Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 - Sprint vrouwen - Wikiwand
For faster navigation, this Iframe is preloading the Wikiwand page for Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 - Sprint vrouwen.

Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 - Sprint vrouwen

Uit Wikipedia, de vrije encyclopedie

 Langlaufen op de
Olympische Winterspelen 2018
Sprint klassieke stijl vrouwen
Gehouden in
Pyeongchang
Jaar 2018
Data 13 februari
Sport Langlaufen
Accommodatie(s) Alpensia Cross-Country Centre
Deelnemers 68 atleten uit 28 landen
Medailles
Goud  Stina Nilsson  
 Zweden
Zilver  Maiken Caspersen Falla  
 Noorwegen
Brons  Joelia Beloroekova  
 Olympische atleten uit Rusland
Vorige: 2014     Volgende: 2022
Portaal 
 
Olympische Spelen
Langlaufen op de
Olympische Winterspelen 2018
Individueel
Sprintmannenvrouwen
Vrije stijlmannenvrouwen
Skiatlonmannenvrouwen
Klassiekmannenvrouwen
Team
Teamsprintmannenvrouwen
Estafettemannenvrouwen

De sprint klassieke stijl voor vrouwen tijdens de Olympische Winterspelen 2018 vond plaats op 13 februari 2018 in het Alpensia Cross-Country Centre in Pyeongchang. De wedstrijd vond plaats in de klassieke stijl in tegenstelling tot 2014 toen er in de vrije stijl gelopen werd. Regerend olympisch kampioene was de Noorse Maiken Caspersen Falla. Falla won ditmaal het zilver, achter winnares Stina Nilsson uit Zweden.

Tijdschema

Datum Lokale tijd MET Ronde
13 februari 17:30 09:30 Kwalificatie
20:00 12:00 Finale

Uitslag

Kwalificatie

Rang Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 12 Stina Nilsson
 Zweden
3:08.74 Q
2 7 Maiken Caspersen Falla
 Noorwegen
3:09.13 +0.39 Q
3 3 Krista Pärmäkoski
 Finland
3:12.30 +3.56 Q
4 6 Hanna Falk
 Zweden
3:12.54 +3.80 Q
5 5 Katja Višnar
 Slovenië
3:15.24 +6.50 Q
6 19 Natalja Neprjajeva
 Olympische atleten uit Rusland
3:15.65 +6.91 Q
7 15 Jessica Diggins
 Verenigde Staten
3:15.76 +7.02 Q
8 22 Ida Ingemarsdotter
 Zweden
3:16.06 +7.32 Q
9 4 Sadie Bjornsen
 Verenigde Staten
3:16.12 +7.38 Q
10 16 Heidi Weng
 Noorwegen
3:16.28 +7.54 Q
11 9 Anamarija Lampič
 Slovenië
3:16.57 +7.83 Q
12 18 Sophie Caldwell
 Verenigde Staten
3:17.06 +8.32 Q
13 8 Ingvild Flugstad Østberg
 Noorwegen
3:17.35 +8.61 Q
14 1 Anna Dyvik
 Zweden
3:17.99 +9.25 Q
15 10 Joelia Beloroekova
 Olympische atleten uit Rusland
3:18.26 +9.52 Q
16 13 Sandra Ringwald
 Duitsland
3:18.43 +9.69 Q
17 11 Kathrine Rolsted Harsem
 Noorwegen
3:18.48 +9.74 Q
18 20 Gaia Vuerich
 Italië
3:19.01 +10.27 Q
19 34 Johanna Matintalo
 Finland
3:19.04 +10.30 Q
20 24 Nadine Fähndrich
 Zwitserland
3:19.42 +10.68 Q
21 17 Laurien van der Graaff
 Zwitserland
3:19.62 +10.88 Q
22 30 Justyna Kowalczyk
 Polen
3:20.00 +11.26 Q
23 49 Kateřina Beroušková
 Tsjechië
3:20.09 +11.35 Q
24 26 Kerttu Niskanen
 Finland
3:20.48 +11.74 Q
25 42 Katharina Hennig
 Duitsland
3:22.64 +13.90 Q
26 28 Elisabeth Schicho
 Duitsland
3:23.26 +14.52 Q
27 46 Anna Sjevtsjenko
 Kazachstan
3:23.27 +14.53 Q
28 29 Lucia Scardoni
 Italië
3:23.32 +14.58 Q
29 2 Alenka Čebašek
 Slovenië
3:23.38 +14.64 Q
30 25 Aino-Kaisa Saarinen
 Finland
3:24.02 +15.28 Q
31 31 Alena Procházková
 Slowakije
3:24.61 +15.87
32 23 Greta Laurent
 Italië
3:25.54 +16.80
33 21 Ida Sargent
 Verenigde Staten
3:25.80 +17.06
34 44 Emily Nishikawa
 Canada
3:26.75 +18.01
35 45 Joelia Tichonova
 Wit-Rusland
3:27.19 +18.45
36 14 Hanna Kolb
 Duitsland
3:27.84 +19.10
37 47 Sylwia Jaśkowiec
 Polen
3:27.94 +19.20
38 37 Ewelina Marcisz
 Polen
3:28.11 +19.37
39 50 Tatjana Mannima
 Estland
3:28.57 +19.83
40 40 Anastasia Kirillova
 Wit-Rusland
3:28.98 +20.24
41 38 Polina Seronosova
 Wit-Rusland
3:29.44 +20.70
42 33 Dahria Beatty
 Canada
3:29.77 +21.03
43 36 Karolína Grohová
 Tsjechië
3:30.91 +22.17
44 39 Alisa Zjambalova
 Olympische atleten uit Rusland
3:31.53 +22.79
45 52 Petra Hynčicová
 Tsjechië
3:32.03 +23.29
46 27 Aurore Jéan
 Frankrijk
3:32.45 +23.71
47 43 Valentina Kaminskaja
 Wit-Rusland
3:32.80 +24.06
48 35 Jessica Yeaton
 Australië
3:33.01 +24.27
49 59 Li Xin
 China
3:33.61 +24.87
50 32 Lisa Unterweger
 Oostenrijk
3:34.29 +25.55
51 48 Cendrine Browne
 Canada
3:34.30 +25.56
52 41 Nika Razinger
 Slovenië
3:35.11 +26.37
53 64 Barbora Klementová
 Slowakije
3:38.00 +29.26
54 57 Tetyana Antypenko
 Oekraïne
3:38.56 +29.82
55 56 Jelena Kolomina
 Kazachstan
3:39.22 +30.48
56 58 Maryna Antsybor
 Oekraïne
3:40.17 +31.43
57 60 Chi Chunxue
 China
3:42.70 +33.96
58 63 Aimee Watson
 Australië
3:44.87 +36.13
59 53 Mathilde-Amivi Petitjean
 Togo
3:45.93 +37.19
60 61 Valeria Tjoeleneva
 Kazachstan
3:47.27 +38.53
61 62 Tímea Lőrincz
 Roemenië
3:48.84 +40.10
62 51 Patrīcija Eiduka
 Letland
3:49.70 +40.96
63 55 Casey Wright
 Australië
3:49.80 +41.06
64 54 Vedrana Malec
 Kroatië
3:54.76 +46.02
65 67 Gabrijela Skender
 Kroatië
3:56.23 +47.49
66 66 Antoniya Grigorova
 Bulgarije
3:59.77 +51.03
67 65 Ju Hye-ri
 Zuid-Korea
4:11.92 +1:03.18
68 68 Samaneh Beyrami Baher
 Iran
4:47.91 +1:39.17

Kwartfinales

Kwartfinale 1
Rang Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 1 Stina Nilsson
 Zweden
3.10,90 + 0,00 Q
2 3 Krista Pärmäkoski
 Finland
3.11,97 + 1,07 Q
3 11 Anamarija Lampič
 Slovenië
3.12,46 + 1,56 LL
4 17 Kathrine Rolsted Harsem
 Noorwegen
3.14,87 + 3,97
5 30 Aino-Kaisa Saarinen
 Finland
3.19,18 + 8,28
6 27 Anna Sjevtsjenko
 Kazachstan
3.23,56 + 12,66
Kwartfinale 2
Rang Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 2 Maiken Caspersen Falla
 Noorwegen
3.11,98 + 0,00 Q
2 12 Sophie Caldwell
 Verenigde Staten
3.12,39 + 0,41 Q
3 8 Ida Ingemarsdotter
 Zweden
3.14,58 + 2,60
4 5 Katja Višnar
 Slovenië
3.20,49 + 8,51
5 28 Lucia Scardoni
 Italië
3.22,49 + 10,51
6 29 Alenka Čebašek
 Slovenië
3.30,87 + 18,89
Kwartfinale 3
Rang Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 4 Hanna Falk
 Zweden
3.11,08 + 0,00 Q
2 7 Jessica Diggins
 Verenigde Staten
3.11,24 + 0,16 Q
3 16 Sandra Ringwald
 Duitsland
3.13,76 + 2,68
4 20 Nadine Fähndrich
 Zwitserland
3.14,82 + 3,74
5 24 Kerttu Niskanen
 Finland
3.19,84 + 8,76
6 23 Kateřina Beroušková
 Tsjechië
3.27,43 + 16,35
Kwartfinale 4
Rang Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 15 Joelia Beloroekova
 Olympische atleten uit Rusland
3.14,29 + 0,00 Q
2 10 Heidi Weng
 Noorwegen
3.15,68 + 1,39 Q
3 9 Sadie Bjornsen
 Verenigde Staten
3.16,75 + 2,46
4 19 Johanna Matintalo
 Finland
3.16,92 + 2,63
5 18 Gaia Vuerich
 Italië
3.21,65 + 7,36
6 26 Elisabeth Schicho
 Duitsland
3.24,26 + 9,97
Kwartfinale 5
Rang Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 6 Natalja Neprjajeva
 Olympische atleten uit Rusland
3.11,78 + 0,00 Q
2 21 Laurien van der Graaff
 Zwitserland
3.12,15 + 0,37 Q
3 14 Anna Dyvik
 Zweden
3.13,09 + 1,31 LL
4 13 Ingvild Flugstad Østberg
 Noorwegen
3.14,87 + 3,09
5 22 Justyna Kowalczyk
 Polen
3.17,47 + 5,69
6 25 Katharina Hennig
 Duitsland
3.19,55 + 7,77

Halve finales

Halve finale 1
Rang Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 1 Stina Nilsson
 Zweden
3.10,52 + 0,00 Q
2 2 Maiken Caspersen Falla
 Noorwegen
3.10,55 + 0,03 Q
3 4 Hanna Falk
 Zweden
3.11,14 + 0,62 LL
4 12 Sophie Caldwell
 Verenigde Staten
3.11,32 + 0,80
5 3 Krista Pärmäkoski
 Finland
3.12,04 + 1,52
6 14 Anna Dyvik
 Zweden
3.15,77 + 5,23
Halve finale 2
Rang Bib Naam Land Tijd Verschil Opm.
1 15 Joelia Beloroekova
 Olympische atleten uit Rusland
3.10,12 + 0,00 Q
2 7 Jessica Diggins
 Verenigde Staten
3.10,72 + 0,60 Q
3 6 Natalja Neprjajeva
 Olympische atleten uit Rusland
3.10,72 + 0,60 LL
4 11 Anamarija Lampič
 Slovenië
3.13,95 + 3,83
5 21 Laurien van der Graaff
 Zwitserland
3.15,65 + 5,53
6 10 Heidi Weng
 Noorwegen
3.16,22 + 6,10

Finale

Rang Bib Naam Land Tijd Verschil
Goud 1 Stina Nilsson
 Zweden
3.03,84 + 0,00
Zilver 2 Maiken Caspersen Falla
 Noorwegen
3.06,87 + 3,03
Brons 15 Joelia Beloroekova
 Olympische atleten uit Rusland
3.07,21 + 3,37
4 6 Natalja Neprjajeva
 Olympische atleten uit Rusland
3.12,98 + 9,14
5 4 Hanna Falk
 Zweden
3.15,00 + 11,16
6 7 Jessica Diggins
 Verenigde Staten
3.15,07 + 11,23

Bronvermelding

{{bottomLinkPreText}} {{bottomLinkText}}
Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2018 - Sprint vrouwen
Listen to this article