For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2010 - Sprint mannen.

Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2010 - Sprint mannen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

pictogram langlaufen
 Langlaufen op de
Olympische Winterspelen 2010
Sprint klassieke stijl mannen
Gehouden in
Vlag van Canada
Whistler
Jaar 2010
Data 17 februari
Sport Langlaufen
Accommodatie(s) Whistler Olympic Park
Deelnemers 62 atleten uit 25 landen
Medailles
Goud  Nikita Kriukov  
Vlag van Rusland
 Rusland
Zilver  Alexander Panzhinskiy  
Vlag van Rusland
 Rusland
Brons  Petter Northug  
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
Vorige: 2006     Volgende: 2014
Portaal 
Portaalicoon
 
Olympische Spelen
Langlaufen op de
Olympische Winterspelen 2010
Individueel
Sprintmannenvrouwen
Vrije stijlmannenvrouwen
Achtervolgingmannenvrouwen
Klassiekmannenvrouwen
Team
Teamsprintmannenvrouwen
Estafettemannenvrouwen

De sprintwedstrijd klassieke stijl voor mannen tijdens de Olympische Winterspelen 2010 vond plaats op woensdag 17 februari in het Whistler Olympic Park in Whistler. Titelverdediger was de Zweed Björn Lind.

Uitslagen

Kwalificatie

# Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 3 Aleksandr Panzjinski
Vlag van Rusland
 Rusland
3:34.57 +0.00 Q
2 4 Emil Jönsson
Vlag van Zweden
 Zweden
3:36.01 +1.44 Q
3 14 Ola Vigen Hattestad
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:36.43 +1.86 Q
4 5 Nikita Krjoekov
Vlag van Rusland
 Rusland
3:36.46 +1.89 Q
5 20 Johan Kjølstad
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:36.65 +2.08 Q
6 13 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:37.09 +2.52 Q
7 1 Øystein Pettersen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:37.34 +2.77 Q
8 9 Nikolaj Chebotko
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
3:37.84 +3.27 Q
9 21 Peeter Kummel
Vlag van Estland
 Estland
3:37.99 +3.42 Q
10 37 Stefan Kuhn
Vlag van Canada
 Canada
3:38.35 +3.78 Q
11 23 Yuichi Onda
Vlag van Japan
 Japan
3:38.49 +3.92 Q
12 45 Sun Qinghai
Vlag van China
 China
3:38.52 +3.95 Q
13 15 Jesper Modin
Vlag van Zweden
 Zweden
3:38.53 +3.96 Q
14 16 Björn Lind
Vlag van Zweden
 Zweden
3:38.62 +4.05 Q
15 40 Aleksej Poltoranin
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
3:38.68 +4.11 Q
16 12 Michail Devjatjarov Jr.
Vlag van Rusland
 Rusland
3:38.82 +4.25 Q
17 11 Cyril Miranda
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3:38.83 +4.26 Q
18 19 Teodor Peterson
Vlag van Zweden
 Zweden
3:39.08 +4.51 Q
19 7 Kalle Lassila
Vlag van Finland
 Finland
3:39.12 +4.55 Q
20 46 Jesse Väänänen
Vlag van Finland
 Finland
3:39.21 +4.64 Q
21 26 Sami Jauhojärvi
Vlag van Finland
 Finland
3:39.57 +5.00 Q
22 10 Renato Pasini
Vlag van Italië
 Italië
3:39.63 +5.06 Q
23 18 Nikolaj Morilov
Vlag van Rusland
 Rusland
3:40.22 +5.65 Q
24 29 Devon Kershaw
Vlag van Canada
 Canada
3:40.50 +5.93 Q
25 43 Timo Simonlatser
Vlag van Estland
 Estland
3:40.65 +6.08 Q
26 24 Fabio Pasini
Vlag van Italië
 Italië
3:40.86 +6.29 Q
27 41 Janusz Krężelok
Vlag van Polen
 Polen
3:41.34 +6.77 Q
28 34 Maciej Kreczmer
Vlag van Polen
 Polen
3:41.35 +6.78 Q
29 42 Simi Hamilton
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3:41.53 +6.96 Q
30 8 Loris Frasnelli
Vlag van Italië
 Italië
3:41.78 +7.21 Q
31 33 Josef Wenzl
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3:41.88 +7.31
31 39 Roddy Darragon
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3:41.88 +7.31
33 17 Tim Tscharnke
Vlag van Duitsland
 Duitsland
3:42.03 +7.46
34 35 Christoph Eigenmann
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
3:42.18 +7.61
35 36 Dušan Kožíšek
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
3:42.45 +7.88
36 28 Torin Koos
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3:42.72 +8.15
37 6 Matias Strandvall
Vlag van Finland
 Finland
3:42.74 +8.17
38 30 Valerio Leccardi
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
3:42.84 +8.27
39 27 David Hofer
Vlag van Italië
 Italië
3:42.89 +8.32
40 51 Drew Goldsack
Vlag van Canada
 Canada
3:44.28 +9.71
41 49 Brent McMurtry
Vlag van Canada
 Canada
3:45.02 +10.45
42 32 Anti Saarepuu
Vlag van Estland
 Estland
3:45.44 +10.87
43 38 Peter von Allmen
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
3:46.16 +11.59
44 25 Aleš Razym
Vlag van Tsjechië
 Tsjechië
3:46.42 +11.85
45 2 Andrew Newell
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3:46.77 +12.20
46 53 Mantas Strolia
Vlag van Litouwen
 Litouwen
3:47.17 +12.60
47 48 Garrott Kuzzy
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3:47.46 +12.89
48 47 Sergey Cherepanov
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
3:48.29 +13.72
49 22 Eligius Tambornino
Vlag van Zwitserland
 Zwitserland
3:48.33 +13.76
50 52 Lefteris Fafalis
Vlag van Griekenland
 Griekenland
3:49.09 +14.52
51 50 Leanid Karneyenka
Vlag van Wit-Rusland
 Wit-Rusland
3:49.12 +14.55
52 44 Yevgeniy Koshevoy
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
3:49.51 +14.94
53 55 Aleksei Novoselski
Vlag van Litouwen
 Litouwen
3:51.70 +17.13
54 54 Modestas Vaičiulis
Vlag van Litouwen
 Litouwen
3:52.10 +17.53
55 57 Paul Murray
Vlag van Australië
 Australië
3:52.96 +18.39
56 62 Francesc Soulie
Vlag van Andorra
 Andorra
3:55.22 +20.65
57 56 Peter Mlynár
Vlag van Slowakije
 Slowakije
3:55.76 +21.19
58 58 Andrew Musgrave
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
3:58.43 +23.86
59 31 Kein Einaste
Vlag van Estland
 Estland
3:59.19 +24.62
60 60 Andrew Young
Vlag van Groot-Brittannië
 Groot-Brittannië
4:02.19 +27.62
61 59 Oliver Kraas
Vlag van Zuid-Afrika
 Zuid-Afrika
4:04.19 +29.62
62 61 Jānis Paipals
Vlag van Letland
 Letland
4:04.48 +29.91

Kwartfinales

Heat 1
# Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 1 Aleksandr Panzjinski
Vlag van Rusland
 Rusland
3:36.4 +0.0 Q
2 21 Sami Jauhojärvi
Vlag van Finland
 Finland
3:36.9 +0.5 Q
3 10 Stefan Kuhn
Vlag van Canada
 Canada
3:37.4 +1.0
4 11 Yuichi Onda
Vlag van Japan
 Japan
3:37.9 +1.5
5 20 Jesse Väänänen
Vlag van Finland
 Finland
3:38.9 +2.3
6 30 Loris Frasnelli
Vlag van Italië
 Italië
3:40.9 +4.5
Heat 2
# Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 7 Øystein Pettersen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:36.9 +0.0 Q
2 4 Nikita Krjoekov
Vlag van Rusland
 Rusland
3:37.2 +0.3 Q
3 17 Cyril Miranda
Vlag van Frankrijk
 Frankrijk
3:37.3 +0.4
4 14 Björn Lind
Vlag van Zweden
 Zweden
3:37.6 +0.7
5 24 Devon Kershaw
Vlag van Canada
 Canada
3:39.9 +3.0
6 27 Janusz Krężelok
Vlag van Polen
 Polen
3:41.1 +4.2
Heat 3
# Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 6 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:34.5 +0.0 Q
2 15 Aleksej Poltoranin
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
3:34.7 +0.2 Q
3 5 Johan Kjølstad
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:35.3 +0.8 Q
4 16 Michail Devjatjarov Jr.
Vlag van Rusland
 Rusland
3:35.3 +0.8 Q
5 26 Fabio Pasini
Vlag van Italië
 Italië
3:35.7 +1.2
6 25 Timo Simonlatser
Vlag van Estland
 Estland
3:42.2 +8.7
Heat 4
# Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 2 Emil Jönsson
Vlag van Zweden
 Zweden
3:41.8 +0.0 Q
2 19 Kalle Lassila
Vlag van Finland
 Finland
3:42.2 +0.4 Q
3 9 Peeter Kummel
Vlag van Estland
 Estland
3:42.4 +0.6
4 22 Renato Pasini
Vlag van Italië
 Italië
3:42.8 +1.0
5 12 Sun Qinghai
Vlag van China
 China
3:43.1 +1.3
6 29 Simi Hamilton
Vlag van de Verenigde Staten
 Verenigde Staten
3:43.4 +1.6
Heat 5
# Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 3 Ola Vigen Hattestad
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:37.8 +0.0 Q
2 18 Teodor Peterson
Vlag van Zweden
 Zweden
3:38.3 +0.5 Q
3 8 Nikolaj Chebotko
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
3:38.6 +0.8
4 13 Jesper Modin
Vlag van Zweden
 Zweden
3:39.1 +1.3
5 28 Maciej Kreczmer
Vlag van Polen
 Polen
3:39.6 +1.8
6 23 Nikolaj Morilov
Vlag van Rusland
 Rusland
3:40.2 +2.4

Halve finales

Heat 1
# Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 1 Aleksandr Panzjinski
Vlag van Rusland
 Rusland
3:34.3 +0.0 Q
2 7 Øystein Pettersen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:34.4 +0.1 Q
3 4 Nikita Krjoekov
Vlag van Rusland
 Rusland
3:34.6 +0.3 Q
4 15 Aleksej Poltoranin
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
3:35.6 +1.1 Q
5 5 Johan Kjølstad
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:35.9 +1.6
6 21 Sami Jauhojärvi
Vlag van Finland
 Finland
3:39.6 +5.3
Heat 2
# Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 3 Ola Vigen Hattestad
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:36.5 +0.0 Q
2 6 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:36.7 +0.2 Q
3 2 Emil Jönsson
Vlag van Zweden
 Zweden
3:37.4 +0.9
4 16 Michail Devjatjarov Jr.
Vlag van Rusland
 Rusland
3:37.6 +1.1
5 19 Kalle Lassila
Vlag van Finland
 Finland
3:43.7 +7.2
6 18 Teodor Peterson
Vlag van Zweden
 Zweden
3:43.8 +7.3

Finale

# Bib Naam Land Tijd Verschil
Goud 4 Nikita Krjoekov
Vlag van Rusland
 Rusland
3:36.3 +0.0
Zilver 1 Aleksandr Panzjinski
Vlag van Rusland
 Rusland
3:36.3 +0.0
Brons 6 Petter Northug
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:45.5 +9.2
4 3 Ola Vigen Hattestad
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
3:50.0 +13.7
5 15 Aleksej Poltoranin
Vlag van Kazachstan
 Kazachstan
3:54.4 +18.1
6 7 Øystein Pettersen
Vlag van Noorwegen
 Noorwegen
4:56.2 +1:19.9

Bronvermelding

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2010 - Sprint mannen
Listen to this article

This browser is not supported by Wikiwand :(
Wikiwand requires a browser with modern capabilities in order to provide you with the best reading experience.
Please download and use one of the following browsers:

This article was just edited, click to reload
This article has been deleted on Wikipedia (Why?)

Back to homepage

Please click Add in the dialog above
Please click Allow in the top-left corner,
then click Install Now in the dialog
Please click Open in the download dialog,
then click Install
Please click the "Downloads" icon in the Safari toolbar, open the first download in the list,
then click Install
{{::$root.activation.text}}

Install Wikiwand

Install on Chrome Install on Firefox
Don't forget to rate us

Tell your friends about Wikiwand!

Gmail Facebook Twitter Link

Enjoying Wikiwand?

Tell your friends and spread the love:
Share on Gmail Share on Facebook Share on Twitter Share on Buffer

Our magic isn't perfect

You can help our automatic cover photo selection by reporting an unsuitable photo.

This photo is visually disturbing This photo is not a good choice

Thank you for helping!


Your input will affect cover photo selection, along with input from other users.