Eerste klasse B 2016-17 (voetbal België) - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Eerste klasse B 2016-17 (voetbal België).

Eerste klasse B 2016-17 (voetbal België)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Proximus League 2016-2017
Algemeen
Continent
Europa
Confederatie UEFA
Land
België
Bond KBVB
Promotie naar Eerste klasse A
Degradatie naar Eerste klasse amateurs
Bekercompetitie Beker van België
Competitieniveau Niveau 2
Geschiedenis
Opgericht 2016
Seizoen 2016-2017
Editie 1e
Aantal clubs 8
Kampioen Antwerp FC
Degradatie Lommel United
Degradatie-eindronde AFC Tubize
Cercle Brugge
Oud-Heverlee Leuven
Lommel United
Seizoensstatistieken
Wedstrijden gespeeld 126 op 126
Topscorer Dylan De Belder
Meeste goals K. Lierse SK (51)
Minste goals Lommel United (31)
Minste tegengoals K. Lierse SK (25)
Meeste tegengoals AFC Tubize (53)
Actueel
Eerste klasse B 2021-2022
Portaal 
 
Voetbal

Het seizoen 2016/17 van de Belgische Eerste klasse B ging van start op 5 augustus 2016 en eindigde in mei 2017. De competitieklasse omvat acht clubs. Enkel de winnaar van de testwedstrijden tussen beide periodewinnaars zal na afloop van het seizoen naar Eerste klasse A promoveren. Indien eenzelfde club beide periodes als winnaar afsluit promoveert deze automatisch naar de eerste klasse A.[1]

Gedegradeerde team

Dit team degradeerde in 2016 uit de Eerste Klasse:

Gepromoveerde teams

Deze teams promoveerden voor aanvang van het seizoen uit de Tweede Klasse:

Dit waren de 8 hoogst geplaatste ploegen met een licentie profvoetbal 1B, uitgezonderd KAS Eupen dat promoveerde naar eerste klasse A.

Clubs

Acht clubs spelen in 2016-17 in Eerste Klasse B. Zes clubs komen uit Vlaanderen, één club komt uit Wallonië en één uit Brussel.
Uitgesplitst in provincies komen twee clubs uit West-Vlaanderen en Antwerpen en komt steeds één club uit de provincies Vlaams-Brabant, Limburg, Waals Brabant en het Brussels Hoofdstedelijk Gewest.


Geografische verspreiding clubs
Nr. kaart Stam-
nummer
Club Plaats # seiz. 1B[2]
1 1 R. Antwerp FC Antwerpen 1
2 10 R. Union Saint-Gilloise Vorst 1
3 12 Cercle Brugge Brugge 1
4 30 K. Lierse SK Lier 1
5 134 KSV Roeselare Roeselare 1
6 2554 Lommel United Lommel 1
7 5632 AFC Tubize Tubeke 1
8 6142 Oud-Heverlee Leuven Leuven 1

Personen en sponsors

Stamnummer Club Plaats Stadion Capac. Trainer Vorige trainers
seizoen 2016/17
Kledingsponsor Shirtsponsor
1 R. Antwerp FC Antwerpen Bosuilstadion 12.975
Wim De Decker
Frederik Vanderbiest,
Wim De Decker (a.i.),
David Gevaert,
Sadio Demba (a.i.)
JAKO Heylen Vastgoed
10 R. Union Saint-Gilloise Brussel Koning Boudewijnstadion 50.093
Marc Grosjean
Patrick Culture et Formation
12 Cercle Brugge Brugge Jan Breydelstadion 29.062
José Riga
Vincent Euvrard
Acerbis ADMB
30 K. Lierse SK Lier Herman Vanderpoortenstadion 14.538
Frederik Vanderbiest
Eric Van Meir
Leap Wadi Degla
134 KSV Roeselare Roeselare Schiervelde 8.340
Arnauld Mercier
Joma Euro Shop
2554 Lommel United Lommel Soevereinstadion 8.000
Tom Van Imschoot
Karel Fraeye,
Tom Vandervee (a.i.),
Walter Meeuws
Legea Belien Auto / Derdaele+
5632 AFC Tubize Tubeke Stade Leburton 8.100
Kim Eun-jung
Thierry Goudet,
William Salvadori (a.i.),
Régis Brouard
Kappa
6142 Oud-Heverlee Leuven Leuven King Power at Den Dreef Stadion 10.000
Dennis van Wijk
Emilio Ferrera
Vermarc Wienerberger (Leuven 2030)

Uitslagen en rangschikkingen

Periodekampioenschappen

Periode 1[bewerken | brontekst bewerken]

Thuis \ Uit ANT CER LIE LOM OHL ROE TUB USG
R. Antwerp FC 2–1 0–1 1–2 2–1 1–0 2–0 4–0
Cercle Brugge 1–1 1–1 3–1 2–4 0–3 4–1 2–1
K. Lierse SK 2–0 2–0 0–2 2–2 0–2 5–1 2–1
Lommel United 1–1 1–1 0–3 2–2 1–2 3–6 1–2
Oud-Heverlee Leuven 1–1 2–0 0–1 2–2 1–1 0–1 0–3
KSV Roeselare 2–1 2–1 2–2 2–0 2–2 1–0 2–1
AFC Tubize 2–2 4–1 1–3 0–4 0–1 4–1 2–2
R. Union Saint-Gilloise 1–1 3–2 2–2 3–1 2–0 1–2 0–1
Bijgewerkt tot wedstrijden gespeeld op 6 november 2016.Bron: [3]
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.

Dit is de rangschikking voor het eerste periodekampioenschap (augustus 2016 t.e.m. november 2016)

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/−
1 KSV Roeselare 14 9 3 2 30 24 15 +9 Periodekampioen
2 K. Lierse SK 14 8 4 2 28 26 14 +12
3 R. Antwerp FC 14 5 5 4 20 19 15 +4
4 R. Union Saint-Gilloise 14 5 3 6 18 22 22 0
5 AFC Tubize 14 5 2 7 17 23 29 −6
6 Oud-Heverlee Leuven 14 3 6 5 15 18 21 −3
7 Lommel United 14 3 4 7 13 20 27 −7
8 Cercle Brugge 14 3 3 8 12 18 27 −9
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 6 november 2016. Bron: [4]
Leidersplaats eerste periode per speeldag[bewerken | brontekst bewerken]
KSV RoeselareKoninklijke Lierse SportkringKSV RoeselareKoninklijke Lierse SportkringLommel United

Periode 2[bewerken | brontekst bewerken]

Thuis \ Uit ANT CER LIE LOM OHL ROE TUB USG
R. Antwerp FC 0–0 0–2 1–0 2–0 1–0 1–1 2–0
Cercle Brugge 0–1 0–1 1–0 1–0 2–2 2–1 0–1
K. Lierse SK 2–2 1–1 5–1 1–1 1–1 3–0 1–0
Lommel United 2–4 0–1 1–1 2–2 1–1 1–2 0–0
Oud-Heverlee Leuven 0–0 1–0 2–3 2–1 1–2 1–3 2–0
KSV Roeselare 1–2 3–1 2–1 2–1 2–1 1–1 0–1
AFC Tubize 2–4 1–3 0–3 2–0 0–2 3–1 3–0
R. Union Saint-Gilloise 1–1 1–2 0–0 1–1 4–0 0–0 2–0
Bijgewerkt tot wedstrijden gespeeld op 17 februari 2017.Bron: [5]
Kleuren: groen - winst thuisploeg; blauw - gelijkspel; rood - verlies thuisploeg.

Dit is de rangschikking voor het tweede periodekampioenschap (november 2016 t.e.m februari 2017)

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/−
1 R. Antwerp FC 14 8 5 1 29 21 11 +10 Periodekampioen
2 K. Lierse SK 14 7 6 1 27 25 11 +14
3 Cercle Brugge 14 6 3 5 21 14 13 +1
4 KSV Roeselare 14 5 5 4 20 18 17 +1
5 AFC Tubize 14 5 2 7 17 19 24 −5
6 R. Union Saint-Gilloise 14 4 5 5 17 11 12 −1
7 Oud-Heverlee Leuven 14 4 3 7 15 13 21 −8
8 Lommel United 14 0 5 9 5 11 25 −14
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 26 februari 2017. Bron: [6]
Leidersplaats tweede periode per speeldag[bewerken | brontekst bewerken]
Antwerp FCKoninklijke Lierse SportkringAntwerp FCKoninklijke Lierse SportkringKSV RoeselareOud-Heverlee LeuvenKoninklijke Lierse Sportkring

Eindrangschikking

Behalve de twee periodes had ook de eindrangschikking een belangrijke rol in deze competitie. De drie hoogstgeplaatste ploegen (kampioen niet inbegrepen) plaatsten zich voor Play-Off 2 met ploegen 7 tot 15 uit 1A. Deze ploegen streden daarin voor een Europees ticket. De vier ploegen die het laagste eindigden (kampioen niet inbegrepen) moesten Play-Off 3 spelen om het behoud, met een halvering van de behaalde punten in de eindrangschikking.

De eerste van de twee finalematchen tussen de twee periodekampioenen werd gespeeld op het veld van de ploeg die het laagste geëindigd is in de eindrangschikking.

Dit is de eindrangschikking van het reguliere kampioenschap (augustus 2016 t.e.m. februari 2017)

Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/−
1 K. Lierse SK 28 15 10 3 55 51 25 +26 PO II
2 KSV Roeselare 28 14 8 6 50 42 32 +10
3 R. Antwerp FC 28 13 10 5 49 40 26 +14 Kampioen
4 R. Union Saint-Gilloise 28 9 8 11 35 33 34 −1 PO II
5 AFC Tubize 28 10 4 14 34 42 53 −11 PO III
6 Cercle Brugge 28 9 6 13 33 32 40 −8
7 Oud-Heverlee Leuven 28 7 9 12 30 33 42 −9
8 Lommel United 28 3 9 16 18 31 52 −21
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 26 februari 2017. Bron: [6]

PO II: Play-off II, PO III: Play-off III

Titelwedstrijden

De twee periodewinnaars spelen heen en terug om de kampioen van eerste klasse B te bepalen. Dit waren KSV Roeselare en R. Antwerp FC. De eerste wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van de ploeg die het laagste geëindigd is in de eindrangschikking. Dit was R. Antwerp FC.


5 maart 2017
14:30 (UTC+1)
R. Antwerp FC 3 – 1 KSV Roeselare Bosuilstadion, Deurne
Toeschouwers: 12.600
Scheidsrechter: Ken Vermeiren
Dequevy
 35'
Damman
 57' (e.d.)
Hairemans
 73' (pen.)
 64' Schmisser

11 maart 2017
20:00 (UTC+1)
KSV Roeselare 1 – 2
(2 – 5 agg.)
R. Antwerp FC Schiervelde, Roeselare
Toeschouwers: 7.200
Scheidsrechter: Erik Lambrechts
Schmisser
 35'
 30' Dierckx
 78' Limbombe

Play-off II

Voor dit onderwerp kan men terecht op Eerste klasse A 2016-17 (voetbal België).

Play-off III

In Play-off III namen de 4 laagst gerangschikte ploegen uit de eindrangschikking deel (kampioen uitgezonderd). De ploegen startten met een halvering van hun puntentotaal in de eindrangschikking. Bij een kommagetal werd naar boven afgerond.

De ploeg die laatste eindigde in deze rangschikking degradeerde naar Eerste klasse amateurs.

Resultaten en rangschikking
Pos Team Wed W G V Ptn DV DT +/− TUB OHL CER LOM
1 AFC Tubize 6 1 4 1 24 6 6 0 1–0 2–2 0–0
2 Oud-Heverlee Leuven 6 2 2 2 23 4 4 0 1–1 1–0 1–0
3 Cercle Brugge KSV 6 1 3 2 23 4 9 −5 1–1 0–0 0–5
4 Lommel United 6 3 1 2 19 9 4 +5
2–1 2–1 0–1
Bijgewerkt tot wedstrijd(en) gespeeld op 28 april 2017. Bron: [bron?]

: Degradeert na dit seizoen naar de eerste klasse amateurs

Topscorer

Nr. Speler Club G W GPW
1.
Dylan De Belder
K. Lierse SK 14 17 0,82
4.
Yvan Yagan
Cercle Brugge KSV 8 17 0,47
3.
Christophe Bertjens
Lommel United 8 11 0,73
2.
Nicolas Rajsel
R. Union Saint-Gilloise 8 11 0,73
5.
Tomislav Kiš
Cercle Brugge KSV 6 15 0,40
6.
Kévin Lefaix
AFC Tubize 6 16 0,38

Trainerswissels

Trainer Datum Club Reden voor ontslag of vertrek Positie Opvolger Datum aanstellen opvolger
David Gevaert
einde seizoen 2015/16 Antwerp FC Naast promotie gegrepen voor het seizoen
Frederik Vanderbiest
19 mei 2016
Frederik Vanderbiest
Cercle Brugge KSV Overstap naar Antwerp FC
Vincent Euvrard
25 mei 2016
Franky Van der Elst
KSV Roeselare Einde contract, tegenvallende resultaten
Arnauld Mercier
24 mei 2016
Colbert Marlot
AFC Tubize In onderling overleg wegens onenigheden
Thierry Goudet
8 juni 2016
Thierry Goudet
17 augustus 2016 AFC Tubize Tegenvallende resultaten 8e
Régis Brouard
29 augustus 2016
Karel Fraeye
8 oktober 2016 Lommel United Tegenvallende resultaten 8e
Walter Meeuws
28 oktober 2016
Frederik Vanderbiest
11 oktober 2016 R. Antwerp FC Tegenvallende resultaten 4e
David Gevaert
17 oktober 2016
Vincent Euvrard
28 oktober 2016 Cercle Brugge KSV Tegenvallende resultaten 7e
José Riga
1 november 2016
David Gevaert
10 november 2016 R. Antwerp FC Vertrokken omdat hij zich niet kon vinden in de toenmalige constructie 3e
Wim De Decker
17 november 2016
Walter Meeuws
23 november 2016 Lommel United Tegenvallende resultaten en afwijkende visie 8e
Tom Van Imschoot
23 november 2016
Emilio Ferrera
15 januari 2017 Oud-Heverlee Leuven Tegenvallende resultaten 5e
Dennis van Wijk
19 januari 2017
Eric Van Meir
15 maart 2017 K. Lierse SK Doelstelling niet gehaald 1e
Frederik Vanderbiest
17 maart 2017
Régis Brouard
20 april 2017 AFC Tubize Tegenvallende resultaten in Play-Off III, degradatiegevaar 2e in POIII
Kim Eun-jung
20 april 2017

Appendix

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Eerste klasse B 2016-17 (voetbal België)
Listen to this article