For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Joegoslavië op de Olympische Zomerspelen 1996.

Joegoslavië op de Olympische Zomerspelen 1996

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Joegoslavië op de Olympische Zomerspelen 1996
Land Joegoslavië
IOC-landcode YUG
Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta
Vlaggendrager Igor Milanović
Aantal deelnemers 68
Aantal disciplines 13
Medailles
Rang: 41
goud
1
zilver
1
brons
2
totaal
4
Joegoslavië op de Zomerspelen
1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000
Joegoslavië op de Winterspelen
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Joegoslavië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 1996 in Atlanta, Verenigde Staten onder de naam Servië en Montenegro.

Medailles

Sport Olympiër Discipline Medaille
Schietsport Aleksandra Ivošev 50m geweer 3 houdingen (v) Goud
Basketbal Dejan Tomašević
Miroslav Berić
Dejan Bodiroga
Željko Rebrača
Predrag Danilović
Vlade Divac
Aleksandar Đorđević
Saša Obradović
Žarko Paspalj
Zoran Savić
Nikola Lončar
Milenko Topić
mannen Zilver
Schietsport Aleksandra Ivošev 10m luchtgeweer (v) Brons
Volleybal Vladimir Batez
Dejan Brđović
Đorđe Đurić
Andrija Gerić
Nikola Grbić
Vladimir Grbić
Rajko Jokanović
Slobodan Kovač
Đula Mešter
Željko Tanasković
Žarko Petrović
Goran Vujević
zaal (m)

Deelnemers en resultaten

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Borislav Dević marathon (m) 49e 2:21.22
Aleksandar Raković 50km snelwandelen (m) 11e 3:51.31
Andreja Marinković verspringen (m) 41e kwalificatie: 41ste met 7,17m
Dragutin Topić hoogspringen (m) 41e kwalificatie groep B: 3de met 2,28m
finale: 4de met 2,32m
Stevan Zorić 41e kwalificatie groep A: 14de met 2,15m
Dragan Perić kogelstoten (m) 8e kwalificatie: 8ste met 19,61m
finale: 8ste met 20,07m
Marina Živković 200m (v) 34e serie 5: 7de in 23,51
400m (v) 36e 53,10
Suzana Ćirić marathon (v) 55e 2:49.30

Basketball pictogram.svg
Basketbal

Zie Basketbal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dejan Tomašević
Miroslav Berić
Dejan Bodiroga
Željko Rebrača
Predrag Danilović
Vlade Divac
Aleksandar Đorđević
Saša Obradović
Žarko Paspalj
Zoran Savić
Nikola Lončar
Milenko Topić
mannen Zilver groep B: 1ste
W van
Vlag van Griekenland
 Griekenland: 71-63
W van
Vlag van Australië
 Australië: 91-68
W van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea: 118-65
W van
Vlag van Brazilië
 Brazilië: 101-82
W van
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico: 97-86
kwartfinale:
W van
Vlag van China
 China: 128-61
halve finale:
W van
Vlag van Litouwen
 Litouwen: 66-58
finale:
V van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 69-95
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V V T Saldo
1
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
5 5 0 478 364 +114 10
2
Vlag van Australië
 Australië
5 4 1 492 438 +54 9
3
Vlag van Griekenland
 Griekenland
5 3 2 402 416 -14 8
4
Vlag van Brazilië
 Brazilië
5 2 3 498 494 +4 7
5
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
5 1 4 447 465 -18 6
6
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
5 0 5 422 562 -140 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 juli Atlanta
Vlag van Griekenland
 Griekenland
63-71
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
22 juli Atlanta
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
91-68
Vlag van Australië
 Australië
24 juli Atlanta
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
118-65
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
26 juli Atlanta
Vlag van Brazilië
 Brazilië
82-101
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
28 juli Atlanta
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
97-86
Vlag van Puerto Rico
 Puerto Rico
Kwartfinale
30 juli Atlanta
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
128-61
Vlag van China
 China
Halve finale
1 augustus Atlanta
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
66-58
Vlag van Litouwen
 Litouwen
Finale
3 augustus Atlanta
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
69-95
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Miodrag Kovačić -64kg (m) 34e trekken: 33de met 110 kg
stoten: 34ste met 137,5 kg
totaal: 247,5 kg

Judo pictogram.svg
Judo

Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Dragoljub Radulović -78kg (m) 21e 1ste ronde: V van
Vlag van België
 BEL Laats
Mitar Milinković +95kg (m) 21e 1ste ronde: V van
Vlag van Kazachstan
 KAZ Peshkov

Canoeing pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Petar Sibinkich K-1 500m (m) 21e serie 3: 8ste in 1.45,799
herkansingen: 7de in 1.46,532

Fencing pictogram.svg
Schermen

Zie Schermen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Tamara Savić-Šotra degen (v) 36e 1ste ronde: V van
Vlag van Rusland
 RUS Garayeva: 7-15

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Goran Maksimović 10m luchtgeweer (m) 15e kwalificatie: 15de met 589 punten
Nemanja Mirosavljev 15e kwalificatie: 15de met 589 punten
Goran Maksimović 50m geweer 3 houdingen (m) 4e kwalificatie: 3de met 1173 punten (394-387-392)
finale: 4de met 1268,8 punten
Stevan Pletikosić 35e kwalificatie: 35ste met 1156 punten (398-369-389)
Goran Maksimović 50m geweer liggend (m) 20e kwalificatie: 20ste met 594 punten
Stevan Pletikosić 11e kwalificatie: 11de met 595 punten
Aranka Binder 10m luchtgeweer (v) 9e kwalificatie: 9de met 393 punten
Aleksandra Ivošev Brons kwalificatie: 5de met 395 punten
finale: 3de met 497,2 punten
Aranka Binder 50m geweer 3 houdingen (v) 9e kwalificatie: 22ste met 574 punten (197-189-188)
Aleksandra Ivošev Goud kwalificatie: 2de met 587 punten (199-193-195)
finale: 1ste met 686,1 punten (OR)
Jasna Šekarić 25m pistool (v) 6e kwalificatie: 8ste met 580 punten (291-289)
finale: 6de met 680,4 punten
Marija Mladenović 10m luchtpistool (v) 9e kwalificatie: 34ste met 370 punten
Jasna Šekarić 4e kwalificatie: 5de met 384 punten
finale: 4de met 487,1 punten

Diving pictogram.svg
Schoonspringen

Zie Schoonspringen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Siniša Žugić 3m plank (m) 38e voorronde: 38ste met 181,17 punten
Vukan Vuletić 10m toren (m) 37e voorronde: 37ste met 187,17 punten

Table tennis pictogram.svg
Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Slobodan Grujić enkelspel (m) 17e groep F: 2de
W van
Vlag van Australië
 AUS Smythe: 2-1
W van
Vlag van België
 BEL Saive: 2-1
V van
Vlag van China
 CHN Liu: 1-2
Aleksandar Karakašević 33e groep N 3de
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Yoo: 1-2
V van
Vlag van Noord-Korea
 PRK Ri: 0-2
W van
Vlag van Jamaica
 JAM Hyatt: 2-0
Ilija Lupulesku 33e groep D: 3de
V van
Vlag van Zweden
 SWE Waldner: 0-2
V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Lee: 1-2
W van
Vlag van Ghana
 GHA Opoku: 2-0
Slobodan Grujić
Ilija Lupulesku
dubbelspel (m) 9e groep H: 2de
V van
Vlag van Japan
 JPN Matsuhita/Shibutani: 0-2
W van
Vlag van Nigeria
 NGR Olaleye/Toriola: 2-0
W van
Vlag van Tsjechië
 CZE Korbel/Plachý: 2-0

Volleyball pictogram.svg
Volleybal

Zie Volleybal op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Vladimir Batez
Dejan Brđović
Đorđe Đurić
Andrija Gerić
Nikola Grbić
Vladimir Grbić
Rajko Jokanović
Slobodan Kovač
Đula Mešter
Željko Tanasković
Žarko Petrović
Goran Vujević
zaal (m) Brons groep B: 3de
W van
Vlag van Rusland
 Rusland: 3-1 (10-15, 15-13, 15-10, 15-11)
W van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea: 3-0 (15-5, 15-6, 16-14)
W van
Vlag van Tunesië
 Tunesië: 3-1 (15-4, 15-17, 15-3, 15-3)
V van
Vlag van Nederland
 Nederland: 0-3 (7-15, 6-15, 9-15)
V van
Vlag van Italië
 Italië: 0-3 (12-15, 8-15, 12-15)
kwartfinale:
W van
Vlag van Brazilië
 Brazilië: 3-2 (15-6, 15-5, 8-15, 14-16, 15-10)
halve finale:
V van
Vlag van Italië
 Italië: 1-3 (12-15, 15-8, 6-15, 7-15)
bronzen finale:
W van
Vlag van Rusland
 Rusland: 3-1 (15-8, 7-15, 15-8, 15-9)
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W V SW SV SR SPW SPL Saldo
1
Vlag van Italië
 Italië
5 5 0 15 0 +15 225 138 +93 10
2
Vlag van Nederland
 Nederland
5 4 1 12 3 +9 209 131 +70 9
3
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
5 3 2 9 8 +1 215 191 +24 8
4
Vlag van Rusland
 Rusland
5 2 3 7 9 -2 196 201 -5 7
5
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
5 1 4 3 12 -9 156 198 -42 6
6
Vlag van Tunesië
 Tunesië
5 0 5 1 15 -14 98 240 -142 5
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
21 juli Atlanta
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
3-1
Vlag van Rusland
 Rusland
23 juli Atlanta
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
3-0
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
25 juli Atlanta
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
3-1
Vlag van Tunesië
 Tunesië
27 juli Atlanta
Vlag van Nederland
 Nederland
3-0
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
29 juli Atlanta
Vlag van Italië
 Italië
3-0
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Kwartfinale
31 juli Atlanta
Vlag van Brazilië
 Brazilië
2-3
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Halve finale
2 augustus Atlanta
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
1-3
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Finale
4 augustus Atlanta
Vlag van Rusland
 Rusland
1-3
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië

Water polo pictogram.svg
Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Viktor Jelenić
Igor Milanović
Ranko Perović
Aleksandar Šapić
Dejan Savić
Aleksandar Šoštar
Vaso Subotić
Milan Tadić
Petar Trbojević
Veljko Uskoković
Mirko Vičević
Vlada Vujasinović
Predrag Zimonjić
mannen 8e groep B: 2de
W van
Vlag van Nederland
 Nederland: 9-8
G van
Vlag van Rusland
 Rusland: 9-9
W van
Vlag van Spanje
 Spanje: 9-7
W van
Vlag van Duitsland
 Duitsland: 9-8
V van
Vlag van Hongarije
 Hongarije: 8-12
kwartfinale:
V van
Vlag van Kroatië
 Kroatië: 6-8
5-8ste plek:
V van
Vlag van Rusland
 Rusland: 15-16
7-8ste plek:
V van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 8-12
Groep B
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
5 4 0 1 56 40 +16 8
2
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
5 4 0 1 60 38 +22 8
3
Vlag van Spanje
 Spanje
5 3 1 1 48 38 +10 7
4
Vlag van Hongarije
 Hongarije
5 2 1 2 50 43 +7 5
5
Vlag van Griekenland
 Griekenland
5 1 0 4 45 66 -21 2
6
Vlag van China
 China
5 0 0 5 34 68 -34 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
20 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
11-8
Vlag van Nederland
 Nederland
21 september Seoel
Vlag van Rusland
 Rusland
9-9
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
22 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
9-7
Vlag van Spanje
 Spanje
23 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
9-8
Vlag van Duitsland
 Duitsland
24 september Seoel
Vlag van Hongarije
 Hongarije
12-8
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
Kwartfinale
26 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
6-8
Vlag van Kroatië
 Kroatië
5-8ste plek
27 september Seoel
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië
15-16
Vlag van Rusland
 Rusland
7-8ste plek
28 september Seoel
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
12-8
Vlag van Joegoslavië
 Joegoslavië

Wrestling pictogram.svg
Worstelen

Zie Worstelen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Grieks-Romeins
Aleksandar Jovančević -82kg (m) 9e 1ste ronde: V van
Vlag van Kirgizië
 KGZ Sanatbayev: 0-3
herkansingen: W van
Vlag van Venezuela
 VEN Mercano: 11-1
herkansingen 2: W van
Vlag van Roemenië
 ROU Arghira: 5-0
herkansingen 3: V van
Vlag van Armenië
 ARM Geghamyan: 0-2
Goran Kasum -90kg (m) 18e 1ste ronde: W van
Vlag van Canada
 CAN Cox: 3-0
2de ronde: V van
Vlag van Turkije
 TUR Başar: 0-3
herkansingen: V van
Vlag van Cuba
 CUB Peña: 0-3

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 1996 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nikola Kalabić 100m vrije slag (m) 53e serie 2: 5de in 52,98
Vladan Marković 100m vlinderslag (m) 28e serie 4: 4de in 54,90
200m vlinderslag (m) 28e serie 3: 5de in 2.01,80
Duška Radan 50m vrije slag (v) 45e serie 2: 5de in 27,62 (NR)
100m vrije slag (v) 46e serie 1: 6de in 1.00,34
Maja Grozdanić 200m rugslag (v) 27e serie 1: 1ste in 2.20,65
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Joegoslavië op de Olympische Zomerspelen 1996
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.