For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Hongkong op de Olympische Zomerspelen 2004.

Hongkong op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Hongkong op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Hongkong
IOC-landcode HKG
NOC Sports Federation and Olympic Committee of Hong Kong China
(zh) (en) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Hiu Wai Sherry Tsai
Aantal deelnemers 33
Aantal disciplines 10
Medailles
Rang: 65
goud
0
zilver
1
brons
0
totaal
1
Hongkong op de Zomerspelen
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Hongkong op de Winterspelen
2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Hongkong, sinds 1997 een Speciale Bestuurlijke Regio van China, nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene. Bij het tafeltennis werd zilver gewonnen, de eerste medaille voor Hongkong sinds het deel uitmaakt van China. Het was de tweede medaille voor Hongkong ooit, nadat in 1996 bij het zeilen goud werd gehaald.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Tafeltennis Ko Lai Chak
Li Ching
dubbelspel (m)
Zilver

Deelnemers en resultaten per onderdeel

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chiang Wai Hung 100m (m)
61e
serie 8: 6de in 10,70

Badminton pictogram.svg
Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ng Wei enkelspel (m)
17e
1ste ronde: V van
Vlag van Maleisië
 MAS Lee: 3-15, 13-15
Ling Wan Ting enkelspel (v)
17e
1ste ronde: V van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Ling: 8-11, 9-11
Wang Chen
5e
1ste ronde: W van
Vlag van Peru
 PER Blanco: 11-1, 11-4
2de ronde: W van
Vlag van Nederland
 NED Yao: 8-11, 13-10, 11-8
kwartfinale: V van
Vlag van China
 CHN Zhang: 9-11, 11-6, 11-7
Koon Wai Chee
Li Wing Mui
dubbelspel (v)
9e
1ste ronde: V van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Emms/Kellogg: 4-15, 4-15

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Law Hiu Fung skiff (m)
18e
serie 1: 3de in 7.28,16
herkansingen: 2de in 7.10,72
halve finale 3: 6de in 7.12,52
finale C: 6de in 7.10,75
Lo Ting Wai
So Sau Wah
lichte dubbel-twee (m)
20e
serie 2: 5de in 6.43,49
herkansingen: 5de in 6.41,09
halve finale C/D: 4de in 6.37,03

Fencing pictogram.svg
Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lau Kwok Kin floret (m)
17e
1ste ronde: V van
Vlag van Canada
 CAN McGuire: 14-15
Chan Ying Man floret (v)
17e
1ste ronde: V van
Vlag van Hongarije
 HUN Varga: 3-15
Chow Tsz Ki sabel (v)
17e
1ste ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Jacobson: 11-15

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Lo Ka Kay 10m luchtpistool (v)
34e
kwalificatie: 34ste met 371 punten (92-95-94-90)

Table tennis pictogram.svg
Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ko Lai Chak enkelspel (m)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van India
 IND Kamal: 4-0 (11-9, 11-5, 11-9, 11-6)
3de ronde: W van
Vlag van Tsjechië
 CZE Korbel: 4-3 (11-7, 9-11, 11-7, 2-11, 11-6, 9-11, 11-7)
4de ronde: W van
Vlag van Zweden
 SWE Persson: 4-1 (11-7, 11-6, 8-11, 11-4, 12-10)
kwartfinale: V van
Vlag van China
 CHN Wang: 1-4 (9-11, 11-13, 11-6, 8-11, 4-11)
Leung Chu Yan
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Noord-Korea
 PRK O: 4-1 (11-3, 11-9, 11-13, 11-4, 11-8)
3de ronde: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Maze: 4-1 (6-11, 11-5, 11-3, 11-8, 11-9)
4de ronde: W van
Vlag van Wit-Rusland
 BLR Samsonov: 4-3 (11-7, 6-11, 11-9, 6-11, 11-5, 7-11, 11-8)
kwartfinale: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Ryu: 2-4 (11-6, 12-10, 6-11, 6-11, 9-11, 5-11)
Li Ching
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Brazilië
 BRA Monteiro: 4-1 (11-6, 9-11, 11-7, 11-9, 11-5)
3de ronde: V van
Vlag van Oostenrijk
 AUT Schlager: 2-4 (11-8, 9-11, 14-12, 9-11, 9-11, 6-11)
Cheung Yuk
Leung Chu Yan
dubbelspel (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: V van
Vlag van Rusland
 RUS Mazunov/Smirnov: 0-4 (12-14, 7-11, 8-11, 7-11)
Ko Lai Chak
Li Ching
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Joo/Oh: 4-1 (11-8, 11-9, 11-3, 5-11, 14-12)
kwartfinale: W van
Vlag van Servië en Montenegro
 SCG Grujić/Karakašević: 4-1 (11-6, 10-12, 11-6, 13-11, 11-9)
halve finale: W van
Vlag van Rusland
 RUS Mazunov/Smirnov: 4-2 (11-5, 11-9, 5-11, 8-11, 11-8, 11-6)
finale: V van
Vlag van China
 CHN Chen/Ma: 2-4 (6-11, 7-11, 11-7, 8-11, 11-8, 5-11)
Lau Sui-fei enkelspel (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
Vlag van Rusland
 RUS Ganina: 4-1 (11-3, 11-6, 10-12, 11-5, 11-6)
4de ronde: V van
Vlag van China
 CHN Zhang: 1-4 (5-11, 7-11, 3-11, 11-9, 5-11)
Lin Ling
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: V van
Vlag van Roemenië
 ROU Zamfir: 2-4 (6-11, 7-11, 11-5, 8-11, 11-7, 10-12)
Tie Ya Na
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
Vlag van Hongarije
 HUN Tóth: 4-1 (11-6, 6-11, 12-10, 14-12, 11-6)
4de ronde: W van
Vlag van Noord-Korea
 PRK Kim: 4-1 (11-6, 11-7, 11-4, 8-11, 11-8)
kwartfinale: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Kim: 1-4 (6-11, 12-10, 9-11, 7-11, 7-11)
Lau Sui-fei
Lin Ling
dubbelspel (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
Vlag van Rusland
 RUS Fadeyeva/Melnik: 4-2 (11-8, 11-7, 11-5, 8-11, 11-13, 11-8)
4de ronde: V van
Vlag van Japan
 JPN Fujinama/Umemura: 2-4 (9-11, 11-6, 9-11, 10-12, 11-7, 7-11)
Song Ah Sim
Tie Ya Na
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: vrij
4de ronde:
Vlag van Rusland
 RUS Ganina/Palina: 4-0 (11-7, 11-6, 11-7, 11-7)
kwartfinale: V van
Vlag van China
 CHN Wang/Zhang: 2-4 (4-11, 11-3, 13-11, 8-11, 10-12, 8-11)

Triathlon pictogram.svg
Triatlon

Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Daniel Lee mannen
43e
2:03.30,39

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Wong Kam Po puntenkoers (m)
20e
2 punten
Weg
Wong Kam Po wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie-
Chi Ho Ho mistral (m)
14e
138 punten: (21-22-13-24-18-3-17-7-21-9-7)
Lee Lai Shan mistral (v)
4e
42 punten: (3-8-5-1-OCS-3-2-5-4-8-3)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Chi Kin Daniel Tam 100m schoolslag (m)
44e
serie 2: 1ste in 1.05,11
200m schoolslag (m)
41e
serie 2: 8ste in 2.19,48
Yu Ning Elaine Chan 50m vrije slag (v)
47e
serie 6: 8ste in 27,48
Hannah Jane Arnett Wilson 100m vrije slag (v)
34e
serie 3: 4de in 57,33
Sze Hang Yu 200m vrije slag (v)
39e
serie 2: 5de in 2.07,55
Chi Kin Daniel Tam 100m rugslag (v)
30e
serie 3: 6de in 1.04,25
200m rugslag (v)
28e
serie 1: 1ste in 2.19,83
Tsz Wa Yvonne Yip 100m schoolslag (v)
39e
serie 2: 7de in 1.14,53
Sze Hang Yu 100m vlinderslag (v)
32e
serie 2: 7de in 1.02,42
Wing Suet Sandy Chan 200m vlinderslag (v)
29e
serie 1: 5de in 2.18,45
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Hongkong op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.