For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2010.

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2010

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2010
Pieter van den Hoogenband Zwemstadion
Gehouden in
Vlag van Nederland
Eindhoven, Nederland
Accommodatie Pieter van den Hoogenband Zwemstadion
Editie 14
Jaar 2010
Data 25 t/m 28 november
Sport Zwemmen
Organisator LEN
Deelnemers 375 atleten uit 35 landen
Evenementen 38
Navigatie
2009     2011
Portaal 
Portaalicoon
 
Sport

De Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2010 werden van donderdag 25 tot en met zondag 28 november georganiseerd in het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion in Eindhoven.

Wedstrijdschema

Donderdag 25/11 Vrijdag 26/11 Zaterdag 27/11 Zondag 28/11
Series vanaf 9:30 uur lokale tijd
50 m vrij mannen
50 m school vrouwen
200 m wissel mannen
100 m rug vrouwen
200 m rug mannen
100 m vlinder mannen
200 m vlinder vrouwen
100 m school mannen
200 m wissel vrouwen
400 m vrij mannen
100 m vrij vrouwen
4×50 m wissel mannen
50 m rug mannen
50 vlinder vrouwen
400 m wissel mannen
100 m wissel vrouwen
200 m school vrouwen
100 m vrij mannen
4×50 m vrij vrouwen
800 m vrij vrouwen
50 m rug vrouwen
50 m school mannen
400 m vrij vrouwen
100 m rug mannen
100 m school vrouwen
100 m wissel mannen
100 m vlinder vrouwen
200 m vlinder mannen
4×50 m wissel vrouwen
1500 m vrij mannen
50 vrij vrouwen
50 vlinder mannen
400 m wissel mannen
200 m school mannen
200 m vrij vrouwen
200 m vrij mannen
200 m rug vrouwen
4×50 m vrij mannen
Finales - vanaf 17:00 uur lokale tijd
HF 50 m vrij mannen
HF 50 m school vrouwen
F 400 m vrij mannen
F 200 m rug mannen
HF 100 m rug vrouwen
HF 100 m vlinder mannen
F 200 m wissel vrouwen
HF 100 m school mannen
F 200 m vlinder vrouwen
F 200 m wissel mannen
HF 100 m vrij vrouwen
F 50 m vrij mannen
F 50 m school vrouwen
F 4×50 m wissel mannen
SS 800 m vrij vrouwen
HF 50 m rug mannen
HF 50 vlinder vrouwen
F 400 m wissel mannen
F 200 m school vrouwen
F 100 m school mannen
F 100 m vrij vrouwen
HF 100 m vrij mannen
F 100 m rug vrouwen
F 100 m vlinder mannen
HF 100 m wissel vrouwen
F 50 vlinder vrouwen
F 50 m rug mannen
F 4×50 m vrij vrouwen
SS 1500 m vrij mannen
HF 50 m rug vrouwen
HF 50 m school mannen
F 400 m vrij vrouwen
HF 100 m wissel mannen
HF 100 m school vrouwen
HF 100 m rug mannen
F 100 m wissel vrouwen
F 200 m vlinder mannen
HF 100 m vlinder vrouwen
F 100 m vrij mannen
F 50 m rug vrouwen
F 50 m school mannen
F 4×50 m wissel vrouwen
HF 50 vrij vrouwen
HF 50 vlinder mannen
F 400 m wissel mannen
F 200 m school mannen
F 200 m vrij vrouwen
F 100 m wissel mannen
F 100 m vlinder vrouwen
F 200 m vrij mannen
F 100 m school vrouwen
F 100 m rug mannen
F 200 m rug vrouwen
F 50 vrij vrouwen
F 50 vlinder mannen
F 4×50 m vrij mannen

Selecties

Vlag van België
België

De Belgische zwembond selecteerde 13 zwemmers voor het EK, negen mannen en vier vrouwen.[1]

Vlag van Nederland
Nederland

Technisch directeur Jacco Verhaeren selecteerde 29 zwemmers voor het EK, vijftien mannen en veertien vrouwen.[2]

Medailles

Legenda

Mannen

Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
Vrije slag
50 m Steffen Deibler
Vlag van Duitsland
 Duitsland
20,98 Marco Orsi
Vlag van Italië
 Italië
21,17 Andrij Hovorov
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
21,32
100 m Danila Izotov
Vlag van Rusland
 Rusland
46,56 Jevgeni Lagoenov
Vlag van Rusland
 Rusland
46,60 Luca Dotto
Vlag van Italië
 Italië
47,09
200 m Danila Izotov
Vlag van Rusland
 Rusland
1.41,84 Paul Biedermann
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1.42,94 Jevgeni Lagoenov
Vlag van Rusland
 Rusland
1.44,11
400 m Paul Biedermann
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3.39,51 Federico Colbertaldo
Vlag van Italië
 Italië
3.41,70 Aleksandr Selin
Vlag van Rusland
 Rusland
3.43,70
1500 m Federico Colbertaldo
Vlag van Italië
 Italië
14.35,36 Sergij Frolov
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
14.42,01 Job Kienhuis
Vlag van Nederland
 Nederland
14.42,39
Rugslag
50 m Stanislav Donets
Vlag van Rusland
 Rusland
22,74
ER
Vitali Borisov
Vlag van Rusland
 Rusland
23,72 Nick Driebergen
Vlag van Nederland
 Nederland
23,73
100 m Stanislav Donets
Vlag van Rusland
 Rusland
49,35 Damiano Lestingi
Vlag van Italië
 Italië
51,46 Artem Dubovskoj
Vlag van Rusland
 Rusland
51,90
200 m Yannick Lebherz
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1.51,74 Damiano Lestingi
Vlag van Italië
 Italië
1.51,84 Artem Dubovskoj
Vlag van Rusland
 Rusland
1.52,72
Schoolslag
50 m Robin van Aggele
Vlag van Nederland
 Nederland
26,44 Aleksander Hetland
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
26,56 Fabio Scozzoli
Vlag van Italië
 Italië

Hendrik Feldwehr
Vlag van Duitsland
 Duitsland
26,68
100 m Fabio Scozzoli
Vlag van Italië
 Italië
57,78 Hendrik Feldwehr
Vlag van Duitsland
 Duitsland
58,09 Robin van Aggele
Vlag van Nederland
 Nederland
58,68
200 m Marco Koch
Vlag van Duitsland
 Duitsland
2.04,86 Melquiades Álvarez
Vlag van Spanje
 Spanje
2.05,41 Anton Lobanov
Vlag van Rusland
 Rusland
2.06,71
Vlinderslag
50 m Steffen Deibler
Vlag van Duitsland
 Duitsland
22,34 Andrij Hovorov
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
22,74 Joeri Verlinden
Vlag van Nederland
 Nederland
23,23
100 m Steffen Deibler
Vlag van Duitsland
 Duitsland
49,95 Joeri Verlinden
Vlag van Nederland
 Nederland
50,52 Peter Mankoč
Vlag van Slovenië
 Slovenië
50,92
200 m Dinko Jukić
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
1.53,35 Tim Wallburger
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1.53,71 Bence Biczó
Vlag van Hongarije
 Hongarije
1.53,75
Wisselslag
100 m Markus Deibler
Vlag van Duitsland
 Duitsland
52,13 Peter Mankoč
Vlag van Slovenië
 Slovenië
52,87 Alan Cabello
Vlag van Spanje
 Spanje
53,24
200 m Markus Deibler
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1.53,25 Vytautas Janušaitis
Vlag van Litouwen
 Litouwen
1.54,07 Dinko Jukić
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
1.54,93
400 m David Verrasztó
Vlag van Hongarije
 Hongarije
4.03,06 Yannick Lebherz
Vlag van Duitsland
 Duitsland
4.05,08 Federico Turrini
Vlag van Italië
 Italië
4.05,24
Vrije slag estafette
4×50 m
Vlag van Italië
 Italië
Luca Dotto
Lucio Spadaro
Filippo Magnini
Marco Orsi
1.25,16
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Steffen Deibler
Markus Deibler
Stefan Herbst
Christoph Fildebrandt
1.25,19
Vlag van Rusland
 Rusland
Danila Izotov
Jevgeni Lagoenov
Vitali Syrnikov
Vladimir Brjoechov
1.25,81
Wisselslag estafette
4×50 m
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Stefan Herbst
Hendrik Feldwehr
Steffen Deibler
Markus Deibler
1.33,40
Vlag van Italië
 Italië
Mirco Di Tora
Fabio Scozzoli
Paolo Facchinelli
Marco Orsi
1.33,83
Vlag van Rusland
 Rusland
Stanislav Donets
Sergej Gejbel
Nikolaj Skvortsov
Danila Izotov
1.34,25

Vrouwen

Onderdeel Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons
Vrije slag
50 m Ranomi Kromowidjojo
Vlag van Nederland
 Nederland
23,58 Hinkelien Schreuder
Vlag van Nederland
 Nederland
23,90 Britta Steffen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
23,95
100 m Ranomi Kromowidjojo
Vlag van Nederland
 Nederland
51,44 Femke Heemskerk
Vlag van Nederland
 Nederland
52,02 Britta Steffen
Vlag van Duitsland
 Duitsland
52,92
200 m Femke Heemskerk
Vlag van Nederland
 Nederland
1.52,62 Silke Lippok
Vlag van Duitsland
 Duitsland
1.53,96 Evelyn Verrasztó
Vlag van Hongarije
 Hongarije
1.54,39
400 m Ágnes Mutina
Vlag van Hongarije
 Hongarije
4.01,25 Melanie Costa
Vlag van Spanje
 Spanje
4.02,26 Grainne Murphy
Vlag van Ierland
 Ierland
4.02,86
800 m Federica Pellegrini
Vlag van Italië
 Italië
8.15,20 Boglárka Kapás
Vlag van Hongarije
 Hongarije
8.18,56 Grainne Murphy
Vlag van Ierland
 Ierland
8.19,45
Rugslag
50 m Sanja Jovanović
Vlag van Kroatië
 Kroatië
27,10 Elena Gemo
Vlag van Italië
 Italië
27,13 Simona Baumrtova
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
27,30
100 m Daryna Zevina
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
57,57 Sharon van Rouwendaal
Vlag van Nederland
 Nederland
57,91 Duane da Rocha
Vlag van Spanje
 Spanje
58,37
200 m Duane da Rocha
Vlag van Spanje
 Spanje
2.03,97 Sharon van Rouwendaal
Vlag van Nederland
 Nederland
2.04,13 Daryna Zevina
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
2.05,08
Schoolslag
50 m Dorothea Brandt
Vlag van Duitsland
 Duitsland
30,40 Moniek Nijhuis
Vlag van Nederland
 Nederland
30,45 Valentina Artemjeva
Vlag van Rusland
 Rusland
30,55
100 m Moniek Nijhuis
Vlag van Nederland
 Nederland
1.06,20 Sophie de Ronchi
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
1.06,21 Tessa Brouwer
Vlag van Nederland
 Nederland
1.06,65
200 m Anastasia Chaun
Vlag van Rusland
 Rusland
2.22,68 Tanja Smid
Vlag van Slovenië
 Slovenië
2.22,88 Chiara Boggiatto
Vlag van Italië
 Italië
2.24,52
Vlinderslag
50 m Inge Dekker
Vlag van Nederland
 Nederland
25,38 Hinkelien Schreuder
Vlag van Nederland
 Nederland
25,49 Triin Aljand
Vlag van Estland
 Estland
25,90
100 m Inge Dekker
Vlag van Nederland
 Nederland
56,51 Ingvild Snildal
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
57,46 Caterina Giacchetti
Vlag van Italië
 Italië
58,17
200 m Zsuzsanna Jakabos
Vlag van Hongarije
 Hongarije
2.05,58 Alessia Polieri
Vlag van Italië
 Italië
2.06,18 Caterina Giacchetti
Vlag van Italië
 Italië
2.06,49
Wisselslag
100 m Evelyn Verrasztó
Vlag van Hongarije
 Hongarije
59,53 Hinkelien Schreuder
Vlag van Nederland
 Nederland
59,57 Theresa Michalak
Vlag van Duitsland
 Duitsland
59,85
200 m Evelyn Verrasztó
Vlag van Hongarije
 Hongarije
2.07,06 Kimberly Buys
Vlag van België
 België
2.10,14 Lara Grangeon
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
2.10,22
400 m Zsuzsanna Jakabos
Vlag van Hongarije
 Hongarije
4.29,78 Anja Klinar
Vlag van Slovenië
 Slovenië
4.30,83 Lara Grangeon
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
4.30,93
Vrije slag estafette
4×50 m
Vlag van Nederland
 Nederland
Inge Dekker
Femke Heemskerk
Hinkelien Schreuder
Ranomi Kromowidjojo
1.34,34
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Dorothea Brandt
Britta Steffen
Lisa Vitting
Daniela Schreiber
1.36,83
Vlag van Finland
 Finland
Marlene Niemi
Emilia Pikkarainen
Lotta Nevalainen
Hanna-Maria Seppälä
1.39,02
Wisselslag estafette
4×50 m
Vlag van Nederland
 Nederland
Hinkelien Schreuder
Moniek Nijhuis
Inge Dekker
Ranomi Kromowidjojo
1.44,98
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Jenny Mensing
Dorothea Brandt
Lisa Vitting
Britta Steffen
1.47,70
Vlag van Italië
 Italië
Laura Letrari
Lisa Fissneider
Elena Gemo
Federica Pellegrini
1.49,56

Medailleklassement

 Gastland
 Plaats  Land Goud Goud Zilver Zilver Brons Brons Totaal
1
Vlag van Duitsland
 Duitsland
10 8 4 22
2
Vlag van Nederland
 Nederland
9 8 5 22
3
Vlag van Hongarije
 Hongarije
6 1 2 9
4
Vlag van Rusland
 Rusland
5 2 8 15
5
Vlag van Italië
 Italië
4 7 7 18
6
Vlag van Spanje
 Spanje
1 2 2 5
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
1 2 2 5
8
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
1 0 1 2
9
Vlag van Kroatië
 Kroatië
1 0 0 1
10
Vlag van Slovenië
 Slovenië
0 3 1 4
11
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
0 2 0 2
12
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
0 1 2 3
13
Vlag van België
 België
0 1 0 1
Vlag van Litouwen
 Litouwen
0 1 0 1
15
Vlag van Ierland
 Ierland
0 0 2 2
16
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
0 0 1 1
Vlag van Estland
 Estland
0 0 1 1
Vlag van Finland
 Finland
0 0 1 1
Totaal 38 38 39 115

Records

De onderstaande tabel geeft de verbroken wereld (WR), Europese (ER) en kampioenschapsrecords (CR) tijdens dit kampioenschap.

Datum Afstand Ronde Naam Land Tijd CR ER WR
26 november 50 m rugslag (m) Finale Stanislav Donets
Vlag van Rusland
 RUS
22,74
Vinkje
Vinkje
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Europese kampioenschappen kortebaanzwemmen 2010
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.