Grand Prix-wegrace van Duitsland - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Grand Prix-wegrace van Duitsland.

Grand Prix-wegrace van Duitsland

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

De Grand Prix van Duitsland voor motorfietsen is een wegrace wedstrijd, die sinds 1925 wordt verreden en in 1952 voor het eerst meetelde voor het wereldkampioenschap. Sinds 1998 vindt de wedstrijd op de Sachsenring in de buurt van Hohenstein-Ernstthal plaats.

Geschiedenis

GP van Duitsland 2010
GP van Duitsland 2010

De eerste Grote Prijs van Duitsland vond in 1925 op de Berlijnse AVUS plaats. Daarna werd hij tot 1939 regelmatig verreden, in eerste instantie op de AVUS, dan op de Nürburgring en later op de Sachsenring. In de jaren 1927 en 1936 was de wedstrijd als Grote Prijs van Europa van de F.I.C.M. uitgeschreven; de winnaar in de respectievelijke klassen wonnen tegelijkertijd de Europese titel, daar tot 1937 het Europese kampioenschap in slechts één wedstrijd tegelijkertijd met een nationale wedstrijd verreden werd. Ook in 1938 en 1939 hoorde de Grote Prijs van Duitsland tot het Europese kampioenschap, die toen uit meerdere Grote Prijzen bestond.

Sinds 1951 vindt de Grand Prix, nadat Duitsland weer was opgenomen in de FIM, jaarlijks plaats en wisselde vaak in een tweejaarlijks ritme van locatie. In de jaren vijftig en zestig was Zuid-Duitsland met de Stuttgarter Solituderennen en de Hockenheimring vaak vertegenwoordigd. Op de Nürburgring werd vaak in plaats van de bekendere Nordschleife de kortere en minder riskante Südschleife bereden. Nadat in 1970/71 alleen de Nürburgring-Nordschleife omgebouwd werd, wisselden tot 1980 de Hockenheim- en Nürburgring elkaar jaarlijks af.

In 1974 kwam het tot een boycot van de wedstrijd op de Nürburgring door vele buitenlandse coureurs vanwege vragen over de veiligheid. Achtergrond was dat de Grand Prix samen met de Eifelrennen voor automobielen verreden werd en daarom uit brandveiligheidsoverwegingen geen strobalen als veiligheidsmaatregel van de baan gebruikt konden worden, hoewel deze toentertijd voor wegraces gebruikelijk waren. De wedstrijden werden vervolgens door Duitse coureurs gewonnen, die onder normale (en droge) omstandigheden kansloos geweest waren.

In 1984 vond de wedstrijd voor het eerst op het nieuw gebouwde Grand-Prix-circuit van de Nürburgring plaats. In de jaren negentig namen de toeschouwersaantallen sterk af, waarop men besloot naar het nieuw gebouwde circuit de Sachsenring te verhuizen, alwaar de wedstrijd tot op heden nog wordt verreden.

  • AVUS 1925–1933
    AVUS 1925–1933
  • Sachsenring 1934–1939
    Sachsenring 1934–1939
  • Nürburgring-Nordschleife 1927–1958
    Nürburgring-Nordschleife 1927–1958
  • Nürburgring-Südschleife 1965/1968
    Nürburgring-Südschleife 1965/1968
  • Nürburgring-Nordschleife 1970–1982
    Nürburgring-Nordschleife 1970–1982
  • Nürburgring Grand-Prix-circuit 1984–1997
    Nürburgring Grand-Prix-circuit 1984–1997
  • Hockenheimring (motorfietsvariant) tot 1994
    Hockenheimring (motorfietsvariant) tot 1994
  • Sachsenring sinds 1998
    Sachsenring sinds 1998

Resultaten van de Grote Prijs van Duitsland

Van 1925 tot 1939

(gekleurde achtergrond = wedstrijden in het kader van het Europees kampioenschap wegrace)

Editie Jaar Circuit Klasse Winnaar
1 1925 AVUS 125 cc
Amedeo Ruggeri (G.D.)
175 cc
Willy Zick (Puch)
250 cc
Cecil Ashby (Zenith)
350 cc
Miro Maffeis (Maffeis-Blackburne)
500 cc
Paul Köppen (BMW)
750 cc
Erich Tennigkeit (Mabeco)
1000 cc
Paul Kozal (Mabeco)
2 1926 AVUS 175 cc
Kurt Friedrich (DKW)
250 cc
Jock Porter (New Gerrard)
350 cc
Jimmie Simpson (AJS)
500 cc
Josef Stelzer (BMW)
750 cc
Konrad Leimer (Mabeco)
1000 cc
Konrad Reisdorf (Mabeco)
3 Europees kampioenschap 1927 Nürburgring 175 cc
Willi Henkelmann (DKW)
250 cc
Cecil Ashby (OK Supreme)
350 cc
Jimmie Simpson (AJS)
500 cc
Graham Walker (Sunbeam)
750 cc
Josef Stelzer (BMW)
1000 cc
Josef Giggenbach (Bayerland-JAP)
4 1928 Nürburgring 175 cc
Arthur Geiss (DKW)
250 cc
Syd Crabtree (Excelsior)
350 cc
Pietro Ghersi (Norton)
500 cc
Charlie Dodson (Sunbeam)
1000 cc
Franz Heck (Harley-Davidson)
5 1929 Nürburgring 175 cc
Arthur Geiss (DKW)
250 cc
Syd Crabtree (Hecker-JAP)
350 cc
Wal Handley (Motosacoche)
500 cc
Henry Tyrell-Smith (Rudge)
1000 cc
Erich Pätzold (Sunbeam)
6 1930 Nürburgring 250 cc
Les Crabtree (Excelsior)
350 cc
Jimmie Guthrie (Norton)
500 cc
Graham Walker (Rudge)
1000 cc
Fritz Wiese (BMW)
7 1931 Nürburgring 250 cc
Elvetio Toricelli (Puch)
350 cc
Henry Tyrell-Smith (Rudge)
500 cc
Stanley Woods (Norton)
1000 cc
Rudolf Runtsch (NSU)
8 1933 AVUS 250 cc
Charlie Dodson (New Imperial)
350 cc
Ernst Loof (Imperia-Python)
500 cc
Josef Stelzer (BMW)
1000 cc
Eduard Kratz (BMW)
9 1934 Badberg-Viereck 250 cc
Henry Tyrell-Smith (Rudge)
350 cc
Jimmie Simpson (Norton)
500 cc
Otto Ley (DKW)
10 1935 Badberg-Viereck 250 cc
Walfried Winkler (DKW)
350 cc
Walter Rusk (Norton)
500 cc
Jimmie Guthrie (Norton)
11 Europees kampioenschap 1936 Badberg-Viereck 175 cc Niemand haalde de finish
250 cc
Henry Tyrell-Smith (Excelsior)
350 cc
Freddie Frith (Norton)
500 cc
Jimmie Guthrie (Norton)
12 1937 Sachsenring 250 cc
Ewald Kluge (DKW)
350 cc
Harold Daniell (Norton)
500 cc
Karl Gall (BMW)
13 Europees kampioenschap 1938 Sachsenring 250 cc
Ewald Kluge (DKW)
350 cc
John White (Norton)
500 cc
Georg Meier (BMW)
14 Europees kampioenschap 1939 Sachsenring 250 cc
Nello Pagani (Moto Guzzi)
350 cc
Walter Hamelehle (DKW)
500 cc
Dorino Serafini (Gilera)

Van 1949 tot 1972

(gekleurde achtergrond = geen wedstrijd in het kader van het wereldkampioenschap wegrace)

Editie Jaar Circuit Klasse 1e 2e 3e Snelste ronde
... 1949 Grenzlandring 250 cc Onbekend Onbekend Onbekend Onbekend
350 cc
Wilhelm Herz (NSU)
Onbekend Onbekend Onbekend
500 cc
Georg Meier (BMW)
Onbekend Onbekend Onbekend
Zijspanklasse (600 cc)
Hermann Böhm /
Karl Fuchs (NSU)
Onbekend Onbekend Onbekend
... 1950 Solitude 125 cc
Ewald Kluge (DKW)
Onbekend Onbekend Onbekend
250 cc
Hein Thorn Prikker (Moto Guzzi)
Onbekend Onbekend Onbekend
350 cc
Heiner Fleischmann (NSU)
Onbekend Onbekend Onbekend
500 cc
Heiner Fleischmann (NSU)
Onbekend Onbekend Onbekend
Zijspanklasse (600 cc)
Hermann Böhm /
Karl Fuchs (NSU)
Onbekend Onbekend Onbekend
Zijspanklasse (1200 cc)
Ludwig Kraus /
Bernhard Huser (BMW)
Onbekend Onbekend Onbekend
15 1951 Nürburgring 125 cc
Hermann Paul Müller (DKW)
Onbekend Onbekend Onbekend
250 cc
Enrico Lorenzetti (Moto Guzzi)
Onbekend Onbekend Onbekend
350 cc
Geoff Duke (Norton)
Onbekend Onbekend Onbekend
500 cc
Geoff Duke (Norton)
Onbekend Onbekend Onbekend
Zijspanklasse (500 cc)
Eric Oliver /
Lorenzo Dobelli (Norton)
Onbekend Onbekend Onbekend
Zijspanklasse (750 cc)
Ludwig Kraus /
Bernhard Huser (BMW)
Onbekend Onbekend Onbekend
16 1952 Solitude 125 cc
Cecil Sandford (MV Agusta)
Carlo Ubbiali (FB Mondial)
Emilio Mendogni (Moto Morini)
Werner Haas (NSU)
250 cc
Enrico Lorenzetti (Moto Guzzi)
Fergus Anderson (Moto Guzzi)
Leslie Graham (Velocette)
Bruno Ruffo (Moto Guzzi)
350 cc
Geoff Duke (Norton)
Reg Armstrong (Norton)
Ray Amm (Norton)
Bill Lomas (AJS)
500 cc
Umberto Masetti (Gilera)
Leslie Graham (MV Agusta)
Reg Armstrong (Norton)
Leslie Graham (MV Agusta)
Zijspanklasse
Cyril Smith /
Bob Clements (Norton)
Ernesto Merlo /
Dino Magri (Gilera)
Jacques Drion /
Bob Onslow (Norton)
Ernesto Merlo /
Dino Magri (Gilera)
17 1953 Schottenring 125 cc
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
Werner Haas (NSU)
Otto Daiker (NSU)
Werner Haas (NSU)
250 cc
Werner Haas (NSU)
Alano Montanari (Moto Guzzi)
August Hobl (DKW)
Werner Haas (NSU)
350 cc
Carlo Bandirola (MV Agusta)
Onbekend Onbekend Onbekend
500 cc
Walter Zeller (BMW)
Onbekend Onbekend Onbekend
18 1954 Solitude 125 cc
Rupert Hollaus (NSU)
Werner Haas (NSU)
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
Rupert Hollaus (NSU)
250 cc
Werner Haas (NSU)
Rupert Hollaus (NSU)
Helmut Hallmeier (Adler)
Rupert Hollaus (NSU)
350 cc
Ray Amm (Norton)
Rod Coleman (AJS)
Jack Brett (Norton)
Ken Kavanagh (Moto Guzzi)
500 cc
Geoff Duke (Gilera)
Ray Amm (Norton)
Reg Armstrong (Gilera)
Geoff Duke (Gilera)
Zijspanklasse
Wilhelm Noll /
Fritz Cron (BMW)
Ernesto Merlo /
Dino Magri (Gilera)
Walter Schneider /
Hans Strauß (Norton)
Wilhelm Noll /
Fritz Cron (BMW)
19 1955 Nürburgring Nordschleife 125 cc
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
Luigi Taveri (MV Agusta)
Remo Venturi (MV Agusta)
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
250 cc
Hermann Paul Müller (NSU)
Wolfgang Brand (NSU)
Cecil Sandford (Moto Guzzi)
Hermann Paul Müller (NSU)
350 cc
Bill Lomas (Moto Guzzi)
August Hobl (DKW)
John Surtees (Norton)
Bill Lomas (Moto Guzzi)
500 cc
Geoff Duke (Gilera)
Walter Zeller (BMW)
Carlo Bandirola (MV Agusta)
Geoff Duke (Gilera)
Zijspanklasse
Willi Faust /
Karl Remmert (BMW)
Wilhelm Noll /
Fritz Cron (BMW)
Walter Schneider /
Manfred Grunwald (BMW)
Willi Faust /
Karl Remmert (BMW)
20 1956 Solitude 125 cc
Romolo Ferri (Gilera)
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
Tarquinio Provini (FB Mondial)
Romolo Ferri (Gilera)
250 cc
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
Luigi Taveri (MV Agusta)
Remo Venturi (MV Agusta)
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
350 cc
Bill Lomas (Moto Guzzi)
August Hobl (DKW)
Dickie Dale (Moto Guzzi)
Bill Lomas (Moto Guzzi)
500 cc
Reg Armstrong (Gilera)
Umberto Masetti (MV Agusta)
Pierre Monneret (Gilera)
Bill Lomas (Moto Guzzi)
Zijspanklasse
Wilhelm Noll /
Fritz Cron (BMW)
Fritz Hillebrand /
Manfred Grunwald (BMW)
Helmut Fath /
Emil Ohr (BMW)
Wilhelm Noll /
Fritz Cron (BMW)
21 1957 Solitude 125 cc
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
Tarquinio Provini (FB Mondial)
Roberto Colombo (MV Agusta)
Tarquinio Provini (FB Mondial)
250 cc
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
Roberto Colombo (MV Agusta)
Cecil Sandford (FB Mondial)
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
350 cc
Libero Liberati (Gilera)
John Hartle (Norton)
Helmut Hallmeier (NSU)
Bob McIntyre (Gilera)
500 cc
Libero Liberati (Gilera)
Bob McIntyre (Gilera)
Walter Zeller (BMW)
Bob McIntyre (Gilera)
Zijspanklasse
Fritz Hillebrand /
Manfred Grunwald (BMW)
Walter Schneider /
Hans Strauß (BMW)
Josef Knebel /
Rolf Amfaldern (BMW)
Fritz Hillebrand /
Manfred Grunwald (BMW)
22 1958 Nürburgring Nordschleife 125 cc
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
Tarquinio Provini (MV Agusta)
Ernst Degner (MZ)
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
250 cc
Tarquinio Provini (MV Agusta)
Horst Fügner (MZ)
Dieter Falk (Adler)
Tarquinio Provini (MV Agusta)
350 cc
John Surtees (MV Agusta)
John Hartle (MV Agusta)
Dave Chadwick (Norton)
John Surtees (MV Agusta)
500 cc
John Surtees (MV Agusta)
John Hartle (MV Agusta)
Gary Hocking (Norton)
John Surtees (MV Agusta)
Zijspanklasse
Walter Schneider /
Hans Strauß (BMW)
Florian Camathias /
Hilmar Cecco (BMW)
Rudi Richter /
Gerhard Klim (BMW)
Walter Schneider /
Hans Strauß (BMW)
23 1959 Hockenheimring 125 cc
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
Tarquinio Provini (MV Agusta)
Mike Hailwood (Ducati)
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
250 cc
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
Emilio Mendogni (Moto Morini)
Horst Fügner (MZ)
Emilio Mendogni (Moto Morini)
350 cc
John Surtees (MV Agusta)
Gary Hocking (Norton)
Ernesto Brambilla (MV Agusta)
John Surtees (MV Agusta)
500 cc
John Surtees (MV Agusta)
Remo Venturi (MV Agusta)
Bob Brown (Norton)
John Surtees (MV Agusta)
Zijspanklasse
Florian Camathias /
Hilmar Cecco (BMW)
Walter Schneider /
Hans Strauß (BMW)
Max Deubel /
Horst Höhler (BMW)
Walter Schneider /
Hans Strauß (BMW)
24 1960 Solitude 250 cc
Gary Hocking (MV Agusta)
Carlo Ubbiali (MV Agusta)
Kenjiro Tanaka (Honda)
Gary Hocking (MV Agusta)
500 cc
John Surtees (MV Agusta)
Remo Venturi (MV Agusta)
Emilio Mendogni (MV Agusta)
John Surtees (MV Agusta)
Zijspanklasse
Helmut Fath /
Alfred Wohlgemuth (BMW)
Florian Camathias /
Gottfried Rüfenacht (BMW)
Fritz Scheidegger /
Horst Burkhardt (BMW)
Helmut Fath /
Alfred Wohlgemuth (BMW)
25 1961 Hockenheimring
50 cc
Miro Zelnik (Tomos)
Hans Georg Anscheidt (Kreidler)
Karl Kronmüller (Tomos)
Onbekend
125 cc
Ernst Degner (MZ)
Alan Shepherd (MZ)
Walter Brehme (MZ)
Ernst Degner (MZ)
250 cc
Kunimitsu Takahashi (Honda)
Jim Redman (Honda)
Tarquinio Provini (Moto Morini)
Kunimitsu Takahashi (Honda)
350 cc
František Šťastný (Jawa)
Gustav Havel (Jawa)
Rudi Thalhammer (Norton)
František Šťastný (Jawa)
500 cc
Gary Hocking (MV Agusta)
Frank Perris (Norton)
Hans-Günter Jäger (BMW)
Gary Hocking (MV Agusta)
Zijspanklasse
Max Deubel /
Emil Hörner (BMW)
Fritz Scheidegger /
Horst Burkhardt (BMW)
Otto Kölle /
Dieter Hess (BMW)
Max Deubel /
Emil Hörner (BMW)
26 1962 Solitude 50 cc
Ernst Degner (Suzuki)
Hans Georg Anscheidt (Kreidler)
Mitsuo Itoh (Suzuki)
Ernst Degner (Suzuki)
125 cc
Luigi Taveri (Honda)
Tommy Robb (Honda)
Mike Hailwood (EMC)
Luigi Taveri (Honda)
250 cc
Jim Redman (Honda)
Bob McIntyre (Honda)
Kenjiro Tanaka (Honda)
Jim Redman (Honda)
Zijspanklasse
Max Deubel /
Emil Hörner (BMW)
Florian Camathias /
Harry Winter (BMW)
Fritz Scheidegger /
John Robinson (BMW)
Max Deubel /
Emil Hörner (BMW)
27 1963 Hockenheimring 50 cc
Hugh Anderson (Suzuki)
Isao Morishita (Suzuki)
Ernst Degner (Suzuki)
Isao Morishita (Suzuki)
125 cc
Ernst Degner (Suzuki)
Hugh Anderson (Suzuki)
László Szabó (MZ)
Ernst Degner (Suzuki)
250 cc
Tarquinio Provini (Moto Morini)
Tommy Robb (Honda)
Jim Redman (Honda)
Tarquinio Provini (Moto Morini)
350 cc
Jim Redman (Honda)
Remo Venturi (Bianchi)
Phil Read (Scuderia Duke-Gilera)
Jim Redman (Honda)
Zijspanklasse
Florian Camathias /
Alfred Herzig (FCS)
Georg Auerbacher /
Beno Heim (BMW)
Fritz Scheidegger /
John Robinson (BMW)
Florian Camathias /
Alfred Herzig (FCS)
28 1964 Solitude 50 cc
Ralph Bryans (Honda)
Isao Morishita (Honda)
Mitsuo Itoh (Honda)
Ralph Bryans (Honda)
125 cc
Jim Redman (Honda)
Luigi Taveri (Honda)
Walter Scheimann (Honda)
Hugh Anderson (Suzuki)
250 cc
Phil Read (Yamaha)
Jim Redman (Honda)
Mike Duff (Yamaha)
Phil Read (Yamaha)
350 cc
Jim Redman (Honda)
Bruce Beale (Honda)
Mike Duff (AJS)
Jim Redman (Honda)
500 cc
Mike Hailwood (MV Agusta)
Jack Ahearn (Norton)
Phil Read (Matchless)
Mike Hailwood (MV Agusta)
Zijspanklasse
Fritz Scheidegger /
John Robinson (BMW)
Max Deubel /
Emil Hörner (BMW)
Georg Auerbacher /
Beno Heim (BMW)
Max Deubel /
Emil Hörner (BMW)
29 1965 Nürburgring Südschleife 50 cc
Ralph Bryans (Honda)
Luigi Taveri (Honda)
Hugh Anderson (Suzuki)
Luigi Taveri (Honda)
125 cc
Hugh Anderson (Suzuki)
Frank Perris (Suzuki)
Ramón Torras (Bultaco)
Hugh Anderson (Suzuki)
250 cc
Phil Read (Yamaha)
Mike Duff (Yamaha)
Ramón Torras (Bultaco)
Phil Read (Yamaha)
350 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Mike Hailwood (MV Agusta)
Gustav Havel (Jawa-CZ)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
500 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Mike Hailwood (MV Agusta)
Walter Scheimann (Matchless)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Zijspanklasse
Fritz Scheidegger /
John Robinson (BMW)
Siegfried Schauzu /
Horst Schneider (BMW)
Arsenius Butscher /
Wolfgang Kalauch (BMW)
Fritz Scheidegger /
John Robinson (BMW)
30 1966 Hockenheimring 50 cc
Hans Georg Anscheidt (Suzuki)
Ralph Bryans (Honda)
Hugh Anderson (Suzuki)
Hans Georg Anscheidt (Suzuki)
125 cc
Luigi Taveri (Honda)
Ralph Bryans (Honda)
Phil Read (Yamaha)
Luigi Taveri (Honda)
250 cc
Mike Hailwood (Honda)
Jim Redman (Honda)
Bill Ivy (Yamaha)
Jim Redman (Honda)
350 cc
Mike Hailwood (Honda)
Tarquinio Provini (Benelli)
Bruce Beale (Honda)
Mike Hailwood (Honda)
500 cc
Jim Redman (Honda)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Gyula Marsovszky (Matchless)
Jim Redman (Honda)
Zijspanklasse
Fritz Scheidegger /
John Robinson (BMW)
Max Deubel /
Emil Hörner (BMW)
Colin Seeley /
Wally Rawlings (BMW)
Fritz Scheidegger /
John Robinson (BMW)
31 1967 Hockenheimring 50 cc
Hans Georg Anscheidt (Suzuki)
Rudolf Schmälzle (Kreidler)
Josep Busquets (Derbi)
Hans Georg Anscheidt (Suzuki)
125 cc
Yoshimi Katayama (Suzuki)
Hans Georg Anscheidt (Suzuki)
László Szabó (MZ)
Bill Ivy (Yamaha)
250 cc
Ralph Bryans (Honda)
Phil Read (Yamaha)
Heinz Rosner (MZ)
Bill Ivy (Yamaha)
350 cc
Mike Hailwood (Honda)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Renzo Pasolini (Benelli)
Mike Hailwood (Honda)
500 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Peter Williams (Matchless)
Jack Findlay (Matchless)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Zijspanklasse
Klaus Enders /
Ralf Engelhardt (BMW)
Georg Auerbacher /
Eduard Dein (BMW)
Tony Wakefield /
Graham Milton (BMW)
Klaus Enders /
Ralf Engelhardt (BMW)
32 1968 Nürburgring Südschleife 50 cc
Hans Georg Anscheidt (Suzuki)
Rudolf Kunz (Kreidler)
Rudolf Schmälzle (Kreidler)
Hans Georg Anscheidt (Suzuki)
125 cc
Phil Read (Yamaha)
Hans Georg Anscheidt (Suzuki)
Siegfried Möhringer (Neckermann-MZ)
Bill Ivy (Yamaha)
250 cc
Bill Ivy (Yamaha)
Ginger Molloy (Bultaco)
Kent Andersson (Yamaha)
Bill Ivy (Yamaha)
350 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Renzo Pasolini (Benelli)
Kel Carruthers (Aermacchi)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
500 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Dan Shorey (Norton)
Peter Williams (Matchless)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Zijspanklasse
Helmut Fath /
Wolfgang Kalauch (URS)
Georg Auerbacher /
Hermann Hahn (BMW)
Siegfried Schauzu /
Horst Schneider (BMW)
Klaus Enders /
Ralf Engelhardt (BMW)
33 1969 Hockenheimring 50 cc
Aalt Toersen (Van Veen-Kreidler)
Jan de Vries (Van Veen-Kreidler)
Barry Smith (Derbi)
Aalt Toersen (Van Veen-Kreidler)
125 cc
Dave Simmonds (Kawasaki)
Dieter Braun (Suzuki)
Heinz Kriwanek (Zelfbouw-Rotax)
Dieter Braun (Suzuki)
250 cc
Kent Andersson (Yamaha)
Lothar John (Suzuki)
Klaus Huber (Yamaha)
Heinz Rosner (MZ)
350 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Bill Ivy (Jawa)
František Šťastný (Jawa)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
500 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Karl Hoppe (Métisse)
Jack Findlay (Linto)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Zijspanklasse
Klaus Enders /
Ralf Engelhardt (BMW)
Franz Linnarz /
Rudolf Kühnemund (BMW)
Arsenius Butscher /
Josef Huber (BMW)
Helmut Fath /
Wolfgang Kalauch (URS)
34 1970 Nürburgring Nordschleife 50 cc
Ángel Nieto (Derbi)
Rudolf Kunz (Kreidler)
Gilberto Parlotti (Tomos)
Ángel Nieto (Derbi)
125 cc
John Dodds (Aermacchi)
Heinz Kriwanek (Zelfbouw-Rotax)
Walter Sommer (Yamaha)
László Szabó (MZ)
250 cc
Kel Carruthers (Yamaha)
Klaus Huber (Yamaha)
Chas Mortimer (Yamaha)
Klaus Huber (Yamaha)
350 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Kel Carruthers (Yamaha)
Chas Mortimer (Broad-Yamaha)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
500 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Alan Barnett (Colin Seeley)
Tommy Robb (Colin Seeley)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Zijspanklasse
Georg Auerbacher /
Hermann Hahn (BMW)
Heinz Luthringshauser /
Hans-Jürgen Cusnik (BMW)
Richard Wegener /
Adi Heinrichs (BMW)
Klaus Enders /
Wolfgang Kalauch (BMW)
35 1971 Hockenheimring 50 cc
Jan de Vries (Van Veen-Kreidler)
Rudolf Kunz (Kreidler)
Ángel Nieto (Derbi)
Jan de Vries (Van Veen-Kreidler)
125 cc
Dave Simmonds (Kawasaki)
Gilberto Parlotti (Morbidelli)
Kent Andersson (Yamaha)
Ángel Nieto (Derbi)
250 cc
Phil Read (Yamaha)
Klaus Huber (Yamaha)
John Dodds (Yamaha)
Phil Read (Yamaha)
350 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
László Szabó (Yamaha)
Paul Smart (Yamaha)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
500 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Rob Bron (Suzuki)
Ron Chandler (Kawasaki)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Zijspanklasse
Georg Auerbacher /
Hermann Hahn (BMW)
Arsenius Butscher /
Josef Huber (BMW)
Richard Wegener /
Adi Heinrichs (BMW)
Siegfried Schauzu /
Wolfgang Kalauch (BMW)
36 1972 Nürburgring Nordschleife 50 cc
Jan de Vries (Van Veen-Kreidler)
Ángel Nieto (Derbi)
Börje Jansson (Jamathi)
Ángel Nieto (Derbi)
125 cc
Gilberto Parlotti (Morbidelli)
Chas Mortimer (Yamaha)
Börje Jansson (Maico)
Gilberto Parlotti (Morbidelli)
250 cc
Hideo Kanaya (Yamaha)
Dieter Braun (Maico)
Jarno Saarinen (Yamaha)
Hideo Kanaya (Yamaha)
350 cc
Jarno Saarinen (Yamaha)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Hideo Kanaya (Yamaha)
Jarno Saarinen (Yamaha)
500 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Alberto Pagani (MV Agusta)
Kim Newcombe (König)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Zijspanklasse
Siegfried Schauzu /
Wolfgang Kalauch (BMW)
Heinz Luthringshauser /
Hans-Jürgen Cusnik (BMW)
Richard Wegener /
Adi Heinrichs (BMW)
Siegfried Schauzu /
Wolfgang Kalauch (BMW)

Vanaf 1973

Editie Jaar Circuit Klasse 1e 2e 3e Poleposition Snelste ronde
37 1973 Hockenheimring 50 cc
Theo Timmer (Jamathi)
Henk van Kessel (Kreidler)
Wolfgang Gedlich (Kreidler)
Jan de Vries (Van Veen-Kreidler)
Jan de Vries (Van Veen-Kreidler)
125 cc
Kent Andersson (Yamaha)
Ángel Nieto (Morbidelli)
Jos Schurgers (Bridgestone)
Kent Andersson (Yamaha)
Kent Andersson (Yamaha)
250 cc
Jarno Saarinen (Yamaha)
Hideo Kanaya (Yamaha)
Teuvo Länsivuori (Yamaha)
Jarno Saarinen (Yamaha)
Jarno Saarinen (Yamaha)
350 cc
Teuvo Länsivuori (Yamaha)
Víctor Palomo (Yamaha)
Pentti Korhonen (Yamaha)
John Dodds (Yamaha)
Giacomo Agostini (MV Agusta)
500 cc
Phil Read (MV Agusta)
Werner Giger (Yamaha)
Ernst Hiller (König)
Jarno Saarinen (Yamaha)
Jarno Saarinen (Yamaha)
Zijspanklasse
Klaus Enders /
Ralf Engelhardt
(Busch-BMW)
Werner Schwärzel /
Karl-Heinz Kleis
(König)
Michel Vanneste /
Serge Vanneste
(BMW)
Jeff Gawley /
Peter Sales
(König)
Klaus Enders /
Ralf Engelhardt
(Busch-BMW)
38 1974 Nürburgring Nordschleife 50 cc
Ingo Emmerich (Kreidler)
Arnulf Teuchert (Kreidler)
Wolfgang Golembeck (Kreidler)
niet vergeven[1]
Ingo Emmerich (Kreidler)
125 cc
Fritz Reitmeier (Maico)
Wolfgang Rubel (Maico)
Hans Dittberner (Maico)
niet vergeven
Fritz Reitmeier (Maico)
250 cc
Helmut Kassner (Yamaha)
Horst Lahfeld (Yamaha)
Karl Hoffmann (Yamaha)
niet vergeven
Helmut Kassner (Yamaha)
350 cc
Helmut Kassner (Yamaha)
Wolfgang Stephan (Yamaha)
Franz Weidacher (Yamaha)
niet vergeven
Helmut Kassner (Yamaha)
500 cc
Edmund Czihak (Yamaha)
Helmut Kassner (Yamaha)
Walter Kaletsch (Yamaha)
niet vergeven
Edmund Czihak (Yamaha)
Zijspanklasse
Werner Schwärzel /
Karl-Heinz Kleis
(König)
Klaus Enders /
Ralf Engelhardt
(Busch Spezial)
Siegfried Schauzu /
Wolfgang Kalauch
(BMW)
Werner Schwärzel /
Karl-Heinz Kleis
(König)
Werner Schwärzel /
Karl-Heinz Kleis
(König)
39 1975 Hockenheimring 50 cc
Ángel Nieto (Van Veen-Kreidler)
Eugenio Lazzarini (Piovaticci)
Julien van Zeebroeck (Van Veen-Kreidler)
Eugenio Lazzarini (Piovaticci)
Ángel Nieto (Van Veen-Kreidler)
125 cc
Paolo Pileri (Morbidelli)
Pier Paolo Bianchi (Morbidelli)
Kent Andersson (Yamaha)
Pier Paolo Bianchi (Morbidelli)
Pier Paolo Bianchi (Morbidelli)
250 cc
Walter Villa (Harley-Davidson)
Michel Rougerie (Harley-Davidson)
Víctor Palomo (Yamaha)
Walter Villa (Harley-Davidson)
Walter Villa (Harley-Davidson)
350 cc
Johnny Cecotto (Yamaha)
Dieter Braun (Yamaha)
Pentti Korhonen (Yamaha)
Giacomo Agostini (Yamaha)
Johnny Cecotto (Yamaha)
500 cc
Giacomo Agostini (Yamaha)
Phil Read (MV Agusta)
Teuvo Länsivuori (Suzuki)
Teuvo Länsivuori (Suzuki)
Giacomo Agostini (Yamaha)
Zijspanklasse
Rolf Biland /
Freddie Freiburghaus
(Seymaz-Yamaha)
Werner Schwärzel /
Andreas Huber
(König)
Rolf Steinhausen /
Josef Huber
(Busch-König)
Rolf Biland /
Freddie Freiburghaus
(Seymaz-Yamaha)
Rolf Biland /
Freddie Freiburghaus
(Seymaz-Yamaha)
40 1976 Nürburgring Nordschleife 50 cc
Ángel Nieto (Bultaco)
Herbert Rittberger (Van Veen-Kreidler)
Ulrich Graf (Kreidler)
Ulrich Graf (Kreidler)
Ángel Nieto (Bultaco)
125 cc
Toni Mang (Morbidelli)
Walter Koschine (Maico)
Julien van Zeebroeck (Morbidelli)
Pier Paolo Bianchi (Morbidelli)
Toni Mang (Morbidelli)
250 cc
Walter Villa (Harley-Davidson)
Kork Ballington (Yamaha)
Jon Ekerold (Yamaha)
Walter Villa (Harley-Davidson)
Walter Villa (Harley-Davidson)
350 cc
Walter Villa (Harley-Davidson)
Johnny Cecotto (Yamaha)
Gianfranco Bonera (Rieju)
Walter Villa (Harley-Davidson)
Johnny Cecotto (Yamaha)
500 cc
Giacomo Agostini (MV Agusta)
Marco Lucchinelli (Suzuki)
Pat Hennen (Suzuki)
Virginio Ferrari (Suzuki)
Marcel Ankoné (Suzuki)
Zijspanklasse
Werner Schwärzel /
Andreas Huber
(König)
Rolf Steinhausen /
Josef Huber
(Busch-König)
George O’Dell /
Kenny Arthur
(May-Yamaha)
Rolf Biland /
Kenneth Williams
(Seymaz-Yamaha)
Werner Schwärzel /
Andreas Huber
(König)
41 1977 Hockenheimring 50 cc
Herbert Rittberger (Kreidler)
Ángel Nieto (Bultaco)
Eugenio Lazzarini (Bultaco)
Ángel Nieto (Bultaco)
Herbert Rittberger (Kreidler)
125 cc
Pier Paolo Bianchi (Morbidelli)
Eugenio Lazzarini (Morbidelli)
Toni Mang (Morbidelli)
Eugenio Lazzarini (Morbidelli)
Pier Paolo Bianchi (Morbidelli)
250 cc
Christian Sarron (Yamaha)
Akihiko Kiyohara (Kawasaki)
Franco Uncini (Harley-Davidson)
Akihiko Kiyohara (Kawasaki)
Akihiko Kiyohara (Kawasaki)
350 cc
Takazumi Katayama (Yamaha)
Giacomo Agostini (Yamaha)
Olivier Chevallier (Yamaha)
Alan North (Yamaha)
Giacomo Agostini (Yamaha)
500 cc
Barry Sheene (Suzuki)
Pat Hennen (Suzuki)
Steve Baker (Yamaha)
Barry Sheene (Suzuki)
Barry Sheene (Suzuki)
Zijspanklasse
Rolf Biland /
Kenneth Williams
(Schmid-Yamaha)
Max Venus /
Norbert Bittermann
(König)
George O’Dell /
Kenny Arthur
(Windle-Yamaha)
Rolf Biland /
Kenneth Williams
(Schmid-Yamaha)
Rolf Biland /
Kenneth Williams
(Schmid-Yamaha)
42 1978 Nürburgring Nordschleife 50 cc
Ricardo Tormo (Bultaco)
Ángel Nieto (Bultaco)
Eugenio Lazzarini (Kreidler)
Ricardo Tormo (Bultaco)
Ricardo Tormo (Bultaco)
125 cc
Ángel Nieto (Minarelli)
Thierry Espié (Motobécane)
Hans Müller (Morbidelli)
Thierry Espié (Motobécane)
Ángel Nieto (Minarelli)
250 cc
Kork Ballington (Kawasaki)
Gregg Hansford (Kawasaki)
Tom Herron (Yamaha)
Gregg Hansford (Kawasaki)
Kork Ballington (Kawasaki)
350 cc
Takazumi Katayama (Yamaha)
Kork Ballington (Kawasaki)
Michel Rougerie (Yamaha)
Gregg Hansford (Kawasaki)
Takazumi Katayama (Yamaha)
500 cc
Virginio Ferrari (Suzuki)
Johnny Cecotto (Yamaha)
Kenny Roberts (Yamaha)
Johnny Cecotto (Yamaha)
Virginio Ferrari (Suzuki)
Zijspanklasse
Werner Schwärzel /
Andreas Huber
(ARO-Fath)
Alain Michel /
Stuart Collins
(Seymaz-Yamaha)
Dick Greasley /
Gordon Russell
(Busch-Yamaha)
Rolf Biland /
Kenneth Williams
(BEO-Yamaha)
Alain Michel /
Stuart Collins
(Seymaz-Yamaha)
43 1979 Hockenheimring 50 cc
Gerhard Waibel (Kreidler)
Peter Looijesteijn (Kreidler)
Ingo Emmerich (Kreidler)
Ricardo Tormo (Bultaco)
Ricardo Tormo (Bultaco)
125 cc
Ángel Nieto (Minarelli)
Harald Bartol (Morbidelli)
Walter Koschine (Delta Fantic)
Ángel Nieto (Minarelli)
Ángel Nieto (Minarelli)
250 cc
Kork Ballington (Kawasaki)
Randy Mamola (Yamaha)
Toni Mang (Kawasaki)
Walter Villa (Yamaha)
Kork Ballington (Kawasaki)
350 cc
Jon Ekerold (Yamaha)
Toni Mang (Kawasaki)
Michel Frutschi (Yamaha)
Walter Villa (Yamaha)
Michel Frutschi (Yamaha)
500 cc
Wil Hartog (Suzuki)
Kenny Roberts (Yamaha)
Virginio Ferrari (Suzuki)
Barry Sheene (Suzuki)
Kenny Roberts (Yamaha)
Zijspanklasse
(B2A)
Rolf Steinhausen /
Kenny Arthur
(KSA-Yamaha)
Siegfried Schauzu /
Lorenzo Puzo
(Busch-Yamaha)
Dick Greasley /
John Parkins
(Yamaha)
Max Venus /
Norbert Bittermann
(Yamaha)
Rolf Steinhausen /
Kenny Arthur
(KSA-Yamaha)
44 1980 Nürburgring Nordschleife 50 cc
Stefan Dörflinger (Van Veen-Kreidler)
Eugenio Lazzarini (Van Veen-Kreidler)
Hans-Jürgen Hummel (Van Veen-Kreidler)
Ricardo Tormo (Kreidler)
Stefan Dörflinger (Van Veen-Kreidler)
125 cc
Guy Bertin (Motobécane)
Ángel Nieto (Minarelli)
Hans Müller (MBA)
Guy Bertin (Motobécane)
Guy Bertin (Motobécane)
250 cc
Kork Ballington (Kawasaki)
J.-F. Baldé (Kawasaki)
Toni Mang (Kawasaki)
Toni Mang (Kawasaki)
Kork Ballington (Kawasaki)
350 cc
Jon Ekerold (Yamaha)
Toni Mang (Kawasaki)
Johnny Cecotto (Yamaha)
Toni Mang (Kawasaki)
Jon Ekerold (Yamaha)
500 cc
Marco Lucchinelli (Suzuki)
Graeme Crosby (Suzuki)
Wil Hartog (Suzuki)
Randy Mamola (Suzuki)
Marco Lucchinelli (Suzuki)
Zijspanklasse
Jock Taylor /
Benga Johansson
(Windle-Yamaha)
Alain Michel /
Michael Burkhard
(Seymaz-Yamaha)
Egbert Streuer /
Johan van der Kaap
(LCR-Yamaha)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Yamaha)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg'
(LCR-Yamaha)
45 1981 Hockenheimring 50 cc
Stefan Dörflinger (Van Veen-Kreidler)
Hans-Jürgen Hummel (Rieju)
Rudolf Kunz (Van Veen-Kreidler)
Stefan Dörflinger (Van Veen-Kreidler)
Stefan Dörflinger (Van Veen-Kreidler)
125 cc
Ángel Nieto (Minarelli)
Stefan Dörflinger (MBA)
Hans Müller (MBA)
Ángel Nieto (Minarelli)
Ángel Nieto (Minarelli)
250 cc
Toni Mang (Kawasaki)
Carlos Lavado (Yamaha)
Roland Freymond (Ad Maiora)
Toni Mang (Kawasaki)
Toni Mang (Kawasaki)
350 cc
Toni Mang (Kawasaki)
Eric Saul (Yamaha)
Thierry Espié (Yamaha)
Patrick Fernandez (Bimota-Yamaha)
Toni Mang (Kawasaki)
500 cc
Kenny Roberts (Yamaha)
Randy Mamola (Suzuki)
Marco Lucchinelli (Suzuki)
Graeme Crosby (Suzuki)
Kenny Roberts
Zijspanklasse
Alain Michel /
Michael Burkhard
(Seymaz-Yamaha)
Jock Taylor /
Benga Johansson
(Fowler-Yamaha)
Werner Schwärzel /
Andreas Huber
(Seymaz-Yamaha)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Yamaha)
Jock Taylor /
Benga Johansson
(Fowler-Yamaha)
46 1982 Hockenheimring 50 cc
Stefan Dörflinger (Kreidler)
Eugenio Lazzarini (Garelli)
Claudio Lusuardi (Moto Villa)
Stefan Dörflinger (Kreidler)
Stefan Dörflinger (Kreidler)
250 cc
Toni Mang (Kawasaki)
Paolo Ferretti (MBA)
Thierry Espié (Pernod)
Toni Mang (Kawasaki)
Thierry Espié (Pernod)
350 cc
Manfred Herweh (Yamaha)
Toni Mang (Kawasaki)
Eric Saul (ELF)
Toni Mang (Kawasaki)
Toni Mang (Kawasaki)
500 cc
Randy Mamola (Suzuki)
Virginio Ferrari (Suzuki)
Loris Reggiani (Suzuki)
Freddie Spencer (Honda)
Freddie Spencer (Honda)
Zijspanklasse
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Yamaha)
Egbert Streuer /
Bernard Schnieders
(LCR-Yamaha)
Derek Jones /
Brian Ayres
(LCR-Yamaha)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Yamaha)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Yamaha)
47 1983 Hockenheimring 50 cc
Stefan Dörflinger (Krauser)
Eugenio Lazzarini (Garelli)
Gerhard Bauer (Rieju)
Stefan Dörflinger (Krauser)
Stefan Dörflinger (Krauser)
125 cc
Ángel Nieto (Garelli)
Eugenio Lazzarini (Garelli)
Pier Paolo Bianchi (Sanvenero)
Eugenio Lazzarini (Garelli)
Ángel Nieto (Garelli)
250 cc
Carlos Lavado (Yamaha)
Patrick Fernandez (Bartol)
Didier de Radiguès (Chevallier)
Jacques Cornu (Yamaha)
Carlos Lavado (Yamaha)
500 cc
Kenny Roberts (Yamaha)
Takazumi Katayama (Honda)
Marco Lucchinelli (Honda)
Freddie Spencer (Honda)
Takazumi Katayama (Honda)
Zijspanklasse
Egbert Streuer /
Bernard Schnieders
(LCR-Yamaha)
Alain Michel /
Claude Monchaud
(LCR-Yamaha)
Derek Jones /
Brian Ayres
(LCR-Yamaha)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Yamaha)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Yamaha)
48 1984 Nürburgring
(GP-circuit)
80 cc
Stefan Dörflinger (Zündapp)
Pier Paolo Bianchi (Rieju)
Gerhard Waibel (Real)
Jorge Martínez (Derbi)
Jorge Martínez (Derbi)
125 cc
Ángel Nieto (Garelli)
Luca Cadalora (MBA)
Eugenio Lazzarini (Garelli)
Maurizio Vitali (MBA)
Eugenio Lazzarini (Garelli)
250 cc
Christian Sarron (Yamaha)
Martin Wimmer (Yamaha)
Manfred Herweh (Real)
Christian Sarron (Yamaha)
Manfred Herweh (Real)
500 cc
Freddie Spencer (Honda)
Eddie Lawson (Yamaha)
Randy Mamola (Honda)
Freddie Spencer (Honda)
Freddie Spencer (Honda)
Zijspanklasse
Egbert Streuer /
Bernard Schnieders
(LCR-Yamaha)
Alain Michel /
Jean-Marc Fresc
(LCR-Yamaha)
Steve Webster /
Tony Hewitt
(LCR-Yamaha)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Yamaha)
Egbert Streuer /
Bernard Schnieders
(LCR-Yamaha)
49 1985 Hockenheimring 80 cc
Stefan Dörflinger (Krauser)
Gerhard Waibel (Seel)
Gerd Kafka (Rieju)
Stefan Dörflinger (Krauser)
Stefan Dörflinger (Krauser)
125 cc
August Auinger (MBA)
Fausto Gresini (Garelli)
Pier Paolo Bianchi (MBA)
Pier Paolo Bianchi (MBA)
August Auinger (MBA)
250 cc
Martin Wimmer (Yamaha)
Freddie Spencer (Honda)
Toni Mang (Honda)
Freddie Spencer (Honda)
Martin Wimmer (Yamaha)
500 cc
Christian Sarron (Yamaha)
Freddie Spencer (Honda)
Ron Haslam (Honda)
Freddie Spencer (Honda)
Christian Sarron (Yamaha)
Zijspanklasse
Werner Schwärzel /
Fritz Buck
(LCR-Yamaha)
Steve Webster /
Tony Hewitt
(LCR-Yamaha)
Egbert Streuer /
Bernard Schnieders
(LCR-Yamaha)
Werner Schwärzel /
Fritz Buck
(LCR-Yamaha)
Steve Webster /
Tony Hewitt
(LCR-Yamaha)
50 1986 Nürburgring
(GP-circuit)
80 cc
Manuel Herreros (Derbi)
Stefan Dörflinger (Krauser)
Ian McConnachie (Krauser)
Stefan Dörflinger (Krauser)
Ian McConnachie (Krauser)
125 cc
Luca Cadalora (Garelli)
Fausto Gresini (Garelli)
Ezio Gianola (MBA)
Luca Cadalora (Garelli)
Luca Cadalora (Garelli)
250 cc
Carlos Lavado (Yamaha)
Toni Mang (Honda)
Martin Wimmer (Yamaha)
Carlos Lavado (Yamaha)
Toni Mang (Honda)
500 cc
Eddie Lawson (Yamaha)
Wayne Gardner (Honda)
Mike Baldwin (Yamaha)
Eddie Lawson (Yamaha)
Eddie Lawson (Yamaha)
Zijspanklasse
Egbert Streuer /
Bernard Schnieders
(LCR-Yamaha)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Krauser)
Steve Abbott /
Shaun Smith
(Windle-Yamaha)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Krauser)
Egbert Streuer /
Bernard Schnieders
(LCR-Yamaha)
51 1987 Hockenheimring 80 cc
Gerhard Waibel (Krauser)
Jorge Martínez (Derbi)
Stefan Dörflinger (Krauser)
Gerhard Waibel (Krauser)
Jorge Martínez (Derbi)
125 cc
Fausto Gresini (Garelli)
August Auinger (MBA)
Bruno Casanova (Garelli)
Fausto Gresini (Garelli)
Fausto Gresini (Garelli)
250 cc
Toni Mang (Honda)
Jacques Cornu (Honda)
Reinhold Roth (Honda)
Reinhold Roth (Honda)
Carlos Lavado (Yamaha)
500 cc
Eddie Lawson (Yamaha)
Randy Mamola (Yamaha)
Ron Haslam (ELF)-Honda)
Wayne Gardner (Honda)
Wayne Gardner (Honda)
Zijspanklasse
Steve Webster /
Tony Hewitt
(LCR-Krauser)
Egbert Streuer /
Bernard Schnieders
(LCR-Yamaha)
Alain Michel /
Jean-Marc Fresc
(LCR-Krauser)
Steve Webster /
Tony Hewitt
(LCR-Krauser)
Steve Webster /
Tony Hewitt
(LCR-Krauser)
52 1988 Nürburgring
(GP-circuit)
80 cc
Jorge Martínez (Derbi)
Àlex Crivillé (Derbi)
Manuel Herreros (Derbi)
Jorge Martínez (Derbi)
Jorge Martínez (Derbi)
125 cc
Ezio Gianola (Honda)
Julián Miralles (Honda)
Hans Spaan (Honda)
Hans Spaan (Honda)
Alfred Waibel (Waibel Special)
250 cc
Luca Cadalora (Yamaha)
Sito Pons (Honda)
Juan Garriga (Yamaha)
Thierry Rapicault (Fior)
Juan Garriga (Yamaha)
500 cc
Kevin Schwantz (Suzuki)
Wayne Rainey (Yamaha)
Christian Sarron (Yamaha)
Wayne Gardner (Honda)
Kevin Schwantz (Suzuki)
Zijspanklasse
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Krauser)
Steve Webster /
Tony Hewitt
(LCR-Krauser)
Alfred Zurbrügg /
Martin Zurbrügg
(LCR-Yamaha)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Krauser)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Krauser)
53 1989 Hockenheimring 80 cc
Peter Öttl (Krauser)
Manuel Herreros (Derbi)
Herri Torrontegui (Krauser)
Stefan Dörflinger (Krauser)
Peter Öttl (Krauser)
125 cc
Àlex Crivillé (JJ Cobas)
Ezio Gianola (Honda)
Julián Miralles (Derbi)
Ezio Gianola (Honda)
Julián Miralles (Derbi)
250 cc
Sito Pons (Honda)
Reinhold Roth (Honda)
Masao Shimizu (Honda)
Helmut Bradl (Honda)
Sito Pons (Honda)
500 cc
Wayne Rainey (Yamaha)
Eddie Lawson (Honda)
Mick Doohan (Honda)
Kevin Schwantz (Suzuki)
Kevin Schwantz (Suzuki)
Zijspanklasse
Steve Webster /
Tony Hewitt
(LCR-Krauser)
Egbert Streuer /
Geral de Haas
(LCR-Yamaha)
Masato Kumano /
Markus Fährni
(LCR-Yamaha)
Steve Webster /
Tony Hewitt
(LCR-Krauser)
Egbert Streuer /
Geral de Haas
(LCR-Yamaha)
54 1990 Nürburgring
(GP-circuit)
125 cc
Doriano Romboni (Honda)
Dirk Raudies (Honda)
Loris Capirossi (Honda)
Doriano Romboni (Honda)
Jorge Martínez (JJ Cobas)
250 cc
Wilco Zeelenberg (Honda)
Carlos Cardús (Honda)
John Kocinski (Yamaha)
Luca Cadalora (Yamaha)
Wilco Zeelenberg (Honda)
500 cc
Kevin Schwantz (Suzuki)
Wayne Rainey (Yamaha)
Niall Mackenzie (Suzuki)
Kevin Schwantz (Suzuki)
Kevin Schwantz (Suzuki)
Zijspanklasse
Steve Webster /
Gavin Simmons
(LCR-Krauser)
Paul Güdel /
Charly Güdel
(LCR-Yamaha)
Steve Abbott /
Shaun Smith
(Windle-Yamaha)
Alain Michel /
Simon Birchall
(LCR-Krauser)
Egbert Streuer /
Geral de Haas
(LCR-Yamaha)
55 1991 Hockenheimring 125 cc
Ralf Waldmann (Honda)
Loris Capirossi (Honda)
Heinz Lüthi (ELF)
Loris Capirossi (Honda)
Loris Capirossi (Honda)
250 cc
Helmut Bradl (Honda)
Carlos Cardús (Honda)
Wilco Zeelenberg (Honda)
Helmut Bradl (Honda)
Helmut Bradl (Honda)
500 cc
Kevin Schwantz (Suzuki)
Wayne Rainey (Yamaha)
Mick Doohan (Honda)
Mick Doohan (Honda)
Kevin Schwantz (Suzuki)
Zijspanklasse
Ralph Bohnhorst /
Bruno Hiller
(LCR-Krauser)
Alain Michel /
Simon Birchall
(LCR-Krauser)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Honda)
Steve Webster /
Gavin Simmons
(LCR-Krauser)
Egbert Streuer /
Pete Essaf
(LCR-Krauser)
56 1992 Hockenheimring 125 cc
Bruno Casanova (Aprilia)
Fausto Gresini (Honda)
Ralf Waldmann (Honda)
Ralf Waldmann (Honda)
Ezio Gianola (Honda)
250 cc
Pierfrancesco Chili (Aprilia)
Max Biaggi (Aprilia)
Loris Reggiani (Aprilia)
Max Biaggi (Aprilia)
Loris Reggiani (Aprilia)
500 cc
Mick Doohan (Honda)
Kevin Schwantz (Suzuki)
Wayne Gardner (Honda)
Mick Doohan (Honda)
Mick Doohan (Honda)
Zijspanklasse
Steve Webster /
Gavin Simmons
(LCR-ADM)
Klaus Klaffenböck /
Christian Parzer
(LCR-ADM)
Darren Dixon /
Andy Hetherington
(LCR-Krauser)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Krauser)
Steve Webster /
Gavin Simmons
(LCR-ADM)
57 1993 Hockenheimring 125 cc
Dirk Raudies (Honda)
Kazuto Sakata (Honda)
Takeshi Tsujimura (Honda)
Dirk Raudies (Honda)
Kazuto Sakata (Honda)
250 cc
Doriano Romboni (Honda)
Loris Capirossi (Honda)
Helmut Bradl (Honda)
Doriano Romboni (Honda)
Loris Capirossi (Honda)
500 cc
Daryl Beattie (Honda)
Kevin Schwantz (Suzuki)
Shin’ichi Itō (Honda)
Shin’ichi Itō (Honda)
Mick Doohan (Honda)
Zijspanklasse
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Krauser)
Steve Abbott /
Julian Tailford
(Windle-ADM)
Paul Güdel /
Charly Güdel
(LCR-Krauser)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Krauser)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Krauser)
58 1994 Hockenheimring 125 cc
Dirk Raudies (Honda)
Kazuto Sakata (Aprilia)
Tomomi Manako (Honda)
Noboru Ueda (Honda)
Dirk Raudies (Honda)
250 cc
Loris Capirossi (Honda)
Max Biaggi (Aprilia)
Doriano Romboni (Honda)
Loris Capirossi (Honda)
Loris Capirossi (Honda)
500 cc
Mick Doohan (Honda)
Kevin Schwantz (Suzuki)
Alberto Puig (Honda)
Mick Doohan (Honda)
Mick Doohan (Honda)
Zijspanklasse
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Swissauto)
Steve Webster /
Adolf Hänni
(LCR-Yamaha)
Steve Abbott /
Julian Tailford
(Windle-Krauser)
Rolf Biland /
Kurt Waltisperg
(LCR-Swissauto)
Paul Güdel /
Charly Güdel
(LCR-ADM)
59 1995 Nürburgring
(GP-circuit)
125 cc
Haruchika Aoki (Honda)
Noboru Ueda (Honda)
Emilio Alzamora (Honda)
Kazuto Sakata (Aprilia)
Akira Saitō (Honda)
250 cc
Max Biaggi (Aprilia)
Tetsuya Harada (Yamaha)
Tadayuki Okada (Honda)
Max Biaggi (Aprilia)
Max Biaggi (Aprilia)
500 cc
Daryl Beattie (Suzuki)
Luca Cadalora (Yamaha)
Shin’ichi Itō (Honda)
Mick Doohan (Honda)
Mick Doohan (Honda)
Zijspanklasse
Darren Dixon /
Andy Hetherington
(Windle-ADM)
Steve Abbott /
Julian Tailford
(LCR-ADM)
Markus Bösiger /
Jürg Egli
(LCR-ADM)
Paul Güdel /
Charly Güdel
(LCR-BRM)
Paul Güdel /
Charly Güdel
(LCR-BRM)
60