For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Kroatië op de Olympische Zomerspelen 2004.

Kroatië op de Olympische Zomerspelen 2004

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Kroatië op de Olympische Spelen
Kroatië op de Olympische Zomerspelen 2004
Land Kroatië
IOC-landcode CRO
NOC Kroatisch Olympisch Comité
(hr) externe link
Olympische Zomerspelen 2004 in Athene
Vlaggendrager Dubravko Šimenc (opening)
Siniša Skelin (sluiting)
Aantal deelnemers 81 (15 vrouwen)
Aantal disciplines 15
Medailles
Rang: 44
goud
1
zilver
2
brons
2
totaal
5
Kroatië op de Zomerspelen
1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020
Kroatië op de Winterspelen
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022
Andere gerelateerde deelnames
Vlag van Joegoslavië (1992-2003)
 Joegoslavië (19201988)
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen

Kroatië nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2004 in Athene, Griekenland. Met een keer goud en vijf medailles in totaal waren dit de meest succesvolle Spelen tot op dat moment.

Medailleoverzicht

Sport Olympiër Discipline Medaille
Handbal Ivano Balić
Davor Dominiković
Mirza Džomba
Slavko Goluža
Nikša Kaleb
Blaženko Lacković
Venio Losert
Valter Matošević
Petar Metličić
Vlado Šola
Denis Špoljarić
Goran Šprem
Igor Vori
Drago Vuković
mannen Goud
Roeien Siniša Skelin
Nikša Skelin
twee-zonder (m) Zilver
Zwemmen Duje Draganja 50m vrije slag (m)
Gewichtheffen Nikolay Pechalov -69kg (m) Brons
Tennis Mario Ančić
Ivan Ljubičić
dubbelspel (m)

Deelnemers en resultaten

Athletics pictogram.svg
Atletiek

Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Branko Zorko 1500m (m) 32e serie 3: 10de in 3.48,28
Jurica Grabušić 110m horden (m) 43e serie 2: 8ste in 13,87
Siniša Ergotić verspringen (m) 26e kwalificatie groep A: 13de met 7,77m
Edis Elkasević kogelstoten (m) 36e kwalificatie groep B: 19de met 18,44m
Nedžad Mulabegović 29e kwalificatie groep A: 15de met 19,07m
Dragan Mustapić discuswerpen (m) 34e kwalificatie groep A: 16de met 54,66m
Edi Ponos speerwerpen (m) 33e
Andras Haklits kogelslingeren (m) 21e kwalificatie groep B: 13de met 74,43m
Blanka Vlašić hoogspringen (v) 11e kwalificatie groep A: 4de met 1,95m
finale: 11de met 1,89m
Vera Begić discuswerpen (v) 29e kwalificatie groep A: 15de met 57,31m
Ivana Brkljačić kogelslingeren (v) 13e kwalificatie groep A: 6de met 68,21m
Sanja Gavrilović 45e kwalificatie groep A: 23ste met 56,79m

Boxing pictogram.svg
Boksen

Zie Boksen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Marijo Šivolija -81kg (m) 17e 1ste ronde: V van
Vlag van Venezuela
 VEN Mata: 23-31
Vedran Djipalo -91kg (m) 9e 1ste ronde: V van
Vlag van Australië
 AUS Forsyth: 22-32

Weightlifting pictogram.svg
Gewichtheffen

Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Nikolay Pechalov -69kg (m) Brons trekken: 3de met 150 kg
stoten: 2de met 187,5 kg
totaal: 337,5 kg

Canoeing pictogram.svg
Kanovaren

Zie Kanovaren op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Slalom
Danko Herceg C-1 (m) 12e voorronde: 6de in 204,17
halve finale: 12de in 203,49
Dinko Mulic K-1 (m) 22e voorronde: 22ste in 210,76
Sprint
Emanuel Horvatiček C-1 500m (m) 19e serie 2: 5de in 1.55,528
halve finale 2: 8ste in 2.06,347
C-1 1000m (m) 18e serie 1: 7de in 4.27,662
halve finale 2: 7de in 4.24,604

Handball pictogram.svg
Handbal

Zie Handbal op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Ivano Balić
Davor Dominiković
Mirza Džomba
Slavko Goluža
Nikša Kaleb
Blaženko Lacković
Venio Losert
Valter Matošević
Petar Metličić
Vlado Šola
Denis Špoljarić
Goran Šprem
Igor Vori
Drago Vuković
mannen Goud groep A: 1ste
W van
Vlag van IJsland
 IJsland: 34-30
W van
Vlag van Slovenië
 Slovenië: 27-26
W van
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea: 29-26
W van
Vlag van Rusland
 Rusland: 26-25
W van
Vlag van Spanje
 Spanje: 30-22
kwartfinale:
W van
Vlag van Griekenland
 Griekenland: 33-27
halve finale:
W van
Vlag van Hongarije
 Hongarije: 33-31
finale:
W van
Vlag van Duitsland
 Duitsland: 26-24
Groep A
# Land Wedstrijden Doelpunten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Kroatië
 Kroatië
5 5 0 0 146 129 +17 10
2
Vlag van Spanje
 Spanje
5 4 0 1 154 137 +17 8
3
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
5 2 0 3 148 148 0 4
4
Vlag van Rusland
 Rusland
5 2 0 3 145 145 0 4
5
Vlag van IJsland
 IJsland
5 1 0 4 143 158 -15 2
5
Vlag van Slovenië
 Slovenië
5 1 0 4 130 149 -19 2
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
14 augustus Athene
Vlag van Kroatië
 Kroatië
34-30
Vlag van IJsland
 IJsland
16 augustus Athene
Vlag van Slovenië
 Slovenië
26-27
Vlag van Kroatië
 Kroatië
18 augustus Athene
Vlag van Kroatië
 Kroatië
29-26
Vlag van Zuid-Korea
 Zuid-Korea
20 augustus Athene
Vlag van Rusland
 Rusland
25-26
Vlag van Kroatië
 Kroatië
22 augustus Athene
Vlag van Kroatië
 Kroatië
30-22
Vlag van Spanje
 Spanje
Kwartfinale
24 augustus Athene
Vlag van Kroatië
 Kroatië
33-27
Vlag van Griekenland
 Griekenland
Halve finale
27 augustus Athene
Vlag van Kroatië
 Kroatië
33-31
Vlag van Hongarije
 Hongarije
Finale
29 augustus Athene
Vlag van Kroatië
 Kroatië
26-24
Vlag van Duitsland
 Duitsland

Equestrian pictogram.svg
Paardensport

Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Eventing
Pepo Puch individueel 63e 158,20 strafpunten

Rowing pictogram.svg
Roeien

Zie Roeien op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Siniša
Nikša Skelin
twee-zonder (m) Zilver serie 2: 2de in 7.01,28
halve finale 1: 2de in 6.23,57
finale: 2de in 6.32,64
Igor Boraska
Marko Dragičević
Petar Milin
Damir Vučičić
vier-zonder (m) 12e serie 1: 4de in 6.34,05
herkansingen: 3de in 5.58,48
halve finale 2: 6de in 6.05,54
finale B: 6de in 5.57,36

Shooting pictogram.svg
Schietsport

Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mirela Skoko-Ćelić 25m pistool (v) 27e kwalificatie: 27ste met 569 punten (289-280)
10m luchtpistool (v) 15e kwalificatie: 15de met 381 punten (95-97-94-95)

Taekwondo pictogram.svg
Taekwondo

Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Sandra Šarić -67kg (v) 11e voorronde: V van
Vlag van Noorwegen
 NOR Solheim: 2-5
Nataša Vezmar -67kg (v) 9e voorronde: vrij
1ste ronde: V van
Vlag van Jordanië
 JOR Dawani: 4-5

Table tennis pictogram.svg
Tafeltennis

Zie Tafeltennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Zoran Primorac enkelspel (m) 17e 1ste ronde: vrij
2de ronde: W van
Vlag van Bosnië en Herzegovina
 BIH Miličević: 4-1 (8-11, 11-6, 11-7, 11-8, 11-8)
3de ronde: V van
Vlag van China
 CHN Ma: 1-4 (5-11, 3-11, 3-11, 11-9, 5-11)
Tamara Boroš enkelspel (v) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
Vlag van Israël
 ISR Kravchenko: 4-0 (11-8, 11-6, 11-5, 11-7)
4de ronde: W van
Vlag van Wit-Rusland
 BLR Pavlovich: 4-2 (11-5, 11-8, 9-11, 11-8, 6-11, 11-7)
kwartfinale: V van
Vlag van China
 CHN Zhang: 0-4 (10-12, 13-15, 11-13, 3-11)
Cornelia Vaida 49e 1ste ronde: V van
Vlag van Australië
 AUS Fang: 0-4 (10-12, 5-11, 6-11, 11-13)
Tamara Boroš
Kornelija Vaida
dubbelspel (v) 5e 1ste ronde: vrij
2de ronde: vrij
3de ronde: W van
Vlag van Tsjechië
 CZE Strbikova/Vachovcova: 4-1 (9-11, 11-8, 11-8, 11-7, 11-3)
4de ronde: W van
Vlag van Hongarije
 HUN Bátorfi/Tóth: 4-1 (11-6, 9-11, 11-9, 11-3, 11-3)
kwartfinale: V van
Vlag van Zuid-Korea
 KOR Rae/Kim: 0-4 (4-11, 5-11, 3-11, 8-11)

Tennis pictogram.svg
Tennis

Zie Tennis op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Mario Ančić enkelspel (m) 33e 1ste ronde: V van
Vlag van Duitsland
 GER Haas: 1-6, 5-7
Ivo Karlović 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Roemenië
 ROU Pavel: 6-4, 6-7 (10), 6-2
2de ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Clément: 7-6(4), 4-6, 6-4
3de ronde: V van
Vlag van Spanje
 ESP Moya: 6-4, 6-7(3), 4-6
Ivan Ljubičić 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Armenië
 ARM Sargsian: 6-3, 6-4
2de ronde: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Johansson: 7-6(3), 6-4
3de ronde: V van
Vlag van Verenigde Staten
 USA Dent: 4-6, 4-6
Mario Ančić
Ivan Ljubičić
dubbelspel (m) Brons 1ste ronde: W van
Vlag van Zweden
 SWE Björkman/Johansson: walk-over
2de ronde: W van
Vlag van Tsjechië
 CZE Damm/Suk: 7-6(6), 6-7(2), 7-5
kwartfinale: W van
Vlag van Frankrijk
 FRA Llodra/Santoro: 4-6, 6-3, 9-7
halve finale: V van
Vlag van Chili
 CHI González/Massú: 5-7, 6-4, 4-6
bronzen finale: W van
Vlag van India
 IND Bhupathi/Paes: 7-6(5), 4-6, 16-14
Jelena Kostanić enkelspel (v) 33e 1ste ronde: V van
Vlag van Puerto Rico
 PUR Brandi: 5-7, 1--6
Karolina Šprem 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Argentinië
 ARG Dulko: 7-6(6), 7-5
2de ronde: W van
Vlag van Indonesië
 INA Widjaja: 6-3, 6-1
3de ronde: V van
Vlag van Japan
 JPN Sugiyama: 6-7(6), 1-6
Jelena Kostanić-Tošić
Karolina Šprem
dubbelspel (m) 9e 1ste ronde: W van
Vlag van Indonesië
 INA Prakusya/Widjaja: 6-3, 6-2
2de ronde: V van
Vlag van Japan
 JPN Asagoe/Sugiyama: 3-6, 5-7

Water polo pictogram.svg
Waterpolo

Zie Waterpolo op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Samir Barač
Damir Burić
Elvis Fatović
Nikola Franković
Igor Hinić
Vjekoslav Kobeščak
Danijel Premus
Dubravko Šimenc
Mile Smodlaka
Ratko Štritof
Frano Vican
Goran Volarević
Tihomil Vranješ
mannen 10e groep A: 5de
V van
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten: 6-7
V van
Vlag van Hongarije
 Hongarije: 8-10
V van
Vlag van Rusland
 Rusland: 8-9
V van
Vlag van Servië en Montenegro
 Servië en Montenegro: 8-11
W van
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan: 5-4
7-12de plek:
W van
Vlag van Egypte
 Egypte: 12-1
7-10de plek:
V van
Vlag van Italië
 Italië: 7-11
9-10de plek:
V van
Vlag van Australië
 Australië: 7-8
Groep A
# Land Wedstrijden Punten Punten
G W G V V T Saldo
1
Vlag van Hongarije
 Hongarije
5 5 0 0 44 27 +17 10
2
Vlag van Servië en Montenegro
 Servië en Montenegro
5 4 0 1 37 26 +11 8
3
Vlag van Rusland
 Rusland
5 3 0 2 32 28 +4 6
4
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
5 2 0 3 32 37 -5 4
5
Vlag van Kroatië
 Kroatië
5 1 0 4 35 41 -6 2
6
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
5 0 0 5 21 42 −21 0
Ronde Datum Plaats Land Score Land
Groepsfase
15 augustus Athene
Vlag van Kroatië
 Kroatië
6-7
Vlag van Verenigde Staten
 Verenigde Staten
17 augustus Athene
Vlag van Hongarije
 Hongarije
10-8
Vlag van Kroatië
 Kroatië
19 augustus Athene
Vlag van Kroatië
 Kroatië
8-9
Vlag van Rusland
 Rusland
21 augustus Athene
Vlag van Servië en Montenegro
 Servië en Montenegro
11-8
Vlag van Kroatië
 Kroatië
23 augustus Athene
Vlag van Kroatië
 Kroatië
5-4
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
7-12de plek
25 augustus Athene
Vlag van Kroatië
 Kroatië
12-1
Vlag van Egypte
 Egypte
7-10de plek
27 augustus Athene
Vlag van Italië
 Italië
11-7
Vlag van Kroatië
 Kroatië
9-10de plek
29 augustus Athene
Vlag van Australië
 Australië
8-7
Vlag van Kroatië
 Kroatië

Sailing pictogram.svg
Zeilen

Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Karlo Kuret finn (m) 4e 61 punten: (6-2-10-8-12-18-7-5-3-3-5)
Tomislav Bašić
Petar Cupać
470 (m) 19e 136 punten: (16-10-19-5-20-26-21-25-1-7-12)
Mate Arapov laser 14e 139 punten: (6-11-2-22-OCS-13-3-25-29-25-3)

Swimming pictogram.svg
Zwemmen

Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2004 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër Discipline Resultaat Prestatie
Duje Draganja 50m vrije slag (m) Zilver serie 8: 1ste in 22,28
halve finale 2: 5de in 22,19
finale: 2de in 21,94
100m vrije slag (m) 6e serie 6: 1ste in 49,07
halve finale 1: 2de in 49,14
finale: 6de in 49,23
Mario Delač 200m vrije slag (m) 54e serie 3: 7de in 1.55,82
Nenad Buljan 400m vrije slag (m) 37e serie 2: 6de in 4.02,76
1500m vrije slag (m) 29e serie 2: 5de in 15.56,54
Gordan Kožulj 100m rugslag (m) 14e serie 3: 1ste in 55,80
halve finale 1: 7de in 56,02
200m rugslag (m) 9e serie 3: 2de in 2.00,94
halve finale 1: 5de in 1.59,61
Vanja Rogulj 100m schoolslag (m) 26e serie 7: 8ste in 1.03,16
200m schoolslag (m) 37e serie 3: 7de in 2.18,81
Duje Draganja 100m vlinderslag (m) 7e serie 7: 3de in 52,56
halve finale 1: 2de in 52,74
finale: 7de in 52,46
Krešimir Čač 200m wisselslag (m) 34e serie 3: 4de in 2.05,33
Saša Imprić 400m wisselslag (m) 32e serie 1: 1ste in 4.32,02
Duje Draganja
Mario Delač
Ivan Mladina
Igor Čerenšek
4x100m vrije slag (m) 13e serie 1: 7de in 3.21,01
Petra Banović 200m vrije slag (v) 32e serie 3: 8ste in 2.04,24
Anita Galić 400m vrije slag (v) 37e serie 1: 6de in 4.26,09
800m vrije slag (v) 28e serie 1: 6de in 9.10,91
Sanja Jovanović 100m rugslag (v) 17e serie 3: 2de in 1.02,47
200m rugslag (v) 13e serie 4: 5de in 2.15,01
halve finale 1: 6de in 2.13,76
Smiljana Marinović 100m schoolslag (v) 20e serie 4: 7de in 1.11,00
200m schoolslag (v) 17e serie 4: 7de in 2.32,52
Petra Banović 200m wisselslag (v) 25e serie 1: 2de in 2.20,83

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Kroatië op de Olympische Zomerspelen 2004
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.