Internationaal filmfestival van Berlijn 2015 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Internationaal filmfestival van Berlijn 2015.

Internationaal filmfestival van Berlijn 2015

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

65ste internationaal filmfestival van Berlijn
Algemene informatie
Datum 5 - 15 februari 2015
Locatie
Berlijn
Duur 11 dagen
Genre(s) competitief filmfestival
Prijs Gouden Beer
Geschiedenis festival
Eerste editie 1951
Officiële website
Portaal 
 
Film

Het 65ste internationaal filmfestival van Berlijn was een internationaal filmfestival dat plaatsvond in Berlijn van 5 tot 15 februari 2015.

De openingsfilm van het filmfestival op 5 februari was Nadie quiere la noche van Isabel Coixet.

Competitie

Jury

Van links naar rechts: Claudia Llosa, Martha De Laurentiis, Bong Joon-ho, Matthew Weiner, Audrey Tautou, Darren Aronosky, Dieter Kosslick (festivalorganisator) en Daniel Brühl tijdens de opening van het 65ste filmfestival van Berlijn
Van links naar rechts: Claudia Llosa, Martha De Laurentiis, Bong Joon-ho, Matthew Weiner, Audrey Tautou, Darren Aronosky, Dieter Kosslick (festivalorganisator) en Daniel Brühl tijdens de opening van het 65ste filmfestival van Berlijn

De internationale jury bestond uit:

Naam Beroep Land
Darren Aronofsky (juryvoorzitter) Filmregisseur
 Verenigde Staten
Daniel Brühl Acteur
 Duitsland
Bong Joon-ho Filmregisseur
 Zuid-Korea
Martha De Laurentiis Producent
 Verenigde Staten
Claudia Llosa Filmregisseur
 Peru
Audrey Tautou Actrice
 Frankrijk
Matthew Weiner Scenarioschrijver, regisseur, producent
 Verenigde Staten

Deelnemers

Volgende films deden mee aan de competitie:

Film Regisseur Land Prijs
45 Years Andrew Haigh
 Verenigd Koninkrijk
Zilveren Beer voor beste actrice (Charlotte Rampling)
Zilveren Beer voor beste acteur (Tom Courtenay)
Aferim! Radu Jude
 Roemenië-
 Bulgarije-
 Tsjechië
Zilveren Beer voor beste regisseur
(Radu Jude)
Als wir träumten Andreas Dresen
 Duitsland-
 Frankrijk
Cha và con và
(Big Father, Small Father and Other Stories)
Dang Di Phan
 Vietnam
Ciało
(Body)
Małgorzata Szumowska
 Polen
Zilveren Beer voor beste regisseur
(Małgorzata Szumowska)
Ten no Chasuke
(Chasuke's Journey)
Sabu
 Japan
Journal d'une femme de chambre Benoît Jacquot
 België-
 Frankrijk
Eisenstein in Guanajuato Peter Greenaway
 Nederland-
 Mexico-
 België-
 Finland
Yi bu zhi yao Jiang Wen
 China
Ixcanul Jayro Bustamante
 Guatemala-
 Frankrijk
Alfred Bauerprijs
Knight of Cups Terrence Malick
 Verenigde Staten
Nadie quiere la noche
(Nobody Wants the Night)
Isabel Coixet
 Spanje-
 Frankrijk-
 Bulgarije
Queen of the Desert Werner Herzog
 Verenigde Staten
Vergine giurata
(Sworn Virgin)
Laura Bispuri
 Italië-
 Zwitserland-
 Duitsland-
 Albanië-
 Kosovo
Taxi Jafar Panahi
 Iran
Gouden Beer
El club Pablo Larraín
 Chili
Grote prijs van de jury (Zilveren Beer)
El botón de nácar
(The Pearl Button)
Patricio Guzmán
 Frankrijk-
 Chili-
 Spanje
Zilveren Beer voor beste scenario
(Patricio Guzmán)
Pod electricheskimi oblakami
(Under Electric Clouds)
Alexey German Jr.
 Rusland-
 Oekraïne-
 Polen
Zilveren Beer voor de beste artistieke bijdrage
(Evgenij Privin & Sergej Michaltsjoek)
Victoria Sebastian Schipper
 Duitsland
Zilveren Beer voor de beste artistieke bijdrage
(Sturla Brandt Grøvlen)

Buiten competitie:

Film Regisseur Land
Elser
(13 Minutes)
Oliver Hirschbiegel
 Duitsland
Cinderella Kenneth Branagh
 Verenigde Staten-
 Verenigd Koninkrijk
Every Thing Will Be Fine Wim Wenders
 Duitsland-
 Canada-
 Frankrijk-
 Zweden-
 Noorwegen
Mr. Holmes Bill Condon
 Verenigd Koninkrijk

Panorama

De volgende films werden geselecteerd voor de Panorama-sectie:

Film Regisseur Land
54 (director's cut) Mark Christopher
 Verenigde Staten
600 Millas Gabriel Ripstein
 Mexico
Ausência
(Absence)
Chico Teixeira
 Brazilië-
 Chili-
 Frankrijk
Angelica Mitchell Lichtenstein
 Verenigde Staten
Bizarre Étienne Faure
 Frankrijk-
 Verenigde Staten
Sangue azul Lírio Ferreira
 Brazilië
Onthakan
(The Blue Hour)
Anucha Boonyawatana
 Thailand
Mariposa
Marco Berger
 Argentinië
Chorus François Delisle
 Canada
Dora oder Die sexuellen Neurosen unserer Eltern Stina Werenfels
 Zwitserland-
 Duitsland
Dyke Hard Bitte Andersson
 Zweden
El incendio Juan Schnitman
 Argentinië
How to Win at Checkers (Every Time) Josh Kim
 Thailand-
 Verenigde Staten-
 Indonesië
I Am Michael Justin Kelly
 Verenigde Staten
Der letzte Sommer der Reichen Peter Kern
 Oostenrijk
Al-Hob wa Al-Sariqa wa Mashakel Ukhra
(Love, Theft and Other Entanglements)
Muayad Alayan
 Palestina
Paridan az Ertefa Kam
(A Minor Leap Down)
Hamed Rajabi
 Iran-
 Frankrijk
Meurtre à Pacot Raoul Peck
 Frankrijk-
 Haïti-
 Noorwegen
Nasty Baby Sebastián Silva
 Verenigde Staten
Necktie Youth Sibs Shongwe-La Mer
 Zuid-Afrika
Ned Rifle Hal Hartley
 Verenigde Staten
Gukjesijang
(Ode to My Father)
Yoon Je-kyoon
 Zuid-Korea
Out of My Hand Takeshi Fukunaga
 Verenigde Staten
Mot naturen Ole Giæver, Marte Vold
 Noorwegen
Jun Zhong Le Yuan (軍中樂園)
(Paradise in Service)
Doze Niu
 Taiwan
Petting Zoo Micah Magee
 Duitsland-
 Griekenland-
 Verenigde Staten
Pionery-geroi
(Pioneer Heroes)
Natalia Kudryashova
 Rusland
Al bahr min ouaraikoum
(The Sea Is Behind)
Hisham Lasri
 Marokko
Que Horas Ela Volta?
(The Second Mother)
Anna Muylaert
 Brazilië
Stories of Our Lives Jim Chuchu
 Kenia
Sangaïlé
(The Summer of Sangaile)
Alanté Kavaïté
 Litouwen-
 Frankrijk-
 Nederland
Zui Sheng Meng Si
(Thanatos, Drunk)
Chang Tso-Chi
 Taiwan
Härte Rosa von Praunheim
 Duitsland
De ce eu?
(Why Me?)
Tudor Giurgiu
 Roemenië-
 Bulgarije-
 Hongarije

Berlinale Special Galas

De volgende films werden geselecteerd voor de Berlinale Special Galas-sectie:

Film Regisseur Land
Are You Here Matthew Weiner
 Verenigde Staten
Bloodline Todd A. Kessler, Daniel Zelman en Glenn Kessler
 Verenigde Staten
Breathe Umphefumlo Mark Dornford-May
 Zuid-Afrika
Fifty Shades of Grey Sam Taylor-Johnson
 Verenigde Staten
Torneranno i prati Ermanno Olmi
 Italië
Life Anton Corbijn
 Verenigd Koninkrijk-
 Canada
The Look of Silence Joshua Oppenheimer
 Denemarken-
 Noorwegen-
 Finland-
 Verenigd Koninkrijk-
 Indonesië
Love and Mercy Bill Pohlad
 Verenigde Staten
Die abhandene Welt Margarethe von Trotta
 Duitsland
Selma Ava DuVernay
 Verenigd Koninkrijk-
 Verenigde Staten
The Seventh Fire Jack Pettibone Riccobono
 Verenigde Staten
Fúsi
(Virgin Mountain)
Dagur Kári
 IJsland-
 Denemarken
Woman in Gold Simon Curtis
 Verenigd Koninkrijk-
 Verenigde Staten

Berlinale Classics

De volgende films werden geselecteerd voor de Berlinale Classics-sectie:

Film Regisseur Land Jaar
Jahrgang 45 Jürgen Böttcher
 DDR
1966
Neun Leben hat die Katze Ula Stöckl
 Bondsrepubliek Duitsland
1968
Goldfinger Guy Hamilton
 Verenigd Koninkrijk
1964
In Cold Blood Richard Brooks
 Verenigde Staten
1967
Varieté E.A. Dupont
 Duitsland
1925

Prijzen

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Internationaal filmfestival van Berlijn 2015
Listen to this article