For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Finland op de Olympische Zomerspelen 1920.

Finland op de Olympische Zomerspelen 1920

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Finland op de Olympische Spelen
Finland op de Olympische Zomerspelen 1920
Land Finland
IOC-landcode FIN
NOC Finnish Olympic Committee
(fi) externe link
Olympische Zomerspelen 1920 in Antwerpen
Vlaggendrager Emil Hagelberg
Aantal deelnemers 63
Aantal disciplines 9
Medailles
Rang: 4
goud
15
zilver
10
brons
9
totaal
34
Finland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Finland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Finland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1920 in Antwerpen, België. Met 34 medailles waren de Finnen erg succesvol. Ze eindigden op de vierde plaats in het medailleklassement.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Atletiek Paavo Nurmi 10000m (m)
Goud
Hannes Kolehmainen marathon (m)
Vilho Immanuel Tuulos hink-stap-springen (m)
Frans Wilhelmi Pörhölä kogelstoten (m)
Elmer Konstantin Niklander discuswerpen (m)
Jonni Myyrä speerwerpen (m)
Eero Reino Lehtonen vijfkamp (m)
Paavo Nurmi veldlopen (m)
Frederick Teudor Koskenniemi
Heikki Liimatainen
Paavo Nurmi
veldlopen team (m)
Kunstrijden Ludowika Jakobsson
Walter Jakobsson
gemengd paar
Worstelen Kalle Antilla -67,5kg vrije stijl (m)
Eino Aukusti Leino -75kg vrije stijl (m)
Oskar David Friman -60kg Grieks-Romeins (m)
Eemil Ernesti Väre -67,5kg Grieks-Romeins (m)
Adolf Valentin Lindfors +82kg Grieks-Romeins (m)
Atletiek Paavo Nurmi 5000m (m)
Zilver
Elmer Konstantin Niklander kogelstoten (m)
Armas Rudolf Taipale discuswerpen (m)
Urho Pellervo Peltonen speerwerpen (m)
Schietsport Yrjö Kolho
Kaarlo Kustaa Lappalainen
Robert Tikkanen
Nestori Toivonen
Karl Magnus Wegelius
100m bewegend doel 1 schot (m)
Worstelen Väinö Penttala -67,5kg vrije stijl (m)
Heikki Kähkönen -60kg Grieks-Romeins (m)
Taavi Tamminen -67,5kg Grieks-Romeins (m)
Arthur Lindfors -75kg Grieks-Romeins (m)
Edil Rosenqvist -82kg Grieks-Romeins (m)
Atletiek Paavo Jaale-Johansson speerwerpen (m)
Brons
Hugo Jalmari Lahtinen vijfkamp (m)
Heikki Liimatainen veldlopen (m)
Schietsport Yrjö Kolho
Robert Tikkanen
Nestori Toivonen
Vilho Vauhkonen
Karl Magnus Wegelius
100m bewegend doel dubbel schot (m)
Voitto Waldemar Kolho
Kaarlo Kustaa Lappalainen
Veli Heikki Nieminen
Vilho Vauhkonen
Karl Magnus Wegelius
300m vrij geweer liggend (m)
Worstelen Matti Perttilä -75kg Grieks-Romeins (m)
Martti Nieminen +82kg Grieks-Romeins (m)
Zwemmen Arvo Ossian Aaltonen 200m schoolslag (m)
400m schoolslag (m)

Deelnemers en resultaten

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1920 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lauri Pihkala 400m (m)
14e
serie 5: 2de in 51,1
kwartfinale 1: 4de in 51,1
Teodor Koskenniemi 5000m (m)
4e
serie 1: 3de in 15.22,0
finale: 4de in 15.17,0
Paavo Nurmi
Zilver
serie 3: 2de in 15.33,0
finale: 2de in 15.00,0
Ilmari Vesamaa
17e
serie 4: 5de in 15.54,4
Heikki Liimatainen 10000m (m)
7e
serie 3: 1ste in 32.08,2
finale: 7de in 32.28,0
Paavo Nurmi
Goud
serie 1: 2de in 33.46,3
finale: 1ste in 31.45,8
Valdemar Wickholm 400m horden (m)
11e
serie 4: 3de in 57,9
Erik Wilén
halve finale
serie 1: 2de in 58,4
halve finale 2: 5de
Oskari Rissanen 3000m steeplechase (m)
DNF
serie 1: 3de in 11.07,5
finale: niet gestart
Ilmari Vesamaa
10e
serie 3: 4de in 10.32,2
Hannes Kolehmainen marathon (m)
Goud
2:32.35,8 (WR)
Tatu Kolehmainen
10e
2:44.02,3
Urho Tallgren
9e
2:42.40,0
Juho Tuomikoski
5e
2:40.18,8
Hugo Lahtinen verspringen (m)
19e
kwalificatie: 19de met 6,19m
Eero Lehtonen
16e
kwalificatie: 16de met 6,285m
Ossian Nylund hink-stap-springen (m)
7e
kwalificatie: 7de met 13,74m
Vilho Tuulos
Goud
kwalificatie: 1ste met 14,505m
finale: 1ste met 14,505m
Jussi Ruoho polsstokhoogspringen (m)
12e
kwalificatie: 1ste met 3,60m
finale: 12de met 3,40m
Elmer Niklander kogelstoten (m)
Zilver
kwalificatie: 1ste met 14,155m
finale: 2de met 14,155m
Ville Pörhölä
Goud
kwalificatie: 3de met 14,035m
finale: 1ste met 14,81m
Armas Taipale
10e
kwalificatie: 10de met 12,945m
Jonni Myyrä discuswerpen (m)
12e
kwalificatie: 12de met 37,00m
Elmer Niklander
Goud
kwalificatie: 1ste met 44,685m
finale: 1ste met 44,685m
Ville Pörhölä
8e
kwalificatie: 8ste met 38,19m
Armas Taipale
Zilver
kwalificatie: 2de met 44,19m
finale: 2de met 44,19m
Paavo Johansson speerwerpen (m)
Brons
kwalificatie: 2de met 63,095m
finale: 3de met 63,095m
Elmer Niklander
Goud
kwalificatie: 3de met 60,63m
finale: 1ste met 65,78m (OR)
Jonni Myyrä
Zilver
kwalificatie: 1ste met 63,605m (OR)
finale: 2de met 63,605m
Urho Peltonen
4e
kwalificatie: 5de met 60,045m
finale: 4de met 62,395m
Julius Saaristo kogelslingeren (m)
11e
kwalificatie: 11de met 41,76m
Elmer Niklander gewichtwerpen (m)
8e
kwalificatie: 8ste met 8,865m
Johan Pettersson
6e
kwalificatie: 6de met 9,375m
finale: 6de met 9,375m
Ville Pörhölä
9e
kwalificatie: 9de met 8,85m
Hugo Lahtinen vijfkamp (m)
Brons
26 punten
Eero Lehtonen
Goud
14 punten
Jonni Myyrä
DNF
niet gefinisht
Ossian Nylund
DNF
niet gefinisht
Pekka Johansson tienkamp (m)
DNF
niet gefinisht
Hugo Lahtinen
DNF
niet gefinisht
Eero Lehtonen
DNF
niet gefinisht
Valdemar Wickholm
6e
6405,46 punten
Teodor Koskenniemi veldlopen (m)
6e
27.57,2
Heikki Liimatainen
Brons
27.37,0
Hannes Miettinen
23e
Paavo Nurmi
Goud
27.15,0
Eino Rastas
18e
Ilmari Vesamaa
14e
Teodor Koskenniemi
Heikki Liimatainen
Paavo Nurmi
veldlopen team (m)
Goud
10 punten

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1920 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Rudolf Ekström -82,5kg (m)
DNF
niet gefinisht

Figure skating pictogram.svg
Kunstrijden

Zie Kunstrijden op de Olympische Zomerspelen 1920 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Sakari Ilmane mannen
5e
Ludowika Jakobsson
Walter Jakobsson
paren
Goud

Modern pentathlon pictogram.svg
Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1920 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Emil Hagelberg mannen
7e
51 punten
Kalle Kainuvaara
DNF
niet gefinisht

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1920 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Eventing
Oskar Wilkman individueel
17e
1282,50 punten

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1920 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Frans Nässling
Voitto Kolho
Toivo Tikkanen
Nestori Toivonen
Yrjö Kolho
50m vrij pistool team (m)
11e
2052 punten
Voitto Kolho 300m vrij geweer 3 houdingen (m)
7e
974 punten: (357-301-316)
Kalle Lappalainen
18e
945 punten: (347-270-328)
Veli Nieminen
20e
934 punten: (338-263-333)
Vilho Vauhkonen
9e
966 punten: (336-295-335)
Magnus Wegelius
37e
849 punten: (357-301-316)
Voitto Kolho
Vilho Vauhkonen
Kalle Lappalainen
Veli Nieminen
Karl Magnus Wegelius
300m vrij geweer 3 houdingen team (m)
7e
4668 punten
Vilho Vauhkonen 300m militair geweer liggend (m)
4e
59 punten
Vilho Vauhkonen
Kalle Lappalainen
Veli Nieminen
Karl Magnus Wegelius
Voitto Kolho
300m militair geweer liggend team (m)
Brons
281 punten
Karl Magnus Wegelius 300m militair geweer staand (m)
9e
51 punten
Kalle Lappalainen
Vilho Vauhkonen
Karl Magnus Wegelius
Voitto Kolho
Nestor Toivonen
300m militair geweer staand team (m)
7e
235 punten
Karl Magnus Wegelius 600m militair geweer liggend (m)
9e
56 punten
Veli Nieminen
Voitto Kolho
Vilho Vauhkonen
Karl Magnus Wegelius
Kalle Lappalainen
600m militair geweer liggend team (m)
8e
268 punten
Veli Nieminen
Voitto Kolho
Vilho Vauhkonen
Karl Magnus Wegelius
Kalle Lappalainen
300m + 600m militair geweer liggend team (m)
10e
524 punten
Yrjö Kolho 100m bewegend doel 1 schot (m)
4e
40 punten
Toivo Tikkanen
5e
40 punten
Nestori Toivonen
Yrjö Kolho
Karl Magnus Wegelius
Toivo Tikkanen
Kalle Lappalainen
100m bewegend doel 1 schot team (m)
Zilver
159 punten
Nestori Toivonen
Yrjö Kolho
Karl Magnus Wegelius
Toivo Tikkanen
Vilho Vauhkonen
100m bewegend doel dubbel schot team (m)
Brons
285 punten
Veli Nieminen trap (m)
onbekend

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1920 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kalle Kainuvaara 10m toren (m)
14e
groep 2: 7de met 35 punten
Lauri Kyöstilä
9e
groep 2: 4de met 21 punten
Kalle Kainuvaara hoogduiken (m)
10e
groep 2: 4de met 15 punten
Yrjö Valkama
5e
groep 3: 3de met 14 punten
finale: 5de met 23 punten

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1920 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Kaarlo Mäkinen -54kg (m)
9e
1ste ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Gerson
Kalle Anttila -61kg (m)
Goud
1ste ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Deligny
kwartfinale: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Shimmon
halve finale: W van
Vlag van België
 BEL Thys
finale: W van
Vlag van Zweden
 SWE Svensson
Väinö Penttala -69kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Backsman
2de ronde: W van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR Bacon
kwartfinale: W van
Vlag van België
 BEL Derkinderen
halve finale: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Frantz
finale: V van
Vlag van Finland
 FIN Leino
Eino Leino
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Zwitserland
 SUI Bron
kwartfinale: W van
Vlag van België
 BEL Janssens
halve finale: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Johnson
finale: W van
Vlag van Finland
 FIN Penttala
Johan Gallén -80kg (m)
5e
1ste ronde: W van
Vlag van België
 BEL Roosen
kwartfinale: V van
Vlag van Zweden
 SWE Larsson
Emil Westerlund
5e
1ste ronde: W van
Vlag van het Verenigd Koninkrijk
 GBR Rhys
kwartfinale: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Maurer
Sven Mattsson +80kg (m)
5e
1ste ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Pendleton
Jussi Salila
5e
1ste ronde: V van
Vlag van Zwitserland
 SUI Roth
Grieks-Romeins
Oskari Friman -60kg (m)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Gallery
kwartfinale: W van
Vlag van Zweden
 SWE Svensson
halve finale: W van
Vlag van België
 BEL Boumans
finale: W van
Vlag van Finland
 FIN Kähkonen
Heikki Kähkönen
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Brian
kwartfinale: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Torgensen
halve finale: W van
Vlag van Estland
 EST Putsep
finale: V van
Vlag van Finland
 FIN Friman
zilveren halve finale: W van
Vlag van Zweden
 SWE Svensson
zilveren finale: W van
Vlag van België
 BEL Boumans
Emil Väre -67,5kg (m)
Goud
1ste ronde: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Christiansen
2de ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Rohon
kwartfinale: W van
Vlag van België
 BEL Janssens
halve finale: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Frisenfeldt
finale: W van
Vlag van Finland
 FIN Tamminen
Taavi Tamminen
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 TCH Kopriva
kwartfinale: W van
Vlag van Noorwegen
 NOR Frydenlund
halve finale: W van
Vlag van Noorwegen
 NOR Andersen
finale: V van
Vlag van Finland
 FIN Väre
zilveren halve finale: W van
Vlag van België
 BEL Janssens
zilveren finale: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Frisenfeldt
Arthur Lindfors -75kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Christensen
2de ronde: W van
Vlag van Noorwegen
 NOR Johnsen
kwartfinale: W van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 TCH Balej
halve finale: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Szymanski
finale: V van
Vlag van Zweden
 SWE Westergren
zilveren halve finale: W van
Vlag van Nederland
 NED Eillebrecht
zilveren finale: W van
Vlag van Finland
 FIN Perttilä
Masa Perttilä
Brons
1ste ronde: W van
Vlag van België
 BEL Cornelis
2de ronde: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Nielsen
kwartfinale: W van
Vlag van Zweden
 SWE Faltström
halve finale: V van
Vlag van Zweden
 SWE Westergrun
zilveren halve finale: W van
Vlag van België
 BEL Vanderleenden
zilveren finale: V van
Vlag van Finland
 FIN Lindfors
bronzen halve finale: W van
Vlag van Nederland
 NED Eillebrecht
bronzen finale: W van
Vlag van Noorwegen
 NOR Johnsen
Anders Rajala -82,5kg (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 TCH Tazler
kwartfinale: V van
Vlag van België
 BEL Wahlem
Edil Rosenqvist
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Zweden
 SWE Johanson
zilveren halve finale: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Tetens
zilveren finale: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Eriksen
Adolf Lindfors +82,5kg (m)
Goud
1ste ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Gasiglia
2de ronde: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Willkie
kwartfinale: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Dame
halve finale: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Hansen
finale: W van
Vlag van Zweden
 SWE Ahlgren
Martti Nieminen
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Larsen
kwartfinale: V van
Vlag van Denemarken
 DEN Hansen
bronzen halve finale: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Willkie
bronzen finale: W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Weyand

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1920 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Arvo Aaltonen 200m schoolslag (m)
Brons
serie 3: 2de in 3.11,6
halve finale 2: 2de in 3.12,4
finale: 3de in 3.12,2
400m schoolslag (m)
Brons
serie 2: 2de in 6.50,0
halve finale 2: 1ste in 6.45,0
finale: 3de in 6.48,0

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Finland op de Olympische Zomerspelen 1920
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.