Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 2016 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 2016.

Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 2016

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Frankrijk
IOC-landcode FRA
NOC Comité National Olympique et Sportif Français
(fr) externe link
Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro
Vlaggendrager Teddy Riner
Aantal deelnemers 399
Aantal disciplines 30
Medailles
Rang: 7
goud
10
zilver
18
brons
14
totaal
42
Frankrijk op de Zomerspelen
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Frankrijk op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen

Frankrijk nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2016 in Rio de Janeiro, Brazilië. De selectie bestond uit 399 atleten, actief in 30 olympische sportdisciplines (actief in alle sporten met uitzondering van het hockey). Het was de grootste olympische ploeg sinds de Spelen van 1924; toen deden twee atleten meer. Judoka Teddy Riner droeg de nationale vlag tijdens de openings- en de sluitingsceremonie. Tijdens de Spelen was Frankrijk het meest succesvol in het boksen (zes medailles) en judo (vijf medailles).

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Onderdeel Medaille
Boksen Tony Yoka superzwaar (+91 kg) (m)
Goud
Estelle Mossely lichtgewicht (v)
Goud
Judo Teddy Riner zwaargewicht (+100 kg) (m)
Goud
Émilie Andéol zwaargewicht (+78 kg) (v)
Goud
Kanovaren Denis Gargaud Chanut C-1 slalom (m)
Goud
Paardensport Karim Laghouag op Entebbe
Mathieu Lemoine op Bart L
Astier Nicolas op Piaf De B'Neville
Thibaut Vallette op Qing du Briot
eventing team
Goud
Roger-Yves Bost op Sydney une Prince
Pénélope Leprévost op Flora de Mariposa
Philippe Rozier op Rahotep de Toscane
Kevin Staut op Reveur de Hurtebise
springconcours team
Goud
Roeien Jérémie Azou
Pierre Houin
lichte dubbel-twee (m)
Goud
Schermen Yannick Borel
Gauthier Grumier
Daniel Jérent
Jean-Michel Lucenay
degen team (m)
Goud
Zeilen Charline Picon RS:X (v)
Goud
Atletiek Renaud Lavillenie polsstokhoogspringen (m)
Zilver
Kévin Mayer tienkamp (m)
Zilver
Mélina Robert-Michon discuswerpen (v)
Zilver
Boksen Sofiane Oumiha lichtgewicht (m)
Zilver
Sarah Ourahmoune vlieggewicht (v)
Zilver
Boogschieten Jean-Charles Valladont individueel (m)
Zilver
Handbal olympisch team mannen
Zilver
olympisch team vrouwen
Zilver
Judo Clarisse Agbegnenou –63 kg (v)
Zilver
Audrey Tcheuméo –78 kg (v)
Zilver
Kanovaren Maxime Beaumont K-1 200 m (m)
Zilver
Moderne vijfkamp Élodie Clouvel vrouwen
Zilver
Paardensport Astier Nicolas op Piaf De B'Neville eventing
Zilver
Schermen Jérémy Cadot
Jean-Paul Tony Helissey
Enzo Lefort
Erwan Le Péchoux
floret team (m)
Zilver
Schietsport Jean Quiquampoix 25 m snelvuurpistool (m)
Zilver
Taekwondo Haby Niaré –67 kg (v)
Zilver
Zwemmen Florent Manaudou 50 m vrij (m)
Zilver
Fabien Gilot
Florent Manaudou
Mehdy Metella
William Meynard
Clément Mignon
Jérémy Stravius
4x100 m vrij (m)
Zilver
Atletiek Christophe Lemaitre 200 m (m)
Brons
Dimitri Bascou 110 m horden (m)
Brons
Mahiedine Mekhissi-Benabbad 3000 m steeplechase (m)
Brons
Boksen Souleymane Cissokho weltergewicht (m)
Brons
Mathieu Bauderlique halfzwaargewicht (m)
Brons
Judo Cyrille Maret –100 kg (m)
Brons
Kanovaren Gauthier Klauss
Matthieu Péché
C-2 slalom (m)
Brons
Roeien Thomas Baroukh
Thibault Colard
Guillaume Raineau
Franck Solforosi
lichte vier-zonder (m)
Brons
Schermen Gauthier Grumier degen (m)
Brons
Schietsport Alexis Raynaud 50 m kleinkaliber 3 houdingen (m)
Brons
Wielersport Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
François Pervis
team sprint (m)
Brons
Zeilen Pierre Le Coq RS:X (m)
Brons
Hélène Defrance
Camille Lecointre
470 (v)
Brons
Zwemmen Marc-Antoine Olivier 10 km open water (m)
Brons

Deelnemers

(m) = mannen, (v) = vrouwen, (g) = gemengd

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jimmy Vicaut 100m (m)
7e
serie 4: 4de in 10,19
halve finale 1: 1ste in 9,95
finale: 7de in 10,04
Christophe Lemaitre
13e
serie 5: 3de in 10,16
halve finale 3: 3de in 10,07
200m (m)
Brons
serie 8: 2de in 20,28
halve finale 1: 2de in 20,01
finale: 3de in 20,12
Pierre-Ambroise Bosse 800m (m)
4e
serie 7: 1ste in 1.48,12
halve finale 1: 1ste in 1.43,85
finale: 4de in 1.43,41
Florian Carvalho 1500m (m)
28e
serie 1: 10de in 3.41,87
Dimitri Bascou 110m horden (m)
Brons
serie 3: 1ste in 13,31
halve finale 3: 1ste in 13,23
finale: 3de in 13,24
Wilhelm Belocian
DSQ
serie 4: DSQ
Pascal Martinot-Lagarde
4e
serie 5: 2de in 13,36
halve finale 2: 2de in 13,25
finale: 4de in 13,29
Yoann Kowal 3000m steeplechase (m)
5e
serie 3: 5de in 8.23,49
finale: 5de in 8.16,75
Mahiedine Mekhissi-Benabbad
Brons
serie 2: 3de in 8.26,32
finale: 3de in 8.11,52
Guy-Elphegè Anouman
Stuart Dutamby
Christophe Lemaitre
Marvin René
Jimmy Vicaut
Mickaël-Meba Zeze
4x100m (m)
11e
serie 1: 5de in 38,35
Mame-Ibra Anne
Teddy Atine-Venel
Mamadou Kasse Hann
Mamoudou Elimane Hanne
Thomas Jordier
Ludvy Vaillant
4x400m (m)
9e
serie 1: 5de in 3.00,82
Kévin Campion 20km snelwandelen (m)
49e
1:26.22
Yohann Diniz 50km snelwandelen (m)
8e
3:46.43
Kafétien Gomis verspringen (m) 8e kwalificatie groep A: 8ste met 7,89m
finale: 8ste met 8,05m
Benjamin Compaoré hink-stap-springen (m)
10e
kwalificatie groep A: 5de met 16,72m
finale: 10de met 16,54m
Harold Correa
13e
kwalificatie groep B: 7de met 16,60m
Stanley Joseph polsstokhoogspringen (m)
16e
kwalificatie groep B: 7de met 5,45m
Renaud Lavillenie
Zilver
kwalificatie groep A: 1ste met 5,70m
finale: 2de met 5,98m
Kévin Menaldo
16e
kwalificatie groep B: 7de met 5,45m
Bastien Auzeil tienkamp (m)
13e
8064 punten
Kévin Mayer
Zilver
8834 punten NR
Floria Gueï 400m (v)
11e
serie 6: 3de in 51,29
halve finale 2: 4de in 51,08
Justine Fedronic 800m (v)
46e
serie 1: 5de in 2.02,73
Rénelle Lamote
44e
serie 7: 5de in 2.02,19
Cindy Billaud 100m horden (v)
17e
serie 4: 5de in 12,98
halve finale 3: 6de in 13,03
Sandra Gomis
20e
serie 6: 3de in 13,04
halve finale 1: 7de in 13,23
Phara Anacharsis 400m horden (v)
27e
serie 5: 5de in 56,64
Stella Akakpo
Céline Distel-Bonnet
Floriane Gnafoua
Jennifer Galais
Maroussia Paré
Carolle Zahi
4x100m (v)
11e
serie 2: 4de in 43,07
Phara Anacharsis
Elea Mariama Diarra
Floria Gueï
Marie Gayot
Brigitte Ntiamoah
Agnès Raharolahy
4x400m (v)
10e
serie 1: 5de in 3.26,18
Christelle Daunay marathon (v) DNF
Emilie Menuet 20km snelwandelen (v)
13e
1:32:04
Jeanine Assani Issouf hink-stap-springen (v)
19e
kwalificatie groep A: 9de met 13,97m
Vanessa Boslak polsstokhoogspringen (v)
28e
kwalificatie groep A: 14de met 4,30m
Pauline Pousse discuswerpen (v)
13e
kwalificatie groep A: 8ste met 58,98m
Mélina Robert-Michon
Zilver
kwalificatie groep B: 4de met 62,59m
finale: 2de met 66,73m (NR)
Mathilde Andraud speerwerpen (v)
24e
kwalificatie groep B: 11de met 56,61m
Alexandra Tavernier kogelslingeren (v)
11e
kwalificatie groep A: 6de met 70,30m
finale: 11de met 65,18m
Antoinette Nana Djimou Ida zevenkamp (v)
11e
6383 punten

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Brice Leverdez enkelspel (m)
17e
groep G: 2de
V van
 DEN Jorgensen: 11–21, 18–21
W van
 EST Must: 21–18, 18–21, 21–12
Delphine Lansac enkelspel (v)
17e
groep C: 3de
V van
 KOR Sung: (13–21, 14–21)
V van
 SIN Liang: 7–21, 15–21

Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Thomas Heurtel
Nicolas Batum
Antoine Diot
Joffrey Lauvergne
Charles Lombahe-Kahudi
Tony Parker
Florent Piétrus
Nando de Colo
Boris Diaw
Mickaël Gelabale
Rudy Gobert
Kim Tillie
mannen
5e
zie onder
Groep A
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
5 5 0 524 407 +117 10
2
 Australië
5 4 1 444 368 +76 9
3
 Frankrijk
5 3 2 423 378 +45 8
4
 Servië
5 2 3 426 387 +39 7
5
 Venezuela
5 1 4 315 444 –129 6
6
 China
5 0 5 318 466 –148 5
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 14:15 19:15 Rio de Janeiro
 Australië
87–66
 Frankrijk
8 augustus 22:30 03:30 Rio de Janeiro
 Frankrijk
88–60
 China
10 augustus 14:15 19:15 Rio de Janeiro
 Servië
75–76
 Frankrijk
12 augustus 22:30 03:30 Rio de Janeiro
 Frankrijk
96–56
 Venezuela
14 augustus 14:15 19:15 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
100–97
 Frankrijk
Kwartfinale 17 augustus 14:30 19:30 Rio de Janeiro
 Spanje
92–67
 Frankrijk

Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Isabelle Yacoubou
Endéné Miyem
Sandrine Gruda
Céline Dumerc
Sarah Michel
Valériane Ayayi
Gaëlle Skrela
Héléna Ciak
Marine Johannes
Marielle Amant
Olivia Epoupa
Lætitia Kamba
vrouwen
4e
zie onder
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
 Australië
5 5 0 400 345 +55 10
2
 Frankrijk
5 3 2 344 343 +1 8
3
 Turkije
5 3 2 324 325 –1 8
4
 Japan
5 3 2 386 378 +8 8
5
 Wit-Rusland
5 1 4 347 361 –14 6
6
 Brazilië
5 0 5 335 384 –49 5
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 12:00 17:00 Rio de Janeiro
 Turkije
39–55
 Frankrijk
7 augustus 19:45 00:45 Rio de Janeiro
 Frankrijk
73–72
 Wit-Rusland
9 augustus 12:15 17:15 Rio de Janeiro
 Australië
89–71
 Frankrijk
11 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Frankrijk
74–64
 Brazilië
13 augustus 17:45 22:45 Rio de Janeiro
 Japan
79–71
 Frankrijk
Kwartfinale 16 augustus 22:15 03:15 Rio de Janeiro
 Frankrijk
68–63
 Canada
Halve finale 18 augustus 19:00 00:00 Rio de Janeiro
 Frankrijk
67–86
 Verenigde Staten
Bronzen finale 20 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
 Frankrijk
63–70
 Servië

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Elie Konki –52kg (m)
9e
1ste ronde: W van
 GER Touba: 3–0
2de ronde: V van
 RUS Alojan: 0–3
Sofiane Oumiha –60kg (m)
Zilver
1ste ronde: W van
 HON Lopez: 3–0
2de ronde: W van
 THA Ruenroeng: (tko)
kwartfinale: W van
 AZE Selimov: 3–0
halve finale: W van
 MGL Otgondalai: 3–0
finale: V van
 BRA Conceiçao: 0–3
Hassan Amzile –64kg (m)
9e
1ste ronde: W van
 NAM Junias: 3–0
2de ronde: V van
 CUB Lorenzo Sotomayor: 1–2
Souleymane Cissokho –69kg (m)
Brons
1ste ronde: W van
 HUN Backsai: 3–0
2de ronde: W van
 AZE Baghirov: 3–0
kwartfinale: W van
 THA Adi: 3–0
halve finale: V van
 KAZ Yeleussinov: 0–3
Christian Mbilli Asomo –75kg (m)
5e
1ste ronde: W van
 UKR Mytrofanov: 3–0
2de ronde: W van
 ECU Delgado: 2–1
kwartfinale: V van
 CUB Lopez: 0–3
Mathieu Bauderlique –81kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 COL Carrillo: 3–0
kwartfinale: W van
 ECU Mina: (tko)
halve finale: V van
 CUB La Cruz: 0–3
Paul Omba Biongolo –91kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 AZE Abdullayev: (tko)
Tony Yoka +91kg (m)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 ISV Laurent: 3–0
kwartfinale: W van
 JOR Ishaish: 3–0
halve finale W van
 Kroatië Hrgovic: 2–1
finale: W van
 GBR Joyce: 2–1
Sarah Ourahmoune –51kg (v)
Zilver
1ste ronde: W van
 MAR Zahraui: 3–0
kwartfinale: W van
 KAZ Shekerbekova: 3–0
halve finale: W van
 COL Valencia: 2–0
finale: V van
 GBR Adams: 0–3
Estelle Mossely –60kg (v)
Goud
1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van
 ITA Testa: 3–0
halve finale: W van
 RUS Beljakova: (tko)
finale: W van
 CHN Yin: 2–1

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Lucas Daniel individueel (m)
33e
plaatsingsronde: 21ste met 666 punten
1ste ronde: V van
 ESP Alvarino: 6–0
Pierre Plihon
33e
plaatsingsronde: 36ste met 657 punten
1ste ronde: V van
 TUR Gazoz: 5–6
Jean-Charles Valladont
Zilver
plaatsingsronde: 8ste met 680 punten
1ste ronde: W van
 CIV Kouassi: 6–4
2de ronde: W van
 UKR Roeban: 6–0
3de ronde: W van
 THA Thamwong: 6–0
kwartfinale: W van
 ITA Nespoli: 6–5
halve finale: W van
 NED van den Berg: 7–3
finale: V van
 KOR Ku: 3–7
Lucas Daniel
Pierre Plihon
Jean-Charles Valladont
team (m)
5e
plaatsingsronde: 5de met 2003 punten
1ste ronde: W van
 Maleisië: 6–2
kwartfinale: V van
 Australië: 3-5

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Bernardin Kingue Matam –69kg (m)
7e
trekken: 12de met 140kg
stoten: 6de met 180kg
totaal: 320kg
Giovanni Bardis –85kg (m)
9e
trekken: 8ste met 165kg
stoten: 12de met 192kg
totaal: 357kg
Benjamin Hennequin
10e
trekken: 11de met 155kg
stoten: 11de met 195kg
totaal: 350kg
Kévin Bouly –94kg (m)
12e
trekken: 13de met 155kg
stoten: 12de met 190kg
totaal: 12de met 345kg
Gaëlle Nayo-Ketchanke –75kg (v)
8e
trekken: 8ste met 102kg
stoten: 5de met 135kg
totaal: 237kg

Golf

Zie Golf op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Grégory Bourdy mannen
21e
281 punten (par –3)
Julien Quesne
55e
293 punten (par +9)
Karine Icher vrouwen
44e
294 punten (par +10)
Gwladys Nocera
39e
290 punten (par +6)

Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ritmisch
Kseniya Moustafaeva individueel (v)
10e
kwalificatie: 10de
hoepel: 17,600
bal: 17,516
knotsen: 17,500
linten: 17,366
totaal: 69,982 punten
finale:
hoepel: 17,700
bal: 16,833
knotsen: 16,916
linten: 16,741
totaal: 10de met 68,240 punten
Trampoline
Sébastien Martiny mannen
10e
kwalificatie: 10de met 106,230 punten
Sébastien Martiny vrouwen
14e
kwalificatie: 14de met 96,760 punten
Turnen
Samir Aït Saïd ringen (m) DNF
Danny Rodrigues
7e
kwalificatie: 10de met 15,266 punten
finale: 7de met 15,233 punten
Axel Augis meerkamp individueel (m)
21e
kwalificatie: 23ste met 86,032 punten
finale: 21ste met 82,898 punten
Cyril Tommasone paard voltige (m)
4e
kwalificatie: 3de met 15,650 punten
finale: 4de met 15,600 punten
Samir Aït Saïd
Axel Augis
Julien Gobaux
Danny Rodrigues
Cyril Tommasone
meerkamp team (m)
12e
'kwalificatie: 12de
vloer: 41,065
voltige: 44,383
ringen: 45,299
sprong: 39,732
brug: 44,299
rekstok: 42,433
totaal: 257,211 punten
Marine Boyer balk (v)
4e
kwalificatie: 9de met 14,600 punten
finale: 4de met 14,600 punten
Marine Brevet meerkamp individueel (v)
15e
kwalificatie: 16de met 56,565 punten
finale: 15de met 56,599 punten
Louise Vanhille
20e
kwalificatie: 21ste met 55,765 punten
finale: 20ste met 54,666 punten
Marine Boyer
Marine Brevet
Loan His
Oréane Lechenault
Louise Vanhille
meerkamp team (v)
11e
kwalificatie:
sprong: 42,299
brug: 43,099
balk: 42,399
vloer: 40,899
totaal: 168,696 punten

Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Daniel Narcisse
Vincent Gérard
Nikola Karabatić
Kentin Mahé
Mathieu Grébille
Thierry Omeyer
Timothey N'Guessan
Luc Abalo
Cédric Sorhaindo
Michaël Guigou
Luka Karabatić
Ludovic Fabregas
Adrien Dipanda
Valentin Porte
mannen Zilver zie onder
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Kroatië
5 4 0 1 147 134 +13 8
2
 Frankrijk
5 4 0 1 152 126 +26 8
3
 Denemarken
5 3 0 2 136 127 +9 6
4
 Qatar
5 2 1 2 122 127 −5 5
5
 Argentinië
5 1 0 4 110 126 −16 2
6
 Tunesië
5 0 1 4 118 145 −27 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 19:50 00:50 Rio de Janeiro
 Frankrijk
25−23
 Tunesië
9 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro
 Qatar
20−35
 Frankrijk
11 augustus 21:50 02:50 Rio de Janeiro
 Frankrijk
31−24
 Argentinië
13 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
 Kroatië
29−28
 Frankrijk
15 augustus 14:40 19:40 Rio de Janeiro
 Frankrijk
33−30
 Denemarken
Kwartfinale 17 augustus 10:00 15:00 Rio de Janeiro
 Brazilië
27−34
 Frankrijk
Halve finale 19 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Frankrijk
29−28
 Duitsland
Finale 21 augustus 14:00 19:00 Rio de Janeiro
 Denemarken
28−26
 Frankrijk

Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Laura Glauser
Blandine Dancette
Camille Ayglon
Allison Pineau
Laurisa Landre
Grace Zaadi
Amandine Leynaud
Manon Houette
Siraba Dembélé
Chloé Bulleux
Béatrice Edwige
Estelle Nze Minko
Gnonsiane Niombla
Alexandra Lacrabère
vrouwen Zilver zie onder
Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Rusland
5 5 0 0 165 147 +18 10
2
 Frankrijk
5 4 0 1 118 93 +25 8
3
 Zweden
5 2 1 2 150 141 +9 5
4
 Nederland
5 1 2 2 135 135 0 4
5
 Zuid-Korea
5 1 1 3 130 136 −6 3
6
 Argentinië
5 0 0 5 101 147 −46 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
 Nederland
14−18
 Frankrijk
8 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
 Frankrijk
25−26
 Rusland
10 augustus 21:50 02:50 Rio de Janeiro
 Frankrijk
27−11
 Argentinië
12 augustus 21:50 02:50 Rio de Janeiro
 Zuid-Korea
17−21
 Frankrijk
14 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
 Zweden
25−27
 Frankrijk
Kwartfinale 16 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro
 Spanje
26−27
 Frankrijk
Halve finale 18 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Nederland
23−24
 Frankrijk
Finale 20 augustus 15:30 20:30 Rio de Janeiro
 Frankrijk
19−22
 Rusland

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Walide Khyar –60kg (m)
17e
1ste ronde: W van
 PLE Yacoub: ippon
2de ronde: V van
 BRA Kitadai: yuko
Kilian Le Blouch –66kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 GBR Oates: shido
3de ronde: V van
 KOR An: ippon
Pierre Duprat –73kg (m)
17e
1ste ronde: W van
 PRK Hong: ippon
2de ronde: V van
 RUS Iartsjev: shido
Loïc Pietri –81kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 CAN Valois-Fortier: yuko
Alexandre Iddir –90kg (m)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 SUI Ciril Grossklaus: shido
3de ronde: W van Brown: waza-ari
kwartfinale: V van
 JPN Baker: ippon
herkansingen: V van
 SWE Nyman: ippon
Cyrille Maret –100kg (m)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 MLI Traoré: ippon
3de ronde: W van
 NED Grol: yuko
kwartfinale: W van
 GEO Gviniasjvili: waza-ari
halve finale: V van
 CZE Krpalek: ippon
bronzen finale: W van
 GER Frey: ippon
Teddy Riner V +100kg (m)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 ALG Tayeb: ippon
kwartfinale: W van
 BRA Silva: waza-ari
halve finale: W van
 ISR Sasson: waza-ari
finale: W van
 JPN Harasawa: shido
Laëtitia Payet –48kg (v)
9e
1ste ronde: W van
 AUS Rayner: ippon
2de ronde: V van
 MGL Mönkhbat: ippon
Priscilla Gneto –52kg (v)
17e
1ste ronde: V van
 SUI Tschopp: ippon
Automne Pavia –57kg (v)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 GBR Smythe-Davis: ippon
kwartfinale: V van
 JPN Matsumoto: waza-ari
herkansingen: V van
 POR Monteiro: ippon
Clarisse Agbegnenou –63kg (v)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 TUR Katipogli: ippon
kwartfinale: W van
 NED van Emden: ippon
halve finale: W van
 JPN Tashiro: shido
finale: V van
 SLO Trstenjak: ippon
Gévrise Émane –70kg (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 GBR Conway: ippon
Audrey Tcheuméo –78kg (v)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 PRK Sol: ippon
kwartfinale: W van
 GBR Powell: shido
halve finale: W van
 BRA Aguiar: shido
finale: V van
 USA Harrison: ippon
Émilie Andéol +78kg (v)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 MEX Zambotti: shido
kwartfinale: W van
 TUN Chikhrouhou: shido
halve finale: W van
 CHN Yu: ippon
finale: W van
 CUB Ortiz: ippon

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Slalom
Denis Gargaud Chanut C-1 (m)
Goud
series: 2de in 93,48
halve finale: 3de in 98,06
finale: 1ste in 94,17
Gauthier Klauss
Matthieu Péché
C-2 (m)
Brons
series: 2de in 102,43
halve finale: 5de in 110,19
finale: 3de in 103,24
Sébastien Combot K-1 (m)
8e
series: 9de in 88.94
halve finale: 8ste in 94,59
finale: 8ste in 92,55
Marie-Zélia Lafont K-1 (v)
16e
series: 16de in 110,52
Sprint
Thomas Simart C-1 200m (m)
10e
serie 2: 1ste in 40,415
halve finale 2: 2de in 40,670
finale: 8ste in 40,180
Adrien Bart C-1 1000m (m)
10e
serie 2: 5de in 4.10,043
halve finale 1: 5de in 4.08,593
finale B: 2de in 4.00,911
Maxime Beaumont K-1 200m (m)
Zilver
serie 2: 1ste in 34,322
halve finale 2: 1ste in 34,398
finale: 2de in 35,362
Cyrille Carré K-1 1000m (m)
13e
serie 2: 3de in 3.36,322
halve finale 2: 6de in 3.38,115
finale B: 5de in 3.36,606
Maxime Beaumont
Sébastien Jouve
K-2 200m (m)
7e
serie 1: 3de in 31,855
halve finale 1:2de in 32,526
finale: 7de in 32,699
Étienne Hubert
Arnaud Hybois
K-2 1000m (m)
10e
serie 1: 4de in 3.25,654
halve finale 1: 5de in 3.21,100
finale B: 2de in 3.19,415
Cyrille Carré
Étienne Hubert
Arnaud Hybois
Sébastien Jouve
K-4 1000m (m)
7e
serie 1: 5de in 3.02,376
halve finale 2: 3de in 3.00,896
finale: 7de in 3.07,488
Sarah Guyot K-1 200 m (v)
5e
serie 3: 1ste in 40,317
halve finale 2: 2de in 40,516
finale: 5de in 40,894
Manon Hostens
Léa Jamelot
Amandine Lhote
Sarah Troel
K-4 500 m (v)
12e
serie 1: 6de in 1.37,03
halve finale 2: 6de in 1.39,06
finale B: 4de in 1.41,069

Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Valentin Belaud mannen
20e
zwemmen: 2:04.44 (32e, 317 punten)
schermen: 19 W, 16 V (13e, 214 punten)
paardrijden: 14 strafpunten (13e, 286 punten)
gecombineerd: 11:39.37 (22e, 601 punten)
totaal: 1420 punten (20e)
Valentin Prades
4e
zwemmen: 2:07.83 (18e, 327 punten)
schermen: 21 W, 14 V (4e, 227 punten)
paardrijden: 23 strafpunten (23e, 277 punten)
gecombineerd: 11:04.08 (3e, 636 punten)
totaal: 1467 punten (4e)
Élodie Clouvel vrouwen
Zilver
zwemmen: 2:08.62 (2e, 315 punten)
schermen: 21 W, 14 V (7e, 227 punten)
paardrijden: 7 strafpunten (11e, 293 punten)
gecombineerd: 12:59.06 (17e, 521 punten)
totaal: 1356 punten (2e)

Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Stephanie Brieussel individueel
55e
Grand Prix: 55ste met 65,115%
Ludovic Henry
40e
Grand Prix: 40ste met 69,214%
Karen Tebar
25e
Grand Prix: 18de met 75,029%
Grand Prix Special: 25ste met 72,773%
Pierre Volla
31e
Grand Prix: 30ste met 71,500%
Grand Prix Special: 31ste met 65,742%
Stephanie Brieussel
Ludovic Henry
Karen Tebar
Pierre Volla
team
8e
Grand Prix: 8ste met 71,914%
Eventing
Karim Florent Laghouag individueel
DNF
dressuur: 43,40 strafpunten
crosscountry: 50,40 strafpunten
springconcours (1): 1,00 strafpunten
Mathieu Lemoine
15e
dressuur: 39,20 strafpunten
crosscountry: 14,40 strafpunten
springconcours (1): 8,00 strafpunten
springconcours (2): 8,00 strafpunten
totaal: 69,60 strafpunten
Astier Nicolas
Zilver
dressuur: 42,00 strafpunten
crosscountry: 0 strafpunten
springconcours (1): 0 strafpunten
springconcours (2): 6,00 strafpunten
totaal: 48,00 strafpunten
Thibaut Vallette
13e
dressuur: 41,00 strafpunten
crosscountry: 24,40 strafpunten
springconcours (1): 0 strafpunten
springconcours (2): 4 strafpunten
totaal:: 69,40 strafpunten
Karim Florent Laghouag
Mathieu Lemoine
Astier Nicolas
Thibaut Vallette
team
Goud
dressuur: 122,20 strafpunten
crosscountry: 38,80 strafpunten
springconcours (1): 8,00 strafpunten
totaal: 169,00 strafpunten
Roger-Yves Bost individueel
16e
kwalificatie: 5de met 2 strafpunten
finale: 16de met 5 strafpunten
Pénélope Leprévost
DNF
kwalificatie: niet gefinisht
Philippe Rozier
23e
kwalificatie: 13de met 5 strafpunten
finale: 23ste met 13 strafpunten
Kevin Staut
22e
kwalificatie: 7de met 4 strafpunten
finale: 22ste met 12 strafpunten
Roger-Yves Bost
Simon Delestre
Pénélope Leprévost
Kevin Staut
team
Goud
3 strafpunten

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jérémie Azou
Pierre Houin
lichte dubbel-twee (m)
Goud
serie 3: 1ste in 6.24,62
halve finale 1: 1ste in 6.34,43
finale: 1ste in 6.30,70
Germain Chardin
Dorian Mortelette
dubbel-twee (m)
6e
serie 3: 2de in 6.33,03
halve finale 2: 3de in 6.16,15
finale: 6de in 7.02,06
Matthieu Androdias
Hugo Boucheron
twee-zonder (m)
5e
serie 2: 1ste in 6.42,00
halve finale 1: 3de in 6.26,10
finale: 5de in 7.09,91
Benjamin Lang
Mickaël Marteau
Théophile Onfroy
Valentin Onfroy
dubbel-vier (m)
11e
serie 3: 3de in 6.00,72
halve finale 2: 5de in 6.26,94
finale B: 5de in 6.02,21
Thomas Baroukh
Thibault Colard
Guillaume Raineau
Franck Solforosi
lichte vier-zonder (m)
Brons
serie 1: 4de in 6.07,31
herkansingen: 1ste in 6.01,18
halve finale 1: 2de in 6.07,32
finale: 3de in 6.22,85
Hélène Lefebvre
Elodie Ravera
dubbel-twee (v)
5e
serie 1: 3de in 7.05,65
halve finale 2: 3de in 6.54,34
finale: 5de in 7.52,03
Noémie Kober
Marie Le Nepvou
twee-zonder (v)
12e
serie 2: 4de in 7.26,28
herkansingen: 3de in 7.59,44
halve finale 2: 6de in 7.44,81
finale B: 6de in 7.26,55

Rugby

Zie Rugby op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jérémy Aicardi
Steeve Barry
Terry Bouhraoua
Julien Candelon
Damien Cler
Manoël Dall'igna
Vincent Inigo
Pierre-Gilles Lakafia
Jonathan Laugel
Stephen Parez
Virimi Vakatawa
Sacha Valleau
mannen
7e
zie onder
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Zuid-Afrika
3 2 0 1 55 12 +43 7
2
 Frankrijk
3 2 0 1 57 45 +12 7
3
 Australië
3 2 0 1 52 48 +4 7
4
 Spanje
3 0 0 3 17 76 –59 3
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
9 augustus 11:00 16:00 Rio de Janeiro
 Australië
14–31
 Frankrijk
9 augustus 16:30 21:30 Rio de Janeiro
 Zuid-Afrika
26–0
 Frankrijk
10 augustus 11:00 16:00 Rio de Janeiro
 Frankrijk
26–5
 Spanje
Kwartfinale 10 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro
 Japan
12–7
 Frankrijk
Plaatsen 5–8 11 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro
 Nieuw-Zeeland
24–19
 Frankrijk
Plaatsen 7–8 11 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro
 Frankrijk
12–10
 Australië

Vrouwen

Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Audrey Amiel
Pauline Biscarat
Camille Grassineau
Lina Guérin
Elodie Guiglion
Fanny Horta
Shannon Izar
Caroline Ladagnous
Jade Le Pesq
Marjorie Mayans
Rose Thomas
Jennifer Troncy
vrouwen
6e
zie onder
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Nieuw-Zeeland
3 3 0 0 109 12 +97 9
2
 Frankrijk
3 2 0 1 71 40 +31 7
3
 Spanje
3 1 0 2 31 65 –34 5
4
 Kenia
3 0 0 3 17 111 –94 3
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 11:00 16:00 Rio de Janeiro
 Frankrijk
24–7
 Spanje
6 augustus 16:00 21:00 Rio de Janeiro
 Frankrijk
40–7
 Kenia
7 augustus 11:30 16:30 Rio de Janeiro
 Nieuw-Zeeland
26–7
 Frankrijk
Kwartfinale 7 augustus 17:30 22:30 Rio de Janeiro
 Canada
15–5
 Frankrijk
Plaatsen 5–8 8 augustus 13:30 18:30 Rio de Janeiro
 Spanje
12–24
 Frankrijk
Plaatsen 5–6 8 augustus 18:00 23:00 Rio de Janeiro
 Frankrijk
5–19
 Verenigde Staten

Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yannick Borel degen (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 HUN Redli: 15–9
3de ronde: W van
 SUI Kauter: 15–14
kwartfinale V van
 SUI Steffen: 10–15
Gauthier Grumier
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 BRA Schwantes: 15–7
3de ronde: W van
 EGY Fayez: 15–9
kwartfinale: W van
 JPN Minobe: 15–8
halve finale: V van
 HUNImre: 13–15
bronzen finale: W van
 SUI Steffen: 15–11
Daniel Jérent
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 VEN Limrdo: 14–15
Yannick Borel
Gauthier Grumier
Daniel Jérent
degen team (m)
Goud
1ste ronde: vrij
kwartfinale: W van
 Venezuela: 45–29
halve finale: W van
 Hongarije: 45–40
finale: W van
 Italië: 45–31
Jérémy Cadot floret (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 ITA Cassara: 14–15
Erwann Le Pechoux
9e
1ste ronde: vrij
1ste ronde: W van
 CHN Lei: 15–9
2de ronde: V van
 USA Meinhardt: 14–15
Enzo Lefort
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 GER Joppich: 13–15
Jérémy Cadot
Erwann Le Pechoux
Enzo Lefort
floret team (m)
Zilver
1ste ronde: W van
 China: 45–42
halve finale: W van
 Italië: 45–30
finale: V van
 Rusland: 41–45
Vincent Anstett sabel (m)
5e
1ste ronde: W van
 JPN Tokunan: 15–13
2de ronde: W van
 VIE An: 15–8
kwartfinale: V van
 IRI Abedini: 13–15
Marie-Florence Candassamy degen (v)
9e
1ste ronde: W van
 BRA Simeao: 15–6
2de ronde: W van
 China Xu: 15–8
3de ronde: V van
 BRA Moellhausen: 12–15
Auriane Mallo
17e
1ste ronde: W van
 VIE Hoa: 15–7
2de ronde: V van
 ROU Branza: 8–15
Lauren Rembi
4e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 ROU Gherman: 13–10
3de ronde: W van
 UKR Kryvytska: 9–7
kwartfinale: W van
 BRA Moellhausen: 15–12
halve finale: V van
 HUN Szasz: 6–10
bronzen finale: V van
 CHN Sun: 13–15
Marie-Florence Candassamy
Auriane Mallo
Lauren Rembi
degen team (v)
7e
1ste ronde: vrij
kwartfinale: V van
 Rusland: 41–44
5-8ste plek: V van
 Verenigde Staten: 28–32
7-8ste plek: W van
 Oekraïne: 45–38
Astrid Guyart floret (v)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 UKR Leleiko: 15–9
3de ronde: W van
 USA Prescod: 14–11
kwartfinale: V van
 RUS Deriglazova: 6–15
Ysaora Thibus
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 TUR Karamete: 15–6
3de ronde: W van
 CHN Le: 15–13
kwartfinale: V van
 RUS Sjanajeva: 10–15
Cécilia Berder sabel (v)
5e
1ste ronde: vrij
1ste ronde: W van
 ARG Maurice: 15–6
2de ronde: W van
 USA Muhammad: 15–12
kwartfinale: V van
 RUS Velikaja: 10–15
Manon Brunet
4e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 KOR Hwang: 15–11
3de ronde: W van
 HUN Marton: 15–12
kwartfinale: W van
 TUN Besbes: 15–14
halve finale: V van
 RUS Velikaja: 14–15
bronzen finale: V van
 UKR Charlan: 10–15
Charlotte Lembach
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 ITA Vecchi: 15–11
2de ronde: V van
 RUS Velikaja: 14–15
Cécilia Berder
Manon Brunet
Charlotte Lembach
sabel team (v)
8e
1ste ronde: V
 Italië: 36–45
5-8ste plek: V van
 Zuid-Korea: 40–45
7-8ste plek: V van
 Mexico: 38–45

Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jérémy Monnier 10m luchtgeweer (m)
38e
kwalificatie: 38ste met 618,5 punten (103,5-103,5-102,7-102-103,3-103,5)
Valérian Sauveplane
26e
kwalificatie: 26ste met 621,1 punten (102,6-104,2-104,2-102,4-103,6-104,1)
Alexis Raynaud 50m drie houdingen (m)
Brons
kwalificatie: 5de met 1176 punten (392-396-388)
finale: 3de met 448,4 punten
Valérian Sauveplane
24e
kwalificatie: 24ste met 1168 punten (385-393-390)
Cyril Graff 50m liggend (m)
9e
kwalificatie: 9de met 624,3 punten (105,3-103,3-102,8-103,7-104,3-103,9)
Jérémy Monnier
39e
kwalificatie: 39te met 618,6 punten (103,1-102,2-103,9-102,0-103,1-104,3)
Jean Quiquampoix 25m snelvuurpistool (m)
Zilver
kwalificatie: 3de met 586 punten (293-293)
finale: 2de met 30 punten
Éric Delaunay skeet (m)
7e
kwalificatie: 7de met 121 punten (24-25-25-24-24) ( TB)
Anthony Terras
8e
kwalificatie: 8ste met 121 punten (24-23-25-24-25) (TB)
Laurence Brize 50m drie houdingen (v)
20e
kwalificatie: 20ste met 577 punten (194-194-189)
Mathilde Lamolle 25m pistool (v)
39e
kwalificatie: 39ste met 550 punten (287-263)
Stéphanie Tirode
26e
kwalificatie: 26ste met 573 punten (288-285)
Céline Goberville 10m luchtpistool (v)
10e
kwalificatie: 10de met 383 punten (95-98-96-94)
Stéphanie Tirode
13e
kwalificatie: 13de met 381 punten (94-95-96-96)

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Matthieu Rosset 3m plank (m)
23e
voorronde: 23ste met 373,40 punten
Benjamin Auffret 10m toren (m)
4e
voorronde: 4de met 470,45 punten
halve finale: 4de met 477,00 punten
finale: 4de met 507,35 punten
Laura Marino 10m toren (v)
19e
voorronde: 19de met 289,35 punten

Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Laura Augé
Margaux Chrétien
duet
8e
technische routine: 9de met 86,2824 punten
vrije routine: 8ste met 86,8667 punten
totaal: 174,2491 punten

Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
M'bar N'diaye +80kg (m)
7e
1ste ronde: V van
 NED Issoufou: 0–6
herkansingen: V van
 BRA Siquiera: 2–5
Yasmina Aziez –49kg (v)
5e
1ste ronde: W van
 ARU Pimentel: 2–1
kwartfinale: W van
 CRO Zaninovic: 4–3
halve finale: V van
 KOR Kim: 0–1SD
bronzen finale: V van
 AZE Abakarova: 2–7
Haby Niaré –67kg (v)
Zilver
1ste ronde: W van
 HAI Louissaint: 5–4
kwartfinale: W van
 CIV Gbagbi: 5–4
halve finale: W van
 TUR Tatar: 3–0SD
finale: V van
 KOR Oh: 12–13
Gwladys Épangue +67kg (v)
5e
1ste ronde: W van
 CIV Koné: 3–1
2de ronde: V van
 CHN Zheng: 1–4
herkansingen: W van
 NEP Rawal: 4–3
bronzen finale: V van
 USA Galloway: 1–2

Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Simon Gauzy enkelspel (m)
17e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: V van
 UKR Lei: 1–4 (6-11, 11-6, 14-16, 9-11, 6-11)
Emmanuel Lebesson
33e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 ROU Crisan: 3–4 (4-11, 11-4, 8-11, 11-9, 11-7, 9-11, 10-12)
Tristan Flore
Simon Gauzy
Emmanuel Lebesson
team (m)
9e
1ste ronde: V van
 Groot-Brittannië: 2–3
Li Xue enkelspel (v)
9e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 PUR Diaz: 4–0 (11-1, 11-6, 11-8, 11-8)
3de ronde: W van
 NED Jie: 4–3 (8-11, 12-14, 11-8, 11-9, 11-7, 6-11, 11-8)
4de ronde: V van
 GER Ying: 1–4 (4-11, 4-11, 11-8, 3-11, 11-13)

Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Gaël Monfils enkelspel (m)
5e
1ste ronde: W van
 CAN Pospisil: 6–1, 6–3
2de ronde: W van
 BRA Silva: 6–2, 6–4
3de ronde: W van
 CRO Cilic: 6–7(6), 6–3, 6–4
kwartfinale: V van
 JPN Nishikori: 6–7 (4), 6–4, 6–7(6)
Benoît Paire
17e
1ste ronde: W van
 CZE Rosol: 3–6, 6–3, 6–4
2de ronde: W van
 ITA Fognin: 6–4, 4–6, 6–7 (5)
Gilles Simon
9e
1ste ronde: W van
 CRO Coric 6–4, 7–6(1)
2de ronde: W van
 JPN Sugita: 7–6(3), 6–2
3de ronde: V van Nadal: 6–7(5), 3–6
Jo-Wilfried Tsonga
17e
1ste ronde: W van
 TUN Jaziri: 4–6, 7–5, 6–3
2de ronde: V van
 LUX Müller: 4-6, 3-6
Gaël Monfils
Jo-Wilfried Tsonga
dubbelspel (m)
17e
1ste ronde: V van
 USA Baker/Ram: 1–6, 4–6
Pierre-Hugues Herbert
Nicolas Mahut
17e
1ste ronde: V van
 COL Cabal/Farah: 6–7(4), 3–6
Alizé Cornet enkelspel (v)
17e
1ste ronde: W van
 SWE Larsson: 6–1, 2–6, 6–3
2de ronde: V van
 USA S Williams: 6–7(5), 2–6
Caroline Garcia
17e
1ste ronde: W van
 BRA Pereira: 6–1, 6–2
2de ronde: V van
 GBR Konta: 2–6, 3–6
Kristina Mladenovic
17e
1ste ronde: W van
 SRB Krunic: 6–1, 6–4
2de ronde: V van Keys: 5–7, 7–6(4), 6–7(5à
Caroline Garcia
Kristina Mladenovic
dubbelspel (v)
17e
1ste ronde: V van
 JPN Doi/Hozumi: 0–6, 6–0, 4–6
Caroline Garcia
Nicolas Mahut
dubbelspel (g)
9e
1ste ronde: V van
 BRA Pereira/Melo: 6–7(4), 6–7(1)
Kristina Mladenovic
Pierre-Hugues Herbert
9e
1ste ronde: V van
 ITA Vinci/Fognini: 4–6, 6–3, 8–10

Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dorian Coninx mannen
36e
1:51.50
Pierre Le Corre
25e
1:48.36
Vincent Luis
7e
1:46.12
Cassandre Beaugrand vrouwen
30e
2:02.18
Audrey Merle
35e
2:02.53

Voetbal

Vrouwen

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Méline Gérard
Griedge Mbock Bathy
Wendie Renard
Sakina Karchaoui
Sabrina Delannoy
Amandine Henry
Amel Majri
Jessica Houara
Eugénie Le Sommer
Camille Abily
Claire Lavogez
Élodie Thomis
Kadidiatou Diani
Louisa Nécib
Élise Bussaglia
Sarah Bouhaddi
Kheira Hamraoui
Marie-Laure Delie
vrouwen
5e
zie onder
Groep G
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
3 2 1 0 5 2 3 7
2
 Frankrijk
3 2 0 1 7 1 6 6
3
 Nieuw-Zeeland
3 1 0 2 1 5 −4 3
4
 Colombia
3 0 1 2 2 7 −5 1
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
3 augustus 22:00 03:00 Belo Horizonte
 Frankrijk
4−0
 Colombia
6 augustus 17:00 22:00 Belo Horizonte
 Verenigde Staten
1−0
 Frankrijk
9 augustus 19:00 00:00 Salvador
 Nieuw-Zeeland
0−3
 Frankrijk
Kwartfinale 12 augustus 19:00 00:00 São Paulo
 Canada
1−0
 Frankrijk

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Jenia Grebennikov L
Antonin Rouzier
Trévor Clévenot
Benjamin Toniutti A
Kévin Tillie
Earvin N'Gapeth
Kévin Le Roux
Pierre Pujol
Nicolas Le Goff
Nicolas Maréchal
Franck Lafitte
Thibault Rossard
zaal (m)
9e
groep A: 5de
V van
 Italië: 0-3 (20-25, 20-25, 15-25)
W van
 Mexico: 3-0 (25-18, 25-12, 25-22)
W van
 Canada: 3-0 (25-19, 25-16, 25-19)
V van
 Verenigde Staten: 1-3 (22-25, 22-25, 25-14, 22-25)
V van
 Brazilië: 1-3 (22-25, 25-22, 20-25, 23-25)
# Ploeg Punten Wedstrijden Spelpunten Sets
G W V W V Ratio W V Ratio
1
 Italië
12 5 4 1 432 375 1,152 13 5 2,600
2
 Canada
9 5 3 2 378 378 1,000 10 7 1,428
3
 Verenigde Staten
9 5 3 2 419 405 1,034 10 8 1,250
4
 Brazilië
9 5 3 2 467 442 1,056 11 9 1,222
5
 Frankrijk
6 5 2 3 386 367 1,051 8 9 0,888
6
 Mexico
0 5 0 5 283 398 0,711 1 15 0,066
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus 09:30 14:30 Rio de Janeiro
 Italië
3−0
 Frankrijk
9 augustus 11:35 16:35 Rio de Janeiro
 Frankrijk
3−0
 Mexico
11 augustus 17:05 22:05 Rio de Janeiro
 Canada
0−3
 Frankrijk
13 augustus 17:05 22:05 Rio de Janeiro
 Verenigde Staten
3−1
 Frankrijk
15 augustus 22:35 03:35 Rio de Janeiro
 Brazilië
3−1
 Frankrijk

Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Rémi Garsau
Rémi Saudadier
Igor Kovacevic
Enzo Khasz
Romain Blary
Thibaut Simon
Ugo Crousillat
Michal Iždinský
Mehdi Marzouki
Mathieu Peisson
Petar Tomašević
Alexandre Camarasa A
Jonathan Moriame
mannen
11e
zie onder
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Spanje
5 3 1 1 46 35 +11 7
2
 Kroatië
5 3 0 2 37 37 0 6
3
 Italië
5 3 0 2 40 41 –1 6
4
 Montenegro
5 2 1 2 36 32 +4 5
5
 Verenigde Staten
5 2 0 3 35 35 0 4
6
 Frankrijk
5 1 0 4 28 42 –14 0
Ronde Datum Lokale tijd MEZT Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus 13:00 18:00 Rio de Janeiro
 Frankrijk
4–7
 Montenegro
8 augustus 10:20 15:20 Rio de Janeiro
 Italië
11–8
 Frankrijk
10 augustus 11:40 16:40 Rio de Janeiro
 Frankrijk
3–6
 Verenigde Staten
12 augustus 10:20 15:20 Rio de Janeiro
 Spanje
10–4
 Frankrijk
14 augustus 16:50 21:50 Rio de Janeiro
 Frankrijk
9–8
 Kroatië

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Baan
Michaël D'Almeida keirin (m)
8e
serie: 1ste in 10,237
2de ronde: 6de
François Pervis
11e
serie: 3de
herkansingen: 1ste in 10,284
2de ronde: 5de
Grégory Baugé sprint (m)
7e
kwalificatie: 5de in 9,807
1ste ronde: W van
 CZE Kelemen: 10,214
2de ronde: W van
 NED Hoogland: 10,103
kwartfinale: V van
 RUS Dmitrijev: 0-2
5-8ste plek: 3de
François Pervis
13e
kwalificatie: 11de in 9,898
1ste ronde: V van
 NED Hoogland
herkansingen: V van
 COL Puerta
Thomas Boudat omnium (m)
5e
172 punten
Grégory Baugé
Michaël D'Almeida
François Pervis
teamsprint (m) Brons kwalificatie: 4de in 43,185
1ste ronde: W van
 Polen: 43,153
bronzen finale: W van
 Australië: 43,143
Sandie Clair keirin (v)
13e
serie 4: 6de
herkansingen: 4de
Virginie Cueff
13e
serie 2: niet gefinisht
herkansingen: 3de
Sandie Clair sprint (v)
25e
kwalificatie: 25ste in 11,517
Virginie Cueff
12e
kwalificatie: 16de in 11,099
1ste ronde: V van
 HKG Wai
herkansingen: 1ste in 11,496
2de ronde: V van
 GBR James
herkansingen: 2de
9-12de plek: 4de
Laurie Berthon omnium (v)
10e
163 punten
Sandie Clair
Virginie Cueff
teamsprint (v)
13e6e
kwalificatie: 6de in 33,625
1ste ronde: V van
 Duitsland: 33,517
BMX
Joris Daudet mannen
22e
plaatsingsronde: 1ste in 34,617
kwartfinale 1: 6de met 18 punten
Amidou Mir
30e
plaatsingsronde: 11de in 35,248
kwartfinale 3: 7de met 28 punten
Jérémy Rencurel
17e
plaatsingsronde: 22ste in 35,884
kwartfinale 3: 5de met 14 punten
Manon Valentino vrouwen
8e
plaatsingsronde: 12de in 36,377
halve finale 1: 4de met 12 punten
finale: 8ste in 2.41,109
Moutainbike
Julien Absalon mannen
8e
1:36.43
Victor Koretzky
10e
1:37.27
Maxime Marotte
4e
1:35.01
Perrine Clauzel mountainbike (v)
26e
1:42.23
Pauline Ferrand-Prévot DNF
Weg
Julian Alaphilippe tijdrit (m)
32e
1:24.39,99
Alexis Vuillermoz
29e
1:20.43,87
Julian Alaphilippe wegwedstrijd (m)
4e
6:10.27
Romain Bardet
24e
6:16.17
Warren Barguil DNF
Alexis Vuillermoz
23e
6:16.17
Audrey Cordon tijdrit (v)
24e
49:32,87
wegwedstrijd (v)
37e
4:01.04
Pauline Ferrand-Prevot
26e
3:56.34

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Zelimkhan Khadjiev –74kg (m)
8e
kwalificatie: W van
 IND Yadav: 5–0F
1ste ronde: V van
 JPN Takatani: 4-5
Cynthia Vescan –75kg (v)
16e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van
 BLR Marzaljoek: 0–5F

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Pierre Le Coq RS:X (m)
Brons
86 punten: (7-7-12-6-3-2-8-10-17-2-3-12-14)
Jean Baptiste Bernaz Laser (m)
5e
90 punten: (11-10-4-17-5-47-3-5-19-2-2)
Jonathan Lobert Finn (m)
14e
94 punten: (10-15-1-7-12-14-11-12-14-14)
Sofian Bouvet
Jérémie Mion
470 (m)
7e
87 punten: (6-6-2-10-2-6-6-14-9-20-22-8)
Noé Delpech
Julien d'Ortoli
49er (m)
5e
100 punten: (20-12-16-12-2-9-1-1-3-17-9-14-4)
Charline Picon RS:X (v)
Goud
64 punten: (1-2-1-4-5-10-5-11-8-27-3-10-4)
Mathilde de Kerangat Laser Radial (v)
21e
146 punten: (23-15-25-14-17-18-14-9-14-22)
Hélène Defrance
Camille Lecointre
470 (v)
Brons
62 punten: (6-18-2-3-4-13-7-7-6-2-12)
Aude Compan
Sarah Steyaert
49erFX (v)
6e
85 punten: (1-9-10-12-12-13-1-9-4-15-1-3-10)
Billy Besson
Marie Riou
Nacra 17 (g)
6e
93 punten: (7-17-15-8-13-15-2-1-1-3-11-7-10)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2016 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Frédérick Bousquet 50m vrije slag (m)
25e
serie 9: 7de in 22,27
Florent Manaudou
Zilver
serie 11: 2de in 21,72
halve finale 1: 1ste in 21,32
finale: 2de in 21,41
Clément Mignon 100m vrije slag (m)
14e
serie 8: 5de in 48,57
halve finale 2: 7de in 48,57
Jérémy Stravius
18e
serie 7: 5de in 48,62
Yannick Agnel 200m vrije slag (m)
19e
serie 4: 6de in 1.47,35
Jérémy Stravius
DNF
serie 4: 3de in 1.46,67 (11e)
halve finale: niet gestart
Jordan Pothain 400m vrije slag (m)
8e
serie 5: 1ste in 3.45,43
finale: 8ste in 3.49,07
Nicolas D'Oriano 1500m vrije slag (m)
40e
serie 3: 6de in 15.33,62
Damien Joly
7e
serie 5: 4de in 14.48,90
finale: 7de in 14.52,73
Camille Lacourt 100m rugslag (m)
5e
serie 5: 1ste in 52,96
halve finale 2: 3de in 52,72
finale: 5de in 52,70
Mehdy Metella 100m vlinderslag (m)
6e
serie 5: 2de in 51,71
halve finale 2: 6de in 51,73
finale: 6de in 51,58
Jérémy Stravius
17e
serie 4: 5de in 52,10
Jordan Coelho 200m vlinderslag (m)
25e
serie 2: 8ste in 1.58,62
Fabien Gilot
Florent Manaudou
Mehdy Metella
William Meynard
Clément Mignon
Jérémy Stravius
4x100m vrije slag (m)
Zilver
series 2: 3de in 3.13,27
finale: 2de in 3.10,53
Lorys Bourelly
Damien Joly
Grégory Mallet
Jordan Pothain
4x200m vrije slag (m)
14e
serie 1: 6de in 7.13,71
Théo Bussière
Camille Lacourt
Clément Mignon
Jérémy Stravius
4x100m wisselslag (m)
10e
serie 2: 6de in 3.34,47
Marc-Antoine Olivier 10km open water (m)
Brons
1:53.02,0
Mélanie Henique 50m vrije slag (v)
31e
serie 8: 2de in 25,36
Anna Santamans
21e
serie 10: 6de in 24,93
Charlotte Bonnet 100m vrije slag (v)
15e
serie 6: 4de in 53,93
halve finale 1: 7de in 54,54
Béryl Gastaldello
22e
serie 4: 6de in 54,80
Coralie Balmy 200m vrije slag (v)
23e
serie 5: 7de in 1.58,83
Charlotte Bonnet
8e
serie 6: 2de in 1.56,26
halve finale 1: 3de in 1.56,38
finale: 8ste in 1.56,29
Coralie Balmy 400m vrije slag (v)
8e
serie 4: 2de in 4.03,40
finale: 8ste in 4.06,98
Béryl Gastaldello 100m vlinderslag (v)
24e
serie 3: 3de in 58,93
Marie Wattel
23e
serie 5: 7de in 58,90
Lara Grangeon 200m vlinderslag (v)
18e
serie 3: 5de in 2.09,69
Fantine Lesaffre 200m wisselslag (v)
30e
serie 1: 3de in 2.15,71
Lara Grangeon 400m wisselslag (v)
22e
serie 5: 8ste in 4.43,98
Fantine Lesaffre
23e
serie 3: 7de in 4.44,47
Charlotte Bonnet
Mathilde Cini
Béryl Gastaldello
Anna Santamans
4x100m vrije slag (v)
7e
serie 2: 4de in 3.36,85 (NR)
finale: 7de in 3.37,45
Coralie Balmy
Charlotte Bonnet
Margaux Fabre
Cloé Hache
4x200m vrije slag (v)
10e
serie 2: 5de in 7.55,55
Charlotte Bonnet
Fanny Deberghes
Béryl Gastaldello
Marie Wattel
4x100m wisselslag (v)
DSQ
serie 2: gediskwalificeerd
Aurélie Muller 10km open water (v) DSQ
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Frankrijk op de Olympische Zomerspelen 2016
Listen to this article