Eurovision Young Musicians 1994
Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Het Eurovision Young Musicians 1994 was de zevende editie van het muziekfestival en vond plaats op 14 juni 1994 in de Philharmonic Concert Hall in Warschau.
Snelle feiten Gastland, Locatie ...
Eurovision Young Musicians 1994 | ||
---|---|---|
Gastland | Polen | |
Locatie | Philharmonic Concert Hall, Warschau | |
Omroep | TVP | |
Halve finale | 9 juni 1994 | |
Finale | 14 juni 1994 | |
Winnaar | ||
Land | Verenigd Koninkrijk | |
Artiest | Nathalie Clein | |
Andere gegevens | ||
Stemgegevens | Een jury kies de top3 deelnemers | |
Aantal landen | 24 | |
Debuterend | Estland Kroatië Letland Litouwen Macedonië Rusland Slovenië | |
Terugkerend | Griekenland Ierland Portugal Zweden | |
Terugtrekkend | Joegoslavië | |
Chronologie | ||
◄ 1992 – 1996 ► |
Sluiten
24 landen namen deel aan deze editie, een record op dat moment.
Henryk Mikolaj Gorecki
Wanda Wilkomirska
Marc Grauwels
Arie Dzierlatka
Emma Johnson
Frantisek Maxian
Jorma Panula
/ Carole Dawn Reinhart
Alfredo Riccardi
Halve finale
Meer informatie Land, Artiest ...
Land | Artiest | Instrument | Resultaat |
---|---|---|---|
België | David Cohen | Cello | uit |
Cyprus | Manolis Nephytou | Piano | uit |
Denemarken | Frederik Magle | Orgel | gekwalificeerd |
Duitsland | Luise Wiedemann | Fagot | uit |
Estland | Marko Martin | Piano | gekwalificeerd |
Finland | Pia Toivio | Cello | gekwalificeerd |
Frankrijk | Nicolas Delclaud | Viool | uit |
Griekenland | Antonios Sousamoglou | Viool | uit |
Hongarije | Mark Farago | Piano | gekwalificeerd |
Ierland | Finghin Collins | Piano | uit |
Kroatië | Ana Vidović | Gitaar | uit |
Letland | Liene Circene | Piano | gekwalificeerd |
Litouwen | Vilhelmas Čepinskis | Viool | uit |
Macedonië | Kalina Mrmevska | Piano | uit |
Noorwegen | Rolf Erik Nystrøm | Saxofoon | uit |
Oostenrijk | Bernard Hufnagl | Trombone | uit |
Polen | Lukasz Szyrner | Cello | uit |
Portugal | Ruben Da Luz Santos | Trombone | uit |
Rusland | Anna Ajrapetiants | Piano | uit |
Slovenië | Mate Bekavac | Klarinet | uit |
Spanje | Dolores Rodríguez Paredes | Gitaar | uit |
Verenigd Koninkrijk | Natalie Clein | Cello | gekwalificeerd |
Zweden | Malin Broman | Viool | gekwalificeerd |
Zwitserland | David Bruchez | Trombone | gekwalificeerd |
Sluiten
Finale
Meer informatie Plaats, Land ...
Plaats | Land | Muzikant | Instrument |
---|---|---|---|
1 | Verenigd Koninkrijk | Natalie Clein | Cello |
2 | Letland | Liene Circene | Piano |
3 | Zweden | Malin Broman | Viool |
- | Denemarken | Frederik Magle | Orgel |
- | Estland | Marko Martin | Piano |
- | Finland | Pia Toivio | Cello |
- | Hongarije | Mark Farago | Piano |
- | Zwitserland | David Bruchez | Trombone |
Sluiten
Debuterende landen
Terugkerende landen
Terugtrekkende landen
Manolis Nephytou doet voor de tweede keer op rij mee voor Cyprus.
- Jurylid Emma Johnson deed in 1984 zelf aan het festival mee. Ze werd toen derde namens het Verenigd Koninkrijk.