Hockey op de Olympische Zomerspelen 1972 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hockey op de Olympische Zomerspelen 1972.

Hockey op de Olympische Zomerspelen 1972

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Hockey is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Zomerspelen 1972 in München.

Er namen 16 herenteams deel aan dit toernooi. De 16 teams werden over twee groepen verdeeld, die een halve competitie speelden, de groepwinnaars en de nummers 2 plaatsten zich voor de halve finales, nummers 3 en 4 voor de strijd om de 5de plaats.

Heren

Voorronde

Groep A

datum tijd land land
27 augustus 10:30
 West-Duitsland
5 – 1
 België
10:30
 Pakistan
3 – 0
 Frankrijk
13:30
 Maleisië
3 – 1
 Oeganda
13:30
 Spanje
1 – 1
 Argentinië
28 augustus 15:00
 West-Duitsland
1 – 0
 Maleisië
15:00
 België
1 – 1
 Argentinië
16:30
 Pakistan
1 – 1
 Spanje
16:30
 Frankrijk
3 – 1
 Oeganda
29 augustus 13:30
 Pakistan
3 – 1
 Oeganda
15:00
 Spanje
0 – 0
 Maleisië
15:00
 België
1 – 0
 Frankrijk
16:30
 West-Duitsland
2 – 1
 Argentinië
31 augustus 14:00
 Pakistan
1 – 2
 West-Duitsland
14:00
 Argentinië
0 – 0
 Oeganda
15:30
 Spanje
1 – 0
 België
15:30
 Frankrijk
0 – 1
 Maleisië
1 september 10:00
 Spanje
3 – 2
 Frankrijk
10:00
 Pakistan
3 – 1
 Argentinië
11:30
 West-Duitsland
1 – 1
 Oeganda
11:30
 België
2 – 4
 Maleisië
3 september 10:30
 West-Duitsland
2 – 1
 Spanje
10:30
 Pakistan
3 – 0
 Maleisië
13:00
 Frankrijk
1 – 0
 Argentinië
13:00
 België
2 – 0
 Oeganda
4 september 10:00
 Spanje
2 – 2
 Oeganda
10:00
 Pakistan
3 – 1
 België
11:30
 West-Duitsland
4 – 0
 Frankrijk
11:30
 Maleisië
1 – 0
 Argentinië
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
 West-Duitsland
7 6 1 0 17 5 12 13
2
 Pakistan
7 5 1 1 17 6 11 11
3
 Maleisië
7 4 1 2 9 7 2 9
4
 Spanje
7 2 4 1 9 8 1 8
5
 België
7 2 1 4 8 14 -6 5
6
 Frankrijk
7 2 0 5 6 13 -7 4
7
 Argentinië
7 0 3 4 4 9 -5 3
8
 Oeganda
7 0 3 4 6 14 -8 3

Groep B

datum tijd land land
27 augustus 15:00
 India
1 – 1
 Nederland
15:00
 Kenia
0 – 1
 Polen
16:30
 Australië
0 – 0
 Nieuw-Zeeland
16:30
 Groot-Brittannië
6 – 0
 Mexico
28 augustus 10:00
 Australië
3 – 1
 Kenia
10:00
 Nieuw-Zeeland
7 – 0
 Mexico
11:30
 India
5 – 0
 Groot-Brittannië
11:30
 Nederland
4 – 2
 Polen
30 augustus 13:30
 Polen
3 – 0
 Mexico
15:00
 Kenia
1 – 5
 Nederland
15:00
 Nieuw-Zeeland
2 – 1
 Groot-Brittannië
16:30
 Australië
1 – 3
 India
31 augustus 10:00
 Kenia
0 – 2
 Groot-Brittannië
10:00
 India
2 – 2
 Polen
11:30
 Nederland
2 – 0
 Nieuw-Zeeland
11:30
 Australië
10 – 0
 Mexico
2 september 10:00
 India
3 – 2
 Kenia
10:00
 Nieuw-Zeeland
3 – 3
 Polen
11:30
 Australië
1 – 1
 Groot-Brittannië
11:30
 Nederland
4 – 0
 Mexico
3 september 14:30
 Nederland
1 – 3
 Groot-Brittannië
14:30
 Australië
1 – 0
 Polen
16:00
 India
8 – 0
 Mexico
16:00
 Kenia
2 – 2
 Nieuw-Zeeland
4 september 14:00
 Australië
2 – 3
 Nederland
14:00
 Kenia
2 – 1
 Mexico
15:30
 India
3 – 2
 Nieuw-Zeeland
15:30
 Groot-Brittannië
2 – 1
 Polen
Rang Land Wed W G V DV DT Ptn
1
 India
7 5 2 0 25 8 17 12
2
 Nederland
7 5 1 1 20 9 11 11
3
 Groot-Brittannië
7 4 1 2 15 10 5 9
4
 Australië
7 3 2 2 18 8 10 8
5
 Nieuw-Zeeland
7 2 3 2 16 11 5 7
6
 Polen
7 2 2 3 12 12 0 6
7
 Kenia
7 1 1 5 8 17 -9 3
8
 Mexico
7 0 0 7 1 40 -39 0

Plaatsingswedstrijden

15de-16de plaats

datum tijd land land
7 september 10:00
 Oeganda
4 – 1
 Mexico

13de-14de plaats

datum tijd land land
7 september 11:30
 Argentinië
0 – 1
 Kenia

11de-12de plaats

datum tijd land land
8 september 16:00
 Frankrijk
4 – 7
 Polen

9de-10de plaats

datum tijd land land
8 september 14:00
 België
1 – 2
 Nieuw-Zeeland

5de t/m 8ste plaats

datum tijd land land
7 september 14:00
 Maleisië
1 – 2
 Australië
16:00
 Groot-Brittannië
2 – 0
 Spanje

7de-8ste plaats

datum tijd land land
9 september 10:00
 Maleisië
1 – 2
 Spanje

5de-6de plaats

datum tijd land land
9 september 11:30
 Australië
2 – 1
 Groot-Brittannië

Halve Finales

datum tijd land land
8 september 10:00
 West-Duitsland
3 – 0
 Nederland
11:30
 Pakistan
2 – 0
 India

Bronzen Finale

datum tijd land land
10 september 10:00
 Nederland
1 – 2
 India

Finale

datum tijd land land
10 september 12:00
 West-Duitsland
1 – 0
 Pakistan

Eindrangschikking

rang land sporter(s)
Goud
 FRG
Wolfgang Baumgart, Horst Dröse, Dieter Freise, Werner Kaessmann, Carsten Keller, Detlev Kittstein, Ulrich Klaes, Michael Krause, Peter Kraus, Michael Peter, Wolfgang Rott, Fritz Schmidt, Rainer Seifert, Wolfgang Strödter, Eckardt Suhl, Eduard Thelen, Peter Trump, Uli Vos
Zilver
 PAK
Iftikhar Ahmed, Riaz Ahmed, Rasool Akhtar, Saeed Anwar, Mudassar Asghar, Jahangir Butt, Islahud Din, Akhtarul Islam, Mohammad Asad Malik, Abdul Rashid, Fezalur Rehman, Muhammad Shahnaz, Saleem Sherwani, Mohammad Zahid, Munawarux Zaman
Brons
 IND
Ajitpal Singh, Ashok Kumar, Govinda Billimogaputtaswamy, Cornelius Charles, Harbinder Singh, Harcharan Singh, Harmik Singh, Kulwant Singh, Manuel Frederick, Michael Kindo, Ganesh Mollerapoovayya, Mukhbain Singh, Perumal Krishnamurthy, Virinder Singh
4
 NED
André Bolhuis, Jan Willem Buij, Marinus Dijkerman, Thijs Kaanders, Coen Kranenberg, Ties Kruize, Wouter Leefers, Flip van Lidth de Jeude, Paul Litjens, Irving van Nes, Maarten Sikking, Frans Spits, Nico Spits, Bart Taminiau, Kik Thole, Piet Weemers, Jeroen Zweerts, Paul Brauckmann
5
 AUS
Robert Andrew, Gregory Browning, Ric Charlesworth, Paul Dearing, Brian Glencross, Thomas Golder, Robert Haigh, Wayne Hammond, James Mason, Terry McAskell, Patrick Nilan, Desmond Piper, Graham Reid, Ronald Riley, Donald Smart, Donald Wilson
6
 GBR
Joe Ahmad, Michael Corby, Bernard Cotton, Michael Crowe, Anthony Ekins, Graham Evans, John French, Terry Gregg, Dennis Hay, Chris Langhorne, Peter Marsh, Peter Mills, Richard Oliver, Rui Saldanha, David Austin Savage, Keith Sinclair, Paul Svehlik
7
 MAS
Balasingam Singaram, Francis Belavantheran, Franco Luis d'Cruz, Sewa Harnahal, Bin Zainal Khairuddin, Murugesan Mahendran, Razali Yeop Omar Mohd, Ramalingam Pathmarajah, Phang Poh Meng, Brian Santa Maria, Naganathy Srishanmuganathan, Sulaiman Saibot, Wong Choon Hin, Yang Siow-Ming, Sayed Samat
8
 ESP
José Alustiza, Francisco Amat, Jaime Amat, Juan Amat, Jaime Arbos, Juan Arbos, José Borrell, Jorge Camina, Alberto Carrera, Augustín Churruca, Francisco Fábregas, Jorge Fábregas, Antonio Nogues, Juan Quintana, Ramón Quintana, José Salles, Francisco Segura, Luis Touse
9
 NZL
Jeff Archibald, Jan Borren, Arthur Borren, John Christensen, Greg Dayman, Chris Ineson, Ross McPherson, Barry Maister, Selwyn Maister, Arthur Parkin, Ramesh Patel, Alan Patterson, Kevin Rigby, Edwin Salmon, Warwick Wright
10
 BEL
Charly Bouvy, Jean-Marie Buisset, Philippe Collin, Michel de Saedeleer, Michel Deville, Daniel Dupont, Patrick Gillard, Jean-François Gilles, Marc Legros, Guy Miserque, Jean-Claude Moraux, Raoul Ronsmans, Armand Solie, Eric Stoupel, Jean Toussaint, Carl-Eric Vanderborght, Jean-André Zembsch
11
 POL
Jerzy Choroba, Aleksander Ciążyński, Bolesław Czaiński, Jerzy Czajka, Henryk Grotowski, Stanisław Iskrzyński, Zbigniew Juszczak, Stanisław Kasprzyk, Stanisław Kaźmierczak, Marek Kruś, Zbigniew Łój, Włodzimierz Matuszyński, Stefan Otulakowski, Ryszard Twardowski, Stanisław Wegnerski, Aleksander Wrona, Józef Wybieralski, Witold Ziaja
12
 FRA
Patrick Burtschell, Gilles Capelle, Marc Chapon, Georges Corbel, Francis Coutou, Jean-Luc Darfeuille, Georges Grain, Thierry Hauet, Christian Honneger, Yves Langlois, Olivier Moreau, Eric Pitau, Charles Pous, Marc Remise, Pierre Roussel, Jean-Paul Sauthier, Alain Tétard
13
 KEN
Silvester Ashioya, Resham Bains, Taklochan Channa, Brajinder Daved, Davinder Deegan, Philip D'Souza, Leo Fernandes, Jagjit Kular, Ajmal Malik, Amarjeet Marwa, Harvinder Marwa, Surjeet Panesar, Reynold Pereira, Surjit Rihal, Jarmel Rooprai, Ranjit Sehmi, Harvinderpal Sibia, Avtar Sohal
14
 ARG
Ernesto Barreiros, Fernando Calp, Julio Cufré, Flavio De Giacomo, Gerardo Lorenzo, Héctor Marinoni, Osvaldo Monti, Jorge Piccioli, Daniel Portugués, Alfredo Quacquarini, Horacio Rognoni, Julio Segolini, Alberto Sabbione, Jorge Sabbione, Gabriel Scally, Ovidio Sodor
15
 UGA
Ajit Singh, Amarjit Sandhu, Avtar Singh, Elly Kitamireke, George Moraes, Herbert Kajumba, Isaac Chirwa, Jagdish Kapoor, Joseph Kagimu, Lajinder Sandhu, Malkit Singh, Matharu Ajaib, Paul Adiga, Poly Pereira, Singh Kuldip, Upkar Kapoor, Willie Lobo
16
 MEX
Juan Calderón, Victor Contreras, Manuel Fernández, Enrique Filoteo, Noel Gutiérrez, José Huacuja, Oscar Huacuja, José Mascaro, Adán Noriega, Manuel Noriega, José Partida, Francisco Ramírez, David Sevilla, Ruben Vasconcelos, Javier Varela, Héctor Ventura, Orlando Ventura
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hockey op de Olympische Zomerspelen 1972
Listen to this article