For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Joegoslavië op de Olympische Zomerspelen 1988.

Joegoslavië op de Olympische Zomerspelen 1988

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Joegoslavië op de Olympische Zomerspelen 1988
Land Joegoslavië
IOC-landcode YUG
Olympische Zomerspelen 1988 in Seoel
Vlaggendrager Matija Ljubek
Aantal deelnemers 155
Aantal disciplines 18
Medailles
Rang: 16
goud
3
zilver
4
brons
5
totaal
12
Joegoslavië op de Zomerspelen
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000
Joegoslavië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Joegoslavië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1988 in Seoul, Zuid-Korea. De ploeg, bestaande uit 117 mannen en 38 vrouwen, eindigde op de zestiende plaats in het medailleklassement, dankzij drie gouden, vier zilveren en vijf bronzen medailles.

Medailles

Sport Olympiër Discipline Medaille
Schietsport Goran Maksimović 10m luchtgeweer (m)
Goud
Jasna Šekarić 10m luchtpistool (v)
Waterpolo Dragan Andrić
Mislav Bezmalinović
Perica Bukić
Igor Gočanin
Deni Lušić
Igor Milanović
Tomislav Paškvalin
Renco Posinković
Goran Rađenović
Dubravko Šimenc
Aleksandar Šoštar
Mirko Vičević
Veselin Đuho
mannen)
Basketbal Dražen Petrović
Zdravko Radulović
Zoran Čutura
Toni Kukoč
Žarko Paspalj
Željko Obradović
Jure Zdovc
Stojko Vranković
Vlade Divac
Franjo Arapović
Dino Rađa
Danko Cvjetičanin
mannen
Zilver
Stojna Vangelovska
Mara Lakić
Žana Lelas
Eleonora Vild
Kornelija Kvesić
Danira Nakić
Slađana Golić
Polona Dornik
Razija Mujanović
Vesna Bajkuša
Anđelija Arbutina
Bojana Milošević
vrouwen
Tafeltennis Ilija Lupulesku
Zoran Primorac
dubbelspel (m)
Worstelen Šaban Trstena -52kg vrije stijl (m)
Boksen Damir Škaro -81kg (m)
Brons
Handbal Rolando Pušnik
Momir Rnić
Muhamed Memić
Zlatko Saračević
Iztok Puc
Goran Perkovac
Irfan Smajlagić
Zlatko Portner
Veselin Vujović
Jožef Holpert
Boris Jarak
Mirko Bašić
Alvaro Načinović
Slobodan Kuzmanovski
Ermin Velić
mannen
Roeien Bojan Prešern
Sadik Mujkič
twee-zonder (m)
Schietsport Jasna Šekarić 25m pistool (v)
Tafeltennis Gordana Perkučin
Jasna Fazlić-Reed
dubbelspel (v)

Deelnemers en resultaten per onderdeel

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Slobodan Branković 400m (m)
34e
serie 9: 5de in 46,59
Ismail Mačev
33e
serie 10: 5de in 46,37
Slobodan Popović 800m (m)
10e
serie 8: 3de in 1.46,49
kwartfinale 3: 2de in 1.45,30
halve finale 1: 6de in 1.45,11
Branko Zorko 1500m (m)
36e
serie 1: 9de in 3.45,52
Branislav Karaulić 400m horden (m)
22e
serie 3: 5de in 50,54
Rok Kopitar
28e
serie 4: 5de in 51,32
Branislav Karaulić
Slobodan Popović
Slobodan Branković
Ismail Mačev
4x400m (m)
9e
serie 2: 2de in 3.05,62
halve finale 2 : 5de in 3.01,59
Mirko Vindiš marathon (m)
25e
2:17.47
Sejad Krdžalić speerwerpen (m)
12e
kwalificatie groep A: 7de met 79,90 m
finale: 12de met 73,28 m
Slobodanka Čolović 800m (v)
4e
serie 1: 2de in 2.01,80
halve finale 1: 3de in 1.57,49
finale: 4de in 1.57,50
Biljana Petrović hoogspringen (v)
22e
kwalificatie groep A: 11de met 1,80 m

Basketball pictogram.svg
Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dražen Petrović
Zdravko Radulović
Zoran Čutura
Toni Kukoč
Žarko Paspalj
Željko Obradović
Jure Zdovc
Stojko Vranković
Vlade Divac
Franjo Arapović
Dino Rađa
Danko Cvjetičanin
mannen
Zilver
groep A: 1ste
W van
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie: 92-79
W van
Vlag van Centraal-Afrikaanse Republiek
 Centraal-Afrikaanse Republiek: 92-79
W van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea: 104-92
W van
Vlag van Australië
 Australië: 98-78
V van
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico: 72-74
kwartfinale:
W van
Vlag van Canada
 Canada: 95-73
halve finale:
W van
Vlag van Australië
 Australië: 91-70
finale:
V van
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie: 63-76
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
5 4 1 468 384 +84 9
2
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
5 4 1 460 393 +67 9
3
Vlag van Australië
 Australië
5 3 2 429 408 +21 8
4
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
5 3 2 382 387 -5 8
5
Vlag van Centraal-Afrikaanse Republiek
 Centraal-Afrikaanse Republiek
5 1 4 346 436 -90 6
6
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
5 0 5 384 461 -77 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
18 september Seoel
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
79-92
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
20 september Seoel
Vlag van Centraal-Afrikaanse Republiek
 Centraal-Afrikaanse Republiek
79-92
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
21 september Seoel
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
92-104
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
23 september Seoel
Vlag van Australië
 Australië
78-98
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
24 september Seoel
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
74-72
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Kwartfinale
26 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
95-73
Vlag van Canada
 Canada
Halve finale
28 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
91-70
Vlag van Australië
 Australië
Bronzen finale
30 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
63-76
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie

Vrouwen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Stojna Vangelovska
Mara Lakić
Žana Lelas
Eleonora Vild
Kornelija Kvesić
Danira Nakić
Slađana Golić
Polona Dornik
Razija Mujanović
Vesna Bajkuša
Anđelija Arbutina
Bojana Milošević
vrouwen
Zilver
groep B: 2de
W van
Vlag van China
 China: 56-53
V van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 74-101
W van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije: 69-57
halve finale:
W van
Vlag van Australië
 Australië: 57-56
finale:
V van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 70-77
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3 3 0 282 234 +49 6
2
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
3 2 1 199 211 -12 5
3
Vlag van China
 China
3 1 2 200 214 -14 4
4
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
3 0 3 202 224 -22 3
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
19 september Seoel
Vlag van China
 China
53-56
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
22 september Seoel
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
101-74
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
25 september Seoel
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
57-69
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Halve finale
27 september Seoel
Vlag van Australië
 Australië
56-57
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Finale
29 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
70-77
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ljubiša Simić -57kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Kazaryan: 0-5
Vukašin Dobrašinović -63,5kg (m)
17e
1ste ronde: W van
Vlag van Bulgarije
 BUL Abadzhiev: 3-2
2de ronde: V van
Vlag van Guyana
 GUY Carew: 1-4
Đorđe Petronijević -67kg (m)
17e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Kenia
 KEN Wangila: scheidsrechterlijke beslissing
Darko Dukić -75kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Samoa
 SAM Lesiva: scheidsrechterlijke beslissing
3de ronde: V van
Vlag van Canada
 CAN Marcus: knock-out
Damir Škaro -81kg (m)
Brons
1ste ronde: W van
Vlag van Bulgarije
 BUL Kirilov: 3-2
2de ronde: W van
Vlag van Nigeria
 NGR Imadiyi: 5-0
kwartfinale: W van
Vlag van Kenia
 KEN Akhasamba: 5-0
halve finale: V van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Shanavazov: walk-over
Željko Mavrović -91kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Baik: 0-5
Aziz Salihu +91kg (m)
9e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V
Vlag van de DDR
 GDR Kaden: 0-5

Gymnastics pictogram.svg
Gymnastiek

Zie Turnen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ritmisch
Milena Reljin individueel (v) 9e plaats kwalificatie: 6de met 39,00 punten punten
finale: 9de met 58,500 punten
Dara Terzić
39e
kwalificatie: 39ste met 36,00 punten
Turnen
Jože Kolman individuele meerkamp (m)
82e
kwalificatie: 82ste met 110,45 punten

Handball pictogram.svg
Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.

Mannen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Rolando Pušnik
Momir Rnić
Muhamed Memić
Zlatko Saračević
Iztok Puc
Goran Perkovac
Irfan Smajlagić
Zlatko Portner
Veselin Vujović
Jožef Holpert
Boris Jarak
Mirko Bašić
Alvaro Načinović
Slobodan Kuzmanovski
Ermin Velić
mannen
Brons
groep A: 2de
V van
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie: 18-24
W van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 31-23
W van
Vlag van Algerije
 Algerije: 23-22
G van
Vlag van IJsland
 IJsland: 19-19
W van
Vlag van Zweden
 Zweden: 21-15
bronzen finale:
W van
Vlag van Hongarije
 Hongarije: 27-23
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
5 5 0 0 130 82 +48 10
2
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
5 3 1 1 116 109 +7 7
3
Vlag van Zweden
 Zweden
5 3 0 2 106 91 +15 6
4
Vlag van IJsland
 IJsland
5 2 1 2 96 102 -6 5
5
Vlag van Algerije
 Algerije
5 1 0 4 89 109 -20 2
6
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
5 0 0 5 81 125 -44 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
18-24
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
22 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
31-23
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
24 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
23-22
Vlag van Algerije
 Algerije
26 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
19-19
Vlag van IJsland
 IJsland
28 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
25-21
Vlag van Zweden
 Zweden
Bronzen finale
1 oktober Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
27-23
Vlag van Zweden
 Zweden

Vrouwen

Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Desanka Stojanović
Dragana Pešić
Dragica Đurić
Ljiljana Marković
Ljiljana Mugoša
Ljubinka Janković
Mirjana Đurica
Mirjana Krstić
Nataša Kolega
Slavica Djukić
Slavica Rinčić
Svetlana Mičić
Svetlana Mugoša-Antić
Svetlana Anastasovski-Obućina
Zita Galic
vrouwen
4e
groep B: 2de
W van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 19-18
W van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea: 22-19
V van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije: 17-21
finale groep: 4de
V van
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie: 15-18
V van
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen: 15-20
Groep B
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
3 2 0 1 76 67 +9 4
2
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
3 2 0 1 58 58 0 4
3
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
3 2 0 1 81 69 +12 4
4
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3 0 0 3 55 76 -21 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
21 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
19-18
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
23 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
22-19
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
25 september Seoel
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 Tsjecho-Slowakije
21-17
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Finale groep
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
3 2 0 1 63 61 +2 4
2
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3 1 1 1 59 57 +2 3
3
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
3 1 1 1 56 55 +1 3
4
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
3 1 0 2 52 57 -5 2
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
27 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
15-18
Vlag van Sovjet-Unie
 Sovjet-Unie
29 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
15-20
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Drago Bećanović -65kg (m)
9e
1ste ronde: W van
Vlag van Algerije
 ALG Dahmani
2de ronde: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Lee: ippon
herkansingen: V van
Vlag van Argentinië
 ARG Yafuso: waza-ari
Filip Leščak -78kg (m)
20e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Japan
 JPN Okada: yuko
Ivan Todorov -86kg (m)
>19e
1ste ronde: vrij
2de ronde: V van
Vlag van Mongolië
 MGL Baljinnyam: ippon
Dragomir Kusmuk +95kg (m) 19e plaats 1ste ronde: V van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Verichev: yuko

Canoeing pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ivan Šabjan C-1 500m (m)
10e
serie 3: 4de in 2.00,55
halve finale 3: 4de in 1.55,99
C-1 1000m (m)
8e
serie 2: 4de in 4.11,54
herkansingen: 1ste in 4.20,82
halve finale 1: 3de in 4.08,75
finale: 8ste in 4.24,67
Matija Ljubek
Mirko Nišović
C-2 1000m (m)
12e
serie 1: 5de in 4.02,10
halve finale 3: 5de in 3.59,04

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Bojan Prešern
Sadik Mujkič
twee-zonder (m)
Brons
serie 2: 1ste in 6.36,35
halve finale 1: 2de in 6.49,44
finale: 3de in 6.38,06
Roman Ambrožič
Milan Janša
Sašo Mirjanič
twee-met (m)
8e
serie 2: 2de in 7.14,96
halve finale 1: 4de in 7.09,45
finale B: 2de in 7.15,82
Sead Marušić
Lazo Pivač
Darko Varga
Vladimir Banjanac
Zlatko Celent
vier-met (m)
6e
serie 2: 3de in 6.12,33
halve finale 1: 3de in 6.15,72
finale: 6de in 6;23,28

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Goran Maksimović 10m luchtgeweer (m)
Goud
kwalificatie: 1ste met 594 punten (OR)
finale: 1ste met 695,6 punten (OR)
Rajmond Debevec
25e
kwalificatie: 25ste met 585 punten
Goran Maksimović 50m geweer 3 houdingen (m)
8e
Kkalificatie: 8ste met 1173 punten (399-383-391)
finale: 8ste met 1271,5 punten
Srećko Pejović
21e
kwalificatie: 21ste met 1165 punten (395-377-393)
Goran Maksimović 50m geweer liggend (m)
11e
kwalificatie: 11de met 596 punten
Srećko Pejović
47e
kwalificatie: 47ste met 588 punten
Mladenka Maleniča 50m geweer 3 houdingen (v)
28e
kwalificatie: 28ste met 570 punten (193-184-193)
10m luchtgeweer (v)
22e
kwalificatie: 22ste met 387 punten
Jasna Šekarić 25m pistool (v)
Brons
kwalificatie: 1ste met 591 punten (296-295)
finale: 3de met 686 punten
Eszter Poljak
18e
kwalificatie: 18de met 580 punten (285-295)
Jasna Šekarić 10m luchtpistool (v)
Goud
kwalificatie: 2de met 389 punten
finale: 1ste met 489,5 punten
Eszter Poljak
25e
kwalificatie: 25ste met 373 punten

Table tennis pictogram.svg
Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Zoran Kalinić enkelspel (m)
33e
groep F: 5de
V van
Vlag van Zweden
 SWE Lindh: 2-3
V van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Douglas: 0-3
V van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Huei-Chieh: 1-3
V van
Vlag van Pakistan
 PAK Saif: 1-3
W van
Vlag van Egypte
 EGY Helmy: 3-0
W van
Vlag van Brazilië
 BRA Kano: 3-2
W van
Vlag van Dominicaanse Republiek
 DOM Fermín: 3-0
Ilija Lupulesku
9e
groep H: 2de
W van
Vlag van Japan
 JPN Ono: 3-1
W van
Vlag van Italië
 ITA Costantini: 3-1
W van
Vlag van Hongkong
 HKG Liu: 3-0
W van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Kim: 3-0
W van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Mazunov: 3-2
W van
Vlag van Chili
 CHI Núñez: 3-0
W van
Vlag van Jamaica
 JAM Jones: 3-0
2de ronde:
V van
Vlag van China
 CHN Chen: 0-3 (13-21, 18-21, 11-21)
Zoran Primorac
9e
groep D: 2de
V van
Vlag van Polen
 POL Grubba: 0-3
W van
Vlag van Japan
 JPN Miyazaki: 3-0
W van
Vlag van Duitsland
 FRG Rosskopf: 3-1
W van
Vlag van India
 IND Ghorpade: 3-0
V van
Vlag van Nigeria
 NGR Musa: 1-3
W van
Vlag van Australië
 AUS Haberl: 3-0
W van
Vlag van Venezuela
 VEN Lopez: 3-0
2de ronde:
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Yoo: 0-3 (19-21, 7-21, 15-21)
Ilija Lupulesku
Zoran Primorac
dubbelspel (m)
Zilver
groep C: 2de
w van
Vlag van Canada
 CAN Pintea/Ng: 2-0
w van
Vlag van Frankrijk
 FRA Birocheau/Gatien: 2-1
W van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Wu/Huang: 2-1
V van
Vlag van China
 CHN Jiang/Xu: 0-2
W van
Vlag van Nigeria
 NGR Musa/Omotara: 2-1
W van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Mazounov/Rosenberg: 2-0
W van
Vlag van Mauritius
 MRI Choy/Hosnanni: 2-0
kwartfinale:
W van
Vlag van Zweden
 Zweden Waldner/Appelgren: 2-1 (21-19, 19-21, 21-19)
halve finale:
W van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Kim/Kim: 2-1 (23-21, 19-21, 21-15)
finale:
V van
Vlag van China
 CHN Chen/Wei: 1-2 (22-20, 8-21, 9-21)
Jasna Fazlić-Reed enkelspel (v)
17e
groep E: 3de
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Hyun: 1-3
W van
Vlag van Duitsland
 FRG Nolten: 3-2
V van
Vlag van Japan
 JPN Hoshino: 0-3
W van
Vlag van Nigeria
 NGR Owolabi: 3-0
W van
Vlag van Peru
 PER Liyau: 3-0
Gordana Perkučin
25e
groep G: 4de
V van
Vlag van Nederland
 NED Vriesekoop: 0-3
V van
Vlag van Bulgarije
 BUL Guergueltcheva: 2-3
V van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 TCH Safarova: 0-3
W van
Vlag van Egypte
 EGY Meshref: 3-0
W van
Vlag van Argentinië
 ARG Hae-Ja: 3-0
Gordana Perkučin
Jasna Fazlić-Reed
dubbelspel (v)
Brons
groep A: 3de
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Yang/Hyun: 0-2
V van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Boulatova/Kovtoun: 0-2
W van
Vlag van Hongarije
 HUN Bátorfi/Urbán: 2-0
W van
Vlag van Australië
 AUS Tepper/Bisiach: 2-0
W van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Hsiu-Yu/Li-ju: 2-0
W van
Vlag van Hongkong
 HKG Ka Sha/So Hung: 2-0
W van
Vlag van Nigeria
 NGR Owolabi/Akanmu: 2-0
kwartfinale:
W van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 TCH Hrachová/Kasalova: 2-0 (21-19, 21-17)
halve finale:
V van
Vlag van China
 CHN Jiao/Chen: 1-2 (19-21, 21-14, 18-21)
bronzen finale:
W van
Vlag van Japan
 JPN Hoshino/Ishida: 2-1 (21-14, 11-21, 21-16)

Tennis pictogram.svg
Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Goran Ivanišević enkelspel (m)
33e
1ste ronde: V van
Vlag van Nieuw-Zeeland
 NZL Evernden: 6-7(0), 3-6, 3-6
Slobodan Živojinović
17e
1ste ronde: W van
Vlag van Denemarken
 DEN Christensen: 7-5, 6-2, 6-4
2de ronde: V van
Vlag van Frankrijk
 FRA Forget: 5-7, 6-7(6), 2-6
Slobodan Živojinović
Goran Ivanišević
dubbelspel (m)
5e
1ste ronde: W van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Bates/Castle: 7-5, 2-6, 6-3, 7-6(4)
2de ronde: W van
Vlag van Zwitserland
 SUI Günthardt/Hlasek: 6-3, 7-6(6), 6-3
kwartfinale: V van
Vlag van Spanje
 ESP Casal/Sánchez: 1-6, 6-7(3), 3-6
Sabrina Goleš enkelspel (v)
17e
1ste ronde: W van
Vlag van Spanje
 ESP Vicaro: 6-4, 6-2
2de ronde: V van
Vlag van Argentinië
 ARG Sabatini: 1-6, 0-6

Football pictogram.svg
Voetbal

Zie Voetbal op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ivica Barbarić
Dragoljub Brnović
Davor Jozić
Srečko Katanec
Dragoje Leković
Mirko Mihić
Dušan Milinković
Cvijan Milošević
Predrag Spasić
Vujadin Stanojković
Stevan Stojanović
Dragan Stojković
Davor Šuker
Vladislav Ðukić
Refik Šabanadžović
Toni Savevski
Semir Tuce
mannen
10e
groep D: 3de
V van
Vlag van Australië
 Australië: 0-1
W van
Vlag van Nigeria
 Nigeria: 3-1
V van
Vlag van Brazilië
 Brazilië: 1-2
Groep D
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Brazilië
 Brazilië
3 3 0 0 9 1 +8 6
2
Vlag van Australië
 Australië
3 2 0 1 2 3 -1 4
3
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
3 1 0 2 4 4 0 2
4
Vlag van Nigeria
 Nigeria
3 0 0 3 1 8 -7 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
18 september Gwangju
Vlag van Australië
 Australië
1-0
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
20 september Daejeon
Vlag van Nigeria
 Nigeria
1-3
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
22 september Daejeon
Vlag van Brazilië
 Brazilië
2-1
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië

Water polo pictogram.svg
Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dragan Andrić
Mislav Bezmalinović
Perica Bukić
Igor Gočanin
Deni Lušić
Igor Milanović
Tomislav Paškvalin
Renco Posinković
Goran Rađenović
Dubravko Šimenc
Aleksandar Šoštar
Mirko Vičević
Veselin Đuho
mannen
Goud
groep B: 2de
V van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 6-7
W van
Vlag van Hongarije
 Hongarije: 10-9
W van
Vlag van Griekenland
 Griekenland: 17-7
W van
Vlag van Spanje
 Spanje: 10-8
W van
Vlag van China
 China: 17-7
halve finale:
W van
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland: 14-10
finale:
W van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 9-7
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
5 4 0 1 56 40 +16 8
2
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
5 4 0 1 60 38 +22 8
3
Vlag van Spanje
 Spanje
5 3 1 1 48 38 +10 7
4
Vlag van Hongarije
 Hongarije
5 2 1 2 50 43 +7 5
5
Vlag van Griekenland
 Griekenland
5 1 0 4 45 66 -21 2
6
Vlag van China
 China
5 0 0 5 34 68 -34 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
21 september Seoel
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
7-6
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
22 september Seoel
Vlag van Hongarije
 Hongarije
9-10
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
23 september Seoel
Vlag van Griekenland
 Griekenland
7-17
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
26 september Seoel
Vlag van Spanje
 Spanje
8-10
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
27 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
17-7
Vlag van China
 China
Halve finale
30 september Seoel
Vlag van Duitsland
 Bondsrepubliek Duitsland
10-14
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Finale
1 oktober Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
9-7
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Cycling pictogram.svg
Wielersport

Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Valter Bonča wegwedstrijd (m)
78e
4:32.56
Mićo Brković
32e
4:32.56
Rajko Čubrić
30e
4:32.56
Valter Bonča
Sandi Papež
Robert Šebenik
Jože Smole
ploegentijdrit (m)
15e
2:05.35,1

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vrije stijl
Šaban Trstena -52kg (m)
Zilver
groep A: 1ste
W van
Vlag van Guinee
 GUI Diallo: 4-0
W van
Vlag van Puerto Rico
 PUR Negron: 4-0
W van
Vlag van Iran
 IRI Torkan: 4-0
W van
Vlag van Bulgarije
 BUL Yordanov: 3-1
W van
Vlag van Turkije
 TUR Seyanli: 3-1
W van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Toguzov: 3-0
finale:
V van
Vlag van Japan
 JPN Sato: 1-3
Zoran Galović -57kg (m)
11e
groep B: 6de
W van
Vlag van Mexico
 MEX Olvera: 3-1
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Noh: 1-3
V van
Vlag van Mongolië
 MGL Battuul: 1-3
Šaban Sejdi -74kg (m)
11e
groep B: 6de
W van
Vlag van Verenigd Koninkrijk
 GBR Walker: 3-0
W van
Vlag van Gambia
 GAM Damballey: 4-0
V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Monday: 0-3
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Yoon: 1-3
Čedo Nikolovski -82kg (m)
9e
groep A: 5de
V van
Vlag van Chinees Taipei
 TPE Chi: 0-4
W van
Vlag van Senegal
 SEN N'Gom: 3-1
W van
Vlag van Egypte
 EGY Hussein: 3-1
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Han: 0-3
Grieks-Romeins
Zoran Šorov -57kg (m)
19e
groep A: 10de
V van
Vlag van Bulgarije
 BUL Balov: 0-4
V van
Vlag van Finland
 FIN Pehkonen: 1-3
Nandor Sabo -68kg (m)
11e
groep A: 6de
V van
Vlag van Finland
 FIN Sipilä: 0-3,5
W van
Vlag van Marokko
 MAR Souaken: 3-0
W van
Vlag van Duitsland
 FRG Passarelli: 3-1
V van
Vlag van Japan
 JPN Okubo: 1-3
Franc Podlesek -74kg (m)
9e
groep A: 5de
W van
Vlag van Spanje
 ESP Sánchez: 4-0
V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Butler: 0-2
W van
Vlag van Polen
 POL Tracz: 3-0
V van
Vlag van Bulgarije
 BUL Velichkov: 0-3
Goran Kasum -82kg (m)
5e
groep B: 3de
W van
Vlag van Finland
 FIN Niemi: 3-0
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Kim: 0-3
W van
Vlag van Polen
 POL Daras: 3-0
V van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Mamiashvili: 1-3
5-6de plek:
W van
Vlag van Zweden
 SWE Fredriksson: 2-0
Bernard Ban -90kg (m)
21e
groep B: 11de
V van
Vlag van Finland
 FIN Koskela: 0-3
V van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Popov: 0-3
Jožef Tertei -100kg (m)
5e
groep A: 3de
W van
Vlag van Tsjecho-Slowakije
 TCH Masár: 3-0
W van
Vlag van Japan
 JPN Fukube: 4-0
W van
Vlag van Roemenië
 ROU Andrei: 3-0
V van
Vlag van Polen
 POL Wroński: 0-3
W van
Vlag van Sovjet-Unie
 URS Gedekhauri: 3-0
V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Koslowski: 0-3
5-6de plek:
W van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Yoo: 4-0

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Roland Milošević Divisie II (m)
15e plaats
164,7 punten: (24-12-6-8-DNF-9-18)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1988 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Darjan Petrič 400m vrije slag (m)
20e
serie 5: 6de in 3.56,94
Igor Majcen
28e
serie 3: 1ste in 3.58,90
Darjan Petrič 1500m vrije slag (m)
8e
serie 5: 3de in 15.16,99
finale: 8ste in 15.37,12
Igor Majcen
18e
serie 4: 7de in 15.29,16
Anamarija Petričević 200m schoolslag (v)
32e
serie 3: 6de in 2.40,80
200m wisselslag (v)
13e
serie 3: 4de in 2.19,38
finale B: 5de in 2.19,63
400m wisselslag (v)
17e
serie 4: 4de in 4.54,17
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Joegoslavië op de Olympische Zomerspelen 1988
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.