Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018.

Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

 Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018
Gehouden in
Pyeongchang
Jaar 2018
Data 10 t/m 24 februari
Sport Langlaufen
Accommodatie(s) Alpensia Cross-Country Centre
Deelnemers 313 atleten uit 65 landen
Evenementen 12
Vorige: 2014     Volgende: 2022
Portaal 
 
Olympische Spelen
Langlaufen op de
Olympische Winterspelen 2018
Individueel
Sprintmannenvrouwen
Vrije stijlmannenvrouwen
Skiatlonmannenvrouwen
Klassiekmannenvrouwen
Team
Teamsprintmannenvrouwen
Estafettemannenvrouwen

Langlaufen is een van de sporten die beoefend werden tijdens de Olympische Winterspelen 2018 in Pyeongchang. De wedstrijden vonden plaats in het Alpensia Cross-Country Centre.

Wedstrijdschema

Datum Lokale tijd MET Mannen Vrouwen
9 februari 20:00 12:00 Openingsceremonie
10 februari 16:15 08:15 15 km skiatlon
11 februari 15:15 07:15 30 km skiatlon
13 februari 17:30 09:30 Sprint klassiek Sprint klassiek
15 februari 15:30 07:30 10 km vrije stijl
16 februari 15:00 07:00 15 km vrije stijl
17 februari 18:30 10:30 4×5 km estafette
18 februari 15:15 07:15 4×10 km estafette
21 februari 17:00 09:00 Teamsprint vrije stijl Teamsprint vrije stijl
24 februari 13:30 05:30 50 km klassiek (massastart)
25 februari 15:15 07:15 30 km klassiek (massastart)
20:00 12:00 Sluitingsceremonie

Medailles

Mannen

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Sprint (klassiek)
 NOR
Johannes Høsflot Klæbo
 ITA
Federico Pellegrino
 OAR
Aleksandr Bolsjoenov
15 km vrije stijl
 SUI
Dario Cologna
 NOR
Simen Hegstad Krüger
 OAR
Denis Spitsov
30 km skiatlon
 NOR
Simen Hegstad Krüger
 NOR
Martin Johnsrud Sundby
 NOR
Hans Christer Holund
50 km klassiek
 FIN
Iivo Niskanen
 OAR
Aleksandr Bolsjoenov
 OAR
Andrej Larkov
Teamsprint (vrije stijl)
 NOR
Martin Johnsrud Sundby
Johannes Høsflot Klæbo
 OAR
Denis Spitsov
Aleksandr Bolsjoenov
 FRA
Maurice Manificat
Richard Jouve
4×10 km estafette
 NOR
Didrik Tønseth
Martin Johnsrud Sundby
Simen Hegstad Krüger
Johannes Høsflot Klæbo
 OAR
Andrej Larkov
Aleksandr Bolsjoenov
Aleksej Tsjervotkin
Denis Spitsov
 FRA
Jean-Marc Gaillard
Maurice Manificat
Clément Parisse
Adrien Backscheider

Vrouwen

Onderdeel
Goud
Zilver
Brons
Sprint (klassiek)
 SWE
Stina Nilsson
 NOR
Maiken Caspersen Falla
 OAR
Joelia Beloroekova
10 km vrije stijl
 NOR
Ragnhild Haga
 SWE
Charlotte Kalla
 FIN
Krista Pärmäkoski
 NOR
Marit Bjørgen
15 km skiatlon
 SWE
Charlotte Kalla
 NOR
Marit Bjørgen
 FIN
Krista Pärmäkoski
30 km klassiek
 NOR
Marit Bjørgen
 FIN
Krista Pärmäkoski
 SWE
Stina Nilsson
Teamsprint (vrije stijl)
 USA
Kikkan Randall
Jessica Diggins
 SWE
Charlotte Kalla
Stina Nilsson
 NOR
Maiken Caspersen Falla
Marit Bjørgen
4×5 km estafette
 NOR
Ingvild Flugstad Østberg
Astrid Jacobsen
Ragnhild Haga
Marit Bjørgen
 SWE
Anna Haag
Charlotte Kalla
Ebba Andersson
Stina Nilsson
 OAR
Natalja Neprjajeva
Joelia Beloroekova
Anastasia Sedova
Anna Netsjajevskaja

Medaillespiegel

 Plaats  Land NOC
Goud
Zilver
Brons
Totaal
1
 Noorwegen
NOR 7 4 3 14
2
 Zweden
SWE 2 3 1 6
3
 Finland
FIN 1 1 2 4
4
 Verenigde Staten
USA 1 0 0 1
4
 Zwitserland
SUI 1 0 0 1
6
 Olympische atleten uit Rusland
OAR 0 3 5 8
7
 Italië
ITA 0 1 0 1
8
 Frankrijk
FRA 0 0 2 2
Totaal 12 12 13 37
{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018
Listen to this article