For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for La Tropicale Amissa Bongo 2018.

La Tropicale Amissa Bongo 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

Vlag van Gabon
La Tropicale Amissa Bongo 2018
13e editie
Periode 15 – 21 januari
Startplaats Kango
Finishplaats Libreville
Totale afstand 1.001 km
Eindklassementen
Jersey yellow.svg
Winnaar
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Jersey rosa.svg
Punten
Vlag van Australië
Brenton Jones
Jersey green.svg
Bergen
Vlag van Eritrea
Tesfom Okubamariam
Jersey white.svg
Jongere
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Navigatie
La Tropicale Amissa Bongo 2017     La Tropicale Amissa Bongo 2019
Portaal 
Portaalicoon
 
Wielersport

De 13e editie van de La Tropicale Amissa Bongo (ook wel Ronde van Gabon genoemd) was een wielerwedstrijd die plaatsvond van 15 tot en met 21 januari 2018. Startplaats was Kango en de hoofdstad Libreville was de finishplaats. De ronde is een van de koersen op de UCI Africa Tour-kalender van 2018, in de wedstrijdcategorie 2.1. De titelverdediger was de Fransman Yohann Gène, die de ronde ook in 2013 op zijn naam schreef, en dit jaar als 24e eindigde. Hij werd als eindwinnaar opgevolgd door de Rwandees Joseph Areruya.

Etappe-overzicht

etappe datum start finish afstand winnaar
Jersey yellow.svg
klassementsleider
1e 15 januari Kango Lambaréné 146 km
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
2e 16 januari Ndendé Fougamou 173 km
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
3e 17 januari Fougamou Lambaréné 114 km
Vlag van Italië
Rinaldo Nocentini
Vlag van Australië
Brenton Jones
4e 18 januari Ndjolé Mitzic 182 km
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
5e 19 januari Oyem Ambam 141 km
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
6e 20 januari Bitam Oyem 115 km
Vlag van Italië
Rinaldo Nocentini
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
7e 21 januari Bikélé Libreville 140 km
Vlag van Italië
Luca Pacioni
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya

Etappe-uitslagen

1e etappe

Kango - Lambaréné (146 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Winnaar
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
Vlag van Duitsland
Bike Aid
3u41'52"
2
Vlag van Frankrijk
Adrien Petit
Vlag van Frankrijk
Direct Énergie
z.t.
3
Vlag van Algerije
Youcef Reguigui
Vlag van Algerije
Sovac-Natura4Ever
z.t.
4
Vlag van Italië
Luca Pacioni
Vlag van Italië
Wilier Triestina-Selle Italia
z.t.
5
Vlag van Eritrea
Henok Mulubrhan
Vlag van Eritrea
Team Eritrea
z.t.
6
Vlag van Eritrea
Tesfom Okubamariam
Vlag van Eritrea
Team Eritrea
z.t.
7
Vlag van Albanië
Eugert Zhupa
Vlag van Italië
Wilier Triestina-Selle Italia
z.t.
8
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Frankrijk
Delko Marseille Provence KTM
z.t.
9
Vlag van Eritrea
Meron Abraham
Vlag van Duitsland
Bike Aid
z.t.
10
Vlag van Italië
Nicola Toffali
Vlag van Portugal
Sporting Clube de Portugal/Tavira
z.t.
14
Vlag van België
Alexander Geuens
Vlag van Algerije
Sovac-Natura4Ever
z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
Gele trui
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
Vlag van Duitsland
Bike Aid
3u41'42"
2
Vlag van Frankrijk
Adrien Petit
Vlag van Frankrijk
Direct Énergie
+4"
3
Vlag van Marokko
Soufiane Haddi
Vlag van Marokko
Team Marokko
+5"
4
Vlag van Algerije
Youcef Reguigui
Vlag van Algerije
Sovac-Natura4Ever
+6"
5
Vlag van Italië
Luca Pacioni
Vlag van Italië
Wilier Triestina-Selle Italia
+10"
6
Vlag van Eritrea
Henok Mulubrhan
Vlag van Eritrea
Team Eritrea
z.t.
7
Vlag van Eritrea
Tesfom Okubamariam
Vlag van Eritrea
Team Eritrea
z.t.
8
Vlag van Albanië
Eugert Zhupa
Vlag van Italië
Wilier Triestina-Selle Italia
z.t.
9
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Frankrijk
Delko Marseille Provence KTM
z.t.
10
Vlag van Eritrea
Meron Abraham
Vlag van Duitsland
Bike Aid
z.t.
15
Vlag van België
Alexander Geuens
Vlag van Algerije
Sovac-Natura4Ever
z.t.

2e etappe

Ndendé - Fougamou (173 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Winnaar
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Frankrijk
Delko Marseille Provence KTM
4:03:25
2
Vlag van Italië
Luca Pacioni
Vlag van Italië
Wilier Triestina-Selle Italia
z.t.
3
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
Vlag van Duitsland
Bike Aid
z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
Gele trui
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
Vlag van Duitsland
Bike Aid
7:45:03
2
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Frankrijk
Delko Marseille Provence KTM
+3"
3
Vlag van Frankrijk
Adrien Petit
Vlag van Frankrijk
Direct Énergie
+6"

3e etappe

Fougamou - Lambaréné (114 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Winnaar
Vlag van Italië
Rinaldo Nocentini
Sporting Clube de Portugal/Tavira 2:43:04
2
Vlag van Frankrijk
Damien Gaudin
Direct Énergie z.t.
3
Vlag van Australië
Brenton Jones
Delko Marseille Provence KTM +2"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
Gele trui
Vlag van Australië
Brenton Jones
Delko Marseille Provence KTM 10:28:08
2
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
Vlag van Duitsland
Bike Aid
+1"
3
Vlag van Italië
Rinaldo Nocentini
Sporting Clube de Portugal/Tavira +3"

4e etappe

Ndjolé - Mitzic (182 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Winnaar
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Team Rwanda 4:25:10
2
Vlag van Wit-Rusland
Ilja Kasjavy
Wilier Triestina-Selle Italia z.t.
3
Vlag van Duitsland
Nikodemus Holler
Bike Aid +9"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
Gele trui
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Team Rwanda 14:53:21
2
Vlag van Duitsland
Nikodemus Holler
Bike Aid +11"
3
Vlag van Frankrijk
Damien Gaudin
Direct Énergie +34"

5e etappe

Oyem - Ambam (141 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Winnaar
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Frankrijk
Delko Marseille Provence KTM
3:18:48
2
Vlag van Algerije
Youcef Reguigui
Sovac-Natura4Ever z.t.
3
Vlag van Italië
Rinaldo Nocentini
Sporting Clube de Portugal/Tavira z.t.
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
Gele trui
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Team Rwanda 18:12:10
2
Vlag van Duitsland
Nikodemus Holler
Bike Aid +11"
3
Vlag van Frankrijk
Damien Gaudin
Direct Énergie +32"

6e etappe

Bitam - Oyem (115 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Winnaar
Vlag van Italië
Rinaldo Nocentini
Sporting Clube de Portugal/Tavira 2:32:48
2
Vlag van Eritrea
Zemenfes Solomon
Team Eritrea z.t.
3
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Team Rwanda +4"
Algemeen klassement
Plaats Naam Ploeg Tijd
Gele trui
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Team Rwanda 20:44:58
2
Vlag van Duitsland
Nikodemus Holler
Bike Aid +18"
3
Vlag van Frankrijk
Damien Gaudin
Direct Énergie +38"

7e etappe

Bikélé - Libreville (140 km)
Plaats Naam Ploeg Tijd
Winnaar
Vlag van Italië
Luca Pacioni
Wilier Triestina-Selle Italia 03:07:26
2
Vlag van Australië
Brenton Jones
Delko Marseille Provence KTM z.t.
3
Vlag van Algerije
Youcef Reguigui
Sovac-Natura4Ever z.t.

Eindklassementen

Algemeen klassement[bewerken | brontekst bewerken]

Plaats Naam Ploeg Tijd
Gele trui
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Team Rwanda 23:52:24
2
Vlag van Duitsland
Nikodemus Holler
Bike Aid +18"
3
Vlag van Frankrijk
Damien Gaudin
Direct Énergie +50"
46
Vlag van België
Laurent Évrard
Sovac-Natura4Ever

Sprintklassement[bewerken | brontekst bewerken]

Plaats Naam Ploeg Punten
Roze trui
Vlag van Australië
Brenton Jones
Delko Marseille Provence KTM 165
2
Vlag van Algerije
Youcef Reguigui
Sovac-Natura4Ever 148
3
Vlag van Italië
Luca Pacioni
Wilier Triestina-Selle Italia 139

Bergklassement[bewerken | brontekst bewerken]

Plaats Naam Ploeg Punten
Groene trui
Vlag van Eritrea
Tesfom Okubamariam
Team Eritrea 22
2
Vlag van Eritrea
Sirak Tesfom
Team Eritrea 19
3
Vlag van Marokko
Salah Eddine Mraouni
Team Marokko 18

Jongerenklassement[bewerken | brontekst bewerken]

Plaats Naam Ploeg Tijd
Witte trui
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Team Rwanda 23:52:24
2
Vlag van Kenia
Salim Kipkemboi
Bike Aid 24:00:25
3
Vlag van Ethiopië
Fiseha Gebremariam
Team Ethiopië 24:00:33

Klassementenverloop

Etappe Winnaar Algemeen klassement
Sprintklassement
Bergklassement
Jongerenklassement
1
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
Vlag van Marokko
Soufiane Haddi
Vlag van Eritrea
Henok Mulubrhan
2
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
Vlag van Duitsland
Lucas Carstensen
Vlag van Eritrea
Henok Mulubrhan
Vlag van Eritrea
Henok Mulubrhan
3
Vlag van Italië
Rinaldo Nocentini
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Italië
Luca Pacioni
Vlag van Marokko
Salah Eddine Mraouni
Vlag van Eritrea
Henok Mulubrhan
4
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Eritrea
Sirak Tesfom
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
5
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Eritrea
Sirak Tesfom
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
6
Vlag van Italië
Rinaldo Nocentini
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Eritrea
Sirak Tesfom
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
7
Vlag van Italië
Luca Pacioni
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Eritrea
Tesfom Okubamariam
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Eindstanden
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya
Vlag van Australië
Brenton Jones
Vlag van Eritrea
Tesfom Okubamariam
Vlag van Rwanda
Joseph Areruya

Deelnemers

Startlijst

Vlag van Frankrijk
Direct Énergie
Vlag van Eritrea
Team Eritrea
Vlag van Duitsland
Bike Aid
Vlag van Marokko
Team Marokko
Vlag van Italië
Wilier Triestina-Selle Italia
Vlag van Rwanda
Team Rwanda
Vlag van Frankrijk
Delko Marseille Provence KTM
Vlag van Gabon
Team Gabon
Vlag van Portugal
Sporting Clube de Portugal/Tavira
  • 71.
    Vlag van Gabon
    Charles Anguilet
  • 72.
    Vlag van Gabon
    Paul Maroga
  • 73.
    Vlag van Gabon
    Leris Moukagni
  • 74.
    Vlag van Gabon
    Glenne Moulingui
  • 75.
    Vlag van Gabon
    Geoffroy Ngandamba
  • 76.
    Vlag van Gabon
    Cédric Tchouta
Vlag van Ethiopië
Team Ethiopië
Vlag van Algerije
Sovac-Natura4Ever
Vlag van Ivoorkust
Team Ivoorkust
  • 111.
    Vlag van Ivoorkust
    Abou Sanogo
  • 112.
    Vlag van Ivoorkust
    Karamoko Bamba
  • 113.
    Vlag van Ivoorkust
    Kouamé Faustin Dje
  • 114.
    Vlag van Ivoorkust
    Amadou Lengani
  • 115.
    Vlag van Ivoorkust
    Ben Ibrahim Soumahoro
  • 116.
    Vlag van Ivoorkust
    Souleymane Traore
Vlag van Burkina Faso
Team Burkina Faso
Vlag van Tunesië
Team Tunesië
Vlag van Kameroen
Team Kameroen
  • 141.
    Vlag van Kameroen
    Damien Tekou
  • 142.
    Vlag van Kameroen
    Clovis Kamzong
  • 144.
    Vlag van Kameroen
    Martin Ngeh
  • 145.
    Vlag van Kameroen
    Eric Ngomegni
  • 146.
    Vlag van Kameroen
    Ghislain Sikandji

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
La Tropicale Amissa Bongo 2018
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.