Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1976
sportevenement op de Olympische Spelen / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Langlaufen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 1976 in Innsbruck.
15 kilometer
Meer informatie rang, sporter(s) ...
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Nikolaj Bazjoekov | URS | 43:58.47 |
2 | Jevgeni Beljajev | URS | 44:01.10 |
3 | Arto Koivisto | FIN | 44:19.25 |
4 | Ivan Garanin | URS | 44:41.98 |
5 | Ivar Formo | NOR | 45:29.11 |
6 | William Koch | USA | 45:32.22 |
7 | Georg Zipfel | FRG | 45:38.10 |
8 | Odd Martinsen | NOR | 45:41.33 |
Sluiten
30 kilometer
Meer informatie rang, sporter(s) ...
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Sergej Saveljev | URS | 1:30:29.38 |
2 | William Koch | USA | 1:30:57.84 |
3 | Ivan Garanin | URS | 1:31:09.29 |
4 | Juha Mieto | FIN | 1:31:20.39 |
5 | Nikolaj Bazjoekov | URS | 1:31:33.14 |
6 | Gert-Dietmar Klause | GDR | 1:32:00.91 |
7 | Albert Giger | SUI | 1:32:17.71 |
8 | Arto Koivisto | FIN | 1:32:23.11 |
Sluiten
50 kilometer
Meer informatie rang, sporter(s) ...
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Ivar Formo | NOR | 2:37:30.05 |
2 | Gert-Dietmar Klause | GDR | 2:38:13.21 |
3 | Benny Södergren | SWE | 2:39:39.21 |
4 | Ivan Garanin | URS | 2:40:38.94 |
5 | Gerhard Grimmer | GDR | 2:41:15.46 |
6 | Per Knut Aaland | NOR | 2:41:18.06 |
7 | Pål Tyldum | NOR | 2:42:21.86 |
8 | Tommy Limby | SWE | 2:42:43.58 |
Sluiten
4 x 10 kilometer Estafette
Meer informatie rang, sporter(s) ...
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Matti Pitkänen Juha Mieto Pertti Teurajärvi Arto Koivisto | FIN | 2:07:59.72 |
2 | Pål Tyldum Einar Sagstuen Ivar Formo Odd Martinsen | NOR | 2:09:58.36 |
3 | Jevgeni Beljajev Nikolaj Bazjoekov Sergej Saveljev Ivan Garanin | URS | 2:10:51.46 |
4 | Benny Södergren Christer Johansson Thomas Wassberg Sven-Åke Lundbäck | SWE | 2:11:16.88 |
5 | Franz Renggli Edi Hauser Heinz Gähler Alfred Kälin | SUI | 2:11:28.53 |
6 | Douglas Peterson Timothy Caldwell William Koch Ronny Yeager | USA | 2:11:41.35 |
7 | Renzo Chiocchetti Tonio Biondini Ulrico Kostner Giulio Capitanio | ITA | 2:12:07.12 |
8 | Rudolf Horn Reinhold Feichter Werner Vogel Herbert Wachter | AUT | 2:12:22.80 |
Sluiten
5 kilometer
Meer informatie rang, sporter(s) ...
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Helena Takalo | FIN | 15:48.69 |
2 | Raisa Smetanina | URS | 15:49.73 |
3 | Nina Baldytsjeva | URS | 16:12.82 |
4 | Hilkka Kuntola | FIN | 16:17.74 |
5 | Eva Olsson | SWE | 16:27.15 |
6 | Zinaida Amosova | URS | 16:33.78 |
7 | Monika Debertshäuser | GDR | 16:34.94 |
8 | Grete Kummen | NOR | 16:35.43 |
Sluiten
10 kilometer
Meer informatie rang, sporter(s) ...
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Raisa Smetanina | URS | 30:13.41 |
2 | Helena Takalo | FIN | 30:14.28 |
3 | Galina Koelakova | URS | 30:38.61 |
4 | Nina Baldytsjeva | URS | 30:52.58 |
5 | Eva Olsson | SWE | 31:08.72 |
6 | Zinaida Amosova | URS | 31:11.23 |
7 | Barbara Petzold | GDR | 31:12.20 |
8 | Veronika Schmidt | GDR | 31:12.33 |
Sluiten
4 x 5 kilometer Estafette
Meer informatie rang, sporter(s) ...
rang | sporter(s) | land | tijd |
---|---|---|---|
1 | Nina Baldytsjeva Zinaida Amosova Raisa Smetanina Galina Koelakova | URS | 1:07:49.75 |
2 | Liisa Suikhonen Marjatta Kajosmaa Hilkka Kuntola Helena Takalo | FIN | 1:08:36.57 |
3 | Monika Debertshäuser Sigrun Krause Barbara Petzold Veronika Schmidt | GDR | 1:09:57.95 |
4 | Lena Carlzon Görel Partapuoli Marie Johansson Eva Olsson | SWE | 1:10:14.68 |
5 | Berit Kvello Marit Myrmæl Berit Johannessen Grete Kummen | NOR | 1:11:09.08 |
6 | Anna Pasiarová Gabriela Sekajová Alena Bartošová Blanka Paulů | TCH | 1:11:27.38 |
7 | Shirley Firth Joan Groothuysen Susan Holloway Sharon Firth | CAN | 1:14:02.72 |
8 | Anna Pawlusiak Anna Gębala Maria Trebunia Władysława Majerczyk | POL | 1:14:13.40 |
Sluiten
Meer informatie rang, land ...
rang | land | 1 goud | 2 zilver | 3 brons | totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovjet-Unie | 4 | 2 | 4 | 10 |
2 | Finland | 2 | 2 | 1 | 5 |
3 | Noorwegen | 1 | 1 | 0 | 2 |
4 | DDR | 0 | 1 | 1 | 2 |
5 | Verenigde Staten | 0 | 1 | 0 | 1 |
6 | Zweden | 0 | 0 | 1 | 1 |
7 | 7 | 7 | 21 |
Sluiten
Chamonix 1924 ·
St. Moritz 1928 ·
Lake Placid 1932 ·
Garmisch-Partenkirchen 1936 ·
St. Moritz 1948 ·
Oslo 1952 ·
Cortina d'Ampezzo 1956 ·
Squaw Valley 1960 ·
Innsbruck 1964 ·
Grenoble 1968 ·
Sapporo 1972 ·
Innsbruck 1976 ·
Lake Placid 1980 ·
Sarajevo 1984 ·
Calgary 1988 ·
Albertville 1992 ·
Lillehammer 1994 ·
Nagano 1998 ·
Salt Lake City 2002 ·
Turijn 2006 ·
Vancouver 2010 ·
Sotsji 2014 ·
Pyeongchang 2018 ·
Peking 2022
Lijst van olympische medaillewinnaars
Disciplines op de Olympische Winterspelen van 1976
Alpineskiën · Biatlon · Bobsleeën · Kunstrijden · Langlaufen · Noordse combinatie · Rodelen · Schaatsen · Schansspringen · IJshockey