For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Filmfestival van Cannes 2017.

Filmfestival van Cannes 2017

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Filmfestival van Cannes 2017
Algemene informatie
Datum 17 - 28 mei 2017
Locatie
Vlag van Frankrijk
Cannes
Duur 12 dagen
Genre(s) competitief filmfestival
Prijs Gouden Palm
Geschiedenis festival
Eerste editie 1946
Laatste editie tot heden
Officiële website
Portaal 
Portaalicoon
 
Film
Frankrijk

Het 70ste Filmfestival van Cannes was een internationaal filmfestival dat plaatsvond in Cannes, Frankrijk van 17 tot 28 mei 2017.

Het festival opende met de film Les Fantômes d'Ismaël van Arnaud Desplechin.[1]

Competitie

Jury

De internationale jury[2]:

Naam Beroep Land
Pedro Almodovar Cannes 2016.jpg
Pedro Almodóvar (juryvoorzitter) Filmregisseur, scenarioschrijver, filmproducent
Vlag van Spanje
 Spanje
Jessica Chastain Cannes 2016 4.jpg
Jessica Chastain Actrice, producente
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
nothumb
Maren Ade Regisseur, scenarioschrijver, producente
Vlag van Duitsland
 Duitsland
nothumb
Fan Bingbing Actrice, producente
Vlag van China
 China
nothumb
Agnès Jaoui Regisseur, actrice, scenarioschrijver, producente
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
nothumb
Park Chan-wook Regisseur, scenarioschrijver, producent
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
nothumb
Will Smith Acteur, producent
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
nothumb
Paolo Sorrentino Regisseur, scenarioschrijver
Vlag van Italië
 Italië
Gabriel Yared Componist
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Selectie (langspeelfilms)

Speelfilms geselecteerd voor de competitie[1]:

Film Regisseur Land Prijzen
Aus dem Nichts Fatih Akın
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Beste actrice (Diane Kruger)
The Meyerowitz Stories Noah Baumbach
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Palm Dog Award
120 battements par minute Robin Campillo
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Grote prijs (Grand Prix)
FIPRESCI-prijs
Queer Palm Award
The Beguiled Sofia Coppola
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Beste regie
Rodin Jacques Doillon
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Happy End Michael Haneke
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Wonderstruck Todd Haynes
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Le Redoutable Michel Hazanavicius
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Okja Bong Joon-ho
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Hikari Naomi Kawase
Vlag van Japan
 Japan
Prix du Jury Œcuménique
The Killing of a Sacred Deer Giorgos Lanthimos
Vlag van Griekenland
 Griekenland
Beste scenario
(ex-aequo met Lynne Ramsay)
A Gentle Creature Sergei Loznitsa
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
Jupiter holdja
(Jupiter's Moon)
Kornél Mundruczó
Vlag van Hongarije
 Hongarije
L'Amant double François Ozon
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
You Were Never Really Here Lynne Ramsay
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk
Beste scenario
(ex-aequo met Giorgos Lathimos)
Beste acteur (Joaquin Phoenix)
Good Time Benny en Josh Safdie
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Geu-Hu
(The Day After)
Hong Sang-soo
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Nelyubov Andrej Zvjaguintchev
Vlag van Rusland
 Rusland
Prijs van de jury
The Square Ruben Östlund
Vlag van Zweden
 Zweden
Gouden Palm

Langspeelfilms buiten competitie:

Film Regisseur Land
Les Fantômes d'Ismaël (openingsfilm) Arnaud Desplechin
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Mugen Non Junin
(Blade of the Immortal)
Takashi Miike
Vlag van Japan
 Japan-
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk
How to Talk to Girls at Parties John Cameron Mitchell
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk-
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Visages, villages Agnès Varda, JR
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
D'apres une histoire vraie[3] Roman Polański
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Séances de minuit:

Film Regisseur Land
Ak-Nyeo Jung Byung-gil
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Bulhadang
(The Merciless)
Byun Sung-hyun
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
A Prayer Before Dawn Jean-Stéphane Sauvaire
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk-
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Séances spéciales:

Film Regisseur Land
An Inconvenient Sequel Bonni Cohen, Jon Shenk
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
12 jours Raymond Depardon
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
They Anahita Ghazvinizadeh
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten-
Vlag van Qatar
 Qatar
La Caméra de Claire Hong Sang-soo
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk-
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
Promised Land Eugene Jarecki
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Napalm Claude Lanzmann
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
24 Frames Abbas Kiarostami
Vlag van Iran
 Iran
Demons in Paradise
(in competitie voor de Caméra d'or)
Jude Ratman
Vlag van Sri Lanka
 Sri Lanka
Sea Sorrow Vanessa Redgrave
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk

Kortfilms (Cinéfondation et des courts métrages)

Jury

Naam Beroep Land
Cristian Mungiu Cannes 2012.jpg
Cristian Mungiu (juryvoorzitter) Filmregisseur, scenarioschrijver, producent
Vlag van Roemenië
 Roemenië
Clotilde Hesme César 2012 - 2.jpg
Clotilde Hesme Actrice
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Barry Jenkins (cropped).jpg
Barry Jenkins Regisseur, scenarioschrijver
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Eric Khoo 2010.JPG
Eric Khoo Regisseur, scenarioschrijver, productent
Vlag van Singapore
 Singapore
Athina Rachel Tsangari (cropped).jpg
Athina Rachel Tsangari Regisseur, scenarioschrijver, producente
Vlag van Griekenland
 Griekenland

Kortfilms

Volgende kortfilms uit een selectie van 4843 inzendingen[5]:

Film Regisseur Land
Katto Teppo Airaksinen
Vlag van Finland
 Finland
Pépé le morse Lucrèce Andreae
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
A Drowning Man Madhi Fleifel
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk-
Vlag van Denemarken
 Denemarken-
Vlag van Griekenland
 Griekenland
Lunch Time Alireza Ghasemi
Vlag van Iran
 Iran
Across My Land Fiona Godivier
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Koniec Widzenia Grzegorz Molda
Vlag van Polen
 Polen
Xiao Cheng Er Yue Yang Qiu
Vlag van China
 China
Damiana Andrés Ramirez Pulido
Vlag van Colombia
 Colombia
Push It Julia Thelin
Vlag van Zweden
 Zweden

Cinéfondation

De Cinéfondation-sectie focust op films gemaakt door studenten in filmscholen. De volgende 16 films (14 fictiefilms en 2 animatiefilms) werden geselecteerd uit 2600 inzendingen van filmscholen uit de gehele wereld.[5]

Film Regisseur School Prijzen
Ben Mamshich - בן ממשיך Yuval Aharoni Steve Tisch School of Film & Television
Vlag van Israël
 Israël
Heyvan Bahman Ark, Bahran Ark Iranian National School of Cinema
Vlag van Iran
 Iran
Atlantida, 2003 Michal Blasko FTF VSMU
Vlag van Slowakije
 Slowakije
Lejla Stijn Bouma Sarajevo Film Academy
Vlag van Bosnië en Herzegovina
 Bosnië en Herzegovina
Vazio Do Lado De Fora Eduardo Brandao Pinto Universidade Federal Fluminense
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Tokeru Aya Igashi Toho Gakuen Film Techniques Training College
Vlag van Japan
 Japan
Afternoon Clouds Payal Kapadia Film and Television Institute of India
Vlag van India
 India
A perdre haleine Léa Krawczyk La Poudrière
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Give Up the Ghost Marian Mathias Tisch School of the Arts
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Paul est là Valentina Maurel INSAS
Vlag van België
 België
Camouflage Imge Özbilge KASK
Vlag van België
 België
Pequeno Manifesto En Contra Del Cine Solemne Roberto Porta Universidad del Cine
Vlag van Argentinië
 Argentinië
Wild Horses Roxy Stewart NFTS
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk
Lathatatlanul Aron Szentpéteri Szinhaz-ès Filmmuvészeti Egyetem
Vlag van Hongarije
 Hongarije
Deux égarés sont morts Tommaso Usberti La Fémis
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Yin Shian Bien Jian Gon Lu Yi-Ling Wang National Taiwan University of Arts
Vlag van Taiwan
 Taiwan

Un certain regard

Jury

Naam Beroep Land
Uma Thurman photographed by Jiyang Chen.jpg
Uma Thurman
(juryvoorzitter)
Actrice, producente
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Mohamed Diab.jpg
Mohamed Diab Regisseur, scenarioschrijver, auteur
Vlag van Egypte
 Egypte
Reda Kateb Cannes 2014.jpg
Reda Kateb Acteur
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Lafosse675.jpg
Joachim Lafosse Regisseur, scenarioschrijver
Vlag van België
 België
Karel Och Artistiek directeur Internationaal filmfestival van Karlsbad
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië

Selectie

Volgende films werden geselecteerd voor de competitie[1]:

Film Regisseur Land Prijs
Barbara (openingsfilm) Mathieu Amalric
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
La novia del desierto
(in competitie voor de Caméra d'or)
Cecilia Atan, Valeria Pivato
Vlag van Argentinië
 Argentinië-
Vlag van Chili
 Chili
Tesnota
(in competitie voor de Caméra d'or)
Kantemir Balagov
Vlag van Singapore
 Singapore
FIPRESCI-prijs
Aala kaf ifrit Kaouther Ben Hania
Vlag van Tunesië
 Tunesië
L'Atelier Laurent Cantet
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Fortunata Sergio Castellitto
Vlag van Italië
 Italië
Las hijas de Abril Michel Franco
Vlag van Mexico
 Mexico
Prijs van de jury
Western Valeska Grisebach
Vlag van Duitsland
 Duitsland-
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije-
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk
Posoki Stefan Komandarev
Vlag van Bulgarije
 Bulgarije-
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Out
(in competitie voor de Caméra d'or)
Gyorgy Kristof
Vlag van Slowakije
 Slowakije-
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Sanpo suru shinryakusha
(Before We Vanish)
Kiyoshi Kurosawa
Vlag van Japan
 Japan
En attendant les hirondelles
(The Nature of Time)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Karim Moussaoui
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Lerd Mohammad Rasoulof
Vlag van Iran
 Iran
Prix Un certain regard
Jeune Femme
(in competitie voor de Caméra d'or)
Léonor Serraille
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Caméra d'or
Wind River
(in competitie voor de Caméra d'or)
Taylor Sheridan
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Beste regisseur
Après la guerre
(After the War)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Annarita Zambrano
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Semaine de la critique

Jury

Naam Beroep Land
Kleber Mendonça Filho, cineasta.jpg
Kleber Mendonça Filho (juryvoorzitter) Regisseur, scenarioschrijver
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Diana Bustamante Escobar Producent, artistiek directeur van het Filmfestival van Cartagena
Vlag van Colombia
 Colombia
Eric Kohn Redacteur en directeur van Indiewire
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Hania Mroué Directrice van cinema Metropolis
Vlag van Libanon
 Libanon
Niels Schneider 2017.jpg
Niels Schneider Komiek
Vlag van Canada
 Canada-
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Selectie

Volgende films werden geselecteerd voor de competitie:

Film Regisseur Land Prijzen
Ava Léa Mysius
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
La familia Gustavo Rondón Córdova
Vlag van Venezuela
 Venezuela-
Vlag van Chili
 Chili-
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Gabriel e a montanha Fellipe Gamarano Barbosa
Vlag van Brazilië
 Brazilië-
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Prix Révélation France 4
Makala Emmanuel Gras
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Grand Prix Nespresso
Oh Lucy! Atsuko Hirayanagi
Vlag van Japan
 Japan-
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Los Perros Marcela Said
Vlag van Chili
 Chili-
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Tehran Taboo Ali Soozandeh
Vlag van Duitsland
 Duitsland-
Vlag van Oostenrijk
 Oostenrijk

Séances spéciales:

Film Regisseur Land
Sicilian Ghost Story (openingsfilm) Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
Vlag van Italië
 Italië
Petit Paysan Hubert Charuel
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Une vie violente Thierry de Peretti
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
After School Knife Fight Caroline Poggi, Jonathan Vinel
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Coelho Mau
(Bad Bunny)
Carlos Conceição
Vlag van Portugal
 Portugal-
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Les Îles Yann Gonzalez
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Brigsby Bear (slotfilm) Dave McCary
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Kortfilms

Film Regisseur Land
Los desheredados Laura Ferrés
Vlag van Spanje
 Spanje
Ela - Szkice na Pozegnanie Oliver Adam Kusio
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Les Enfants partent à l'aube Manon Coubia
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Jodilerks Dela Cruz, Employee of the Month Carlo Francisco Manatad
Vlag van de Filipijnen
 Filipijnen-
Vlag van Singapore
 Singapore
Möbius Sam Kuhn
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten-
Vlag van Canada
 Canada
Najpiękniejsze fajerwerki ever Aleksandra Terpińska
Vlag van Polen
 Polen
Real Gods Require Blood Moin Hussain
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk
Selva Sofía Quirós Ubeda
Vlag van Costa Rica
 Costa Rica-
Vlag van Argentinië
 Argentinië-
Vlag van Chili
 Chili
TESLA : LUMIÈRE MONDIALE Matthew Rankin
Vlag van Canada
 Canada
Le Visage Salvatore Lista
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk

Quinzaine des réalisateurs

Langspeelfilms

Film Regisseur Land Prijzen
A Ciambra Jonas Carpignano
Vlag van Italië
 Italië-
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk-
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Alive in France Abel Ferrara
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
L'Amant d'un jour Philippe Garrel
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Prix SACD
Bushwick Cary Murnion, Jonathan Milott
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Cuori Puri Roberto De Paolis
Vlag van Italië
 Italië
The Florida Project Sean S. Baker
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Frost Šarūnas Bartas
Vlag van Litouwen
 Litouwen-
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk-
Vlag van Polen
 Polen-
Vlag van Oekraïne
 Oekraïne
I Am Not a Witch Rungano Nyoni
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk-
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Jeannette, l'enfance de Jeanne d'Arc Bruno Dumont
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
L'Intrusa Leonardo Di Costanzo
Vlag van Italië
 Italië-
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk-
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
La defensa del dragón Natalia Santa
Vlag van Colombia
 Colombia
Marlina si pembunuh dalam empat babak Mouly Surya
Vlag van Indonesië
 Indonesië
Mobile Homes Vladimir de Fontenay
Vlag van Canada
 Canada-
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Nothingwood Sonia Kronlund
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk-
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Ôtez-moi d'un doute Carine Tardieu
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk-
Vlag van België
 België
Patti Cake$ Geremy Jasper
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
The Rider Chloé Zhao
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Art Cinema Award (CICAE)
Un beau soleil intérieur (openingsfilm) Claire Denis
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Prix SACD
West of the Jordan River (Field Diary Revisited)
(ממערב לירדן)
Amos Gitai
Vlag van Israël
 Israël

Séances spéciales:

Film Regisseur Land
A Fábrica de Nada Pedro Pinho
Vlag van Portugal
 Portugal

Kortfilms

Film Regisseur Land
Água Mole Laura Goncalves, Alexandra Ramires
Vlag van Portugal
 Portugal
La Bouche Camilo Restrepo
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Copa-Loca Christos Massalas
Vlag van Griekenland
 Griekenland
Creme de Menthe David Philippe Gagné, Jean-Marc E. Roy
Vlag van Canada
 Canada
Farpões, Baldios Marta Mateus
Vlag van Portugal
 Portugal
Min Börda Niki Lindroth von Bahr
Vlag van Zweden
 Zweden
Nada Gabriel Martins
Vlag van Brazilië
 Brazilië
Retour à Genoa City Benoit Grimalt
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Tijuana Tales Jean-Charles Hue
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Trešnje Dubravka Turić
Vlag van Kroatië
 Kroatië

Caméra d'or

Jury

De internationale jury[7]:

Naam Beroep Land
Sandrine Kiberlain at the 2009 Deauville American Film Festival-01.jpg
Sandrine Kiberlain (juryvoorzitter) Filmregisseuse en comédienne
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Patrick Blossier DoP
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Elodie Bouchez Cabourg 2013.jpg
Élodie Bouchez Actrice
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Guillaume Brac Regisseur, producent
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Thibault Carterot Voorzitter van M141
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Fabien Gaffez Schrijver, criticus
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Michel Merkt Producent
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland

Prijswinnaars

Categorie Winnaar Regisseur of film Land
Gouden Palm The Square Ruben Östlund
Vlag van Zweden
 Zweden
Grote Prijs 120 battements par minute Robin Campillo
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Juryprijs Loveless Andrej Zvjaguintchev
Vlag van Rusland
 Rusland
Beste regisseur Sofia Coppola The Beguiled
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
Beste acteur Joaquin Phoenix You Were Never Really Here
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk
Beste actrice Diane Kruger Aus dem Nichts
Vlag van Duitsland
 Duitsland
Beste scenario Giorgos Lanthimos The Killing of a Sacred Deer
Vlag van Griekenland
 Griekenland
Lynne Ramsay You Were Never Really Here
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 Verenigd Koninkrijk
Gouden camera (Caméra d'or) Jeune Femme Léonor Sérraille
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
Beste korte film Xiao Cheng Er Yue Yang Qiu
Vlag van China
 China
Erepalm (Palme d'honneur) Jeffrey Katzenberg
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Filmfestival van Cannes 2017
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.