Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1980
sportevenement op de Olympische Spelen / Uit Wikipedia, de vrije encyclopedia
Langlaufen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 1980 in Lake Placid.
Snelle feiten Olympische Winterspelen 1980, Gehouden in ...
Langlaufen op de Olympische Winterspelen 1980 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Gehouden in | North Elba | ||||||
Jaar | 1984 | ||||||
Data | 14 t/m 23 februari | ||||||
Sport | Langlaufen | ||||||
Accommodatie(s) | Mt. Van Hoevenberg Cross Country & Biathlon Center | ||||||
Landen | 24 | ||||||
Deelnemers | 131 | ||||||
Evenementen | 7 | ||||||
| |||||||
|
Sluiten
15 kilometer
Meer informatie Rang, Sporter(s) ...
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Thomas Wassberg | SWE | 41:57.63 |
2 | Juha Mieto | FIN | 41:57.64 |
3 | Ove Aunli | NOR | 42:28.62 |
4 | Nikolaj Zimjatov | URS | 42:33.96 |
5 | Jevgeni Beljajev | URS | 42:46.02 |
6 | Józef Łuszczek | POL | 42:59.03 |
7 | Alexander Savjalov | URS | 43:00.81 |
8 | Harri Kirvesniemi | FIN | 43:02.01 |
Sluiten
30 kilometer
Meer informatie Rang, Sporter(s) ...
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Nikolaj Zimjatov | URS | 1:27:02.80 |
2 | Vasili Rotsjev | URS | 1:27:34.22 |
3 | Ivan Lebanov | BUL | 1:28:03.87 |
4 | Thomas Wassberg | SWE | 1:28:40.35 |
5 | Józef Łuszczek | POL | 1:29:03.64 |
6 | Matti Pitkänen | FIN | 1:29:35.03 |
7 | Juha Mieto | FIN | 1:29:45.08 |
8 | Ove Aunli | NOR | 1:29:54.02 |
Sluiten
50 kilometer
Meer informatie Rang, Sporter(s) ...
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Nikolaj Zimjatov | URS | 2:27:24.60 |
2 | Juha Mieto | FIN | 2:30:20.52 |
3 | Alexander Savjalov | URS | 2:30:51.52 |
4 | Lars Erik Eriksen | NOR | 2:30:53.03 |
5 | Sergej Saveljev | URS | 2:31:15.82 |
6 | Jevgeni Beljajev | URS | 2:31:21.19 |
7 | Oddvar Brå | NOR | 2:31:46.83 |
8 | Sven-Åke Lundbäck | SWE | 2:31:59.65 |
Sluiten
4 x 10 kilometer estafette
Meer informatie Rang, Sporter(s) ...
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Vasili Rotsjev Nikolaj Bazjoekov Jevgeni Beljajev Nikolaj Zimjatov | URS | 1:57:03.46 |
2 | Lars Erik Eriksen Per Knut Aaland Ove Aunli Oddvar Brå | NOR | 1:58:45.77 |
3 | Harri Kirvesniemi Pertti Teurajärvi Matti Pitkänen Juha Mieto | FIN | 2:00:00.18 |
4 | Peter Zipfel Wolfgang Müller Dieter Notz Jochen Behle | FRG | 2:00:22.74 |
5 | Sven-Ake Lundbäck Thomas Eriksson Benny Kohlberg Thomas Wassberg | SWE | 2:00:42.71 |
6 | Maurillo De Zolt Benedetto Carrara Giulio Capitanio Giorgio Vanzetta | ITA | 2:01:09.93 |
7 | Hansüli Kreuzer Konrad Hallenbarter Edi Hauser Gaudenz Ambühl | SUI | 2:03:36.57 |
8 | William Koch Timothy Caldwell James Galanes Stanley Dunklee | USA | 2:04:12.17 |
Sluiten
5 kilometer
Meer informatie Rang, Sporter(s) ...
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Raisa Smetanina | URS | 15:06.92 |
2 | Hilkka Riihivuori | FIN | 15:11.96 |
3 | Květoslava Jeriová | TCH | 15:23.44 |
4 | Barbara Petzold | GDR | 15:23.62 |
5 | Nina Baldytsjeva | URS | 15:29.03 |
6 | Galina Koelakova | URS | 15:29.58 |
7 | Veronika Hesse | GDR | 15:31.83 |
8 | Helena Takalo | FIN | 15:32.12 |
Sluiten
10 kilometer
Meer informatie Rang, Sporter(s) ...
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Barbara Petzold | GDR | 30:31.54 |
2 | Hilkka Riihivuori | FIN | 30:35.05 |
3 | Helena Takalo | FIN | 30:45.25 |
4 | Raisa Smetanina | URS | 30:54.48 |
5 | Galina Koelakova | URS | 30:58.46 |
6 | Nina Baldytsjeva | URS | 31:22.93 |
7 | Marlies Rostock | GDR | 31:28.79 |
8 | Veronika Hesse | GDR | 31:29.14 |
Sluiten
4 x 5 kilometer estafette
Meer informatie Rang, Sporter(s) ...
Rang | Sporter(s) | Land | Tijd |
---|---|---|---|
1 | Marlies Rostock Carola Anding Veronika Hesse Barbara Petzold | GDR | 1:02:11.10 |
2 | Nina Baldytsjeva Nina Rotsjeva Galina Koelakova Raisa Smetanina | URS | 1:03:18.30 |
3 | Brit Pettersen Anette Bøe Marit Myrmæl Berit Aunli | NOR | 1:04:13.50 |
4 | Dagmar Palečková Gabriela Svobodová Blanka Paulů Květoslava Jeriová | TCH | 1:04:31.39 |
5 | Marja Auroma Marja-Lisa Hämäläinen Helena Takalo Hilkka Riihivuori | FIN | 1:04:41.28 |
6 | Marie Johansson Karin Lamberg Eva Olsson Lena Carlzon-Lundbäck | SWE | 1:05:16.32 |
7 | Alison Owen-Spencer Beth Paxson Leslie Bancroft Margaret Spencer | USA | 1:06:55.41 |
8 | Angela Schmidt Shirley Firth Esther Miller Joan Groothuysen | CAN | 1:07:45.75 |
Sluiten
Meer informatie Rang, Land ...
Rang | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Sovjet-Unie | 4 | 2 | 1 | 7 |
2 | DDR | 2 | 0 | 0 | 2 |
3 | Zweden | 1 | 0 | 0 | 1 |
4 | Finland | 0 | 4 | 2 | 6 |
5 | Noorwegen | 0 | 1 | 2 | 3 |
6 | Bulgarije | 0 | 0 | 1 | 1 |
6 | Tsjecho-Slowakije | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totaal | 7 | 7 | 7 | 21 |
Sluiten
Chamonix 1924 ·
St. Moritz 1928 ·
Lake Placid 1932 ·
Garmisch-Partenkirchen 1936 ·
St. Moritz 1948 ·
Oslo 1952 ·
Cortina d'Ampezzo 1956 ·
Squaw Valley 1960 ·
Innsbruck 1964 ·
Grenoble 1968 ·
Sapporo 1972 ·
Innsbruck 1976 ·
Lake Placid 1980 ·
Sarajevo 1984 ·
Calgary 1988 ·
Albertville 1992 ·
Lillehammer 1994 ·
Nagano 1998 ·
Salt Lake City 2002 ·
Turijn 2006 ·
Vancouver 2010 ·
Sotsji 2014 ·
Pyeongchang 2018 ·
Peking 2022
Lijst van olympische medaillewinnaars
Disciplines op de Olympische Winterspelen van 1980
Alpineskiën · Biatlon · Bobsleeën · Kunstrijden · Langlaufen · Noordse combinatie · Rodelen · Schaatsen · Schansspringen · IJshockey