler speerwerpen (m) Goud kwalificaties: 83,01 m (9e)
finale: 90,30 m (1e)
Johannes Vetter 4e kwalificaties: 85,86 m (2e)
finale: 85,32 m (4e)
Julian Weber 9e kwalificaties: 84,46 m (3e)
finale: 81,36 m (9e)
Arthur Abele tienkamp (m) 15e totaal: 8013 punten
Rico Freimuth DNF
Kai Kazmirek 4e totaal: 8580 punten
Rebekka Haase 100m (v) series series: 11.47 (5e)
Tatjana Pinto halve finale series: 11.31 (2e)
halve finale: 11.32 (7e)
Nadine Gonska 200m (v) series series: 23,03 (4e)
Gina Lückenkemper halve finale series: 22,80 (3e)
halve finale: 22,73 (5e)
Lisa Mayer halve finale series: 22,86 (2e)
halve finale: 22,90 (7e)
Ruth-Sophia Spelmeyer 400m (v) halve finale series: 51,43 (3e), PR
halve finale: 51,61 (6e)
Christina Hering 800m (v) series series: 2.01,04 (7e)
Fabienne Kohlmann series series: 2.05,36 (7e)
Konstanze Klosterhalfen 1500m (v) halve finale series: 4.11,76 (5e)
halve finale: 4.07,26 (10e)
Pamela Dutkiewicz 100m horden (v) halve finale series: 12,90 (3e)
halve finale: 12,92 (4e)
Nadine Hildebrand series series: 12,84 (2e)
halve finale: 12,95 (4e)
Cindy Roleder 5e series: 12,86 (1e)
halve finale: 12,69 (3e)
finale: 12,74 (5e)
Jackie Baumann 400m horden (v) series series: 59,04 (6e)
Sanaa Koubaa 3000m steeplechase (v) series series: 9.35,15 (9e), PR
Gesa Felicitas Krause 6e series: 9.19,70 (3e)
finale: 9.18,41 (6e), PR
Maya Rehberg series series: 9.51,73 (15e)
Alexandra Burghardt
Rebekka Haase
Yasmin Kwadwo
Tatjana Pinto
4×100m (v) 4e series: 42,18 (1e)
finale: 42,10 (4e)
Daniela Ferenz
Lara Hoffmann
Friederike Möhlenkamp
Laura Müller
4×400m (v) series series: 3.26,02 (5e)
Anna Hahner marathon (v) 81e 2:45.32 (81e)
Lisa Hahner 82e 2:45.33 (82e)
Anja Scherl 44e 2:37.23 (44e)
Malaika Mihambo verspringen (v) 4e kwalificaties: 6,82 m (2e)
finale: 6,95 m (4e), PR
Sosthene Moguenara 10e kwalificaties: 6,55 m (11e)
finale: 6,61 m (10e)
Alexandra Wester 34e kwalificaties: 5,98 m (34e)
Jenny Elbe hink-stap-springen (v) 13e kwalificaties: 14,02 m (13e)
Kristin Gierisch 11e kwalificaties: 14,26 m (4e)
finale: 13,96 m (11e)
Marie-Laurence Jungfleisch hoogspringen (v) 7e kwalificaties: 1,94 m (12e)
finale: 1,93 m (7e)
Annika Roloff polsstokhoogspringen (v) 21e kwalificaties: 4,45 m (21e)
Lisa Ryzih 10e kwalificaties: 4,60 m (2e)
finale: 4,50 m (10e)
Martina Strutz 9e kwalificaties: 4,60 m (7e)
finale: 4,60 m (9e)
Sara Gambetta kogelstoten (v) 20e kwalificaties: 17,24 m (20e)
Christina Schwanitz 6e kwalificaties: 19,18 m (2e)
finale: 19,03 m (6e)
Shanice Craft discuswerpen (v) 11e kwalificaties: 60,23 m (12e)
finale: 59,85 m (11e)
Julia Fischer 9e kwalificaties: 61,83 m (9e)
finale: 62,67 m (9e)
Nadine Müller 6e kwalificaties: 63,67 m (5e)
finale: 63,13 m (6e)
Christin Hussong speerwerpen (v) 12e kwalificaties: 62,17 m (11e)
finale: 57,70 m (12e)
Christina Obergföll 8e kwalificaties: 62,18 m (10e)
finale: 62,92 m (8e)
Linda Stahl 11e kwalificaties: 63,95 m (4e)
finale: 59,71 m (11e)
Betty Heidler kogelslingeren (v) 4e kwalificaties: 71,17 m (6e)
finale: 73,71 m (4e)
Kathrin Klaas 18e kwalificaties: 67,92 m (18e)
Charlene Woitha 29e kwalificaties: 62,50 m (29e)
Jennifer Oeser zevenkamp (v) 9e totaal: 6401 punten (9e)
Claudia Rath 14e totaal: 6270 punten (14e)
Carolin Schäfer 5e totaal: 6540 (5e)

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marc Zwiebler enkelspel (m) groepsfase groepsfase
verloor van
Scott Evans (21–9, 17–21, 7–21)
won van
Ygor Coelho de Oliveira (21–12, 21–12)
Michael Fuchs
Johannes Schöttler
dubbelspel (m) groepsfase groepsfase
verloren van
Fu Haifeng/Zhang Nan (11–21, 16–21)
wonnen van
Phillip Chew/Sattawat Pongnairat (21–14, 21–14)
verloren van
Goh V Shem/Tan Wee Kiong (14–21, 17–21)
Karin Schnaase enkelspel (v) groepsfase groepsfase
verloor van
Wang Yihan (11–21, 16–21)
won van
Chloe Magee (21–14, 21–19)
Johanna Goliszewski
Carla Nelte
dubbelspel (v) groepsfase groepsfase
verloren van
Tang Yuanting/Yu Yang (10–21, 11–21)
verloren van
Chang Ye-na/Lee So-hee (18–21, 21–18, 17–21)
verloren van
Gabriela Stoeva/Stefani Stoeva (14–21, 19–21
Michael Fuchs
Birgit Michels
dubbelspel (g) groepsfase groepsfase
wonnen van
Zhang Nan/Zhao Yunlei (19–21, 16–21)
verloren van
Praveen Jordan/Debby Susanto (16–21, 15–21)
verloren van
Lee Chun Hei/Chau Hoi Wah (17–21, 14–21)

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hamza Touba –52kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Elie Konki (0–3)
Artem Harutyunyan –64kg (m)
Brons
tweede ronde
won van
Arthur Biyarslanov (2–0)
kwartfinale
won van
Batuhan Gözgeç (3–0)
halve finale
verloor van
Lorenzo Sotomayor (0–3)
Arajik Marutjan –69kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Gabriel Maestre (1–2)
Serge Michel –81kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Carlos Andres Mina (0–3)
David Graf –91kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Yamil Peralta (1–2)
Erik Pfeifer +91kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Clayton Laurent (1–2)

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Florian Floto individueel (m) 9de plaatsingsronde: 11de met 677 punten
eerste ronde
won van
Samuli Piippo (6–0)
tweede ronde
won van
Khairul Anuar Mohamad (6–4)
derde ronde
verloor van
Ku Bon-chan (4–6)
Lisa Unruh individueel (v)
Zilver
plaatsingsronde: 21ste met 640 punten
eerste ronde
won van
Leidys Brito (6–2)
tweede ronde
won van
Gabriela Bayardo (6–2)
derde ronde
won van
Cao Hui (6–2)
kwartfinale
won van
Tan Ya-ting (6–5)
halve finale
won van
Alejandra Valencia (6–2)
finale
verloor van
Chang Hye-jin (2–6)

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nico Müller –77kg (m) 10e trekken: 151 kg (8e)
stoten: 181 kg (8e)
totaal: 332 kg (10e)
Jürgen Spieß –105kg (m) 10e trekken: 170 kg (11e)
stoten: 220 kg (6e)
totaal: 390 punten (10e)
Alexej Prochorow +105kg (m) 16e trekken: 180 kg (14e)
stoten: 215 kg (16e)
totaal: 395 punten (16e)
Almir Velagić 9e trekken: 188 kg (9e)
stoten: 232 kg (9e)
totaal: 420 punten (9e)
Sabine Kusterer –58kg (v) 10e trekken: 90 kg (9e)
stoten: 110 kg (11e)
totaal: 200 punten (10e)

Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Alex Čejka mannen 21e 281 punten (par −3)
Martin Kaymer 15e 279 punten (par −5)
Sandra Gal vrouwen 25e 283 punten (par −1)
Caroline Masson 21e 282 punten (par −2)

Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Ritmisch

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Jana Berezko-Marggrander individueel 18e kwalificaties
hoepel: 17,100
bal: 16,983
knotsen: 17,100
linten: 17,066
totaal: 68,249(18e)
Natalie Hermann
Anastasija Khmelnytska
Daniela Potapova
Julia Stavickaja
Sina Tkaltschewitsch
team 10e kwalificaties
5 linten: 15,650
3 knotsen, 2 hoepels: 16,750
totaal: 32,400 (10e)

Trampoline

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Leonie Adam trampoline (v) kwalificaties: 97,885 (10e)

Turnen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Fabian Hambüchen rekstok (m) Goud 15,766 (7,300 (D), 8,466 (E), 1e)
Andreas Bretschneider meerkamp individueel (m) 20e vloer: 14,733
voltige: 13,500
ringen: 13,833
sprong: 14,533
brug: 14,533
rekstok: 13,833
totaal: 84,965 (20e)
Marcel Ngyuen 19e vloer: 14,733
voltige: 12,666
ringen: 14,600
sprong: 14,666
brug: 14,900
rekstok: 14,466
totaal: 86,031 (19e)
Andreas Bretschneider
Lukas Dauser
Fabian Hambüchen
Marcel Nguyen
Andreas Toba
meerkamp team (m) 7e kwalificaties
vloer: 43,341
voltige: 41,607
ringen: 42,807
sprong: 44,399
brug: 45,565
rekstok: 43,799
totaal: 261,518 (8e)
finale
vloer: 43,532
voltige: 40,948
ringen: 43,132
sprong: 44,540
brug: 45,391
rekstok: 43,732
totaal: 261,275 (7e)
Sophie Scheder meerkamp individueel (v) 23e sprong: 14,033
brug: 13,950
balk: 12,666
vloer: 13,258
totaal: 53,907 (23e)
brug (v) Brons 15,566 (6,600 D, 8,966 E, 3e)
Elisabeth Seitz meerkamp individueel (v) 17e sprong: 14,100
brug: 15,233
balk: 13,200
vloer: 13,833
totaal: 56,366 (17e)
brug (v) 4e 15,533 (6,600 D, 8,933 E, 4e)
Tabea Alt
Kim Bùi
Pauline Schäfer
Sophie Scheder
Elisabeth Seitz
meerkamp team (v) 6e kwalificaties
sprong: 43,333
brug: 45,699
balk: 42,499
vloer: 41,732
totaal: 173,263 (6e)
finale
sprong: 42,999
brug: 45,889
balk: 43,100
vloer: 41,674
totaal: 173,672 (6e)

Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Kai Häfner en Finn Lembke
Kai Häfner en Finn Lembke
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Uwe Gensheimer
Finn Lemke
Patrick Wiencek
Tobias Reichmann
Fabian Wiede
Silvio Heinevetter
Hendrik Pekeler
Martin Strobel
Patrick Groetzki
Kai Häfner
Andreas Wolff
Julius Kühn
Christian Dissinger
Paul Drux
mannen Brons zie onder
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
GW W V G V T Saldo
1
 Duitsland
5 4 1 0 153 141 +12 8
2
 Slovenië
5 4 1 0 137 126 +11 8
3
 Brazilië
5 2 2 1 141 150 –9 5
4
 Polen
5 2 3 0 139 140 –1 4
5
 Egypte
5 1 1 3 129 143 –14 3
6
 Zweden
5 1 4 0 132 131 +1 2
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
 Zweden
29–32
 Duitsland
9 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
 Duitsland
32–29
 Polen
11 augustus 16:40 21:40 Rio de Janeiro
 Brazilië
33–30
 Duitsland
13 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro
 Slovenië
25–28
 Duitsland
15 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
 Duitsland
31–25
 Egypte
Kwartfinale 17 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro
 Duitsland
34–22
 Qatar
Halve finale 19 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Frankrijk
29–28
 Duitsland
Bronzen finale 21 augustus 10:30 15:30 Rio de Janeiro
 Polen
25–31
 Duitsland

Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nicolas Jacobi
Matthias Müller
Linus Butt
Martin Häner A
Moritz Trompertz
Mats Grambusch
Christopher Wesley
Timm Herzbruch
Tobias Hauke
Tom Grambusch
Christopher Rühr
Martin Zwicker
Moritz Fürste
Florian Fuchs
Timur Oruz
Niklas Wellen
mannen Brons zie onder
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Duitsland
5 4 1 0 17 10 +7 13
2
 Nederland
5 3 1 1 18 6 +12 10
3
 Argentinië
5 2 2 1 14 12 +2 8
4
 India
5 2 1 2 9 9 0 7
5
 Ierland
5 1 0 4 10 16 −6 3
6
 Canada
5 0 1 4 7 22 −15 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 18:00 23:00 Rio de Janeiro
 Canada
2−6
 Duitsland
8 augustus 11:00 16:00 Rio de Janeiro
 Duitsland
2−1
 India
9 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro
 Duitsland
3−2
 Ierland
11 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro
 Argentinië
44
 Duitsland
12 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro
 Duitsland
2−1
 Nederland
Kwartfinale 14 augustus 20:30 01:30 Rio de Janeiro
 Duitsland
3−2
 Nieuw-Zeeland
Halve finale 16 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro
 Argentinië
5−2
 Duitsland
Bronzen finale 18 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro
 Nederland
1−1
(3−4 n.s.)
 Duitsland

Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nike Lorenz
Selin Oruz
Anne Schröder
Lisa Schütze
Charlotte Stapenhorst
Janne Müller-Wieland
Hannah Krüger
Jana Teschke
Lisa Altenburg
Franzisca Hauke
Cécile Pieper
Marie Mävers
Annika Sprink
Julia Müller
Pia-Sophie Oldhafer
Kristina Reynolds
vrouwen Brons zie onder
Nr. Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Nederland
5 4 1 0 13 1 +12 13
2
 Nieuw-Zeeland
5 3 1 1 11 5 +6 10
3
 Duitsland
5 2 1 2 6 6 0 7
4
 Spanje
5 2 0 3 6 12 –6 6
5
 China
5 1 2 2 3 5 –2 5
6
 Zuid-Korea
5 0 1 4 3 13 –10 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro
 China
11
 Duitsland
8 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro
 Nieuw-Zeeland
1–2
 Duitsland
10 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro
 Duitsland
2–0
 Zuid-Korea
11 augustus 17:00 22:00 Rio de Janeiro
 Duitsland
1–2
 Spanje
13 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro
 Nederland
2–0
 Duitsland
Kwartfinale 15 augustus 12:30 17:30 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
1–2
 Duitsland
Halve finale 17 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro
 Nederland
1–1
(4–3 n.s.)
 Duitsland
Bronzen finale 19 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro
 Duitsland
2–1
 Nieuw-Zeeland

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tobias Englmaier –60kg (m) derde ronde tweede ronde
won van
Francisco Garrigos: ippon
derde ronde
verloor van
Felipe Kitadai: yuko
Sebastian Seidl –66kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Fabio Basile: ippon
Igor Wandtke –73kg (m) derde ronde tweede ronde
won van
Josue Deprez: shido
derde ronde
verloor van
Sagi Muki: o-goshi
Sven Maresch –81kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Sergiu Toma: ippon
Marc Odenthal –90kg (m) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Mashu Baker: ippon
Karl-Richard Frey –100kg (m) kwartfinale tweede ronde
won van
Miklós Cirjenics: ippon
derde ronde
won van
Yan Naing Soe: ippon
kwartfinale
verloor van
Artem Blosjenko: waza-ari
herkansing
won van
Ramadan Darwish: ippon
verloor van
Cyrille Maret: ippon
André Breitbarth +100kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Iurii Krakovetskii: ippon
Mareen Kräh –52kg (v) derde ronde tweede ronde
won van
Darja Skrypnik: waza-ari
derde ronde
verloor van
Odette Giuffrida: yuko
Miryam Roper –57kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Rafaela Silva: ippon
Martyna Trajdos –63kg (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Mariana Silva: yuko
Laura Vargas Koch –70kg (v) Brons tweede ronde
won van
Antónia Moreira: shido
kwartfinale
won van
Bernadette Graf: ippon
halve finale
verloor van
Haruka Tachimoto: waza-ari
herkansing
won van
María Bernabéu: waza-ari
Luise Malzahn –78kg (v) kwartfinale tweede ronde
won van
Daria Pogorzelec: shido
kwartfinale
verloor van
Mayra Aguiar: shido
herkansing
won van
Natalie Powell: ippon
verloor van
Anamari Velenšek: ippon
Jasmin Külbs +78kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Ksenia Tsjibisova: ippon

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Slalom

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sideris Tasiadis C-1 (m) 5e series: 92,23 (1e)
halve finale: 95,63 (1e)
finale: 97,90 (5e)
Franz Anton
Jan Benzien
C-2 (m) 4e series: 114,35 (5e)
halve finale: 107,93 (1e)
finale: 103,58 (4e)
Hannes Aigner K-1 (m) 4e series: 87,31 (3e)
halve finale: 91,87 (6e)
finale: 89,02 (4e)
Melanie Pfeifer K-1 (v) 7e series: 107,30 (14e)
halve finale: 108,58 (10e)
finale: 106,89 (7e)

Sprint

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stefan Kiraj C-1 200m (m) halve finale series: 41.198 (5e)
halve finale: 43.171 (6e)
Sebastian Brendel VS K-1 200m (m) Brons series: 34.350 (1e)
halve finale: 34.180 (2e)
finale: 35.662 (3e)
Ronald Rauhe C-1 1000m (m) Goud series: 3:58.044 (1e)
finale: 3:56.926 (1e)
Sebastian Brendel
Jan Vandrey
C-2 1000m (m) Goud series: 3:33.482 (1e)
finale: 3:43.912 (1e)
Max Hoff K-1 1000m (m) 7e series: 3:33.585 (2e)
halve finale: 3:36.136 (2e)
finale: 3:37.581 (7e)
Tom Liebscher
Ronald Rauhe
K-2 200m (m) 5e series: 31.572 (4e)
halve finale: 32.061 (2e)
finale: 32.488 (5e)
Marcus Groß
Max Rendschmidt
K-2 1000m (m) Goud series: 3:15.263 (1e)
finale: 3:10.781 (1e)
Marcus Groß
Max Hoff
Tom Liebscher
Max Rendschmidt
K-4 1000m (m) Goud series: 2:52.836 (1e)
finale: 3:02.143 (1e)
Conny Waßmuth K-1 200m (v) halve finale series: 41.972 (5e)
halve finale: 41.725 (6e)
Franziska Weber K-1 500m (v) 5e series: 1:56.601 (4e)
halve finale: 1:56.515 (1e)
finale: 1:54.553 (5e)
Tina Dietze
Franziska Weber
K-2 500m (v) Zilver series: 1:42.184 (1e)
finale: 1:43.738 (2e)
Tina Dietze
Sabrina Hering
Steffi Kriegerstein
Franziska Weber
K-4 500m (v) Zilver series: 1:33.185 (3e)
halve finale: 1:34.710 (1e)
finale: 1:35.383 (2e)

Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Patrick Dogue mannen 6e zwemmen: 2:07.65 (31e, 318 punten)
schermen: 23 W, 12 V (2e, 240 punten)
paardrijden: 12 strafpunten (12e, 288 punten)
gecombineerd: 11:23.36 (14e, 617 punten)
totaal: 1463 punten (6e)
Christian Zillekens 21e zwemmen: 2:06.24 (28e, 322 punten)
schermen: 16 W, 19 V (26e, 196 punten)
paardrijden: 14 strafpunten (14e, 286 punten)
gecombineerd: 11:27.45 (17e, 613 punten)
totaal: 1417 punten (6e)
Annika Schleu vrouwen 5e zwemmen: 2:19.34 (21e, 282 punten)
schermen: 17 W, 18 V (16e, 202 punten)
paardrijden: 7 strafpunten (12e, 293 punten)
gecombineerd: 12:21.95 (3e, 559 punten)
totaal: 1336 punten (5e)
Lena Schöneborn 32e zwemmen: 2:21.74 (29e, 275 punten)
schermen: 24 W, 11 V (2e, 244 punten)
paardrijden: uitgeschakeld (31e, 0 punten)
gecombineerd: 12:54.21 (14e, 526 punten)
totaal: 1045 punten (32e)

Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Dressuur

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kristina Bröring-Sprehe individueel Brons Grand Prix: 82,257 (2e)
Grand Prix Special: 82,257 (4e)
Grand Prix Freestyle: 87,142 (3e)
Sönke Rothenberger 19e Grand Prix: 77,329 (73)
Grand Prix Special: 76,261 (10e)
Dorothee Schneider 6e Grand Prix: 80,986 (3e)
Grand Prix Special: 82,619 (3e)
Grand Prix Freestyle: 82,946 (6e)
Isabell Werth Zilver Grand Prix: 80,643 (4e)
Grand Prix Special: 83,711 (1e)
Grand Prix Freestyle: 89,017 (2e)
Kristina Bröring-Sprehe
Sönke Rothenberger
Dorothee Schneider
Isabell Werth
team Goud Grand Prix: 81,295 (1e)
Grand Prix Special: 82,577 (1e)
gemiddelde: 81,936 (1e)

Eventing

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sandra Auffarth individueel 11e dressuur: 41,60 strafpunten
crosscountry: 24,80 strafpunten
springconcours (1): geen strafpunten
springconcours (2): geen strafpunten
totaal: 66,40 (11e)
Michael Jung Goud dressuur: 40,90 strafpunten
crosscountry: geen strafpunten
springconcours (1): geen strafpunten
springconcours (2): geen strafpunten
totaal: 40,90 (1e)
Ingrid Klimke 14e dressuur: 39,50 strafpunten
crosscountry: 26 strafpunten
springconcours (1): geen strafpunten
springconcours (2): 4 strafpunten
totaal: 69,50 (14e)
Julia Krajewski 54e dressuur: 44,80 strafpuntenmax.
Sandra Auffarth
Michael Jung
Ingrid Klimke
Andreas Ostholt
team Zilver totaal: 172,80 (2e)

Springconcours

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Christian Ahlmann individueel 9e ronde 1: 0 strafpunten
ronde 2: 4 strafpunten
totaal: 4 strafpunten (9e)
Ludger Beerbaum kwalificaties kwalificaties: 8 strafpunten
Daniel Deusser 9e ronde 1: 0 strafpunten
ronde 2: 4 strafpunten
totaal: 4 strafpunten (9e)
Meredith Michaels-Beerbaum DNF ronde 1: groette af
Christian Ahlmann
Ludger Beerbaum
Daniel Deusser
Meredith Michaels-Beerbaum
team Brons ronde 1: 0 strafpunten
ronde 2: 8 strafpunten
totaal: 8 strafpunten (3e)

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marcel Hacker
Stephan Krüger
dubbel-twee (m) 8e series: 6:31.85 (3e)
halve finale: 6:18.32 (4e)
B-finale: 6:58.86 (2e)
Moritz Moos
Jason Osborne
lichte dubbel-twee (m) 9e series: 6:40.48 (4e)
herkansing: 7:05.36 (1e)
halve finale: 6:59.28 (5e)
B-finale: 6:32.30 (3e)
Anton Braun
Maximilian Korge
Maximilian Planer
Felix Wimberger
vier-zonder (m) 12e series: 5:59.74 (2e)
halve finale: 6:35.90 (6e)
B-finale: 6:06.24 (6e)
Tobias Franzmann
Jonathan Koch
Lucas Schäfer
Lars Wichert
lichte vier-zonder (m) 9e series: 6:14.87 (4e)
herkansing: 6:03.29 (2e)
halve finale: 6:18.43 (6e)
B-finale: 6:35.83 (3e)
Hans Gruhne
Lauritz Schoof
Karl Schulze
Philipp Wende
dubbel-vier (m) Goud series: 5:53.63 (3e)
herkansing: 5:51.43 (1e)
finale: 6:06.81 (1e)
Felix Drahotta
Malte Jakschik
Eric Johannesen
Andreas Kuffner
Maximilian Munski
Hannes Ocik
Maximilian Reinelt
Richard Schmidt
acht (m) Zilver series: 5:38.22 (1e)
finale: 5:30.96 (2e)
Kerstin Hartmann
Kathrin Marchand
dubbel-twee (v) 7e series: 7:13.49 (4e)
herkansing: 7:00.54 (1e)
halve finale: 6:58.70 (5e)
B-finale: 7:39.82 (1e)
Mareike Adams
Marie-Cathérine Arnold
twee-zonder (v) 8e series: 7:17.98 (3e)
halve finale: 7:39.79 (5e)
B-finale: 7:18.57 (2e)
Marie-Louise Dräger
Fini Sturm
lichte dubbel-twee (v) 11e series: 7:11.08 (3e)
herkansing: 8:02.28 (2e)
halve finale: 7:33.21 (6e)
B-finale: 7:32.73 (5e)
Carina Bär
Julia Lier
Lisa Schmidla
Annekatrin Thiele
dubbel-vier (v) Goud series: 6:30.86 (1e)
finale: 6:49.39 (1e)

Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Peter Joppich floret (m) derde ronde tweede ronde
won van
Enzo Lefort (15–13)
derde ronde
verloor van
Giorgio Avola (13–15)
Max Hartung sabel (m) tweede ronde eerste ronde
won van
Yemi Geoffrey Apithy (15–9)
tweede ronde
verloor van
Daryl Homer (12–15)
Matyas Szabo kwartfinale eerste ronde
won van
Ali Pakdaman (15–11)
tweede ronde
won van
Pancho Paskov (15–6)
kwartfinale
verloor van
Daryl Homer (12–15)
Carolin Golubytskyi floret (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Hanna Łyczbińska (9–14)

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Henri Junghänel en Julian Justus
Henri Junghänel en Julian Justus
André Link en Michael Janker
André Link en Michael Janker
Eva Rösken en Selina Gschwandtner
Eva Rösken en Selina Gschwandtner
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Michael Janker 10m luchtgeweer (m) 29e kwalificaties: 620,8 (29e)
Julian Justus 18e kwalificaties: 622,8 (18e)
Daniel Brodmeier 50m geweer 3 houdingen (m) 4e kwalificaties: 1177 (2e)
finale: 435,6 (4e)
Andre Link 5e kwalificaties: 1174 (7e)
finale: 424,5 (5e)
Daniel Brodmeier 50m geweer liggend (m) 37e kwalificaties: 619,2 (37e)
Henri Junghänel Goud kwalificaties: 624,8 (8e)
finale: 209,5 (1e)
Oliver Geis 25m snelvuurpistool (m) 17e kwalificaties: 572 (17e)
Christian Reitz Goud kwalificaties: 592 (1e), OR
finale: 34, OR
Ralf Buchheim skeet (m) 23e kwalificaties: 116 (23e)
Andreas Löw dubbeltrap (m) 6e kwalificaties: 140 (1e), OR
halve finale: 25 (6e)
Barbara Engleder 10m luchtgeweer (v) 4e kwalificaties: 420,3 (2e)
finale: 165,0 (4e)
Selina Gschwandtner 13e kwalificaties: 414,8 (13e)
Barbara Engleder 50m geweer 3 houdingen (v) Goud kwalificaties: 583 (5e)
finale: 458,6 (1e), OR
Eva Rösken 14e kwalificaties: 579 (14e)
Monika Karsch 25m pistool (m) Zilver kwalificaties: 583 (4e)
halve finale: 18 (2e)
finale: 6 (2e)
10 luchtpistool (m) 25e kwalificaties: 379 (25e)
Christine Wenzel skeet (v) 11e kwalificaties: 68 (11e)
Jana Beckmann trap (v) 19e kwalificaties: 61 (19e)

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Martin Wolfram, Sascha Klein en Patrick Hausding
Martin Wolfram, Sascha Klein en Patrick Hausding
Elena Wassen en Maria Kurjo
Elena Wassen en Maria Kurjo
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stephan Feck 3m plank (m) 17e voorronde: 423,50 (9e)
halve finale: 354,20 (17e)
Patrick Hausding Brons voorronde: 440,00 (6e)
halve finale: 413,50 (10e)
finale: 498,90 (3e)
Sascha Klein 10m toren (m) 9e voorronde: 463,40 (7e)
halve finale: 475,00 (5e)
finale: 424,15 (9e)
Martin Wolfram 5e voorronde: 468,80 (6e)
halve finale: 466,15 (8e)
finale: 492,90 (5e)
Stephan Feck
Patrick Hausding
3m plank synchroon (m) 4e finale: 410,10 (4e)
Sascha Klein
Patrick Hausding
10m toren synchroon (m) 4e finale: 438,42 (4e)
Tina Punzel 3m plank (v) 17e voorronde: 307,95 (13e)
halve finale: 291,60 (17e)
Nora Subschinski 9e voorronde: 302,05 (16e)
halve finale: 308,25 (12e)
finale:
Maria Kurjo 10m toren (v) 21e voorronde: 287,00 (21e)
Elena Wassen 17e voorronde: 291,90 (16e)
halve finale: 276,70 (17e)
Tina Punzel
Nora Subschinski
3m plank synchroon (v) 7e finale: 284,25 (7e)

Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Levent Tuncat –58kg (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Luisito Pie (w/o)
Tahir Güleç –80kg (m) tweede ronde eerste ronde
won van
Moisés Hernández (4–2)
tweede ronde
verloor van
Cheick Sallah Cissé (1–7)
Rabia Güleç –67kg (v) tweede ronde eerste ronde
won van
Anastasia Barisjnikova (9–8)
tweede ronde
verloor van
Nur Tatar (1–5)

Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Timo Boll VO enkelspel (m) vierde ronde derde ronde
won van
Alexander Sjibajev
(12–14, 11–4, 7–11, 11–7, 10–12, 12–10, 11–6)
vierde ronde
verloor van
Quadri Aruna
(10–12, 10–12, 5–11, 11–3, 11–5, 9–11)
Dimitrij Ovtcharov kwartfinale derde ronde
won van
Li Ping
(8–11, 11–4, 11–9, 7–11, 11–5, 9–11, 11–9)
vierde ronde
won van
Bojan Tokič
(31–33, 12–10, 11–5, 11–4, 11–7)
kwartfinale
verloor van
Vladimir Samsonov
(11–8, 7–11, 17–19, 11–4, 2–11, 12–14)
Timo Boll
Dimitrij Ovtcharov
Bastian Steger
team (m) Brons eerste ronde
wonnen van
 Chinees Taipei (3–1)
kwartfinale
wonnen van
 Oostenrijk (3–1)
halve finale
verloren van
 Japan (1–3)
bronzen finale
wonnen van
 Zuid-Korea (3–1)
Han Ying enkelspel (v) kwartfinale derde ronde
won van
Nathana Komwong
(11–2, 11–4, 11–4, 11–3)
vierde ronde
won van
Li Xue
(11–4, 11–4, 8–11, 11–3, 13–11)
kwartfinale
verloor van
Ding Ning
(8–11, 5–11, 3–11, 7–11)
Petrissa Solja derde ronde derde ronde
verloor van
Ri Myong-sun
(5–11, 7–11, 6–11, 6–11)
Han Ying
Shan Xiaona
Petrissa Solja
team (v) Zilver eerste ronde
wonnen van
 Duitsland (3–0)
kwartfinale
wonnen van
 Hongkong (3–1)
halve finale
wonnen van
 Japan (3–2)
finale
verloren van
 China (0–3)

Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dustin Brown enkelspel (m) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Thomaz Bellucci (6–4, 4–5r)
Philipp Kohlschreiber tweede ronde eerste ronde
won van
Guido Pella (4–6, 6–1, 6–2)
tweede ronde
verloor van
Andrej Martin (w/o)
Jan-Lennard Struff eerste ronde eerste ronde
verloor van
Jevgeni Donskoj (3–6, 4–6)
Annika Beck enkelspel (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Ana Konjuh (6–7, 1–6)
Angelique Kerber Zilver eerste ronde
won van
Mariana Duque Mariño (6–3, 7–5)
tweede ronde
won van
Eugenie Bouchard (6–4, 6–2)
derde ronde
won van
Samantha Stosur (6–0, 7–5)
kwartfinale
won van
Johanna Konta (6–1, 6–2)
halve finale
won van
Madison Keys (6–3, 7–5)
finale
verloor van
Mónica Puig (4–6, 6–4, 1–6)
Andrea Petković eerste ronde eerste ronde
verloor van
Elina Svitolina (6–2, 1–6, 3–6)
Laura Siegemund kwartfinale eerste ronde
won van
Tsvetana Pironkova (1–6, 6–4, 6–2)
tweede ronde
won van
Zhang Shuai (6–2, 6–4)
derde ronde
won van
Kirsten Flipkens (6–4, 6–3)
kwartfinale
verloor van
Mónica Puig (1–6, 1–6)
Anna-Lena Grönefeld
Laura Siegemund
dubbelspel (v) eerste ronde eerste ronde
verloren van
KasatkinaKoeznetsova (1–6, 4–6)
Angelique Kerber
Andrea Petković
eerste ronde eerste ronde
verloren van
ErraniVinci (2–6, 2–6)

Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Anne Haug vrouwen 36e zwemmen: 21:11 (51e)
wielrennen: 1:04.30 (43e)
hardlopen: 35:18 (5e)
totaal: 2:02:56 (36e)
Laura Lindemann 28e zwemmen: 19:18 (28e)
wielrennen: 1:04.50 (31e)
hardlopen: 36:27 (21e)
totaal: 2:01:52 (28e)

Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Timo Horn
Jeremy Toljan
Lukas Klostermann
Matthias Ginter
Niklas Süle
Sven Bender
Max Meyer
Lars Bender
Davie Selke
Leon Goretzka
Julian Brandt
Jannik Huth
Philipp Max
Robert Bauer
Max Christiansen
Grischa Prömel
Serge Gnabry
Nils Petersen
mannen Zilver zie onder
Groep C
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Zuid-Korea
3 2 1 0 12 3 +9 7
2
 Duitsland
3 1 2 0 15 5 +10 5
3
 Mexico
3 1 1 1 7 4 +3 4
4
 Fiji
3 0 0 3 1 23 −22 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
4 augustus 17:00 21:00 Salvador
 Mexico
22
 Duitsland
7 augustus 16:00 21:00 Salvador
 Duitsland
33
 Zuid-Korea
10 augustus 16:00 21:00 Belo Horizonte
 Duitsland
10−0
 Fiji
Kwartfinale 13 augustus 13:00 18:00 Brasilia
 Portugal
0−4
 Duitsland
Halve finale 17 augustus 13:00 18:00 São Paulo
 Nigeria
0−2
 Duitsland
Finale 20 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro
 Brazilië
11 (5−4)
 Duitsland

Vrouwen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Almuth Schult
Josephine Henning
Saskia Bartusiak
Leonie Maier
Annike Krahn
Simone Laudehr
Melanie Behringer
Lena Goeßling
Alexandra Popp
Dzsenifer Marozsán
Anja Mittag
Tabea Kemme
Sara Däbritz
Babett Peter
Mandy Islacker
Melanie Leupolz
Isabel Kerschowski
Laura Benkarth
vrouwen Goud zie onder
Groep F
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Canada
3 3 0 0 7 2 +5 9
2
 Duitsland
3 1 1 1 9 5 +4 4
3
 Australië
3 1 1 1 8 5 +3 4
4
 Zimbabwe
3 0 0 3 3 15 −12 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
3 augustus 18:00 23:00 São Paulo
 Zimbabwe
1−6
 Duitsland
6 augustus 18:00 23:00 São Paulo
 Duitsland
22
 Australië
9 augustus 16:00 21:00 Brasilia
 Duitsland
1−2
 Canada
Kwartfinale 12 augustus 16:00 21:00 Salvador
 China
0−1
 Duitsland
Halve finale 16 augustus 13:00 18:00 Belo Horizonte
 Duitsland
2–0
 Canada
Finale 19 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro
 Zweden
1−2
 Duitsland

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Markus Böckermann
Lars Flüggen
beach (m) groepsfase groepsfase
verloren van
Kantor − Łosiak (11−21, 21−23)
verloren van
BrouwerMeeuwsen (19−21, 21−17, 14−16)
verloren van
Barsoek − Ljamin (14−21, 17−21)
Karla Borger
Britta Büthe
beach (v) achtste finale groepsfase
verloren van
Heidrich − Zumkehr (12−21, 16−21)
wonnen van
Van GestelVan der Vlist (21−19, 21−14)
verloren van
BansleyPavan (19−21, 15−21)
herkansing
wonnen van
Agudo − Pazo (21−13, 21−8)
achtste finale
verloren van
LarissaTalita (17−21, 19−21)
Laura Ludwig
Kira Walkenhorst
Goud groepsfase
wonnen van
Elghobasby − Meawad (21−12, 21−15)
wonnen van
Broder − Valjas (21−17, 21−11)
wonnen van
Menegatti − Orsi Toth
achtste finale
wonnen van
Forrer − Vergé-Dépré (21−19, 21−10)
kwartfinale
wonnen van
BansleyPavan (21−14, 21−14)
halve finale
wonnen van
LarissaTalita (21−18, 21−12)
finale
wonnen van
ÁgathaBárbara (21−18, 21−14)

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Baan

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Joachim Eilers keirin (m) Zilver series
verloor van
Michaël D'Almeida (+0.123, 2e)
tweede ronde
won serie (10.239, 1e)
finale
verloor van
Jason Kenny (+0.040, 2e)
Maximilian Levy herkansingen series
verloor van
Jason Kenny (+0.103, 3e)
herkansing
verloor van
Christos Volikakis (+1.277, 4e)
Joachim Eilers] sprint (m) 5e kwalificatieronde: 9.908 (12e)
eerste ronde
won van
Damian Zieliński (–0.041)
tweede ronde
won van
Xu Chao (–0.058)
kwartfinale
verloor van
Matthew Glaetzer (+0.049)
plaatsen 5–8
won (10.525, 1e)
Maximilian Levy 9e kwalificatieronde: 10.035 (18e)
eerste ronde
verloor van
Jason Kenny (+0.066)
herkansing
won (10.356, 1e)
tweede ronde
verloor van
Matthew Glaetzer (+0.059)
herkansing
verloor van
Patrick Constable (+0.100, 2e)
plaatsen 9–12
won (10.275, 1e)
Roger Kluge omnium (m) 6e totaal: 167 punten (6e)
Henning Bommel
Nils Schomber
Kersten Thiele
Domenic Weinstein
ploegenachtervolging (m) 6e kwalificatieronde: 4:00.911 (6e)
eerste ronde: 3:56.903 (6e)
Joachim Eilers
René Enders
Max Niederlag
teamsprint (m) 5e kwalificatieronde: 43.711 (7e)
eerste ronde: 43.455 (5e)
Kristina Vogel keirin (v) 6e eerste ronde
won (11.209, 1e)
tweede ronde
won serie (–0,398, 1e)
finale
verloor van
Elis Ligtlee (+0.163, 6e)
Miriam Welte herkansing eerste ronde
verloor van
Rebecca James (+0.477, 7e)
herkansing
verloor van
Laurine van Riessen (+1.669, 1e)
Kristina Vogel sprint (v) Goud kwalificatieronde: 10.865 (6e)
eerste ronde
won van
Laurine van Riessen (–0.179)
tweede ronde
won van
Natasha Hansen (–0.092)
kwartfinale
won van
Wai Sze Lee (–0.044, –0.189)
halve finale
won van
Katy Marchant (–0,065, 0,089)
finale
won van
Rebecca James (–0,016, –0,004)
Miriam Welte 11e kwalificatieronde: 11.038 (14e)
eerste ronde
verloor van
Zhong Tianshi (+0.499)
herkansing
won (11.466, 1e)
tweede ronde
verloor van
Katy Marchant (+0.343)
herkansing
verloor van
Zhong Tianshi (+1.766)
plaatsen 9–12
verloor van
Natasha Hansen (+0.174, 3e)
Anna Knauer omnium (v) 13e totaal: 99 punten (13e)
Charlotte Becker
Mieke Kröger
Stephanie Pohl
Gudrun Stock
ploegenachtervolging (v) 9e kwalificatieronde: 4:30.068 (9e)
Kristina Vogel
Miriam Welte
teamsprint (v) Brons kwalificatieronde: 32.673 (3e)
eerste ronde: 32.806 (4e)
bronzen finale: 32.636 (1e)

BMX

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Luis Brethauer BMX (m) 15e plaatsingsronde: 35.379 (15e)
kwartfinale
37.386 (2e), 36.234 (2e), 39.384 (3e)
totaal: 7 punten (2e)
halve finale
36.400 (7e), 36.230 (8e), dnf (8e)
totaal: 23 punten (8e)
Nadja Pries BMX (v) 14e plaatsingsronde: 37.152 (14e)
halve finale
36.864 (7e), 36.683 (5e), 38.540 (7e)
totaal: 19 punten (7e)

Mountainbike

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Manuel Fumic mountainbike (m) 17e 1:37:39 (+4'11)
Moritz Milatz 28e 1:43:14 (+9'46)
Helen Grobert mountainbike (v) 12e 1:34:08 (+3'53)
Sabine Spitz 19e 1:39:16 (+9'01)

Weg

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Simon Geschke tijdrit (m) 13e 1:15:49.88 (13e)
Tony Martin 12e 1:15:33.75 (12e)
Emanuel Buchmann wegwedstrijd (m) 14e 6:13:03 (+2'58)
Simon Geschke DNF
Maximilian Levy DNF
Tony Martin DNF
Lisa Brennauer tijdrit (v) 8e 45:22.62 (8e)
Trixi Worrack 16e 46:52.77 (16e)
Lisa Brennauer wegwedstrijd (v) 19e 3:56:34 (+5'07)
Romy Kasper 44e 4:02:07 (+10'40)
Claudia Lichtenberg 31e 3:58:03 (+6'36)
Trixi Worrack 43e 4:01:33 (+10'06)

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Vrije stijl

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nina Hemmer –53kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Zhong Xuechun (1–6)
Luisa Niemesch –58kg (v) eerste ronde eerste ronde
verloor van
Valeria Koblova (0–9)
Aline Focken –69kg (v) kwartfinale tweede ronde
won van
Zhou Feng (11–3)
kwartfinale
verloor van
Jenny Fransson (1–9)
Maria Selmaier –75kg (v) tweede ronde tweede ronde
verloor van
Erica Wiebe (0–5)
herkansing
verloor van
Zhang Fengliu (0–10)

Grieks-Romeins

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Frank Stäbler –66kg (m) kwartfinale tweede ronde
won van
Edgaras Venckaitis (3–2)
kwartfinale
verloor van
Davor Štefanek (2–6)
herkansing
verloor van
Tomohiro Inoue (2–2)
Denis Kudla –85kg (m) Brons eerste ronde
won van
Janarbek Kenjejev (2–0)
tweede ronde
won van
Robert Kobliasjvili (1–1)
kwartfinale
verloor van
Davit Chakvetadze (0–8)
herkansing
won van
Habibollah Akhlaghi (1–1)
bronzen finale
won van
Viktor Lőrincz (3–3)
Eduard Popp –130 kg (m)

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Toni Wilhelm RS:X (m) 6e totaal: 119 punten (6e)
Philipp Buhl Laser (m) 14e totaal: 160 punten (14e)
Ferdinand Gerz
Oliver Szymanski
470 (m) 11e totaal: 118 punten (11e)
Erik Heil
Thomas Plößel
49er (m) Brons totaal: 97 punten (3e)
Annika Bochmann
Marlene Steinherr
470 (v) 18e totaal: 142 punten (18e)
Victoria Jurczok
Anika Lorenz
49erFX (v) 9e totaal: 127 punten (9e)
Paul Kohlhoff
Carolina Werner
Nacra 17 (g) 13e totaal: 133 punten (13e)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Damian Wierling 50m vrije slag (m) 19e series: 22.18 (19e)
Björn Hornikel 100m vrije slag (m) 39e series: 49.62 (39e)
Damian Wierling 15e series: 48.35 (7e)
halve finale: 48.66 (15e)
Paul Biedermann 200m vrije slag (m) 6e series: 1:45.78 (2e)
halve finale: 1:45.69 (4e)
finale: 1:45.84 (6e)
Christoph Fildebrandt 28e series: 1:47.81 (28e)
Clemens Rapp 400m vrije slag (m) 24e series: 3:49.10 (24e)
Florian Vogel 9e series: 3:45.49 (9e)
Florian Wellbrock 1500m vrije slag (m) 32e series: 15:23.88 (32e)
Jan-Philip Glania 100m rugslag (m) 12e series: 53.87 (15e)
halve finale: 53.94 (12e)
Christian Diener 200m rugslag (m) 7e series: 1:56.62 (9e)
halve finale: 1:56.37 (8e)
finale: 1:56.27 (7e)
Jan-Philip Glania 9e series: 1:56.50 (6e)
halve finale: 1:56.53 (9e)
Christian vom Lehn 100m schoolslag (m) 12e series: 1:00.13 (15e)
halve finale: 1:00.23 (12e)
Marco Koch 200m schoolslag (m) 7e series: 2:08.98 (5e)
halve finale: 2:08.12 (7e)
finale: 2:08.00 (7e)
Steffen Deibler 100m vlinderslag (m) 18e series: 52.14 (18e)
Phillip Heintz 200m wisselslag (m) 6e series: 1:57.59 (2e)
halve finale: 1:58.85 (8e)
finale: 1:57.48 (6e)
Jacob Heidtmann 400m wisselslag (m) DSQ
Johannes Hintze 18e series: 4:18.25 (18e)
Steffen Deibler
Björn Hornikel
Damian Wierling
Philip Wolf
4×100m vrije slag (m) 11e series: 3:14.97 (11e)
Paul Biedermann
Christoph Fildebrandt
Clemens Rapp
Florian Vogel
4×200m vrije slag (m) 6e series: 7:07.66 (4e)
finale: 7:07.28 (6e)
Steffen Deibler
Jan-Philip Glania
Christian vom Lehn
Damian Wierling
4×100m wisselslag (m) 7e series: 3:33.67 (8e)
finale: 3:33.50 (7e)
Christian Reichert 10km open water (m) 9e 1:53:04.7 (9e)
Dorothea Brandt 50m vrije slag (v) 14e series: 24.77 (13e)
halve finale: 24.71 (14e)
Annika Bruhn 200m vrije slag (v) 20e series: 1:58.48 (20e)
Sarah Köhler 400m vrije slag (v) 10e series: 4:06.55 (10e)
Leonie Beck 800m vrije slag (v) 25e series: 8:47.47 (25e)
Sarah Köhler 8e series: 8:24.65 (7e)
finale: 8:27.75 (8e)
Lisa Graf 200m rugslag (v) 13e series: 2:08.67 (4e)
halve finale: 2:09.56 (13e)
Jenny Mensing 16e series: 2:10.68 (16e)
halve finale: 2:10.15 (16e)
Alexandra Wenk 100m vlinderslag (v) 22e series: 58.49 (22e)
Franziska Hentke 200m vlinderslag (v) 11e series: 2:07.59 (9e)
halve finale: 2:07.67 (11e)
Alexandra Wenk 200m wisselslag (v) 11e series: 2:12.46 (13e)
halve finale: 2:12.13 (11e)
Franziska Hentke 400m wisselslag (v) 21e series: 4:43.32 (21e)
Annika Bruhn
Sarah Köhler
Paulina Schmiedel
Leonie Kullmann
4×200m vrije slag (v) 12e series: 7:56.74 (12e)
Annika Bruhn
Lisa Graf
Vanessa Grimberg
Alexandra Wenk
4×100m wisselslag (v) 12e series: 4:02.19
Isabelle Härle 10km open water (v) 6e 1:57:22,1 (6e)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Duitsland op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article