Filmfestival van Cannes 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Filmfestival van Cannes 2018.

Filmfestival van Cannes 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Filmfestival van Cannes 2018
Algemene informatie
Datum 8 - 19 mei 2018
Locatie
Cannes
Duur 12 dagen
Genre(s) competitief filmfestival
Prijs Gouden Palm
Geschiedenis festival
Eerste editie 1946
Laatste editie tot heden
Officiële website
Portaal 
 
Film
Frankrijk

Het 71ste Filmfestival van Cannes was een internationaal filmfestival dat plaatsvond in Cannes, Frankrijk van 8 tot 19 mei 2018.[1]

Het festival opende met de film Todos lo saben van Asghar Farhadi[2] en als slotfilm werd The Man Who Killed Don Quixote van Terry Gilliam geselecteerd.[3]

Competitie

Jury

De internationale jury[4]:

Naam Beroep Land
Cate Blanchett (juryvoorzitter) Actrice
 Australië
Chang Chen Acteur
 Taiwan
Ava DuVernay Filmregisseur
 Verenigde Staten
Robert Guédiguian Filmregisseur
 Frankrijk
Khadja Nin Singer-songwriter
 Burundi
Lea Seydoux Actrice
 Frankrijk
Kristen Stewart Actrice
 Verenigde Staten
Denis Villeneuve Filmregisseur
 Canada
Andrej Zvjagintsev Filmregisseur
 Rusland

Selectie (langspeelfilms)

Speelfilms geselecteerd voor de competitie[3][5]:

Film Regisseur Land Prijzen
En guerre Stéphane Brizé
 Frankrijk
Netemo sametemo (寝ても覚めても)
(Asako I & II)
Ryūsuke Hamaguchi
 Japan
Jiang hu er nv (江湖儿女)
(Ash Is Purest White)
Jia Zhangke
 China
Beoning (버닝)
(Burning)
Lee Chang-dong
 Zuid-Korea
Prix FIPRESCI
Cafarnaúm
(Capernaum)
Nadine Labaki
 Libanon
Prijs van de jury
BlacKkKlansman Spike Lee
 Verenigde Staten
Grote Prijs (Grand Prix)
Zimna wojna
(Cold War)
Pawel Pawlikowski
 Polen
Beste regisseur
Dogman Matteo Garrone
 Italië
Palme Dog
Beste acteur (Marcello Fonte)
Todos lo saben (openingsfilm)
(Everybody Knows)
Asghar Farhadi
 Spanje
Les Filles du soleil Eva Husson
 Frankrijk
Lazzaro Felice Alice Rohrwacher
 Italië
Beste scenario (Alice Rohrwacher)
Le Livre d'image Jean-Luc Godard
 Frankrijk-
 Zwitserland
Un couteau dans le cœur Yann Gonzalez
 Frankrijk
Ayka Sergej Dvortsevoj
 Kazachstan
Beste actrice (Samal Yeslyamova)
Manbiki kazoku (万引き家族)
(Shoplifters)
Hirokazu Kore-Eda
 Japan
Gouden Palm
Plaire, aimer et courir vite Christophe Honoré
 Frankrijk
Leto (Лето)
(Summer)
Kirill Serebrennikov
 Rusland
Cannes Soundtrack Award
Se rokh
(Three Faces)
Jafar Panahi
 Iran
Beste scenario (Jafar Panahi)
Under the Silver Lake David Robert Mitchell
 Verenigde Staten
Ahlat Ağacı
(The Wild Pear Tree)
Nuri Bilge Ceylan
 Turkije
Yomeddine
(in competitie voor de Caméra d'or)
Abu Bakr Shawky
 Egypte
Prix François Chalais

Langspeelfilms buiten competitie:

Film Regisseur Land
The House That Jack Built Lars von Trier
 Denemarken
The Man Who Killed Don Quixote Terry Gilliam
 Verenigd Koninkrijk
Le Grand Bain Gilles Lellouche
 Frankrijk
Solo: A Star Wars Story Ron Howard
 Verenigde Staten

Séances de minuit:

Film Regisseur Land
Arctic
(in competitie voor de Caméra d'or)
Joe Penna
 IJsland
Fahrenheit 451 Ramin Bahrani
 Verenigde Staten
Whitney Kevin Macdonald
 Verenigd Koninkrijk
Gongjack (공작)
(The Spy Gone North)
Yoon Jong-bin
 Zuid-Korea

Séances spéciales:

Film Regisseur Land
Another Day of Life Damian Nenow, Raul De La Fuente
 Polen-
 Spanje-
 Duitsland-
 België-
 Hongarije
Dead Souls Wang Bing
 China
O Grande Circo Místico Carlos Diegues
 Brazilië
Pope Francis: A Man of His Word Wim Wenders
 Frankrijk-
 Duitsland-
 Italië-
 Zwitserland
The State Against Mandela and the Others Nicolas Champeaux, Gilles Porte
 Frankrijk
10 Years in Thailand Aditya Assarat, Wisit Sasanatieng, Chulayarnon Sriphol, Apichatpong Weerasethakul
 Thailand
Libre Michel Toesca
 Frankrijk
La Traversée Romain Goupil
 Frankrijk

Kortfilms (Cinéfondation et des courts métrages)

Jury

Naam Beroep Land
Bertrand Bonello (juryvoorzitter) Filmregisseur
 Frankrijk
Valeska Grisebach Filmregisseur
 Duitsland
Khalil Joreige Filmregisseur
 Libanon
Alanté Kavaïté Filmregisseur
 Frankrijk-
 Litouwen
Ariane Labed Actrice
 Frankrijk

Kortfilms

Volgende kortfilms uit een selectie van 3943 inzendingen[6]:

Film Regisseur Land
Gabriel Oren Gerner
 Frankrijk
Judgement Raymund Ribay Gutierrez
 Filipijnen
Caroline Celine Held, Logan George
 Verenigde Staten
Tariki Saeed Jafarian
 Iran
III Marta Pajek
 Polen
Duality Masahiko Sato, Genki Kawamura, Yutaro Seki, Masayuki Toyota, Kentaro Hirase
 Japan
On the Border Wei Shujun
 China
All These Creatures Charles Williams
 Australië

Cinéfondation

De Cinéfondation-sectie focust op films gemaakt door studenten in filmscholen. De volgende 17 films (14 fictiefilms en 3 animatiefilms) werden geselecteerd uit 2426 inzendingen van filmscholen uit de gehele wereld.[6]

Film Regisseur School Prijzen
Dolfin Megumi Ori Aharon Steve Tisch School of Film & Television, Tel Aviv University
 Israël
End of Season Zhannat Alshanova The London Film School
 Verenigd Koninkrijk
Sailor’s Delight Louise Aubertin, Éloïse Girard, Marine Meneyrol, Jonas Ritter, Loucas Rongeart, Amandine Thomoux ESMA
 Frankrijk
Inanimate Lucia Bulgheroni NFTS
 Verenigd Koninkrijk
Derde prijs
El Verano del léon eléctrico Diego Céspedes Universidad de Chile - ICEI
 Chili
Eerste prijs
Palm Trees and Power Lines Jamie Dack Tisch School of the Arts
 Verenigde Staten
Dong wu xiong meng Shen Di Shanghai Theater Academy
 China
Tweede prijs
Fragment de drame Laura Garcia La Fémis
 Frankrijk
Cinco minutos afuera Constanza Gatti Universidad del Cine (FUC)
 Argentinië
Los tiempos de Héctor Ariel Gutiérrez CCC
 Mexico
Dots Eryk Lenartowicz AFTRS
 Australië
Inny Marta Magnuska PWSFTviT
 Polen
Albastru si rosu, in proportii egale Georgiana Moldoveanu UNATC I.L. CARAGIALE
 Roemenië
Così in terra Pier Lorenzo Pisano Centro Sperimentale di Cinematografia
 Italië
Kalendar Igor Poplauhin Moscow School of New Cinema
 Rusland
Tweede prijs
Mesle bache adam Arian Vazirdaftari Tehran University of Dramatic Arts
 Iran
I Am My Own Mother Andrew Zox San Francisco State University
 Verenigde Staten

Un certain regard

Jury

Naam Beroep Land
Benicio del Toro
(juryvoorzitter)
Acteur
 Puerto Rico
Kantemir Balagov Regisseur
 Rusland
Julie Huntsinger Executive director van het Telluride Film Festival
 Verenigde Staten
Annemarie Jacir Schrijver en regisseur
 Palestina
Virginie Ledoyen Actrice
 Frankrijk

Selectie

Volgende films werden geselecteerd voor de competitie:

Film Regisseur Land Prijzen
Donbass (openingsfilm) Sergei Loznitsa
 Oekraïne
Beste regie
El Ángel Luis Ortega
 Argentinië-
 Spanje
Gueule d'ange Vanessa Filho
 Frankrijk
Gräns
(Border)
Ali Abbasi
 Zweden-
 Denemarken
Prix Un certain regard[7]
Chuva e Cantoria na Aldeia dos Mortos João Salaviza, Renée Nader Messora
 Portugal
Speciale prijs van de jury
Euforia Valeria Golino
 Italië
Rafiki Wanuri Kahiu
 Kenia
The Gentle Indifference of the World Adilkhan Yerzhanov
 Kazachstan-
 Frankrijk
Girl
(in competitie voor de Caméra d'or)
Lukas Dhont
 België
Caméra d'or
Prix FIPRESCI
Queer Palm
Beste acteerprestatie (Victor Polster)
Die stropers
(in competitie voor de Caméra d'or)
Etienne Kallos
 Zuid-Afrika-
 Frankrijk
In My Room Ulrich Köhler
 Duitsland-
 Italië
Les Chatouilles
(in competitie voor de Caméra d'or)
Andréa Bescond, Eric Métayer
 Frankrijk
Di qiu zui hou de ye wan
(Long Day's Journey into Night)
Bi Gan
 China
Manto Nandita Das
 India
Muere, monstruo, muere Alejandro Fadel
 Argentinië
Mon tissue préféré
(in competitie voor de Caméra d'or)
Gaya Jiji
 Frankrijk-
 Duitsland-
 Turkije
À genoux les gars Antoine Desrosières
 Frankrijk
Sofia
(in competitie voor de Caméra d'or)
Meryem Benm'Barek-Aloïsi
 België
Beste scenario

Semaine de la critique

Jury

Naam Beroep Land
Joachim Trier
(juryvoorzitter)
filmregisseur
 Noorwegen
Chloë Sevigny Actrice en filmregisseur
 Verenigde Staten
Nahuel Pérez Biscayart Acteur
 Argentinië
Eva Sangiorgi Directeur van het Vienna International Film Festival
 Italië
Augustin Trapenard Journalist
 Frankrijk

Selectie

Volgende films werden geselecteerd voor de competitie:

Film Regisseur Land Prijzen
Chriss the Swiss
(in competitie voor de Caméra d'or)
Anja Kofmel
 Zwitserland
Diamantino
(in competitie voor de Caméra d'or)
Gabriel Abrantes, Daniel Schmidt
 Portugal
Grand Prix Nespresso
Egy Nap
(One Day)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Zsófia Szilágyi
 Hongarije
Prix FIPRESCI
Fuga Agnieszka Smoczyńska
 Polen
Kona fer í stríð
(Woman at War)
Benedikt Erlingsson
 IJsland
Prix SACD
Sauvage
(in competitie voor de Caméra d'or)
Camille Vidal-Naquet
 Frankrijk
Prix Louis Roederer de la révélation (Félix Maritaud)
Sir
(in competitie voor de Caméra d'or)
Rohena Gera
 India
Aide Fondation Gan pour la diffusion

Kortfilms

Film Regisseur Land
Amor, Avenidas Novas Duarte Coimbra
 Portugal
Ektoras Malo : I Teleftea Mera Tis Chronias Jacqueline Lentzou
 Griekenland
Mo-Bum-Shi-Min Kim Cheol-Hwi
 Zuid-Korea
Pauline asservie Charline Bourgeois-Tacquet
 Frankrijk
La Persistente Camille Lugan
 Frankrijk
Rapaz Felipe Gálvez
 Chili
Schächer Flurin Giger
 Zwitserland
Tiikeri Mikko Myllyahti
 Finland
Un jour de mariage Elias Belkeddar
 Algerije
Ya Normalniy Michael Borodin
 Rusland

Séances spéciales:

Film Regisseur Land
Wildlife (openingsfilm)
(in competitie voor de Caméra d'or)
Paul Dano
 Verenigde Staten
Nos batailles Guillaume Senez
 België
Shéhérazade
(in competitie voor de Caméra d'or)
Jean-Bernard Marlin
 Frankrijk
Guy (slotfilm) Alex Lutz
 Frankrijk

Kortfilms

Film Regisseur Land
La Chute Boris Labbé
 Frankrijk
Third Kind Yorgos Zois
 Griekenland
Ultra Pulpe Bertrand Mandico
 Frankrijk

Quinzaine des réalisateurs

Langspeelfilms

Film Regisseur Land Prijzen
Pájaros de verano (openingsfilm) Ciro Guerra, Cristina Gallego
 Colombia
Amin Philippe Faucon
 Frankrijk
Carmen y Lola Arantxa Echevarría
 Spanje
Climax Gaspar Noé
 Frankrijk
Art Cinema Award (CICAE)
Cómprame un revolver Julio Hernández Cordón
 Mexico
Les Confins du monde Guillaume Nicloux
 Frankrijk
El motoarrebatador Agustín Toscano
 Argentinië
En liberté ! Pierre Salvadori
 Frankrijk
Prix SACD
Joueurs Marie Monge
 Frankrijk
Leave No Trace Debra Granik
 Verenigde Staten
Los silencios Beatriz Seigner
 Brazilië
Ming wang xing shi ke
(The Pluto Moment)
Ming Xhang
 China
Mandy Panos Cosmatos
 Verenigde Staten
Mirai no Mirai (未来のミライ)
(Mirai of the Future)
Mamoru Hosoda
 Japan
Le Monde est à toi Romain Gavras
 Frankrijk
Petra Jamie Rosales
 Spanje
Samouni Road Stefano Savona
 Italië
Teret
(The Road)
Ognjen Glavonic
 Servië
Weldi Mohamed Ben Attia
 Tunesië
Tropa grazia (slotfilm) Gianni Zanasi
 Italië
Label Europa Cinemas

Kortfilms

Film Regisseur Land
Basses Félix Imbert
 Frankrijk
Ce Magnifique Gâteau! Emma De Swaef, Marc Roels
 België
La Chanson Tiphaine Raffier
 Frankrijk
La Lotta Marco Bellocchio
 Italië
Las Cruces Nicolas Boone
 Frankrijk
La Nuit des sacs plastiques Gabriel Harel
 Frankrijk
O órfão Carolina Markowicz
 Brazilië
Our Song to War Juanita Onzaga
 Colombia
Skip Day Patrick Bresnan, Ivete Lucas
 Verenigde Staten
Le Sujet Patrick Bouchard
 Canada

ACID

Film Regisseur Land
L'amour debout Michaël Dacheux
 Frankrijk
Tak sebe zima
(Bad Bad Winter)
Olga Korotko
 Kazachstan
Cassandro the Exotico ! Marie Losier
 Frankrijk
Dans la terrible jungle Caroline Capelle, Ombline Rey
 Frankrijk
Il se passe quelque chose Anne Alix
 Frankrijk
Seule à mon mariage Marta Bergman
 België
Thunder Road Jim Cummings
 Verenigde Staten
Un violent désir de Bonheur Clément Schneider
 Frankrijk
We the Coyotes Hanna Ladoul, Marco La Via
 Frankrijk-
 Verenigde Staten

Caméra d'or

Jury

De internationale jury:

Naam Beroep Land
Ursula Meier (juryvoorzitter) Filmregisseur
 Zwitserland
Marie Amachoukeli Filmregisseur
 Frankrijk
Iris Brey Criticus, regisseur en scenarioschrijver
 Frankrijk-
 Verenigde Staten
Sylvain Fage Voorzitter Cinéphase
 Frankrijk
Jeanne Lapoirie Cameravrouw
 Frankrijk
Arnaud en Jean-Marie Larrieu Filmregisseurs en scenarioschrijvers
 Frankrijk

Netflix-controverse

Volgens de nieuwe festivalreglementen werden films enkel toegelaten tot de competitie als ze een officiële bioscooprelease zouden hebben in Frankrijk. Daardoor waren films van Netflix vanaf dit jaar enkel toegelaten buiten de competitie. Daarop besloot Netflix begin april om hun reeds geselecteerde films terug te trekken uit het festival.[8]

Prijswinnaars

Categorie Winnaar Regisseur of film Land
Gouden Palm Manbiki kazoku (Shoplifters) Hirokazu Kore-Eda
 Japan
Grote Prijs BlacKkKlansman Spike Lee
 Verenigde Staten
Juryprijs Cafarnaúm Nadine Labaki
 Libanon
Beste regisseur Paweł Pawlikowski Zimna wojna (Cold War)
 Polen
Beste actrice Samal Yeslyamova Ayka
 Kazachstan
Beste acteur Marcello Fonte Dogman
 Italië
Beste scenario Alice Rohrwacher Lazzaro Felice
 Italië
Jafar Panahi Se rokh (Three Faces)
 Iran
Gouden camera (Caméra d'or) Girl Lukas Dhont
 België
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Filmfestival van Cannes 2018
Listen to this article