Japan op de Olympische Zomerspelen 2008 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Japan op de Olympische Zomerspelen 2008.

Japan op de Olympische Zomerspelen 2008

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Land Japan
IOC-landcode JPN
NOC Japans Olympisch Comité
(ja) externe link
Olympische Zomerspelen 2008 in Peking
Vlaggendrager Ai Fukuhara
Aantal deelnemers 332 (165 vrouwen)
Aantal disciplines 31
Medailles
Rang: 8
goud
9
zilver
8
brons
8
totaal
25
Japan op de Zomerspelen
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Japan op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018
Portaal 
 
Olympische Spelen

Japan nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2008 in Peking, China. Japan debuteerde op de Zomerspelen in 1912 en deed in 2008 voor de twintigste keer mee. Ten opzichte van de vorige editie was het aantal medailles flink kleiner: zeven keer minder goud, drie keer minder zilver en twee keer minder brons.

Medailleoverzicht

Ryoko Tani-Tamura veroverde haar vijfde olympische medaille op eveneens vijf deelnames. Op de Spelen van 1992 en de Spelen van 1996 behaalde ze zilver, op de Spelen van 2000 en de Spelen van 2004 won ze de gouden medaille, deze editie won ze een bronzen medaille.

Op 11 december 2008 kreeg Japan er nog een medaille bij. Koji Murofushi kreeg alsnog de bronzen medaille toegekend bij het kogelslingeren wegens twee diskwalificaties van twee Wit-Russen[1] In juni 2010 moest deze medaille weer worden teruggegeven omdat de diskwalificaties ongedaan werden gemaakt.[2][3]

Sport Olympiër Discipline Medaille
Judo Masato Uchishiba -66kg (m) Goud
Satoshi Ishii +100kg (m)
Ayumi Tanimoto -63kg (v)
Masae Ueno -70kg (v)
Softbal Naho Emoto
Motoko Fujimoto
Megu Hirose
Emi Inui
Sachiko Ito
Ayumi Karino
Satoko Mabuchi
Yukiyo Mine
Masumi Mishina
Rei Nishiyama
Hiroko Sakai
Rie Sato
Mika Someya
Yukiko Ueno
Eri Yamad
vrouwen
Worstelen Saori Yoshida -55kg vrije stijl (v)
Kaori Icho -63kg vrije stijl (v)
Zwemmen Kosuke Kitajima 100m schoolslag (m)
200m schoolslag (m)
Atletiek Nobuharu Asahara
Shingo Suetsugu
Shinji Takahira
Naoki Tsukahara
4x100m (m) Zilver
Gymnastiek Kohei Uchimura individuele meerkamp (m)
Kohei Uchimura
Takahiro Kashima
Takuva Nakase
Makato Okiguchi
Koki Sakomoto
Hiroyuki Tomita
meerkamp team (m)
Judo Maki Tsukada +78kg (v)
Schermen Yuki Ota floret (m)
Worstelen Tomohiro Matsunaga -55kg vrije stijl (m)
Chiharu Icho -48kg vrije stijl (v)
Kenichi Yumoto -60kg vrije stijl (m)
Judo Misato Nakamura -52kg (v) Brons
Ryoko Tani -48kg (v)
Synchroonzwemmen Saho Harada
Emiko Suzuki
duet
Wielersport Kiyofumi Nagai keirin (m)
Worstelen Kyoko Hamaguchi -72kg vrije stijl (v)
Zwemmen Takeshi Matsuda 100m vlinderslag (m)
Kosuke Kitajima
Takuro Fujii
Junichi Miyashita
Hisayoshi Sato
4x100m wisselslag (m)
Reiko Nakamura 200m rugslag (v)

Deelnemers en resultaten

Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Nobuharu Asahara 100m (m)
36e
serie 4: 4de in 10,25
kwartfinale 3: 8ste in 10,37
Naoki Tsukahara
13e
serie 10: 2de in 10,39
kwartfinale 1: 3de in 10,23
halve finale 2: 7de in 10,16
Shingo Suetsugu 200m (m)
35e
serie 7: 6de in 20,93
Shinji Takahira
21e
serie 2: 4de in 20,58
kwartfinale 2: 7de in 20,63
Yuzo Kanemaru 400m (m)
42e
serie 4: 7de in 46,39
Takayuki Matsumiya 5000m (m)
36e
serie 1: 13de in 14.20,24
Kensuke Takezawa
21e
serie 3: 7de in 13.49,42
Takayuki Matsumiya 10000m (m)
31e
28.39,77
Kensuke Takezawa
28e
28.23,28
Masato Naito 110m horden (m)
37e
serie 4: 7de in 13,96
Kenji Narisako 400m horden (m)
17e
serie 1: 5de in 49,63
Dai Tamesue
19e
serie 4: 4de in 49,82
Yoshitaka Iwamizu 300m steeplechase (m)
26e
serie 1: 9de in 8.29,80
Nobuharu Asahara
Shingo Suetsugu
Shinji Takahira
Naoki Tsukahara
4x100m (m)
Zilver
serie 1: 2de in 38,52
finale: 2de in 38,15
Mitsuhiro Abiko
Yoshihiro Horigome
Kenji Narisako
Dai Tamesue
4x400m (m)
13e
serie 2: 6de in 3.04,18
Tsuyoshi Ogata marathon (m)
13e
2:13.26
Satoshi Osaki
DNS
niet gestart
Atsushi Sato
76e
2:41.08
Koichiro Morioka 20km snelwandelen (m)
16e
1:21.57
Takayuki Tanii
DSQ
gediskwalificeerd
Yuki Yamazaki
11e
1:21.18
Takayuki Tanii 50km snelwandelen (m)
29e
4:01.37
Yuki Yamazaki
7e
3:45.47
Naoyuki Daigo hoogspringen (m)
36e
kwalificatie groep B: 18de met 2,15m
Daichi Sawano polsstokhoogspringen (m)
16e
kwalificatie groep B: 9de met 5,55m
Yukifumi Murakami speerwerpen (m)
15e
kwalificatie groep A: 8ste met 78,21m
Koji Murofushi kogelslingeren (m)
5e
kwalificatie groep A: 2de met 78,16m
finale: 5de met 80,71m
Chisato Fukushima 100m (v)
47e
serie 5: 5de in 11,74
Asami Tanno 400m (v)
28e
serie 5: 4de in 52,60
Yukiko Akaba 5000m (v)
18e
serie 2: 10de in 15.20,46
Kayoko Fukushi
25e
serie 2: 12de in 15.38,30
Yuriko Kobayashi
15e
serie 1: 7de in 15.15,87
Yukiko Akaba 10000m (v)
20e
32.00,37
Kayoko Fukushi
11e
31.01,14
Yoko Shibui
17e
31.31,13
Satomi Kubokura 400m horden (v)
15e
serie 1: 3de in 55,82
halve finale 1: 7de in 56,69
Minori Hayakari 3000m steeplechase (v)
35e
serie 1: 16de in 9.49,70
Sayaka Aoki
Mayu Kida
Satomi Kubokura
Asami Tanno
4x400m (v)
13e
serie 1: 7de in 3.30,52
Yurika Nakamura marathon (v)
13e
2:30.19
Reiko Tosa
DNF
niet gefinisht
Mayumi Kawasaki 20km snelwandelen (v)
14e
1:29.43
Sachiko Konishi
26e
1:32.21
Kumiko Ikeda verspringen (v)
19e
kwalificatie groep B: 9de met 6,47m

Badminton

Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Shoji Sato enkelspel (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 IND Sridhar: 2-0 (21-13, 21-17)
3de ronde: V van
 DEN Gade: 1-2 (21-19, 20-22, 15-21)
Shintaro Ikeda
Shuichi Sakamoto
dubbelspel (m)
9e
1ste ronde: V van
 MAS Koo/Tan: 0-2 (12-21, 16-21)
Keita Masuda
Tadashi Ohtsuka
5e
1ste ronde: W van
 INA Hadiyanto/Yulianto: 2-1 (19-21, 21-14, 21-14)
kwartfinale: V van
 KOR Lee/Hwang: 1-2 (12-21, 21-18, 9-21)
Eriko Hirose enkelspel (v)
9e
1ste ronde: W van
 ISL Ingólfsdóttir: 2-0 (21-6, 19-7)
2de ronde: W van
 VIE Nhung: 2-0 (21-7, 21-12)
3de ronde: V van
 FRA Pi: 1-2 (12-21, 21-16, 6-21)
Miyuki Maeda
Satoko Suetsuna
dubbelspel (v)
4e
1ste ronde: W van
 AUS Luiz/Tanaka: 2-0 (21-4, 21-8)
kwartfinale: W van
 CHN Yang/Zhang: 2-1 (8-21, 23-21, 21-14)
halve finale: V van
 KOR Lee/Lee: 0-2 (20-22, 15-21)
bronzen finale: V van
 CHN Zhang/Wei: 0-2 (17-21, 10-21)
Kumiko Ogura
Reiko Shiota
5e
1ste ronde: W van
 DEN Kristiansen/Juhl: 2-1 (18-21, 21-14, 21-18)
kwartfinale: V van
 CHN Du/Yu: 0-2 (8-21, 5-21)

Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Satoshi Shimizu -57kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 TUR Kılıç: 9-12
Masatsugu Kawachi -63,5kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 THA Boonjumnong: 1-8

Boogschieten

Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Takaharu Furukawa individueel (m)
33e
plaatsingsronde: 17de met 663 punten
1ste ronde: V van
 BLR Kunda: 111-111 (18-19)
Ryuichi Moriya
5e
plaatsingsronde: 22ste met 661 punten
1ste ronde: W van
 POL Piątek: 109-109 (10-10)
2de ronde: W van
 TPE Wang: 114-109
3de ronde: W van
 RUS Tsyrempilov: 113-110
kwartfinale: V van
 UKR Ruban: 106-115
Nami Hayakawa individueel (v)
6e
plaatsingsronde: 9de met 649 punten
1ste ronde: W van
 CYP Mousikou: 112-103
2de ronde: W van
 USA Nichols: 105-103
3de ronde: W van
 GBR Folkard: 106-97
kwartfinale: V van
 KOR Park: 103-112
Yuki Hayashi
45e
plaatsingsronde: 48ste met 616 punten
1ste ronde: V van
 GEO Esebua: 102-102 (8-9)
Sayoko Kitabatake
29e
plaatsingsronde: 46ste met 616 punten
1ste ronde: W van
 POL Mospinek: 103-101
2de ronde: V van
 FRA Schuh: 100-112
Nami Hayakawa
Yuki Hayashi
Sayoko Kitabatake
team (v)
8e
plaatsingsronde: 7de met 1881 punten
1ste ronde: W van
 Chili: 206-199
kwartfinale: V van
 Groot-Brittannië: 196-201

Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yasunobu Sekikawa -56kg (m)
11e
trekken: 12de met 114kg
stoten: 11de met 142kg
totaal: 256kg
Masaharu Yamada
9e
trekken: 17de met 106kg
stoten: 6de met 153kg
totaal: 259kg
Yoshito Shintani -69kg (m)
10e
trekken: 15de met 135kg
stoten: 8ste met 175kg
totaal: 310kg
Hiromi Miyake -48kg (v)
4e
trekken: 4de met 80kg
stoten: 4de met 105kg
totaal: 185kg
Misaki Oshiro
6e
trekken: 6de met 80kg
stoten: 6de met 92kg
totaal: 172kg
Rika Saito -69kg (v)
6e
trekken: 7de met 87kg
stoten: 5de met 122kg
totaal: 209kg

Gymnastiek

Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ritmisch
Yuko Endo
Chihana Hara
Saori Inagaki
Nachi Misawa
Kotono Tanaka
Honami Tsuboi
team (v)
10e
kwalificatie: 10de met 30,850 punten
Trampoline
Yasuhiro Ueyama mannen
4e
kwalificatie: 5de met 70,30 punten
finale: 4de met 39,80 punten
Tetsuya Sotomura
9e
kwalificatie: 9de met 69,20 punten
Haruka Hirota vrouwen
12e
kwalificatie: 12de met 62,60 punten
Turnen
Kōhei Uchimura vloer (m)
5e
kwalificatie: 5de met 15,725 punten
finale: 5de met 15,575 punten
Hiroyuki Tomita paard voltige (m)
5e
kwalificatie: 7de met 15,175 punten
finale: 5de met 15,375 punten
Takuya Nakase rekstok (m)
5e
kwalificatie: 8ste met 15,450 punten
finale: 5de met 15,450 punten
Hiroyuki Tomita
6e
kwalificatie: 7de met 15,550 punten
finale: 6de met 15,225 punten
Koki Sakamoto individuele meerkamp (m)
33e
kwalificatie: 5de met 91,950 punten
Hiroyuki Tomita
4e
kwalificatie: 6de met 91,900 punten
finale: 4de met 91,750 punten
Kōhei Uchimura
Zilver
kwalificatie: 4de met 92,050 punten
finale: 2de met 91,975 punten
Kohei Uchimura
Takahiro Kashima
Takuva Nakase
Makato Okiguchi
Koki Sakomoto
Hiroyuki Tomita
meerkamp team (m)
Zilver
kwalificatie: 2de met 369,550 punten
finale: 2de met 278,875 punten
Koko Tsurumi balk (v)
8e
kwalificatie: 8ste met 15,425 punten
finale: 8ste met 14,450 punten
Kyoko Oshima individuele meerkamp (v)
20e
kwalificatie: 27ste met 57,625 punten
finale: 20ste met 57,625 punten
Koko Tsurumi
17e
kwalificatie: 17de met 58,975 punten
finale: 17de met 58,100 punten
Miki Uemura
50e
kwalificatie: 50ste met 54,700 punten
Mayu Kuroda
Yu Minobe
Kyoko Oshima
Yuko Shintake
Koko Tsurumi
Miki Uemura
meerkamp team (v)
5e
kwalificatie: 8ste met 233,175 punten
finale: 5de met 176,700 punten

Hockey

Zie Hockey op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ikuko Okamura
Keiko Miura
Mayumi Ono
Chie Kimura
Rika Komazawa
Miyuki Nakagawa
Sakae Morimoto
Kaori Chiba
Yukari Yamamoto
Toshie Tsukui
Sachimi Iwao
Akemi Kato
Tomomi Komori
Misaki Ozawa
Chinami Kozakura
Yuka Yoshikawa
Hikari Suwa
Nichika Urata
vrouwen
10e
groep B: 5de
W van
 Nieuw-Zeeland: 2-1
G van
 Verenigde Staten: 1-1
V van
 Argentinië: 1-2
V van
 Groot-Brittannië: 1-2
V van
 Duitsland: 0-1
9-10de plek:
V van
 Zuid-Korea: 1-2
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Duitsland
5 4 0 1 12 8 +4 12
2
 Argentinië
5 3 2 0 13 7 +6 11
3
 Groot-Brittannië
5 2 2 1 7 9 -2 8
4
 Verenigde Staten
5 1 3 1 9 8 +1 6
5
 Japan
5 1 1 3 5 7 -2 4
6
 Nieuw-Zeeland
5 0 0 5 6 13 -7 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
10 augustus Peking
 Japan
2-1
 Nieuw-Zeeland
12 augustus Peking
 Verenigde Staten
1-1
 Japan
14 augustus Peking
 Japan
1-2
 Argentinië
16 augustus Peking
 Groot-Brittannië
2-1
 Japan
18 augustus Peking
 Duitsland
1-0
 Japan
9-10de plek
20 augustus Peking
 Zuid-Korea
2-1
 Japan

Honkbal

Zie Honkbal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yu Darvish
Kyuji Fujikawa
Hitoki Iwase
Kenshin Kawakami
Yoshihisa Naruse
Toshiya Sugiuchi
Masahiro Tanaka
Koji Uehara
Tsuyoshi Wada
Hideaki Wakui
Shinnosuke Abe
Tomoya Satozaki
Akihiro Yano
Takahiro Arai
Masahiro Araki
Munenori Kawasaki
Shinya Miyamoto
Shuichi Murata
Hiroyuki Nakajima
Tsuyoshi Nishioka
Norichika Aoki
Atsunori Inaba
Masahiko Morino
G. G. Sato
mannen
4e
groepsfase: 4de
V van
 Cuba: 2-4
W van
 Chinees Taipei: 6-1
W van
 Nederland: 6-0
V van
 Zuid-Korea: 3-5
W van
 Canada: 1-0
W van
 China: 10-0
V van
 Verenigde Staten: 2-4
halve finale:
V van
 Zuid-Korea: 2-6
bronzen finale:
V van
 Verenigde Staten: 4-8
Groepsfase
# Land Wedstrijden
G W V
1
 Zuid-Korea
7 7 0
2
 Cuba
7 6 1
3
 Verenigde Staten
7 5 2
4
 Japan
7 4 3
5
 Chinees Taipei
7 2 5
6
 Canada
7 2 5
7
 Nederland
7 1 6
8
 China
7 1 6
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
13 augustus Peking
 Cuba
4-2
 Japan
14 augustus Peking
 Chinees Taipei
1-6
 Japan
15 augustus Peking
 Japan
6-0
 Nederland
16 augustus Peking
 Japan
3-5
 Zuid-Korea
18 augustus Peking
 Canada
0-1
 Japan
19 augustus Peking
 Japan
10-0
 China
20 augustus Peking
 Japan
2-4
 Verenigde Staten
Halve finale
22 augustus Peking
 Zuid-Korea
6-2
 Japan
Bronzen finale
23 augustus Peking
 Japan
4-8
 Verenigde Staten

Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Hiroaki Hiraoka -60kg (m)
21e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 USA Williams-Murray: koka
Masato Uchishiba -66kg (m)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 DOM Jacinto: ippon
3de ronde: W van
 IRI Miresmaeili: yuko
kwartfinale: W van
 UZB Sharipov: waza-ari
halve finale: W van
 CUB Arencibia: yuko
finale: W van
 FRA Darbelet: ippon
Yusuke Kanamaru -73kg (m)
7e
1ste ronde: V van
 IRI Maloumat: ippon
herkansingen: W van
 POR Pina: yuko
herkansingen 2: W van
 MGL Dashdavaa: waza-ari
herkansingen 3: V van
 BEL Van Tichelt: waza-ari
Takashi Ono -81kg (m)
21e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 BRA Camilo: waza-ari
Hiroshi Izumi -90kg (m)
15e
1ste ronde: W van
 AUS Kelly: yuko
2de ronde: V van
 BLR Kazusenok: ippon
Keiji Suzuki -100kg (m)
13e
1ste ronde: W van
 MGL Tüvshinbayar: ippon
herkansingen: V van
 GER Behrla: ippon
Satoshi Ishii +100kg (m)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 ITA Bianchessi: ippon
3de ronde: W van
 EGY El Shehaby: ippon
kwartfinale: W van
 RUS Tmenov: ippon
halve finale: W van
 GEO Gujejiani: ippon
finale: W van
 UZB Tangriev: yuko
Ryoko Tani –48kg (v)
Brons
1ste ronde: W van
 USA Matsumoto: yuko
2de ronde: W van
 CHN Wu: waza-ari
kwartfinale: W van
 ARG Pareto: koka
halve finale: V van
 ROU Dumitru: waza-ari
bronzen finale: V van
 RUS Bogdanova: ippon
Misato Nakamura –52kg (v)
Brons
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 GER Tarangul: koka
kwartfinale: W van
 BEL Heylen: koka
halve finale: V van
 PRK An: koka
bronzen finale: V van
 KOR Kim: waza-ari
Aiko Sato –57kg (v)
7e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 AZE Gasimova: ippon
kwartfinale: V van
 CHN Xu: yuko
herkansingen: W van
 FIN Koivumäki: ippon
herkansingen 2: V van
 BRA Quadros: ippon
Ayumi Tanimoto –63kg (v)
Goud
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 VEN Barreto: ippon
kwartfinale: W van
 KOR Kong: ippon
halve finale: W van
 CUB González: ippon
finale: W van
 FRA Décosse: ippon
Masae Ueno –70kg (v)
Goud
1ste ronde: W van
 KOR Park: ippon
2de ronde: W van
 CHN Wang: ippon
kwartfinale: W van
 HUN Mészáros: waza-ari
halve finale: W van
 NED Bosch: waza-ari
finale: W van
 CUB Hernández: ippon
Sae Nakazawa –78kg (v)
16e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 ITA Morico: yuko
Maki Tsukada 678kg (v)
Zilver
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 FRA Mondière: ippon
kwartfinale: W van
 MEX Zambotti: ippon
halve finale: W van
 SLO Polavder: ippon
finale: V van
 CHN Tong: waza-ari

Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Slalom
Takuya Haneda C-1 (m)
14e
voorronde: 14de met 186,32
Hiroyuki Nagao
Masatoshi Sanma
C-2 (m)
9e
voorronde: 10de met 212,56
halve finale: 9de met 110,10
Kazuki Yazawa K-1 (m)
18e
voorronde: 18de met 179,87
Yuriko Takeshita K-1 (v)
4e
voorronde: 15de met 224,71
halve finale: 6de met 107,86
finale: 4de met 219,30
Sprint
Shinobu Kitamoto K-1 500m (m)
20e
serie 1: 4de in 1.52,148
halve finale 2: 9de in 2.01,105
Shinobu Kitamoto
Mikiko Takeya
K-2 500m (m)
5e
serie 1: 6de in 1.46,890
halve finale: 1ste in 1.43,541
finale: 5de in 1.43,291
Shinobu Kitamoto
Ayaka Kuno
Yumiko Suzuki
Mikiko Takeya
K-4 500m (m)
6e
serie 1: 5de in 1.38,618
halve finale: 2de in 1.37,449
finale: 6de in 1.36,465

Moderne vijfkamp

Zie Moderne vijfkamp op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Yoshihiro Murakami mannen
31e
4744 punten

Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Dressuur
Hiroshi Hoketsu individueel
35e
Grand Prix: 35ste met 62,542%
Yuko Kitai
45e
Grand Prix: 45ste met 59,250%
Mieko Yagi
14e
Grand Prix: 42ste met 60,167%
Hiroshi Hoketsu
Yuko Kitai
Mieko Yagi
team
9e
60,653%
Eventing
Yoshiaki Oiwa individueel
49e
136,80 strafpunten
Springconcours
Eiken Sato individueel
51e
kwalificatie: 51ste met 25 strafpunten
Taizo Sugitani
29e
kwalificatie: 37ste met 26 strafpunten
finale: 29ste met 12 strafpunten

Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Daisaku Takeda
Kazushige Ura
lichte dubbel-twee (m)
13e
serie 1: 4de in 6.24,21
herkansingen: 3de in 6.43,03
halve finale C/D: 1ste in 6.29,30
finale C: 1ste in 6.23,02
Akiko Iwamoto
Misaki Kumakura
lichte dubbel-twee (v)
9e
serie 3: 3de in 7.05,67
herkansingen: 3de in 7.30,92
halve finale: 6de in 7.16,13
finale B: 3de in 7.08,49

Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Shogo Nishida degen (m)
33e
1ste ronde: V van
 CHI Inostroza: 11-15
Kenta Chida degen (m)
9e
1ste ronde: W van
 HKG Kin: 15-6
2de ronde: V van
 GER Kleibrink: 10-15
Yuki Ota
Zilver
1ste ronde: W van
 BRA Souza: 15-4
2de ronde: W van
 KOR Choi: 15-14
kwartfinale: W van
 GER Joppich: 15-12
halve finale: W van
 ITA Sanzo: 15-14
finale: V van
 GER Kleibrink: 9-15
Satoshi Ogawa sabel (m)
33e
1ste ronde: V van
 SEN Keita: 14-15
Megumi Harada degen (v)
9e
1ste ronde: W van
 AUS Parkinson: 15-9
2de ronde: V van
 ROU Popescu: 11-15
Chieko Sugawara floret (v)
5e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 KOR Jung: 11-9
3de ronde: W van
 GER Golubytskyi: 6-5
kwartfinale: V van
 KOR Nam: 10-15
Madoka Hisagae sabel (v)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
 RUS Dyachenko: 10-15

Schietsport

Zie Schiettsport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Toshikazu Yamashita 10m luchtgeweer (m)
28e
kwalificatie: 28ste met 590 punten (98-99-99-98-98-98)
50m geweer 3 houdingen (m)
16e
kwalificatie: 16de met 1167 punten (399-382-386)
50m geweer liggend (m)
18e
kwalificatie: 18de met 593 punten (99-99-99-99-99-98)
Susumu Kobayashi 50m pistool (m)
10e
kwalificatie: 10de met 558 punten (91-95-94-92-93-93)
Tomoyuki Matsuda
9e
kwalificatie: 9de met 558 punten (92-94-91-94-93-94)
Susumu Kobayashi 10m luchtpistool (m)
23e
kwalificatie: 23ste met 577 punten (93-96-99-96-96-97)
Tomoyuki Matsuda
9e
kwalificatie: 19de met 579 punten (97-98-97-97-96-94)
Michiko Fukushima 25m pistool (v)
10e
kwalificatie: 10de met 581 punten (288-293)
10m luchtpistool (v)
38e
kwalificatie: 38ste met 373 punten (91-94-97-91)
Yukie Nakayama trap (v)
4e
kwalificatie: 6de met 67 punten (22-23-22)
finale: 4de met 86 punten

Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Onderdeel Resultaat Prestatie
Ken Terauchi 3m plank (m)
11e
voorronde: 10de met 452,80 punten
halve finale: 7de met 478,25 punten
finale: 11de met 442,50 punten
Mai Nakagawa 10m toren (v)
11e
voorronde: 9de met 331,40 punten
halve finale: 10de met 314,60 punten
finale: 11de met 296,30 punten

Softbal

Zie Softbal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nako Emoto
Motoko Fujimoto
Megu Hirose
Emi Inui
Sachiko Ito
Ayumi Karino
Satoko Mabuchi
Yukiyo Mine
Masumi Mishina
Rei Nishiyama
Hiroko Sakai
Rie Sato
Mika Someya
Yukiko Ueno
Eri Yamada
vrouwen
Goud
groepsfase: 2de
W van
 Australië: 4-3
W van
 Chinees Taipei: 2-1
W van
 Nederland: 3-0
V van
 Verenigde Staten: 0-7
W van
 China: 3-0
W van
 Venezuela: 5-2
W van
 Canada: 6-0
halve finale:
V van
 Verenigde Staten: 1-4
herkansing:
W van
 Australië: 4-3
finale:
W van
 Verenigde Staten: 3-1
Groepsfase
# Land Wedstrijden Punten
G W V
1
 Verenigde Staten
7 7 0 53 1 +52 1000
2
 Japan
7 6 1 23 13 +10 .857
3
 Australië
7 5 2 30 11 +19 .714
4
 Canada
7 3 4 17 23 −6 .429
5
 China
7 2 5 19 21 −2 .286
6
 Chinees Taipei
7 2 5 10 23 −13 .286
7
 Venezuela
7 2 5 15 35 −20 .286
8
 Nederland
7 1 6 8 48 −40 .143
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
12 augustus Peking
 Japan
4-3
 Australië
13 augustus Peking
 Chinees Taipei
1-2
 Japan
14 augustus Peking
 Japan
3-0
 Nederland
15 augustus Peking
 Japan
0-7
 Verenigde Staten
16 augustus Peking
 China
0-3
 Japan
17 augustus Peking
 Japan
5-2
 Venezuela
18 augustus Peking
 Canada
0-6
 Japan
Halve finale
20 augustus Peking
 Canada
4-1
 Japan
Herkansing
20 augustus Peking
 Japan
4-3
 Australië
Finale
21 augustus Peking
 Verenigde Staten
1-3
 Japan

Synchroonzwemmen

Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Saho Harada
Emiko Suzuki
duet
Brons
kwalificatie: 3de met 96,750 punten
finale: 3de met 97,167 punten
Ai Aoki
Saho Harada
Yumiko Ishiguro
Naoko Kawashima
Hiromi Kobayashi
Erika Komura
Ayako Matsumura
Emiko Suzuki
Masako Tachibana
team
5e
95,334 punten

Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yoriko Okamoto -67kg (v)
11e
voorronde: V van
 MAR Benabderrassoul: 0-2

Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yo Kan enkelspel (m)
9e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
 RUS Smirnov: 4-1 (9-11, 11-8, 11-9, 14-12, 17-15)
4de ronde: V van
 CHN Wang: 1-4 (6-11, 11-9, 8-11, 5-11, 4-11)
Seiya Kishikawa
33e
voorronde: vrij
1ste ronde: W van
 CAN Peng: 4-2 (11-9, 9-11, 11-6, 8-11, 11-5, 11-9)
2de ronde: V van
 CRO Ruiwu: 1-4 (11-7, 9-11, 4-11, 4-11, 3-11)
Jun Mizutani
17e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 FRA Eloi: 4-3 (11-9, 7-11, 15-13, 7-11, 8-11, 11-8, 11-1)
3de ronde: V van
 GRE Kreanga: 1-4 (11-9, 9-11, 4-11, 8-11, 3-11)
Yo Kan
Seiya Kishikawa
Jun Mizutani
team (m)
5e
groep D: 1ste
W van
 Nigeria: 3-0
W van
 Hongkong: 3-0
W van
 Rusland: 3-0
halve finale:
V van
 Duitsland: 2-3
herkansingen:
V van
 Oostenrijk: 1-3
Ai Fukuhara enkelspel (v)
9e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
 TUR Hu: 4-1 (11-6, 11-8, 11-7, 9-11, 11-5)
4de ronde: V van
 CHN Zhang: 1-4 (5-11, 2-11, 5-11, 11-9, 8-11)
Haruna Fukuoka
17e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
 THA Komwong: 4-0 (11-9, 11-7, 11-9, 11-5)
3de ronde: V van
 KOR Kim: 2-4 (9-11, 16-14, 10-12, 14-12, 9-11, 7-11)
Sayaka Hirano
17e
voorronde: vrij
1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: V van
 USA Jun: 1-4 (12-14, 1-11, 12-10, 7-11, 12-14)
Ai Fukuhara
Haruna Fukuoka
Sayaka Hirano
team (v)
4e
groep D: 2de
V van
 Zuid-Korea: 0-3
W van
 Spanje: 3-2
W van
 Australië: 3-0
herkansingen:
W van
 Oostenrijk: 3-0
herkansingen 2:
W van
 Hongkong: 3-2
bronzen finale:
V van
 Zuid-Korea: 0-3

Tennis

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kei Nishikori enkelspel (m)
33e
1ste ronde: V van
 GER Schüttler: 4-6, 7-6(5), 3-6
Ayumi Morita enkelspel (m)
17e
1ste ronde: W van
 NZL Erakovic: 5-7, 7-6(7), 6-4
2de ronde: V van
 CHN Li: 2-6, 5-7
Ai Sugiyama
33e
1ste ronde: V van
 SVK Hantuchová: 2-6, 5-7
Ayumi Morita
Ai Sugiyama
enkelspel (m)
9e
1ste ronde: W van
 HUN Arn/Szávay: 6-3, 6-3
2de ronde: V van
 USA S Williams/V Williams: 5-7, 2-6

Triatlon

Zie Triaton op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hirokatsu Tayama mannen
48e
1:56.13,68
Ryosuke Yamamoto
30e
1:52.11,98
Juri Ide vrouwen
5e
2:00.23,77
Kiyomi Niwata
9e
2:00.51,85
Ai Ueda
17e
2:02.19,09

Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Takuya Honda
Keisuke Honda
Hajime Hosogai
Shinji Kagawa
Yohei Kajiyama
Tadanari Ri
Hiroki Mizumoto
Takayuki Morimoto
Masato Morishige
Yuto Nagatomo
Shusaku Nishikawa
Shinji Okazaki
Hiroyuki Taniguchi
Yohei Toyoda
Atsuto Uchida
Michihiro Yasuda
Maya Yoshida
mannen
15e
groep B: 4de
V van
 Verenigde Staten: 0-1
V van
 Nigeria: 1-2
V van
 Nederland: 0-1
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Nigeria
3 2 1 0 4 2 +2 7
2
 Nederland
3 1 2 0 3 2 +1 5
3
 Verenigde Staten
3 1 1 1 4 4 0 4
4
 Japan
3 0 0 3 1 4 -3 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
7 augustus Tianjin
 Japan
0-1
 Verenigde Staten
10 augustus Tianjin
 Nigeria
2-1
 Japan
13 augustus Shenyang
 Nederland
1-0
 Japan

Vrouwen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kozue Ando
Eriko Arakawa
Miho Fukumoto
Ayumi Hara
Hiromi Isozaki-Ikeda
Azusa Iwashimizu
Tomoe Kato
Yukari Kinga
Karina Maruyama
Aya Miyama
Yuki Nagasato-Ogimi
Shinobu Ohno
Mizuho Sakaguchi
Homare Sawa
Rumi Utsugi
Miyuki Yanagita
Kyoko Yano
vrouwen
4e
groep G: 3de
G van
 Nieuw-Zeeland: 2-2
V van
 Verenigde Staten: 0-1
W van
 Noorwegen: 5-1
kwartfinale:
W van
 China: 2-0
halve finale:
V van
 Verenigde Staten: 2-4
bronzen finale:
V van
 Duitsland: 0-2
Groep G
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
 Verenigde Staten
3 2 0 1 5 2 +3 6
2
 Noorwegen
3 2 0 1 4 5 -1 6
3
 Japan
3 1 1 1 7 4 +3 4
4
 Nieuw-Zeeland
3 0 1 2 2 7 -5 1
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
6 augustus Qinhuangdao
 Japan
2-2
 Nieuw-Zeeland
9 augustus Qinhuangdao
 Verenigde Staten
1-0
 Japan
12 augustus Shanghai
 Noorwegen
1-5
 Japan
Kwartfinale
15 augustus Qinhuangdao
 China
0-2
 Japan
Halve finale
18 augustus Peking
 Verenigde Staten
4-2
 Japan
Bronzen finale
21 augustus Peking
 Duitsland
2-0
 Japan

Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Beach

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kentaro Asahi
Katsuhiro Shiratori
mannen
9e
groep F: 2de
V van
 GER Brink/Dieckmann: 0-2 (18-21, 18-21)
V van
 USA Gibb/Rosenthal: 1-2 (15-21, 21-19, 16-18)
W van
 NED Boersma/Ronnes: 2-1 (21-15, 23-25, 15-11)
'2de ronde:
V van
 BRA Araújo/Magalhães: 0-2 (21-23, 15-21)
Chiaki Kusuhara
Mika Teru Saiki
vrouwen
17e
groep B: 4de
V van
 NOR Håkedal/Tørlen: 0-2 (8-21, 18-21)
V van
 USA May-Treanor/Walsh: 0-2 (12-21, 15-21)
V van
 CUB Fernández/Peraza: 0-2 (18-21, 17-21)

Indoor

Mannen
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Kota Yamamura
Takahiro Yamamoto
Daisuke Usami
Katsutoshi Tsumagari
Kosuke Tomonaga
Kunihiro Shimizu
Nobuharu Saito
Masaji Ogino
Yoshihiko Matsumoto
Yu Koshikawa
Yusuke Ishijima
Tatsuya Fukuzawa
mannen
11e
groep A: 6de
V van
 Italië: 1-3 (19-25, 18-25, 25-23, 17-25)
V van
 Bulgarije: 1-3 (27-29, 25-23, 21-25, 19-25)
V van
 China: 2-3 (20-25, 23-25, 25-17, 25-16, 10-15)
V van
 Venezuela: 0-3 (23-25, 21-25, 23-25)
V van
 Verenigde Staten: 0-3 (18-25, 12-25, 21-25)
Groep A
Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1
 Verenigde Staten
5 5 0 15 4 +11 460 371 +89 10
2
 Italië
5 4 1 13 6 +7 439 401 +38 9
3
 Bulgarije
5 3 2 10 9 +1 446 440 +6 8
4
 China
5 2 3 9 13 -4 445 492 -47 7
5
 Venezuela
5 1 4 8 12 -4 421 451 -30 6
6
 Japan
5 0 5 4 15 -11 392 448 -56 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
10 augustus Peking
 Italië
3-1
 Japan
12 augustus Peking
 Japan
1-3
 Bulgarije
14 augustus Peking
 China
3-2
 Japan
14 augustus Peking
 Venezuela
3-0
 Japan
16 augustus Peking
 Japan
0-3
 Verenigde Staten
Vrouwen
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Yoshie Takeshita
Miyuki Takahashi
Asako Tajimi
Sachiko Sugiyama
Yuko Sano
Yuka Sakurai
Kanako Omura
Megumi Kurihara
Saori Kimura
Yuki Kawai
Miyuki Kano
Erika Araki
vrouwen
5e
groep A: 4de
V van
 Verenigde Staten: 1-3 (20-25, 25-20, 19-25, 21-25)
W van
 Venezuela: 3-0 (25-12, 25-17, 25-12)
W van
 Polen: 3-2 (25-21, 25-20, 18-25, 23-25, 15-11)
V van
 Cuba: 0-3 (17-25, 22-25, 22-25)
V van
 China: 0-3 (24-26, 16-25, 24-25)
kwartfinale:
V van
 Brazilië: 0-3 (12-25, 20-25, 16-25)
Groep A
Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1
 Cuba
5 5 0 15 3 +12 426 371 +55 10
2
 Verenigde Staten
5 4 1 12 9 +3 459 441 +18 9
3
 China
5 3 2 13 7 +6 467 395 +72 8
4
 Japan
5 2 3 7 11 -4 381 389 -8 7
5
 Polen
5 1 4 9 12 -3 441 445 -4 6
6
 Venezuela
5 0 5 1 15 -14 262 395 -133 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
9 augustus Peking
 Japan
1-3
 Verenigde Staten
11 augustus Peking
 Japan
3-0
 Venezuela
13 augustus Peking
 Polen
2-3
 Japan
15 augustus Peking
 Japan
0-3
 Cuba
17 augustus Peking
 China
3-0
 Japan
Kwartfinale
18 augustus Peking
 Japan
0-3
 Brazilië

Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Baan
Tsubasa Kitatsuru sprint (m)
13e
kwalificatie: 14de in 10,391
1ste ronde serie 5: V van
 FRA Bourgain
herkansingen: 2de
Kazunari Watanabe
12e
kwalificatie: 11de in 10,346
1ste ronde serie 8: V van
 ITA Chiappa
herkansingen: 1ste in 10,965
2de ronde serie 1: V van
 GBR Hoy
herkansingen: 2de
9-12de plek: 4de
Toshiaki Fushimi keirin (m)
13e
1ste ronde: 3de
herkansingen: 4de
Kiyofumi Nagai
Brons
1ste ronde: 3de
herkansingen: 1ste
2de ronde: 2de
finale: 3de
Makoto Iijima puntenkoers (m)
8e
23 punten
Kiyofumi Nagai
Tomohiro Nagatsuka
Kazunari Watanabe
teamsprint (m)
6e
kwalificatie: 6de in 44,454
1ste ronde: V van
 Duitsland: 44,437
Sakie Tsukuda sprint (v)
12e
kwalificatie: 12de in 12,134
1ste ronde serie 1: V van
 GBR Pendleton
herkansingen: 3de
9-12de plek: 4de
Satomi Wadami puntenkoers (v)
DNF
niet gefinisht
BMX
Akifumi Sakamoto mannen
28e
plaatsingsronde: 32ste in 40,548
kwartfinale 1: 7de met 19 punten
Mountainbike
Kohei Yamamoto mannen
46e
op 3 ronden
Rie Katayama vrouwen
20e
op 1 ronde
Weg
Fumiyuki Beppu tijdrit (m)
39e
1:11.05
wegwedstrijd (m)
DNF
niet gefinisht
Takashi Miyazawa
85e
6:55.24
Weg
Miho Oki wegwedstrijd (v)
31e
3:33.17

Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Tomohiro Matsunaga -55kg (m)
Zilver
kwalificatie: W van
 SEN Diatta: 5-0
1ste ronde: W van
 TUR Akgül: 3-0
kwartfinale: W van
 UZB Mansurov: 3-1
halve finale: W van
 RUS Kudukhov: 5-0
finale: V van
 USA Cejudo: 0-3
Kenichi Yumoto -60kg (m)
Zilver
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 TJK Koryakin: 5-0
kwartfinale: W van
 IND Dutt: 3-1
halve finale: V van
 UKR Fedoryshyn: 1-3
bronzen finale: W van
 KGZ Bazarguruev: 3-0
Kazuhiko Ikematsu -66kg (m)
13e
kwalificatie: vrij
1ste ronde: V van
 GEO Tushishvili: 1-3
Chiharu Icho -48kg (m)
Zilver
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 CHN Li: 3-1
kwartfinale: W van
 UKR Merleni: 5-0
halve finale: W van
 USA Chun: 3-1
finale: V van
 CAN Huynh: 1-3
Saori Yoshida -55kg (m)
Goud
1ste ronde: W van
 SWE Karlsson-Nerell: 3-1
kwartfinale: W van
 RUS Golts: 3-0
halve finale: W van
 CAN Verbeek: 3-1
finale: W van
 CHN Xu: 5-0
Kaori Icho -63kg (m)
Goud
kwalificatie: vrij
1ste ronde: W van
 AZE Zamula: 5-0
kwartfinale: W van
 USA Miller: 5-0
halve finale: W van
 CAN Dugrenier: 3-1
finale: W van
 RUS Kartashova: 3-0
Kyoko Hamaguchi -72kg (m)
Brons
1ste ronde: W van
 RUS Perepelkina: 3-1
kwartfinale: W van
 BRA Conceição: 5-0
halve finale: V van
 CHN Wang: 0-5
bronzen finale: W van
 USA Bernard: 3-1
Grieks-Romeins
Makoto Sasamoto -60kg (m)
10e
kwalificatie: W van
 ARM Mnatsakanyan: 3-1
1ste ronde: V van
 BUL Nazaryan: 1-3
Shingo Matsumoto -84kg (m)
15e
kwalificatie: V van
 ARM Forov: 1-3
Kenzo Kato -96kg (m)
19e
kwalificatie: V van
 ITA Timoncini: 0-3

Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Makoto Tomizawa RS:X (m)
10e
116 punten: (6-20-6-14-7-23-8-DSQ-12-2-18)
Yoichi Iijima laser (m)
35e
235 punten: (36-32-16-17-31-BFD-31-DNF-28)
Tetsuya Matsunaga
Taro Ueno
470 (m)
7e
97 punten: (1-20-24-13-10-14-1-9-21-4-4)
Yasuko Kosuge RS:X (v)
13e
102 punten: (9-12-4-17-14-18-18-11-10-7)
Naoko Kamata
Ai Kondo
470 (v)
14e
93 punten: (13-15-14-15-14-1-12-10-1-13)
Akira Ishibashi
Yukio Makino
49er
12e
103 punten: (8-17-3-13-8-12-8-9-17-6-14-5)

Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2008 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Hisayoshi Sato 100m vrije slag (m)
40e
serie 6: 8ste in 49,85
Yoshihiro Okumura 200m vrije slag (m)
7e
serie 8: 5de in 1.46,89 (NR)
halve finale 2: 5de in 1.46,44 (NR)
finale: 7de in 1.47,14
Sho Uchida
24e
serie 5: 4de in 1.48,34
Takeshi Matsuda 400m vrije slag (m)
10e
serie 3: 3de in 3.44,99 (NR)
1500m vrije slag (m)
18e
serie 3: 5de in 15.09,17
Junichi Miyashita 100m rugslag (m)
8e
serie 5: 3de in 54,12
halve finale 1: 4de in 53,69 (AS)
finale: 8ste in 53,99
Tomomi Morita
10e
serie 4: 4de in 54,21
halve finale 1: 5de in 53,95
Ryosuke Irie 200m rugslag (m)
5e
serie 5: 3de in 1.57,68
halve finale 2: 3de in 1.56,35
finale: 5de in 1.55,72
Takashi Nakano
21e
serie 4: 6de in 1.59,59
Kosuke Kitajima 100m schoolslag (m)
Goud
serie 8: 1ste in 59,52
halve finale 1: 1ste in 59,55
finale: 1ste in 58,91 (WR)
Yuta Suenaga
13e
serie 9: 5de in 1.00,67
halve finale 2: 6de in 1.00,67
Kosuke Kitajima 200m schoolslag (m)
Goud
serie 7: 4de in 2.09,89
halve finale 1: 1ste in 2.08,61 (OR)
finale: 1ste in 2.07,64 (OR)
Yuta Suenaga
17e
serie 7: 7de in 2.11,30
Takuro Fujii 100m vlinderslag (m)
6e
serie 7: 3de in 51,50 (AS)
halve finale 2: 4de in 51,59
finale: 6de in 51,50 (AS)
Masayuki Kishida
26e
serie 9: 7de in 52,45
Takeshi Matsuda 200m vlinderslag (m)
Brons
serie 6: 3de in 1.55,06 (AS)
halve finale 1: 1ste in 1.54,02 (AS)
finale: 3de in 1.52,97 (AS)
Ryuichi Shibata
13e
serie 5: 4de in 1.55,82
halve finale 2: 7de in 1.56,17
Takuro Fujii 200m wisselslag (m)
10e
serie 6: 2de in 1.59,19
halve finale 2: 5de in 1.59,59
Ken Takakuwa
5e
serie 4: 2de in 1.58,51 (AS)
halve finale 1: 3de in 1.58,49 (AS)
finale: 5de in 1.58,22 (AS)
Takuro Fujii
Masayuki Kishida
Yoshihiro Okumura
Hisayoshi Sato
4x100m vrije slag (m)
14e
serie 1: 7de in 3.17,28 (NR)
Hisato Matsumoto
Yasunori Mononobe
Yoshihiro Okumura
Sho Uchida
4x200m vrije slag (m)
7e
serie 1: 4de in 7.09,12 (AS)
finale: 7de in 7.10,31
Kosuke Kitajima
Takuro Fujii
Junichi Miyashita
Hisayoshi Sato
4x100m wisselslag (m)
Brons
serie 1: 2de in 3.32,81 (AS)
finale: 3de in 3.31,18 (AS)
Maki Mita 200m vrije slag (v)
21e
serie 4: 7de in 1.59,96
Haruka Ueda
13e
serie 6: 4de in 1.57,64 (NR)
halve finale 1: 6de in 1.58,44
Ai Shibata 400m vrije slag (v)
31e
serie 6: 8ste in 4.17,96
Maiko Fujino 800m vrije slag (v)
21e
serie 3: 6de in 8.35,60
Ai Shibata
27e
serie 4: 7de in 8.41,63
Hanae Ito 100m rugslag (v)
8e
serie 6: 4de in 1.00,16
halve finale 1: 4de in 1.00,13
finale: 8ste in 1.00,18
Reiko Nakamura
6e
serie 6: 1ste in 59,36 (AS)
halve finale 1: 2de in 59,64
finale: 6de in 59,72
Hanae Ito 200m rugslag (v)
1e
serie 4: 5de in 2.10,05
halve finale 1: 7de in 2.09,86
Reiko Nakamura
Brons
serie 5: 4de in 2.09,77
halve finale 1: 2de in 2.08,21 (NR)
finale: 3de in 2.07,13 (AS)
Asami Kitagawa 100m schoolslag (v)
8e
serie 5: 6de in 1.08,36
halve finale 2: 5de in 1.08,23
finale: 8ste in 1.08,43
Megumi Taneda
17e
serie 6: 5de in 1.08,45
Rie Kaneto 200m schoolslag (v)
7e
serie 4: 1ste in 2.24,62
halve finale 2: 4de in 2.25,65
finale: 7de in 2.25,14
Megumi Taneda
8e
serie 5: 2de in 2.24,75
halve finale 1: 4de in 2.25,42
finale: 8ste in 2.25,23
Yuka Kato 100m vlinderslag (v)
23e
serie 6: 6de in 58,94
Yuko Nakanishi
18e
serie 5: 7de in 58,61
Natsumi Hoshi 200m vlinderslag (v)
10e
serie 3: 3de in 2.07,02
halve finale 1: 4de in 2.07,93
Yuko Nakanishi
5e
serie 3: 2de in 2.06,62
halve finale 2: 4de in 2.06,96
finale: 5de in 2.07,32
Asami Kitagawa 200m wisselslag (v)
6e
serie 3: 3de in 2.12,47 (NR)
halve finale 2: 4de in 2.12,18 (NR)
swim-off: 1ste in 2.12,02 (NR)
finale: 6de in 2.11,56 (NR)
Maiko Fujino 400m wisselslag (v)
11e
serie 3: 4de in 4.37,35
Saori Haruguchi
27e
serie 4: 7de in 4.45,22
Asami Kitagawa
Maki Mita
Haruka Ueda
Misaki Yamaguchi
4x100m vrije slag (v)
9e
serie 1: 5de in 3.39,25 (NR)
Maki Mita
Emi Takanabe
Haruka Ueda
Misaki Yamaguchi
4x200m vrije slag (v)
7e
serie 2: 5de in 7.55,63 (NR)
finale: 7de in 7.57,56
Hanae Ito
Yuka Kato
Asami Kitagawa
Reiko Nakamura
Haruka Ueda
4x100m wisselslag (v)
6e
serie 1: 3de in 3.59,91 (NR)
finale: 6de in 3.59,54 (NR)
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Japan op de Olympische Zomerspelen 2008
Listen to this article