Indy Lights 2009 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Indy Lights 2009.

Indy Lights 2009

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Indy Lights 2009
vorige: 2008 volgende: 2010

De Indy Lights 2009 was het vierentwintigste kampioenschap van de Indy Lights. Het kampioenschap werd gewonnen door de Amerikaanse coureur J.R. Hildebrand die uitkwam voor Andretti Green Racing/AFS Racing.

Teams en rijders

Alle teams reden met een Dallara IPS-chassis en met een 3.5 L Infiniti V8-motor.

Team Nr Rijder Sponsor(s) Opmerkingen
Team Moore Racing
2
Andrew Prendeville
Xtreme Coil Drilling
Brian Stewart Racing
3
Sergey Mokshantsev
Russia Miste de races Freedom 100 en Edmonton heeft niet meer deelgenomen sinds Kentucky
33
Pablo Donoso
Reed alleen de eerste vier races
Guthrie Meyer Racing
4
Sean Guthrie
Team werd opgedoekt op 26 mei 2009.
Guthrie werd voor onbepaalde tijd geschorst na Kansas.
Jackson reed de eerste vier races.
49
Jesse Mason
59
Alistair Jackson
Moyvalley Golf & Hotel Resort
RLR/Andersen Racing
5
Mario Romancini
Revita / Win Brazil / Allied / RLR  
6
Pablo Donoso
Allied Interior Products Reed alleen in Kentuky
Alistair Jackson
Moyvalley Golf & Hotel Resort / Allied Reed alleen in Indianapolis en Watkins Glen
9 Reed in Toronto t/m Sonoma
Jonathan Summerton
Allied Interior Products / Lafarge Reed alle races t/m Milwaukee
Pablo Donoso
Allied Interior Products Reed alleen in Iowa en Watkins Glen
Sean Guthrie
Car Crafters / Allied Interior Products Reed alleen in Homestead
Sam Schmidt Motorsports
7
James Hinchcliffe
Hinchtown.com  
11
Wade Cunningham
Lucas Oil  
20
Ana Beatriz
Healthy Choice Miste alleen de races Milwaukee en Homestead
Logan Gomez
IZOD / Healthy Choice Reed alleen in Homestead
44
Gustavo Yacamán
Crepes & Waffles / Tuvacol Miste de race in Chicago
HVM Racing
8
Juan Pablo Garcia
Freightliner Reed alleen in Infineon
Panther Racing
15
Martin Plowman
Zanardi America  
16
Pippa Mann
 
Winners Circle Group
18
Junior Strous
Shell V-Power / Knaus HTP Reed alle races t/m Indianapolis
FIRST Motorsports
19
Stefan Wilson
First Motorsports / SWS Reed alleen wegraces en op stratencircuits sloeg Edmonton en Infineon over
Walker Racing
Vision Racing
21
James Davison
People's Liberation
Alliance Motorsports
24
Logan Gomez
Skin Industries Reed alleen in St. Petersburg
Mike Potekhen
Efusjon Energy Club Reed in Indianapolis, Iowa, Watkins Glen, Kentucky, Mid-Ohio, Infineon, Chicago en Homestead
Andretti Green-AFS Racing
26
J.R. Hildebrand
ARPRO  
27
Sebastián Saavedra
Automatic Fire Sprinklers, Inc.  
Bryan Herta Autosport
28
Daniel Herrington
Le Bleu
29
Felipe Guimarães
Reed alleen in Watkins Glen, Mid-Ohio, en Infineon
Davey Hamilton Racing
32
Brandon Wagner
Kingdom Racing / Firestone Reed in St. Peterburg, Freedom 100, Iowa, Kentucky, Chicago en Homestead
Team PBIR
35
Charlie Kimball
Palm Beach International Raceway  
37
Jay Howard
Reed alleen de eerste vijf races
Pablo Donoso
Reed alleen in Milwaukee
Richard Philippe
Reed in Watkins Glen en daarna alle races, behalve Homestead
Genoa Racing
36
Richard Philippe
Genoa Racing / Funkemotions.com Verliet het team na Kansas
Pablo Donoso
Genoa Racing Reed alleen in Freedom 100
63
Duncan Tappy
Celebfilms.co.uk Reed alleen in St. Peterburg
Jonathan Bomarito
Mathiasen Motorsports Reed alleen in Long Beach
Dillon Battistini
Genoa Racing Reed alleen in Kansas
ELFF Racing
55
Rodrigo Barbosa
ELFF Racing  

Races

Race Datum Race Naam Circuit Locatie
1 4 April
St. Pete 100 Race 1
Stratencircuit Saint Petersburg St. Petersburg, FL
2 5 April
St. Pete 100 Race 2
3 19 April
Long Beach 100
Stratencircuit Long Beach Long Beach, CA
4 26 April
Kansas Lottery 100
Kansas Speedway Kansas City, MO
5 22 Mei
Firestone Freedom 100
Indianapolis Motor Speedway Speedway, IN
6 31 Mei
Husar's House of Fine Diamonds 100
Milwaukee Mile West Allis, WI
7 20 Juni
Miller Lite 100
Iowa Speedway Newton, IA
8 4 Juli
Corning 100
Watkins Glen International Watkins Glen, NY
9 11 Juli
Toronto 100
Stratencircuit Toronto Toronto, ON
10 25 Juli
Grand Prix of Edmonton
Edmonton City Centre Airport (circuit) Edmonton, Alberta
11 1 Augustus
Kentucky 100
Kentucky Speedway Sparta, KY
12 9 Augustus
Mid-Ohio 100
Mid-Ohio Sports Car Course Lexington, OH
13 23 Augustus
Carneros 100
Infineon Raceway Sonoma, CA
14 29 Augustus
Chicagoland 100
Chicagoland Speedway Joliet, IL
15 October 9
Homestead-Miami 100
Homestead-Miami Speedway Homestead, FL
 Oval/Speedway
 Wegrace of stratencircuit

Uitslagen

Pos Rijder STP
LBH
KAN
INDY
MIL
IOW
WGL
TOR
EDM
KTY
MDO
SNM
CHI
HMS
Punten
1
J.R. Hildebrand
3* 21 1* 14 2* 2 6 1* 2 1* 171 3 1* 5 2* 545
2
James Davison
8 17 7 8 6 5 10 2 5 10 4 1* 3 2 5 447
3
Sebastián Saavedra
26 2* 8 1* 5 3 15 18 1* 3 2* 18 7 6 3 446
4
Wade Cunningham
16 11 20 2 1 6 2* 19 7 6 1 14 12 4* 6 416
5
James Hinchcliffe
6 3 3 12 16 7 3 21 3 4 7 2 6 12 14 395
6
Mario Romancini
9 6 24 3 3 1* 4 20 6 8 10 17 9 16 1 392
7
Daniel Herrington
7 5 10 6 7 14 9 6 9 9 6 6 11 1 12 383
8
Ana Beatriz
4 23 5 4 17 1 9 13 12 3 12 5 14 320
9
Andrew Prendeville
17 15 16 9 15 8 11 13 10 7 5 7 13 3 10 313
10
Charlie Kimball
10 7 19 13 13 10 7 4 15 5 18 13 8 7 13 310
11
Martin Plowman
15 16 15 5 22 15 8 10 12 13 9 5 10 8 7 298
12
Gustavo Yacamán
12 9 9 17 18 4 5 7 8 16 19 10 19 16 269
13
Richard Philippe
19 10 2 24 5 14 2 12 9 4 11 254
14
Pippa Mann
18 24 14 16 21 9 13 14 16 11 15 15 14 9 8 237
15
Rodrigo Barbosa
23 13 25 21 20 12 DNS 17 17 14 13 19 17 10 15 190
16
Alistair Jackson
11 20 6 20 19 15 11 15 14 16 15 172
17
Jonathan Summerton
2 4 4 7 12 16 162
18
Mike Potekhen
14 14 11 8 11 16 13 4 157
19
Pablo Donoso
14 26 11 19 9 11 12 8 16 147
20
Junior Strous
1 1 23 11 10 146
21
Jay Howard
5 8 13 10 4 123
22
Stefan Wilson
13 22 17 12 4 8 112
23
Felipe Guimarães
3 4 2 107
24
Brandon Wagner
20 18 11 16 11 15 17 103
25
Sergey Mokshantsev
27 14 21 22 13 17 16 18 92
26
Jesse Mason
21 19 12 23 8 69
27
Sean Guthrie
22 12 22 18 11 65
28
Logan Gomez
24 25 9 33
29
Dillon Battistini
15 15
30
Jonathan Bomarito
18 12
31
Juan Pablo Garcia
18 12
32
Duncan Tappy
25 27 8
Pos Rijder STP
LBH
KAN
INDY
MIL
IOW
WGL
TOR
EDM
KTY
MDO
SNM
CHI
HMS
Punten
Kleur Resultaat
Goud Winnaar
Zilver 2de plaats
Brons 3de plaats
Groen 4de en 5de plaats
Lichtblauw 6de–10de plaats
Donkerblauw Gefinisht
(buiten de Top 10)
Paars Niet gefinisht
Rood Niet gekwalificeerd
(DNQ)
Bruin Teruggetrokken
(Wth)
Zwart Gediskwalificeerd
(DSQ)
Wit Niet Gestart
(DNS)
Blank Nam geen
deel aan de race
(DNP)
Niet geracet
Toegevoegde info
vet Pole positie
(1 punt)
cursief Snelste ronde
* Meeste ronden aan de leiding
(2 punten)
1 Kwalificatie geannuleerd
geen bonus punten uigedeeld
Rookie van het Jaar
Rookie
Positie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33
Punten 50 40 35 32 30 28 26 24 22 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 3 3 3 3 3 3
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Indy Lights 2009
Listen to this article