For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europees kampioenschap voetbal onder 21 - 2006 (kwalificatie).

Europees kampioenschap voetbal onder 21 - 2006 (kwalificatie)

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Zie Europees kampioenschap voetbal onder 21 - 2006 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

De kwalificatiegroepen voor het EK-21 van 2006 waren zo veel mogelijk gelijk aan de kwalificatiegroepen voor het WK 2006 in Duitsland. Aan het EK-21 deden Andorra, de Faeröer, Liechtenstein en Noord-Ierland niet mee, dus die werden uit de groepen verwijderd. Duitsland moest zich voor dit toernooi juist wel kwalificeren en werd ingedeeld op een van de vier open plekken.

De 48 deelnemende teams werden verdeeld over zes groepen van zes, een van vijf en een van zeven. De acht groepswinnaars speelden een play-off tegen de acht nummers twee. De acht winnaars van de play-off kwalificeerden zich voor het eindtoernooi.

Kwalificatiegroepen

Groep 1

Team Wed W G V DV DT Ptn
Vlag van Nederland
 Nederland
10 7 2 1 21 7 23
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
10 6 3 1 26 8 21
Vlag van Roemenië
 Roemenië
10 6 1 3 17 8 19
Vlag van Noord-Macedonië
 Macedonië
10 2 3 5 9 18 9
Vlag van Finland
 Finland
10 2 1 7 7 16 7
Vlag van Armenië
 Armenië
10 1 2 7 2 25 5
  • Roemenië 1-0 Finland
  • Macedonië 4-0 Armenië
  • Roemenië 5-1 Macedonië
  • Nederland 0-0 Tsjechië
  • Armenië 0-1 Finland
  • Tsjechië 4-1 Roemenië
  • Finland 0-1 Armenië
  • Macedonië 0-2 Nederland
  • Nederland 4-1 Finland
  • Armenië 0-4 Tsjechië
  • Armenië 0-5 Roemenië
  • Macedonië 2-2 Tsjechië
  • Roemenië 2-0 Nederland
  • Tsjechië 3-0 Finland
  • Nederland 0-0 Armenië
  • Macedonië 1-0 Roemenië
  • Nederland 2-0 Roemenië
  • Armenië 0-0 Macedonië
  • Tsjechië 2-0 Macedonië
  • Finland 1-2 Nederland
  • Roemenië 2-0 Armenië
  • Macedonië 1-1 Finland
  • Armenië 1-3 Nederland
  • Roemenië 0-0 Tsjechië
  • Finland 2-0 Macedonië
  • Tsjechië 6-0 Armenië
  • Tsjechië 2-4 Nederland
  • Finland 0-1 Roemenië
  • Finland 1-3 Tsjechië
  • Nederland 4-0 Macedonië

Groep 2

Team Wed W G V DV DT Ptn
Vlag van Denemarken
 Denemarken
12 9 2 1 30 12 29
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
12 7 2 3 22 7 23
Vlag van Griekenland
 Griekenland
12 6 2 4 18 9 20
Vlag van Turkije
 Turkije
12 5 4 3 15 9 19
Vlag van Georgië
 Georgië
12 3 2 7 7 22 11
Vlag van Albanië
 Albanië
12 2 3 7 9 27 9
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
12 2 1 9 8 23 7
  • Albanië 1-1 Griekenland
  • Denemarken 3-2 Oekraïne
  • Turkije 0-0 Georgië
  • Kazachstan 0-1 Oekraïne
  • Georgië 2-1 Albanië
  • Griekenland 2-1 Turkije
  • Albanië 1-2 Denemarken
  • Oekraïne 1-0 Griekenland
  • Turkije 1-0 Kazachstan
  • Kazachstan 0-1 Albanië
  • Oekraïne 6-0 Georgië
  • Denemarken 1-1 Turkije
  • Griekenland 5-0 Kazachstan
  • Georgië 2-4 Denemarken
  • Turkije 1-0 Oekraïne
  • Albanië 1-1 Oekraïne
  • Griekenland 0-1 Denemarken
  • Denemarken 5-1 Kazachstan
  • Georgië 1-1 Griekenland
  • Turkije 4-0 Albanië
  • Georgië 0-2 Turkije
  • Griekenland 2-0 Albanië
  • Oekraïne 0-1 Denemarken
  • Albanië 0-1 Georgië
  • Oekraïne 2-1 Kazachstan
  • Turkije 0-1 Griekenland
  • Kazachstan 2-1 Turkije
  • Denemarken 7-0 Albanië
  • Griekenland 0-1 Oekraïne
  • Kazachstan 0-1 Georgië
  • Albanië 3-1 Kazachstan
  • Georgië 0-3 Oekraïne
  • Turkije 3-2 Denemarken
  • Kazachstan 1-2 Griekenland
  • Denemarken 1-0 Georgië
  • Oekraïne 0-0 Turkije
  • Georgië 0-1 Kazachstan
  • Oekraïne 5-0 Albanië
  • Denemarken 2-1 Griekenland
  • Albanië 1-1 Turkije
  • Kazachstan 1-1 Denemarken
  • Griekenland 3-0 Georgië

Groep 3

Team Wed W G V DV DT Ptn
Vlag van Portugal
 Portugal
10 10 0 0 29 3 30
Vlag van Rusland
 Rusland
10 6 1 3 24 6 19
Vlag van Slowakije
 Slowakije
10 6 1 3 12 9 19
Vlag van Letland
 Letland
10 3 3 4 10 16 12
Vlag van Estland
 Estland
10 0 3 7 4 24 3
Vlag van Luxemburg
 Luxemburg
10 0 2 8 4 25 2
  • Slowakije 1-0 Luxemburg
  • Estland 0-0 Luxemburg
  • Letland 1-2 Portugal
  • Rusland 4-0 Slowakije
  • Luxemburg 1-2 Letland
  • Portugal 3-0 Estland
  • Luxemburg 0-4 Rusland
  • Slowakije 3-1 Letland
  • Letland 0-0 Estland
  • Portugal 2-0 Rusland
  • Rusland 3-0 Estland
  • Luxemburg 1-6 Portugal
  • Estland 0-2 Slowakije
  • Letland 2-1 Luxemburg
  • Slowakije 0-1 Portugal
  • Estland 1-5 Rusland
  • Portugal 2-1 Slowakije
  • Rusland 1-1 Letland
  • Luxemburg 0-2 Slowakije
  • Estland 0-5 Portugal
  • Letland 0-4 Rusland
  • Estland 1-3 Letland
  • Portugal 4-0 Luxemburg
  • Letland 0-0 Slowakije
  • Rusland 0-1 Portugal
  • Slowakije 2-1 Estland
  • Rusland 3-0 Luxemburg
  • Luxemburg 1-1 Estland
  • Portugal 3-0 Letland
  • Slowakije 1-0 Rusland

Rusland eindigde boven Slowakije op basis van onderling resultaat.


Groep 4

Team Wed W G V DV DT Ptn
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
8 6 1 1 13 5 19
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
8 4 3 1 15 8 15
Vlag van Israël
 Israël
8 4 3 1 11 7 15
Vlag van Ierland
 Ierland
8 1 2 5 10 14 5
Vlag van Cyprus
 Cyprus
8 0 1 7 2 17 1
  • Frankrijk 1-0 Israël
  • Ireland 3-0 Cyprus
  • Israël 1-0 Cyprus
  • Zwitserland 4-2 Ireland
  • Israël 1-1 Zwitserland
  • Frankrijk 1-0 Ireland
  • Cyprus 0-1 Frankrijk
  • Cyprus 0-1 Israël
  • Israël 3-1 Ireland
  • Frankrijk 1-1 Zwitserland
  • Israël 3-2 Frankrijk
  • Zwitserland 3-0 Cyprus
  • Ireland 2-2 Israël
  • Zwitserland 0-0 Israël
  • Cyprus 1-5 Zwitserland
  • Ireland 1-2 Frankrijk
  • Cyprus 1-1 Ireland
  • Zwitserland 0-3 Frankrijk
  • Ireland 0-1 Zwitserland
  • Frankrijk 2-0 Cyprus

Zwitserland eindigde boven Israël op basis van uitdoelpunten.


Groep 5

Team Wed W G V DV DT Ptn
Vlag van Italië
 Italië
10 8 1 1 16 3 25
Vlag van Slovenië
 Slovenië
10 4 3 3 13 13 15
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
10 4 2 4 14 13 14
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
10 4 1 5 20 19 13
Vlag van Moldavië
 Moldavië
10 3 2 5 8 12 11
Vlag van Schotland
 Schotland
10 1 3 6 6 17 6
  • Italië 2-0 Noorwegen
  • Slovenië 1-0 Moldavië
  • Noorwegen 2-3 Wit-Rusland
  • Schotland 1-1 Slovenië
  • Moldavië 0-1 Italië
  • Wit-Rusland 2-3 Moldavië
  • Schotland 0-2 Noorwegen
  • Slovenië 0-3 Italië
  • Moldavië 0-0 Schotland
  • Noorwegen 0-0 Slovenië
  • Italië 2-1 Wit-Rusland
  • Italië 2-0 Schotland
  • Moldavië 1-3 Noorwegen
  • Slovenië 1-4 Wit-Rusland
  • Wit-Rusland 1-2 Slovenië
  • Schotland 0-0 Moldavië
  • Noorwegen 1-0 Italië
  • Wit-Rusland 3-2 Schotland
  • Moldavië 1-0 Wit-Rusland
  • Slovenië 2-2 Noorwegen
  • Schotland 2-2* Italië
  • Wit-Rusland 1-1 Italië
  • Noorwegen 0-1 Schotland
  • Moldavië 1-3 Slovenië
  • Schotland 2-3 Wit-Rusland
  • Noorwegen 1-2 Moldavië
  • Italië 1-0 Slovenië
  • Italië 1-0 Moldavië
  • Slovenië 3-0 Schotland
  • Wit-Rusland 2-3 Noorwegen

* Italië won deze wedstrijd reglementair met 3-0, omdat Schotland een geschorste speler opstelde.


Groep 6

Team Wed W G V DV DT Ptn
Vlag van Duitsland
 Duitsland
10 7 3 0 24 5 24
Vlag van Engeland
 Engeland
10 6 3 1 21 7 21
Vlag van Polen
 Polen
10 3 4 3 18 18 13
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
10 3 2 5 9 14 11
Vlag van Wales
 Wales
10 3 1 6 9 21 10
Vlag van Azerbeidzjan
 Azerbeidzjan
10 0 3 7 1 17 3
  • Azerbeidzjan 0-1 Wales
  • Oostenrijk 0-2 Engeland
  • Oostenrijk 3-0 Azerbeidzjan
  • Polen 1-3 Engeland
  • Oostenrijk 0-3 Polen
  • Engeland 2-0 Wales
  • Azerbeidzjan 0-2 Duitsland
  • Azerbeidzjan 0-0 Engeland
  • Wales 2-2 Polen
  • Duitsland 2-0 Oostenrijk
  • Duitsland 1-1 Polen
  • Wales 0-4 Duitsland
  • Wales 1-0 Oostenrijk
  • Polen 3-0 Azerbeidzjan
  • Engeland 2-2 Duitsland
  • Oostenrijk 2-0 Wales
  • Engeland 2-0 Azerbeidzjan
  • Azerbeidzjan 1-1 Polen
  • Polen 1-3 Duitsland
  • Polen 2-2 Oostenrijk
  • Wales 0-4 Engeland
  • Duitsland 2-0 Azerbeidzjan
  • Polen 3-2 Wales
  • Azerbeidzjan 0-0 Oostenrijk
  • Duitsland 1-1 Engeland
  • Engeland 1-2 Oostenrijk
  • Duitsland 4-0 Wales
  • Wales 3-0 Azerbeidzjan
  • Engeland 4-1 Polen
  • Oostenrijk 0-3 Duitsland

Groep 7

Team Wed W G V DV DT Ptn
Vlag van België
 België
10 7 3 0 25 6 24
Vlag van Servië en Montenegro
 Servië en Montenegro
10 7 1 2 29 11 22
Vlag van Spanje
 Spanje
10 6 2 2 37 8 20
Vlag van Bosnië en Herzegovina
 Bosnië en Herzegovina
10 3 1 6 17 20 10
Vlag van Litouwen
 Litouwen
10 3 1 6 9 16 10
Vlag van San Marino
 San Marino
10 0 0 10 4 60 0
  • België 3-0 Litouwen
  • San Marino 0-5 Servië & Montenegro
  • Bosnië & Herzegovina 0-2 Spanje
  • Litouwen 2-0 San Marino
  • Bosnië & Herzegovina 1-3 Servië & Montenegro
  • Spanje 2-2 België
  • Servië & Montenegro 9-0 San Marino
  • Litouwen 1-1 Spanje
  • België 4-0 Servië & Montenegro
  • San Marino 1-2 Litouwen
  • Spanje 14-0 San Marino
  • België 2-1 Bosnië & Herzegovina
  • Servië & Montenegro 1-0 Spanje
  • Bosnië & Herzegovina 2-0 Litouwen
  • San Marino 0-4 België
  • Servië & Montenegro 1-1 België
  • San Marino 1-4 Bosnië & Herzegovina
  • Spanje 2-0 Litouwen
  • Spanje 4-2 Bosnië & Herzegovina
  • Bosnië & Herzegovina 1-1 België
  • Servië & Montenegro 3-2 Litouwen
  • Spanje 2-0 Servië & Montenegro
  • Litouwen 1-0 Bosnië & Herzegovina
  • België 5-0 San Marino
  • Bosnië & Herzegovina 5-1 San Marino
  • Litouwen 0-2 Servië & Montenegro
  • België 1-0 Spanje
  • Servië & Montenegro 5-1 Bosnië & Herzegovina
  • San Marino 1-10 Spanje
  • Litouwen 1-2 België

Groep 8

Team Wed W G V DV DT Ptn
Vlag van Kroatië
 Kroatië
10 8 1 1 14 6 25
Vlag van Hongarije
 Hongarije
10 6 1 3 12 7 19
Vlag van Zweden
 Zweden
10 6 0 4 16 12 18
Vlag van IJsland
 IJsland
10 4 1 5 15 11 13
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije
10 2 1 7 9 17 7
Vlag van Malta
 Malta
10 1 2 7 3 16 5
  • IJsland 3-1 Bulgarije
  • Kroatië 1-0 Hongarije
  • Malta 0-1 Zweden
  • Hongarije 1-0 IJsland
  • Zweden 0-2 Kroatië
  • Kroatië 1-0 Bulgarije
  • Malta 1-0 IJsland
  • Zweden 2-1 Hongarije
  • IJsland 3-1 Zweden
  • Bulgarije 2-1 Malta
  • Malta 0-2 Hongarije
  • Bulgarije 1-2 Zweden
  • Kroatië 2-1 IJsland
  • Hongarije 1-0 Bulgarije
  • Kroatië 1-0 Malta
  • Bulgarije 2-1 Kroatië
  • IJsland 0-1 Hongarije
  • Zweden 6-0 Malta
  • IJsland 0-0 Malta
  • IJsland 1-2 Kroatië
  • Zweden 2-0 Bulgarije
  • Hongarije 2-0 Malta
  • Bulgarije 1-3 IJsland
  • Malta 0-1 Kroatië
  • Hongarije 0-1 Zweden
  • Kroatië 1-0 Zweden
  • Bulgarije 1-2 Hongarije
  • Hongarije 2-2 Kroatië
  • Zweden 1-4 IJsland
  • Malta 1-1 Bulgarije

Kwalificatie-play-offs

Groepswinnaars speelden hun eerste wedstrijd thuis.

  • Tsjechië 0-2 Duitsland
  • Duitsland 1-0 Tsjechië
    Vlag van Tsjechië
Vlag van Duitsland
 Duitsland won in totaal
met 3-0
  • Engeland 1-1 Frankrijk
  • Frankrijk 2-1 Engeland
    Vlag van Engeland
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk won in totaal
met 3-2
  • Oekraïne 2-3 België
    Vlag van België
  • België 1-3 Oekraïne
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne won in totaal
met 5-4
  • Slovenië 0-0 Nederland
  • Nederland 2-0 Slovenië
    Vlag van Slovenië
Vlag van Nederland
 Nederland won in totaal
met 2-0
  • Hongarije 1-1 Italië
  • Italië 1-0 Hongarije
    Vlag van Hongarije
Vlag van Italië
 Italië won in totaal
met 2-1
  • Servië & Mont. 3-1 Kroatië
    Vlag van Kroatië
  • Kroatië 1-2 Servië & Mont.
Vlag van Servië en Montenegro
 Servië en Montenegro won in totaal
met 5-2
  • Rusland 0-1 Denemarken
  • Denemarken 3-1 Rusland
    Vlag van Rusland
Vlag van Denemarken
 Denemarken won in totaal
met 4-1
  • Zwitserland 1-1 Portugal
  • Portugal 2-1 Zwitserland
    Vlag van Zwitserland
Vlag van Portugal
 Portugal won in totaal
met 3-2

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europees kampioenschap voetbal onder 21 - 2006 (kwalificatie)
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.