For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Finland op de Olympische Zomerspelen 1984.

Finland op de Olympische Zomerspelen 1984

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Finland op de Olympische Spelen
Finland op de Olympische Zomerspelen 1984
Land Finland
IOC-landcode FIN
NOC Finnish Olympic Committee
(fi) externe link
Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles
Vlaggendrager Esko Rechardt
Aantal deelnemers 86
Aantal disciplines 15
Medailles
Rang: 15
goud
4
zilver
2
brons
6
totaal
12
Finland op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Finland op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Finland nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1984 in Los Angeles, Verenigde Staten. De ploeg, bestaande uit 73 mannen en 13 vrouwen, eindigde op de vijftiende plaats in het medailleklassement, dankzij vier gouden, twee zilveren en zes bronzen medailles.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Atletiek Arto Härkönen speerwerpen (m)
Goud
Juha Tiainen kogelslingeren (m)
Roeien Pertti Karppinen skiff (m)
Worstelen Jouko Salomäki -74kg Grieks-Romeins (m)
Atletiek Tiina Lillak speerwerpen (v)
Zilver
Worstelen Tapio Sipilä -68kg Grieks-Romeins (m)
Atletiek Arto Bryggare 110m horden (m)
Zilver
Boksen Joni Nyman -67kg (m)
Gewichtheffen Jouni Grönman -67,5kg (m)
Pekka Niemi -100kg (m)
Schietsport Rauno Bies 25m snelvuurpistool
Worstelen Jukka Rauhala -68kg vrije stijl (m)

Deelnemers en resultaten per onderdeel

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Antti Loikkanen 1500m (m)
DNF
serie 1: niet gefinisht
Antti Loikkanen 5000m (m)
28e
serie 4: 4de in 13.51,47
halve finale 1: 14de in 13.58,74
Martti Vainio
DNF
serie 1: 2de in 13.45,16
halve finale 2: 8ste in 13.30,48
finale: niet gestart
Martti Vainio 10000m (m)
DSQ
serie 3: 6de in 28.19,25
finale: gediskwalificeerd
Arto Bryggare 110m horden (m)
Brons
serie 1: 1ste in 13,35
halve finale 2: 3de in 13,52
finale: 3de in 13,40
Tommy Ekblom 3000m steeplechase (m)
9e
serie 3: 6de in 8.29,45
halve finale 1: 3de in 8.20,54
finale: 9de in 8.23,95
Juha Tiainen marathon (m)
27e
2:17.43
Martti Vainio
DNS
niet gestart
Reima Salonen 20km snelwandelen (m)
DNS
niet gestart
50km snelwandelen (m)
4e
3:58.30
Erkki Niemi hoogspringen (m)
9e
kwalificatie groep A: 8ste met 2,24m
finale: 9de met 2,24m
Kimmo Pallonen polsstokhoogspringen (m)
5e
kwalificatie groep B: 1ste met 5,40m
finale: 5de met 5,45m
Aulis Akonniemi kogelstoten (m)
9e
kwalificatie: 9de met 19,38m
finale: 9de met 18,98m
Arto Härkönen speerwerpen (m)
Goud
kwalificatie groep B: 3de met 83,06m
finale: 1ste met 86,76m
Raimo Manninen
13e
kwalificatie groep A: 9de met 79,24m
Tero Saviniemi
17e
kwalificatie groep B: 6de met 76,46m
Harri Huhtala kogelslingeren (m)
6e
kwalificatie groep B: 3de met 73,78m
finale: 6de met 75,28m
Pertti Tiainen
Goud
kwalificatie groep A: 3de met 72,68m
finale: 1ste met 78,08m
Helinä Laihorinne-Marjamaa 100m (v)
9e
serie 5: 2de in 11,43
kwartfinale 3: 2de in 11,51
halve finale 1: 5de in 11,37
200m (v)
14e
serie 6: 2de in 24,10
kwartfinale 4: 4de in 23,51
halve finale 1: 6de in 23,12
Tuija Helande 400m horden (v)
7e
serie 1: 4de in 57,22
halve finale 2: 4de in 56,59
finale: 7de in 56,55
Sinikka Keskitalo marathon (v)
15e
2:35.15
Tuija Toivonen-Jousimaa
10e
2:32.07
Ulla Lundholm discuswerpen (v)
4e
kwalificatie groep A: 3de met 56,44m
finale: 4de met 62,84m
Tuula Laaksalo speerwerpen (v)
4e
kwalificatie groep A: 5de met 60,42m
finale: 4de met 66,40m
Helena Laine
11e
kwalificatie groep B: 2de met 61,80m
finale: 11de met 58,88m
Tiina Lillak
Zilver
kwalificatie groep A: 2de met 63,30m
finale: 2de met 69,00m

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jarmo Eskelinen -54kg (m)
17e
1ste ronde: W van
Vlag van Togo
 TOG Gaitor: 5-0
2de ronde: V van
Vlag van Puerto Rico
 PUR Molina: 0-5
Hannu Vuorinen -63,5kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Mexico
 MEX Robles: 2-3
Joni Nyman -67kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Kameroen
 CMR Ngangue: 5-0
3de ronde: W van
Vlag van Ierland
 IRL Joyce: 4-1
kwartfinale: W van
Vlag van Jamaica
 JAM Frazier: 5-0
halve finale: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR An: 2-3
Pekka Laasanen -75kg (m)
17e
1ste ronde: V van
Vlag van Nigeria
 NGR Okorodudu: 0-5
Juha Hänninen -81kg (m)
17e
1ste ronde: V van
Vlag van Tanzania
 TAN Nassoro: scheidsrechterlijke beslissing

Archery pictogram.svg
Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Kyösti Laasonen mannen
28e
1ste ronde: 24ste met 1229 punten
2de ronde: 29ste met 1214 punten
totaal: 2443 punten
Tomi Poikolainen
5e
1ste ronde: 4de met 1275 punten
2de ronde: 7de met 1263 punten
totaal: 2538 punten
Markku Syrjälä
49e
1ste ronde: 51ste met 1157 punten
2de ronde: 44ste met 1167 punten
totaal: 2333 punten
Päivi Meriluoto-Aaltonen vrouwen
5e
1ste ronde: 8ste met 1259 punten
2de ronde: 8ste met 1250 punten
totaal: 2509 punten
Ulla Rantala
15e
1ste ronde: 30ste met 1204 punten
2de ronde: 5de met 1256 punten
totaal: 2460 punten

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Arvo Ojalehto -56kg (m)
7e
trekken: 8ste met 105kg
stoten: 6de met 137,5kg
totaal: 242,5kg
Uolevi Kahelin -60kg (m)
7e
trekken: 11de met 112,5kg
stoten: 2de met 155kg
totaal: 267,5kg
Jouni Grönman -67,5kg (m)
Brons
trekken: 2de met 140kg
stoten: 2de met 172,5kg
totaal: 312,5kg
Keijo Tahvanainen -82,5kg (m)
DNF
trekken: geen geldige poging
Pekka Niemi -100kg (m)
Brons
trekken: 5de met 160kg
stoten: 3de met 207,5kg
totaal: 367,5kg

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Antti Hyvärinen -71kg (m)
19e
Seppo Myllylä -78kg (m)
14e
Juha Salonen open klasse (m)
11e

Canoeing pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Timo Grönlund C-1 500m (m)
5e
serie 1: 2de in 2.06,11
halve finale 3: 2de in 2.03,36
finale: 5de in 2.01,00
C-1 1000m (m)
4e
serie 1: 3de in 4.20,39
finale: 4de in 4.15,58
Veli-Pekka Harjola K-1 1000m (m)
13e
serie 1: 7de in 4.03,40
herkansingen: 3de in 4.19,40
halve finale 1: 6de in 4.02,70
Ilpo Nieminen
Mika Savilahti
K-2 500m (m)
11e
serie 3: 6de in 1.46,70
herkansingen: 2de in 1.40,73
halve finale 3: 4de in 1.38,48
Veli-Pekka Harjola
Mikko Kolehmainen
Ilpo Nieminen
Mika Savilahti
K-4 1000m (m)
10e
serie 2: 6de in 3.13,17
herkansingen: 3de in 3.08,33
halve finale 1: 4de in 3.07,97

Modern pentathlon pictogram.svg
Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Pasi Hulkkonen individueel (m)
9e
5193 punten
Jorma Korpela
22e
4968 punten
Jussi Pelli
35e
4666 punten
Pasi Hulkkonen
Jorma Korpela
Jussi Pelli
team (m)
9e
14827 punten

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Kyra Kyrklund individueel
19e
kwalificatie: 19de met 1504 punten

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Pertti Karppinen skiff (m)
Goud
serie 1: 1ste in 7.20,93
halve finale 1: 1ste in 7.19,52
finale: 1ste in 7.00,24
Reima Karppinen
Aarne Lindroos
dubbel-twee (m)
8e
serie 2: 3de in 6.47,74
herkansingen: 4de in 6.44,43

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Mauri Röppänen 10m luchtgeweer (m)
18e
578 punten: (94-97-97-96-97-97)
Mikko Mattila 50m geweer 3 houdingen (m)
26e
1135 punten: (396-377-362)
Mauri Röppänen
15e
1142 punten: (394-385-363)
Mikko Mattila 50m geweer liggend (m)
30e
588 punten: (98-96-98-99-99-98)
Mauri Röppänen
13e
592 punten: (99-99-98-100-98-98)
Paavo Palokangas 50m pistool (m)
8e
558 punten: (94-94-92-93-91-94)
Rauno Bies 25m snelvuurpistool (m)
Brons
591 punten: (298-293)
Jorma Lievonen 50m bewegend doel (m)
7e
576 punten: (293-283)
Sirpa Ylönen 10m luchtgeweer (v)
8e
383 punten: (99-98-92-94)
50m geweer 3 houdingen (v)
12e
567 punten: (192-190-185)
Juha Mäkelä skeet
36e
186 punten
Bror Nyström
19e
191 punten
Timo Nieminen trap
4e
191 punten
Matti Nummela
33e
177 punten

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Juha Ovaskainen 3m plank (m)
11e
voorronde: 12de met 532,17 punten
finale: 11de met 548,55 punten

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Sixten Wackström individuele achtervolging (m)
20e
kwalificatie: 20ste in 4.59,94
Weg
Harry Hannus wegwedstrijd (m)
31e
5:11.43
Harri Hedgren
DNF
niet gefinisht
Kari Myyryläinen
25e
5:11.43
Patrick Wackström
38e
5:15.27
Harry Hannus
Kari Myyryläinen
Patrick Wackström
Sixten Wackström
ploegentijdrit (m)
13e
2:08.17

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Jukka Rauhala -68kg (m)
Brons
groep A: 2de
W van
Vlag van Egypte
 EGY Hamed
W van
Vlag van Griekenland
 GRE Athanassiadis
W van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Bayliss
V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Rein
W van
Vlag van Australië
 AUS Kelevitz
bronzen finale:
W van
Vlag van Japan
 JPN Kamimura
Pekka Rauhala -74kg (m)
8e
groep A: 4de
V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Schultz
W van
Vlag van Colombia
 COL Salas
W van
Vlag van Turkije
 TUR Sagan
W van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Han
V van
Vlag van Joegoslavië
 YUG Sejdi
Jouni Ilomäki -82kg (m)
13e
groep A: 7de
V van
Vlag van Zweden
 SWE Lundell
V van
Vlag van Oostenrijk
 AUT Busarello
Grieks-Romeins
Jukka-Pekka Tanner -48kg (m)
11e
groep A: 6de
W van
Vlag van Zweden
 SWE Andersson
Taisto Halonen -52kg (m)
6e
groep B: 3de
W van
Vlag van Ecuador
 ECU Garces
W van
Vlag van Egypte
 EGY Fathalla
W van
Vlag van Turkije
 TUR Kemah
V van
Vlag van China
 CHN Hu
V van
Vlag van Mexico
 MEX Aceves
5-6de plek:
V van
Vlag van Noorwegen
 NOR Ronningen
Ilpo Seppälä -57kg (m)
11e
groep A: 6de
W van
Vlag van Noorwegen
 NOR Sigde
V van
Vlag van Zweden
 SWE Ljjungbeck
Hannu Lahtinen -62kg (m)
9e
groep B: 5de
V van
Vlag van Japan
 JPN Osanai
W van
Vlag van Oostenrijk
 AUT Nigsch
W van
Vlag van Marokko
 MAR Loksairi
V van
Vlag van Egypte
 EGY Bekhit
Tapio Sipilä -68kg (m)
Zilver
groep B: 1ste
W van
Vlag van Zweden
 SWE Svensson
W van
Vlag van Argentinië
 ARG Goldstein
W van
Vlag van Syrië
 SYR Al-Nakdali
W van
Vlag van Egypte
 EGY Ibrahim
W van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Martinez
finale:
V van
Vlag van Joegoslavië
 YUG Lisjak
Jouko Salomäki -74kg (m)
Goud
groep B: 1ste
W van
Vlag van Irak
 IRQ Faris
W van
Vlag van Roemenië
 ROU Rusu
W van
Vlag van Canada
 CAN Stuebing
W van
Vlag van Egypte
 EGY Hamad
V van
Vlag van Joegoslavië
 YUG Kasap
finale:
W van
Vlag van Zweden
 SWE Tallroth
Jarmo Övermark -82kg (m)
6e
groep B: 3de
V van
Vlag van Joegoslavië
 YUG Petkovic
W van
Vlag van Italië
 ITA Razzino
W van
Vlag van Griekenland
 GRE Thanopoulos
5-6de plek:
W van
Vlag van Egypte
 EGY El-Ashram
Toni Hannula -90kg (m)
7e
groep A: 4de
W van
Vlag van Canada
 CAN Kallos
V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Fraser
V van
Vlag van Griekenland
 GRE Pozidis

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Esko Rechardt finn
14e
105,7 punten: (6-12-16-12-9-DNF-15)
Johan von Koskull
Peter von Koskull
470
6e
67,4 punten: (4-6-6-7-5-18-7)
Pekka Narko
Juha Valtanen
tornado
16e
109,0 punten: (12-11-16-12-17-8-4)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1984 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Martti Järventaus 100m schoolslag (m)
29e
serie 6: 4de in 1.06,21
200m schoolslag (m)
27e
serie 1: 4de in 2.26,96
Maarit Sihvonen 100m vrije slag (v)
18e
serie 3: 3de in 58,51
100m schoolslag (v)
24e
serie 1: 6de in 1.14,85
200m wisselslag (v)
11e
serie 3: 4de in 2.21,85


{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Finland op de Olympische Zomerspelen 1984
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.